Hirdetés

2024. május 26., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:02:15

LOGOUT.hu

Külső merevlemezek - USB, eSATA, FireWire HDD
Kérdezés előtt kérjük olvasd el az összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5424) King Unique válasza camalot (#5422) üzenetére


King Unique
titán

Na ennek is ennyit esett pár hónap alatt az ára. :Y Hát így akkor egyértelmű,h inkább S2,mint Tevion! :K Abba tényleg van 1 TB-os? Samunál én lehet még megvárnám milyen lesz az új M2,C2 De ha nem akarsz várni és megfelel az S2,veheted,nem rossz,meg jó gyors mert 7200 rpm (akár 110-115 MB/s usb3-on) és nem melegszik ahhoz képest írta vki korábban. :K

(#5426) King Unique válasza harka87 (#5425) üzenetére


King Unique
titán

Milyen külső hdd,2,5" v 3,5"nem mobilrackes,hanem 1-1-ben külső igaz? Csak esata-n csinálja ezt,v usb 2.0-án is,alaplap milyen?
Gyorsabbnak kéne lennie minkenképp,állítani kell valszeg.Esata ügyben ruti-t kérdezd,ha itt nem válaszol,akkor privibe,v más topicba!
Most hirtelen csak ezt találtam egy kf-i fórumban.

[ Szerkesztve ]

(#5430) King Unique válasza camalot (#5427) üzenetére


King Unique
titán

Igen pl. itt ezek. :K
A legjobb ft/GB arány nyilván a legolcsóbbnál jön ki,de nem biztos,h az a "best buy" attól,"film mozgatáshoz" meg jól jön,meg amúgy is egy usb3. :K - ez Dondomnak.

12 hónap gari van csak rájuk,ez vmi elírás :F ,mert Elementsre 2 év (v ahol esetleg 3),MyBook 2év,Verba 2 év.

(#5435) King Unique válasza TomPo72 (#5433) üzenetére


King Unique
titán

Nekem is néha "beakadnak" a pendriveok,külső vinyók,mert hiába van bezárva minden progi,néhány folyamat,alkalmazás még fut a háttérben.
Erre megoldás az Unlocker progi,keress rá van több verzió-letöltő link is,portable verziója is van.Nekem 100%-ig bevált. :K

(jó beragadt külső eszközökhöz,"átnevez-törölhetetlen" fileokhoz is...én az unlock-unlock all-t szoktam használni,a kill process stb.kicsit már durvább...)

[ Szerkesztve ]

(#5436) King Unique válasza Dondom (#5432) üzenetére


King Unique
titán

Jó,mondtam sima letöltéshez-lejátszáshoz-tároláshoz elég egy 2.0-ás olcsóbb modell is,pl.WD Elements. De ma már a 3.0-ás is szinte alig drágább,megy 2.0-ba is és később még jól jöhet,meg gépbe-notiba usb 3.0 PCI-E/Express Card bővítés se olyan drága,főleg asztalinál. :K

Akkor melyik lett/lesz a befutó?

(#5438) King Unique válasza CHROMED7 (#5437) üzenetére


King Unique
titán

Cifra ez,bedugod felismeri,de mégse...Lehet ház a probléma forrása,nem ismerem,de kicsit noname első hallásra,aztán lehet kábelével van vmi.Más kábelell próbáltad már,lehetőleg minél rövidebbel,mert a hosszabbítós megoldások okozhatnak gondokat?
OS milyen,milyen filerendszerre formázta az eladó,bár végül is nem annyira fontos,attól még mennie kéne.
3,5" mobilrack v 2,5" topicba,esetleg talán hdd probléma topicba többet mondanak,v itt majd vki. :F

(#5442) King Unique válasza CHROMED7 (#5439) üzenetére


King Unique
titán

Látom már közbe megérkezett a segítség,fogadd meg ruti tanácsát. :)

2,5" hdd hez egy mobilrack nem drága,főleg sima usb2-es,ha beigazolódik a gyanú,veszel másikat azt kész,bár esata,usb3 ára se vészes annyira.

(#5445) King Unique válasza harka87 (#5443) üzenetére


King Unique
titán

Akkor csak eSATA-n van gond... :F ...ruti talán tud rá vmit.

