Hirdetés

2024. május 26., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:02:15

LOGOUT.hu

Külső merevlemezek - USB, eSATA, FireWire HDD
Kérdezés előtt kérjük olvasd el az összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#43) Alex91 válasza Krissz22 (#42) üzenetére


Alex91
félisten

Hogy van a gepre kotve? elo, hatul, usb hub?

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#94) lazydog válasza Chili7 (#93) üzenetére


lazydog
addikt

Akkor USB HUB kell hozzá.

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#159) Sz@bi


Sz@bi
csendes tag

Hello!

Adva vagyon egy CoolerMaster X-craft RX-3HU külső mobil rack (IDE to USB 2.0), és van benne egy IDE Seagate winyó (adatokkal, eddig a gépben volt).

Miután először bekapcsoltam, jött a hangeffekt, kiírta, hogy új hardver, telepítve van, használatra kész, stb. Mondom király. Csakhogy a sajátgépben nincs sehol a winyó... Meg a system trayben sincs ott az usb eszköz ikonja (az elején ott volt, amikor felismerte, de miután kiírta, hogy az eszköz telepítve van, eltűnt).

És most ha bekapcsolom a külső racket, a szokásos hangeffekt van, de winyó nincs a sajátgépnél, és usb-eszköz ikon sincs a system trayben.

Tehát ami fel lett ismerve, az csak maga a külső ház, ami egy USB-hub is egyben.
Az eszközkezelőben az USB-nél ott van, mint "általános USB hub".

De ami nincs meg, az a benne lévő winyó. És nem csak hogy a Sajátgépben nincs ott, de még a lemezkezelésnél sincs a listában, hogy tudjam mondjuk inicializálni, vagy particionálni, vagy mittomén... (amúgy hallhatóan megy a benne lévő winyó, megforgatja)

Kösz

(#348) Alex91 válasza Joe bácsi (#347) üzenetére


Alex91
félisten

Mi a francert nem lenne jo? En csak azt mondtam, hogy 99%-k, hogy nem lesz vele gond, de a PC gyartok neha tudnak olyan xart csinalni, hogy mondjuk az a rohadt USB csati nem nyomja ki a megfelo Amper-t, akkor szopik az ember. A WD direkt ugy csinalta, hogy elmenjen egy USB portrol. Ha kulon veszel egy USB hazat, meg egy HDD-t, ott inkabb elofordulhat, hogy nem megy el egy USB aljzatrol. (Nekem ket ilyenem is van, ezekhez Y tapkabel van, es kell is hozza, mert egy USB protrol megbizhatatlanul mukodnek, ha egyaltalan felporog benne a HDD. Bar ez fugg attol is, hogy kozvetlenul a gepbe, vagy egy USB hubba dugom.)

Ha nem akarsz sokat kolteni, akkor jo lesz az Essential is. Az Elite kijelzi LED-del, hogy mennyire foglalt, es tobb SW jar hozza. (Meg azt hiszem a design is egy kicsit mas, de ez annyira nem lenyeges.) Ha csak ilyen hordozos, gepek kozotti hattertarnak kell, akkor megfelel az olcsobb is.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#555) Alex91 válasza Laca 012 (#553) üzenetére


Alex91
félisten

A FW DMA-t hasznal (Direct memory acces). Tehat nem kell a CPU-t hasznalnia az adatok kuldesehez. [link]

Par szo a ket architekturarol:
>>>>> http://www.usb-ware.com/firewire-vs-usb.htm
>>>>>
>>>>> Tehat az usb egy hierarchikus buszrendszer annak minden
>>>>> hatranyaval. Mint a neve is mutatja (univerzalis soros busz)
>>>>> minden
>>>>> szarra jo, de igazan semmire sincs kihegyezve. Gyors adatcserere
>>>>> legkevesbe.
>>>>>
>>>>> A firewire meg egy peer-to-peer azaz kozvetlen kapcsolatot
>>>>> letesito
>>>>> rendszer. Nincs root hub meg ilyen folosleges szarok, es
>>>>> elsosorban
>>>>> a gyors ÉS folyamatos adatátvitelre terveztek. Nem lesznek
>>>>> adatutkozesbol fakado lassulasok, ami a hierarchikus buszok
>>>>> jellemzoje.
>>>>>
>>>>> Tehat amit a papiron olvasol a maximalis sebessegekrol, az meroben
>>>>> mas a gyakorlatban. Ha az raadasul USB buszodon rajta ul valami
>>>>> mas
>>>>> is a vinyodon kivul, akkor meg rosszabb ertekeket kapsz.
>>>>>
>>>>> http://www.barefeats.com/usb2.html
>>>>> Tehat azt olvasod, hogy a fw400 - mint a neve is jelzi; 400Mbit/
>>>>> s -
>>>>> ketszer gyorsabb a gyakorlatban, mint az usb2 (480Mbit/s).
>>>>>
>>>>> Ja, es meg valami, az usb hasznalat kozben alaposan terheli a host
>>>>> gep procijat is, a firewire eseteben ez elenyeszo.

