Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) suski


suski
csendes tag

Sziasztok!

Meg tudja vki mondani, hogy mégis mennyire lassan fog írni a dvd író, ha a laptop csak usb 1.1-et támogat és ráadásul win98 SE van rajta, ami (állítólag) szintén nem képes usb 2.0-t kezelni? Még nincs meg az író, nem tudom érdemes-e venni, ha mondjuk egy hétig tart egy dvd megírása, vagy mindenképpen cserélni kell az os-t meg vmi '' controlling card''-ot is? Bocs, de utóbbi nem tudom mi magyarul és úgy válaszoljatok légyszi, hogy laikusként is megértsem...
nagyon köszi

(#2) Drótszamár válasza suski (#1) üzenetére


Drótszamár
őstag

Az usb 1.1 sebesség ha jól tudom 900 Kbyte/s. Ez 6x cd-irás-nak felel meg. A DVD sebességét nem tudom, de ha 4500 Mbyte / 0,9 = 5000s ez 83 perc

Ha rosszul számoltam szóljatok.

( 2b || !2b ) az itt a kérdés...

(#3) And válasza suski (#1) üzenetére


And
veterán

Hi! Az USB 1.1 maximális sebessége FullSpeed módban 12Mbps. Ez az egyszeres DVD-íráshoz elméletileg elég lenne, gyakorlatban már kérdéses lehet. A Win98SE meg - emlékeim szerint - kezelhet 2.0-ás USB-t, ha a chipsetgyártó adott az USB-hez olyan drivert.

(#4) max-pain válasza suski (#1) üzenetére


max-pain
senior tag

Nem fog menni a DVD iras USB 1.1-el sehogy sem...

(#5) Vangelis válasza max-pain (#4) üzenetére


Vangelis
nagyúr

Bővítőkari??

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#6) erdoke válasza suski (#1) üzenetére


erdoke
titán

Win98-hoz még csak lenne USB 2.0 driver, de ha a laptop alaplapja nem támogatja, akkor egy PCMCIA->USB 2.0 átalakító kártya kell. Ezt már olyan 8e Ft körül be lehet szerezni.
Az USB 1.1 névleges maximális sebessége 12 Mbps, ami 1536 KB/s. Az 1X DVD-írás 1385 KB/s. Látszólag beleférne, de az USB nem hozza a maximumot a gyakorlatban, az 1X írás pedig egy kicsit több is lehet.

A legjobb aláírás a héten

(#7) Vangelis válasza erdoke (#6) üzenetére


Vangelis
nagyúr

Igen erre szerettem vonlna kitérni...egy olyan karit bele és kész;)

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#8) shift+ő


shift+ő
senior tag

#2 tökéletes leírás, gyakorlatban kipróbálható, CD/DVD speed is ezt mérte. Még filmet sem lehet nézni így. Létezik viszont PCMCIA USB2 kártya, így mér jó lesz.

(#9) suski


suski
csendes tag

Köszi a válaszokat emberek, már kezd világosabb lenni a dolog.
Igazából a laptop nem a miénk, hanem munkahelyi, ezért nem szívesen veszek hozzá olyan dolgokat, amit mással nem tudok majd használni ( azt az átalakító kártyát). A windows csere még talán megoldható lenne késôbb, csak nekem most lenne nagyon sürgôs 2 dvd-tôl megszabadítani a gép memóriáját.
Van olyan köztetek aki írt vagy ír dvd-t usb 1.1 sebességgel?
Esetleg más megoldás van? Egy belsô írót vmi tokba beletenni? valami ilyesmit olvastam vhol...
Az írók között eleve olyanokat néztem, ami mûködik win98 mellett, ez már azt jelenti, hogy usb 2.0 sebességgel menne az írás, vagy még ezen felül kéne vmi driver?
bocs, ha hülyeségeket kérdezek, tényleg nem értek hozzá...

Azt javasoljátok, hogy így ne próbáljam meg? Az igazából nem zavar, hogy egy-két óráig tart az írás, csak meg lehessen csinálni.

köszi

(#10) Vangelis válasza suski (#9) üzenetére


Vangelis
nagyúr

2 dvd-tôl megszabadítani a gép memóriáját. miért mennyi ramod van??????

:DDD

[Szerkesztve]

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#11) Drótszamár válasza suski (#9) üzenetére


Drótszamár
őstag

Én a másik irányból közelíteném meg a problémát: kiszedném a vinyót, szerznék egy usb-s rack-et és átmásolnám ami rajta van egy olyan gépre amiben van dvd író.

