Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Lassú a gépem!

Hozzászólások

(#1) kumpl


kumpl
aktív tag

Szevasztok! Van egy olyan gondom, hogy a gépemben valami nagyon lassú, és levisz az egész gép teljesítményét! Azért gondolom, hogy a winyó a tudas, mert akkor lasul be nagyon, ha azzal kezd el foglalkozni a gép! A többi cucc rendben van! 2800+ Barton, FX 5700, 256MB 400MHZ (meg ez kevés, ezt tudom!).
60GB-os IBM winyóm van, ATA 100-as 80 eres kábellel van bekötve.
Az a gondom, hogy amikor játékokból akarok videót felvenni a frapsal, akkor nagyon belassul az egész! A havernak sokkal kevesebba vigeókártyája, meg a procija is kisebb, de neki mégis jól vesz fel! Akkor nekem mi lehet a baj?
Fat 32-re van formázva! Szét van osztva 5Gb (windows) 50GB (film+játék) és 5Gb programok! A havernak a programos részen kívül ugyan így van megosztva, csak neki 40-es vigyója van! Az övé is IBM! A 60, meg a 40 Gb-os feliratokon kívül semmi más nem utal arra, hogy a két winyó nem ugyanolyan! Segítsetek!

(#2) steve@prhw válasza kumpl (#1) üzenetére


steve@prhw
őstag

- DMA-beállítások BIOS-ban, illetve XP alatt leellenőrizve?
- Alaplapi driver felrakva?
(- ha mindez OK, akkor próbaképp egy SMART-monitorozó progi, pl. speedfan felrakása)

''Egy bármilyen Annál jobb hogy új és Fényképezős!'' by Rolabola

(#3) codec


codec
senior tag

Néhány vírusírtó is csúnyákat tud művelni a rendszerrel.

Az intelligencia hiánya gyógyíthatatlan betegség, azonban a tünetei jól kezelhetőek!

(#4) aesir válasza kumpl (#1) üzenetére


aesir
veterán

Itt inkább a fraps és a játék grafikai beállításain múlik a dolog.

A játékot tedd 800x600-ra és ne használj semmilyen szűrőt.
A frapsot meg half-sizera és 30 FPS-re.

Van saját életem...

(#5) ollie válasza kumpl (#1) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Fraps-al minden játék lelassul. A kérdés, hogy miylen beállításokkal próbálsz te felvenni, ill milyennel a haverod. Egyébként neki milyen videokártyája van?

***

(#6) kumpl


kumpl
aktív tag

Ellenőriztem a DMA-beállításokat! UDMA 5- tehát ATA100 ez stimmel! Felraktam a legújabb nForce drivert, az sem segített, 800x600 ra raktam a felbontást, de ahoz, hogy úgy vegyen fel legalább 60-65 fps kell. A haveromnak MSI 5600XT-je van (64bit!) Próbáltuk ogyn olyan beállítasokkal, de nem segített, róbáltam az ő kártyájával, de még rosszabb. Neki pl. A Far Cry-ban észre sem lehet venni, hogy felvesz! Half size-n van, 30fps beállítással!! Honnan lehet tudni, hogy tényleg ATA 100-on megy? Lehet, hogy az XP csal! Esetleg a procim nem használja ki az 512 cachet a windows alatt? Hol lehet ezt megnézni? A progiknak nem hiszek! A Regeditben hol lehet ezt állítani?

(#7) Sea Edge válasza kumpl (#6) üzenetére


Sea Edge
tag

Alaplapi bioszt frissitettel mar? A sajat lapom a gyari biosszal ganyul kezelte a pci-t.

(#8) kumpl válasza Sea Edge (#7) üzenetére


kumpl
aktív tag

Igen, frissítettem! Próbáltam egy ATA133 Maxtorral, és nem csak a felvétel, hanem még a játékok is gyorsabban tudtak menni! A FAT32 lassabb, mind az NTSF? Bár azon a Maxtoron is FAT volt!

(#9) Apophis


Apophis
őstag

Normális-e az, hogy miután kilépek egy komolyabb játékból (DOOM3, vagy HL2), akkor gyakorlatilag 10-20 másodpercig használhatatlan a gépem? Nem nyílnak ablakok, internet. Aztán mind egyszerre előugrik. Annyira nem zavaró, de hát mégis, haverál ilyet nem látok...

...a lamb in a lion’s presence, no recourse beyond obeisance, no hope beyond prayer.

