Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) elttiL


elttiL
senior tag

''Kaptam'' egy Compaq Armadát, hogy telepítsek 98as vindózt rá, csak úgy érdekelne, hogy milyen csat. felület van ilyen vinyóknak, hogy átmentsem biztonságba a zadatokat?

(#2) Szalma válasza elttiL (#1) üzenetére


Szalma
őstag

IDE. Csak spéci. Laptopos boltokban többnyire lehet kapni átalakító kábelt. 2.5'' -> 3.5''-ra.

Szeretettel:
Szalma

(#3) elttiL válasza Szalma (#2) üzenetére


elttiL
senior tag

gondolom a tápp kábel is más... sok helyet foglalna egy molex csattti, úgy látszik muszáj lesz valami soors v. párhuzamos izét használnom...

soros kábelen (mivel ez van otthon) keresztül mivel (sw) tudok úgy adatot cserélni, hogy a hosszú file nevvek megmaradnak? norton commander kilőve, esetleg Far Menáger???

(#4) Szalma válasza elttiL (#3) üzenetére


Szalma
őstag

A 2.5''-os kábelben benne van a táp is...
A windows soros hálózata jó lehet a másoláshoz. Utoljára Win95-ön láttam ilyet összerakva, ne is kérdezd, hogyan kell... :(

Szeretettel:
Szalma

(#5) elttiL


elttiL
senior tag

... majd jól kinyomozom hétvégén... de sajna kellene dolgoznom is, (lejárt) határidős dógaim vannak :O... de általában a (pro)hardver&szoftver dógaim szoktak elkészülni hétvégén...

(#6) dzsoni válasza elttiL (#5) üzenetére


dzsoni
senior tag

Előbb fogsz átalakítót venni, mint laplinkel összekapcsolni két vindózos gépet :)) Átalakítóval viszont vigyázz, mert kétféle képpen lehet rányomni a vinyóra, és csak az 1-ik a helyes változat, a másikkal szépen kinyírod a vinyót :)))

(#7) bcs válasza dzsoni (#6) üzenetére


bcs
aktív tag

''Előbb fogsz átalakítót venni, mint laplinkel összekapcsolni két vindózos gépet .''

Nem egyszer csináltam, nem volt soha probléma, de nagyon lassú. Párhuzamos kábelen max. 4Mb/perc.

(#8) Obi-1 válasza dzsoni (#6) üzenetére


Obi-1
őstag

Nekem sosem volt vele problémám (a tempón kívül), igaz párhuzamos portot használtam, és nem a Windows saját Direct Cable Connection részét.

Only a Sith deals in absolutes.

(#9) bcs válasza elttiL (#3) üzenetére


bcs
aktív tag

NC95 átvitte asszem a hosszú fileneveket is, de én windows explorert szoktam használni.

(#10) Den válasza bcs (#9) üzenetére


Den
veterán

windowstotal commander is jó erre
vagy lehet dugni egy pcmcia hálókártyát abba a gépbe

www.simson4t.hu

(#11) dzsoni válasza bcs (#7) üzenetére


dzsoni
senior tag

Lehet próbálkozni soros kábellel :DD

Nekem csak ilyen maradt meg annó, és ezzel sokáig kínlódtam.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.