Vagy ez nem járható út ???

( 2b || !2b ) az itt a kérdés...

(#12) And válasza suski (#9) üzenetére


And
veterán

Mindenesetre az USB verziójának - ill. a Win98SE driver hozzáférhetőségének - eldöntésére nem ártana tudni a laptop típusát..

(#13) suski


suski
csendes tag

Szóval: 128 MB ram...
asus L8400
állítólag 3 éve ez még a legjobb volt, hogy a francba nem lehet most meg dvd írásra sem használni?
Drótszamár: nem teljesen értem mit javasolsz, csak úgy nagyjából, de azt hiszem ez nem megoldható. További dvd-ket is szeretnék még letölteni és megírni (nem filmek, hanem koncertek egyébként), tehát nem csak errôl a 2-rôl van szó.
Asszem láttam ilyen kártyát 15 ezerért és már a külsô dvd-író is 30 ezernél kezdôdik...

(#14) shift+ő


shift+ő
senior tag

30-ért már alkalmassá lehet tenni a gépet. Ha enniyért jó, szólj! (külső DVD író+kártya, vagy b)első DVD író). De akár hálón is át lehet húzni egy alkalmas gépre a cuccot, ez talán megoldható olcsóbban is.

[Szerkesztve]

(#15) suski


suski
csendes tag

Belsô írót hogyan lehet hozzákötni egy laptophoz? Mi kell akkor még mellé?
és hogyan változtat ez a sebességen, a kártya akkor is kell, nem?

(#16) Drótszamár válasza suski (#15) üzenetére


Drótszamár
őstag

A Belső dvd-írónak az a lényege, hogy nem kell a lassú usb 1.1-es csatolón áttuszakolni az adatokat. Ezt az írót bele kell építeni a laptopba (pl a cd-rom helyére) Ugyanúgy rá kell kötni mint a laptopben lévő vinchestert.

Ha ezt a megoldást választod akkor nincs szükség usb 2.0-ás bővítőkártyára.


Ha a külső DVD-írós megoldás választod akkor szükséged lessz egy ilyen kártyára, mert ami most van a gépedben az éppen csak elegendő az 1x dvd iráshoz.


Az árakat nem tudom sajna. Az első megoldáshoz kell egy beépíthető DVD író, a másodikhoz pedig kell egy USB 2.0-ás bővítőkártya és egy külső DVD író.


Szerintem az első megoldás lehet az olcsóbb.

( 2b || !2b ) az itt a kérdés...

(#17) erdoke válasza suski (#13) üzenetére


erdoke
titán

AKkoriban még nem volt divat USB 2.0 vezérlőt szerelni minden asztali alaplapra sem, nemhogy a laptopokba. Ha lenne rajta firewire (IEEE1394) vezérlő és csati, az még jobb lenne egyébként. ;)
USB 1.1-en ne írj DVD-t, mert valószínű, hogy a BURN-Proof nem birkózna meg a feladattal.

A legjobb aláírás a héten

(#18) xedos


xedos
addikt

Én írtam 4x-essen DVD-t egy IBM T20-as gépben (P3 700Mhz).
Igaz 5400-es winyó volt benne...
Valóságban persze nem tudta tartani a tempót, kb 2x-essen írt.
A lemez tökéletessen olvasható az asztali lejátszóban is...

Az lemaradt, hogy a gyári CD meghajtó helyébe toltam be...
a 2x íráshoz kb 2500Kbyte/sec adatátviteli sebesség kell!

[Szerkesztve]

(#19) erdoke válasza xedos (#18) üzenetére


erdoke
titán

2*1385 KB/s kell a 2X íráshoz, de inkább stabil 3000 KB/s.

A legjobb aláírás a héten

(#20) kraftxld


kraftxld
nagyúr

Egyszer próbáltam USB1.1 es portra dugott rack-el dvd-t írni. Egy rw lemezt írtam meg, 2,4x-esen. Folyamatosan fel-le ugrált a buffer (az usb miatt) de végülis megírta a lemezt tökéletesen az író, igaz sokkal tovább tartott.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#21) erdoke válasza kraftxld (#20) üzenetére


erdoke
titán

Nem elképzelhetetlen a mai BURN-Proof technológiák mellett, de elég gáznak tűnik ezt rendszeresen csinálni.

A legjobb aláírás a héten

(#22) kraftxld válasza erdoke (#21) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Én csak próbaképp csináltam egyszer. Eléggé gyilkolja az írót szerintem.....