Na, hogy okosodjal :)!

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#1208) Core2duo6600 válasza Str8 sk8r (#1207) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Hát akkor nincs 5letem
Vehetsz max egy usb hubot, hátha azzal megy.
Amikor be van dugva a hdd és nyomsz egy restartot, és valami gombot amivel ki tudod választani, hogy honnan bootoljon a gép, akkor ott látja :?
Vagy a post alatt kiírja ?
Mert ezesetben csak a win nem látja aminek 1000 oka lehet

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#1444) Alex91 válasza sanzi89 (#1443) üzenetére


Alex91
félisten

Vegyel egy sajat tapos USB-HUB-ot, es abba told bele! De en elobb kiprobalnam, hogy a router ad-e neki eleg tapot...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#1446) Alex91 válasza sanzi89 (#1445) üzenetére


Alex91
félisten

Akkor tapos HUB lesz a legegyszerubb megoldas. Esetleg szerzel egy olyan toltesre szolgalo adaptert, amibe belemegy az USB kabel [link].

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#1658) Core2duo6600 válasza z0d1AK (#1657) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Ha kevés áramot kap, nekem egy asztali gép csinálta, akkor elindul megáll
halk kattogást lehetett hallani, ami akár nomrál seek hangnak is tünhetett volna.
Érdekes mód ugyanazon a porton usb hosszabító nélkül már ment.

Nem tudom miért számít, hogy hosszabb a drót .
Egy tipp, ezt a kap - e elég áramot, dolgot úgy tudod tesztelni, hogy kerítesz egy usb hubot, aminek ugye saját tápja van, ha azzal felimserte, akkor menni fog.
Márha egyaltalán usb hubot látja, de mivel ezek a cuccok számítógép alapuak, szerintem menni fog.
Pénzért ne vegyél usb hubot, csak, ha valakitől tudsz keríteni egyet.
hátha.
A külsö 3,5 es mekkora volt ?

[ Szerkesztve ]

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#1659) z0d1AK válasza Core2duo6600 (#1658) üzenetére


z0d1AK
veterán

ezt az usb hubot nem nagyon értem.
milyen is ez? valahogy most nem vagyok képben.
a 3,5"-os az is 500gb-os, ugyanígy 2x191 és 1x 82gb-ra formázva

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#1660) Alex91 válasza z0d1AK (#1659) üzenetére


Alex91
félisten

Sajat kabelevel dugd a cuccra! Ha igyse megy, akkor ahogy a kollega mondta egy kulso tapos USB HUB-bal megnezni, hogy ugy megy-e. (HUB bedugva lejatszoba, HUB-ba dugva HDD.)

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#1661) Core2duo6600 válasza z0d1AK (#1659) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Aktiv usb hubot, használj, azért aktiv, mert van saját tápja.
és nem csak egy "osztó"
http://lgee.blog.hu/2007/11/13/aktiv_vagy_passziv_usb_hub

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#1684) z0d1AK


z0d1AK
veterán

mivel senkinek sem volt aktív sub hubja, hát vettem egyet, mert csak nem akarom magam ennyi ideig szopatni. vettem egyet 4300-ért(ez volt a legolcsóbb:W), de ennél meg azt írja ki, h nem kompatibilis USB HUB :W :W :W

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#1868) Antonio válasza Antonio (#1867) üzenetére


Antonio
senior tag

Nos időközben mialatt laptopomon írtam ide ... és magára hagytam az asztali PC-m
még is csak felugrott az új hardver varázsló észlelte a HDD-t ... kellet neki pár perc :) :(

de automatikusan nem tudja telepíteni ...
na most itt jön elő a hiányos informatikai ismeretem, illetve ugye azt is csak a hétköznapokban szedtem össze, a listából nekem mit kéne kiválasztanom?
USB-vezérlők? azon belül Általános USB HUB ?
vagy hülyeségeket beszélek?

