Hirdetés

2024. június 25., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:02:15

LOGOUT.hu

Külső merevlemezek - USB, eSATA, FireWire HDD
Kérdezés előtt kérjük olvasd el az összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11781) King Unique válasza trafipax (#11780) üzenetére


King Unique
titán

Akkor 3,5" megfelelő számodra, talán mobilrackes megoldás ajánlottabb, kapcsológomb miatt is, ebben (2. link) találsz infót.
Maradhat akár non-stop rádugva, de ha tartósan nem használod, azért érdemes kikapcsolni, elosztót áramtalanítani, ami azért nem olyan megerőltető... :)

(#11790) King Unique válasza werszomjas (#11783) üzenetére


King Unique
titán

Ahogy TeeJay mondta samsung M8 (ami jó), csak miután Seagate felvásárolta, átcímkézték, mert a gyári 2,5" Seagate.ek kevésbé jók. Felpörgési indítóárama mennyi, 075-08A körül?
Jó kis cucc az NH13, végülis jó vétel volt :K

(#11787) panpeter92: win7-et használsz gondolom, az nem veszi el portról leválasztás után áramot,m int XP, tehát kicsit - kb. 15 sec, v több - érdemes várni, míg fejet leparkolja, forgást leállítja, azután lehúzható.
Ha nem kakrsz várni, korábban megtárgyaltuk registrybe bele lehet nyúlni, átírni ezen beállítást, Teejay csinált hozzá auto regfile-t, nála érdeklődj (azért nekem is megvan [link] , utána restart)
Milyen külső vinyód van :K , mert pl. WD-nék gyári progiját feltéve, a tálcán azzal is leválasztható normálisan.

(#11789) Petty323i : a vinyó Samu F4 satás, ez a noname rack kisbetűs részen látszik ata/atapi , ami IDE, de SATA is rá van írva, az tévesztett meg, én is azt néztem elsőre, ezért bocsi :B , de mondtam érdeklődj 3,5" rack topicban, v akad ennél jobb, megbízhatóbb, azokat is nézd előtte meg :U
azért ezekre google-ban is rákeresel, látni melyik-melyik, + ezen akkor mért írják rá mind2-t a dobozra az is fura, 1394 meg a Firewire, v ezekkel bővíthetó, cserélhető, v mi... :F

[ Szerkesztve ]

(#11792) King Unique válasza panpeter92 (#11791) üzenetére


King Unique
titán

Na, akkor nem is kell registrybe belepiszkálnod, felrakod Smartware-t és tálcán leválastva jó lesz :K
Médialejátszó más tészta (pc-s használatra vannak elsődlegesen tervezve), az vezérli leállítását, jó esetben az leáll, Passport is, ill üresjáratban x perc utáni leállás (állítható WD Sleep Timer) hogyan érvényesül, az próba kérdése.

(#11794) King Unique válasza qwerty101 (#11793) üzenetére


King Unique
titán

3,5"-be inkább már 1-1,5-2 TB-osokat érdemes venni, v afelett, ha csak 500 GB kell, akkor érdemesebb külön usb-s 3,5" mobilracket+ bele egy vinyót venni, ebben a hsz-ban (2. link) találsz infókat :K Ha csak biztonsági mentésre kell és csak 500 GB, lehet praktikusabb egy 2,5" (abban is már 2 TB a max), én 3,5" otthon nagymennyiségű adat tárolásához, filmnézéshez használom.
Samsung M3 Station már nem nagyon kapható, max a 2,5" M3, Adata 3,5" NH03 Ninja szintén kifutó, tehát kompaktból maradna WD MyBook, de 1 TB alatt nem érdemes....akkor fentebb említett rackes megoldás inkább.

(#11796) King Unique válasza artiny (#11795) üzenetére


King Unique
titán

Látom beírtad 3,5" mobilrack topicba is, ahova való :)
TV-n, ha kilépsz menüből, lejátszást leállítottad, elvileg kihúzható, de jobbak TV-vel együtt kikapcsolnak, utána racket is érdemes kilökni rajta lévő gombbal, ha nem használod.

(#11798) King Unique válasza Lengyi (#11797) üzenetére


King Unique
titán

Én ilyet nem tapasztaltam enyémmel :N , de páran már panaszoltak ilyesmit, másik topic alapján szerintem alaplappal, usb porttal lesz a gond...(link1, link2)
Ahhoz h ez biztosan állítható legyen, Passportot ki kéne próbálni másik gépen is,másik usb portban. Látom asus notid van 1 usb3 porttal, abba használod? Olyan még előfordul, h ha usb3 driver nem a legfrissebb, akkor lassú, eldobhatja stb, tehát update.
Tápot meg csak kap eleget - amúgy is 2,5" WD-knek kell a legkevesebb - főleg usb3,ba, de még usb2 -be is, h esetleg emiatt dobná el. Kábele stabil, nem lötyög közbe, nincs megtörve gondolom.