(#5447) King Unique válasza Dondom (#5446) üzenetére


King Unique
titán

Milyenek?...,van többféle,körül kell nézni webshopokban! Itt van nagyjából,h milyenek vannak,de ne itt vegyél,mert nem ez a legolcsóbb hely. :N

Jó usb3-as Desktopba a WD MB,Samsung S3 (v inkább hamarosan megjelenő M3),Iomega Ego Desktop,A-DATA NH03,Freecom XS (drága sajna),Seagate Goflex Desktop,Lacie Minimus stb. 2 TB ált 25-30k között mozog,h hol a legolcsóbb, rá kell keresni,pl árgéppel.
(esetleg Gianni bazárja,de ilyenbe nem túl nagy a választék)

[ Szerkesztve ]

(#5450) King Unique válasza Thorus (#5448) üzenetére


King Unique
titán

Erről van szó 22,990k-ért? Nem is tudtam van náluk 1 TB 2,5" is,azt hittem 640 GB-nál leragadtak. Szal 23k az 1 TB Tevion,24-25k az 1 TB My Passport...hát... :F

Hát figyelj,nem rossz ez,wd a belseje,usb 3.0,aluház,tároló"zsák",max kicsit lehetne dizájnosabb külseje.Azért,ha tudsz usb 3.0-án egy írás-olvasás tesztet feltehetnél (Pl.Atto Disc Benchmark,HD Tune-al). ASMedia usb3 vezérlő nem tudom milyen,de JMicronokat szidják,h szarok.
Hogy most így szétkaptad,nem ugrott a 3 év gari :D ,nem voltak benne garancia zárjegyek,blombák,v csak ilyen simán szétszedhető-összerakható?

Egyre olcsóbbak lesznek manapság a 2,5" 1 TB külső hdd-k is,lassan érdemes elgondolkodni rajta,h 15-16k-ért 500 GB-ost,v 25k-ért 1 TB-osat vegyen-e az ember,mert tárhelyből sosem elég... :)

A Scorpio Blue 2011-Mar-14.-ei gyártású,ahogy látom,én az 1 TB passportomat,még tavaly dec végén vettem,abba is ilyen vvinyó van. Az újabb gyártású különbözik vmiben,nem tudja vki? :F

[ Szerkesztve ]

(#5453) King Unique válasza Thorus (#5452) üzenetére


King Unique
titán

Garit akkor megdumáltuk.
Ez gondolom usb 2.0 teszt,én 3.0-ra lettem volna kíváncsi,de sebaj,majd lesz idővel... :)USB 2.0 kb ennyit tud (max 35 MB/s). Esetleg PCI-E usb 3.0 kártyát tudsz tenni a gépedbe,ha nem olyan régi,h csak sima PCI slot van alaplapon. A sebesség meg igen,azért gépfüggő is vmennyire,pl. itt korábban aki vett WD MyBookot,neki usb3-on kb 90 MB/s-et tudott,a PH tesztben egy komolyabb konfigon i7 procival 130 MB/s.
Ez,akkor 23k Aldiban,akkor szinte alig olcsóbb,mint többi.Progit nem adtak hozzá,mint korábbi 640 GB-oshoz se, gondolom? A háza nem ujjlenyomatgyűjtő,ahogy nézem,kellemes,kevésbé kényes fémes.Hoszabb hajtás (folyamatos másolás) után mennyire melegszik (fel)?
Azért nem rossz végülis,jó egynek ez is. :K

[ Szerkesztve ]

(#5455) King Unique válasza Thorus (#5454) üzenetére


King Unique
titán

Aha,értem.Jó ez a matt fémház akkor :C ,WD My Passport pl. feketébe nagyon kényes (ujjlenyomat,karc,por stb,),igaz jobban néz ki,de ház...
Akkor majd idővel kipróbálod,manapság meg csak 2.0-ásat nem éri már megvenni,3.0 alig drágább,régebbi usb-be is megy,az a 2-3x gyorsulás meg kifejezetten jól jön (majd). :)

Melegedésnél úgy értettem,h pl.1v több órás másolás után,pl. egy HD Sentinel hány °C mutat.

(#5458) King Unique válasza camalot (#5456) üzenetére


King Unique
titán

Hát nem tudom,egyébként nem hiszem.
Gondolj bele: egy sima hdd (pl.3,5")sata II-n max 100-150 MB/s közötti tempót tu,amit esata-usb3.0 képes bőven kiszolgálni. Thunderbolt 10 Gb/s=1250 MB/s sebessége egyértelműen SSD--nél jön jól,pl. egy külső adattároló SSD-nél,ami nem 2 fillér. Lacie-nél láttam ilyet,v már akad több helyen is,biztos jó drága lesz.

Másrészt vannak bajok Thunderbolttal (korábban Lightpeek) is, pl. költséges előállítás,új MacBook-okon kisebb - nagyobb (PC World-Április-biztonsági rések) kellemetlenségek.

