Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Lassú a gépem!

Hozzászólások

(#51) Freddy TNT válasza oregcsóka (#50) üzenetére


Freddy TNT
őstag

Most tértem vissza egy rendszer-összeomlásból. Bekapcsoltam a cd-írót, hogy legyen mit swap-elni, erre az összes merevlemez lekattant, majd 1mp múlva felpörögtek.
A win meg persze kifagyott. Bootoláskor a scandisk mind a 10 partíciót leellenőrizte én meg lestem, hogy felakasszam magamat, vagy sincs semmi baj.

Asszem jó lesz nekem az is, ha lekapcsolom a gépet és csak utánna kapcsolgatok ki/be. Vagy még informálódok egy kissé.
Egy 420 wattos tápom van, úgyhogy azzal nem lehetett gond.

Nekem egyébként 5db két állású kapcsoló van a gép elején :))
Az IDE kábellel valóban van probléma !! HA !! az alaplapra van kötve. De nekem egy Silicon image ATA raid (PCI) vezérlőre vannak kötve és az tolerálja ha rajtavan a merevlemez, de nincs áram alatt.

(#52) oregcsóka válasza Freddy TNT (#51) üzenetére


oregcsóka
őstag

''De nekem egy Silicon image ATA raid (PCI) vezérlőre vannak kötve és az tolerálja ha rajtavan a merevlemez, de nincs áram alatt.''

Na, hogy miket tudok meg! Ilyet akkor én is fogok szerezni, jó kiindulási alap.

;)

''Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmad. Ha nincs igazad, nem engedheted meg, hogy elveszítsd.'' /Mahatma Gandhi/

(#53) Freddy TNT válasza oregcsóka (#52) üzenetére


Freddy TNT
őstag

Akkor kicsit írok róla:
STlab
PCI ATA 133 IDE card (raid support<optional)
A-142 SIL 0680 ATA/133 Raid card
Egészen pontosan ez van benne. És gond nélkül megy akár be van kapcsolva BÁRMELYIK merevlemez cd/DVD meghajtó. Igaz az azonosításkor egy kicsit elidőz.(kb 2-3 másodpercel növeli meg a bebootolást)
Az alaplapra csak a rendszervinyó van kötve. ;)

Na de most megyek aludni.Remélem holnap majd tanulok megint valami újjat a témáról :D
Asszem 6 vagy 4 ezer forint :U

[Szerkesztve]

(#54) oregcsóka válasza Freddy TNT (#53) üzenetére


oregcsóka
őstag

Ok, köszi, jóéjszakát.;)

[Szerkesztve]

''Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmad. Ha nincs igazad, nem engedheted meg, hogy elveszítsd.'' /Mahatma Gandhi/

(#55) mr_ricsi válasza Xero (#37) üzenetére


mr_ricsi
veterán

''a mocskos photoshop minden indításnál sír hogy nincs swap nem akar így menni akarom-e folytatni bla bla bla erre kellene valami megoldás''

Ezen már én is gondolkodtam, és azt találtam ki, hogy van egy ''extended'' RAMdisk progi, amivel 256MB-os ramdisket is létre lehet hozni.
Majd 1x kipróbálom, hogy az 1GB memóból 256M-ra létrehozok egy ramdriveot, és ott jelölök ki fixméretű 256MB-os swapfilet.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#56) mr_ricsi válasza Freddy TNT (#38) üzenetére


mr_ricsi
veterán

''mi a fene ez a hiberfil.sys(rejtett,rendszer) a c: meghajtón és hogy lehet eltávolítani?''

Ez a hibernáláshoz kell. Ha ezt a funkciót letiltod (mintha az energiagazdálkodásnál láttam volna a pipáját), akkor ez a terület felszabadul. (De hát m$-nál ezt sosem lehet biztosra tudni...)

''Nekem több merevlemezem van és mivel nincs szükségem mindig az összesre''
A Vipowernek van USB-s vinyókerete, ami neked tökéletes megoldás lenne. Minden vinyóhoz kell 1-1 rackfiók (~1500/db) és egy usb-s rack(amihez egy fiók is tartozik) ~7500-10000Ft.
Aztán menet közben kedvedre cserélgetheted őket.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#57) steve@prhw válasza mr_ricsi (#55) üzenetére


steve@prhw
őstag

Ötletnek nem rossz...

