Hirdetés

2024. május 28., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:02:15

LOGOUT.hu

Külső merevlemezek - USB, eSATA, FireWire HDD
Kérdezés előtt kérjük olvasd el az összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#19419) Petyus87 válasza King Unique (#19418) üzenetére


Petyus87
aktív tag

Köszönöm, hogy összefoglaltad!
Úgy érzem a gyenge láncszem az LCD tv-m lesz, ugyanis nem egy mai darab(3-4 éves), egy Telefunken (Samsung paneles) LED TV, amin ugyan 2 USB bemenet van, de nem olyan speciális, amilyet az egyik linkedben láttam(HDD USB). A jelenlegi külső merevlemezemen ha filmet nézek, mintha kicsit "döcögne" a videó. Ezt szeretném elkerülni most, de ha a tv nem partner ebbe, akkor gyakorlatilag tök mindegy, hogy milyet veszek. Egyébként egy Maxtor M3 Portable 2.5" 2TB-os külső merevlemezt néztem ki. Első sorban azért akarom cserélni a jelenlegit, mert az nem USB 3.0 képes, de ha már újat veszek, akkor szeretném ha filmeket is nézhetnék rajta problémamentesen.

(#19439) Hunork


Hunork
veterán

Üdv!

Külső HDD kérdés lenne. Az alábbiak közül melyiket, és miért? Élettartam a lényeg.

Maxtor 1TB HX-M101TCBM
Maxtor 1TB M3 Portable
Toshiba Canvio 1TB
WD Elements 1TB
ADATA ahd710-1tu3-cbl 1TB
ADATA ahd710-1tu3-cbk 1TB
ADATA HD650 1TB

2TB esetében ár szempontjából a Maxtor a nyerő, ezt látom. Esetleg a WD Elements U3.
Bolt adott, ezért a fenti felsorolás, ezekből kéne kiválasztani. Előre is köszönöm a segítséget!

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#20134) junior11 válasza pappy91 (#20133) üzenetére


junior11
veterán

A Maxtor már régóta a Seagate tulajdonában áll, nagy valószínűséggel az M3 portable is Seagate mobile HDD belsős lesz [link] (2TB esetén ST2000LM007). De majd úgyis a HD Sentinel gépre kötve megmondja.

WD esetén ott van pl. az Elements portable és a My passport ultra széria is.

[ Szerkesztve ]

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#20657) Kenny1323


Kenny1323
csendes tag

Helo van egy Maxtor m3 2tb-os külső vinyóm és az a problémám h folyton leáll a másolás, de a gép érzékeli h be van dugva a kábelje is jó csak egyszerűen másolás közben le megy 0-ra az íráási sebesség, másik géppel is kipróbáltam de ott se jó, esetleg valaki tudna segíteni ?

(#20658) albiosz válasza albiosz (#20650) üzenetére


albiosz
őstag

No ma átvettem. Maxtor M3 Portable 2TB.

Sosem volt még külső merevlemezem, kisebb és könnyebb, mint gondoltam. :) Szerencsére gond nélkül megy a 7 éves notebookommal és a 3 éves mezei (nem okos) tévémmel.

Kérdés: sok minden van rajta alapból:

Ezek kellenek nekem? User manualt természetesen lementettem. A többi nekem nem sokat mond.

- Drive manager gondolom a saját programja lenne, de nekem elég a win intézője. Törölhető?
- A 2 maces cucc gondolom törölhető, ha csak win alól használom, ugye?
- Az alsó 4 ikon (Autorun, Drive_manager, Portable SecretZone, Start_Here_Win) végképp nem mond semmit. Kellenek ezek a működéshez intéző esetén?

(#20916) fortnight8


fortnight8
újonc

Sziasztok!
Vettem egy külső merevlemezt. Maxtor M3 Portable 2.5" 2TB USB 3.0 STSHX-M201TCBM
https://kulso-merevlemez.arukereso.hu/maxtor/m3-portable-2-5-2tb-usb-3-0-stshx-m201tcbm-p333000435/

A max. adatátviteli sebesség 5 Gbit/s. Tudom, hogy ezt csak "ideális" körülmények között lehet elérni, de gyanúsan alacsony az én frissen megvásárolt kütyümé: max. 50-60 MB/s. 1-20-40 GB adatoknál (filmeknél) teszteltem és ez tényleg a max, de sokáig nem is tartja, álltalában 30-40 MB/s közt tolja át rá számítógép.
Mit gondoltok, hibás a készülék? Visszaküldjem?

