Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Laptopot de ennyiért??? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) retes


retes
aktív tag

Sziasztok!

Abban kérném a segítségeteket, hogy kaptam egy feladatot, hogy vegyek egy laptopot amiben 512 ram van, legalább 60as winyó, a proci mindegy hogy AMD vagy Intel. Legyen benne DVD író! És ha lehet valami nagyon centrino közeli dolog legyen vagyis új technológia ne fogyaszon sokat lehessen rajta filmet nézni sokáig bírja az aksia és mind ezt hozzam ki 250ezer HUF ból!

Tudnátok segíteni nekem, hogy miben is gondolkozzak mert ebben a témában nem vagyok nagyon otthon!

Mindenki segítségét előre is köszönöm!!!

A tudás mindenkié!!!

(#2) Lest4t válasza retes (#1) üzenetére


Lest4t
aktív tag

birom ezeket a topicokat nem tudom mi értelme :(( --> www.notebook.hu azt nézz körül

egyébként ennyi pénzért már kapsz jó gépeket , persze ha nem akarsz gamelni rajta mert ilyen árszegmensben lévő notebookokban integrált vga van általában meg osztott memos ak. tehát ha nem akarsz játszani meg 3d s szerkesztőket kezelni akkor sok jó notebook van ennyiért.

(#3) retes


retes
aktív tag

Épp azt nézegettem, mikoris arra gondoltam, hogy itt biztos tudtok mondnai egy márkát és azon bellül egy típust ami a legközelebb van a sok kritériumhoz. Vagyis gondolom mindenkinek van tapasztalata és engem leginkább az érdekelne!

A tudás mindenkié!!!

(#4) Brae válasza retes (#1) üzenetére


Brae
őstag

Fujitsu Siemens Amilo A7640 kell neked:)
Athlon Xp-M 3000+, 512 Ram,DVD író, Vinyóból ''csak'' 40-es van benne, de szvsz ebben az árkategóriában nem fogsz olyat találni, amiben 60-as lenne.

[Szerkesztve]

(#5) retes


retes
aktív tag

Pont ezeket néztem és azon gondolkoztam, hogy mennyibe kerül egy 60as winyó és ki lehet e cserélni?
És a legnagyobb kérdés az volna, hogy van e ezekenek nagykere vagy rögtön jönnek a gyárból? :B
Szóval nem tudom, hogy hogy megy az értékesítés, hogy mikor megcsinálják akkor kiken keresztül megy a boltokba?


[Szerkesztve]

A tudás mindenkié!!!

(#6) Brae válasza retes (#5) üzenetére


Brae
őstag

Igen, ki lehet cserélni, 60gigás notebookvinyó 25e huf körül van.
Mármint a vinyó, vagy a gép?

[Szerkesztve]

(#7) Dages válasza retes (#1) üzenetére


Dages
csendes tag

http://www.notebook.hu/nb_search/?min_price=&max_price=250000&text=&order=&brand%5B%5D=&disp_size=&disp_res%5B%5D=&interface%5B%5D=&cpu%5B%5D=&cpu_freq=&ram_size=512_eq&hdd_size=60_eq&optical_drive%5B%5D=7&optical_drive%5B%5D=11&optical_drive%5B%5D=15&optical_drive%5B%5D=10&optical_drive%5B%5D=9&optical_drive%5B%5D=5&optical_drive%5B%5D=14&notebook_state=&notebook_available=&weight=&fwizs_notebook_search=1&page=&fname=notebook_search&submit.x=35&submit.y=10

(#8) retes


retes
aktív tag

És befolyásolja az aksiát, hogy nagyobb winyó van benne esetleg több ram meg ilyenek?

A tudás mindenkié!!!

(#9) gozso


gozso
senior tag



Bővebben: link

fél vese eladó..., szivárványhártya ugyanitt

(#10) Brae válasza retes (#8) üzenetére


Brae
őstag

Szignifikánsan nem befolyásolja.