(#10) steve@prhw válasza Apophis (#9) üzenetére


steve@prhw
őstag

Swappel a rendszered, kevés a RAM. Valszeg haverodnál több van...

''Egy bármilyen Annál jobb hogy új és Fényképezős!'' by Rolabola

(#11) Apophis válasza steve@prhw (#10) üzenetére


Apophis
őstag

Az meglehet, tehát normális. Akkor nem gond, mert mint mondtam, már nem zavar. 1GB RAM megoldaná?

...a lamb in a lion’s presence, no recourse beyond obeisance, no hope beyond prayer.

(#12) djyuri válasza Apophis (#9) üzenetére


djyuri
őstag

XP vs Memória (virtualis és fizikai) == gubanc
Nálam csak akkormhasználható azonnal az xp meg minden más ami rajta van hogyha az xp magától lép ki az egyik pillanatról a másikra.
Amúgy nekem is kb 5-10 másodperc,de nekem inkább az asztalon lévő 80 ikon miatt fagy meg a vinyóm.

(#13) Apophis válasza djyuri (#12) üzenetére


Apophis
őstag

Nekem is volt régen iconhadsereg, tele volt a desktop, de mióta csak 4 van (sajátgép, lomtár, dokumentumok és ICONS), hát semmi változás...:D

...a lamb in a lion’s presence, no recourse beyond obeisance, no hope beyond prayer.

(#14) velizare válasza kumpl (#8) üzenetére


velizare
nagyúr

haverod gépében mennyi ram van?

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#15) steve@prhw válasza Apophis (#11) üzenetére


steve@prhw
őstag

Valószínűleg... Win alatt rengeteget számít a mem, azonban a játék megeheti azt is (étvágyától függ :) )...

''Egy bármilyen Annál jobb hogy új és Fényképezős!'' by Rolabola

(#16) Apophis válasza velizare (#14) üzenetére


Apophis
őstag

Az a fura, hogy neki is csak 512. De az ő gépe eleve érdekes, sokkal jobban futnak rajta a játékok, mint kéne...

...a lamb in a lion’s presence, no recourse beyond obeisance, no hope beyond prayer.

(#17) gege71.hu válasza kumpl (#1) üzenetére


gege71.hu
addikt

A lapozófile hogy van beállítva? A rendszer kezeli vagy egyéni méret?
Na meg szerintem 5 gigz a rendszernek kevés, főleg ha még oda is ver egy b***ott nagy pagefile.sys-t is. Ja..és ha Neadjisten a hibernélás is engedélyezve van akkor még egy jó nagy file ott puposkodik a C:\ -n.
Azon kívül a 256 mega miatt a rendszer bőszen swap-pel.
Azaz: Gondolom a kiírandó kis videót a játékból az egyik particióra iratod. A lapozófile a c-n van (feltételezem), Na már most a 256 mega ramtól csodákat nem lehet várni, az a játék+ egyéb miatt rendesen betelik így az ikszpé kénytelen jó sok adatot a lapozófileba/ból használni.
A particiók közt a fejnek rohangálnia kell...
EGYENLŐ..BELASSULÁS :)

[Szerkesztve]

(#18) steve@prhw válasza Apophis (#16) üzenetére


steve@prhw
őstag

sokkal jobban futnak rajta a játékok, mint kéne...
:DD nem irigykedünk!

Winnel minden rendben van? DMA, driverek, spyware, ad-aware? Esetleg valami vírus? Háttérben futó progik?

''Egy bármilyen Annál jobb hogy új és Fényképezős!'' by Rolabola

(#19) djyuri válasza Apophis (#16) üzenetére


djyuri
őstag

Nekem is van egy barátom,akinek a gépén jobban megy minden,mint kéne.
Pedig csak egy asus radeon 9800XT-je van ,512ram, 3000+os proci 2500MHz-en járatva. Minimun kétszeres fps,mint egyes pci-E vidkariknál,amelyeknek kétszerannyival többet kén enyomniuk.
Szal fura.

(#20) djyuri válasza gege71.hu (#17) üzenetére


djyuri
őstag

Igazad van. Nekem kb 2-4 giga ram szokott lenni a virtuális memem és így valamennyire pótolni tudom,hogy csak 512 memem van.

(#21) Apophis válasza steve@prhw (#18) üzenetére


Apophis
őstag

Na ezekhez nagyon nem értek. Vírus nincs. Utánanéztem a neten, miket kéne kilőni a futó programokból, de nem mertem. Folyamatoknál olyan 30-40 cucc van, azak java nem használ sem RAM-ot, sem prociidőt, tehát igazából nem értem, minek vannak ott.:D. Spy és adware nincs.