Samsung 65KS8000, Denon AVR-X2400H, White Heco Music Style 500 front, Heco MS Center, Heco MS 200F Satellite, Sub: Dynavoice T12, Zidoo X9S, Synology DS216+II, Dell precision 4800

(#1900) kezdoke


kezdoke
csendes tag

Sziasztok!
Vettem tegnap egy WD My Passport Essntial hordozható külső merevlemezt. 250gigást. A gond az, hogy a Dell laptopomhoz csatlakoztatva azt írja ki: az USB eszköz áramfelvétele meghaladta a fogadó hub tápellátási képességeit." :Y
Ez azért van, mert régebbi a gépem (2db usb2 van rajta)?? Tudtok valamit segíteni, hogy mit tehetnék, hogy működjön??? Sajnos nem nagyon értek a gépekhez, csak felhasználó vagyok.
Köszi a válaszokat előre is

(#1901) Alex91 válasza kezdoke (#1900) üzenetére


Alex91
félisten

Y USB tapkabelt kell szerezni, es igy mindket USB-csatijaba bedugni a gepbe. De hogy ilyen kabelt hol kapni?

Esetleg lehet venni egy AKTIV USB Hub-ot, de ehhez konnektor kell, tehat menet kozben nem lehet majd hasznalni a kulso HDD-t.

[ Szerkesztve ]

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#1902) Karma válasza kezdoke (#1900) üzenetére


Karma
félisten

Szia, a baj nem az, hogy hány darab USB2 van a gépen, hanem az, hogy régi laptop létére csak kis áramot tud leadni a portokon (100 mA max). A merevlemeznek nagyobb áramú portra lenne szüksége, hogy fel tudjon éledni (500 mA a maximum ezeken).

Egy dolgot tehetsz (a laptopcserét leszámítva): kell venned egy olyan USB hubot, aminek saját tápegysége van. Itt van egy példa, fogalmam sincs a termékről, de ilyesmit kell keresned.

Vagy ahogy Alex91 mondja, Y-kábellel is lehet kísérletezni, az apróhirdetések között szerintem találhatsz ilyet is.

[ Szerkesztve ]

“All nothings are not equal.”

(#2331) Core2duo6600 válasza Márton (#2330) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Érdemes lehet egy usb hubot beszerezni.
Nekem a wd passportom elől is megy.
De 2 egyidőben már nem, vagy idönként leáll, viszont felhoztam egy viszonylag rövid kábelt hátulrüól és így már megy a 2 együtt, sőt akár 3 is, mert 3 wd passom van összesen.

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#2917) Core2duo6600 válasza LOTR (#2904) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Amelyik számodra és a pénztárcádnak szimpatikus, mivel a hard dsik ugyanaz mind a 2 ben, megkockáztatom mind a 4 ben, csak a kürítés más.
Nekem 3 is van mind 320 as és a legolcsobb talán essential változat van.

Ez sajna függ a laptól is.
hogy hogy vannak megoldva rajta az usb portok kelelése.

Bent a cégnél kipróbáltuk az asusnak a 1.8 colos 30 gb os hdd jét.
Kollegámnak, 3000 el másolt, nálam 24 000 el, mind a 2 en win 7 esen, és tc vel néztük nagy fileokkal.
Övé 32 enyém 64 bites, és mind a 2 en usb hubba dugtuk.

[ Szerkesztve ]

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#2949) Alex91 válasza TayRol (#2948) üzenetére


Alex91
félisten

Jaj! Megveszed, radugod, azt majd kiderul, hogy kap-e eleg powert...