Köszi előre is minden választ.

(#20933) szasanyi


szasanyi
félisten

Üdv Urak!
Némi adat (fotók, videók, dokumentumok) és filmek (melyek időközönként változnak és amiket médialejátszóval nézek) tárolására használnám. A jelenlegi 1TB Samsung M3 HDD-t váltaná, amivel ~1 év alatt egyébként nem volt gondom, és akár TV-re csatlakoztatva akár médialejátszóval is lehet használni.
Ezeket néztem (persze lehet más, jobb alternatívát is ajánlani) de nem tudom eldönteni melyik a legjobb típus amit érdemesebb megvenni:

- WD My Passport (new) 2TB (30k, 3év gari)
- Seagate Backup Plus Slim Portable 2TB (30k, 2év gari)
- Seagate Expansion Portable 2TB (28k, 2év gari)
- Maxtor M3 2TB (27k, 3év gari)

A segítséget előre is köszönöm! :R

Nyugati az ország, de keletre tart. Már megint... Nálunk visszafelé jár az óra?

(#21080) Stooner


Stooner
tag

Sziasztok!
5db MAXTOR M3 PORTABLE 4TB-os lemezből 3al van gondom(1.-n a kondició 5%-1160 bad sectors,2.-on kondició 9%-1360 bad sectors,3.-on kondició 97%).
Mindegyiket máshol vettem,a legöregebb 10 hónapos és alig voltak használva.
Nekem nincs szerencsém velük vagy ezek a 4TB-osok ilyenek,az előző 2TB-os SAMSUNG-okkal semmi gond nem volt soha.
Most venni akarok a 2db rossz helyett,hogy gyorsan tudjak biztonsági mentést csinálni,nehogy a többi is bemondja az unalmast.
Mit tanácsolnátok?Van más bevált alternativa 4 TBosra,vagy térjek vissza inkább a 2 TB osokra?
A 2 TB-os MAXTOR-okkal mi a tapasztalat?

(#21082) userM válasza Stooner (#21080) üzenetére


userM
csendes tag

Szia!
HD Sentinel topikban már összefutottunk, igaz külső hdd-kel még nincs sok tapasztalatom, de az tudom, hogy egy merevlemez sem szereti az extrém meleget, amikor először teszteltem Maxtor M3 2TB hdd-t úgy voltam vele, hogy had menjen szabadon, 43C-nál elétettem egy ventit, így a teljes felülettesz alatt 33-35C-on ment.
Szerk.: Ezzel csak arra szerettem volna utalni, hogy egy nagyobb fájlmozgatás is komoly hőterhelést jelenthet a meghajtónak, ami hosszú távon káros is lehet.
Véleményem szerint célszerű valamilyen módon hűteni ezeket a merevlemezeket is. Aluházas hdd-k talán jobban elvezetik a hőt. (Még problémaforrás lehet a sérült, megtört usb kábel, ill. a használat közbeni mozgatás is.)

[ Szerkesztve ]

(#21083) Stooner válasza userM (#21082) üzenetére


Stooner
tag

Szia!

Köszönöm a tippet!

Ventit nem használtam (eggyet beszerzek) ,de 40 fok fölé nem engedem a lemezeim(ezek a maxtorok jobban melegedtek nálam is),arra figyelek,kábelcserét próbáltam,mozgatva sosincs.

Van itthon sok lemez(2,3,4,5 TB-os),de még csak a MAXTOR 4 TB-osokkal volt gond eddig,meg is lepődtem!

Kb. most bepróbálkozok még a Maxtor M3 PORTABLE 2TB-osokkal(Samsungokból van itthon pár,nincs velük gond,nem tudom mi változott amióta Maxtor van ráirva)-az még nincs itthon,ha nem lesz más ajánlás 2,5''-ösre.

(#21187) petya2012


petya2012
őstag

sziasztok

külső vinyót szeretnék venni-melyik a megbízhatóbb-gyorsabb??
Maxtor M3 Portable 2,5" 2TB USB3.0 külső merevlemez, fekete (HXM201TCBM)
Toshiba Canvio for Desktop 3,5" 2TB USB3 külső merevlemez, fekete (HDWC320EK3JA)
Toshiba Canvio Ready 2,5" 2TB USB3.0 külső merevlemez, fekete (HDTP220EK3CA)
Toshiba Canvio Basics 2,5" 2TB Fekete külső merevlemez
Seagate Expansion 2,5" 2TB külső merevlemez, USB 3.0, fekete

köszi a segítséget előre is :)

(#21340) zozo1982


zozo1982
csendes újonc

Sziasztok!

