Hirdetés

2024. június 25., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:02:15

LOGOUT.hu

Külső merevlemezek - USB, eSATA, FireWire HDD
Kérdezés előtt kérjük olvasd el az összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13983) King Unique válasza ggg666 (#13982) üzenetére


King Unique
titán

Aha értem, akkor az más, mert telepítés vannak szoftveres megoldások, hasonlóak, mint a pendrive-ról telepítés esetében, csak maga a rendszer futtatás, az a nehézkes...

Kösz az infókat! :R

(#13985) King Unique válasza ggg666 (#13984) üzenetére


King Unique
titán

Van, a Windows To Go szolgáltatás, de csak az Enterprise verzióban és oda is aszem spec külső vinyó kell, mint a WD Passport Enterprise.
Én úgy tudtam, h legtöbb lejátszó 2 TB-ig kezeli, + kérdés az is GPT-t tudja-e egyáltalán kezelni a médialejátszó... :F , szerintem ez ügyben jobb, ha vmi multimédia topicban érdeklődsz.

[ Szerkesztve ]

(#13988) King Unique válasza gycs02 (#13986) üzenetére


King Unique
titán

Én ezek közül lehet ,h a Stor.E Slimet venném, aluháza, jó felszereltsége miatt [link] :K , 3 év garit nézve a My Passport Ultra (ezüstve mutatósabb) és SPD05 lehet még befutó.
Persze azt sem árt megfontolni, h ezek ára 20k-hoz közelít és 23-25k-ért már kapni 1 TB-osat is, de ha nincs rá keret és elég 500 GB, akkor marad ez a felállás.
amúgy gratula a listához, erős mezőnyt szedtél össze, nem holmi Store.E Basics és más olcsó, hitvány vackokkal... :C

(#13987) satz18: egy 3,5" USB3 mobilrack többnyire 5k fölött van, Külső 3,5'' mobil rack-ek topikja-ban ajánlott Sharkoon Rapidcase is 5k fölött van, de az minőségi, bejáratott db, 4 TB vinyókat is kezeli, ahogy szinte minden újabb rack. Ez egyébként függ oprendszer, partíció fajtájától is, előbbibe ajánlott egy újabb 64 bites, utóbbiba pedig MBR helyett GPT.
Szerintem még ha pár ezressel drágábbra is jön ki a rackes megoldás, még mindig jobb, mint az a kompakt D3, ami egy átcímkézett / átnevezett Samsung M3 Station, ami műanyagházas, 3,5" létére 2,5"-os külsőkön megszokott micro-B csatlakozó van rajta stb., nem egy nagy szám :N és ha visszaolvasol, vkinél nemrég pont egy ilyen xart be...

[ Szerkesztve ]

(#13991) King Unique válasza dangerzone (#13989) üzenetére


King Unique
titán

1. Telepíteni lehet külső vinyóról is oprendszert, ahogyan pl. pendriveról a megfelelő bootolható eszköz készítő programok használatával, v épp spec mobilrackel, mint amiről fentebb fórumtárssal diskuráltunk [link]. Rendszer futtatása külső vinyóról már macerásabb, főleg win7, számtalan buktatója lehet, körülményes beállítani [link].

2. Vannak olyan USB3-as pendriveok, amik gyorsabbak, de csak néhány, mert sokuknak csak olvasási sebessége jó, míg írás terén elég gyatrák...
Külső vinyóknál lemez adatsűrűségétől is függ, egy kisebb adatsűrűségű 500-as (2x 250/320 GB) kb. ennyit tud [link], egy 500-as tányérral szerelt ennyit [link], egy új 1 TB.os (2x 500 GB) meg enyit [link].

Ha csak szimplán + tárhely kell, mért nem veszel egy külső vinyót, mostanság ha már notiban vki HDD-t csrél, inkább SSD-t szokott a helyére tenni :F

(#13994) King Unique válasza rongyszem (#13990) üzenetére


King Unique
titán

Valószínűleg a fájlrendszer sérült, v lehet nem megfelelően lett leválasztva, illetve sérült, nem jól illeszkedő USB kábel is okozhat ilyen hibát. Vinyó llapota rendben van, HDS mit mutat rá :F Ha nem fogadod el fomázást, utána hozzáférhető a lemez, lemezkezelőben milyen partíciót ír ki rá (NTFS, RAW, v más) :F

Amiket érdemes megpróbálni:

- másik USB portra dugni, kábelt, csatlakozókban való illeszkedét ellenőrizni, v akár másikkal próbálni

- kap megfelelő áramot, úgy értem lehet 1 db USB port kevés neki és 2 db kéne, Y kábel segítségével, ill asztali pc-n hátlapi portokban javasolt csatlakoztatni.

- esetleg CHKDSK-el kijavítani a hibákat, parancssor [link], grafikus felületen [link], bár van aki nem ajánlja, mert ritkán akár el is cseszhet dolgokat.

- ha más nem megy és HDS szerint a vinyó jó benne, akkor szétkapni és áttenni másik rackbe, mert lehet a ház elektronikája szállt el...

Továbbá HDD probléma, segítsetek! (nem adatmentés) topicot ajánlanám még.

[ Szerkesztve ]

(#13996) King Unique válasza dangerzone (#13993) üzenetére


King Unique
titán

Az más, akkor maradhat eredeti elgondolásod, mert tényleg az a legkényelmesebb, notivinyókból WD-k is jók [link], vmint azoknál fejparkolás is állítható a topicban említett módon, míg a többi gyártónál nem és ha adattárnak lesz a Toshiba, akkor parkolni fog sűrűn, legalábbis külső vinyókban elég gyakori.
Összeszerelt kompaktoknak a hozzá adott körítés (szoftverek, spec dizájn, titkosítás) lehet egyik előnye, v épp 2,5"-oknál a stabilabb vinyó rögzítés, mert nem minden 2,5" külső racknél ok a dolog, soknál csak bele kell csúsztatni és van hogy lötyög benne...ott is a csavarozható megoldások az igaziak.
Persze utóbbi jól jühet, de előbb említett körítés, ha nem kell, valóban költséghatékonyabb külön megvenni, kompaktok Artisjus jogdíj miatt is drágábbak [link] előre belekalkulálják a sok zene, film letöltés "díját" :D

(#13995) rongyszem : az meg a másik megoldás, ha van hova menteni és nem nyűg oda-vissza másolgatni :K , bár azért HDS állapotot csekkold le, meg majd írd meg megoldódott-e.