(#11) igi


igi
aktív tag

Fujitsu-Siemens Amilo A1640
15.4'' (1280x800) WXGA 16:9 AMD® Sempron+ 3000 MHz CPU 512MB RAM 60GB HDD 8x DVD+-RW DL Sis M760 8-128M DDR Windows XP Home Magyar

Ez a neked való főleg ha mozizni akarsz sokat.

Vagy inkább (ha a fogyasztás nagyon fontos):

ACER TravelMate 2304WLMI
15.4'' (1280x800) WXGA 16:9 Intel® Celeron-M 1300 MHz CPU 512MB RAM 60GB HDD 4x DVD+/-RW Intel Video 8-64M w/DDR Windows XP Home Magyar

üdv:igi

[Szerkesztve]

this is the beginning of a beautiful friendship

(#12) retes


retes
aktív tag

Ezek nagyon jól néznek ki főleg ha még bele is férnek 250ezer HUF ba mert akkor lehet nem sokat fogok gondolkozni rajta! Esetleg azt nem tudjátok, hogy mi kell ahhoz, hogy ezeket a csöpségeket rögtön a gyértótól vagyem meg?

A tudás mindenkié!!!

(#13) d900t válasza retes (#12) üzenetére


d900t
senior tag

1. Minimum 5 éves cégmúlt
2. 10% feletti piaci részesedés
3. 100db feletti megendelés egy típusból
4. CSODA.

Ebből az 1-3. szükséges, messze nem elégséges feltétel. A helyedben a CSODA-ra építenék. :)

(#14) juhika


juhika
csendes tag

Zsozso megint megtöröd a fiatalok lendületét :))

De ez a csoda ez ott van. :DD
10 pont

[Szerkesztve]

(#15) igi válasza retes (#12) üzenetére


igi
aktív tag

Beleférnek.
Bővebben: link

üdv:igi

this is the beginning of a beautiful friendship

(#16) Zofren


Zofren
aktív tag

ACER Aspire 1362LMi (LX.A3805.012)
15.1'' TFT, AMD Sempron 2.800+, 512MB, 60GB HDD, Dual-Layer DVD writer, nVidia Go5200 64MB, WiFi, LAN, modem, Windows XP Home
260 000 Ft

Ezt tudom mondani.

''Próbálj ne sikeres, hanem értékes emberré válni.'' - Albert Einstein

(#17) retes


retes
aktív tag

Háát 10éves a cégmúltam, a 100as rendeléssel gondok lesznek!

Rá kell játszani a csodára!!! :))

Nagyon fejtörősben vagyok mert nehezen döntök, viszont nem akarok AMD vs Intel topikot nyitni, de érdekelne mindenki véleménye leginkább tapasztalati szinten, hogy kinek mi mennyire jött be notesz gép szinten vagy mit ajánl és most nem azt akarom, hogy 1000rrel fikázzuk az Intelt vagy az AMD-t csak kíváncsi vagyok, ki mire használja aztán majd döntök valami mellet!

Köszönöm az eddigi és az ez utáni hozzásszólásokat nagyok sokat segítettek és fognak is!
És bocsi ha csak este fele esetleg holnap írnék, de sok a munkám és csak ebédszünetet tarthatok mert ezután megyek tovább melózni késő estig. Szóval nem azért nem írok mert bunkó vagyok...

A tudás mindenkié!!!

(#18) retes


retes
aktív tag

Még az lenne a kérdésem, hogy szerintetek hol érdemes megvenni egy laptopot mert nézegetem a hivatalos webeket és ott is van egy pár helyen ár közölve meg kosár is van szóval ott is meg lehet venni ezeket és pont a hp oldalán néztem, hogy olcsóbbnak tűnt mind bárhol máshol eddig...

A tudás mindenkié!!!

(#19) retes


retes
aktív tag

És még lenne egy nagy kérdésem!
Lehet e kocsitöltőt szerezni egy laptophoz és lehet e laptopba gps-t tenni?

A tudás mindenkié!!!

