Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Lassú a gépem!

Hozzászólások

(#101) DarkFater válasza Hani (#98) üzenetére


DarkFater
tag

Szia!

Ne ijedj meg HANI. Az még lehet jó is, bár a 257V az azért szerintem is kicsit több, mint amennyi kellene. Azért azt egy jó tápegység kezeli, de ha mögé raksz egy olyan szünetmentest ami ráadásul még villám ellen is véd, akkor viszont tényleg nyugodtan alhatsz.

Azért mondom, hogy nem kell megijedni, mert ha nem vagy műszaki ember akkor biztos nem tudod, hogy mi az, hogy ''tűréshatár''. Ez azt jelenti, hogy egy adott érték az csak névlegesen annyi és attól lehet kicsit több is meg kevesebb is.

Régen 220V volt a szabvány ami azt jelentette, hogy kb 210-230V között volt normális a feszültség. Ez, hogy ténylegesen mennyi az sokmindentől függ. Vidéken egy jó kis faluvégen simán volt az 190V is, ami pl épp, hogy csak elég a TV-nek a működéshez....

Aztán jött az új szabvány valamikor a 90-es évek elején, azaz a 230V és akkor dönntöttek arról, hogy egy lassú átmenet keretében kb 10-20 év alatt átáll az ország is 230V-ra amíg a régi cuccok kikopnak. Ez azt jelenti, hogy ma már a 230V névleges az azt jelenti, hogy a tényleges feszkó inkább 220-240 V között van. Nálam Pl. utóbbi időben stabilan 239V.

Még valami:
Ha veszel szünetmentest, akkor olyat vegyél ami a TV-t, telefont is le tudja választani, mert a villám nem csak az árammal tud bemenni a gépbe :(

Igaz a levegő, mint közeg még mindig megmarad, de ahhoz már tényleg az kell, hogy a gép közelébe csapjon a villám. Akkor meg úgyis mindegy.

PL.: A tegnapi nagy viharban becsapott az irodaházunk mellé egy villám és semmi nem történt, de a szünetmentes ellenére (áram ugyanis volt) a laptopok azonnal reseteltek és újraindultak, de a normál házas PC-k mentek tovább.
Gondolom a fémház árnyékolt valamit :D

Addig röhögtünk azon amit a főnök mondott, amíg rá nem jöttünk, hogy ez a mai feladat...

(#102) liksoft válasza Fauszt (#100) üzenetére


liksoft
nagyúr

Az I....el szerződésének első oldaláról kiemelve:

''Az előfizető tudomásul veszi, hogy az ADSL eszköz a Szolgáltató tulajdona, amelyért anyagi felelősséggel tartozik.''

Mondjuk az árát nem írták oda, így utólag bármekkora lehet. :D Jó mi?

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#103) mr_ricsi válasza Hani (#98) üzenetére


mr_ricsi
veterán

''Lehet erre valamilyen (költséghatékony) okosság''
1 telefonhívás helyi tarifával?
Ha ez valóban ennyi, és nem Tesco-gazdaságos műszerrel méred, akkor szólj az áramszolgáltatódnak.
Nem vagyok biztos benne, de a hálózati feszültségnek a névlegeshez képest +10 ... -15%-on belül kellene lenni.
Arról inkább ne beszéljunk, hogy a 257V mit csinálhat a noname cuccok tápegységében lévő 240V-ra méretezett noname kondikkal. És pl. a közönséges villanyégők élettartama is a 3. vagy 4. hatványon csökken a névlegestől magasabb feszültség miatt.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#104) mr_ricsi válasza Fauszt (#100) üzenetére


mr_ricsi
veterán

Nem az a cég, akit kérdeztél.

''Ha sérül a modem, akkor ''csak'' az 1 év jótállástól esel el, de ez a tulajdonjogot egyáltalán nem érinti, a modem a tied.''
Az van benne, hogy a tulajdonjoga csak 1 év után száll át rám, addig az övék.
A poén az, hogy ha le akarom mondani a szolgáltatást (pl. mert váltani akarok), azt minimum 2 hónappal előre írásban közölnöm kell, és úgy a szolgáltatásom a 365. napon megszűnik, azaz a 366. napon nem leszek az ügyfelük (amikor már rám szállna a tulajdonjog.)
Vagyis ha ki akarnak velem tolni, mert nem hosszabbítok náluk, akkor simán visszakérhetik a modemet, és én vagy küldöm postán a saját költségemre, vagy kifizettetik (valamilyen összeggel).