De a photoshop kegyetlen mennyiségű memóriát meg tud zabálni, a visszvonási lehetőségek számának függvényében (ez egy jó hülye mondat lett... :U ). Azért ott még 2 GB ram is elfogyhat komolyabb munkánál... Szvsz nem árt ott bekapcsolni a swap-et... Persze átlagfelhasználásra bőven elég a fizikai memória is, csak ha nagyméretű anyagokkal dolgozol, akkor érvényes, amit írtam.

''Egy bármilyen Annál jobb hogy új és Fényképezős!'' by Rolabola

(#58) gege71.hu válasza Xero (#37) üzenetére


gege71.hu
addikt

Nem túl jó 5let kikapcsolni a swap-ot még akkor sem ha csiliárd RAM-od van.
Nekem ott figyel az 1 giga dual ddr az ic7-max3-ban mégis fenntartok lapozófile-t.
Két vinyóm van és mindkettőre látrehoztam saját beállítású mérettel (minimum 512MB-max 1536Mb). Egy nálam az ikszpébe jócskán jártasabb rendszergazda javasolta, hogy ezzel nagyban javítható a rendszerstabilitás.
Bár lehet, hogy az intel875-ös lapkakészlet is hozzájárul a dologhoz de mióta ez a platformom megvan(i875) még 1x sem fagyott le a gépem(kopp-kopp).

(#59) steve@prhw válasza gege71.hu (#58) üzenetére


steve@prhw
őstag

saját beállítású mérettel
Kicsit még javít a dolgon, ha a min-t és max-ot ugyanannyira (pl. 1536 MB-ra) veszed. Így nem kell átméreteznie a lapozófájlt, ha elfogyna a hely... Szintén még w98-as időkből származó trükk, bizonyos alkalmazásoknál érezhetően javít a rendszer teljesítményén.

''Egy bármilyen Annál jobb hogy új és Fényképezős!'' by Rolabola

(#60) gege71.hu válasza steve@prhw (#59) üzenetére


gege71.hu
addikt

1 giga ram mellett szerintem már nincs olyan nagy jelentősége. 2 vinyón 1-1 512MB-os minimum méretű swapfile-t az XP már egy fokkal jobban menedzsel az xp.
98 alatt valószínúleg helytálló amit írsz hisz az nem éppen a memókezelés hatékonyságáról volt híres. Bár RGB biztos megmondaná, hogy az sokkal jobb mint az ikszpé :D
Tényleg.... az a bohóc végleg bannoltatta magát a pH-ról?(látom aláíásodban is megemlékeztél a szerencsétlenről :D )

(#61) steve@prhw válasza gege71.hu (#60) üzenetére


steve@prhw
őstag

:DD Gyak. automatikusan bannolják... Nyitott egy elvont topicot, bár ez még elviselhető lett volna. De összekapott a vegyészekkel, DaSilva-nak beszólt, hogy a fémeket nem érdekli, hogy vegyész-e az, aki foglalkozik velük (gondolom, sokat gondolkodott e magvas megállaptásaon :DDD ), meg úgy egyébként osztotta az észt, aztán kapta az aláírásban szereplő mondatot... :DD

Egyébként tény, 1GB memónál, normál felhasználásnál már nem nagyon nyúl a swap-hez az XP.

szerk: bocs az off-ért... :U

[Szerkesztve]

''Egy bármilyen Annál jobb hogy új és Fényképezős!'' by Rolabola

(#62) Freddy TNT válasza mr_ricsi (#56) üzenetére


Freddy TNT
őstag

Kössz a tippeket. Ki tudtam kapcsolni a hiberfilt( nagy szöget húztál ki vele a talpamból :C ) Ez az USB-s dolog a merevlemezzel nem rossz ötlet, de ha mindegyik drive kell, akkor már több rack is kellene....a másik meg az, hogy nincs már 5,25-ös hely a gépben.