(#20) parandroid válasza retes (#19) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Figyu,

Szerintem Zsozsó (d900t) lesz a te embered. Szerintem írj neki egy e-mail-t és konfiguráljatok közösen egy Clevo-t, abba gyakorlatilag mindenből azt kérsz, amit szeretnél, az ára kimondottan kedvező (mondjuk az Acer kicsit olcsóbb, viszont ott azt kapod, ami van, nemigen kérhetsz bele opcionális cserét), a minőségre nem lehet panasz, a garanciális idő pedig elég hosszú. Ha fontos a hosszú üzemidő, akkor mindenképpen Centrino (PentiumM) alapú gépet vegyél, közel másfélszerese az üzemideje a mobile Athlon-énak, cserébe egy 3400+ Athlon kicsit gyorsabb az 1,6-os PentiumM-nél. Asztali P4, illetve asztali Celeron-os gépeket kerüld el messze, fűtenek, mint egy kazán, zabálják az akkut, igaz cserébe jó gyorsak is többnyire. Mobilprocesszorokról szinte mindent itt találsz: Bővebben: link (angol). Memóriából min. 512-t ajánlanék XP mellé, ajánlott kategória még a WLAN csatoló, illetve a használati terület függvényében érdemes VGA-t választani. Integrált megoldások 3D-s teljesítményén csak zokogni lehet. Hosszan és elnyújtottan. Cserébe keveset fogyasztanak, ismét nőtt az üzemidő. Az összefoglalás: notebook-ot venni csupa kompromisszum. Igazán rosszul persze szerencsére nem dönthetsz, mindennek van előnye, amit szeretni lehet, és mindennek van hátránya is, amit úgyis utálni fogsz. Jó alaposan végig kell gondolnod, hogy mire akarod/akarja a vásárló használni, és ennek megfelelően okosan dönteni. Meg persze kiválasztani a legszebbet, hogy asszonynak is tetsszen, és ne kelljen mindig azt hallgatnod, hogy ennyi pénzt kiadtál arra a hülye gépre... (Az én feleségem a Sony-t már le is nyúlta, így az enyémre most nem szólhat egy szót sem - ez is egy megoldás, bár nem a legolcsóbb). Bocs az offért itt a végén, ma kicsit szétszórt vagyok... :B

Sok sikert a vásárláshoz,

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#21) retes


retes
aktív tag

Köszi a segítséget amúgy akkor nem tud valaki olyat, hogy esetleg kocsiba szivargyújtó töltő notihoz és gps??

A tudás mindenkié!!!

(#22) parandroid válasza retes (#21) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Szivargyújtó-töltőt biztosan találsz gyakorlatilag minden kiskerben, aki notikkal is foglalkozik (itt pl több is van: Bővebben: link), a GPS-t passzolom hozzáértőbbeknek...

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#23) retes


retes
aktív tag

Köszi a segítséget a szivargyújtó az ami a fontos mert azt lehet veszem is hozzá rögtön!!!

A GPS az meg nem tudom van gps modul pocket pc hez is azt nem tom hogy jó lehet e esetleg notihoz is, de akkor várok míg valaki okosabb tud mondnai nekem rá valamit!

Köszi a segítséget!!!

A tudás mindenkié!!!

(#24) gravity..


gravity..
csendes tag

A pocket pc-hez való GPS nem jó notiba, mert míg a GPS egység laptopban PCMCIA-n kapcsolódik, addig a palmtopokban a memóriakártya helyére tudod bedugni. Szóval nem kompatibilisek 1mással sajna.

(#25) parandroid válasza gravity.. (#24) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Manapság divat a notikra sokazegyben kártyaolvasókat tenni. az enyémben is van pl sd-kártya olvasó. Ezekkel sem megy?

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#26) retes


retes
aktív tag

Tényleg nem lehet, hogy a kártyaolvasón keresztül menjen a gps is vagy csak a pocket pc oprendszerére let írva a drivere?

Topikot zárom, itt lehet folytatni.

[ Módosította: Mate ]

A tudás mindenkié!!!

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Laptopot de ennyiért??? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.