Hirdetés

2024. május 26., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:02:15

LOGOUT.hu

Külső merevlemezek - USB, eSATA, FireWire HDD
Kérdezés előtt kérjük olvasd el az összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12336) King Unique válasza BonFire (#12333) üzenetére


King Unique
titán

Akkor ez tisztázódott , Elements portable is megfelel a célnak, de korábban kifejtettem, h jobb választás lenne a Passport, esetleg egy 2,5" alu mobilrack+ vinyó kombináció xy okok miatt, de ez már te döntésed... :)

(#12334) tomio korábbi hsz-ban összeszedegedtem ezt-azt, kattints párat...egyik link már nem jó, usb3-as WD MyBook-ra gondoltam
Ha nagybevásárlás lesz hosszútávra, 2,5"-be 1 TB alatt nem érdemes, most jöttek be nemrég 1,5-2 TB-osok (WD és Toshiba), ha főleg csak usb tápos kéne, 3,5"-be meg akár 4 TB (* van nagyobb több vinyós RAID-es külső is), ahogy fórumtárs is felvetette. Megbízhatóság lutri manapság, de lehet azért fokozni pl.3,5"-nél egy strapabíróbb vinyóval, mint a WD RED+ hozzá egy megfelelő rack.

[ Szerkesztve ]

(#12341) King Unique válasza tomio (#12338) üzenetére


King Unique
titán

Először azt kéne tisztázni, h hordozhatóság - 2,5" mobil méret elsődleges szempont-e, az kell-e mképpen, mert akkor ajánlani is könnyebb lenne, mert Toshiba (Basic, StorExxx széria) és WD (Passport, natúr vinyó WD20NPVT) gyárt 1-5-2 TB-os méretben :F 3,5"-ben meg 2 TB alatt nem érdemes, sőt inkább 3-4 TB-ot célszerű venni, jó pl. a fentebb említett MyBook, v Alex91 által említett Firewire, Tuhunderbolt csatival szerelt prémium kategóriás, akár aluházas cuccai [link], de ha nem Mac-hez lesz, akkor elég az alap MB. Ezekben legtöbbször Green van, ami pont , szavaiddal élve "fölösleges motor bántásnak" , állandó fejparkolás [cikk, topic], de tapasztalat szerint adattárként használva sokáig bírják, nem feltétlenül ezért megy majd tönkre, de ha vkit aggaszt vegyen Red-et, ami kevésbé parkolja és spec 24/7-es tartós üzemre van tervezve, drágább is annyival...
Csatiból usb3 szerintem is elég , főleg mióta Mac-en is megjelent (pedig nem akarták :D ), léteznek egyszerre több csatis - usb2/3+esata+FW 400/800...+ Thunderbolt - eszközök, de ez áron is jelentőset dob, akkor érdemes venni, ha ki is tudod majd használni.

Szal méretet (fizikai, tárhely) fixáld és h mennyi rá a kereted, v az mindegy :F

(#12340) BonFire : mármint Elementsnél? leírtam korábban, hasznos programok, fw update, kiegészítők, árban is hasonló, + mivel az a prémium kategóriás széria, megbízhatósági rátái is általában jobbak, több Elements szokott tönkremenni, főként 3,5"-be. Nemrég másnak megnéztem, h új usb3 Elements potable (Passport is) NYÁK-ra integrált usb csatis, vagyis ház ha elszáll, nem tehető át másikba, ezért - szerelhetőség - jobb egy külön mobilrack, + anyaga (alu), konkrét hdd választás lehetősége, ha már ez semmi extrát nem tud usb3-on kívül, de utóbbi Passportot meg azok miatt legalább érdemes lehet megvenni, ha célirányosan kellenek vkinek. De ha már megrendelted, maradjon, végül is a célnak megfelel.

[ Szerkesztve ]

(#12343) King Unique válasza BonFire (#12342) üzenetére


King Unique
titán

Ok, de azért nyilván nem kötelező... :)
Passportok is vannak mindenféle színben, fekete , fehér, ezüst stb, utóbbi tényleg elég mutatós, nekem is bejövős, 2,5" alu mobilrackek közt is akad simán elegáns db, a szálcsiszolt alu modellek különösen mutatósak [link, v többi , +akad még bőven, h ezekről ne is beszéljek, de áruk már kicsit húzósabb...] ;)

[ Szerkesztve ]

(#12345) King Unique válasza BonFire (#12344) üzenetére


King Unique
titán

Én se más témában :N , azért akadnak itt nálam nagyobb szakik is, de jó, pont ezért ez a fórum, mert boltok, v webshopok ügyfélszolgálata sokx nagyon nincs képben néhány dologban, én is jártam úgy, nem is 1x, h kérdésemre csak néztek, v nem hallottak ilyenről stb., v mellébeszéltek...emlékszem mikor Passportomat vettem 2 éve, először MM-ban eladó azt mondta, h 2,5"-ben 640 GB a max, 1 TB WD csak külön amerikából rendelhető kb. legkorábban 3 hónap múlva, elég húzós áron, mikor meg a sarki számtech boltbokban már simán kapható volt jóval olcsóbban... :D

Tehát Passport nem rossz, nálam is kibírt 2 évet, vsz többet is ki fog, de nyáron azért melegszik, ilyen téren jobb egy hús aluház=mobilrack megoldás, mert túlzott, hosszantartó melegedés vinyó élettartamára sincs kedvező hatással, főleg, h enyém még ütésálló Nomad tokjában csücsül...persze sokminden függ használat intenzitásától, naponta ki mennyit nyúzza, légkondis lakás se utolsó, v ha nagyon melegedne alá lehet tenni olcsó mini noti hűtőpadot is akár.