Ha meg nem, akkor venni kell egy Y USB kabelt meg egy aktiv USB HUB-ot, vagy egy sima usb tolto adaptert. De ez raer akkor, ha kiderul, hogy nem megy...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#2960) joco80


joco80
csendes tag

Sziasztok!
Vettem egy 320 Gb-os Samsung notebook winchestert és hozzá egy házat. Össze van építve, de nagyon lassú. A windows azt írja ki, hogy nagyobb sebességű hubra tegyem, akkor gyorsabban fog működni. Egy Asus F3TC AP95-ös gépem van. Ezen kell, hogy legyen a 4 usb port közül egy nagy sebességű. Lehet valahol állítani azt, hogy milyen gyors legyen az adatforgalom az usb porton?? A winchesterhez nagy sebességű kábelem van.A segítséget előre is köszönöm!

(#2979) Sanyi544 válasza BBéci (#2974) üzenetére


Sanyi544
csendes tag

Nekem is csinált ilyeneket a külső USB-s vinyóm. Én arra gyanakodtam, hogy nem kapja meg a megfelelő tápot az USB HUB-ról. Ugyanezt csinálta nekem is. Vettem egy külső táppal rendelkező USB elosztót és az megoldotta a problémát.Próba cseresznye!! Hátha????

[ Szerkesztve ]

(#3261) bsscene


bsscene
csendes tag

sziasztok,
kicsit hosszú a fórum, így inkább röviden tanácsot kérek.
külső hdd-t tervezek venni laptophoz, min. 500 gb.
a lényeg h megbízható legyen, a seagate-em tönkrement (igaz, le is esett 3-szor :D), szóval elsősorban a megbízhatóság a lényeg.
lg? wd? samsung? egyéb? mit érdemes?

http://ipon.hu/webshop/product/samsung_s2_640gb_barna_hxmu064da_g52/139644

http://ipon.hu/webshop/product/wd_500gb_passport_essential_fekete_wdbaaa5000abk/127325

http://ipon.hu/webshop/product/lg_500gb_hxd5u50pwe/139087

így első blikkre ezek között filózom, tápos usb hubbal kiegészítve ugye (mivel beteltek az usb portjaim)

kössz előre is!

(#3964) ANT válasza vagabor (#3962) üzenetére


ANT
őstag

Tapasztalatom szerint a sima USB-ről táplálással nem indul el az esatás külső vinyó (egy WD5000BEVT Chieftec Black Box házban). Nálam ehhez egy külső tápos USB HUB kell.

[ Szerkesztve ]

''Soha ne add fel, ez a legnagyobb, halálos ellenség'' Replika

(#4109) senki11


senki11
aktív tag

Üdv!

Szeretném kikérni az okosabbak (vagy tapasztaltabbak) véleményét külső hdd használatával kapcsolatban.

Vettem két darab 1,5 terás WD Elements-et. Szeretném megkérdezni, hogy érdemes-e őlet felosztani több partícióra? Defragmentálás és más karbantartási műveletek miatt jobb-e a több kisebb partíció? Mindkét hdd csak tárolásra lett véve.

A másik kérdésem az lenne, hogy nem csökkenti-e az élettartamukat, ha non-stop csatlakoztatva vannak a netbookomhoz?

És végül...tudtok-e ajánlani valamilyen jobb usb hubot? Elfogytak a csatlakozók és ezt szeretném bővíteni egy hubbal, csak nem tudom, hogy aktívat vagy passzívat érdemes-e venni? El kell látnia a két hdd-t (ezeknek van külön tápja), egeret, ventilátort, és még egy nyomtatót is.

(#4110) Alex91 válasza senki11 (#4109) üzenetére


Alex91
félisten

Aktiv USB HUB, es mondjuk nekem egy 7 portos Belkin van.
[link]

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#4123) szeva000 válasza Motar (#4122) üzenetére


szeva000
addikt

ez inkább az alaplapi usb port 5V hibája.Már nem ad elég tápot ki és a HDD b*szik menni.
Mielőtt ki nem nyírod végleg őket vagy az egész vezérlőt(így az alaplapot is),lehet jobban járnál valami külső tápos usb hubbal és azon keresztül használnád vagy egy stabil 5V-al is megoldható a dolog,ha kicsit mennek az elektronika alapjai.

(#4946) janeska65 válasza King Unique (#4945) üzenetére


janeska65
csendes tag

Szia köszi a választ !
És szerinted 2.5" merevlemez + házzal és hozzá USB - Hub aktív mivel a Router nem bírná ,ilyen összeállításra lenne javaslatod ?