De ami a legfőbb: erre nincs most 10.000-em kell vegyek egy új winyót, mert a maxtorom meg fog patkolni. :O

(#63) gmiki


gmiki
csendes tag

Sziasztok!
Az alábbi problémával küzdök, hátha tudtok segíteni.
A konfigom: ASUS P4C800, P4 2,8, Inno3D FX5700, 1G Ram, SATA wincseszter 1db Samsung + 1db Maxtor

Ha bekapcsolás után indítom el az Aquamark-ot akkor az alap teszttel ~25.000 pontot ér el a gépem. Viszont ha egy órás játék után (pl Quake3) indítom el a teszet a pontszám visszaesik ~19.500-ra.
Régebben kezdődött már a probléma mert egy egész napos számítógép parti után volt olyan is, hogy reggel nem akart elindulni a gép. Nem látta még a Bios sem a winkót. Viszont egy fél napos pihenő után simán elindult mintha mi sem történt volna. Először a Winkóra gondoltam, hogy vacakol. Ezért van most 2db. De az a gyanúm, hogy lehet, hogy nem is ott van csak a gond mert a melegedés utáni lassulás továbbra is megmaradt
:((
Az az érdekes, hogy a videokártyát kb 1hónapja vettem és a lelasulás olyan mintha a kártya melegedése miatt lenne. Ha játék után pl csak internetezek egy fél órát akkor az Aquamark pontszám ismét visszaáll. Lehet, hogy az Inno3d fx5700-ra rakott gyári hűtés kevés? Pedig nincs semmi sem túlhúzva. Vagy az alaplap űz velem furcs tréfát?
Köszi a segítséget!

(#64) norbee3al


norbee3al
tag

helló! A lejjebb olvasható konfigom van de (xp install után vagy egy két héttel) lelassult a gépem. Áramszünet volt utána restart azóta szar. mi lehet a gond? Egy másolás is úgy visszafogja a gépet hogy már a mp3 is volt hogy megakadt. Ati tool-ban a tesztelő részben amikor az a kocka forog úgy visszafogja hogy akad minden. Játékokról ne is beszéljünk!

Van valakinek ötlete? THX!:O:O

Abit IS-7, P4 Prescott 2,8@3,4 + Zalmann 7000 AlCu, 512 Samsung 400 DDR, ATI R. 9600 (320/400 @ 450/450), Seagate 120 GB SATA, IBM 80 GB IDE, Maxtor 120 GB IDE, LG-GSA4120B

(#65) norbee3al válasza norbee3al (#64) üzenetére


norbee3al
tag

up:(((

Abit IS-7, P4 Prescott 2,8@3,4 + Zalmann 7000 AlCu, 512 Samsung 400 DDR, ATI R. 9600 (320/400 @ 450/450), Seagate 120 GB SATA, IBM 80 GB IDE, Maxtor 120 GB IDE, LG-GSA4120B

(#66) Scream007


Scream007
őstag

winyo töredezettségmentesítés????

BMW Über Alles!!..NSL rulzzz

(#67) Korcsii válasza norbee3al (#64) üzenetére


Korcsii
őstag

xp reinstall ?

(#68) norbee3al válasza Scream007 (#66) üzenetére


norbee3al
tag

már megvolt, de nem segített!:(((

Abit IS-7, P4 Prescott 2,8@3,4 + Zalmann 7000 AlCu, 512 Samsung 400 DDR, ATI R. 9600 (320/400 @ 450/450), Seagate 120 GB SATA, IBM 80 GB IDE, Maxtor 120 GB IDE, LG-GSA4120B

(#69) norbee3al válasza Korcsii (#67) üzenetére


norbee3al
tag

az lesz de nemigaz nem lehet megoldani valahogy!:O

Abit IS-7, P4 Prescott 2,8@3,4 + Zalmann 7000 AlCu, 512 Samsung 400 DDR, ATI R. 9600 (320/400 @ 450/450), Seagate 120 GB SATA, IBM 80 GB IDE, Maxtor 120 GB IDE, LG-GSA4120B

(#70) Korcsii válasza norbee3al (#69) üzenetére


Korcsii
őstag

Vegyél szünetmentest hogy máskor ne legyen ilyen.