Bár ígéretesen hangzik,de úgyis továbbfejlesztik majd 2015-re állítólag,ill.akkor lesz majd jelentősége igazán pl. adattárolás szempontból (v akár belsőként használva),ha SSD árak még jobban lemennek és tisztes kapacitású külső SSD-t használunk majd külső HDD helyett,ami nem mostanában lesz,de reméljük nem is 2015-ben,v ki tudja... :F ,illetve HDD,usb 3.0 sem fog csak úgy eltűnni... :D

[ Szerkesztve ]

(#5466) King Unique válasza zsigus (#5465) üzenetére


King Unique
titán

Csak most "kapcsolódtam" be,de már akartam is kérdezni ezt,nemrég rendszergazda tanfolyamon is egyik tanár "belénkverte",h pl. külső hdd-t mindig hátlapi usb-be dugjunk,előlapira max pendriveot. :)

[ Szerkesztve ]

(#5467) King Unique válasza Thorus (#5461) üzenetére


King Unique
titán

Na,31°C teljesen OK. :K A WD My Passport hosszabb elég intenzív nyúzás (több órás nonstop másolás) után felmegy max 40-42°C-ra is (fölé már nem). Gondolom aluház jobb hőelvezetés szempontjából,mint passportnál műanyag burkolat,emiatt.

Meg lehet újabb gyártású wd 1 TB vinyón is esetleg finomítottak vmit,v nem.... :F A tiedbe lévő is 5200 rpm-es gondolom.

(#5473) King Unique válasza LiteCross91 (#5472) üzenetére


King Unique
titán

Ahogy látni,jóformán nincs "semmi" jogod. Nem engedi egyáltalán a speciálisban új felhasználót, pl. "Rendszergazda" se hozzáadni,v a "Mindenkit" szerkezteni? Ez a jelenség,"nem enged törölni",csak MB mappáinál van gondolom.

Hát nem tudom...esetleg új felhasz.fiókot,rendszergazda joggal létrehozni,úgy belépni...v unlocker progival,megnézni mi "fogja",ill. a progi tudja a folyamatokat,beragadt mappákat"kill process-delete-el stb. kinyírni",de ha alapból nincs hozzáférési jog,az cinkes,akkor az se megy,jobbat nem tudok hirtelen... :F

[ Szerkesztve ]

(#5476) King Unique válasza LiteCross91 (#5474) üzenetére


King Unique
titán

Keress rá Google-ban,de itt egy link,parancsolj! Talán beválik... ?:F

Ha ez se,akkor nem tudok hirtelen mást,max azt a S.....fiókot vhogy "távolítsd el".
V nem lehet vmi vírus pöffeszkedik a háttérben?

[ Szerkesztve ]

(#5484) King Unique válasza LiteCross91 (#5478) üzenetére


King Unique
titán

Hát nem,de akkor most unlockerrel műxik a dolog,v nem?
Jó kis progi,én "beragadt" pendrive,külső vinyó eltávolításához használom ált.

[ Szerkesztve ]

(#5486) King Unique válasza LiteCross91 (#5485) üzenetére


King Unique
titán

Értem,de azért jobb,mint a semmi,vmire csak jó volt. :) De jobbat most egyelőre sajna nem tudok.

Tölts egy másik mappába,azt utólag átpakolod (unlocker-el ha máshogy nem megy),ez gondolom kivitelezhető.

Végén még lehet újra kell húzni az XP-t,bár lehet macerás lenne most... :F ,de az valszeg helyretenné.

[ Szerkesztve ]

(#5488) King Unique válasza balintbandy (#5487) üzenetére


King Unique
titán

Ha csak külső rackben csinálná,mondanán az szar,próbáld ki másikba is,v nem kap elég áramot,de gondolom 3,5" (gépben is használod),akkor külső racknek is saját tápja van,gépbe is kap eleget. PASSZ!... :F
Ha 2,5" hdd és mobilrack,akkor elégtelen tápellátás miatt kattog,azért nem ismeri fel,próbáld usb Y kábellel, gép hátlapi usb-be dugd,ne előlapiba.....ha 2,5",bár ha gépben se megy,megfelelően bekötve,akkor cinkes,lehet hdd megadta magát...

Esetleg hdd probléma,adatmentés topicba érdeklődj,v külső rack topikok.
Jobbat most hirtelen nem tudok. :N

[ Szerkesztve ]

(#5490) King Unique válasza vlevi (#5489) üzenetére


King Unique
titán

Na,csak-csak összejön végül az a majd 130 MB/s,mindenesetre sokkal jobb,mint a múltkori! :C

De miért pont kinából rendelted,vmi spec márka,itthon nem volt? Gondolom ár miatt :) ,de postaköltséggel együtt csak 500 volt. :Y Hát ja,mondjuk itthon meg kb.2k.