(#5028) ruti válasza copperhead (#5021) üzenetére


ruti
Közösségépítő

nemtom mid van, de direkt hátlapi kivezetésről, ne előlapiról vagy usb hub-ról próbáld meg
és a gyári (hosszúságú) kábellel
lehet defragolni, de nem azért akad le vsz

Session Closed << BlueGift - Magyarország első digitális PC játék sorsoldája <> http://logout.hu/cikk/bluegift_logout_hu/teljes.html >>

(#5403) Tomics


Tomics
addikt

Sziasztok. Lehet, hogy nagy ökörséget kérdezek, de nem találtam sehol egyértelmű leírást :D

Ha veszek egy USB 3.0-ás külső vinyót, de a gépen USB 2.0 csatlakozó van akkor az usb 2.0 sebességén fogok tudni rajta írni/olvasni?

Vagy kell venni egy USB 3.0 hubot, de azt meg ugye a gép 2.0-ás csatlakozójába dugom, akkor meg nem értem az egészet.

[ Szerkesztve ]

PH! addikt since 2004

(#5407) vlevi válasza Tomics (#5403) üzenetére


vlevi
nagyúr

"Vagy kell venni egy USB 3.0 hubot, de azt meg ugye a gép 2.0-ás csatlakozójába dugom, akkor meg nem értem az egészet."

Ahogy előttem is leírták, nem kötelező. Én is használtam kb 1 hónapig a MyBook Essential USB3 vinyómat anélkül, hogy lett volna USB3-am. USB2-be dugva tökéletesen működik. Halott technológia lenne, ha nem működne, pl. az összes médialejátszó, tévé, mobiltelók, szóval majdnem minden, USB2-vel működnek.
Ha időközben lassúnak találod a 25-30Mega/sec másolási sebességet, bármikor tehetsz a gépedbe 4-5eFt-ért egy USB3-as kártyát (ha van szabad PCI Express slot a gépben). Ezzel legalább 90-re felugrik a másolási sebesség.

(#5502) King Unique válasza lehel22 (#5499) üzenetére


King Unique
titán

Ha 2,5",akkor valszeg tápellátás gond lehet,nem kap megfelelő mennyiségű áramot (3,5" meg saját tápja van) és "nehezen ismeri fel",kattog,meg ilyesmi.v vmi driver probléma. Nekem is volt ilyen 2,5" külső-nél,akkor ha külső usb hub-ba dugtam,v ha hosszabító kábellel használtam,de ha "normálisan" csatlakoztatod,akkor egyelőre passz... :F

(#5687) ruti válasza mandras81 (#5686) üzenetére


ruti
Közösségépítő

háát ez elég rövid idő...de nem kizárható, bár mégiscsak Verbatim, nem szokott sz@r lenni

éppen ezért van itt még pár ötlet:

1. írási gyorsítótár engedélyezve van Eszközkezelőben? engedélyezd
2. FAT32 a fájlrendszer? NTFS legyen, ha más miatt nem kell a FAT32
3. milyen laptop? régi? gyors az USB egyáltalán?
4. mivel másolsz? intézőben is belassul? ha csk TC-ben, akkor a kompatibilitási módot engedélyezd
5. másik gépen, asztalin, havernál is belassul?
6. ugye nem USB-hub-on csatlakozol?
7. nem fut a laptopom semmi a háttérben (pl. IS), amikor belassul?
8. winXP?

Session Closed << BlueGift - Magyarország első digitális PC játék sorsoldája <> http://logout.hu/cikk/bluegift_logout_hu/teljes.html >>

(#6610) Alex91 válasza werszomjas (#6609) üzenetére


Alex91
félisten

Miért? Azért mint a másiknál, "elveszik" az áram. Esetleg beszerez egy tapos USB Hub-ot, azzal mar nagyobb esélye van...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#6673) King Unique válasza Kezdő vagyok (#6669) üzenetére


King Unique
titán

Emiatt szerintem nem kell aggódni :N ,2,5" külsők ált.simán mennek usb kábelről,az új usb3-as WD-m,még régebbi gépen usb2-be,illetve külső usb hub-ba dugva is kipróbáltam,úgy is felpörgött,ment simán.Nem kell hozzá semmilyen + tápkábel-Y kábel,mint esetlegesen a többihez,úgy-hogy ilyen szempontból jól össze van rakva. :K
Az persze meg igaz,3,5"-be uannyi kp-ért 2x akkora tárhelyet kap az ember,de,ha fontos a mobilitás,akkor 2,5"-t veszel gondolom.