(#71) norbee3al válasza Korcsii (#70) üzenetére


norbee3al
tag

két hete is azért kellett a reinstall mert belevágott a gépbe a villám és új lap kellett bele! Azóta meg vagyok áldva a gondokkal!:O:O

Abit IS-7, P4 Prescott 2,8@3,4 + Zalmann 7000 AlCu, 512 Samsung 400 DDR, ATI R. 9600 (320/400 @ 450/450), Seagate 120 GB SATA, IBM 80 GB IDE, Maxtor 120 GB IDE, LG-GSA4120B

(#72) norbee3al


norbee3al
tag

egyébként ha elemzésnél azt írja ki hogy nem kell akkor nem kell? mert viszont a képen van benne piros!:U:F

Abit IS-7, P4 Prescott 2,8@3,4 + Zalmann 7000 AlCu, 512 Samsung 400 DDR, ATI R. 9600 (320/400 @ 450/450), Seagate 120 GB SATA, IBM 80 GB IDE, Maxtor 120 GB IDE, LG-GSA4120B

(#73) Scream007


Scream007
őstag

ha azt írja akkor tuti nem kiell.
nekem mindig azt írja kell, de én lex...m nem csinálom meg soha.
max a C-n hogy a windows ne nyavajogjon.
amugy ha 1 gépbe belevág a villám akkor ne sokat várj tőle szerintem.:U

BMW Über Alles!!..NSL rulzzz

(#74) golyani


golyani
addikt

na nekem az a bajom h eszméletlen lassan áll fel a win min. 3perc.
és alapból 25-30% a procihasználatom.
Vírusirtó Avast megnéztem nem talált semmit de amit talált azt is irtottam de utána is fenn állt a dolog. kipucoltam registry, hiba maradt.
tippeket várok, h mit tegyek?
gondolom itt már csak a win reinstall segít.:O

(#75) golyani válasza golyani (#74) üzenetére


golyani
addikt

up!!!

(#76) Hani


Hani
aktív tag

Hát, kénytelen-kelletlen én is beállok a sorba: egy ideje úgy gondolja a gépem, hogy jobb neki 30-50 másodpercet várni, mielőtt elindít egy Total Commandert vagy MPlayert vagy egyebet. Mi lehet vajon a gond?
o Töredezettségmentesítve nemrég volt
o rendszer (XP SP2 ) külön partíción
o hely még van rajta
o túl sok szemét ( codec-ek, százezer font, stb) nincs
o winyók UDMA-5-ben
o proci (Barton 2800+@3200) langyos (bár a hűtő hangja kikerget a szobából)
o háttérben szinte semmit nem futtatok ( mondjuk a Norton anti kissé gyanús, meg a ZoneAlarm, de kb. ez a kettő fut a háttérben komolyabb cucc )
o változtatni mostanában nem változtattam a konfigon

A konfig egyébként Abit NF7-S v2.0, barton 2800+@~3200, Radeon 9200, meg pár winyó ( 250GB Maxtor PATA, 250 GB WD SATAII, 160 GB Samsung PATA, 2x120 GB Seagate PATA)

Mi jót kéne ezzel csinálni, hogy menjen újra normálisan? Ma este sztm újratelepítem - bár legutóbb nem segített rajta - , de reggel visszajövök, és jó lenne egy kis segítség, hátha.

(#77) mr_ricsi válasza Hani (#76) üzenetére


mr_ricsi
veterán

Nem írtad meg a leglényegtelenebb alkatrészt: a tápodat.
Szintén nem, hogy a vinyórengeteg közül melyiken van az OS?
Mivel tesztelted, hogy a procid stabilan bírja a tuningot?

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#78) Hequila válasza Hani (#76) üzenetére


Hequila
őstag

Lehet, hogy láma kérdés, de ugye fix IP cím van beállítva a netes hálókártyánál?

