Hirdetés

2024. május 27., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:02:15

LOGOUT.hu

Külső merevlemezek - USB, eSATA, FireWire HDD
Kérdezés előtt kérjük olvasd el az összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7180) King Unique válasza Kezdő vagyok (#7173) üzenetére


King Unique
titán

Nem,de anélkül is titkosít ezt olvas el # 20765-től,v már olvastad is gondolom...

(#7181) King Unique válasza P-SZ-S (#7171) üzenetére


King Unique
titán

Milyen/melyik külső hdd-n van egyszerre usb2 meg usb3 csati is... :F Amit többeknél odaírnak,pl. WD-nél is,h usb2.0+usb3.0 az arra utal,azt jelenti,egy usb 3.0,ami persze usb2-be is működik.

(#7182) King Unique válasza Ishi-Papu (#7175) üzenetére


King Unique
titán

Látom tényleg friss hús vagy. :D
Egyetértek vlevi-vel teljesen :K ,usb3 most felkapottabb,később jobban elterjed,v már most is. Amúgy nyers erőben jobb picivel az esata,itt a teszt,de kb.uazt tudják.
Ez a Maxell normál esata-s,úgy tudom vagyis + usb táp kell neki,létezik tápos esata,esatap,pl.Verbatim Store n' Go,v van ilyen mobilrack is,de ehhez gépen,notin is ilyen spec csati kell.
Meg hát attól függ gépeden milyen csati csati van,ha van mind2 - esata,usb3 - akkor inkább usb3 felé orientálódj,nagyobb a választék. :K
Esetleg vegyél Seagate Golflex portable külső vinyót,annál cserélhető interface-ek vannak (esatap,usb3,fw800),igaz alapban usb2,v usb3-mal adják,többit külön kell venni,így össz picit drága,pl.itt szerezhető be.

[ Szerkesztve ]

(#7183) King Unique válasza atti1848 (#7179) üzenetére


King Unique
titán

Külső 3,5'' mobil rack-ek topikja, méretet nem írtad,ka 2,5" kell: Külső 2,5'' mobil rack-ek topikja
Ezekben visszaolvasra,kérdezve csomó infót,ajánlást találsz. :K

(#7197) King Unique válasza werszomjas (#7187) üzenetére


King Unique
titán

Jó az S2-M3 kombináció :K ,az S3 a régebbi széria,az fémházas,más a forma, design,de ez képeken látszik is...belseje mind2-nek Ecogreen F4 lehet,softverek uaz azt hiszem,szal inkább külsőségekben van különbség.
Ebben az árfekvésben jók ezek (WD is),akad más külső is,esetleg jobb is,de azok (picit) drágábbak,v mobilrack+hdd megoldás se rossz...Megbízhatóság...,100% garancia nincs egyikre se,h az x év után nem megy tönkre :N,előfordulhat meghibásodás wd,samu,többi esetén is,de új szériák,csak kijavítottak,továbbcsiszaltak ezt-azt,normálisan használva remélhetőleg nem lesz vele gond.
Biztos,ami biztos alapon,másold mind2-re a fontos cuccokat,ha egyik netán behalna,legyen biztonsági másolat. ;)

(#7198) King Unique válasza honda23 (#7188) üzenetére


King Unique
titán

WD-nél az olcsóbb Elements szériával lehetnek esetleg problémák,panaszkodtak már itt páran,viszont a MyBook az jó,ott nem jellemző a gyakori meghibásodás,melegedés stb. :K
Annyi megvan viszont,a hw-es titkosítás,ha visszaolvasol,ami egyfelől nagyon jó (adatvédelem),másfelől,ha hdd behal picit kellemetlen lehet...
M3-al sok tapasztalat szerintem nincs,mivel még sokan,innene is csak tervezik és nem vették meg,h beszámolhassnak róla...neten se találni nagyon teszteket,de ettől függetlenül vsz jó lehet. :K

(#7201) King Unique válasza Kezdő vagyok (#7199) üzenetére


King Unique
titán

Ez Smartware-ben állítható,lerövidíthető 10 percre (alapban 30-on van),

bakker tedd már fel :W és akkor leválasztás is ok-s lesz,v igaz rádugva hagyva gép kikapcsnál,akkor is leállítja a forgást,de,ha gépet nem akarod leállítani...

