Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Lassú boot újra! (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Kepe


Kepe
aktív tag

Sziasztok!

Szóval egyik ismerősömnek van egy lap-top-ja és kb 5 napja húzta fel rá ÚJRA a Win Xp-t. Előtte rendesen ment minden, most viszont, mint már ki lett vesézve itt a topikban, vár a gép miután bejött a win, és kb 1 perc után szólal meg a winlogon hangja is. Hálózathoz addig hozzáférni nem lehet.

Ami megvan! Fix ip be van állítva (192.168.0.2)

Olvastam egy topikban hogy:
''A Workstation service startingolt több mint egy percig. Disable-be raktam, erre rögtön felgyorsult. Most már nem vár bootolás után. Igaz, hogy így le kellett mondanom azokról a szolgáltatásokról, amelyek erre épülnek, mint pl. Messenger, és a Computer Browser.''
Viszont a srácnak szüksége van az msn messengerre.

További ötleteket kécci help!

Előre is köszi! Üdv! Kepe
Moderátor bácsi lécci ne töröld eme topikot!

[Szerkesztve]

"Élj úgy, mint nem akárki és halj meg úgy, mint bárki!''

(#2) Kepe


Kepe
aktív tag

UP :))

"Élj úgy, mint nem akárki és halj meg úgy, mint bárki!''

(#3) Club


Club
őstag

Le van ez zárva?:)

(#4) rdi válasza Kepe (#1) üzenetére


rdi
veterán

Írtad:
''''A Workstation service startingolt több mint egy percig. Disable-be raktam''

A kérdésem az, hogy nem lehet-e manual indításba rakni? Akkor ha szüksége van rá elindítja és kész, nem ?

Fej! Tor! Potroh!

(#5) 8zabi válasza Kepe (#1) üzenetére


8zabi
őstag

A Messenger szolgáltatásnak semmi köze az MSN Messengerhez. Feladata:
''Net send és riasztási szolgáltatásüzeneteket továbbít ügyfelek és kiszolgálók között. Ez a szolgáltatás nincs kapcsolatban a Windows Messengerrel.''

(#6) Kepe


Kepe
aktív tag

Megoldódott!
Norton antivirus fuck!

"Élj úgy, mint nem akárki és halj meg úgy, mint bárki!''

(#7) Lord Zero


Lord Zero
addikt

Üdv, gondoltam ideírom, bár nem is tom, boot problemnek nevezhető-e egyáltalán

notehát, a köv-ről lenne szó, tippeket/tanácsokat/segítséget/stb kérek:
röviden: gép bekapcs, majd hosszú szünet (akár fél perc is) mire belövi magát (az a bizonyos pityogás vagy csipogás) és csak ekkor indul be, proci- és memóriszámlálás stb, és csak ezután kezdődik a tulképpeni boot!!
ja, és ez nem volt mindig így, vmikor gyorsabban kezdte el a dolgokat.

nem tudom elképzelni mi a franc lehet, mert a legeslegelején ugye még hozzá sem ér a vinyóhoz (akár winchester nélkül is be kell tudjon indulni), tehát elvileg nem lehet oprendszer vagy norton AV,
de akkor mi???
borzasztóan dühítő, mert maga a win2k sem egy bootbajnok, de még ez a késleltetett rajt is, grrrrhhh

esetleg táp? (vagy ez nagy baromság?)

nem, mindegy

(#8) Gambit válasza Lord Zero (#7) üzenetére


Gambit
őstag

Egy másik topicban már leírtam, de akkor ide is... Szóval nézd meg a bios-ban a boot sorrendet, mert a gép tartja magát a sorrendhez, tehát ha cd van beállítva, akkor keresi a boot cd-t, aztán lép tovább, és így tovább, amíg el nem ér a winyóhoz. Ez bizony mind idő. Ha nem használsz SATA, vagy RAID cuccokat, akkor ezek vezérlőjét is tiltsd le a biosban, és akkor nem keresgéli őket. Ezek után elvileg gyorsulni kéne...