DMA-t nem tudom, hol kell megnézni. Az eszközkezelőben a winyónál nem írja ki.

[Szerkesztve]

...a lamb in a lion’s presence, no recourse beyond obeisance, no hope beyond prayer.

(#22) djyuri válasza Apophis (#21) üzenetére


djyuri
őstag

eszközkezelő --- IDE/ATA atapi vezérlők-nél

(#23) steve@prhw válasza Apophis (#21) üzenetére


steve@prhw
őstag

Az eszközkezelőben az IDE-vezérlőnél találod a DMA-t.

A futtatásba beírod: msconfig, és ránézel az ''automatikus indítás'' részre. Itt ''büntetlenül'' szabályozhatod, mely progik induljanak a géppel együtt (mivel utána bármikor visszaikszelheted, ha mégis kellene). Minden baromság kivehető, gyak. a tűzfal, vírusirtó, meg esetleg spec. egér, bill, vagy hangkártya kezelőprogi elég. Ha nem messengerezel mindig, lődd azt is ki!

''Egy bármilyen Annál jobb hogy új és Fényképezős!'' by Rolabola

(#24) velizare válasza Apophis (#16) üzenetére


velizare
nagyúr

ad egy, nem tőled kérdeztem, már bocsi. :(((

ad kettő, a haverod valszeg kicsivel jobban konyít a géphez nálad

ergo nem nagyon kell rajta csodálkozni. ne sértődj meg, nem bántásból mondtam.

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#25) Apophis válasza velizare (#24) üzenetére


Apophis
őstag

Bocs, félreértettem. Azért nem kell durcáskodni.

Haverom meg semmit nem ért a géphez a dupla clicc-en kívül.:o

...a lamb in a lion’s presence, no recourse beyond obeisance, no hope beyond prayer.

(#26) steve@prhw válasza velizare (#24) üzenetére


steve@prhw
őstag

Ne légy morcos! És kumpl-re se, ha nem válaszol... 2.5 hónapja írta, amit írt :U

''Egy bármilyen Annál jobb hogy új és Fényképezős!'' by Rolabola

(#27) Apophis válasza Apophis (#25) üzenetére


Apophis
őstag

Egyébként én azért viszonylag értek a géphez, csak mivel nemrég lett netem, az ilyen spyware, vírus cuccokat még nem vágom.

Ja, ez meg a másik, kicsit régi a kérdés...;]

[Szerkesztve]

...a lamb in a lion’s presence, no recourse beyond obeisance, no hope beyond prayer.

(#28) gege71.hu


gege71.hu
addikt

LOOOOOOOL :C
Az 1.hsz. keltezését nem is néztem csak nagy lendülettel válaszoltam rá...csak bal oldalt láttam az épp aktív témák közt. így benéztem és ''jól benéztem'' a dátumot is....hehe ennyit tudok :DD

(#29) velizare válasza gege71.hu (#28) üzenetére


velizare
nagyúr

hehe, én se többet :DDD

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#30) velizare válasza Apophis (#9) üzenetére


velizare
nagyúr

valszeg azért, mert swappel. de ezt már többen is írták. pl. játékokból való kilépés után kiírtja a nem-odavaló részeket a virtuális és a fizikai memóriából. ha nagyon töredezett a swap file, akkor ez természetesen több időt vesz igénybe. a töredezettségmentesítő meg elindul dupla-klikkel is :)

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#31) Apophis válasza velizare (#30) üzenetére


Apophis
őstag

Jó, már rég jött válasz, de azért THX.;]
Csak nem értettem, miért rágsz be.

...a lamb in a lion’s presence, no recourse beyond obeisance, no hope beyond prayer.

(#32) velizare válasza Apophis (#31) üzenetére


velizare
nagyúr

nem rágtam be

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#33) steve@prhw válasza velizare (#32) üzenetére


steve@prhw
őstag

töredezettségmentesítő meg elindul dupla-klikkel

A swapfile-t nem töredezettségmentesíti... Azt nem lehet használat közben helyezgetni...

Még w98 alatt szoktam kikapcsolni, utána újraindítás, töredezettségmentesítés, majd visszakapcsolás. Az segített. Esetleg ha át tudod helyezni másik partícióra, majd a systemet töredezettségmentesíted, és utána vissza. Volt olyan ötlet is, hogy kell egy külön partíció, amit teljes egészében a swap kap meg, kézi beállítással, a partíció teljes méretére kijelölve.