[ Szerkesztve ]

(#7205) King Unique válasza TeeJay (#7203) üzenetére


King Unique
titán

Mi nem derült ki,h miért... :F ? Szerintem egyhamar nem is fog...
XP-nél leáll egyből ált. mind,WD mképp,win7 alatt nem egyből,de az a szép és jó,h Smartware-ben való eltávkor ott is egyből. :K
Azt nem tudom,be lehet-e rendszerbe itt-ott nyúlni emiatt (esetleg SP2 ha lesz,talán kijavítják),de nagyon nem foglalkozom vele,mivel én Smartware-t más miatt is használom,így nekem ez pont jó és nem fogok mindig 10 perceket várogatni,v többet míg pörgés is leáll,úgy meg nem akarom lehúzni róla... :N

(#7206) King Unique válasza Kezdő vagyok (#7204) üzenetére


King Unique
titán

Most akkora nyűg feltenni :F ,munkahelyen,esetleg suliba még megértem,de ott ált. nem tudod,mivel rendszergazda által le van korlátozva,tiltva minden,de vmi ismerősnél,havernál csak nem harapják le érte fejedet... :U A proginak van egy min. telepítési lehetősége is,amikor csak a legszükségesebbeket pakolja fel...pár katt,portable verzió nem tudom van-e belőle... :F (szerintem nincs)
Akkor v vársz win7 SP2-re (ha lesz,ha ezt kijavítják egyáltalán benne),win8-ra...v program nélkül a pörgő vinyót lehúzgálod,azt v árt neki,v nem :D ,v vársz míg bealszik (nálad ráadásul fél óra), v géppel együtt állítod le mindig .(ha úgy leáll a forgás,mert vki írta úgy se mindig samunál)

(#7209) King Unique válasza DeFranco (#7208) üzenetére


King Unique
titán

Akkor félreértetted... :U ,nem azt mondom,h nem probléma,hanem nála,ha wd-je van, progijával win7 alatt is le lehet állítani rendesen,akkor mit tököl vele :F ,rakja fel azt kész. :K ,v megvárja mindig,amíg elalszik,v géppel együtt se akarja mindig leállítani az ember...
Ez sajna igen win7 alatt hiba,talán SP2-be,de win8-ba mképp kijavítják,ott ráadásul full usb3 támogatás lesz.
Samsung progijaiban,legálabbis én S3-omnál nem émlékszem,h tálcán le lehet választani,mint wd-nél,gondolom azt adták M2-höz is.

[ Szerkesztve ]

(#7213) King Unique válasza DeFranco (#7211) üzenetére


King Unique
titán

Autobackup,Secretzone stb. ezek M2-n gyárilag nem voltak rajta,nem jár hozzá... :F ,S2-höz adnak,amúgy honlapról is le lehet szedni őket. :K
Amúgy még nem próbáltam,de a Drive Manager,lehet esetleg a "tálcás" eltávolításra is alkalmas... :F ,ki kell próbálni.

[ Szerkesztve ]

(#7215) King Unique válasza Kezdő vagyok (#7212) üzenetére


King Unique
titán

"cumót elvinni valahová nem." :F
Dehogynem,ahogy már Alex91 is utalt,progija nélkül is megy,használható,nem? - csak ugye ez a pörög-nem pörög-progi telepít ehhez,v nem - cuccokat viheted máshova,csinos kis hordtasit veszel hozzá,abban még frankóbb a dolog :K
Neked nem engedik,nekem igen :P ,azért nem egy nagy igényű,combos vmi ez a Smartware,többi folyamatba se zavar bele,max utána eltávolítja az illető,v ha sűrűn jársz hozzá rajthagyja,meg ki ne nem engedi?-azért egy jó haver ezen nem akad ki ált. - v egyszerűen nem rakod fel,lehúzod munka végeztével,ahogy van...bár pörögve ugye nem kifejezetten ajánlott,de hát telepíteni nem akar,nem engedik... :F
Szal mobilis a WD MP :K ,ennyi erővel összes többi pl.samsung is csak adattárolni való,nem hordozni...
De ne túrástassuk ezzel a topicot :N ,megoldás van rá,azt,h most ki mit enged,mit nem,az már egyéni probléma...