[ Szerkesztve ]

(#13999) King Unique válasza gycs02 (#13998) üzenetére


King Unique
titán

Mondtam érveket egyik, másik mellett, ha ennyire a teljesítményre hegyezed ki, az leginkább benne lévő vinyó adatsűrűségétől függ és mivel 500-as kategóriában gondolkodsz, ez (2.) alapján azok max 80-100 között tudnak szekvenciális íráskor=nagy fájlok, egy korábbi tesztben egy 640-es (320-as tányérok) S10 9x MB/S körül tudott [link], nem hiszem, h az 500-as ennél gyorsabb lenne 100 feletti tempóval, max elején a cache megdobja. De a Slim Toshibában pl. 500 GB.os lemez lehet, az vsz gyorsabb is vmivel.

(#13997) CHIPman: gondolom 2,5" USB-s, Adata, SP Armor szériái, Transcend jöhet szóba, utóbbi 2 gyártó cuccai talán jobbak.
A drágább árkategóriában Freecom, Lacie külső vinyókat is érdemes megnézni.

(#14003) King Unique válasza gycs02 (#14000) üzenetére


King Unique
titán

Olyan tesztet nem is fogsz találni, ami megbízhatóságot elemzi , általában körítés taglalása és teljesítmény van terítéken. :N
Ráadásul a gyártók folyamatosan dobnak piacra újabbnál-újabb külső vinyókat, főleg 2,5" méretben, sok alig fél-1 éve van a piacon, hogyan is lehetne messze menő következtetéseket levonni egy adott típusra, akár gyártón belül, ráadásul mindegyiket mi sem próbálgatjuk itt végig... :F
Pl. jók a WD-k, régóta vannak a piacon, sokan vettek innen, de náluk is akadhat selejt, 3,5"-osba Elementsek mentek gajra egyeseknél, aztán pár éve Adatát szidták nagyon, h sokat visznek vissza gariba, de annál is az újabbakra már kevesebb a panasz. Én Seagate-eket kevésbé tartom megbízhatónak, 3,5"-osba sok meghibásodott, ahogy újragyártott Samsungok is, viszont 2,5"-osba jobban bírták a gyűrődést, igaz Seagate külsők belseje is Samsung ebben a méretben, ami talán megbízhatóbb vmivel.
Viszont ezek is sokx vagy-vagy kategóriák, mert pl. volt itt topicban 2-3 ember, aki fikázta régi 3,5" Elements-et (melegedés, badsector), másik 2 kettő dícsérte, h nála minden ok...
Tehát ráragasztani a "100%-ig megbízható, nem fog tönkremenni" matricát nem igazán lehet egyikre se :N , néhány hónap, 1-2 év használat se nevezhető nagy tapasztalatnak egyik-másik típusnál, vmint sok múlik megfelelő használaton (biztonságos leválasztás, hőmérséklet határok betartása, megfelelő tápellátás, külső mechanikai behatások kerülése)...

(#14001) dangerzone: jó nagy választék, roppant célszerű volt 1 gyártón belül... :D Az újabb Adaták belseje vinyót (vsz sebesség is) , USB3 vezérlőt tekintve is szinte megegyezik, jobbára burkolat, dizájn csak a különbség.
Szerintem NH13, HV620 lehet jó választás, v ha ütésálló (strapabíró), akkor a legújabb HD650.

[ Szerkesztve ]

(#14010) King Unique válasza Kabel15 (#14005) üzenetére


King Unique
titán

Teljesen jó az :K , Passport tudna akár többet is, de lehet másik HDD sebessége limitálja, v ahogy mondták töredezett, esetleg vmi folyamat, pl. vírusírtó akaszkodik rá kicsit.
Ha megméred szintetikus sebességet pl. HDTune progival, akkor látos mennyit tud USB3-on a WD, viszont éles helyzetben az adatátvitelt fentiek alapján több minden befolyásolhatja...

(#14008) sziszi89: sebességre gyakorlatilag mind a 6 db szinte azonos, v legalábbis elég hasonló ( 1 TB 2 x 500 GB lemezes HDD), apróbb eltérések lehetnek vezérlőből adódóan.
Szerintem Passport Ultra, ez az új Adata HD650 is jó választás lenne, bár szerintem a Transcend 25M3 minőségibb db Adatánál, kábele is hosszabb, Y végű, ami van ahol jól jöhet, 3 rétegű ütésálló burkolata van, topicban tulajok nagyon dícsérték, tapintása is kellemes. :K Ütésállóba esetleg még SP A80 is szóba jöhet, igen masszív (youtube ;] ), itt PH-n is sokat dícsért kis cucc [link]
tera lesz az, nem giga... :)

(#14009) maathe: ez még a régebbi "tégla" Elements Portable, ezket a lépéseket tudom javasolni: [link]
Windows nem akarja javítani, fomázni, eszköz-lemezkezelőben látszik, TV-n nem vettél fel rá filmet, mert akkor azért nem látja a rendszer :F De egy HDS állapot jó lenne, mert lehet szimplán vinyója döglődik (nem kattog?), v vezérlője szállt el.

[ Szerkesztve ]

(#14015) King Unique válasza valory (#14014) üzenetére


King Unique
titán

Milyen router :F , van rajta USB csati, mert akkor rákötöd (fentebb említett külső vinyók is jók e célra), megosztod és oda mehet a letöltés és talán hálózaton TV is látja tartalmát? Ha már van HDD, akkor pedig 2,5" / 3,5" racket lenne célszerűbb venni hozzá, mind2-nek van külön topicja [link]. De akár egy NAS házat is be lehetne szerezni, ha van rá keret, az lenne a legjobb. :K
Milyen NAS-t vegyek?