[ Szerkesztve ]

(#12348) King Unique válasza tomio (#12347) üzenetére


King Unique
titán

Melyik a jobb, 2,5" v 3,5"... :F Mind2 jó, csak jól kell összeválogatni, igények - pl. mobilitás, ne kellejen + konnektor stb. - döntenek, de ezt jó lenne, ha letisztáznád. Ha 2 TB a kitúzött a cél, az 2,5"-be még icsit drága, 40-45k körül van (My Passport, WD20NPVT + Delock rack, ami drága többszörös interface, 14,5mm -es (4 tányéros a WD) vinyó kezelée maitt is. Ezzel szemben 3,5" olcsóbb, MyBook, v 3 TB (esetleg 4 TB), az említett kevésbé fejparkolós RED vinyó 2 TB + jófajta Sharkoon mobilrack (usb3-asokat nézd) se annyira húzós. Ez gondolom segít vmit, mert ugye ár se mindegy tesódnak se.
+ válaszok: usb3 természetesen megy 2.0-ba is, Green fejparkolása se túlzottan aggasztó, inkább rendszer hdd-ként cinkesebb, fentebb említett megoldások helyett akad más is, ami korábbi linkekben ott van, lehet más rack, vinyó is, ha régebbi notid és 32 bites XP, akkoe elég 2 TB, mert többet úgy se tud kezelni, ahhoz 64 bit és spec UEFI lap kell, GPT partíció stílus stb., Mac egyrészt adott felhasználói kör kiszolgálására (FW, Thunderbolt csatlakozó, HFS+ filerendszer), másrészt divatból, pénzleúzás miatt van (fehér, v ezüst prémium aluház stb.) :D

[ Szerkesztve ]

(#12350) King Unique válasza tomio (#12349) üzenetére


King Unique
titán

Jók a 2,5" Hitachi Tourók, de egyrészt azokba 1 TB a max (1,5-2* csak toshiba, wd*), másrészt azok is parkolják a fejet rendesen, mint a WD-k (szinte minden notivinyó), de igaz HD Sentinelben is korlátozható, de a WD adott ki progit az állítgatására (wdidle3, 1 hsz a topicból), míg a többi nem. Ha 1 TB kell csak, akkor 2,5"-be korábbi hsz-okba találsz bőven ajánlást, de nem 2 TB volt az alsó határ?

+ja igen, ahogy lentebb említik, már nem kapható...

[ Szerkesztve ]

(#12353) King Unique válasza tomio (#12352) üzenetére


King Unique
titán

*-nál WD-re gondoltam, 2,5" 2 TB-ba csak az gyárt, az említett My Passport és WD20NPVT vinyókat, de azért egyértelmű volt szerintem...
Ezt a fejparkolás dolgot meg nem kell túlreagálni annyira :N , láttak már 3,5" Green is 800 ezres értékkel vígan menni, régi Passportomban is több mint 100 ezer van, azt 100/100-as. Ha egyszer beállítod, más oprendszereken, TV-n stb. is műxik, ez lényegében firmware-be nyúl bele, azt módosítja, XP-den menne, linux, mac-en is tudsz windows futtani virtuális rendszerben stb., tehát elég 1x :K , amire te gondolsz, az a HD Sentinel, az állítja be adott gépen, rendszeren, máshol visszaáll gyári értékre, de mint mondtam nem kell túlreagálni, ill van az is tobb os.hez.
2,5"-be mivel alig olcsóbbak a kisebbek, ár miatt sem érdemes manapság 1 TB alatt venni, 3,5"-be meg pláne. Linkekben benne volt, de itt van ajanlott hdd-k listája, + mobilrack topicok is meg lettek említve, itt is+gyári kompaktok is. A linkelt Delock rack meg 14,5" mm-es hdd-t fogadó képessége miatt lett csak megemlítve, mert a 2 TB 2,5" WD átlagnál (2 tányér 9,5 mm) vastagabb 4 db tányérral, itt is, topicokban is van más mobilrack alternatíva is, WD RED (NAS-hoz, de sima külső vinyóba is) 3,5", ahhoz olyan rack is kell, de arra is adtam alternatívát.
Szal döntsd már el, h mi is kellene pontosan, akad alternatíva bőven, nem bonyolult ez annyira egyáltalán, talán kicsit te bonyolítod túl (v lehet sok infó, alternatíva kavart meg, azért bocs, ha így van...) - én kb.ennyit tudtam segíteni... :)

[ Szerkesztve ]