(#7216) King Unique válasza DeFranco (#7214) üzenetére


King Unique
titán

Próbáld,hátha... :F ,sok sikert hozzá. :K
Majd várjuk a tapasztalatokat..

(#7218) King Unique válasza DeFranco (#7217) üzenetére


King Unique
titán

De,ha ez win7 hibája és a microsoft még nem lépett,akkor... :F :U ,más külső progit meg nem ismerek,ami erre jó lenne.
WD progija jó erre a termékeihez,meg amúgy is máshoz is ált. használja az ember,v nem ugye egyesek...
Te is inkább telepítds fel és próbált ki azzokkal megy-e a dolog,mert akárhogy is nézed vmi +driver,program,v win7 SP2 ,v vmi,amit külön fel kell rakni hozzá,mképp kelleni fog...most hirtelen,h oprendszerbe belepiszkálva,h lenne megoldható + izé nélkül a dolog,nem ugrik be... :N

(#7222) King Unique válasza Kezdő vagyok (#7221) üzenetére


King Unique
titán

Nahát,ha ott ennyire értenek hozzá ( :D ),akkor máris használhatod "pendrive"-ként,amúgy maximálisan úgy tudod használni,ezt a leválasztás dolgot leszámítva :K ,de ez win7 hiba,nem WD-é ugye,max megvárod míg elalszik,v géppel együtt állítjátok le...v esetleg mégis felrakjátok progiját. Amúgy nem az igazi,"úgy" lehúzni,de nagy baja remélhetőleg nem lesz.
Amúgy ne engem szekáljatok,Microsoft ügyfélszolgálatához menjen a panasz,v tessék vmi okos megoldást találni,ne csak...

[ Szerkesztve ]

(#7223) King Unique válasza DeFranco (#7219) üzenetére


King Unique
titán

Hidd el,lehet másnak se... ;) ,olvasgattam picit egy forumban ,érdekes...pl.egy ilyet ajánl a hivatalos support,macerás bele kell nyúlni regisztribe stb...
Samsung progik,Drive Manager,jutottál vmire? :F

[ Szerkesztve ]

(#7225) King Unique válasza DeFranco (#7224) üzenetére


King Unique
titán

Na,hurrá... :Y :))
Mármint melyik,regystry-s,(v esetleg samu progis),most pörgés minden 1 kattra frankón egyből leáll ? :F
Ha igen,akkor Neked is Kezdő vagyok,itt,a megoldás,parancsolj,meg persze mki másnak ;)
Most nem akarok itt izélni,de ezt Ti is megnézhettétek volna,csak Google kellett hozzá... :U ,na akkor megoldva a rejtély :C ,sejtettem,h vmi hasonló " rendszer-belenyúlós" trükk lesz,korábban más usb gondnál is,v parancssor,v registry...
Azért ahogy a fórumban az illető fogalmaz,azért veszi meg a terméket,h utána ő saját maga foltozgassa,oldja meg az esetleges problámákat... :U ,de hát ez a Winfos :DDD ,majd talán Win8...

[ Szerkesztve ]

(#7227) King Unique válasza DeFranco (#7226) üzenetére


King Unique
titán

"win7 usb leválasztás hiba" - nálam a második találat volt,nem bonyolult. :N
Igen, most winfos,v nem,tény Win7-tel elközdődött vmi Microsoftnál,egy új jobb korszak,de még mindig nem az igazi,bár ez nem olyan súlyos hiba,de nem is elhanyagolható,ha emiatt menne ne adj'isten esetleg tönkre vkinek külső vinyója,majd ők kifizetik,vesznek újat,v mi...azért vmi kis update-el lerendezhették volna... :U

De az a lényeg megoldódott,én is majd kipróbálom majd,erre jó ez fórum,néha pár egyszerű user többet ér,mért mint eladó a boltban,v egy hivátásos,profi számtechest megfizetni, lehet az is google után nyúlt volna... :K

[ Szerkesztve ]

(#7229) King Unique válasza DeFranco (#7228) üzenetére


King Unique
titán

Lehet...vmelyiknek az lenne jó,de az lett volna inkább a jó,ha a nagy felhasználói élményben ezt is konkrétan lehetne állítani,mki számára láthatóvá tennék a dolgot,de kussoltak róla,nem reklámozták,itt-ott aki szívott vele,keresett és ráakadt a "rejtett megoldásra",v nem és keresgélhetett volna tovább,mint Te. V automatizálhatták volna,h rendszer inteligensen felismerve "szabályozza" ezt,de nem fért bele,ki kellett adni,nem tudtak minden szálat megfelelően ellvarni,majd wi 8...
Registry-t,meg ha arra lenne szükség módosítod az eredetire,jó végülis ez,vajon hány ilyen rejtett hiba lehet még...?