Nem tudom neted milyen gyors, mert ha lassú, akadozás elkerülése végett PC-re dugva letölteni, TV-re kötve lejátszani megoldás lenne a jobb, egy 2,5" külső vinyót hurcolászni se nagy nyűg.

[ Szerkesztve ]

(#14017) King Unique válasza td (#14016) üzenetére


King Unique
titán

Szerintem ezt a logout-os cikket olvasd el [link], pl.Macrium Reflect Free vsz megfelelne-e célra és azt hiszem beállítható, h csak a ténylegesen a partíción lévő adatokat másolja.

Rosszul csináltad vsz, az APM (Feljett energiagazdálkodás rész) csak fizetős HDS-nél megy.... a free módszert be lehet állítani a Lemezfigyelés résznél régebbi-újabb verzióban is.

(#14019) King Unique válasza td (#14018) üzenetére


King Unique
titán

Valóban, csak alapszintem próbálgattam backup, klónozást... :) Rendes telepíteni való program ez, a bootolható isot azt spec adott esetre csinálta házilag a szerző.
De itteni topic se feltétlenül effajta kérdések megválaszolásáról szól, szerintem bővebb infóért a cikk szerzőjénél, v oprendszered topicjába látogass el, mert ahogy nézem ezzel foglalkozó témák se nagyon vannak, v már elavultak itt PH-n...

Fejparkolás állítás gondolom fentiek alapján már megy, külső vinyó vásárlás hogy alakul :F

[ Szerkesztve ]

(#14023) King Unique válasza rale (#14020) üzenetére


King Unique
titán

Te is hasonló cipőben jársz - olyan Mac-ed lehet - mint nemrég más látogató [link].
Thunderbolt valóban aranyáron van kompakt külsőkbe, még ebay-en is...[link], Freecom is hasonló áron, olcsóbb megoldás lenne venni egy 2,5" külső mobilracket, Firewire 800-asban akad pár: Inxtron, I-tech...beszerzés ügyileg már körül kell nézni, lehet épp ebyaen, v máshol ki lehet fogni vmi jó ajánlatot.
Mostani nagy adatsűrűségű 2,5" 5400-asok is elég gyorsak, 7200-as jobban melegszik, több kraftot igényel, annak 1 db USB2 port nem elég, de 2 db - Y kábel - , v USB3 már igen.

(#14022) Lauda: Kritikus hiba a Western Digital Caviar Green merevlemezeiben - nem kell túlparázni se :N , akkor lehet kritikus, ha elér egy adott értéket (több 100.000), illetve ha a vinyó nagyon intenzíven csinálja, vsz idő előtti meghibásodásoz- egyes mechanikai részek elhasználódáshoz vezethet, de a topicjában le vannak írogatva a dolgok, + fenti HDS módszerrel szerencsére könnyűszerrel befolyásolható. :)

(#14026) King Unique válasza rale (#14024) üzenetére


King Unique
titán

Gyakorlatilag újabb 2,5" 1 TB-osok már mind azok [link].
Aztán megvan már, h milyen rack lesz hozzá :F
Sajna MAC esetében számolni kell a felárral, még a Firewire is jóval drágább USB3-nál, pedig ráadásul még lasabb is...

(#14025) Lauda : rendszer alatt bizonyos 3,5" WD Caviar Green szériák igen, illetve notiban egyeseknél WD Blue, v éppen Toshiba, de hogy elérje azt a kritikus szintet kell azért idő neki.
Külső HDD-ként én nem hallottam nagyon ilyenről, más azért adattárnak való használat, de itt se árt azért szabályozni.

[ Szerkesztve ]

(#14030) King Unique válasza valory (#14029) üzenetére


King Unique
titán

Akkor vegyél egy NAS házat, ha már megvna vinyód hozzá, arról majd elérsz mindent, offline is tudsz töltögetni, van egy ára, de ez van, ha fontos a kényelem és nem akarod átkötögetni egyik eszközről a másikra...
Vannak külső mobilrack LAN, wifi képes db-ok is, de NAS többet tud.

(#14032) King Unique válasza Lauda (#14031) üzenetére


King Unique
titán

Igen, a "simát", csak pár ezressel drágábban :D

(#14028) rale: úgy, hogy nagyjából tudom milyen gyártók vannak a piacon, rackekbe is és az alapján szelektáltam, ki gyárt Apple-re optimalizáltat, meg tudni kell jól keresni, v mire gondoltál?
Ha sima USB2 + FW800, lehet talán picivel olcsóbb, de ahogy néztem nem sokkal, ráadásul mivel azok régebbiek, nem is kapható már mind.
Vmi konkrét elképzelés 2,5" rack ügyben, v egybe megoldást rendelnél külföldi oldalról, mennyi rá a max keret :F

[ Szerkesztve ]

(#14035) King Unique válasza dangerzone (#14034) üzenetére


King Unique
titán

Akkor végülis jó vétel volt a 3 év garival (nem mindenhol adják meg), nyilván gyorsabb is, mert egyrészt nincs telepakolva, nem töredezett és vsz nagyobb adatsűrűségű lemez van benne. :K
Ha majd ráérsz, egy ehhez hasonló tesztféleséget csinálhatnál [link] (írást is), h többiek is lássák, + ha belefér akár fényképp együtt passport+kábel+szütyő, hátha nekik is megjön a kedvük hozzá. :)

:R

[ Szerkesztve ]

(#14042) King Unique válasza menyoronc (#14037) üzenetére


King Unique
titán

Elég esetek többségében (2,5" 5400 rpm), de van, h nem, akkor jöhet jól Y kábellel 2 db USB2 port, v jobb TV-ken direkt külső vinyós USB aljzat van megnövelt - 1A - áramerősséggel, v bizonyos modelleken már USB3 port is megtalálható, annál meg nincs gond. Ha amit adatlapján írnak [link], h 3.0-ás, akkor meg pláne zökkenőmentesen megtáplálja külső HDD-t.
Gyakorlatilag e célra bármilyen 2,5" megfelel, a CH11, de ha feljebb kukkantasz, találsz nála újabb, gyorsabb típusokat, más, de Adata kínálatában is.