(#12357) King Unique válasza tomio (#12355) üzenetére


King Unique
titán

Toshiba 3,5"-ben eddig nem gyártott, nemrég kezdték el, de inkább csak átcímkézett Hitachik, főleg ára miatt lehet vonzó, de mivel alapanyag jó, vsz nem rosszak. Fejparkolás 3,5"-ben Green-nél van, többi mentes ettől, v csak minimálisan csinálja, tehát jöhet Hitachi, más WD széria - RED - , Seagate stb. ajánlott listába ott vannak. NYÁK-ra integrált usb 2,5"-eknél fordul elő. 3,5" mobilrackre meg itt is elhangzott (pl.Sharkoon, Thermaltake, abban ventis is akad), linkelt topicjában is akad bőveb ajánlás. hajra ;)

(#12356) BonFire: Passporttal jól jártál, Toshiba 3,5"-ben azért olcsó, mert csak nemrég léptek be piacra, hitachitól kaptak alapanyagot, illetve kötelezték 2 amcsi gyártót (WD (ez vette meg Hitachit), Seagate), miután kilóra megvették a többit :D , h biztosítsanak lehetőséget másoknak is, h legyen verseny.

[ Szerkesztve ]

(#12359) King Unique válasza lanti2 (#12358) üzenetére


King Unique
titán

A legelső usb3 Store n' Go-ban Fujitsu vinyó volt (nem a legjobb), de későbbiekben már Toshiba, Samsung (már Seagate), ill mérettől is függ, mert 500 GB-1 TB közt az is változó. Aztán milyen kéne, mert elég sok féle van belőlük, Executive, Traveler egész pofás, funkcionálisan is ott vanak, de áruk is húzósabb.[link] ?

(#12363) King Unique válasza lanti2 (#12360) üzenetére


King Unique
titán

Ezekben már ákt Toshiba vinyó szokott lenni, teszt is ezt támasztja alá, Iomega Egomban is ilyen 1059GSM 3 tányéros széria van, nincs vele gondom (max fejet parkolja, de azt az újabbak, ill minden notivinyó). Korai store n gok JMicron vezérlő miatt is gyengék voltak, de vinyóval már azt is cserélték benne (AsMedia aszem).
Összeségében nem rossz db, de korábban említett 2 Verba jobb (drágább is lehet...), ill akad más 2,5" is palattán, de ehhez ragaszkodsz, veheted. :K

(#12361) Kezdő vagyok: windowsnál célszerű újraindítani, ráadásul, ha leírásban külön kéri is, de ha kimaradt az se tragédia, nálam is előfordult már más progiknál, h elfelejtettem. Működik rendesen, nem? max, ha zavar csinálj egy tiszta telepítést, rakd fel újra, v win7 topicban kérdezz rá.

(#12362) Ze4lOtx: HD filmekhez is elég usb2 sávszél, "usb energia" - tápellátás is elég szokott lenni benne vinyónak, gond akkor van esetleg, ha túl hosszú usb hosszabítót használsz, mert 2,5"-ekhez elég rövid, kb 30-40 cm kábelt adnak, tehát úgy érdemes TV mellett is elhelyezni.Szedtem össze korábban pár alternítívát (hita ár nem nagyon kapható)

[ Szerkesztve ]

(#12368) King Unique válasza TeeJay (#12364) üzenetére


King Unique
titán

Ezt pof*zom én is, teljesen jó rackes megoldás, műszaki szemmel - hőelvezetés, szét-össze-szerelhetőség - nézve is jobb :K , viszont, ha vkinek célirányosan egy ütésálló, v szoftverekkel tarkított modell kell, akkor az említett WD, Adata, 25-30 között vannak azok is.

(#12365) BonFire : ez MO. :D , + amit kolléga is említett m***kos AJ rátesz még pár ezret [link], a külsön vinyó+rack meg számítógép alkatrésznek minősül.
fenti szervezet miatt drágábbak idehaza zenei, de más CD,DVD lemezek is, külföldön az is olcsóbb... :U

[ Szerkesztve ]

(#12372) King Unique válasza BonFire (#12369) üzenetére


King Unique
titán

amit ír Teejay is, h sokan nincsenek tisztában többek között árakkal sem, a boltok ezt kihasználva játszanak, feszítik a húrt a saját hasznukra. Amikor én vettem enyémet, akkor helyi x db számtechbolt árai között, többmint 5k eltérés simán volt, holott mindenütt uazt adták, egyforma feltételekkel...

(#12376) King Unique válasza Byga007 (#12373) üzenetére


King Unique
titán

Jó a Sharkoon rack, de amit javasolnak, csak usb3-asat érdemes venni manapság, ebben is van [link], az ajánlot Raidsonic 2,5"-ben minőségilnek mondható, hasonlóképpen 3,5"-ben is [link] ,ill 3,5" rack topicban is nézelődj. Win7 meg alap, h kezeli, rádugod, illesztőprogit tölt le-telepít hozzá, vinyót particionálod, formázod lemezkezelőben, aztán hajrá.

(#12375) TeeJay: az meg a másik, h nem tartanak....+ sokx alapvető infókat nem tudnak adni rőla :D Ezért szoktam pl. MM és társainal szemügyre venni, megvenni viszont már nem feltétlenül ott kell.. :N

[ Szerkesztve ]

(#12379) King Unique válasza TeeJay (#12377) üzenetére


King Unique
titán

nem mondod :) , de még ott se tudtak pontos infót adni...Vétel meg ahogy mondtam igényektől függ, ha vkinek semmi extra, jobb az általad is preferált mobilrackes megoldás.