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#23) suski


suski
csendes tag

Köszönöm, rengeteget segítettetek!

Drótszamár: ez a két lehetôség már világos, bár laptopba rakható írót nem sokat láttam eddig, amit igen, az nagyon drága volt. (50-70e)
#15-nél a ''belsô író'' alatt azt értettem, hogy egy rendes gépbe rakható belsô írót beletenni egy külsô házba, amibe bármilyen optikai meghajtót lehet rakni és ezt összekötni a a laptoppal. Ennek talán annyi az elônye, hogy azok között sokkal nagyobb a választék, mint külsô írókból és jóval olcsóbbak. Ez így mûködik?
Ehhez is kéne persze a pcmcia kártya elôbb-utóbb.
A kártyák közt külön vannak laptopba valók, vagy ezek ugyanolyanok, mint a rendes számítógépbe illeszthetôk?

(#24) PPeter válasza erdoke (#17) üzenetére


PPeter
addikt

Több emberke használ a környezetemben így mindenféle írót külső házban, USB 1.1-es laptopra kötve, soha semmi bajuk a megírt lemezekkel - legtöbbször az ilyen felhasználók heti egy-két lemezt írnak, ezt minden normális írónak ki kell bírnia több éven át, akkor is, ha minden egyes lemezt állandó Buffer leállások mentén kell kiírnia.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#25) erdoke válasza PPeter (#24) üzenetére


erdoke
titán

Laptopra meg DVD-íróra/lemezekre futja, egy PCMCIA->USB 2.0 kártyára (8e Ft?) meg nem? Kissé igénytelenségnek tűnik...

A legjobb aláírás a héten

(#26) PPeter válasza erdoke (#25) üzenetére


PPeter
addikt

Szerintem a te hozzállásod meg szőrszálhasogatásnak tűnik. Egy rakás olcsóbb notebookon nincs PCMCIA kártyahely, vagy lehet, hogy egy másik külső periféria foglalja - a lényeg, hogy vannak, akik így használják, és ezt gond nélkül teszik. Nem azt mondom, hogy így optimális a hardverelemek tervezett beszerzése, ha valaki most vásárol notebookot és hozzá írót, de ha mondjuk kell a DVD-író, és nincs más mód a csatlakoztatására, akkor így is működik. A kérdés pedig ez volt. Nem az, hogy ez igénytelenség-e, hanem az, hogy működik-e? Igen, működik, mert láttam, használtam így.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#27) suski


suski
csendes tag

erdoke: a laptop nem saját, hanem céges, ezt korábban említettem, ezért nem szívesen veszünk hozzá bôvítményeket. Ha csak 8e lenne a kártya, az ok. Én 15-ért láttam.

PPeter: igen, ezt szerettem volna tudni!

mégegyszer köszi! majd esetleg beszámolok...

(#28) erdoke


erdoke
titán

Nekem is volt több évig olyan céges laptopom, amin akkor még nem volt divat az USB 2.0. Amikor szükségem volt rá, akkor utána néztem, és vettem egy bővítőkártyát, pedig akkoriban még 11e Ft volt.
Ha belegondolunk, sokkal olcsóbban jöttem ki mintha egy saját gépet kellett volna vennem az írómhoz... :U
Hogy szőrszálhasogatás vagy sem, ez a véleményem. Aki úgy gondolja, hogy hetente egy lemezt végigszenvedtet egy íróval 1,5-2 óra alatt, annak nincs is igazán szüksége DVD íróra. Húzza át LAN-on egy haver DVD-írós gépére hetente-kéthetente az adatait, és írassa ki 8-15 perc alatt.

A legjobb aláírás a héten

(#29) max-pain válasza PPeter (#24) üzenetére


max-pain
senior tag

Hat en nem gondoltam volna hogy megy... Le lehet kopni a hulyesegemert:D:D:D

(#30) Thauka válasza suski (#27) üzenetére


Thauka
csendes tag

Szia! Itt nezd es vedd az picimaci-usb2 atalakitot (5450 kemeny magyar forint...):
http://pcbonto.addel.hu/
(remelem nem minosul reklamnak ;-))

''Life is like a dogsled team: if you ain't the lead dog, the scenery never changes...''

(#31) keszeg83 válasza Thauka (#30) üzenetére


keszeg83
tag

Sziasztok!
én most tervezem laptop vásárlását. usb 2.0-ás keretbe ha beraknék egy pioneer 108-as írot, akkor 4x-esen gond nélkül tudnék vele dvd-t pörkölni?