(#7237) King Unique válasza TeeJay (#7231) üzenetére


King Unique
titán

Elvileg lehet, .bat file-ra gondolsz ?
Én tanultam régebben vmikor ilyet,még IT tanfolyamon-rendszerinfón,de most nem állok neki,majd utánanézek talán,meg kicsit azért macerás...
Érdekes ez a HDDScan is,jó kis progi,de engem is emiatt izéltetek,mért kéne +progi hozzá,meg ahogy írtad nem ment ezzel se.
A megoldás most már adott, DeFranco le is még lépésről lépésre is,v fordítót használd,le van írva minden konkrétan. :K
Ja, ált.ilyenekre registry belenyúlás,parancssor,szolgáltatásokba állítgatás szokott megoldás lenni. :K

(#7239) King Unique válasza Kezdő vagyok (#7234) üzenetére


King Unique
titán

Hogyhogy most meg inkább a Smartware-t,egész eddig ellenezted,h ezért +progit biztos nem raksz fel... :F ?
A rendszerrel automatikusan indul,a registry buherálásnak 64 biten is működnie kell,elvileg. :K

[ Szerkesztve ]

(#7241) King Unique válasza TeeJay (#7240) üzenetére


King Unique
titán

Nyilván WD progija WD-hez való,a hddscan-el se ment,de registrybe se macerás átírni,újat hozzáadni. :N (korábbi ADATA-khoz is adtak vmi progit,amivel tálcán lehetett babrálni,pl. leválasztani,azt már próbáltad?)
Ide nem tudom,milyen parancsfile lenne jó,szerintem egy .bat is,amit pl. txt-ből átnevezve is létrehozhatsz,persze előtte begépelve a parancsot stb.
Folytasd akkor,amit elkezdtem,dobj össze egyet,v rákeresel,lehet még találsz is készen,hajrá. :K

(#7244) King Unique válasza Kezdő vagyok (#7242) üzenetére


King Unique
titán

Ez érdekel - milyen fireware update,Smartware magyarul is tud :F? ,eddig csak angolul,meg magyarnál nemzetközibb nyelveken tudott...
Amúgy jó kis progi mi,komoly, kellemes felhasználói felülettel! :K

[ Szerkesztve ]

(#7251) King Unique válasza Kezdő vagyok (#7249) üzenetére


King Unique
titán

Nem muszály regisztrálni :N ,az csak való,h +terméktámogatást kapsz hozzá (telefonos,v vmi ilyesmi+stb.)
A driver nem zavar bele szerintem,nem kell leszedni,telepítésnél van egy kurtított program telepítésére lehetőség (backup nélkül),amit utólag elvileg hozzá lehet telepíteni a többihez,én is próbálgattam,de én a full telepítés előtt biztos,ami biztos,ne legyen keveredés,inkább a "régit" leszedtem és úgy,de nem muszály. :N
Nem tudom pontosan milyen lemezképfile-ra gondolsz,nekem hirtelen a külön virtuális CD ugrik be,de az végülis a titkosítás után a külön belepéshez van (egy kis utility) ,v vmi ilyesmi,nem próbáltam még... :N ,de ezt Smartware is megcsinálja automatikusan,miután letitkosítod,belepésnél megjelenik egy CD ikon,szerintem ez lehet az...

(#7267) King Unique válasza Kezdő vagyok (#7264) üzenetére


King Unique
titán

Akkor,ok ! :K
Magyarosítás... :F ,azt láttam,h "nemrég" frissültek a smartware,firmware stb.,de egy sima update kell,v vmi külön progival tudni fog smartware magyarul is?