(#12378) Byga007: igen neked kell felraknod usb3 driverét, ha még nem tetted volna :K , + ajánlott lecsekkolni gyártó oldalát is, mert, ha van, ajánlott frissíteni, + TV-s lejátszás dolog is nagy eséllyel működni fig. :K

[ Szerkesztve ]

(#12383) King Unique válasza ovecs (#12381) üzenetére


King Unique
titán

Hát a 2 közül inkább a WD :K , az bejáratottabb, bár műanyag, de szellőzőnyílások vannak rajta, így nem melegedik annyira, Canvio háza nemtom milyen, lehet zárt és nyilván műanyag az is...
Másik alternatíva külön megvenni vinyót és hozzá egy külső usb-s mobilrack, ebben a hsz-ban arra is van pl, topic.

(#12382) BonFire: na az jó, üdv a "WD klubban" :)
Amúgy tudna még többet is, ezekben még a 3 tányéros WD10TPVT vinyó lehet vastagságából és én 1. generációs szériámból ítélve (ez is az, Sentinel?) , 80-90 MB/s körül tudnak, ha HDTune, CrystalDiskMark, Atto Disk Benchmark progik vmelyikével megnézed. Persze tényleges másolás filemérettől, továbbító vinyó sebességétől függ, ahogy néztem 3,5" 500-asaid vannak (tányérszám, rpm ), lehet az csak ennyivel tudja rátolni, vírusírtó is lassít rajta stb...de gondolom ez is bőven jó. Esetleg lehet usb3 drivert is frissíteni, az is néha tovább lendít a tempón.
jó a videó... ;)

[ Szerkesztve ]

(#12386) King Unique válasza BonFire (#12382) üzenetére


King Unique
titán

Kiegészítésképpen még annyit: akár érdemes még az elején firmware-t frissíteni rajta, ha nem a legújabb lenne rátéve, bár dátum alapján vsz az van [link ], progijait nyugottan bepakolhatod 1 mappába, ha véletlenül letörölnéd gyártó oldalán fent vannak, akár komplatt isoba is [link], + magyar manual stb.[link]. Ha szeretnéd, sajátgépben WD logóval is megjeleníthető [link]
Vmint sok gyári kiegészítő, pl. tokok érhetőek el hozzá [link], nekem ilyen van, kábel is elfér benne, kapható még pár helyen, akad olcsóbb neoprén is, vmint van ütésálló Nomad is hozzá, de ezek csak opcionálisak, ahogy fentebb említett progijai is.
Remélem elégedett leszel vele. :K

(#12384) t-bali3: így van , inkább 1 TB-osban érdemes gondolkodni, azok ár-érték aránya a lejobb, jó az említett WD is :K , de ha visszaolvasol találsz bőven alternatívát, nemrég kérdezett más is Verbáról [link], jók ilyen célra, de akad más is...

[ Szerkesztve ]

(#12388) King Unique válasza BonFire (#12387) üzenetére


King Unique
titán

Csatlakozó nem oszt nem szoroz, gyári rövid kábelével rádugva vsz fesz ingadozási gondjai sincsenek. Passz... :F , én nem futottam bele hasonlóba, lehet TV függő..., firmware frissítés talán segít, Passporton jóformán kockázatmentes, többször csináltam már, TV-n is lehet. NTFS filerendszert nyilván kezeli TV-d, 4k fomázási egység, v annak 512 byte-os emulálása is gondolom megy neki, de nem tudom miféle tied? Multimédiás topicokban WD Ses driverrel (PC, Mac) kapcsolatban regéltek, h némelyik TV ennek hiánya miatt nem ismerte fel, de ez nem feltétlen kell ahhoz, megy az anélkül is.
Szerintem, ha van rá mód, másikon is ki kéne majd próbálni, azon is akad-e, h látszódjon mi a hiba tárgya, esetleg fw update mind2 -n (tv+passport), + multimédia, tv topicokban érdemes innentől érdeklődni.

(#12394) King Unique válasza BonFire (#12392) üzenetére


King Unique
titán

ezek szerint TV-d a gyenge láncszem, ezzel sokat nem lehet kezdeni, fw update max, v másik külső vinyóm de a WD kompatibilitás terén elég jó, szal mással is lehet ezt produkálná...milyen modell pontosan?

(#12397) King Unique válasza BonFire (#12395) üzenetére


King Unique
titán

Akkor marad így, jobbat nem tudok :N , WD-nél progijai kiírják fw verziót, vsz legújabb lehet rajta, de amúgy update elég hamar megvan , áramszünet, gépfagyás szokott problémát okozni.

(#12408) King Unique válasza Petyus87 (#12406) üzenetére


King Unique
titán

így van, amit kolléga is ír, ellátja elég árammal :K , sőt több TV-n már manapság megnövelt áramerősségű (500 helyett 1000mA) usb port is található. Olyan, h nem pörög fel, mert kevés áramot kap, inkább túl hosszú usb hosszabító kábel miatt (gyári elég rövid 2,5"-nél), v ha vinyó áramfelvétele túl nagy, de 2,5" 5400-asoké ok szokott lenni, 7200-as lehet problémás.
Külső tápos=3,5" mért lenne ritka... :F , akad bőven kompakt , illetve külön mobilrack+hdd kivitelben is, de divatból valóban több a 2,5", viszont 3,5" olcsóbb, 2,5" 1 TB áráért ezekből már kijön 1,5- 2 TB
Alternatívák meg visszaolvasol, linkeket megézed, bőven akadnak.