''Nem kell hajó, nem kell repülőgép, | Van mit ennem, van hol aludnom még!'' Tankcsapda

(#79) lazydog válasza Hequila (#78) üzenetére


lazydog
addikt

A hálókártyának MAC címe van, nem IP címe.
MAC: [link]
IP: [link]

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#80) Hequila válasza lazydog (#79) üzenetére


Hequila
őstag

Na kössél belém Te is! :)
Pontosítok:
Nézd meg, hogy az internet elérését biztosító kapcsolat fix IP-t rendel-e a hálókártyához! Azonban mindez felesleges, ha router mögött vagy, és DHCP osztja ki az IP-t.
Remélem ebben is találtok kivetnivalót!

''Nem kell hajó, nem kell repülőgép, | Van mit ennem, van hol aludnom még!'' Tankcsapda

(#81) donsergiooo válasza gmiki (#63) üzenetére


donsergiooo
senior tag

Hello gmiki!

Nem lehetséges, h visszaveszi a teljesitményt a rendszered mikor felmelegszik?

ASUS P5QL, Q6600 (3400mhz), CM HyperTX , 8GB Ram (1060mhz), Ati 4850 512MB, Samsung 750GB + 2x500GB + 120GB HDD, LG DVD-RW, ASUS 550W táp, BENQ 22" TFT (1680x1050)

(#82) Hani


Hani
aktív tag

pár válasz:

mr_ricsi: A táp egy Chieftec DT450A2, elvileg bírnia kéne ( erre futotta, meg eddig nem is volt baj vele). A winyók közül a 250-es Maxtor PATA-n van az OS, rögtön a winyó elejére csináltam neki egy 10 GB-s partíciót. A procit stabilitását nem néztem programmal mert nem éreztem fontosnak - átlag 4-5 napot megy kikapcsolás nélkül, aztán hétvégén pihen, ez nekem elég volt.

Hequila: Fix IP van beállítva

Egyébként tegnap este felraktam újra mindent egy image file-ból (Acronis TrueImage hajh), és valamivel jobb a dolog, viszont ami kifejezetten zavar: ha kikapcsolom a ZoneAlarm-ot, elindulnak a programok. Pontosítva: elindítok valamit, várok, hogy a szerencsétlen elinduljon (addig totál meg van halva a gép, még a task manager sem jön be), de ha kilövöm a ZA-t, nem vár tovább, behozza. Na EZ mitől lehet?

Ráadásul egy másik kérdésem is lett azóta: ha erőteljesebben használom a netet ( pl. StrongDC, stb), akkor ledob és nem enged újra csatlakozni, csak ha pihentetem ( kikapcsolom) az ADSL-modemet egy időre, és újra bedugom. Ami csak azért ciki, mert általában nem vagyok ott, hogy ezt megcsináljam, és igazság szerint nem is arra van szükségem, hogy valamennyit menjen a net (20 percet, két órát), hanem hogy menjen hozzányúlás nélkül 4-5 napot. Mi jót lehet ezzel kezdeni?

(#83) lazydog válasza Hani (#82) üzenetére


lazydog
addikt

Hajítsd ki a ZoneAlarm-ot, csak a bajok vannak vele! Számos jó tűzfal létezik, mint például a Sygate

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#84) CPT.Pirk válasza Hani (#82) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

támogatom az alattam szólót, a ZoneAlarm nembírja pl. a DC-t...

mod: csak a sygate tűzfalát sajnos már nem fejlesztik tovább (csak a céges változtatot), nálam outpost megy rendessen

[Szerkesztve]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#85) Hequila válasza Hani (#82) üzenetére


Hequila
őstag

Vagy vedd vissza a procit, és próbáld meg normálisan újratelepíteni a Windows-t (nem image-ből), vagy teszteld a procit (prime95, superpi, hot cpu tester, stb. 3-4 óráig hagy fusson, de ha biztosra akarsz menni, akár 24 órát is futhat), és ha nincs gond, akkor telepítsd újra a Windows-t normálisan (nem image-ből).