(#6905) erdoke válasza DeFranco (#6902) üzenetére


erdoke
titán

Nálam USB 2.0 csatin (WD TV Live Hub média lejátszóra kötve), illetve USB 3.0-án is elég a kakaó. Utóbbin persze nem csoda, hiszen nagyobb áramerősséget tud leadni speckó szerint, előbbinél viszont valószínűleg eleve megemeli a lejátszó, nem kockáztatnak, hogy második csati kelljen.

"Sejtettem, hogy nagyon-nagyon a határon van az USB port 5 voltja egy ilyen hw-hez."

Nem az 5 V-tal van gond, hanem a mellé adott áramerősséggel. A szabványos USB 2.0 port max. 500 mA-t tud névlegesen, a gyakorlatban gyakran még ennél is valamivel kevesebbet. Spéci USB 2.0 portok, és az összes USB 3.0 már 900 mA-t tud, ami akár 4+ W teljesítményt is le tud adni (az 5 V marad ugyebár, pontosabban minimum 4,75 ill. 4,45 V USB 2.0 ill. 3.0 esetében).

[ Szerkesztve ]

A legjobb aláírás a héten

(#7002) King Unique válasza erdoke (#7000) üzenetére


King Unique
titán

Ált.a jobbaknál,jobb gyári külsőknél (+jó usb portok energiaellátása terén megfelelő gép házaknál,notinál),mint pl.a WD el van találva,jól beállítva,amire Teejay is utalt,h "lágyabban indulnak" és nem okoz problémát,h hány mA stb.,nem kell Y kábel,de uakkor nyilván fontos dolog ez,nem ezt kérdőjeleztem meg. :N . Én eddig szerencsés voltam ilyen téren,csak,ha külső usb hubot használtam és abba dugtam külső hdd-t,akkor volt gond.
Igen valós lehet a próbléma,de a megoldás adott,egyszerű,Y kábel,ha szükséges,v usb3.0-ba kell használni,ahogy elhangzott - erre értettem,nem kell túllihegni,ill.minden egyes hdd-nél kissakkozni,számolgatni melyiknek mennyi kellhet...

Amúgy grat a 7000.-ik hsz-hoz (pörög a topic rendesen),ill. az évek során több mint 34000-hez. :C Erre már a PH! addikt,nagyúr,félisten stb.-n felül ilyen "jómunkásember",s egyéb elsőre fura megszólítás dukál :F

(#7232) TeeJay válasza DeFranco (#7224) üzenetére


TeeJay
félisten

írd le pontosan hogy kell mert én hozzácsaptam azt a DWORD akármit
de eltávolításkor nem állítja le nekem az ADATA vinyót
restart kell a művelet után?

annyit megértettem hogy a "HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\usbhub\HubG" részt meg kell keresni és oda készíteni kell egy DWORD (32-bit) parancsot amit 1-es értékre írok

utána van még valami? mert én ezt megcsináltam és a vinyó pörög azóta is :U

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#7233) DeFranco válasza TeeJay (#7232) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Restart kell. A magyar linken is írnak valami tiszta indítást, de ilyen nem kell, jó a sima restart is. Utána simán jó, eltávolítás után kb 15 mp-el leáll a winyó.

Ezt csináltam meg, lépésről lépésre így, ahogy le van írva:

1: Click Start, click Run, type regedit in the Open box, and then click OK .
2: Locate and then click the following subkey in the registry:
HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\usbhub
3: On the Edit menu, point to New, and then click Key.
4: Type HubG for the name of the new key, and then press ENTER.
5: On the Edit menu, point to New, and then click DWORD (32-bit) Value.
6: Type DisableOnSoftRemove for the name of the DWORD Value, and then press ENTER.
7: Right-click DisableOnSoftRemove, and then click Modify.
8: In the Value data box, type 1 , and then click OK.
9: Exit Registry Editor.

[ Szerkesztve ]

(#7554) Alex91 válasza engine88 (#7552) üzenetére


Alex91
félisten

Adja a + tapot, ha egy portrol keves lenne...