[ Szerkesztve ]

(#11802) King Unique válasza kovy79 (#11800) üzenetére


King Unique
titán

Erre akkor kaptál választ, h ha azzal a Hita rackel (ami nem is direkt rack, hanem gyári kompakt ha jól nézem, csak szétkapható könnyen) megy (ami nem a best of azért, régi is), akkor (nevesebbek mint Sharkoon, Thermaltake stb,v gyári MyBook.) többivel is, de engem is érdekel mi a nagy megoldás. :K

[ Szerkesztve ]

(#11804) King Unique válasza werszomjas (#11803) üzenetére


King Unique
titán

Mivel TV portja csak usb2-es, elég olyan hosszabító is, male-female kivitelben, h össze lehessen kötni (hosszabító anyjába külsü vinyó apáját beledugni :D ) , szal Igen ezek megfelelnek :K
milyen külső vinyóról van szó?

(#11809) King Unique válasza pluhi (#11806) üzenetére


King Unique
titán

Ja SSD az tényleg, csak sajna nagyobbak elég drágák még.
2,5"-ok szinte hangtalanok (áramfelvét nem gond különösebben Passportba lévő wd vinyók áramfelvétele a legkevesebb), 3,5"-be szakik mobilrack+hdd megoldást javasolnak, alu ház hőelvezetése miatt is, illetve strapabíróbb szériák is akadnak Green-nél, pl. RED (de az drágább) , kis hangja mindnek van terhelés alatt, de nem különösebben zavaró (nekem...)
igen +usb2-eset már nem érdemes venni, usb3-al egy áron áron szinte.

[ Szerkesztve ]

(#11813) King Unique válasza vmaxter (#11810) üzenetére


King Unique
titán

3.0 hosszabító kábelt akkor igazán célszerű venni, hozzá, ha Pc-n usb3 portba használod, de mivel TV csak 2.0, ezért elég olyan is. bár vékonyabb kábelnek nagyobb az ellenállása, vastagabb vezeték - mint usb3-é - vsz jobb ilyen téren, ill lehet jobb minőségű is és ha csak 800 HUF, akár... :K
Az ált. 30-40 cm szokott lenni, pont azért mert túl hosszú kábelnél----ellenállás nő----áramerősség csökken----akadozik vinyó felpörgése, ezért a minél stabilabb működés miatt nem adnak túl hosszút gyárilag.
Hosszabítót lehet használni TV-n is :K ,csak figyelni kell ne nagyon legyen 1,5-2 m-nél hosszabb, ill függ a dolog TV usb portjának áramleadó képességeitől (jobbakon direkt 1A-es "küldő vinyó portok" vannak), vmint hdd áramfelvételétől, miben 2,5" WD-k a legjobbak, mert pont 05-06A-re van belőve, amit usb2 port is lead (jó esetben).
De ha elsősorban TV-s célokra kell,mért nem veszel saját tápos 3,5"-est, ott simán hosszabb usb kábel is használható, ill gyárilag is hosszabbat adnak hozzá. :F

[ Szerkesztve ]

(#11817) King Unique válasza vmaxter (#11814) üzenetére


King Unique
titán

Csak akkor pontosan írjátok oda mire kell, amúgy praktikusabb 3,5" csak otthonra, TV-ni, de cipelni is kell, nyilván 2,5" a nyerő. :)

(#11816) bb0t: melyik pontosan :F Jó kütyük, szinte a legstrapabíróbb ütésállóak (25M3,25H3P), előbbi másoknál is bevált cucc, az újabb 25A3-ba 2 tányéros gyorsabb vinyó került, emiatt vékonyabb is, de ez nem olyan strapabíró, mint előbbi 2. :N Tehát strapabíróság fontos,akkor ezek jók (v még Adata HD710, SP A15,A80), ha nem akad más...
Adata CH11 régebbi széria, semmi extra, de a célnak megfelel és ára is jó. Te döntsd el mire van szükséged és az alapján válassz. :K

[ Szerkesztve ]