(#14039) rale : hát ahogy mondtam MAC kiegészítők terén 5-10k keret igen karcsú, drágábbak ezek annál, ahogy minden almás cucc, de sokan kiegészítőkön furamód már spórolni akarnak. :D
Ha nem sürgős a sebesség kérdése, akkor tényleg egy ilyen ügyes kis átalakító ésszerű befektetés lehet :K , hozzá kompakt USB3-as külső vinyóba megtenné akármilyen, de hogy dizájn terén is jobban passzoljon, egy WD My Passport Mac széria szóba jöhetne, az Air nagyon tetszetős, v ha ennek árát is sokallod, akkor válassz ezüstbe a windowsos szériából...

[ Szerkesztve ]

(#14044) King Unique válasza Siriusb (#14043) üzenetére


King Unique
titán

Pedig azok elég jók, bejáratott gyártó, a Passport Ultrára ráadásul 3 év gari jár, vékonyabb, gyorsabb is, mint a sima.
Többi se sokkal olcsóbb ám, pár ezres diffi van, Adaták vannak jó áron, csak az nem annyira kiforott, mint pl. a WD, ha feljebb kukkantasz, láthatsz bőven hsz-eket [link1], [link2]. Legolcsóbb megoldás külön megvenni a notivinyót + hozzá egy 2,5" külső házat, de jó ház kiválasztásával is tökölni kell kicsit, igaz van külön topicja annak is [link].
Az egybeszerelt megoldások a jogdíj miatt drágábbak vmivel [link].

[ Szerkesztve ]

(#14046) King Unique válasza menyoronc (#14045) üzenetére


King Unique
titán

Értem, mind2 újonnan kinézett egy alap modell, semmi extra, de egy hajszálnyival talán inkább WD.

(#14048) King Unique válasza Siriusb (#14047) üzenetére


King Unique
titán

Nem rosszak új Adaták, régi USB2-esekkel voltak gondok, de főként inkább kedvező ára miatt ajánlottam őket, mert egyszerűség jegyében a hdd+rack összepakolós módszer körülményesebb kicsit.
Ilyen célközönségnek azért dizájn sem utolsó, érdemes körülnézni a piacon, az új WD Ultrák is elég tetszetősek, v pl. a Toshibák (Alu2S, Slim, Partner).

[ Szerkesztve ]

(#14052) King Unique válasza sarkanyolo2 (#14051) üzenetére


King Unique
titán

ez mehetett volna nyugodtan offba, v priváltba, nem ez a legfontosabb kérdés itt... :N

(#14058) King Unique válasza menyoronc (#14055) üzenetére


King Unique
titán

Különbség normál Passporthoz viszonyítva [link], belsőleg vsz hasonló mind3, Ultra az Elementsnél bónusz progikkal, kis szütyővel, + 1 év garival tud többet.
Kábelhossz, ahogy néztem kb.uaz mindegyiknél, középhosszú 18 inch=45 cm körül (igaz teljes hossz 48 cm körül van nálam)

(#14056) bennjoe: hol panaszkodtak az WD-kre, mert xy fórumon írt dolgokat sem kell mindig készpénznek venni :N , előfordulhat, h vki épp hibás db-ot fog ki (minden gyártónál) és utána végig azt szidja mindenhol. My Passportokkal itt a topicban inkább pozitív tapasztalatok szoktak lenni.
Általad felvetett 2 db 2,5" külsőből talán inkább WD, igaz új Seagate-ek se rosszak, mert szerencsére nem Seagate, hanem Samsung a belseje, cserélhető interfész adapterek is ügyes megoldás.
Alapvetően, ha nem gyári selejtet fog ki az ember és megfelelően használja ( ügyelve biztonságos leválasztásra, megfelelő hőmérséklet határok betartására, megfelelő tápellátás alkalmazására, külső mechanikai hatások elkerülésére), akkor főleg ritkább használat mellett sokáig elállhatnak rajta az adatok. :K
3,5"külső mobilrack megoldás se rossz, főleg egy olyan vinyóval, mint a RED, de inkább 2 TB, amiben érdemes manapság gondolkodni, mivel már 2,5"-osban is vannak ekkorák, de ha elég 1 TB, akkor jó :) Rackes megoldásnál aluház jobb hőelvezetés miatt előnyösebb lehet, ill ahogy nézegettem a 2 méretkategóriában az 1 TB vinyók kb.egy áron vannak, a 2,5"-oshoz olcsóbb a külső ház. Természetesen e 2 összetevőn kívül másra nem lesz szükség, vinyót particionálni kell és kész.

(#14059) King Unique válasza Kobe (#14057) üzenetére


King Unique
titán

Tavalyról emlékszem rád, akkor is hasonló igényekkel SP A80 felől érdeklődtél, aszem túl is tárgyaltuk a dolgot, h új fajta vezérlő, vinyó=frankó, de aztán mégsem vetted meg, pedig igazán strapabíró db [link] :F
A listából egyértelműen az új HD650-est lenne érdemes megpróbálni, v ha kifejezetten ütésálló kell, korábbi hsz-ben is megvan említve még pár, Transcendek (és SP is) szerintem minőségibbek Adatánál. :K

[ Szerkesztve ]

(#14063) King Unique válasza bozso073 (#14060) üzenetére


King Unique
titán

Elvileg az okozza, hogy 2 azonos külső meghajtóról van szó és a windows nem tudja buta módon megkülönböztetni őket egymástól.
Lehet manuálisan megpróbálni lemezkezelőben a másiknak betűjelet kiosztani, v aktívvá (online) tenni a lemezt, de van erre egy hivatalos leírás [link], ami szerint parancssorban könnyú szerrel át lehet szerkezteni az egyik drive aláírását [link]. Elvileg nem jár adatvesztéssel, de biztos, ami biztos alapon, mentsd le az adott MyBook-ról a fontos adatokat.
Tehát vagy külön-külön használod őket, v előbbi leírást követed a párhuzamos használati lehetőséghez. :K
Azt nem írtad milyen opredszer alatt jött elő a hiba (win 7?), de lehet egy újabb 8 / 8.1 már megfelelően kezelné.