[ Szerkesztve ]

(#12411) King Unique válasza #32577792 (#12410) üzenetére


King Unique
titán

Mekkora kéne fizikális méretet, no meg tárhelyet tekintve, mert áramellátási szempontból mind notid, mind TV-d megfelelne 2,5"-nak (altenatívák: ez [link], ez hsz), v van "nagy" 3,5" külön 230/12V tápadapterrel ( hsz itt, itt) :F
Vmint nem árt TV manuáljában utánanézni usb meghajtó kezelésének, amit előtted is írtak, mert némelyiknél külső vinyó kcsit akadozva működött (#12387), de általánosságban nem szokott gond lenni kezelésével.

[ Szerkesztve ]

(#12416) King Unique válasza donatel (#12415) üzenetére


King Unique
titán

Épp nemrég volt ajánló.
500-as 18-20k, de 21-25k ból már 1 TB is kijön egyik-másik típusból, azok ár-érték aránya a legjobb. :K
Olyam, h "legjobb, legtartósabb" nem igazán definiálható, de ha intenzív használat vegyél ütésállót, v mostani nyári meleg=vinyó melegedés, akkor meg aluházasat (külön usb-s rack+ bele vinyó), + vmi kis hordtok neki, linkekben találsz alternatívákat.

[ Szerkesztve ]

(#12420) King Unique válasza Directors (#12417) üzenetére


King Unique
titán

Nekem is volt rövid ideig ilyenem (kicseréltettem Samsung Storyra), ment gond nélkül XP-n, win7-en is, bár nem egy mai db...ha jó az állapota, vinyó 100/100, táp, usb kábel ok, akkor nem külső vinyóval van a baj, pláne nálad meg megy, hanem haverod gépén nem ok-s vmi (win7 eredeti, nem gányolt?)...vírusírtó, v más nem fogja, mert látom eltávolítani sem engedi normálisan (Unlocker progival megnézhető mi használja), másik usb portba próbálta, eszközkezelőben felkiáltókel nincs mellette stb.? Esetleg jogosultság, saját tulajdonban vétel (link), bár annál fielokat nem engedi törölni, felülírni, nem h megnyitni se...

(#12419) Rika-chan: #12416...a célnak akár toshiba is megfelel

[ Szerkesztve ]

(#12422) King Unique válasza Directors (#12421) üzenetére


King Unique
titán

ok, azt majd fejleményeket írd meg, mert vsz ő rendszere xar, (akkor meg win7 topic, v más).

(#12424) King Unique válasza brunci111 (#12423) üzenetére


King Unique
titán

Ha notidon csak usb2 van, nem baj :N , usb3 visszafelé kompatibilis, de ez már sokx lett írva nem akarom ragozni [link]...
Ahogy látom 2,5"-ben gondolkodsz, ha 30k a keret simán kijön 1 TB, azok ár-érték aránya a legjobb, 500-asnál nem sokkal drágább, elmegy az általad nézett WD Elements is, de jobb a Passport, alternítívákat találsz korábbi hsz-okban, pl. itt.

[ Szerkesztve ]

(#12427) King Unique válasza csari (#12425) üzenetére


King Unique
titán

hát ja, vsz lejátszó a ludas, amit kolléga is említ...lehet primitív és csak bizonyos usb chipeket ismer fel, toshibáét nem. külső vinyók meg jók gondolom, pc-n biztos, elsődlegesen arra is lettek tervezve...

(#12434) King Unique válasza mutyuru (#12433) üzenetére


King Unique
titán

Az is jó megoldás lehet, itt találsz néhány alternatívát. Freecom jó, minőségi cuccokat csinál, német gyártó, ez az sq TV-vel is ok, de akad más fajta is.[link]

(#12430) padi68: neked is ott van...

(#12437) King Unique válasza kw3v865 (#12435) üzenetére


King Unique
titán

Sentinel nem nagyon szokott tévedni :N , ha 6 órát ment, akkor annyit. Más kérdés, h írásodból ítélve nem boltban vetted zsír újan, hanem másodkézből vkitől, itt PH-n esetleg? Mert ilyenkor benne van...biztos kipróbálta stb., azt elsumákolta a dolgot... :D Ilyenem nincs, de amiket külső vinyót vettem eredetibe, az mind 0 órás volt. Mennyiért adta neked, mert egy ilyen boltba kb. 25k körül van, ha sokkal olcsóbban, akkor még érthető, mért tőle (papírok, garijegy van hozzá) ?
Másodrészt ennyi működés még semmi, gondolom 100/100-as, ez az új szériás toshiba vinyó is jó, tehát ettől még működni fog ez évekig, aggodalomra nincs ok.
nála rákérdezhetsz övé mennyi volt, amikor vette boltban, de gyanítom nem ennyi...

[ Szerkesztve ]

(#12440) King Unique válasza atika88 (#12438) üzenetére


King Unique
titán

persze, de min néznéd, mert pc-n sima ügy (ált. tv-n, lejátszón is), főleg usb3-on, de HD-hez usb2 is elég, ill 5400 rpm-es vinyó, mint ami ebben is van?
sőt pc-n is inkább proci, videokari, lejátszóprogi függvénye, de ha eddig ment, erről is menni fog simán...

