Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2551) Latsza válasza Matthew (#2550) üzenetére


Latsza
aktív tag

ááh, ráérős a dolog, most kedv és pénz hiányában minden fel van függesztve

(#2552) Meme


Meme
aktív tag

Sziasztok.

lattam valahol itt a forumon, h valaki(k) vallalnak kijelzo keszitest.

tud valaki segiteni?
thx

Szevasztok bogyókák!

(#2553) ManY válasza Meme (#2552) üzenetére


ManY
senior tag

hidiadrian@freemail.hu
ez a mail címe a srácnak
egyetlen ok amiért nem linkeltem be a topicjukat hogy már nem nagyon látogatják :)

én is mail en érdeklődtem még ............

(#2554) Fix


Fix
tag

Sziasztok
Lenne egy kérdésem?
Mégpedig hogy ezt a mini tévét [link] lehet-e kijelzőnek alkalmazni?
(márpedig miértne lehetne :F )
Arra gondoltam, hogy mint másod kijelzőt alkalmaznám mindenféle adat megjelenítésére,
progi segítségével.
Működne??????

Aki utoljára hagyja el az országot, az kapcsolja le a villanyt. A tudás bűn, de nyugodj meg te ártatlan vagy. Egyszer azt hittem, hogy tévedtem, de tévedtem.

(#2555) ManY válasza Fix (#2554) üzenetére


ManY
senior tag

belehet de ezek nagyon gagyik :)
nem vennék ilyentet :)
én most pont ilyesmin fáradozok
nézz be ide és amit tudok megválaszolok
[link]

(#2556) Fix válasza ManY (#2555) üzenetére


Fix
tag

Igazság az, hogy én is bele építeném a házikómba de nekem csak egy kijelző kéne vagyis hát egy második monitor ennek a tévé része már nem is.
Ha arrol lenne szó akkor ott a gépemben a tuner. :U
Én olyat keresek ami belefér három 5' 25-be, elé szerkesztenék egy átlátszó fekete plexit
és csak a kijelző látszana.
Azért gondoltam erre mert 15cm átlóval talán még jó is lenne csak a kijelző.
De ha tudnál valami pénztárca barátabb megoldást ami kb. ekkora és viszonylag szép képet ad akkor azt meg köszöném. :R

Aki utoljára hagyja el az országot, az kapcsolja le a villanyt. A tudás bűn, de nyugodj meg te ártatlan vagy. Egyszer azt hittem, hogy tévedtem, de tévedtem.

(#2557) Meme válasza ManY (#2553) üzenetére


Meme
aktív tag

autoreply jott....
ez nem iger sok jot:(

Szevasztok bogyókák!

(#2558) ManY válasza Meme (#2557) üzenetére


ManY
senior tag

hát igen :)
de a másik tagnak aki még csínálta asszem bedöglött a gépe
tehát már csak ő van :(

(#2559) guppy


guppy
őstag

Viszaolvastam a topicban és számomra nem derült ki hogy mi kell a kijelzohoz hogy USB-rol müködjon :F
varrom a valaszokat ;]

(#2560) Solt85 válasza guppy (#2559) üzenetére


Solt85
csendes tag

Nos ezen az oldalon mindent megtalálsz:
[link]

(#2561) Matthew válasza Latsza (#2551) üzenetére


Matthew
senior tag

Okéoké, majd írj egy privit ha kell, ide ritkán jövök.

(#2562) srek


srek
csendes tag

Sziasztok!

Lenne egy nagy kérésem!
Tom hogy azt írtátok hogy senkinek nem keresgéltek pinoutot, de szeretném ha ezzel az egy esettel kivételt tennétek!
Van egy tft panelom és sehol nem találom a pinoutját, pedig naon kellene!
Amit írtatok linkeket már végignéztem, de nem volt benne.
Ebben szeretnék segítséget kérni!

