Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Laptopot de ennyiért??? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#20) parandroid válasza retes (#19) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Figyu,

Szerintem Zsozsó (d900t) lesz a te embered. Szerintem írj neki egy e-mail-t és konfiguráljatok közösen egy Clevo-t, abba gyakorlatilag mindenből azt kérsz, amit szeretnél, az ára kimondottan kedvező (mondjuk az Acer kicsit olcsóbb, viszont ott azt kapod, ami van, nemigen kérhetsz bele opcionális cserét), a minőségre nem lehet panasz, a garanciális idő pedig elég hosszú. Ha fontos a hosszú üzemidő, akkor mindenképpen Centrino (PentiumM) alapú gépet vegyél, közel másfélszerese az üzemideje a mobile Athlon-énak, cserébe egy 3400+ Athlon kicsit gyorsabb az 1,6-os PentiumM-nél. Asztali P4, illetve asztali Celeron-os gépeket kerüld el messze, fűtenek, mint egy kazán, zabálják az akkut, igaz cserébe jó gyorsak is többnyire. Mobilprocesszorokról szinte mindent itt találsz: Bővebben: link (angol). Memóriából min. 512-t ajánlanék XP mellé, ajánlott kategória még a WLAN csatoló, illetve a használati terület függvényében érdemes VGA-t választani. Integrált megoldások 3D-s teljesítményén csak zokogni lehet. Hosszan és elnyújtottan. Cserébe keveset fogyasztanak, ismét nőtt az üzemidő. Az összefoglalás: notebook-ot venni csupa kompromisszum. Igazán rosszul persze szerencsére nem dönthetsz, mindennek van előnye, amit szeretni lehet, és mindennek van hátránya is, amit úgyis utálni fogsz. Jó alaposan végig kell gondolnod, hogy mire akarod/akarja a vásárló használni, és ennek megfelelően okosan dönteni. Meg persze kiválasztani a legszebbet, hogy asszonynak is tetsszen, és ne kelljen mindig azt hallgatnod, hogy ennyi pénzt kiadtál arra a hülye gépre... (Az én feleségem a Sony-t már le is nyúlta, így az enyémre most nem szólhat egy szót sem - ez is egy megoldás, bár nem a legolcsóbb). Bocs az offért itt a végén, ma kicsit szétszórt vagyok... :B

Sok sikert a vásárláshoz,

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Laptopot de ennyiért??? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.