[ Szerkesztve ]

(#7269) King Unique válasza Zola007 (#7263) üzenetére


King Unique
titán

Más azért egy kicsit a mobilrack,meg a gyári kompakt külső,ilyen szempontból,azoknál az ilyen automat leáll dolgokat frankón belövik - Elements még nem is a legjobb ilyen téren,mert csak géppel együtt áll le,üresjáratban nem - ,de egy jobb racknek is illik leállítani ...szal általam linkelt megoldás 64 biten akkor nem megy sehogy se... :F
Nézd meg esetleg a supportjukat,nincs.e vmi progi ilyen esetre,v,ha más nem megy esetleg vegyél másik jobb racket,esetleg...

[ Szerkesztve ]

(#7270) King Unique válasza Kezdő vagyok (#7268) üzenetére


King Unique
titán

Na,majd kipróbálom, frissítem,nekem még a régebbi vant fent,az még angol nyelvű volt.
Végre ezt is megoldotta a WD,gondolt kis országunk userjei-re is,felhasználói útmutatóban is van végre magyar :Y (bár angolból is ki lehetett hámozni a lényeget)... :C (Itt is sokat adtak el,v akarnak,v mi ez a nagy magyarítás,mert eddig sok évig sz@rtak rá magasról... :DDD )
Amúgy kösz szépen! :R

[ Szerkesztve ]

(#7273) King Unique válasza Kezdő vagyok (#7272) üzenetére


King Unique
titán

Ja kicsit akaszt smartware...Ez a lemezkép, a driveon eredetileg lévő összes cucc képfile-ba téve,de ezeket, ha véletlenül törölnéd,simán leszeded egyenként wd oldaláról is, ha hdd-t meg másik gépen is használod,az előzőn használt beállításokat is megjegyzi,csak felrakod a progiját uúgy másikon is azt kész,ezekhez nem kell feltétlenül lemezkép visszaállítással szórakozni... :N
Azt hittem már vmi formázott,törölt adatok visszanyerésére,helyreállítására való cuccról beszélsz - jó lenne - de ez csak szoftvercsomag lehet,bár visszaállításra részben jó a Retrive...
Jó,h smartware magyarul is tud már,lett magyar felhasználói útmutató,azért más így olvasni-használni :C ,nem mint angolnál kibogarászni,bár nem volt bonyolult az se, már megszoktam,meg különben is angol az IT nyelve.

[ Szerkesztve ]

(#7275) King Unique válasza didros (#7274) üzenetére


King Unique
titán

Külsőket annyira nem szokás szétparticionálni,v kinek mi.... :F
Én egybe,gyárilag NTFS-re formázva hagytam (win alatt előnyös) és nincs vele gondom :N ,OK-s a cucc.! ;)
Amúgy meg,ha szétparticionálod,ki tudja lehe-e utána normálisan használni rajta Smartware-t,funkcióit,még nem próbáltam (nem is fogom),de ki tudja... :F

[ Szerkesztve ]

(#7283) King Unique válasza Kezdő vagyok (#7276) üzenetére


King Unique
titán

Mondom se smartware,se user manual nekem magyarul nem volt :N (persze hdd-n rajta amúgy minden),csak angolul,a magyar nyelvű manual is nemrég jelent,le is szedtem,meg én különben is még tavaly év végén vettem... :K

(#7285) King Unique válasza Kezdő vagyok (#7284) üzenetére


King Unique
titán

Még nem,majd holnap,ráér...eddig csak a magyar felhesználói kézikönyvet néztem át nagy megelégedettséggel - h értek mindent benne full :) - most éppen ESET SS-it frissítem,leváltom a 4.2-ről az új 5-ösre!

[ Szerkesztve ]

(#7288) King Unique válasza Kezdő vagyok (#7286) üzenetére


King Unique
titán

A bétában igen van pár,de ez a végleges 5-ös verzió,magyar nyelven is elérhető,én nem várogatok itt,nálam jól müködik. :K
ESET ügyfélszolgálata írta:
"A Smart Security magyar nyelvű megjelenése szeptember 13-án várható. Amikor megjelenik a végleges változat, akkor el kell távolítani a korábbi változatot, újraindítani a gépet és utána feltelepíteni a programot. A béta verzióban van néhány hiba, de ezek inkább a program kezelésére vonatkoznak (kezelői felület) illetve egy-két speciális esetre, tehát a nagy többség számára ugyanolyan védelemet nyújt, mint majd a végleges.
Amennyiben további kérdése van, kérem forduljon hozzám bizalommal!"