Külső merevlemez vásárlásán gondolkozom, de abszolút nem vagyok jártasa témában.

Csak és kizárólag fényképek tárolására használnám, mert a fotókat jelenleg dvd lemezeken tárolom. A keret max 30k HUF. Windows alatt használnám, amikor képeket másolnék rá, vagy néznénk őket. Heti egy-két alkalommal használnám.

Ahogy nézegettem a kínálatot elsőre ezt választanám:

MAXTOR M3 Portable 2TB 5400 rpm 32 MB USB 3.0 Fekete STSHX-M201TCBM

Mennyire lenne megfelelő választás?

Előre is köszönöm a segítséget!

(#21492) Iomega


Iomega
őstag

Sziasztok!

Külső HDD vásárlása előtt vagyok, és a véleményetekre, tapasztalataitokra lennék kíváncsi.

Főbb szempontjaim:

- Tárhely: 2TB
- Felhasználás: Fotók, filmek biztonsági adattárolása, nem napi használatra. Esetleg, alkalmanként TV-hez csatlakoztatva, lejátszásra.

Melyiket javasoljátok az alábbi kettő közül?

1. Maxtor M3 2TB 26E Ft

2. WD My Passport 2TB 30E Ft

Az összefoglalót olvastam.

A válaszokat előre is köszönöm! :R

Annyit érünk, amennyi szeretet van bennünk. - "Ne menjen le a Nap, a te haragoddal!"

(#21830) asuspc96


asuspc96
senior tag

Sziasztok,

Jelenleg nekem olyan 20k-s keretből kellene egy olyan 2TB-os külső merevlemez, de ha csak 1TB-os lesz akkor sem dől össze a világ.

Olvastam az összefoglalót itt az van, hogy:

B.) Legolcsóbb

Ha csak a minél kedvezőbb ár a szempont és nem akarjuk nagyon bonyolítani a dolgot, akkor a gyári kivitelű típusoknál például a Hitachi Touro Mobile MX3; Maxtor M3 Portable, Samsung M3 Portable, Seagate Expansion Portable, Toshiba Canvio Basics, Verbatim Store 'n' Go, WD Elements Portable közül lenne érdemes választani

Nos, nekem semmi másra nem kéne, mintsem, hogy tv-n tudjak filmet nézni róla.
Ennek tudatában melyik lenne a legoptimálisabb választás ? :R

[ Szerkesztve ]

(#21935) szasanyi


szasanyi
félisten

Üdv! Alig 10 hónap után megpusztult a Maxtor M3 Portable 2TB külső merevlemezem. Hihetetlen, mert nem volt napi használatban (sőt egy ideje már hetiben sem) mivel asztali médialejátszóhoz használtam, kvázi többnyire filmek voltak rajta.
Ilyet már nem akartam mert kissé megrendült a bizalmam és nem is volt halk (mondjuk az előző, 1TB Samsung M3-hoz képest) így visszakaptam a vételárat így most másikat szeretnék venni.
De milyet? :U
Ami kellene: 30k alatti áron 2,5" 2TB, USB 3.0 és a fenti adattárolós-filmnézős célra legyen megbízható(bb) (nem a fizikai strapabíróság a fontos, mert csak lakásban asztól asztalig van hordozva) minél több garival.
Ezért néztem is ezt, ami még árban elfogadható lenne és 3 év garival adják, de nem sok mindent találtam róla. Vélemény esetleg más javaslat? :R

Nyugati az ország, de keletre tart. Már megint... Nálunk visszafelé jár az óra?

(#22135) Cs1csó válasza nextman (#22134) üzenetére


Cs1csó
félisten

Ezzel már annyira lehetett szűkíteni hogy nem fontos az ütésállóság és a cache mérete sem mérvadó.

Amúgy azt mondom neked HA ennyi pénzt - 25 ezer forint - hajlandó lennél áldozni akkor lehet érdemes lenne egy 2TB-osat venni pl.: Maxtor M3 Portable 2.5" 2TB USB 3.0

A piacon jelenleg a WD a legnagyobb márka és minimális az árkülönbség itt is a 1-2 TB-osok között:

Western Digital Elements Portable 2.5 2TB USB 3.0

Western Digital My Passport 2.5 2TB USB 3.1

A színe nem tudom hogy milyen, lehet nem ilyen narancs.