Nem nagyon hosszabbitgatnam, mert el fog veszni esetleg az aram... De egy USB hosszabitoval kiprobalhato, vagy ennel jobb, csak dragabb egy tapos USB HUB... (De akkor ugye kell egy konnektor hely is...)

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#7842) SaitoX válasza King Unique (#7840) üzenetére


SaitoX
tag

Igen, de ez is a Chipnet-es, csak USB hubbal:) a Pixmániát néztem, ill. találtam egy másik boltot Google-val (máshol nem tudom árulják-e?), és sajna itt is 38ezer...
Viszont, Hitachi Deskstar 5K3000 2TB vinyót, amit a másik topicban ajánlottak, még egész normális áron lehet kapni, és +5-10k-ért ha van olyan Rack, ami tényleg jó, meg minden, akkor lehet még jobban is járnék... de majd átnézek a másik topicba is, köszi!

(#8326) _core


_core
aktív tag

Medion 2TB USB3-as (Aldi-s) kulso merevlemez a gyari kabelel egy par ezer forintos USB HUB-ba csatlakoztatva NTFSre formazva gyonyoruen egyutt mukodik egy 2010-es Samsung LCD Tv-vel aminek a tipusa LE40C650. :)

[link]

(#8357) Sanislow


Sanislow
csendes tag

Sziasztok!

Csak az utobbi par oldalt futottam vegig, igy lehet volt mar ra valasz, ha igen, sorry a readonlyert...

Szoval adott egy kulso vinyo amin egy usb csucsul. Valamikeppen (y-kabel, hub, stb.) megoldhato-e hogy folyamatosan bedugva legyen a TV-be es a gepbe is (kulon szobaban van a ket eszkoz igy a hurcolas/atdugdosas maceras lenne)?

Koszi!

(#9167) TESCO-Zsömle


TESCO-Zsömle
félisten

Ugyan csak szőr mentén kapcsolódik, de nem találtam neki jobb helyet.

Engem az USB3.0-ás hubokkal kapcsolatban érdekelne, hogy miként kezelik a 2.0-ás eszközöket, ha maga a hub 3.0-ás interfészen kapcsolódik a géphez.

Szóval melyik ábra a helyes:

USB3.0
l
120MB/s
l
_______USB 3.0 Hub_______
/ . . . . . . / . . . . . . . \ . . . . . . \
30MB/s . 30MB/s . 30MB/s . 30MB/s
l . . . . . . l . . . . . . . l . . . . . . l
USB 2.0 . USB 2.0 . USB 2.0 . USB 2.0

Vagy

USB3.0@2.0
l
30MB/s
l
_____USB 3.0 Hub@2.0_____
/ . . . . . . / . . . . . . . \ . . . . . . \
7,5MB/s . 7,5MB/s . 7,5MB/s . 7,5MB/s
l . . . . . . l . . . . . . . l . . . . . . l
USB 2.0 . USB 2.0 . USB 2.0 . USB 2.0

[ Szerkesztve ]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#9168) King Unique válasza TESCO-Zsömle (#9167) üzenetére


King Unique
titán

Ha gép 3.0-jába van dugva,akkor talán az első a jó (én pci-e karinál 2 usb3-as külső hdd esetén nem tapasztaltam "feleződést"),usb3-nál is megoszlik vmennyire a sávszél,de még hubot nem próbáltam. Ha gép csatija 2.0,ahol eléggé megoszlik néha több eszköz esetén,akkor 2. reálisabb,bár én usb2-es hubnál több pendrive használatakor nem pont 1/3, 1/4-e jutott külön mindegyikre,a 7,5 MB/s több is lehet. A 120-at honnan vetted,hub tud annyit névlegesen :F
De usb3 hubot még nem próbáltam,szal nem fix...

[ Szerkesztve ]

(#9169) TESCO-Zsömle válasza King Unique (#9168) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Én azt tapasztaltam, hogy egyetlen USB2.0-ás vezérlőn egyetlen USB2.0-ás vinyó még nagyon jó adatátvitellel rendelkezik. A célom az lenne, hogy egy USB3.0-ás hub-ra úgy tudjak rádugni 4db USB2.0-ás vinyót, hogy azok egyenként a teljes 2.0-ás sávszéllel rendelkezhetnek, akár egyszerre. Innen a 120MB/s. Ha a négy vinyó 30MB/s-al olvas/ír, akkor a 3.0-ás csatornán összesen 120MB/s adatmozgás van.