(#32) PPeter válasza keszeg83 (#31) üzenetére


PPeter
addikt

Minden további nélkül - de vigyázz, nem minden külső USB/Firewire megoldás komálja az ODD eszközöket, vannak nem működő kombinációk.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#33) keszeg83 válasza PPeter (#32) üzenetére


keszeg83
tag

ezt kifejtenéd 1 kicsit bővebben? :)

(#34) PPeter válasza keszeg83 (#33) üzenetére


PPeter
addikt

Mielőtt megveszed, nézd meg gyártó weboldalán, hogy támogat-e ODD eszközöket, meg az üzletben érdeklődj, hogy voltak-e esetleg panaszok rá vásárlóktól, hogy bizonyos meghajtókkal nem működnek együtt.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#35) suski


suski
csendes tag

Hát szóval, ígértem, hogy beszámolok. Megvettem az írót (benq 1620 pro), a külsô házat és az USB 2.0 bôvítôkártyát is (utóbbi 4500 ft).
Csakhogy...egy 3 gigás dvd-t 5 óra hossza alatt írt meg, most egy másikat írok és hasonló a sebesség, bár most elvileg 12x -esen ír.
Úgyhogy vmi itt nagyon stimmel, de még nem jöttem rá, hogy mi. Biztos vmi alapvetô dolog, próbálok olvasgatni a neten, hogy mi lehet.
Lehet, hogy mégis a windows 98 SE a gond vagy hogy nem tudtam rendesen installálni a bôvítôkártyát?

(#36) erdoke válasza suski (#35) üzenetére


erdoke
titán

WinXP SP1 és Win2k SP3 alatt driver kell az USB 2.0-hoz is. Ilyet tettél fel?
USB-s külső házat se szabad csak úgy vaktában venni, a legtöbb sz@rt se ér, amikor optikai drive kerül bele. :((

A legjobb aláírás a héten

(#37) suski válasza erdoke (#36) üzenetére


suski
csendes tag

Elôször a windows installációs cd kellett, aztán egy másik, ami az usb 2.0 kártya mellett volt. Namost amíg kicseréltem a cd-t, a wizard-nál elôállt egy kis gond, de azóta a másodikat újra installáltam. Viszont az ''usb contoller'' alatt nem azok vannak, amik a bôvítôkártya használati utasítása szerint kellenének, hanem kicsit más. Persze gôzöm nincs, hogy ez számít-e.
Zenefájlokat pár perc alatt megír egyébként, de ez a dvd írás nagyon gáz.
Ha szart sem ér a külsô ház, akkor viszont semmi nem mûködne, nem?

(#38) erdoke válasza suski (#37) üzenetére


erdoke
titán

Sajnos ezeknek a kereteknek kiszámíthatatlan a viselkedése. Persze van kivétel, de ez jelentős utánajárást igényel.
Azt javaslom, előbb próbáld meg rendbe tenni az USB dolgot a gépen. Win2k + SP4 lenne egy jó megoldás szerintem. Simán megy 256 MB RAM-mal, akár kevesebbel is.

A legjobb aláírás a héten

(#39) suski válasza erdoke (#38) üzenetére


suski
csendes tag

Mindennek, amit vettem, mûködnie kellene win 98 alatt is. De akármit csinálok, a sebesség katasztrofális. Vmi biztos, hogy nem ok a bôvítôkártyávál, ugyanis hiába állítom le amikor kiveszem, mégis újraindul a gép, úgyhogy inkább nem is veszem ki. Találtam egy felkiáltójeles ''unknown device-ot'' is, ehhez is próbáltam már mindenféle cd-rôl drivert találni, de semmi eredmény.
A boltban meg azt mondták, vigyem el a gépet és hagyjam ott, ezt meg nem tudjuk megoldani egy darabig.
Ha vkinek van ötlete, ossza meg velem. Köszi.
Asszem ezzel válaszoltam is eredeti kérdésemre (1#), azaz hogy mennyi ideig tart usb 1.1 sebességgel a dvd-írás. 6 és fél óra.. Audio cd: 1 óra...

(#40) erdoke válasza suski (#39) üzenetére


erdoke
titán

Ez eszköz/driver probléma, az USB 1.1-es kérdésre nem válasz. Én írtam anno USB 1.1-en CD-t, amíg nem vettem hasonló bővítőkártyát. A 4X CD-írás gond nélkül ment, az pedig nem egy óra.
Én kipróbálnám Win2000 + SP4 alatt is.

A legjobb aláírás a héten

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.