[ Szerkesztve ]

(#12443) King Unique válasza kw3v865 (#12442) üzenetére


King Unique
titán

de nem boltban vetted, hanem másodkézből, igaz, akkor meg nincs min csodálkozni...mennyiért ha nem titok?

(#12446) King Unique válasza petya80 (#12444) üzenetére


King Unique
titán

Anyósnak... :D
Szerintem, mivel ő vsz nem sokat fog vele babrálni, célszerűbb a mobilracket - Rapid Case - venni, egyrészt üresjáratban x perc után leállítja vinyót, energiatakarékba megy minimális fogyasztással, másrészt dokkolónál (az leállítja-e nemtom) szabadon hagyva vinyót por stb szennyeződés se jó ha ellepi, v egyéb külső behatás...harmadrészt TV-re dugva én, többség is külső vinyót/ mobilracket próbált sikeresen, dokkolót kevésbé, lehet azzal is menne, de kevés az infó róla.
Amúgy jó ez a Sharkoon rack, sokat ajánlott db :K , az, h non-stop menjen - igaz lekapcsol részlegesen - , hát..., ha már rajta lévő kikapcs gombot nem akarja használni, akkor célszerű közbeiktatni egy kapcsolható elosztót (lábbal), h ne fogyasszon non-stop.

(#12445) phDani: 900mA egyfajta névleges érték, pc-ken, ha 1 port 500mA-e nem elég neki, képes indításnál (akkor veszi fel a legtöbb áramot) átmenetileg többitől elvonni,ill névlegesnél kisebb árammal is elmennek, kérdés hosszútávon ez mennyire tesz jót neki, szakik Y-ont ajánlanak, de régi gépen én is hasonló toshiba vinyót hajtottam 1 db 2.0 portról sokx, ahhoz Y-t adtak, de nem mindig dutam be mind2-t, nem lett baja. :N . Hátlapi usb-be dugva, ami közvetlenül alaplaphoz csatlakozik vsz nem lesz gond, de usb3-hoz nehezebb is microB Y kábelt szerezni, idehaza nem nagyon láttam korábban...bár manapság már azért akad: ez , v ez (lehet hosszú, másik meg rövid...)
Félig dugod be... :F , akkor nem érintkezik rendesen, v gép aljzata lazult ki, másikban is próbáld.

[ Szerkesztve ]

(#12454) King Unique válasza #32577792 (#12453) üzenetére


King Unique
titán

Toshiba Basic is jó ilyen célra, bár én aluházas Alu2S, Steele modelljeit többre tartom, Elements helyett inkább Passport, ez a seagte ( v átcímkézett samu M8) vinyó se rossz, de nagyon noname házzal nem érdemes játszadozni, minőségit célszerű venni. Ezekben (1, 2) akád néhány alternítíva, ajánlott topic hozzá.

[ Szerkesztve ]

(#12455) King Unique


King Unique
titán

Megújultak a Western Digital 2,5" Elements portable, My Passport Edge merevlemezei, előbbi új Passportra hajazó dizájnnal 1 TB kapacitásban már 2 tányérral, útóbbi már Ultra néven és 500 GB után 1 TB méretben is elérhető, szintén 2 tányérral (WD10JPVT, v a legújabb SATA 3-as WD10JPVX) vinyóval
ilyen kinézettel felesleges 2,5" Elements , 3,5" fronton meg meghagyták.. :D .

[ Szerkesztve ]

(#12458) King Unique válasza TeeJay (#12456) üzenetére


King Unique
titán

Így már mondhatni igen :K , a 3,5"-est meg lexarják elég rendesen :D , persze nem hiába, 2,5" hordozható most a divat...apropó csicsás progi, lett a Smartware-nek egy fizetős pro változata is, felhőbe ment stb., de h megéri e...

(#12457) Alex91: igen láttam :R , de ott kevesebb...studiora meg tehettek volna usb3-at, thunderboltot akár, mint a Buffalo, Lacie.

ez a My Passport Enterprise, ahogy látom kompatibilis a windows to go szolgáltatással, képfile-t csinál rá rendszerről, ami bárhol használható. De rendszer többire is telepíthető, róla indítható, lehet épp win8 nem, csak kérdem, még nem próbáltam :F

[ Szerkesztve ]

(#12462) King Unique válasza TeeJay (#12461) üzenetére


King Unique
titán

hát ja, gari se utolsó szempont...főleg, h ezeknél a webshopoknál nemtom garanciafutár van-e, v neked saját költségen kell visszaküldened, + sokáig (hetek, akár 1 hónap) is elszórakoznak vele, lagalábbis nekem helyi boltnál is volt ilyen tapasztalatom, nem feltétlen előny az se, igaz ott legalább face to face tudsz reklamálni :D
viszont My Passportok elég megbízhatóak, vsz nem lesz vele egyhamar gondjuk, ha még mellette megfelelően is használják... :)