''Egy bármilyen Annál jobb hogy új és Fényképezős!'' by Rolabola

(#34) velizare válasza steve@prhw (#33) üzenetére


velizare
nagyúr

ok, az is igaz...
a windoze defragjénél azért vannak normálisabb programok is, amik azért tudják egy restart után töredezettségmentesíteni a swapfile-t. részleteket lásd a hasonló című topicokban.

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#35) mr_ricsi válasza steve@prhw (#33) üzenetére


mr_ricsi
veterán

XP alatt kikapcsoltam a swapfilet, mire újraindítás után 20MB-tal több lett a szabad RAM. Ki a fene érti ezt a Microsoftos logikát... :C

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#36) steve@prhw válasza mr_ricsi (#35) üzenetére


steve@prhw
őstag

:DD Há valahol nyilván kell tartani azt a sok virtuális memóriát! :DD

szerk: off, tiszta hülye vagyok.. :(

[Szerkesztve]

''Egy bármilyen Annál jobb hogy új és Fényképezős!'' by Rolabola

(#37) Xero


Xero
nagyúr

Nekem mióta kicsit több Ram-om van és valamivel gyorsabb is azóta első dolgom kilőni az XP swap-ját. Eddig problémám nem volt belőle se játékok se alkalmazások alatt. Egy a gond a mocskos photoshop minden indításnál sír hogy nincs swap nem akar így menni akarom-e folytatni bla bla bla erre kellene valami megoldás :)

Üdv

(#38) Freddy TNT


Freddy TNT
őstag

Sziasztok !

Két kérdésem lenne:
1, mi a fene ez a hiberfil.sys(rejtett,rendszer) a c: meghajtón és hogy lehet eltávolítani? A winfos súgó szerint bla bla bla. De szerintem nincs rá szükségem. Vagy mégis? 524MB és nekem kéne a hely. Mikor még ''friss''volt a windows (ha jól emlékszem) akkor még nem volt itt ez a &@đ#.

2, Nekem több merevlemezem van és mivel nincs szükségem mindig az összesre, ezért felszereltem néhány kapcsolót, hogy bekapcsolás elött ki lehessen választani, hogy melyikre lesz szükségem.
A probléma csak az, hogy néha mégis csak szükségem lenne egyikre-másikra, amelyik éppen nincs bekapcsolva.

Valahol mintha láttam volna egy progit, amely képes menet közben ki-be kapcsolgatni a merevlemezeket (IDE), csak mintha valami problémák lettek volna vele(akkoriban még fejlesztés alatt állt vagy mi. kb 4 hónapja)
Nem tudná valaki megmondani a progi nevét? Esetleg néhány tapasztalatot is meghallgatnék róla.

(#39) oregcsóka válasza Freddy TNT (#38) üzenetére


oregcsóka
őstag

Bővebben: link
;)

''Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmad. Ha nincs igazad, nem engedheted meg, hogy elveszítsd.'' /Mahatma Gandhi/

(#40) Freddy TNT válasza oregcsóka (#39) üzenetére


Freddy TNT
őstag

Kössz. Asszem igazán tanulságos a link amit adtál. Elolvastam mind az 56 hozzászólást :D

Viszont nem igazán bíztatóak a hozzászólások.
Nekem is a két pozitív szál van megszakítva egy két állású kapcsolóval.(csak nálam két merevlemez van szabályozva két kapcsolóval meg egy cd rom)

Te melyik programot használod és mik a tapasztalataid ? :U

(#41) oregcsóka válasza Freddy TNT (#40) üzenetére


oregcsóka
őstag

Hát én nem használok programot.Találtam jobb megoldást.

Vettem USB 2.0-ás külső vinyó racket, benne spiccen van mindig az aktulis vinyó, és csak bekapcs. és mehet a móka.
Ha pedig vinyót kell cserélni benne, kikapcs. és kb 20másodperc a csere.