Amúgy köszönet a problémafelvetésért, mert ilyennel én sem találkoztam még és hasznos lehet, összefoglalóba be fog kerülni !
:R

Szerk.: látom utánaolvastál, de a végleges megoldás vsz a paracssoros aláírás átírása lesz.

[ Szerkesztve ]

(#14064) King Unique válasza dangerzone (#14061) üzenetére


King Unique
titán

Köszönöm a részletes tesztet ! :R

Sebességnél valóban számít az is mennyi adat van rajta, hány partíció, de azért frissen még elég jól hasít, illetve jól jártál vele, ebbe az ezüst-titánium színbe is eléggé tetszetős. :K

(#14066) King Unique válasza bozso073 (#14065) üzenetére


King Unique
titán

A digitális aláírást, lemez modell-sorozatszámot lehet nem tudja megkülönböztetni, manuális névadás egy dolog, illetve ha eddig jó volt, lehet akár vmi MS update kavar be megint, de mivel van rá megoldás, inkább azt érdemes megpróbálni, ha ismét "elfelejtené" a legutóbb beállított állapotot. :K

(#14073) King Unique válasza bozso073 (#14068) üzenetére


King Unique
titán

Akkor meg lehet az kavar be, ha átmenetileg leszedet, akkor is jelenkezik a probléma :F

(#14069) ggg666 : érdekes megoldás ez is :K , csak az adott mappát látja, tudja kezelni ilyenkor a külső vinyón, v többit is, mert még nem próbálgattam ?

(#14071) sodokan: valóban itt olcsóbbak pár ezressel, akár a rackes hitachi + captiva is jó alternatíva, de 2,5" külső házaknál fontos a stabil vinyó rögzítés (csavarral), nem tudom ezek mifélék, mert sok csak belecsúsztatós és lötyöghet benne.
Toshiba kompaktok se rosszak, innen a StorE Plus, Edition lehet jó választás. :K
Viszont ezekre szokott lenni 2-3 év gari, Hitachi notivinyókra 3 év, ha mindent 1 évvel ad csak, az hosszútávon nem éppen a legjobb...

[ Szerkesztve ]

(#14076) King Unique válasza ggg666 (#14074) üzenetére


King Unique
titán

Értem. logikus megoldásnak tűnik ez is, főleg ahogy írtad sok külső vinyó esetén, kösz az ötletet. :R

(#14083) King Unique válasza sodokan (#14077) üzenetére


King Unique
titán

Előfordulhat, h tönkremennek gari időn belül is, de sok műlik a rendeltetésszerű használaton, mivel az elégtelen tápellátás, túlmelegedés, v leejtés biztos meghibásodáshoz vezet. Nehéz belőni pontosan, h melyik mennyire megbízható, van, h adott típuson belül egy bizonyos méretkategóriában (pl. 500 GB) több a meghibásodás, de ez is gyártóként eltérő..
Általában nem szokott gond lenni velük, de a biztos megoldás az, ha idővel beszerez az ember több külső maghajtót és a fontos cuccok fizikálisan eltérő helyeken is megvannak. :K Műszakilag szerencsésebb pl. a kevesebb fejegységgel, kevesebb tányérral szerelt vinyó.

(#14079) bozso073 : ok, várjuk a fejleményeket. Ilyen esetben meg maga winfos is sokx bekavar, h egy adott eszközt adott USB porthoz rendel hozzá és másikra dugva okozhat bizonyos apróbb kellemetlenségeket, v éppen ott szűnik az adott hiba.

(#14080) menyoronc : neten találni csomó tesztet, youtube-os review videók is nagyon jók lecsekkolni a terméket , vmint van WD-nek egy külön website-ja, a wdbrand.com, ahol nagyfelbontású képeket találhatsz a termékeikről , de a My Passport Ultra szerintem a fentebb kolléga által is linkelt titánium színben az egyik legtetszetősebb szerintem. ;)

[ Szerkesztve ]

(#14086) King Unique válasza sodokan (#14084) üzenetére


King Unique
titán

Tápellátás USB2-nél lehet gond 2,5"-osoknál, mert a névleges 500mA áram lehet kevés neki felpörgéshez bizonyos vinyók esetében, adott esetben szükség lehet 2 db USB port használatára Y kábellel, v PC-n mindenképpen hátlapi aljzatba érdemes csatlakoztatni. De sokx elmennek 1 portban is, ill. van, h névlegesnél kevesebb áram esetén is döcögve elindulnak, csak az hosszú távon káros lehet neki.
Gari gyári meghibásodásra vonatkozi, ha te okozol benne kárt - leejted, h még látszik is nyoma - akkor arra vsz nem :N , illetve boltja válogatja, ilyenkor mennyire megértőek. De ezt kiküszöbölvén célszerű a 2,5"-ost tokban hordozni, tárolni, v akár ütésálló külső vinyót venni, fentebb arról is volt szó.
+ Meg amit fentebb említ fórumtárs, a kereskedő adatot nem ment és általában az szokott a fontosabb lenni...

[ Szerkesztve ]

(#14089) King Unique válasza menyoronc (#14087) üzenetére


King Unique
titán

Tuti :K , de 2,5"-okhoz zömmel mind ilyen rövideket adnak, hirtelen Transcend, Silicon Power jut eszembe, amikhez hosszbakat adnak, illetve Passporthoz is lehet (A male---Micro-B), de 1 m-nél (1.8 m szabványos) hosszabbakkal vigyázni kell, mert áramerősség csökkenhet és nem fog elindulni, de van, h előbbivel se. Ilyenkor jó az, ha a TV-n direkt külső HDD-s dedikált 1A-es USB port, v USB3, v 2 db aljzat van (Y kábel lehetőség).