(#22360) smekone


smekone
tag

Sziasztok!

Végre tulajdonosa lettem egy Maxtor M3 Portable 2tb-os külőső merevlemeznek.

A kérdésem csak annyi lenne, hogy használatba vételkor van valami teendő, kell-e esetleg formázni stb ?

Válaszotokat előre is köszönöm ! :R

(#22507) junior11


junior11
veterán

Sziasztok, egy kis érdekesség, mind2 külső 2.5" 2TB-os HDD-m szinte tele vannak, lefutott a CrystalDiscMark, hogy ilyen állapotban milyen sebességre képesek:

1. Seagate Expansion 2.5" 2TB (kb. 93GB üres területtel)

2. Samsung M3 portable 2.5" 2TB (kb. 22GB üres területtel)

Ami a két lemezt illeti, a Samsung egy kicsit halkabb (nálam az egyik leghalkabb működésű lemez), és gyorsabb is valamivel, mint a Seagate, ahol az SMR technológia miatt? lehetséges, hogy lassabban dolgozik. Használata során néha pár másodpercre tényleg lassabban működik, mint kellene, de nem gyakran esik meg vele. A Samsung hátránya, hogy a csatlakozó a lemeznél instabil (ezt a Maxtoroknál is írják) elég hozzányúlni a kábelhez vagy a csatlakozóhoz és néha elveszti a kapcsolatot, ilyen a másiknál és a WD Elements esetében sincs nálam.

A következő nagy valószínűséggel még idén valamikor egy 4TB-os lesz, ahogy látom, ár/érték, GB arányban azok jönnek ki a legjobban, Seagate Backup plus vagy valamilyen WD, amelyik majd kedvezőbb áron lesz.

[ Szerkesztve ]

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#22525) Caustic válasza King Unique (#22523) üzenetére


Caustic
csendes tag

Tudom, hülye kérdés, de a 2 terrásat még meg kell formázni/újraparticionálni MBR sémára használat előtt, vagy már alapból úgy van particionálva? Illetve ugyanennek a Maxtor M3 Portable-nek a 2 terrás változata (Maxtor M3 Portable 2.5" 2TB USB 3.0 STSHX-M201TCBM) jó választás-e?

(#22629) 7Heads Drago


7Heads Drago
veterán

:DD
Na még egyszer: Kellene egy 2 terrás külső mobil vinyó. Képeknek videóknak lesz. Jelenleg egy régebbi géppel lenne használva ami még csak 2.0 usb van.
Én ezeket néztem: Toshiba Canvio Basics 2.5 2TB 5400rpm [link]
Maxtor M3 Portable 2.5" 2TB [link]
De végül is mindegy, csak hasonló áron kellene.
Köszike

[ Szerkesztve ]

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#22716) bekecs76


bekecs76
tag

Sziasztok!
Külső vinyó vásárlás céljából nézelődök az interneten, és azt szeretném kérdezni, hogy honnan lehet azt tudni, hogy a kiszemelt külső vinyó támogatja-e az alvás funkciót, hogy ne pörögjön a vinyó állandóan, ha éppen tétlenkedik? Ez fontos szempont lenne.
Média boxra lenne rákötve, filmek lennének rajta. Ahogy nézem huszonegynéhányezertől kezdődnek a 2terrások. Melyek az ajánlott típusok ebben a kategóriában?
Hirtelen ezeket néztem:

Toshiba Canvio Basics 2.5 2TB 5400rpm 8MB USB 3.0 HDTB420EK3AA
Maxtor M3 Portable 2.5 2TB USB 3.0 STSHX-M201TCB
Seagate Expansion Portable 2.5 2TB 5400rpm 32MB USB 3.0 STEA2000400
Western Digital My Passport 2.5 2TB USB 3.0 WDBS4B0020B
Western Digital Elements Portable 2.5 2TB USB 3.0 WDBU6Y0020BBK

Esetleg más?

[ Szerkesztve ]

(#22880) hrabaafocus


hrabaafocus
csendes tag

Szerintetek megéri a Maxtor M3 hordozható külső merevlemez, 2TB, 2.5", USB 3.0? Bármi tapasztalat vele?