''Akár hiszed, hogy meg tudsz csinálni valamit, akár nem, mindenképpen igazad van.'' - Henry Ford

(#9) Lord Zero válasza Gambit (#8) üzenetére


Lord Zero
addikt

ühüm,
szóval a boot sorrend az teljesen tiszta számomra, telepítés után mindig visszateszem hdd0-ra, seek other deviceot is kiszedem stb.
DE!
mint említettem, nem is a boot a lassú (illetve persze az is, de az a rakat service-től van ami be akar indulni a winnel), hanem maga a boot ELŐTTI állapot! szóval power gomb be, aztán hosszú szünet (ez ugye nem boot periódus) és csak ekkor hallod a speakert csipogni, és ekkor kezdi még csak el a proci/mem számlálást, ide detektálást stb (szóval ez a ''kezdőablak'').
és ebben az időintervallumban még szó sincs boot device keresésről, az csak ezután következik.

nemtom, érthető-e

nem, mindegy

(#10) Gambit válasza Lord Zero (#9) üzenetére


Gambit
őstag

Aha, így már igen... Akkor lehet, hogy a CMOS-al van valami gáz, és amiatt tölti be lassan a biost. Az viszont már az alaplap hardverhibája. Esetleg lassan pörög fel a hűtés, és emiatt nem indul rendesen a proci? Csak találgatni tudok, bocsi.

''Akár hiszed, hogy meg tudsz csinálni valamit, akár nem, mindenképpen igazad van.'' - Henry Ford

(#11) Flameus válasza Lord Zero (#9) üzenetére


Flameus
aktív tag

Adjál neki a legújabb bioszból -bár nem hiszem javít rajta!
Egyébként fingom sincs mit szöszölhet a biosz előtt,..... esetleg táp! :(

None of Ain't - Ni Lovagjai CS-S FUN Clan - www.nilovagjai.hu

(#12) burgatshow válasza Lord Zero (#9) üzenetére


burgatshow
veterán

Nem lehet, hogy a memória számlálás _hosszóra_ van véve nem pedig gyorsra?? :F Érted mire gondolok??

(#13) #25954560 válasza Lord Zero (#9) üzenetére


#25954560
törölt tag

epox lapokon regota van az a jo kis ketdigites 7szegmenses kijelzo, ami megmondja, hogy tart a boot. ezexerint neked nem ilyen van. ugyanennek letezik/zett isa-s/pci-os verzioja is, valami port80 vagy int80 vagy a csudatudja milyen kartyanak hivtak. egy olyat kene szerezni egy teszt erejeig. talan okosabbak lennenk, ha tudnank hol all meg a boot-folyamat

(#14) Lord Zero


Lord Zero
addikt

asus a7n8x-x, és ne kezdjük azt most el, hogy jaaaa, az egy szar meg ilyesmik, oké?
köszönöm :))

ráadásul ez csak mostanában kezdődött el, azelőtt rendesen feltápászkodott a kicsike, úgyértem időben kezdte el a lassú bootot :)
most viszont késve kezdi el a lassú bootot :U

a tápra én is gyanakodtam, mert közben ezt-azt belepakolgattam a gépbe, vidkari gyárihűtő le, thtake fel, annak is külön tápkábel kell stb.

hm, kiértiezt? :U

nem, mindegy

(#15) #25954560 válasza Lord Zero (#14) üzenetére


#25954560
törölt tag

ha csak alaplap+vidkari+memoria van, akkor is sokara indul el? szukitsuk a kort
szerk: (ha leszedtel minden foloslegeset -> load bios defaults)

[Szerkesztve]

(#16) Lord Zero válasza #25954560 (#15) üzenetére


Lord Zero
addikt

nocsak, ez pl. egy darab jó ötlet :C.
ki kell próbálnom (most nem vagyok otthon), de mondd tovább, milyen következtetésekre lehet majd számítani ha
a) gyorsabban beindul majd
b) ugyanolyan lassú lesz
c) lassúbb mint a b) eset

a táphiba az nagyon elvetélt gondolat?

nem, mindegy

(#17) Rasztapapa válasza Lord Zero (#7) üzenetére


Rasztapapa
csendes tag

Figyelj Lord Zero!

Hát az említett időszakban mi indul el? A VGA kártya. Vagy nem? Tipustól függően annak a BIOS-a jelenik meg először a monitoron, feltéve, ha a monitornak van képe már akkor (reset után jó esélyed van rá, hogy elcsípd).
Azt próbáltad már kicserélni, vagy éppen azt cserélted abban az időszakban, amikor a hiba felütötte fejét?
Nézd meg az alaplap BIOS-ában az INIT DISPLAY FIRST, vagy valami hasonló bejegyzést. Ott PCI, vagy AGP lehet.
Bár a tapasztalatom azt mutatja, ennek nem sok hatása van, mert akármilyen kártya is van a gépben, azt tökéletesen detektálja, majd megy a boot tovább.
Szóval VGA kártya. Szerintem.