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#105) Dzs3ko


Dzs3ko
tag

hy

azt szeretném megkérdezni hogy táp probléma esetén tapasztalható e lassulás.
Konfigom: barton 2500+, 1 G ddr 400 samsung, a7n8x e-deluxe 9800 pro, audigy 1,Pinaccle TV kártya, 2 nagy winyó
a táp: 410 chieftech (remélem jól írtam)

ha jól emléksezm effektív tán 220 wattot ad le a tápom és szerencsétlen nagyon forró : (((
lehet hogy azért mert nem ad elég kakaót a konfignak ?
Szerintem azért meg kéne hogy birkózzon vele

válaszokat előre is thx

(#106) mr_ricsi válasza Dzs3ko (#105) üzenetére


mr_ricsi
veterán

''és szerencsétlen nagyon forró''
Akkor a géped belsejében nincs megfelelő légáramlás.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#107) Fauszt válasza mr_ricsi (#104) üzenetére


Fauszt
senior tag

Hanem melyik cég? Komolyan érdekelne, nem semmi, elég rugalmatlanok... Szerintem nyugodtan megírhatod a cég nevét, semmi szabályellenes nem lenne benne, de ha akarod írd privátban.
liksoft és te melyikről beszélsz, ugyanarról vagy másról mint mr_ricsi? Szintúgy érdekelne...

(#108) Dzs3ko válasza mr_ricsi (#106) üzenetére


Dzs3ko
tag

De de jó benne a légáramlás erről egy 12 centis és egy 8 centis ventilátor gondoskodik méghozzá gondosan ! Proci 50 fokos általában ha nincs megterhelve.
Egyáltalán melegszenek a Chieftech tápok ? vagy csak az enyém nyomja kazán stílusba ? télen szinte felfűti a koli szobámat....

(#109) JetiRulez


JetiRulez
őstag

Helló!
Nos az lenne a gondom, hogy pár napja úgy belassult a gépem, mint a BŰN. :(
Időközben már lefuttattam mindent, amit csak lehetett (lemezkarbantartó, töredezettségmentesítés, vírusírtás, scandisc), de hiába. Ne értem mi baja van. :F
Előre is kösz a segítséget.

"Nem tudom, hányas a kabát nekem, Kakaógengszter rég a nevem, mint az a napközis, ki jól lakott..."

(#110) u.d. válasza JetiRulez (#109) üzenetére


u.d.
tag

Rakd újra a rendszert , az mindig megoldja a problémát !!!

(#111) ngabor2 válasza u.d. (#110) üzenetére


ngabor2
nagyúr

valszeg pont ezt akarja elkerülni...

(#112) j.bravo válasza JetiRulez (#109) üzenetére


j.bravo
addikt

AdAware (vagy SpyBot, vagy hasonló) is megvolt?

Whatever.

(#113) u.d. válasza ngabor2 (#111) üzenetére


u.d.
tag

Hát szerintem ha csak úgy magátol belassul a windows , akkor nincs más megoldás !!

(#114) mr_ricsi válasza JetiRulez (#109) üzenetére


mr_ricsi
veterán

''hogy pár napja úgy belassult a gépem, mint a BŰN.''
Futtass 4-5 kémprogi keresőt, csökkentett módban.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#115) mr_ricsi válasza u.d. (#113) üzenetére


mr_ricsi
veterán

''ha csak úgy magátol belassul a windows , akkor nincs más megoldás !!''
Magától nem lassul le a windows, és a profit a mazsolától az különbözteti meg, hogy a profi 4-5 évig is elrugdos egy M$ oprendszert újratelepítés nélkül.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#116) u.d. válasza mr_ricsi (#115) üzenetére


u.d.
tag

Hát megnézném én a windows xp-t 5 év ujratelepítés nélküli idő után !!!!

(#117) ngabor2 válasza u.d. (#116) üzenetére


ngabor2
nagyúr

a melóhelyi gépemet hozzáértők telepítették kb. 3 éve. köszöni szépen, a vashoz képest jól fut rajta az xp. mondjuk ha egy 2.8-as p4 mellett nem 256mb ram lenne, valszeg még gyorsabb lenne... de legutóbb is 17 nap uptime után volt egy kicsit belassulva.

és elég sok cucc fut rajta egyszerre, szóval jól feltelepített, jól karbantartott rendszer igenis sokáig kibírja.

mintahogy a fordítottja is igaz, a stabil oprendszerként ismert linuxot is szét lehet ütni, hogy csak a reinstall segít rajta (vagy egy vérprofi), csak root-ként kell benn lenni, és a rendszerfile-okat kell piszkálni ész nélkül... esetleg törölgetni.