Esetleg elküldhetnéd privibe a linket,engem is érdekelne majd egy ilyen,v lehet picit hosszabb. Amúgy az MB usb3.0 kábele milyen hosszú?

Kösz szépen! :R

[ Szerkesztve ]

(#5492) King Unique válasza Bryan65 (#5491) üzenetére


King Unique
titán

Ez gyári,rendes MyBook gondolom (nem csak sima MB ház,amit wdstore-nál lehet rendelni),de minek kellett kivenni belőle a hdd-t,talán rossz volt,v csak belepróbálni a másikat? :F Ha cserélni akarja az ember a hdd-ket,akkor 2,5"/3,5" mobilracket kell venni.

Ez a külső MB valszeg nem arra lett kitalálva,h csak úgy cserélgesse a belsejét az ember és az újat lehet azért "tiltja le,nem ismeri fel,v hasonló",mert a "firmware-ében nincs támogatva",a ház csak bizonyos (wd) hdd-kel kompatibilis,letiltja az elektronika... Lehet elsőre sántít kicsit a megállapítás (talán másodikra is)... :F ,de szerintem vmi hasonlóról lehet szó.
Pl. szoftvernél is a smartware nem megy más külső vinyóval,hiába wd a belseje (Tevion),mert nincs meg a firmware-ben a támogatás.
A benne lévő wd hdd-vel müxik rendesen gondolom,más wd,v egyébb hdd-kel meg nem....hát én a fent leírt dologra tippelnék.
Rakd vissza az eredetit,a 160-asnak meg vegyél egy külön mobilracket,nem olyan drága már egyáltalán,sőt. :K

[ Szerkesztve ]

(#5494) King Unique válasza LiteCross91 (#5493) üzenetére


King Unique
titán

Nincs mit,máskor is! :)

Gépről-MB-re vagy vissza,lehet sok 307 GB (bár sima áthelyezéssel...),de MB-n belül egyik-mappából a másikba "kivágás-áthelyezéssel",összes mappát kijelölve egyszerre hamar megvan-erre gondoltam,v nem jól gondoltam?

[ Szerkesztve ]

(#5497) King Unique válasza vlevi (#5496) üzenetére


King Unique
titán

Köszönöm a linket! :R

Nem rendeltem még soha ebay-ről,mennyi idő még kihozzák,szállítási költség,postán küldik ki,v hogy? Online kellett fizetni,v csak átvételkor?

Van benn ráció,amit leírtál,MB meg gondolom,akkor gondolom tökeletesen megy hosszabítóval,azzal is tudja azt a sebességet.Csak mert korábban mondogatták wd-kről(pl.még 2,5" Passportnál),h csak a saját gyári kábelüket "szeretik".

[ Szerkesztve ]

(#5501) King Unique válasza vlevi (#5498) üzenetére


King Unique
titán

Értem,köszönöm az infókat,akkor lehet majd én is rendelek vmit a közeljövőben! :R :)

(#5502) King Unique válasza lehel22 (#5499) üzenetére


King Unique
titán

Ha 2,5",akkor valszeg tápellátás gond lehet,nem kap megfelelő mennyiségű áramot (3,5" meg saját tápja van) és "nehezen ismeri fel",kattog,meg ilyesmi.v vmi driver probléma. Nekem is volt ilyen 2,5" külső-nél,akkor ha külső usb hub-ba dugtam,v ha hosszabító kábellel használtam,de ha "normálisan" csatlakoztatod,akkor egyelőre passz... :F

(#5504) King Unique válasza routix (#5500) üzenetére


King Unique
titán

Samsung 5400 rpm-es.cache 32 MB, WD MB 7200 rpm (azt mondják a belseje caviar green,ami 5400-7200 rpm közt "inteligensen változtatva a fordulatszámot" pörög,de azt mondják az inkább fix 7200 rpm,bár én úgy tudtam caviar black a belseje,7200 rpm-64 MB cache),cache 32 v 64 MB.

Ha a samu is usb 3.0,akkor jó,de,h melyiket,attól is függ milyen szempontok fontosak neked.
WD usb3-on gyorsabb,7200-rpm-hez képest nem melegszik,nem zajos,dizájn tetszetős,háza műanyag,2 év gari,szoftveres körítés jó,megtoldva hw-es titkosítással.
Ezt az olvasd végig, nézd át,korábban itt véleményezte egyik fórumtárs+ egy friss,ill samuról is van egy-két infó.