(#7290) King Unique válasza Kezdő vagyok (#7289) üzenetére


King Unique
titán

Nem tudom :N ,nálam 32 bites win7 alatt működik,vki fentebb írta nála 64 biten nem ment...
Látom olvastam is vírusírtó fórumba,de megintcsak azt tudom mondani 32 bitesen,ill.XP-n tökéletes az ESS 5 :K ...lehet aztán van benne pár bug,de legalább annyi 64 bires win7-ben is... :D

(#7292) King Unique válasza ViZion (#7291) üzenetére


King Unique
titán

20k-ból kijön 750-es,v akár Samsungba majdnem 1 TB is. Samuknál EZT érdemes átnézned és a sorozatszámok alapján az új 500 GB/tányér M8 hdd-vel szereltet venned,amúgy S2 és M közt szinte vsak küllemi különbség van,ill.S2-höz jár tok,progik rájta vannak hdd-n,míg M2-nél nem. :N
Kingmaxról sok infóm nincs - elég noname külső hdd téren :U - ,viszont ez a széria ütésálló és jó kis progik járnak mellé,szal nem rossz vétel.
SP Armor A80 jó,ütés-vízálló,gyors - itt PH-n is agyondícsért - ,a 750 GB-osak különösen jók Toshiba hdd-vel,az 1 TB-osba az új M8,de az már kb. 25k,viszont JMicron usb3 vezérlő van benne,ami némi árnyékot vethet rá,de a hiba nem mkinél,csak bizonyis alaplapoknál jelentkezhet,ettől függetlenül jó cucc. :K
Transcendek is nagyon jók,25M3 is ütésálló,gyors,kellemes tapintású,ajánlott vétel,mint az többi is ;) ,itt a topicból van vkinek 750-es,elégedett vele.

Én Transcend,Kingmax,SP 3-asból választanék,egész komolyak,bár samuk árban picivel kedvezőbbek...
A legnagyobb méretre az SP egyértelműen a maga 139,5mm hosszával,94mm szélességégvel,féltégla feeling :D .szal nem a Transcend és nem melegedik,fogyaszt sokat,legalábbis nem volt rá panasz... :N

[ Szerkesztve ]

(#7297) King Unique válasza Kezdő vagyok (#7296) üzenetére


King Unique
titán

Ja,Trancendek jók,én is szemezek velük... :K
Ismerősödnek milyen is van?

(#7301) King Unique válasza Kezdő vagyok (#7299) üzenetére


King Unique
titán

Ez még az usb2-es 25M2,lényegében uaz,mint 25M3,jó ez a széria. :K

(#7298) tlala : gyárilag FAT32,igaz,ill.ehhez külön usv tápkábel van,de az esetek többségében,főleg usb3-ba,de usb2-be is gondolom megy simán 1 db MicroB usb3 kábellel,igaz?
Korábban,most is mondom,ezzel tényleg jó vételt csináltál :C ,bár külseje nem kényes,ütésálló,de vmi tokot túrjál má" hozzá,ne zacskózz,bár nem muszály igaz...

[ Szerkesztve ]

(#7304) King Unique válasza csak1ember (#7302) üzenetére


King Unique
titán

Elvileg elég usb2,5400 rpm is :K ,bár komplett BD vki mondta esetleg kicsit beakaszthat usb2-n,de ált.elég szokott lenni,3D-nél még nem próbáltam,de az még nagyobb igényű lehet,usb3 csati meg TV-n,médialejátszón nincs sajna...
Mképp hordozható kell,mert otthoni fix lejátszásra 3,5" lehet jobb lenne,olcsóbb-uannyiért 2x akkora tárhelyet kapsz. SP-be a rikító S10 tetszik :F ,Diamond D05,A80 lehet jobb lenne,v ha az tetszik,maradjon.
Szal vsz elég lesz,amit néztél. :K (egy 3,5" 7200-as,v 2,5"-be is van, persze dobna picit tempón,de "sima" full HD cuccokhoz elég szokott lenni usb2)
S10 meg többi SP,gyárilag FAT32 (4 GB/db fileméret korlát),hajól tudom,viszont több GB HD filmekhez,lehet inkább át kell majd tolnod NTFS-re (sima gyors elég),ha TV,lejátszó ismeri.