[ Szerkesztve ]

(#14091) King Unique válasza sodokan (#14090) üzenetére


King Unique
titán

Használt az mindig necces...milyen típusú Adata, vinyó milyen benne, illetve egy HDS állapotképet csatolt hozzá a hirdető, mert van, h azzal is trükköznek :F

(#14095) King Unique válasza Tutti-amigo (#14093) üzenetére


King Unique
titán

USB 5V-ról azért normál esetben akkora túlfeszültséglöketet nem kaphat, h kinyírja a 3,5" külső vinyót, ha csak nem, pl. PC tápja hibásodik meg, de akkor vsz alaplapot is gallyra vágná. Szerintem ez esetben MyBook tápja okozta a túlfeszt, olyanra már volt példa, h hibás táp kinyírta külső vinyót.
De most mi is van pontosan, gép tápja és külső vinyóé is kaputt?

(#14094) czanga: eléggé primitív ez a rack, aluházasat érdemes venni jobb hőelvezetés miatt, vmint fontos a HDD megfelelő rögzítése (csavarral), ebbe látom csak bele kell tuszkolni, azt vagy stabil lesz benne, v lötyögni fog.
Külső 2,5'' mobil rack-ek topikja ajánlanám, ott van egy-néhány alternatíva, ill batagy szokott gyakran ebayes rackeket tesztelni [link], általában jókat szokott választani, azok jobb alternatívák lennének, mint általad nézett.

[ Szerkesztve ]

(#14098) King Unique válasza czanga (#14097) üzenetére


King Unique
titán

Elektronika se teljesen, mert a vezérlő chip lehet különböző (JMicron, ASmedia, VIA stb.) és kivitelezés (forrasztások minősége) is eltérhet. 2,5" rack topicban találsz alternatívákat, "házi teszteket".

(#14096) ggg666: érdekes probléma, nem találkoztam még vele :N Néhány fórumban van ahol tápproblémára, v ahol USB vezérlő / zárlatosságra hivatkoznak.
Meg kéne próbálni egy külső vinyóval indítani, másik USB portban is, mert ha annál nem jelentkezik a hibaüzenet, akkor dokkolóval lesz a gond (v éppen adott USB port körül) lehet ráférne egy firmware update, ha van hozzá.

[ Szerkesztve ]

(#14102) King Unique válasza Rx (#14100) üzenetére


King Unique
titán

Az új Elements portable ?

Amire célszerű odafigyelni élettartamot tekintve:

- biztonságos leválasztás az oprendszerben, az a jó, ha ezt követően vinyó is leáll (nem vibrál a burkolat)

- megfelelő tápellátás, USB 3 port ok, USB2-ben célszerű PC hátlapi aljzatába dugni, szükség esetén Y kábel

- hőmérséklet határok betartása, ne melegedjen tartósan 50-60 °C-ra, a legjobb, ha 30-45 °C közt marad.

- minimalizálni a HDD mechanikus mozgásait (leállás-felpörgés, fejparkolás), pl. HDS-ben [link].

- ne érje durva külső mechanikai behatás (odaverés vmihez, leejtés), ne menjen rá/ bele szennyeződés (por, folyadék)

- +1: vinyó állapotát érdemes nyomon követni HDS-ben, h időben lehessen reagálni egy várható meghibásodásra.

(#14099) tfalcon96: amik feljebb vannak 2,5"-osok ajánlgatva másoknak, pl. legutóbb vett vki My Passport Ultrát [link].

(#14101) B-L-A-C-K: korábban M2 portable néven futott, de a mostani Seagate-Samsung M3 lényegében uaz, többnyire megbízhatóak, bár pár kisebb gondja akadt egyeseknek, de lutri a dolog ezen része.
Én nem tudom, h ezeknél lehet e lejelszavazni, mint a WD My Passportokat (hw-es titkosítás), a Drive Manager is eredetileg a csak Koreában elérhető C2 portbale modellekhez készült [link], azoknál van / volt hw-es titkosítás, más kérdés, h bizonyos programfunkciók a többi Samsung külsővel is működnek.
Titkosítással mindig csínján kell bánni, főleg hw-es titkosítás esetén, ha pl. megsérül a vezérlőchip, v elszáll ház elektronika, akkor utána elég nehéz hozzáférni a vinyón az adatokhoz, meg persze jelszót sem szabad elgelejteni :D . Azért normálisan használva nem szoktak csak úgy tönkremenni.

[ Szerkesztve ]

(#14104) King Unique válasza B-L-A-C-K (#14103) üzenetére


King Unique
titán

Ez a SecretZone, ami hasonló elven működik, mint a TrueCrypt, leválaszt egy részt, majd újraformázza titkosítottan, ami nagyobb partícióméretnél elég sokáig eltarthat (v ezeknél már nem?)...legalábbis ez a funkció benne volt a korábbi Samsungokba is, használtam magam is. :)
De én nem erre gondoltam :N , mert ez csak sima szoftveres titkosítás, ami WD-knél van, v más hasonló külső vinyóknál (Buffallo), az az egészet lejelszavazza azonnal, nem kell megvárni, míg befejezi, csatlakoztatáskor feldobja a program ablakot és kéri a jelszót, addig maga a vinyó tartalma (csak virtuális meghajtó ikon), v épp abszolút semmi nem is látszik a rendszerben.

[ Szerkesztve ]

(#14107) King Unique válasza Lauda (#14105) üzenetére


King Unique
titán

Mindegyik külső 2,5" WD-ben a mobile Green vinyók vannak, amik 4 tányérosak, ezért olyan ducik :D , 21 mm vastag házzal együtt.
Nem hallottam különösebb panaszt rájuk, neki van 2 TB-os sima Passportba, de tőle se jött panasz.

(#14106) johnny82: a 25M3 tényleg nagyon jó db, ütésálló is, ha 3 év garis kell, akkor Adaták, Silicon Power, WD My Passport Ultra [link] / Slim jöhetnek szóba a mainstream kínálatból, ha feljebb pörgetsz találsz infókat.