Samsung picit lassabb 3.0-án,5400 rpm miatt energiatakarékosabb,alu ház,3 év gari,szoftveres körítés ott is jó,hw-es titkosítás nincs.

Jó a mind2,nekem WD külsőre,teljesítményre jobban bejön,azt venném azért,de ez szubjeltív,ha neked samu tetszetősebb,vedd azt,azzal is bőven jól jársz. :K

(#5505) King Unique válasza lehel22 (#5503) üzenetére


King Unique
titán

Hát,ha sebesség minden ok,bad sector nincs az jó,ill. végül is ettől a "bosszantó" dologtól eltekintve müxik.
Akkor lehet esetleg vmi driver gond,64 bites OS-ek,azért pont ilyen stb.szempontból nem minden téren 100%-ig kiforottak,bár írtad XP-n is ezt csinálja... :F Lehet kábel szar,csatlakozásnál lazult ki vmi,nem tudom,de lehet kifogtál vmi selejtes darabot,ha garis esetleg vidd vissza cserére...Illetve,ha mobilrackben van a hdd,akkor rack-el lehet gond,de ha kompakt külső,akkor elvileg normálisan működnie kéne.

Egyébként milyen külső hdd?

[ Szerkesztve ]

(#5507) King Unique válasza lehel22 (#5506) üzenetére


King Unique
titán

Te vagy akkor az,aki olyan gyanúsan olcsón vetted a Lacie-t (Erdély)?

Nem tudom most hirtelen,mi lehet az az "ismert hiba",esetleg külső 3,5" rack topicba,v itt majd hsz vki okosabb.

(#5510) King Unique válasza schulc99 (#5509) üzenetére


King Unique
titán

Mindkettő csak usb 2.0,wd 7200 rpm - niincs hozzá progi,üresjáratban nem áll le magától,csak külön progival. Samu 5400 rpm,jó szoftveres körítés,energiatakarékos,leáll (tányérok forgása) üresjáratban.

Sima "tárolásra" ezel is jók,de ha gyorsabb (ma már usb 3.0 alig drágább és megy 2.0-ba is),picit jobb kell,ill nem tudom mennyit szánsz rá :F ,de ha pár ezret még hozzáraksz,WD-be kijön a MyBook,ami usb 3.0+szoftverek és elég gyors usb 3.0-án,samuba meg S3 (Story Station),abba is van usb3.0,v eSATA,ill a legújabb samu M3,ami igen tetszetős,talán már kapható is..

[ Szerkesztve ]

(#5512) King Unique válasza schulc99 (#5511) üzenetére


King Unique
titán

A 2 TB MyBook usb 3.0 meg 25-26k. Minőség-megbízhatóság tekintetében,a WD elitebb gyártó,de inkább MyBook,mint Elements,ill.a Samsung is most nagyon jó minőségű,megbízható belső-külső hdd-ket gyárt. (leszámítva mind2-nél a gyengén sikerült korábbi szériákat :D )

Elég biztos az usb2-es samu G3? :F Azért 2 TB-nál esetleges adatmozgatás-másolás 2.0-án lassú.Az S3 is jó,régebbi laptokopon,szokott lenni (ha nem túl régi) eSATA,ezért is lenne jó S3,v a legújabb M3 usb 3.0-val.
Én ma már csak usb 2.0-ást külső,főleg 3,5" hdd-be biztosan nem vennék,még akkor se,ha per pillanat mondjuk nem lenne esata,usb 3.0 a pc-n,laptopon - PCI-E,ill.notiba Express Card is van usb3 és eSATA is.
De te döntésed,csak "adattárolásra" megteszi a G3 is.

[ Szerkesztve ]

(#5515) King Unique válasza vagabor (#5514) üzenetére


King Unique
titán

Korábbi "memoárom".

1,8"-ba 250 GB,max 320 GB van. :( 2,5" vegyél,kicsi az is,hordozható,egészen 1 TB-ig,vagy max Seagate Goflex (Pro) portable,ami akár 1,5TB,persze akkora már jó drága. :D Illetve a Seagate különlegessége,h cserélhető interface-es (usb2.0/3.0,esata powered-sajnos,firewire800), jó még nagyon a WD My Passport is,de abba esata nincs,csak usb2.0/3.0.

Esata csatis pl.Verbatim Store n' Go,itt,de ez is esatap(powered esata). Sima esata+usb tápos pl. a Maxell Tank,itt,ebbe 640 GB a max,korábbi PH teszt.Nem rossz ez se,de sajna eSATA kábelt külön kell venni hozzá,bár nem drága mondjuk az se.
Vagy ot ta Plextor,bár kicsit drága,ahhoz képest,h "csak" 500 GB,ennyiért 1 TB usb 3.0 vesz az ember,igaz Maxell tank se annyira olcsó.
Nekem Apacer AC 601 nagyon bejön esata-ba és ráadásul elég jól felszerelt,ütésálló,de 640 GB a max,ráadásul ára is tűrhető rossz,árgép 500-as.