(#22896) maxi1975 válasza albiosz (#20663) üzenetére


maxi1975
újonc

Sziasztok! Arra kérlek benneteket, ha még megvannak az említett Maxtor M3 Portable 2TB. SecretZone telepítője , vagy bárkinek meglennének ezek a vele adott ingyenes szoftverek (csatolt képen latható programok) sokat segítenének rajtam. Sajnos az enyémek egy zsaroló vírus által inaktívvá vált a SecretZone.exe fálja és sehonnan nem tudom beszerezni, a Seagate oldalon található telepítő nem nyitja meg a Secret Zonát, ráadásul XP 32 bit alatt telepítődik csak és a Samsung márkát kéri, de hát a mienk az Maxtor márka... A Drive Manager egyértelműen mutatja, hogy a SecretZone-on tárolt adatok megvannak (lehetőséget ad rá, hogy új Secret Zone-t hozzák, de azzal csak formáznám a régit).
Többségben a kislányom, a család fotóit szeretném elérni, ha zsarolás közben nem ezek sérültek meg. Nagyon megköszönném ha valaki segíteni tudna a fentiekben.
Egyben arra is kérlek benneteket, hogy óvatosak legyetek az adat tárolással mert hiába a megerősített tűz fal, 500Gb adatomat (összes feltelepített programot, családi képeket, régi felvételek) blokkolták a napokban és 980 dollárt kérnek a zsarolók a feloldáshoz. Egyszerű dolgozóként nem áll módomban ennyit fizetni. Bár szerintem nem is oldanák fel. Ebben is kérnék segítséget, hogy létezik-e olyan valaki aki ezt feltudná oldani? Mi tévő legyek? Szomorú, hogy ilyenné vált a világ és a számítástechnika, ezt a tudást ilyesmire használja valaki, hogy zsarol bárkit. Mi a véleményetek erről? Üdvözlettel

(#23070) DrDobos


DrDobos
őstag

Hali!
Megbízhatóság szempontjából van különbség a Maxtor M3 Portable (2TB) vagy a WD Elements Portable (2TB) között? :) Nem tudom mennyi jelentősége van annak (a megbízhatóság szempontjából), hogy a Maxtorra 3, a WDre 2 év garancia van.. :)

Samsung Galaxy A55 5G

(#23442) Moonwolf


Moonwolf
senior tag

Sziasztok!

A Seagate Expansion; 2,5'', 2TB, USB 3.0 mennyire van egy szinten a Maxtor M3 Portable külső hdd-vel?
Egyszerű tárolásra kellene.

=Privát üzenetre illik válaszolni!= \...Az élet értelme nem a létezés, hanem a létezés által megtett út...\

(#23491) albiosz


albiosz
őstag

Sziasztok!

Az mitől lehet, hogy nem tudom leválasztani a Maxtor M3 2TB külső merevlemezt? Minden be van zárva, de a kezemet rátéve érezhetően dolgozik még és a Win10 nem engedi leválasztani az alábbi üzenettel:

[kép]

(#24110) Rodzser Mór


Rodzser Mór
senior tag

Sziasztok!

Van egy Maxtor M3 Portable 2TB külső HDD-m.
2019 novemberében vettem emag-on. Adattárolásra használom, ritkán van gépre dugva.

És már szinte az első alkalmakkor is valami gebasz volt vele, valami érintkezési gond. Mindig helyezgetnem kellett a gép mellett, hogy merre "feszíti" a kábel a HDDházban a csatlakozót.

És attól függően, hogy éppen hogyan áll a kábel, addig ez a 3 eset egyike történik:
1. fel-le-fel-le csatlakozik a gépre
2. vagy nem is látja
3. vagy látja

Az 1. és 2. a problémás persze.

Szóval ezt rohadtul kockázatosnak tartom.
Kézzel fogva a kábelt (gyárilag volt hozzá a kábel) érződik, hogy a házban lévő csatlkaozó lötyög. De valami nagyon gagyi lehet, mert mint mondtam az első időkben is már ez a probléma előjött.

Itt a topikban olvastam, hogy 3 év gari van rá. Most is így van ez? Hogyan lehet ezt intézni?

Vagy ha nincs rá gari, akkor át lehet tenni másik házba? Nem ilyen Maxtorosba persze, ha rajtam múlik. Meg ehhez ez az a hülyefajta USB Micro B csatlakozó van a ház felöli oldalon.
[link] Na ezt kerülném.
Láttam róla szétszerlős videót [link]
1,5 TB adatom van rajta. Nem sérül meg az adat másik házba átszereléskor?

Melyik a jobb megoldás? Gariztatni? Vagy másik házba sk átszerelni?

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.