(#12472) King Unique válasza DeathAdder (#12468) üzenetére


King Unique
titán

Milyen raptorod van pontosan, mert WD oldalán 15 mm vastagnak írják a 2,5"-est, tehát a legtöbb 2,5" mobilrackbe bele sem, max a Delock 42477, 42492.
Másrészt vsz indítóárama jó magas lehet, ha 5,1 W-ot eszik olvasás, írásnál, a 7200-as Black meg csak 1,5 W, ráadásul az indítási/felpörgési áram még ennél is kicsit magasabb...utóbbinál HD Sentinel szerint 1150mA volt vkinél (voltak is vele gondok usb2-n), Raptoré biztos több (értéket nem tudod?), magyarán már blacknél is min usb 3 port (900mA), v usb3 Y (900+500) kábel kell, raptornak lehet az se lenne elég, ha nagyon magas ez az értéke...
Melegedés is ott van, bár talán egy jó alu rackben nem főne xarrá, de ki tudja.
Szal necces...esetleg Thunderbolt tudná fix kiszolgálni, v új 100 W-os usb 3.0 [link].
Fönti rack Y usb 3 kábelt meg lehet próbálni esetleg müxik-nem müxik alapon, v megvárod új usb3 szabványt :D , v másik vinyóval próbálkozol, mai nagy adatsűrűségű 2,5"-ok is akár 100-115 MB/s szekvenciális olvasás-írást tudnak, szerintem ez adatmozgatáshoz elég, v neked mire kéne :F Ha ennél nagyobb tempó kell, vegyél 3,5"-ost.

(#12466) ungawa: SE a régieknél a nagyobb 750 GB-1 TB, v afeletti méretet jelölte,d e pont most újultak meg.[link]

(#12469) BonFire : ezt tapasztaltam én is helyi boltoknál, sokat rátesznek, + garival elszórakoznak..., de annyi előnye azért van könnyebb velük nyilván kontaktot tartani, időben visszaküldeni a terméket.

[ Szerkesztve ]

(#12474) King Unique válasza DeathAdder (#12473) üzenetére


King Unique
titán

Fenti 2 Delock rackbe beleférne. Modellszám alapján 3,5" ír google, de 2,5"mondtál, 5v és 12V-ra is rádugható, az hogyan :F 0,95A nem vészes ahhoz képest, bár inkább Sentinel felpörgési áramfelvétel értékére lettem volna kíváncsi, viszont TV 1 db usb2.0 portja lehet karcsú lenne hozzá ,ha médialejátszón lesz , azé vsz jobb, +ha van rajta 2db, akkor Y kábellel stabil lehet, ha direkt 1A-es külső hdd usb aljzat, az még jobb lenne (TV.ken szokott lenni)
HD filmek lejátszásához meg elég 5400-as hdd, usb 2.0 is (de attól rackbe még usb3-at célszerű), rámásoláshoz is.
Tehát, ha ragaszkodsz ehhez a vinyóhoz, akkor még működhet is akár, ha tényleg 5V 0,95 (v picit kevesebbel is elmennek ) A elég neki és nem fűt túlságosan.

[ Szerkesztve ]

(#12476) King Unique válasza #32577792 (#12475) üzenetére


King Unique
titán

Így van, jól jöhet :K , de jobb is azt nem vetted meg, mert pont az a széria volt usb2 microB csatival szerelve (miniB helyett), amire sokat panaszkodtak, h kilazult, nem érintekezett rendesen, volt aki beletörte stb....
Használtam meg necces venni, lehet tulaja is ezért akarta eladni, vinyó is ki tudja milyen állapotban volt benne, jobban jársz egy újjal, v olcsóbban kijössz ha külön notivinyót + mobilracket veszel.

[ Szerkesztve ]

(#12478) King Unique válasza DeathAdder (#12477) üzenetére


King Unique
titán

Információk fület lefelé görgetve, Lemez információnál.
Érdekes mi van ráírva (annyit használ max elvileg), mennyit vesz fel dolog, mert 500, v 750-es scorpio blackre 0,55A van írva és Sentinel felpörgésre 1150mA-ert ír, illetőnél usb2-n sokx elakadt, eltúnt okonja vsz elégtelen tápellátás miatt.

[ Szerkesztve ]

(#12479) King Unique válasza King Unique (#12478) üzenetére


King Unique
titán

azt lehet nem írja ki, "adatok feltöltés alatt" lesz,mert adatbázisban sem teljes infója [link], topicban jelezd-kérdezd fejlesztőt .

(#12482) King Unique válasza Toto00 (#12480) üzenetére


King Unique
titán

Mire formáztad, milyen szektrormérettel, (minek?), mert gyárilag NTFS? Akadozás lehet elégtelen tápellátás miatt is (kap eleget TV-től?), vinyó melegedés, bár az még nem aktuális...
lejátszáshoz elég 5400 rpm is, lehet olyan szektormérettel formáztad,amit TV nehézkezesen emulál, de csak tipp, v egyszerűen egy firmware update javítana a dolgon, mind Passporton, mind TV-n, egyszerű, hamar megvan min2.
Ha ez sem oldja meg multimédia, TV topicban próbálkozz.

[ Szerkesztve ]

(#12484) King Unique válasza Toto00 (#12483) üzenetére


King Unique
titán

Az nem igazán, mert legtöbbünknél 5400-asssal is simán mennek HD mkv filmek TV-n, szerintem TV lesz a gond, kompatibilitás talán, fw update próbáld, tápnál meg néha előfordul TV portja gyatra, v ha usb hosszabbítóra van dugva , áramerősség csökken., + az meg a másik, amit kollega mond, 1A hdd port.