Ha neked is a jó kis Huawei modemed van, akkor valószínűleg túlmelegszik. Vagy próbáld meg állítani (jobban hül), vagy rakj hozzá egy ventit. De az is lehet, hogy ISP részről van gubanc, csak pont úgy jön össze, hogy a modemre tereli a gyanút.

''Nem kell hajó, nem kell repülőgép, | Van mit ennem, van hol aludnom még!'' Tankcsapda

(#86) CPT.Pirk válasza Hequila (#85) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

ez a modemtúlmelegedés haver adsl modemjén is jelentkezett, csak úgy tudott netezni, ha rárakott egy jókora ventit... (aszthiszem a hűtés ellenére idővel elfüstölt neki...)

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#87) Hequila válasza CPT.Pirk (#86) üzenetére


Hequila
őstag

Én forrasztgattam meg ragasztgatam egy kicsit a modemen belül [link]
Meg is lett az eredmény; mostmár minden forró. Úgy vettem észre, hogy sajnos aktív hűtés nélkül nem lehet hűvösen tartani ezeket a kínai szarokat (feltéve, hogy az ember rá akarja tenni a tetejét). Tehát hagy melegedjen, ha döglik, akkor meg telefonálni az ügyfélszolgálatnak, hogy adjanak egy másikat.

''Nem kell hajó, nem kell repülőgép, | Van mit ennem, van hol aludnom még!'' Tankcsapda

(#88) CPT.Pirk válasza Hequila (#87) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

aszta, ez dúrvás lett! :R

már csak egy zalman csodahűtő hiányzik róla odabarkácsolt peltier elemmel... :DD

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#89) mr_ricsi válasza Hequila (#80) üzenetére


mr_ricsi
veterán

''Remélem ebben is találtok kivetnivalót!''
Legyen óhajod szerint:

''az internet elérését biztosító kapcsolat fix IP-t rendel-e a hálókártyához''
A fix IP-t nem a kapcsolat rendeli hozzá, hanem a rendszergazda(i jogokkal rendelkező egyén).

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#90) mr_ricsi válasza Hani (#82) üzenetére


mr_ricsi
veterán

''átlag 4-5 napot megy kikapcsolás nélkül, aztán hétvégén pihen, ez nekem elég volt.''
Ez nem mutat semmit, mert a kernel maga is próbálja a hibákat felderíteni és javítani. Előfordul, hogy olyan ritkán hibázik a proci, amitől csak havonta egyszer dől össze az egész OS.

''Na EZ mitől lehet?''
A ZA újabb verziói ilyen bugosak.

''nem enged újra csatlakozni, csak ha pihentetem ( kikapcsolom) az ADSL-modemet egy időre, és újra bedugom.''
Askey?

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#91) Hani


Hani
aktív tag

Válaszok:

lazydog: Igenis, már hajítom is kifele. Csak úgy a szívemhez nőtt már... Van helyette Kerio-m, SyGate-em, PestPatrol-om vagy OutPost-om, valamelyiket akkor felrakom.

CPT.Pirk: Akkor Outpost lesz : )

Hequila: A win alapjáraton lett telepítve, és rögtön az alapok, driverek, ilyesmik felrakása után lett mentve, pont azért, mert túl sokáig tartott feltelepíteni az összes vackot újra, így meg készen van tíz perc alatt.. De lehet, hogy ez lesz. Egyébként most is visszavettem a procit - túl hangos volt a hűtő - , szóval a stabilitásával nem nagyon lehet baj.

Hequila: A képhez: uhh.. Nem gyenge..

És a nap nyertese..... (dobpergés)
mr_ricsi:: Uram, Ön nyert! A kérdéses modem Askey. És meleg, mint az állat - rárakok egy ventit, csak nem használ, max. a műanyag házát hűthetem. szétszedve meg kissé gáz, mert jövő héten viszem becseréltetni..
Egyébként egy D-link modemmel is teszteltem, bár még újratelepedés előtt, azzal is ezt csinálta.