(#18) Lord Zero válasza Rasztapapa (#17) üzenetére


Lord Zero
addikt

agp van, és a biosban is azt jelöltem be (alapból ő mindig pci-t tesz).
a kártya és a hűtője régebbi, mint a probléma (persze ettől még lehet, hogy vele van gond)
mellesleg a power bekapcsnál felpörög a vinyó, de gondolom csak mert áramot kap, elvileg a rendszertesztelés előtt (az a bizonyos kezdőablak) nem érdekli a gépet, van-e benne egyáltalán bootolható eszköz

nah, hazamegyek, kiszedegetek mindent (nem egyszerre), bekapcsolgatom a gépet, talán kiderülhet mi lassítja

kösz a tippeket mindenkinek

nem, mindegy

(#19) #25954560 válasza Lord Zero (#16) üzenetére


#25954560
törölt tag

a) bootsorrend/vmelyik ide eszkoz rakoncatlankodik/taphiba (engedek az eroszaknak)
b) memoria/procihuto/nemtommi (memcsere/vidkaricsere/nemtommicsere)
c) dugj ra minel tobb cumot, meg a hutoszekrenyt is es akkor hasitani fog :D

(#20) Lord Zero válasza #25954560 (#19) üzenetére


Lord Zero
addikt

én a nemtommire tippelek, már rég gyanús volt :))

nem, mindegy

(#21) Lord Zero


Lord Zero
addikt

na, kipróbáltam az egyenként le/fel dugosgatását a mindenféle hw-nek, eredmény: semmi :( -
kivétel a vga, őt nem szedtem le
lehet h. tényleg ő a ludas???
amit észrevettem viszont: az ismételt indításoknál már nem vár annyit, akkor ez hogy van?
mind1, kénytelen, ismétlem: kénytelen voltam úgy dönteni, hogy együttélek ezzel, illetve egy nagyobb táp még szóba jöhet(ne)
az amúgy is elkelne ennyi kütyünek :)

köszöntem

nem, mindegy

(#22) rdi


rdi
veterán

a hardverhibáknál a legjobb módszer a cserélgetéses. Kicsit lassú, de általában eredményre vezet. Ha jól értettem, akkor a biosod a videokártya elindulás előtt lassú, vagyis olyan hardverelemet keress, amit a bios a video előtt vizsgál. Sajnos sok olyasmi is lehet, ami integrált, vagyis nem fogod tudni cserélni, bár végül is hibát nem szed össze, mert tovább adja a vezérlést. Most tényleg nincs kedvem előkeresni a tankönyveket, de némelyik komolyabb irodalomban szépen le van írva a butulás folyamat...

egyébként a rendszerórád nem késik?

[Szerkesztve]

Fej! Tor! Potroh!

(#23) Lord Zero válasza rdi (#22) üzenetére


Lord Zero
addikt

öööööö, nemtom, miért? és főleg: mihez képest?

nem, mindegy

(#24) rdi válasza Lord Zero (#23) üzenetére


rdi
veterán

Ha lemerült az elemed, akkor ugye alapbeállítással megy a bijosz, az meg lehet, hogy lassúbb mint amijen eddig volt...

Fej! Tor! Potroh!

(#25) Lord Zero válasza rdi (#24) üzenetére


Lord Zero
addikt

megnéztem, nem késik
elemlemerülésben nem hiszek, alig 4 hónapos alaplap + a bios beállítások mindig azok, amiken hagytam

nem, mindegy

(#26) rdi válasza Lord Zero (#25) üzenetére


rdi
veterán

esetleg eressz rá vmi ellenőrző progit. memoria, proci, egyéb hardverek bár azokban nem nagyon hiszek

Fej! Tor! Potroh!

(#27) Lord Zero válasza rdi (#26) üzenetére


Lord Zero
addikt

egyikünk sem hisz nagyon sok mindenben, úgy látom :)
egyelőre beteszem a többi x-akta közé, hehh

nincs türelmem végigzongorázni minden hw cserét - kiszámoltam, :DDD , ha bekapcsoláskor veszítek kb 20 mp-t, 180 bekapccsal lesz 1 óra - annyi tuti lenne az összes lehetőség lejátszása. napi 3x bekapccsal tehát két hónap alatt emésztem fel ezt az időt

lordzero megbékél... :)) :)) :))

nem, mindegy

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Lassú boot újra! (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.