Ennyit tudtam kb. így hirtelen,ha még kell vmi infó,kérdezz bátran! :K

[ Szerkesztve ]

(#5516) King Unique válasza King Unique (#5515) üzenetére


King Unique
titán

Az előbb kimaradt:"portátalakítós (cserélhető)-minden csatis" pl. a Seagate Goflex (Pro) :K - egy bibi van csak vele,kicsit drága és külön kell hozzá megvenni az átalakítókat,de azért annyira nem vészes,.ill. van usb 3.0-eSATA átlakító,pl. ilyen,vmi ilyenre gondoltál? :F

[ Szerkesztve ]

(#5519) King Unique válasza schulc99 (#5517) üzenetére


King Unique
titán

A kérdés első felére: nem tudom mit mondjak,ha 1.-re full lakapcsolt,2.-ra miért nem...passz! :F ...azért a tányér forgás leáll nem? Szoftveres leválasztás után (hardver.bizt.elt.) leáll nem? Ez azért nem olyan nagy gond szerintem,lehet winfos is közrejátszik,v talán egy firmware update esetleg javítana a helyzeten,de azt csak saját felelősségre. :D Lehet az M3 szériánál már kijavították ezt,vártál volna és inkább olyat vettél volna...,de most már mindegy.

A másikra: a gyártók a hdd,ssd,pendriveok,(DVD,BD) esetében is nem 1024,hanem 1000-es alapon számítják a "tárhelyet",így pl. egy 1 TB hdd az az OS szerint 931 GB, 2 TB meg 1863 GB,sajna ez van. Ez a 10-es alapú számolás egyébként helyesen MiB,GiB,TiB stb lenne.:( Itt egy leírás.
Kisiskolában is azt tanulta az ember 1 KB az 1024 Byte,nem 1000,de ez az előbbi a gyártók "hülyesége",egyszerűségből számolnak így,az OS meg nem hülye,az jól tudja az informatikát,összefésülhették volna a kettőt vhogy. :D De memóriáknál,internet sávszélességnél meg maradt az 1024-es szorzó,pl.6 Mb/s az 6144 Kb/s,jó mi?

(#5520) King Unique válasza Dorian (#5518) üzenetére


King Unique
titán

Ilyenbe nem tudom kinek van itt tapasztalata,de vmi márkásabbat (Pl. Sharkoon,Delock),nem a legolcsóbb,leggagyibbat vedd. Aztán,h melyik mennyire megbízható,az más kérdés. :F

Itt inkább kompakt külső hdd,v mobilrack témában tudok/tudunk hsz-ni. Külső 3,5" rack,v az igen "gyér", igen "zsenge" hdd dokkoló topicban,v vársz míg vki jobbat mond. :D

[ Szerkesztve ]

(#5522) King Unique válasza schulc99 (#5521) üzenetére


King Unique
titán

Leválasztásnál szoftveres (hardv.bizt.eltáv.) leáll azt kérdeztem,mert a kábelt kíhuzod,úgy nyilván,de azért nincs itt olyan nagy baj egyáltalán. Samsungok azért jók,meg ez külső hdd,nem belsőként nyekereg egész nap és csak 5400 rpm-es,szal normálisan használva egyhamar nem megy tönkre. :K
Ha aggaszt ez a leállás dolog és még nem másoltál rá sok mindent,egy próbát megér,h ilyenkor kicserélik-e.lehet, aztán lehet tényleg vmi gyári eredetű hiba (bár szerintem csak nem),ill. nyilván teljesen csak úgy áll le,ha usb kábelét kihúzod,v vannak olyanok 3,5"-be,amiken van be-kikapcs gomb is. Pl. Samsung S3 ilyen,azon van be-kikapcs "tekerő".

[ Szerkesztve ]

(#5525) King Unique válasza tlala (#5524) üzenetére


King Unique
titán

TOSHIBA MK1059 GSM van az 1 TB-osba,gondolom 750-es is Toshi lehet. Korábban vett vki,onnan az infó,itt jobban látszik,ill volt vele pici kellemetlensége,de a kábele volt csak szar,2-ből,amit vett, az egyik volt szar.

Ő CH94-et írt (véletlenül),de 3.0-ás van neki,az meg csak a CH11 lehet,v NH01,de az más,szal lényeg CH11-ről van szó,arra vonatkozik.