A 7.5 meg csak szemléltetés, mert természetesen lehet az 30 is, ha ha másik három vinyó épp semmit se csinál... Esetünkben az összes eszköz a számára elérhető maximális sávszélességen dolgozik.

Külső vinyó-dobozt akartam építeni még az árvíz előtt...

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#9170) King Unique válasza TESCO-Zsömle (#9169) üzenetére


King Unique
titán

Ja,h ilyen logika mentén,értem...mivel usb3 hubom nincs így konkrétan nem tudom alátámasztani. :N
Amúgy gépeden gondolom van usb3 csati (gyári alaplapi,v bőv. kártyás?),azért olyan a hubba gondolkodsz nyilván, 2.0-án mindegy lenne. Én sima usb2-es hubnál még azt tapasztaltam,h 3-4 pendrive is elment benne,de (2,5") külső hdd nem,csak,ha hub +tápot is kapott,3.0-s nyilván 2x annyi áram miatt jobb ilyen téren. Usb3-nál elvileg azt "reklámozzák",h nem oszlik meg sávszél,gyakorlatban ott is azért,de nem annyira,mint usb2-nél,ill. teljesítmény gépfüggő,proci erőssége is számít.120 MB-nál tud az többet is,ill amennyi kell neked azt tudja,30 MB egy eszköznél lehet több/kevesebb is,hdd-től is függ.
Szal szerintem usb3-ba usb3 hub nagyjából tudni fogja,amit elvársz,de ki kell próbálni. :K Amúgy a xdb külső még nincs meg (írásod alapján),v csak pár usb2-es van,de akkor újnakmért nem 3.0-ásat veszel/építesz manapság :F

[ Szerkesztve ]

(#9171) TESCO-Zsömle válasza King Unique (#9170) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Nem külső vinyónak kellett volna. Nem a szó általános értelmében.

Ez még egy árvíz előtti terv. Építeni egy külső dobozt, ami 10-12db 3.5"-es vinyót és egy 300W-os tápot foglalna magába. Amolyan külső adatbank. Minden vinyó kapott volna egy SATA->USB átalakítót. De ennyi vinyóhoz már nem mindegy hogy oszlanak meg a dolgok. Találtam egy USB3.0-ás HUB-ot, amin 6db 3.0-ás és 6db 2.0-ás port van. De amíg nem tudom a működés mikéntjét, addig nem vágok bele. Illetve most már máshogy se, mert a vinyók ára horror, de akkor 150kért kaptam volna 20TB-ot...

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#9177) King Unique válasza TESCO-Zsömle (#9173) üzenetére


King Unique
titán

De a sebességek is a megfelelő raid módban,meg nem muszály mindet. Amúgy azt nem írtad gépen van usb3,mert ha nincs,minek 3.0-ás hub,10 vinyót egy hubra tolni,2.0-án,a teljesítmény nem lesz az igazi,bár abban is van logika,amit írsz.

(#9174) blau24: ha csak sima filmezésre kell,akkor elmegy G2 is,oda elég usb2. (amúgy samu 2,5"-be inkább S2,M2 a jobb,megbízhatóbb,de azok drágábbak picit,bár nem feltétlen,meg kell nézni átgépen)

(#9175) Sztrego: mér ne lehetne :F ,akár sajátgépben is,v WD saját progijával,(v amit külső hdd-ihez ad). Neked van 1,5 TB usb3-as WD belsős Tevion,v keverlek vkivel :F

[ Szerkesztve ]

(#9179) King Unique válasza TESCO-Zsömle (#9178) üzenetére


King Unique
titán

Jó, értem én,láttam már hasonlót (Racknig),a másik érdekes,energiatakarékos,végülis meg lehet játszani.Usb3-nál akkor nem figyeltem,elnézést...csak az volt fura,akkor mért sima sata-usb2 átlakítót teszel mindre,ha elég annyi,akkor jó,v usb3 port-hub miatt,ott talán kisebb lesz a veszteség,megoszlás 2.0-án.
Szekrényen,hogy,csak natúrba kikapod,azt fel a polcra,gondolom vmi dobozba? Ha még vissza akarod tenni gépbe,olyankor jön jól egy dokkoló,ha nem akkor mobilrack.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.