[ Szerkesztve ]

(#14111) King Unique válasza B-L-A-C-K (#14108) üzenetére


King Unique
titán

Ha azóta így fejlesztettek rajta, az nagyon jó :K , mert a réginél hosszadalmas volt kivárni...
Talán ezen megoldás lehet jobb is, mintha alapból az USB chip is titkosítana, mint WD-knél, bár ezekben az új Samsungokban is elvileg NYÁK-ra integrált USB van, lehet ezen titkosítás kialakítása is hasonló.

(#14109) johnny82: szerintem elég jó és megbízható a 25M3, Adatákra lehet van + 1 év gari, de előbbi szerintem minőségibb cucc.
"Bestbuy" meg nem igazán van :N , ha csak nem külön megvenni notivinyót és hozzá a házat, mert az pár ezressel olcsóbb lehet, de nem minden esetben.

(#14110) Tutti-amigo: nem tudom, találgatni nem akarok, ha gép USB portja is ilyenkor ad ad + löketet, az 2,5"-osnak betehet, 3,5"-osnál nem tudom. HDD probléma, segítsetek! (nem adatmentés) topicban hátha tudják a pontos okát.

(#14115) King Unique válasza Rx (#14114) üzenetére


King Unique
titán

(#14119) King Unique válasza bozso073 (#14118) üzenetére


King Unique
titán

Akkor manuális beállítás elég volt neki.
Csillagot - * - kell beírni. :K

[ Szerkesztve ]

(#14123) King Unique válasza user112 (#14120) üzenetére


King Unique
titán

Adata kedvező ára, 3 év gari miatt népszerű gyártó, de kivitelezés minősége, megbízhatóság terén nem feltétlen a best of, nem tudom mennyi rá a kereted, de ezen listából alábbiakat érdemes venni:
- Adata HE720 (acél), HV620, HD650 (ütésálló)
- Asus AN200 (tetszetős nagyon, aluház)
- Trancend 25M3 (ütésálló)
- WD My Passport, Ultra 3 év garis
- Samsung M3 se rossz, jó kis szoftver jár hozzá és az is 3 év garis.

Pontos kiválasztás meg ízlés, elvárt funkciók kérdése, ha pl.dizájn számít nagyon=a szoftveres extrák, bejáratott gyártó=WD, Samsung, ha meg sokat lesz hurcolva=HD650, 25M3.

Ezek mind pont gyári kompakt külső vinyó, szétszedni csak úgy nem ajánlott=macerás, v garivesztés :N , ha ilyen igényed van, vegyél külső 2,5" mobilracket + notivinyót bele.

(#14121) B-L-A-C-K: visszatérve Secret Zone-ra, azt mondtad egyből beállítja real-time instant, esetleg utólag engedi titkosított partíció méretét változtatni, ill az deaktiválni :F Csak úgy kíváncsiságból.

(#14127) King Unique válasza B-L-A-C-K (#14124) üzenetére


King Unique
titán

Akkor nem is olyan rossz, de azért vsz úgy van ez megcsinálva, h csak bizonyos újabb Samsung vinyókkal menjen, korábban próbáltam a Drive Managert 3,5" Story Stationnal, ment, de titkosítás része nem, illetve ahhoz még a "régebbi" Secret Zone járt.
WD-knél annyi + van, h a titkosítást ki lehet kapcsolni jelszó ellenében, ami jó lehet olyan eszközökön, amik nem tudnak vele mit kezdeni (TV, médialejátszó), persze Samsung esetében is titkosítatlan részt látják.
:R

(#14125) user112 : nem az ajánlás sorrendjébe raktam be, mert ugyen kinek mi fontos, az alapján választ.
Az AN200 igazából csak dizájn terén virít, az 500-asban lévő vinyó se a leggyorsabb [link], de 500-asokban sokx lassabb (kisebb adatsűrűségű) szokott lenni, mint az 1 TB-osokban.
Nagyobb adatsűrűség manapság hatékonyabb hibajavítás miatt nem gond, mechanikailag e két méretkategóriában is 2 lemezes 4 olvasófejes vinyók vannak, leszámítva extra vékony 1 lemezes 500-asokat, tehát a téren sincs sok eltérés. Mert minél kevesebb a + alkatrész, annál kisebb meghibásodás esélye, ugyanakkor a kilapított extra vékony vinyók se mindig jók, mert lemezek közti kisebb légrés miatt jobban melegedhetnek.
Asus kínálatában is van többféle külső vinyó, ütésálló, + szoftverekkel (USB turbo driver) szerelt, a ZenDisk jobb szerintem előzőnél.
Manapság sokan - Gigabate, Sony - piacra dobnak 2,5" külsőket.

Utolsó kérdésedet nem igazán értem, mert mind2 külső vinyó, amit te (gyári) külsőnek nevezel, az is 2,5" méretben egy notivinyó betéve egy külső mobilrackbe és gyártó által készre szerelve, a "belső+tok" megoldásnál meg te szereled össze, te választhatod ki a belekerülő vinyót, akár egy strapabíró WD RED-et. Talán annyi különbség van, h nem minden 2,5" mobilracknél rögzíthető a HDD csavarral, emiatt előfordulhat lötyögés, de szerencsére vannak ennek eleget tevő modellek. A gyárilag szerelteknél is sokx csak egy műanyag házba van beletuszkolva, kiékélve + elemekkel.
3,5"-os méretben jó szerelhetőség, variálhatóság miatt meg lassan amúgy is ajánlottabb rackes megoldás.

Mehet a My Passport Ultra, ahhoz lehet külön tokot venni hordozáshoz, de 25M3 is jó, vedd amelyik tetszik, ütésállóba, meg amúgy is, még Silicon Power külsők jók és 3 év garisak.

