Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Laptop vinyó átalakító kölcsön (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) kbalage2


kbalage2
aktív tag

Sziasztok!

Az a szitu, hogy van nálam egy régi Portocom laptop, aminek elfüstölt a tápja, és a fene se tudja hogy működik-e egyáltalán. Szervíz nem tudom hogy mennyibe kerülne most hogy már Portocom sincs, gondoltam hogy megpróbálom leszedni az adatokat mielőtt bárhova elviszem. Néztem árlistákat, lehet kapni ilyen átalakítót 2500 ftért, de egy órás próbálkozásra nem nagyon éri meg. Szal ha valakinek van ilyen és lenne olyan jó hogy kölcsönadja nekem, vagy akár elvinném hozzá a vinyót + 1 üreset amire át lehetne rámolni az adatokat azt nagyon megköszönném.

thnx
Balage

Minden ami LEGO RC - racingbrick.com

(#2) hezso válasza kbalage2 (#1) üzenetére


hezso
aktív tag

Egy óra múlva megmondom, hogy tudok-e segíteni, de nagy valószínűséggel igen.
Postán küldve oké lenne?

(#3) kbalage2 válasza hezso (#2) üzenetére


kbalage2
aktív tag

Köszi! Minden megoldás szóbajöhet. Én általában Pesten vagyok, kis szépséghiba hogy most utazok vidékre (Paks) tehát valszeg csak jövő héten lenne aktuális a dolog, akkor tudnám átvenni a postai dolgot is. Te helyileg merre vagy?

Minden ami LEGO RC - racingbrick.com

(#4) hezso válasza kbalage2 (#3) üzenetére


hezso
aktív tag

Én helyileg messze, felvidék.
Azért gondolom, hogy posta. Holnap elutazom, úgyhogy ha ma küldesz mailban egy címet, 90% -hogy el tudom küldeni még ma. Ha ma nem, akkor leghamarabb 29.-én. De előtte még meg kell keresnem. Most nincs időm, azért írtam hogy 1óra-múlva. Szóval 1óra múlva jelentkezem. :)

(#5) kbalage2 válasza hezso (#4) üzenetére


kbalage2
aktív tag

Akkor inkább a 29.-e szerintem, mert erősen bizonytalan hogy a héten merre leszek. Címet küldök mailben. És köszi előre is.

Minden ami LEGO RC - racingbrick.com

(#6) hezso válasza kbalage2 (#5) üzenetére


hezso
aktív tag

Feltúrtam mindent, de egyelőre sehol semmi.
Most azon gondolkozom, hogy nem-e adtam kölcsön valakinek. De nem hinném. Valahol itt kell lennie. Remélem megtalálom valahol.

(#7) kbalage2 válasza hezso (#6) üzenetére


kbalage2
aktív tag

Remélem valahonnan még előkerül. Én most indulok vidékre, majd este leszek neten és akkor megnézem mik a fejlemények.

Minden ami LEGO RC - racingbrick.com

(#8) kamikaze boci válasza kbalage2 (#7) üzenetére


kamikaze boci
őstag

Erről az átalakítóról beszélnétek néhány szóban?
Ez egy IDE+táp átalakító, amivel a laptop vinyót hagyományos alaplaphoz lehet illeszteni?
Működik ez CD-vel is?
Hol lehet ilyet venni?
Van egy fénykép kéznél esetleg?

THX :)

egyéb állatfajták

(#9) hezso válasza kamikaze boci (#8) üzenetére


hezso
aktív tag

Ez egy IDE+táp átalakító, amivel a laptop vinyót hagyományos alaplaphoz lehet illeszteni?

igen

Ez egy oylan cucc amin az egyik felén bemegy villany+ATA33 és a másik felén kijön olyan foglalat, ami rámegy a laptop vinyóra. Namost ami nekem lenne(ha meglelném) az egy ősrégi 40MB-os HDDhez volt használva. Az új notebook CD-ROMoknak már más a csatija.

Külömben ez egy nagyon egyszerű dolog, semmi alkatrész nincs rajta, csak az ide drótok+villany van variálva úgy, ahogy aztán belemegy a vinyóba.

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

(#10) kbalage2 válasza hezso (#9) üzenetére


kbalage2
aktív tag

sorry hogy nem jelentkeztem, de csak most kerültem netközelbe. Ezexerint nem sikerült megtalálni?

Minden ami LEGO RC - racingbrick.com

(#11) Loha


Loha
veterán

Engem érdekelne megvételre is, normális áron...

(#12) hezso válasza kbalage2 (#10) üzenetére


hezso
aktív tag

Hello. Most jöttem meg, de nem sikerült megtalálnom. Még egy régi 386-osban volt használva, ház elkerült, de az átalakító megmaradt. De talán kölcsönadtam, bár nem emlékszem rá. úgyhogy sajna nem tudok mit küldeni,:((( de ha megtalálnám, akkor értesítelek.

[Szerkesztve]

(#13) kbalage2 válasza hezso (#12) üzenetére


kbalage2
aktív tag

Sebaj, azért köszönöm hogy próbáltál segíteni. Úgy fest akkor jövő héten veszek egyet, aztán mivel többet nem nagyon lesz rá szükségem, el is adhatom, normális áron...;]

Minden ami LEGO RC - racingbrick.com

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Laptop vinyó átalakító kölcsön (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.