(#118) u.d. válasza ngabor2 (#117) üzenetére


u.d.
tag

Szerintem te csak netezésre használod azt a gépet !!

(#119) venember83 válasza mr_ricsi (#115) üzenetére


venember83
nagyúr

egyetertek veled, egyetlen kikotes, h ne legyen creative hangkartyaja a profinak, bar 1 profinak nem is az van. Ugyanis creative hangkartyat, marmint a driveret (mod) lenyegeben lehetetlen, de legalabbis nem erdemes uninstallani, szvsz. Kulonben nem magamra gondoltam, en mazsola vagyok :))

[Szerkesztve]

(#120) ngabor2 válasza u.d. (#118) üzenetére


ngabor2
nagyúr

... meg levelezés, meg grid-számítás, meg adatgyűjtés, meg belső levelezés, meg néha videózás, meg... hadd ne soroljam. és hadd tudjam már én jobban saját tapasztalatból, hogy hozzáértő ember meg tudja csinálni a wint is stabilra.

(#121) rlazol válasza u.d. (#116) üzenetére


rlazol
addikt

apám gépén 3,5 éve fut az XP. 667-es PIII-s. Atomstabil, és a procihoz képest elég gyors, bár a felállás lassú.

De az elmúlt 2-2,5 évben is csak azért telepítettem újra, mert lecserélgettem a rendszerwinyót. Oda kell őwindowsságára figyelni, kemény tűzfal, nem feltelepíteni minden sz*rt, amit a haver jó proginak tart, néha tördezettségmentesítés stb. Ápolni kell az egészségét és meghálálja.

Ja, és mielőtt megjegyeznéd: apám üzemmérnök, 500-600 oldalas, fényképekkel teletömött pályázattervekkel dolgozik, az enyém meg CAD munkaállomás - kizárólag 2D (Premier, Photoshop, Corel, Quark) és 3D grafikára (3DS Max) használom.

[Szerkesztve]

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#122) rlazol válasza JetiRulez (#109) üzenetére


rlazol
addikt

mi lassult be? a töltés, a futás, a copy/paste? Mit értesz az alatt h belassult? fokozatosan jutottál el ide vagy hirtelen? IE cache-t amúgy ürítsd ki, és utána töredezettségmentesíts.

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#123) mr_ricsi válasza u.d. (#116) üzenetére


mr_ricsi
veterán

''Hát megnézném én a windows xp-t 5 év ujratelepítés nélküli idő után !!!!''
Nem értem, mit akarsz látni: pontosan úgy néz ki, mint telepítés után :F

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#124) PirosHello válasza u.d. (#113) üzenetére


PirosHello
senior tag

''Hát szerintem ha csak úgy magátol belassul a windows , akkor nincs más megoldás !!''

Igaza van ricsinek, a Windows (és már főleg az XP) ''nem lassul csak úgy be magától'', ott valami történt, amit meg kell keresni.
Namármost: a. valaki ért hozzá, és van is türelme megkeresni a hibát, vagy
b. nem ért hozzá, és türelme sincs, tehát mindig újratelepíti a rendszert.
Gondolom a kérdezőnek türelme van, de nem ért hozzá (nincs tippje), ezért kérdez.
Téged nem sorollak be egyik kategóriába sem, mert nem érzem magamat illetékesnek az ügyben...

"Soha ne mondd, hogy tudsz ultizni, maximum ismered a játék szabályait..."

(#125) PirosHello válasza rlazol (#121) üzenetére


PirosHello
senior tag

Én is cseréltem a rendszervinyót kétszer is, de Ghosttal mindig átmentettem a teljes rendszert az újra, (kb. 10 perc alatt meg volt), és tökéletes. Próbáld ki egyszer, sokat spórol az ember vele (persze ha nincs túl sok, és nagy méretű videó, vagy progi a régin, akkor jó az újratelepítés is...)

"Soha ne mondd, hogy tudsz ultizni, maximum ismered a játék szabályait..."

(#126) JetiRulez


JetiRulez
őstag

kösz a segítséget. majd futtatok ilyen spybot micsodát és szólok, ha nem jön be.
rlazol: a töltés és a futtatás lassult, méghozzá hirtelen (a másolás viágéletébe tetű tempóba ment ezen a gépen). mellesleg mi az a IE cache?

"Nem tudom, hányas a kabát nekem, Kakaógengszter rég a nevem, mint az a napközis, ki jól lakott..."