A panel típusa:

HITACHI
SX31S009-A01

Ez egy compaq laptopból lett kiműtve.
Én sehol nem találtam a kiosztást remélem valaki tud segíteni
Előre is kösz a fáradozást!

[Szerkesztve]

(#2563) guppy válasza Solt85 (#2560) üzenetére


guppy
őstag

Kosz
aszem én is csinalok egyet a floppy helyére csak meg azt kerdeznem hogy a cucc menyire melegszik es a progi hágy proci százalekot eszik :C

(#2564) Latsza válasza guppy (#2563) üzenetére


Latsza
aktív tag

Válasz: nem melegszik észrevehetően, nem melegíti fel a gépet, nem olvasztja meg a házat... Meghajtó progitól függ, hogy mennyire terheli a CPU-t. LCDHype LCDcenter nagyon, jalcds és lcdsmartie kevésbé foglalja le a proszidat..

(#2565) guppy válasza Latsza (#2564) üzenetére


guppy
őstag

es a jalcds, lcdsmartie mit tud? ;)

(#2566) Latsza válasza guppy (#2565) üzenetére


Latsza
aktív tag

sokat tudnak, de több infót az aláírásomban a link alatt találsz, kisebb gyűjtemény van ott :)

(#2567) CPT.Pirk válasza guppy (#2565) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Az LCD Smartie még BBC hÍreket is olvas, emelett én nem vettem észre hogy ottvan a háttérben, szal trytrytry...

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#2568) ett válasza Latsza (#2566) üzenetére


ett
aktív tag

Szia!

Láttam az oldaladon egy 4*20-as lcd-t. Nem tudod hogyan lehet megcsinálni, hogy lehessen állítani a háttérvilágítást/kontrasztot? Vagy neked fixen van? Mármint milyen ellenállatot rakjak be.

Here's a little song I wrote, I hope you learn it note for note. Don't worry, be happy.

(#2569) Latsza válasza ett (#2568) üzenetére


Latsza
aktív tag

Háttérvilágítást úgy csináld meg, hogy egy fix ellenállást kötsz rá, hogy ne mind az 5V-ot kapják a LEDek, és utána sorba kötsz vele egy potit, amivel tudod állítani a fényerősséget.
A kontraszthoz egy fix ellenállás ajánlott, én nem raktam be,mert jól látom a dolgokat az LCD-n. Nem tom hogy mekkorák kellenek, a potim egy rádió hangerőszabályzója volt annó :DD

(#2570) X Sügi X válasza ManY (#2558) üzenetére


X Sügi X
tag

Nem igazán bíznék a srácban... [link]

Kisvártatva..

(#2571) donhere válasza Latsza (#2566) üzenetére


donhere
tag

HI! Szóval, Latsza ilyen LCD ket hol lehet kapni???? mert volt egy címem, de arrol irtak vissza hogy már nem aktuális... :( ugyhogy az nem jött össze... (gyafi) bocs most látom az oldald!!!! THX :R :R :R

[Szerkesztve]

Magyarország jobb pozícióba került a korrupciós listán, bár ez nem volt olcsó.

(#2572) Fix


Fix
tag

Sziasztok
Valaki irta, hogy laptop kijelzőjét működésre birta.(aztán lehet , hogy rosszul emléxem)
Ha igaz akkor azt ,hogy ?????? :F :F
Vagy legalább egy linket? :U :U :DDD

Aki utoljára hagyja el az országot, az kapcsolja le a villanyt. A tudás bűn, de nyugodj meg te ártatlan vagy. Egyszer azt hittem, hogy tévedtem, de tévedtem.