[ Szerkesztve ]

(#12491) King Unique válasza Toto00 (#12489) üzenetére


King Unique
titán

ja, vsz tényleg táp lesz a ludas, pedig ezek áramfelvétele szinte a legkisebb (500mA körül), TV usb portja elég gyatra lehet akkor...

[ Szerkesztve ]

(#12493) King Unique válasza DeathAdder (#12492) üzenetére


King Unique
titán

ahogy mondtam, adatbázisban sincs benne...
SSD nyilván jobb lenne, kevesebbet is eszik, kevésbé melegszik. :K

(#12495) King Unique válasza DeathAdder (#12494) üzenetére


King Unique
titán

SSD 7 mm vastag, v más tied, de megfelel neki ez. :K

(#12498) King Unique válasza tapppeeer (#12497) üzenetére


King Unique
titán

Igen :K , csak MyBook tápját se felejtsd el bedugni usb előtt..., persze h más, Passport 2,5" mobil usb tápos, MyBook 3,5" asztali külső tápos. Mind2 NTFS-re van tolva, tehát ha egyiket kezelte (ismeri NTFS-t), akkor másikat is fogja.
milyen az új 2 TB Passport, kicsit bumfordi, de azért elégedett vagy vele, 4 tányérral nem melegszik?

[ Szerkesztve ]

(#12501) King Unique válasza blaca83 (#12499) üzenetére


King Unique
titán

2 év gari van rájuk, megnézni, regisztrálni a Smartware programban, v weboldalukon is lehet itt, itt, ha bolt csak 1-et ad az cinkes...ilyenkor max WD-vel felvéve kapcsolatot lehet gariztatni, ha még időben van.
Sanszos az elített táp probléma :K , mert ezek csak úgy nem szoktak tönkremenni, ráadásul 2 külön db, ugyanazon a gépen, meg csak nem fogtálki 2 selejtet, ha több évig mentek.
Más dolog, h vinyó állapotát nem árt nyomonkövetni, pl. Hard Disk Sentinellel, vsz nem egyik percről a másikra lett badsectoros, jelezte volna a romlást és még időben tudtál volna lépni... :U Azért utólag megnézheted vele, mennyire rossz az állapota (SMART), kondíció mennyi stb.és topicjában, adatmentés topicban érdeklődj.
Ha nem teljesen kuka (0% kondi), akkor azért vissza lehet vakarni adatokat, persze szakembernél elég borsos áron..., de Get Data Back progi se lát rajta semmit ?

(#12500) BonFire ez jó volt :C

[ Szerkesztve ]

(#12503) King Unique válasza blaca83 (#12502) üzenetére


King Unique
titán

Get Data Back se látott semmit? Ilyenkor egy sima CHKDSK (chekdisk) lefuttatása, v TestDisk partícióvisszaállító progi is segíthet, de ha túl sok a bad sector, kondíció nagyon lement, már nem biztos, h érdemes vele szórakozni...adatmentés ügyben is érdemes többeket megkérdezni, itt PH-n is, liksoft kollégát, topic, vmint sokx előfordul, h itt nálunk nem tudnak vele mit kezdeni, de külföldi cégek fejlettebb technológiával meg simán megoldják, igaz legtöbbször jó drágán...
WD Green gondok ismertek, de mkinek lehetősége van a meghibásodásért leginkább felelős fejparkolást átállítani [link], rossz szériák ugyanúgy előfordulnak bőven többi gyártónál is, ezért nem lehet csak úgy elhamarkodottan " ráhúzni vizes lepedőt WD-re" :N Abban is vannak nagyon is jó modellek, amik másoknál kifogástalanul működnek, érdemes ajánlott hdd listát nyomonkövetni.

[ Szerkesztve ]

(#12506) King Unique válasza La Magra (#12504) üzenetére


King Unique
titán

Külső adattárnak ált. 5400-as vinyókat használnak, de 7200 is belefér nyilván, viszont ahhoz nem árt egy alu mobilrack (passzív hűtés), szellőző nyílás is előny, ebben nem fő meg (pl, pl2), főleg 5400-as tapasztalatokkal, de tied se vsz. Van aktív hűtéses is, ez sokat dícsért, halk rack, ebben nyáron is kb. 35 fok körül van vinyó, igaz drágább is vmivel...
Többfelé van osztva, az természetesen nem gond :N

(#12505) blaca83 ok, tőle kérdezz, ö nagy szaki :K

[ Szerkesztve ]

(#12513) King Unique válasza sanzi89 (#12512) üzenetére


King Unique
titán

Itt 2,5" rész , most nem írom le sokadjára külön... :P
Kicsit kesze-kusza a megfogalmazásod, mert ha jól értem 2,5" kéne, de azok csak usb táposak, 3,5"-hez van külön tápegység, de gondolom olyan 2,5" mobilrackre gondoltal, amin van + 1db usb tápkábelnek is lik ( y Y kábel). Linkben van rá alternatíva, linkelt topicba is, min 500 GB érdemes, v 1 TB, az se sokkal drágább és ált.TV használathoz elég 1 usb kábel, v jobbakon van külön 1A-es usb hdd aljzat .

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.