(#92) mr_ricsi válasza Hani (#91) üzenetére


mr_ricsi
veterán

''A kérdéses modem Askey''
Az enyém is. (A fedél belső oldalára rakott kisventivel már rég megoldottam volna a melegedési problámát, ha szerződésileg nem lenne kikötve, hogy csak 1 év után kerül a tulajdonomba. :( )

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#93) lazydog válasza Hani (#91) üzenetére


lazydog
addikt

Ne lepődj majd meg, ha nehezen fogsz tőle szabadulni. Nem lesz elég csak uninstallálni, a registry-ben is ki kell majd babrálni.

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#94) Hani válasza mr_ricsi (#92) üzenetére


Hani
aktív tag

Nem lehet valamit csinálni vele? Ha bedugom egy vödör vízbe, lehűtené... egyébként az előzőnek igen büdös szaga volt, remélem, ez nem jár így. ( A D-link legalább garivesztés nélkül szétbontható, ha melege van)

lazydog: Akkor lehet, hogy felrakok inkább egy olyan image file-t, amin még nincs ZA.. vagy nekállok egy EasyCleanerrel.

(#95) Fauszt válasza mr_ricsi (#92) üzenetére


Fauszt
senior tag

:O melyik szolgáltató ír ilyen szerződést, mert ilyenről még nem hallottam? :O

(#96) Hequila válasza Hani (#94) üzenetére


Hequila
őstag

Még mindig azt mondom, hogy teljesen nulláról telepítsd újra a Windows-t!

''Nem kell hajó, nem kell repülőgép, | Van mit ennem, van hol aludnom még!'' Tankcsapda

(#97) mr_ricsi válasza Fauszt (#95) üzenetére


mr_ricsi
veterán

''melyik szolgáltató ír ilyen szerződést''
Aki ingyen adta a modemet, 1 év hűségért cserébe.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#98) Hani


Hani
aktív tag

Nu, este megint voltam otthon (Lassan kezdek hazajárni...), A ZoneAlarm-tól elköszöntem, raktam helyette SyGate-et (csinos kis felhasználóbarát, halál egyszerű tűzfal, megtetszett) - azóta a sebességgel nincs gondom, megy szépen, vagyis a lelkem boldog.

A csodamodem helyett meg elviszek ma este egy D-Linket, kipróbálom, hátha nem vág ki a Strongról 3xx megánként...

Egy másik hülye kérdés: Ha a konnektorban 220 (230) V helyett 257 van, gondolom, nem annyira használ a dolgoknak.. Lehet erre valamilyen (költséghatékony) okosság, vagy alapból egy szünetmentes táp, és az majd lecsillapítja? ( Mellesleg egy szünetmentes mennyire pontosan adja le a teljesítményt? Függhet a kimenő attól, hogy 230 helyett 260-at kap? Gondolom leszabályoz túlfesznél, villámnál, stb, de gondolom van-e egy határ, ahol stabilizálni kezd (~5% eltérés?))

(#99) liksoft válasza Hani (#98) üzenetére


liksoft
nagyúr

Csak a drága ON-Line szünetmentes lenne a jó Neked. Az olcsók átangedik a 220-at magukon, és hiánya esetén váltanak akkus üzemmódra. Igazán csak tranzformátoros rendszerrel tudnád megoldani. Régen volt ilyen berendezés TV-hez készítették. Ha jól emlékszem kb 170-260 Volt bemenőt szabályozott 210-230 közé. Több leágazásas tekercsnél mindig a megfelelőről vette a feszt automatikusan. Nem tudom, ma kapható-e ilyen kütyü.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#100) Fauszt válasza mr_ricsi (#97) üzenetére


Fauszt
senior tag

nem tudom, hogy a t-online-ra gondolsz-e vagy sem, de ha igen, akkor azt kell mondjam, hogy ez nem így van. Ha sérül a modem, akkor ''csak'' az 1 év jótállástól esel el, de ez a tulajdonjogot egyáltalán nem érinti, a modem a tied.
Vagy valami más szolgáltatóról van szó akinek a szerződésében tényleg van ilyen kikötés? :F

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Lassú a gépem!
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.