(#2573) rsx válasza Fix (#2572) üzenetére


rsx
aktív tag

Hali
Hát párszor le lett irva :DDD pl: ----->[link]
Kicsit vissza olvasol a totyikba lesz még 1 rakás link a témáról.
Lehet uj totyik kellene ennek a témának akkor kicsit összeszedetebb lenne :F


[Szerkesztve]

''...Lalikám,van alkoholmentes söröd???Van.Akkor dobd ki a picsába,egy rendes sört kérek"...."A biztonsági öv nincs annyira kényelmetlen, mint a tolókocsi. "XD

(#2574) KiFe


KiFe
csendes tag

Kibányásztam egy törött Sharp iq-8300m ből a kijelzőt.. Tud valaki segíteni abban, hogy mi ennek az lcd-nek a pontos típusa? :U :F :R

grimaszversenyre küldték a hóhért, mert eszméletlen fejeket tud vágni

(#2575) General Salee


General Salee
tag

Sziasztok! Visszatértem! :D

(#2576) General Salee válasza KiFe (#2574) üzenetére


General Salee
tag

Elméletileg rá van írva a kijelzőre. Ezek után gugli a haverod. (Gyanítom, hogy a kijelző gyártója Sharp) :DDD

Viccet félretéve, egy fotó sokat segítene az ügyön.

(#2577) General Salee válasza srek (#2562) üzenetére


General Salee
tag

Vadásztam, de nem találtam hozzá. Sorry. :(

(#2578) General Salee


General Salee
tag

Üdv emberek. Egy kicsit utánanéztem ennek a 6600GT akad minden kártyával.
Vettem úgy 5-6 PCI-os VGA-t (1-2MB-osakat) mind különböző chipszettel. A probléma szerintem a következő:

Ugyebár a dolog úgy működik elméletileg, hogy amikor a gép indul, az alaplap BIOSa kommunikál a VGA BIOS-ával és megmondja az oprendszernek, hogy milyen vga van a gépben, milyen órajelen üzemel, stb. (legalábbis a régi vga-k nál így volt). Nekem ugyebár az lcd projekt folyamán nekem ATI VGA-m volt, ami ráadásul dual biosos volt, elméletileg képes volt arra, hogy a biosa-i között autómatikusan váltogasson vagy akár teljesen ki is kapcsolja azt. Az AGP-s 6xxx széria viszont tudomásommal nem képes erre (a mellékelt jelenség is ezt bizonyítja). így összeakad a PCI-os VGA-val ami viszont nem is működik annélkül hogy nem ő az elsődleges kártya a rendszerben.

A lehetséges megoldás:

Szerezni kell olyan pci-os VGA-t ami képes secondary özemmódban működni (pl tnt1-2, matrox g200, vagy a régebbi ati rage kártyák között lehettek ilyenek)

Véleményeket várok.

(#2579) X Sügi X válasza Latsza (#2569) üzenetére


X Sügi X
tag

Nem tom te hogy vagy vele, de megnéztem a honlapod, :) és ne tok letölteni semmit.. Mindig csak 530 Kbnyi cucc jön le, az is hibát ir ki! :F

Ha leírnád privibe, hogy mégis hogy kell vagy honnan lehet még... :R

Kisvártatva..

(#2580) M62 265 válasza X Sügi X (#2579) üzenetére


M62 265
csendes tag

Latsza saját cuccai tényleg nem elérhetők ( :O ), de a Linksz-nél egy csomó okosságot találsz!

(#2581) Latsza válasza X Sügi X (#2579) üzenetére


Latsza
aktív tag

Hú basszus, tényleg le lett törölve az össze letöltenivaló... :O
Valamiért törölték az ATW-s táramat ;]

Mindegy, akinek kell valami, az dobjon egy privit, és átküldöm mélben..

[Szerkesztve]

(#2582) rsx válasza General Salee (#2578) üzenetére


rsx
aktív tag

Üdv.
Matrox Millenium 4MB PCI-os jo?Hétvégem kiprobálom megy-e secondary üzemmódban.
Találtam 1 S3 trio kareszt ezen megvan a VAFC csatlakozás lehetősége[link],csak nincs kivezetve meg ahogy néztem pár dolog le is van hagyva a kareszról :( igy nem tudtam kiprobálni a 16bit-es megjelenitést :O

[Szerkesztve]

''...Lalikám,van alkoholmentes söröd???Van.Akkor dobd ki a picsába,egy rendes sört kérek"...."A biztonsági öv nincs annyira kényelmetlen, mint a tolókocsi. "XD

(#2583) X Sügi X


X Sügi X
tag

Hi!