Nem rossz külső hdd-be az ADATA mostanság,más márkák kilőve (pl. WD,Samsung,Apacer,Silicon Power),igaz azokba a 750-es nem sokkal (pár ezer),de drágább. :))

Nem rossz a CH11,veheted végülis,ha nem kellenek spec dolgok (jobb szoftver,ütés-vízállóság,gyorsabb stb.).,mert az ára is nagyon jó. :K

[ Szerkesztve ]

(#5527) King Unique válasza melandri (#5526) üzenetére


King Unique
titán

Hát..először is döntds el.h hordozható 2,5" kell,v nagyobb asztali 3,5" külső hdd!

Mondtad, h elég az usb 2.0,de ilyen előre összeszerelt kompakt külsőkbe nem szabad ma már csak usb2-eset venni,később jól jöhet az a +sebesség,pl.az S2-nél a sima 2.0-nál az új usb 3.0-ás alig 1-2 ezerrel kerül többe,megy régi usb2-be is,sokkal gyorsabb,szóval...
3,5"-be is az S3-ba,a Plus (usb2.0-eSATA),az usb 3.0 se sokkal drágább a sima mezei 2.0-nál,de Te tudod. Nekem van (volt) egy S3 első generációs sima usb2-es,de el is cseréltem Plus-ra,mert bosszantott,h csak sima usb van rajta,de ez én vagyok...
Vagy,ha nem olyan sürgős a dolog,pont mostanában újult meg a samsung külsű hdd kollekció ,júniustól lesznek idehaza is kaphatóak.Én inkább megvárnám,ha már samu, 2,5"-be (usb3-as) M2,esetleg C2 , 3,5"-be M3-at venném. :K Hogy miért,ahogy a cikkbe is le van írva:ujjlenyomat-karcálló,gyors,igaz van sima usb2 is,de usb3 se sokkal drágább,meg az új termék mindig vonzóbb,tán jobb is... :K

[ Szerkesztve ]

(#5529) King Unique válasza sz_abika (#5528) üzenetére


King Unique
titán

Milyen külső cuccról van szó?

(#5531) King Unique válasza sz_abika (#5530) üzenetére


King Unique
titán

Szal külső 2,5" mobilrack+bele vinyó,hát lehet rack-el lesz vmi gond...
Esetleg usb bizt eltáv előtt próbáld unlocker progival az összes hdd-hez kapcslódó folymatot bezárni,lehet használ,lehet nem,mást most hirtelen nem tudok.

Esata-t hotswap-al szokták "takarékra tenni",usb-nél nem tudom,mondom lehet rack szarakodik,v win7. :F

[ Szerkesztve ]

(#5535) King Unique válasza melandri (#5533) üzenetére


King Unique
titán

A külső hdd,mivel nincs folyamatosan járatva,mint egy belső,csak alkalmanként fel-lecsatlakoztatva,amit bírnak természetesen,nem kapnak akkora terhelést és azért hosszabb lesz vmelyest az élettertamuk.
Strapabíró?...egyrészt előbbihez hozzáfűzve normálisan használva egyik 2,5"-3,5" se megy csak úgy tönkre,másrészt 2,5" mivel hordozható,emiatt esetleges leejtés lehet ugye,vannak ütésállóak,pl. Silicon Power A80 (még vízálló is),Apacer cuccaia samu nem ütésálló,de "szerkezetileg-belsőleg" jó,ha úgy tetszik "strapabíró". :)

Ha hordozható,mobilis kell,akkor 2,5" vegyél és az S2-be,mondom a 3.0 szinte alig drágább,inkább azt vedd. 3,5" meg inkább meg inkább (usb3) Story S3-at,bár a G3 se rossz,de az csak usb2-es ugye.

(#5536) King Unique válasza tlala (#5534) üzenetére


King Unique
titán

A WD My Passport,talán abban jobb,h elitebb,megbízhatóbb gyártó (mint Adata),jobb a szoftveres körítése,pl. hw-es titkosítás (jelszavas hdd zárolás). Viszont feketébe elég kényes (ujjlenyomat,karc,stb.) Nem ütésálló,de lehet venni hozzá 1-2 ezerért eredeti gyári WD tokot,én is abban tartom.

Adata CH11 se rossz egyáltalán,matt fekete,kevésbé kényes,usb3.0-án picivel gyorsabb,mint WD. Adata 3 év gari,WD 2 év. Szal nem rossz...
Ha ütésálló kell,akkor Adata SH93 (csak usb2-es),Silicon Power A80 (+vízálló is),személyes kedvenceim,Apacer AC601 (usb2+esata),AC430 (usb3.0),Apacer-nél annyi a bibi,h 640 GB a max,de azok nagyon jók,gyors,szép fémházás,jó progik,ütésálló stb. Bár árgépen csak 500 GB-asak látok,de biztos rendelhető 640-es is.