[ Szerkesztve ]

(#14130) King Unique válasza z123456789 (#14128) üzenetére


King Unique
titán

Tárhely igényt nem írtál (GB / TB), ahogy összeg keretet se, de vsz 2,5" 500 GB, v 1 TB-ra gondoltál.
Picit feljebb pörgetsz, találsz alternatívákat, pl. ha sokat lesz utaztatva jól jöhet egy ütésálló (pl. Adata HD650, Tanscend 25M3), persze egy normál 2,5" külső vinyót külső hordozó tokba téve is megteszi, pl.egy My Passport Ultrát egy gyári soft, v a stapabíró Nomad tokjába.
Ha sokat lesz nyúzva másik megoldás - 2,5" külső mobilrack + notivinyó - is szóba jöhet, racknek van külön topicja [link] és tehetsz bele akár egy 24/7-es használatra tervezett 2,5" WD RED-et [link].

(#14135) King Unique válasza z123456789 (#14131) üzenetére


King Unique
titán

Már mért lenne külső tápos, mindegyik 2,5"-os szimpla USB tápos, olyan lehet, h adnak hozzá + 1 db DC USB tápkábelt (régebbi 25M3), ha 1 db USB port nem elég neki, v Y kábelt (új 25M3), de attól még ugyanúgy külső táp nélkül megy USB-ről, csak nem 1, hanem max 2 portról. Általában 1 port elég szokott lenni.
Külső 2,5" mobilrack + bele egy notivinyó is dettó uez, csak USB táp.
7/24-es használatra is alkalmasak, de akkor hosszútávon tartósabb lehet egy olyan vinyó, ami direkt erre van kitalálva, mint a WD RED. :K

(#14132) Lauda: igen :K , gyári külsők elő vannak formázva, particionálva, max opcionálisan programjait felteheted, ha akarod.

(#14133) Kvardlipot: vélemény nagyon nincs róla, noname :N , de láttam kínálatukban pár jobb db-ot (Memory Space), de talán ajánlottabb lehet vmi kiforrottabb gyártó termékét beszerezni. Továbbá igen előfordul, h régebbi modelleket még FAT32-vel árusítják, de max áttolöd NFTS-re.

(#14142) King Unique válasza Isual (#14139) üzenetére


King Unique
titán

4 TB már szűkíti a kört, kompaktba elsőre WD MyBook, Hitachi Touro Desk /-Pro mondanám, de gyakorlatilag bármilyen külső megfelel e célra.
Aztán lehet célszerűbb lenne egy aluházas 3,5" külső racket venni ( Külső 3,5'' mobil rack-ek topikja), mondjuk egy Rapidcase-t és abba egy 4 TB vinyót, pl. WD RED. Utóbbi megoldás szerintem jobb lenne, aluház hőelvezetése, strapabíróbb vinyó miatt ;) .
Viszont TV, médialejátszó vsz nem fogja tudni kezelni egybe a 4 TB-ot (ha csak külön nem írják) :N és vsz GPT-t se, mert 2,2 TB-nál nagyobb tárhelyhez, arra kell vinyó inicializálást csinálni. Lehet trükközni több kisebb részre particionálással, csak fene tudja végül adott készülék hogy kezeli majd.

(#14140) NEXT LP: My Passportokat már jó ideje NTFS-re formázva dobják piacra ( a nagyon régiek voltak FAT32, a MAC széria meg HFS+J), nem tudom hol veted és valóban új-e, de ott vmi kavarodás lehet. Elég ilyenkor simán gyorsformázás, a teljes meg órákig eltart és ha közbe abbamarad, az nagyon nem jó :N
Esetleg meg lehet próbálni parancssorból megoldani, v vmi Linux live CD-vel GParted segítségével újra összehozni. Ajánlom figyelmedbe Partícionálás topicot.

(#14141) Lauda: nem :N , csak opcionálisak (backup, drive diagnosztika-beállítási lehetőségek, titkosítás stb.) ahogy mondtam.
Amúgy tényleg pöpec az új Ultra, örülök, ha tetszik. :)
Vmi komolyabb tokot még célszerű venni hozzá, mert az a kis szütyű max kosztól védi meg.

[ Szerkesztve ]

(#14144) King Unique válasza Lauda (#14143) üzenetére


King Unique
titán

Vigyázni kell rá, mert érzékenyek, egy komolyabb esés, ütődés, ami betehet neki, viszont egy gyári WD tok, v szerintem egy hatékonyabb védelmet nyújtó Case Logic-ba tárolni-cipelni már bőven jó. Neked, ha jól emlékszem 2 TB-os Ultrád van és az már sajna valóban nem fér bele a Nomadba [link].
Az jó lesz, kábel is elfér benne. :K

[ Szerkesztve ]

(#14147) King Unique válasza Isual (#14146) üzenetére


King Unique
titán

Nézz utána, akár multimédia topicokban is, de úgy tudom, h TV, lejátszók többsége 2 TB felett nemigen kezel vinyókat.
Mit ajánlok 2,5" 2 TB-ba, pl. amit fentebb Lauda fórumtársnak, WD My Passport Ultra.

(#14152) King Unique válasza Panthera (#14151) üzenetére


King Unique
titán

Lehet, benne van a pakliban elektronika meghibásodása :K , de egyrészt, ha minőségi házat vesz és normálisan használja, akkor kisebb az esélye, másrészt "átlagos külső hdd" alatt nem tudom pontosan mit értesz, mert gyárilag szerelt, kompakt modelleknél macerás a ház cseréje, v éppen garanciavesztéssel jár. Ehhez külső 2,5" / 3,5" mobil racket kell venni, azoknál könnyűszerrel megoldható. Épp most került be egy lista összefoglaló gyanánt mind2 rack topikba, kukkantsd meg. ;)

(#14154) King Unique válasza Panthera (#14153) üzenetére


King Unique
titán

Megfelelő célszerszámmal (kés, csavarhúzó, hitelkártya) szétfeszegethető ez is, de mint mondtam hivatalosan ezeket csak gyártó szedheti szét, v a garihelyen nyúlhatnak hozzá. Persze ha ez nem érdekel , megoldható nyilván házilag a dolog, de jobb megoldás egy alu 2,5" mobil rack + bele egy vinyó. :K

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.