Panasonic Gd 35 kijelzőjével mit lehet kezdeni? Lehet belőle tákolni vmit? Esetleg tud valaki róla vmi infot?

Kisvártatva..

(#2584) Wisky


Wisky
tag

Sziasztok!
General! mindenképp írd ide ha sikerült megoldást találni, mert egyébként megy a kijelzőm, de a problémánk u.a és én már annyira beleuntam a cserélgetésbe és eredménytelenségbe hogy nem is próbálkozom, leginkább a gépem egészsége érdekében (kicsit agresszív vagyok :)

A processzorok füstel működnek, ha kijön belőlük elromlanak!!!

(#2585) X Sügi X


X Sügi X
tag

Na! Kihaltunk?

Kisvártatva..

(#2586) gsc73


gsc73
aktív tag

Sziasztok!

Hozzájutottam egy Acer Travelmate 512T kijeltőhöz! :)(12.1 800*600, 262k szín TFT) Elovastam a topicban található leírást, gondoltam ez nem lehet olyan nagy gond, mivel mobiltelefon kijelzőt hajtottam már meg PIC-el. A gondok a kijelző leírás keresésével kezdődtek. A kijelzőn a következő felirat van:

TX31D27VC1CBB

Ez egy Hitachi kijelző és csak hasonló leírást találtam (TX31D27VC1CAB)

Vajon okoz gondot az egy karakter eltérés? Ja, és csak a lábak elnevezései vannak meg, semmi más:(

A másik problémám a lábak azonosítása. A kivezető fólia csatin semmi jelölés....

Tudna valaki segíteni?

g.


[Szerkesztve]

kedvenc szavaim: palack, flakon, kredenc, fridzsider, ibrik, trafik, szvetter, fregoli, rezsó, sparhelt, vájdling, szifon, gardrób, partvis, spejz, tégely, drót, abrosz, lavór...szocreál.

(#2587) rsx válasza gsc73 (#2586) üzenetére


rsx
aktív tag

Szia
Valoszinü hogy nem gond,de ez nem100%.Nálam nem volt gond nekem is 1 karakter nem stimmelt a leirásban levö kijelzövel :) .Proba szerencse :B persze csak érzéssel
A pinket a kilelzön levö csatinál lehet be azonosítani(az 1 lábat valahogy biztos jelölik),utána már könnyü a kivezetö folián is.

''...Lalikám,van alkoholmentes söröd???Van.Akkor dobd ki a picsába,egy rendes sört kérek"...."A biztonsági öv nincs annyira kényelmetlen, mint a tolókocsi. "XD

(#2588) net84


net84
őstag

Üdv!
egy lcd-t keresek...
ami megkötött:
a szélessége max. 105mm (külső méret)
lehetőleg tudja a 4:3-as képarányat
ha megoldható valami vga-ra csatlakoztatással meg lehessen oldani
nem kell szinesnek lennie...

Read only...

(#2589) gsc73 válasza rsx (#2587) üzenetére


gsc73
aktív tag

Köszi!

Szétbontom, aztán meglátom!

g.

kedvenc szavaim: palack, flakon, kredenc, fridzsider, ibrik, trafik, szvetter, fregoli, rezsó, sparhelt, vájdling, szifon, gardrób, partvis, spejz, tégely, drót, abrosz, lavór...szocreál.