(#11832) King Unique válasza bb0t (#11818) üzenetére


King Unique
titán

A 710-es is gyors, mivel 2 tányéros (2x500) Toshiba MQ01ABD100 vinyó van benne, max kb.110-115 MB/s szekvenciális értékekkel. M3-at nem tudom :N , 20 mm vastag 3 szinte védőborítás miatt is, de pont ezért jelent meg a karcsúsított A3 :K , garancia? 15 mm vastag ( egy 3 tányéros 17-18 mm) + itt egy teszt, sebességértékekből is látszik ( 3 tánynéros max 9x MB/s körül)
Igen Y kábelt adnak hozzá, biztos, ami biztos alapon, h usb2 porton is fix menjen,mert vsz benne lévő samu M8/ v fenti Toshiba vinyó indulási áramfelvéte magasabb picit, de van Iomega Ego-m (3 tányér, régebbi Mk...toshiba vinyó, Y kábel) és az is simán megy 1 db usb portba is, ez is menni fog :K Nálam fő vonal usb3-as csak, kiegészítő táp vonal vékonyabb sima usb2-es, de ha 3.0/2.0-ba bedugod mind2-t nem hátrány :N

(#11829) Májküll: nem rossz a CH11, megvehető :K , de már régebbi modell, 3 tányéros vinyóval, különösebben semmi extra.(max felcímkézés, mint a könyvet... :) )

(#11826) Forestgreen: bővebben milyen külső vinyó, mire van formázva :F egybe 4 GB-nál nagyobb fileokhoz, igen NTFS-re kell áttolni :K , FAT.. nem támogatja. újakat már arra formázva szállítják, ha nem ez a a gond, akkor vírus, v vmi megsérült, állapota rendben van Sentinel szerint, azt nem kérdem szabad hely van- e rajta...

(#11827) Dzsolo: van egy régi 3,5" IDE vinyód is ? mert ahhoz, h külsőt csinálj belőle kell egy ezt támogató mobilrack (link)
Minden 2,5" csak usb-ről kap tápot, nem kell neki külső adapter, usb-s megoldás se terheli, h emiatt tönkremenjen (max az gáz, ha 2.0-án nem kielégítő a tápellátás, de ezért kell hátlapi usb portba dugni , ill Y kábellel használni)
De ezt mér kérded , mid is van, mit akarsz venni :F

(#11831) komzs: második NH13 (ez az újabb, CH94 régi xar széria és csaj usb2-es) és negyedik Hita Touro Mobile jó cuccok, ajánlott vétel :K , más: a fentebb említett új Transcen, más Adata (HD710), WD My Passport, esetleg mobilrackes megoldás.

[ Szerkesztve ]

(#11834) King Unique válasza bb0t (#11833) üzenetére


King Unique
titán

A C sorozat viszonylag régi, régebbi vinyókkal,a CH94 burkolata miatt nyáron eléggé melegedik is.
Gyorsaság: usb3+ új nagy adatsűrűségű vinyó, ami 1 TB-nál 2x500 GB tányérral (új N , S, H sorozat szintén), amik fentebb említve lettek, azok olyanok , tehát ez túlárgyalva szerintem. :)
Ha gyakran hordod, lehet nem árt elgondolkodni külső védelmen, mert egy ilyet leejtve, vinyó belső mechanikus részei deformálódhatnak és akár kuka...A3 nem ütésálló, csak vmi belső rézgés csillapítása van, adnak hozzá kis hordtokot, de az inkább csak szennyeződés, karcok ellen véd, 25M3 szinte a legstrapabíróbb e téren, hivatalon katonai ejtésztesztnek is megflelel (122 cm aszem), de többet is kibír.
Másik megoldás veszel hozzá külső hdd hordtokot, amibe még kábele is belefér kényelmesen (Caselogic v más)
wd my passportokhoz széles körű gyári tok kínálat van, akár ütésálló Nomad tok is, abban tartom én is. :K

[ Szerkesztve ]

(#11842) King Unique válasza bb0t (#11835) üzenetére


King Unique
titán

Ha 110 MB/s, akkor az 2 tányér, de nem kell túlmisztifikálni a dolgot, jók a 3 tányérosok is :K , szekvenciális értékeknél mutatkozik meg főként a sebességkülönbség, ami = nagy fileok másolása, igaz azért ott jól jöhet az a pár 10 MB.
+ amit TeeJay javasol (#11839), én is osztom, ha ennyire sebesség-tányér dolog áll a központban, itt tutira mehetsz. :K
ezt h lábára esve tönkrement nonszensz, ki írta? :D

(#11836) Forestgreen : Ja igen SP + Transcend, Verbatim még mindig FAT32-re formázva kínálja cuccait (többszintű os kompatibilitás... :D ), de ez oldalukon, első próbánál is látható...
Ha nincs sok rajta leszeded, NTFS-re áttolod, visszarakod, v van lehetőség FAT-ről átkonvertálni, de az nem annyira ajánlott, kicsit xarul csinálja meg.