Nálam ez marhára bevált.;)

''Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmad. Ha nincs igazad, nem engedheted meg, hogy elveszítsd.'' /Mahatma Gandhi/

(#42) Freddy TNT válasza oregcsóka (#39) üzenetére


Freddy TNT
őstag

Letöltöttem ezt a ViPower Swap managert és le is kapcsoltam próbaképpen egy cd írót. (még garis, meg hát nem olyan nagy kár érte, mint a merevlemezekért)

Viszont felmerült bennem néhány kérdés:
Tegyük fel mégis csak kellene:
-kapcsoljam be és utána kattintsak a swap all in-re vagy előbb swap all in és utána kapcsoljam be ?
- ha egy merevlemezt választok le, akkor mi állítja parkoló állásba a fejeket, valamint mi állítja le a főmotort ? (erre a swap managerre gondolok, de inkább kérdezősködök elötte :DD)

Jah, és még valami: te hogy oldottad meg a swap manager 4.0 serialt ? :B

(#43) Freddy TNT válasza oregcsóka (#41) üzenetére


Freddy TNT
őstag

:O na jó, de tudod én nem tehetem meg, hogy holnap elugrok egy usb-s wincsiért. Különben is 2*20GB és 2*80GB van. Asszem elég komoly költség lenne usb-re lecserélni.

Nekem ez a program megoldást jelentene....illetve így is működik a dolog, hogy itt vannak a kapcsolók a gép elején csak néha rájövök, hogy mégis csak kéne valami valamelyikről :( :F

(#44) oregcsóka válasza Freddy TNT (#42) üzenetére


oregcsóka
őstag

Hát nálam az USB-hez nem kell szoftver.

Ha leállítod, akkor a mindíg elöbb szoftveresen állítsd le, az küldi parkolóállásba a fejet, és csak utána avatkozz be a kapcsolóval.

A serial szót ha beírod a google-ba, elég sokmindent fogsz találni...;)

''Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmad. Ha nincs igazad, nem engedheted meg, hogy elveszítsd.'' /Mahatma Gandhi/

(#45) Freddy TNT válasza oregcsóka (#44) üzenetére


Freddy TNT
őstag

:( Azért kössz. Akkor úgy tűnik egyedül tapogatózok itt a sötétben

(#46) oregcsóka válasza Freddy TNT (#43) üzenetére


oregcsóka
őstag

Nos, én például az USB-s házat használtan vettem a bolhapiacon, 4.000Ft-ért. Ebbe akármilyen ATA vinyót tehetek, a benne levő interface végzi az USB-re a konvetálást.
Egyébként pedig a boltban 8.000 körül van újjonan.

Bővebben: link

Ilyenem van.

''Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmad. Ha nincs igazad, nem engedheted meg, hogy elveszítsd.'' /Mahatma Gandhi/

(#47) Freddy TNT válasza oregcsóka (#46) üzenetére


Freddy TNT
őstag

Ilyenről még csak nem is hallottam. Ezek szerint kár volt megbarkácsolni a gép elejét.

Na de ha fel akarok csatlakoztatni valamit (merevlemez/cd/DVD) akkor mi a sorrend ? Először a program, utána kapcsoló vagy hogy ? :F

(#48) Freddy TNT válasza oregcsóka (#46) üzenetére


Freddy TNT
őstag

Nem rossz ez az USB-s átalakító, csak kicsit borsós ára van így.....nekem 2 merevlemezt kéne fel/lekapcsolhatóvá tennem (illetve úgy kényelmesebb lenne)
De ez az átalakító nem jön be cd-rom/DVD meghajtóknál :DD ugyanis azt is lekapcsolnám. (van a gépben 3 : 1DVD 1 Cd író 1 Sima olvasó)

(#49) oregcsóka válasza Freddy TNT (#47) üzenetére


oregcsóka
őstag

Akkor elöször be kell hogy kapcsold, különben a program nem lesz amit felismerjen...

A gép elejét nem volt kár megbarkácsolni, nagyon jók lesznek azok a kapcsolók a ventillátorok szabályozására. /nekem is van vagy hat kapcsoló beépítve/ ;)

''Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmad. Ha nincs igazad, nem engedheted meg, hogy elveszítsd.'' /Mahatma Gandhi/

(#50) oregcsóka válasza Freddy TNT (#48) üzenetére


oregcsóka
őstag

Namost ahogy én kitapasztaltam, sajnos nem elég megszüntetni a tápellátást, attól még az IDE kábelen rajt vannak a cuccok, és az XP nem tud mit kezdeni a rácsatlakoztatott de működésképtelen eszközökkel.Például ezért szokták a mobilracket is kihúzni három centire a fiókből, hogy megszünjön az IDE kábel kapcsolat, és az XP ne is érzékelje a vinyót..

''Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmad. Ha nincs igazad, nem engedheted meg, hogy elveszítsd.'' /Mahatma Gandhi/

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Lassú a gépem!
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.