(#2590) Xantomas


Xantomas
őstag

Az utóbbi hónapban egy szöveges lcd kijelző vezérlő proginal álltam neki, technikusi szakdolgozati témaként, Delphi nyelven, minden külső dll-t mellőzve, xp kompatibilitással.
A mai nap fordulóponthoz érkeztem, elkészültek a Unitok, Dll-ek, (amik a tesztek szerint tökéletesen működnek), és egy tesztprogram, de már csak 1 hetem van befejezni a felhasználói felületet + 2,5 hét a dokumentációra.
Viszont... Olyan problémám akadt, hogy kijelzők terén eléggé gyéren állok, csak egy 2x20-as és egy 2x16os van a birtokomban. Csak lpt porton keresztül tud egyenlőre, de idővel soros, és USB-s kijelzőket is fog támogatni (pl Matrix orbital).

Segítségemre lenne 1-2 olyan bátor jelentkező, akik a hét közepe tájt msn-en, vagy privátban megkeresnének, egy pár perces próba miatt, hogy megtudjam, hogyan működik más gépeken, és windows oprendszereken a progi.

Mivel szakdoga, még senki ne kérjen forrást, nem is áll még módomban adni, de a nyár végére szeretném opensource programként viszont látni.
(A profilomban megtaláltok mindent)

Előre is köszönöm.

"Megint eggyel hülyébb vagyok, mint tavaly"

(#2591) KrAt válasza Xantomas (#2590) üzenetére


KrAt
veterán

Helló!

Nekem lenne egy 4x16os LPT portos kijelzőm, csak az a gáz, hogy nekem a DLLPort IO fel van téve. Meg az LCD Smartie. Az LCD Smartie nem para, ki tudom kapcsolni, de a ''driver''-t le kell törölnöm hozzá? Vagy nem? Végülis letörlöm, nem baj :)

Szóval 1 jelentkező jelen :) Msn adataimnál :)

(#2592) Xantomas válasza KrAt (#2591) üzenetére


Xantomas
őstag

Az nem baj, hogy fent van a gépen más vezérlő, csak ne fusson közben közben semmi ami az lpt porthoz fér. Egy zlport.sys nevű drivert használok, de teljesen újraírt unitokkal, mint ami eredetileg volt hozzá mellékelve.
Tapasztalataim szerint se az LCD Smartie, se az LCDStudio 2.0 driverével nem ugrik össze, csak akkor ha közben futnak.
Este küldöm, mert van még mit javítani rajta.

"Megint eggyel hülyébb vagyok, mint tavaly"

(#2593) KrAt válasza Xantomas (#2592) üzenetére


KrAt
veterán

Értettem :)

Kb 9 fele leszek msn-en, majd (ha leszel) akkor átküldheted :)

(#2594) Bezil


Bezil
csendes tag

császtok
van egy siemens st55ös kijelzöm.
ehhez hol lehet varázsolni egy kapcsolási rajzot:?
remélem tud vki segiteni :R

(#2595) Bezil


Bezil
csendes tag

UP
me senki nem ir 4 napja :F

(#2596) Latsza válasza Bezil (#2595) üzenetére


Latsza
aktív tag

[link] ha itt megtalálod, akkor van esély rá h rá tudod kötni a gépre..

(#2597) Bezil válasza Latsza (#2596) üzenetére


Bezil
csendes tag

thx
reméljül lesz vmi eredmény

(#2598) Bezil válasza Latsza (#2596) üzenetére


Bezil
csendes tag

és ha nem találom akkor semmi esély sincs? :((( :F

(#2599) Latsza válasza Bezil (#2598) üzenetére


Latsza
aktív tag

Esély van, de minimális. Ha értesz a programozáshoz és sok időd van szörfölni a neten :U ;)
Siemenshez még nem találtam eddig sehol se kapcs rajzot, se progit..leírás viszont biztos van

(#2600) freeforce


freeforce
csendes tag

hi all.

találtam egy grafikus kijelzőt. 4 db oki m5299a és oki m5298a van rajta. Lehet-e ezzel kezdeni valamit?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.