[ Szerkesztve ]

(#7305) King Unique válasza Kezdő vagyok (#7303) üzenetére


King Unique
titán

Mi van,akarsz egy 3.-at is? :D
2,5"-be,nyilván már az új usb3-as szériába,szinte mind: 25D3,25M3,25H3,25A3 - mind ütésálló,gyors,jó szoftverek,ált.Toshiba-Samsung belső hdd,a 750-esekbe 2 tányéros Toshiba van,1 TB H3-ba 3 tányéros WD,25A3-ba az új samu M8 :K Gyárilag FAT32-esek (új A3 nem tudom,az ,eléggé friss),de NTFS-re áttolni hamar megvan...
Itt van pár teszt,lapozd át,több oldalas megyik.kattintgass tovább,ezekbe minden info benne van: 25D3&25M3, 25H3P

[ Szerkesztve ]

(#7307) King Unique válasza csak1ember (#7306) üzenetére


King Unique
titán

Á,nincs mit! ;)
Akkor marad S10?

(#7310) King Unique válasza Kezdő vagyok (#7309) üzenetére


King Unique
titán

Majd ma állok neki,annyira nem égető a dolog (meg megszoktam már az angolt,azért az a tuti,ha vki idegen-angol nyelvű felhaszn. felületen is boldogul,mert az,h magyar,jó ok kényelmes,de más téren nem ér semmit...),de ha van magyar,akkor inkább mégis azt használom...a régit nem is kell elvileg leszedni,mert az új az update file,csak rátolom,azt kész,gondolom én.( :F )

(#7312) King Unique válasza Kezdő vagyok (#7311) üzenetére


King Unique
titán

Jó.ok kösz,akkor én csak sima update,azt kész! :R
Amúgy,amit nemrég linkeltem 2. Transcend tesztet,a H3-ról,érdekes,h írási-olvasási értékeket nézve,nem nagy szám,pedig uazzal a 3 tányéros hdd-vel WD MP gyorsabb (netes tesztet találsz),meg míg WD-nél elég 1 usb3 kábel,addig Transcendhez uolyan hdd-hez Y kábelt adnak... :U Lehet WD jobban összarakta...ettől függetlenül jó ez a széria,de D3-M3,meg az új A3 az igazán tuti. ;)
Adnak hozzájuk progit,de,h azzal le-lehet-e választani tálcán,nem tudom,nincs Transcendem... :N (tlala-tól kérdezd,neki 25M3 van..,v nézd meg neten user manual-jába)

[ Szerkesztve ]

(#7314) King Unique válasza csak1ember (#7313) üzenetére


King Unique
titán

Most komolyan ennyire tetszetős a ríkító zöld színe,meg az az ízléstelen vászon tokja...? Ennyi erővel mért nem S20-at veszel,ilyen téren az az igazi :DD
LG is pár éve már jelen van külső hdd piacon,főként design-os,jó megjelenésű cuccokat gyártanak,még 2008 - 2009-ben az XD1-es jó vételnek számított esata csatival,tokkal stb.,most XD7-nél tartanak (v XD 8),de a design-on kívül - meg a 7-esen szinte többi gyártóval összevetve utolsóként végre usb3 csati is került - nem sok minden változott... :N Egyéb spec funkciók,pl.ütésállóság,mentés gombnyomásra,kiemelkedő szoftveres körítés stb. terén nem igazán említésre méltó az LG,de azt se mondom rá,h a célnak rossz lenne,de ált. semmi extra,küllemén kívül. :D

[ Szerkesztve ]

(#7317) King Unique válasza td (#7315) üzenetére


King Unique
titán

Hát nem,ha samu usb3-as S2,M2-t vegyél,M2 egész jó áron van,MM-ben :DDD ilyen hely,inkább máshol vegyél,pár nemrég 1 TB-os usb3-as M2-t 19.990-ért dobálták,de az az akció már lejárhatott,v nem tudom...

(#7319) King Unique válasza ViZion (#7318) üzenetére


King Unique
titán

Aha,máshol is csak pár-néhány százzal olcsóbbak,pl.25M3,v max esetleg 1-2 k-val,különben jó-ajánlott nagyon. :K
Bár,ha 1 TB kell,akkor kilőve,mert abba 750 GB a max,25H3-A3-ba van 1 TB,de azok 20-30k közt mozognak...