(#127) rlazol válasza JetiRulez (#126) üzenetére


rlazol
addikt

ha hirtelen lassult akkor remélhetőleg vmi gonosz kis proggi az oka, amit a kollégák által javasolt programok megtalálnak. De ilyet okozhat az is, ha pl egy víruskereső minden futtatáskor és filenyitáskor belenéz az illetékes helyre- ilyen nincs?
IE cache: Ahova az explorer szemeteli a cookiekat és egyebeket. felteszem, h a mozullának is van vmi hasolnó dolga. IE-ben a Eszközök/Beállítások/Általános/Ideiglenesen letöltött fileok/Beállításokban találod meg h ez melyik könyvátr és milyen szabályok érvényesek ott. Tekintve h itt akár soktízezer, egyenként csak pár tucat byte méretű sz*r is lehet, érdemes erősen korlátozni a méretét és időnként törölni. És ezután lefuttani a tördezettségmentesítőt. Tud néha csodákat művelni...

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#128) BlacKSouL válasza JetiRulez (#126) üzenetére


BlacKSouL
addikt

[link] különös tekintettel a HijackThis-re vonatkozó részre.

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#129) JetiRulez


JetiRulez
őstag

mégegyszer kösz.
az adaware és a spybot megoldotta a problémát. újra jó a gép. :)

"Nem tudom, hányas a kabát nekem, Kakaógengszter rég a nevem, mint az a napközis, ki jól lakott..."

(#130) PirosHello


PirosHello
senior tag

Na ugye, hogy csak ''úgy magától'' nem lassul le egy rendszer??????;)
Örülünk, hogy megoldódott....:DD

[Szerkesztve]

"Soha ne mondd, hogy tudsz ultizni, maximum ismered a játék szabályait..."

(#131) JetiRulez válasza PirosHello (#130) üzenetére


JetiRulez
őstag

Hát olyat nem is mondtam, hogy magától, csak hogy hirtelen. :) De, ha mégis magától csinálta volna, akkor az ellent mondott volna a fizika törvényeinek és híres lennék. :U

[Szerkesztve]

"Nem tudom, hányas a kabát nekem, Kakaógengszter rég a nevem, mint az a napközis, ki jól lakott..."

(#132) PirosHello válasza JetiRulez (#131) üzenetére


PirosHello
senior tag

Nem rád céloztam.....u.d. ''kollégára'';)

"Soha ne mondd, hogy tudsz ultizni, maximum ismered a játék szabályait..."

(#133) trisk0


trisk0
csendes tag

Hali mindeki! Lenne 1 problémám... egyszerűen nem tom mi lehet a gáz a géppel(régebben ment rendesen minden) teljesen low fps minden jateknal...2.6os intel proci van benne ati hd3450(512) 2giga ram, de meg a cs is 50 fps max az lineage 2 meg katasztrofa...PLS HELP!!!!! előre is kosszi!

(#134) Marquess


Marquess
tag

Sziasztok
Nekem olyan jellegű problémám lenne,hogy helyenként belassul a gépem ,képek megnyitásánál akadozik, és időközönként a monitoron elsötétül és eltűnnek részletek ,ezt úgy értem,hogy pl: A monitor fele látszik csak a másik felén meg normálisan van kép.
A monitort hozzáértő megnézte és azt mondta a monitornak semmi baja nincs.
Én ram ill videókártyára gyanakszom,okozhatja bármelyik ezt a jellegű problémát?
Esetleg okozhatja alaplap hiba?

(Képet tudok csatolni hozzá.-később)
Minden Érdemleges segítséget nagyon megköszönnék.

Good Heal, Long life.....:),The Naaru never forget you:)

(#135) baanis99


baanis99
csendes tag

Sziasztok!
Az lenne a problémám, hogy a laptopom iszonyatosan lassú. Egy Lenovo G550-ről lenne szó. (kétmagos 1,8Ghz Intel Celeron CPU, 1GB RAM, WD Green 120GB winyó) Még 2010 környékén kaptam, eredetileg Vista volt rajta de rá lett rakva a 32 bites Win 7, tökéletesen működött. Fokozatosan elkezdett lassulni, kb. egy éve már semmi sem segített úgyhogy újra lett rakva, jobb is lett. Most már többszöri újrarakás sem segít, már szétszedtem és kitakarítottam, újrapasztáztam de nem lett jobb. Akkuról, töltőről és mindkettőről is ugyanez a helyzet. Egyszerűen nem jövök rá mi a baja. Létezik hogy valami "elöregedett" benne? :)) 32 és 64 bites Win 7 Ultimate-tel is próbáltam. A HDD a HD Sentinel szerint hibátlan. Kérlek segítsetek! :F
Előre is köszönöm! :R

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Lassú a gépem!
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.