[ Szerkesztve ]

(#5541) King Unique válasza melandri (#5540) üzenetére


King Unique
titán

Na, NTFS :C ,az enyém még FAT32 volt,igaz az a régebbi Plus (usb2+esata),nem a 3.0,de tényleg ajánlott volt már és nem FAT-al szórakozni...
Én is ezen a "Safety Key" dolgon filóztam akkor,de az nem különálló program,a Secretzone-on "belül" van,ha jól tudom,samu weboldalán sincs ilyen progi.

Külső hdd particionálás ... :F ez a dolog megoldható a hozzáadott SecretZone-al,ami egy külön virtuális titkosított meghajtót (particiót) hoz létre,ami eltart egy ideig azért,főleg nagyobb parti esetén.
"Sima" particionálás más progival is elvileg működhet,bár mintha vki korábban panaszkodott volna más külső vinyónál,h utána meg nem tudott rajta xy dolgot elérni,csinálni,nem ismerte fel,v vmi ilyesmi...de az akkor volt... :D
Erre spec progit most nem tudok,max azt,h én belső hdd-t Paragon-al szoktam,de vannak erre is topicok.

[ Szerkesztve ]

(#5545) King Unique válasza amerigo (#5543) üzenetére


King Unique
titán

Nem rossz a G2,ha elég neked a sima usb2.Már HD film tárolására,netes letöltésére,lejátszásra elég a 2.0 is,de ha adatmozgatásról,másolásról van szó,akkor lassú.
Az S2-be a 3.0-ás se sokkal drágább,v korábban ecseteltem itt a dolgot,új M2-C2,ami júniustól lesz kapható.

De sima tároláshoz megteszi a G2 is,de én speciel csak usb2-es kompakt külsőt nem vennék,később még jól jöhet a gyorsabb interface. :K

(#5546) King Unique válasza TXT (#5544) üzenetére


King Unique
titán

Privátba válaszoltam! :K

[ Szerkesztve ]

(#5550) King Unique válasza vagabor (#5548) üzenetére


King Unique
titán

Ha van a gépeden esata,akkor olyan külsőt vegyél,ne szenvedj usb2.0-val! :K Amiket linkeltem esata cuccokat,azokból mind kapható itthon is,igaz több már spec esatap csatis :U,Apacer meg "csak" 640 GB.
Vagy az usb 3.0,nem drága már különösen PC-be,de notiba se annyira a 3.0-ás bővítőkártya...külső usb3 hdd-re meg találsz ajánlásokat bőven. :)

(#5551) King Unique válasza vagabor (#5549) üzenetére


King Unique
titán

Az esata-s az az AC601,na az tényleg perfekt,még ütésálló is,jó progikkal+ajándék tokkal :C .
Árgépen az van,igaz 500 GB-os,de ahol olyan van,talán tudnak rendelni 640-est is...Egy próbát megérne szerintem! :K

(#5556) King Unique válasza gameresboy (#5553) üzenetére


King Unique
titán

Miért fomáztad meg újra,WD külső hdd-k alapból NTFS,v esetleg FAT32 volt,v több partició miatt? :F

(#5557) King Unique válasza vagabor (#5555) üzenetére


King Unique
titán

Az esatap-s (táp+adat 1 db kábellel) külső hdd-kez,spec esatap csatival ellátott PC.v noti kell,a sima esata 2,5"-nél esata kábel (csak adat)+usb tábkábel,tehát esatap sima esata-val nem használható,a csatlakozó is más.
Bár lehet van már erre is vmi átalakító,pl.notiba Express Card,asztaliba elég drága,de lehet van máshol olcsóbban is,mondjuk ez,de ez másfajta ahogy látom.

(#5560) King Unique válasza Bone123 (#5558) üzenetére


King Unique
titán

Ahogy mondják teljesen OK,a 25 Mb/s,ahhoz képest,h csak 3600 Rpm-es (árgépnél 4200,5400 rpm-et írnak,de 3600-as gondolom).Írást-olvasást tesztelni egyébként pl.HD Tune, Atto Disc Benchmark, Crystal Disc Mark progikkal tudsz.

Jó kis cucc,bár az a 30 GB nem kevés kicsit :F ,árgépen kb 8-10k között van egy ilyen,12-13k ért 320 GB 2,5" külső hdd-t veszel,igaz az picivel nagyobb,de nem sokkal... :)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.