(#7322) King Unique válasza Kezdő vagyok (#7320) üzenetére


King Unique
titán

Passz,oldalt nem tudok :N ,keress rá...WD-nek van 50%-os részesedése a hdd piacon mostanság
Illetve nézd már jobban azt a 2 dobozt,mi van rajta... :U 'World"s Best Seeling" - szal globális szinten WD,3,5"-be meg mivelolcsó Elementsből adnak el sokat,de nem feltétlenül jelenti,h amiből a legtöbb fogy,az is a legjobb :N ,bár WD elég jó+atom a marketingjük. :K (meg Transcend is jó stb. is)
Addig itt egy régi cikk olvasgass...

(#7324) King Unique válasza gg72 (#7321) üzenetére


King Unique
titán

Itt csak véleményezik őket,v van átfogó eladás táblázat,elemzés is? Amúgy jó ez az osztrák oldal,nekem is sokan ajánlják. :K
Neked van 25D3, 500,v 640 GB,korábban írtad nagyon ok-s a cucc,tok is jár hozzá,abban még Samsung hdd van,de a jobb fajtából,nem? Ahhoz is elég 1 usb3 kábel,nincs táp-melegedés stb. gond vele,ahogy írtad korábban.
Jók ezek a Transcendek! :C

(#7323) Kezdő vagyok: akarok wd mellé +1-et,Transcendeket nézegetem 25M3-A3 érdekelne,SPA80 is teszik,csak az a Jmicronos probléma... :U ,ADATA SH14-ha megjelenik,v lehet végén ehy minőségi Raidsonic mobilrack+samu M8,v uilyen 2 tányéros Toshiba hdd kombináció mellett kötök ki,passz... :F
Lacie cucciai tetszenek,csak elég drágák,2,5" Rugged-ből az 500-as annyi,mint többiből az 1 TB...

[ Szerkesztve ]

(#7326) King Unique válasza gg72 (#7325) üzenetére


King Unique
titán

Ja,akkor bocs :B ,összekevertem,az illetőnek is "bocis" képe,avatarja volt,pedig én rád emlékeztem,mindegy...
Jó (jobb) a minőségi mobilrack megoldás is :K 3,5"-be milyen hdd-t pakoltál?

(#7329) King Unique válasza didros (#7328) üzenetére


King Unique
titán

Mért,elég apró az ahhoz,h annyira zavarjon,v igen... :F Szinte minden külsőn majdnem akad vmi villogó LED,szoftveresen szerintem nem igazán kapcsolható ki :N ,mivel pont arra van,h jelezze a működést,aktíh használatot,meg villogással.

(#7332) King Unique válasza werszomjas (#7330) üzenetére


King Unique
titán

M3,nem...az S3 is 100 MB/s fölött tud - szal usb3 és M3 is vsz többet tud,de függ gépkonfigtól,alaplapi-v ha olyan bővítőkártyás vezérlőtől,drivertől stb.,h mennyit.Korábban vlevi-nek volt hasonló gondja,h WD MyBook max 80-90 MB/s-et tudott a tesztben látottakhoz képest,de utána már nem tudom mit csinált - talán drivert frissített,nem biztos :F - és 100 MB fölé ment...olvass jóval vissza,v hol megvan. Azért így 2x olyan gyors,mint usb2.de igaz akár 3-4x annyit is tudna.
Ahogy már többször említve lett,ált.külsőket "egyben" és nem szétparticionálva szokás használni,v lehet végülis,de ez okozhat apróbb kellemetlenségeket,ajánlott a gyártó által mellékelt progival,pl.a Samsungnál van Secret Zone-bár az kicsit más,új titkosított partíciót hoz létre. Eltűnt az ikon,de maga az M3 használható,nem,samsung progik,utilityk most mennek rajta (Auto Backup,Secret Zone,Drive Manager stb.) ?

[ Szerkesztve ]

(#7335) King Unique válasza werszomjas (#7333) üzenetére


King Unique
titán

Frissitsd a drivert,lentebb még oda is készítették,ha az az. :)
Eredeti állapotot,hát a progival,v windowsban a partíciót törlöd-visszállítod (de oda másolt adatok lehet elvesznek),bár én külső hdd-n ilyet még nem csináltam :N :F - ha minden ok,működik,programok felismerik,azok is mennek,akkor lehet hagyni kéne.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.