(#11857) King Unique válasza bb0t (#11845) üzenetére


King Unique
titán

Nyilván más, ha izomból földhöz,falhoz vágod, jóval nagyobb erőhatás éri, mint a véletlenszerű leejtésnél, amire tervezve vannak. Nem hinném, h csak egyet bír ki , teszteltek korábban több modellt - Iomega, Silicon Power - , amelyek kibírták többszöri, akár nagyobb magasságból történő ejtést is.
Ez a melegedés is főként nyáron gond kicsit, meg ha nagyon intenzíven hajtod, de napi pár óra használattól nem megy tönkre ilyen körülmények közt se (hosszútávon nyilván előnyösebb alacsonyabb hőmérséklet) :N ( enyémek is műanyag tok stb, 4x-5x fokon, de semmi bajuk) , + hőfokot figyelve lehet azért kontrollálni. Én vettem egy pár ezres usb-s mini noti hűtőpadot, nyáron arra teszem külső vinyót, frankón lehűti. ;)
Minek szednéd szét, kötnéd satára, szinte usb3-on is ugyanazt tudja :F Ha meg annyira szétkapható kell, mobilrackes megoldás, el lett mondva.

(#11854) Jamesch: nem rossz az a Buffalo, igazából szoftveres extrái, hw-es titkosítása miatt lehet érdemes megvenni - ha kellenek - , ill amit szaki mond 2 TB korlát is ott van routernél. Előbbire visszatérve lehet jobb megoldás 3,5"-be egy usb3-as alu mobilrack (buffalo műanyagnak néz ki)+ hozzá 2-3 TB vinyó (mit te választhatsz ki )....ajánlott hdd, [link], 3,5" rack

(#11846) kapaca76: amit többiek mondanak, visszaolvasol, de ha már megkerestél, ment pü :)

[ Szerkesztve ]

(#11860) King Unique válasza kutyás01 (#11858) üzenetére


King Unique
titán

Pedig 3,5"-be az ajánlottabb, aluház jobb hőelvezetése, konkrét vinyó típus kiválaszthatósága + egyébb okok miatt :K , de ha nem,hát nem :D , akkor marad kompakt, pl. WD MyBook, fentebb említett Buffalo Drivestation , Hitachi Touro Desk stb. + infók hsz
nem tudom te mire gondoltál mobilrack téren, de uaz mint a "külső hdd"=gyári kompakt, csak itt 2 részben, külső usb-s ház+ hdd veszed meg, nem a gépbe kell tenni,,m int régebben.

[ Szerkesztve ]

(#11862) King Unique válasza kutyás01 (#11861) üzenetére


King Unique
titán

Nem :N , azok gyári kompaktok és műanyag házasak (de jók), pont azért mondtam mobilracket.
kompaktba is akad alu házas, pl. Lacie, de azok elég drágák...

(#11864) King Unique válasza kutyás01 (#11863) üzenetére


King Unique
titán

Ajánlott,zömében mindegyik ilyen célra szánt 5400-as :F Adattárnak ajánlott 5400-as - kevésbé melegszik, vmivel hosszabb élettartam külsőként, mint a 7200-as (ami gyorsabb, de előbbi 2 ok...max vmi jó (aktív) hűtésű rackben), de így adattár-multimédia külsőnek is jó, elég 5400 rpm lejátszáshoz.
mi lesz akkor ?

[ Szerkesztve ]

(#11867) King Unique válasza Patentcsávó (#11866) üzenetére


King Unique
titán

Alapjában véve igen :K , Passportokhoz komplett szoftveres csomag jár, olyan extrákkal, mint hw-es titkosítás (lejelszavazás), + gyári kiegészítők - tokok, akár ütésálló - terén is jobb.
Mivel mind2-nél NYÁK-ra integrált usb csati van, így nincs értelme szétszedni se, hdd nem tehető át belőlük máshova nem is ajánlott, nem is arra való :N , tehát főleg extrák, kiegészítők, megbízhatóság, árban se sokkal több dolgok miatt érdemes megvenni 2 közül a Passportot.
Mivel Elements kicsit "jelentéktelen, fapados", jobban jár az ember ha egy alu mobilracket (jobb hőelvezetés), vmint egy 2,5" újabb szériás vinyót vesz hozzá (1x500 GB v 2x500 GB), mert ezekben 1 TB méretben még a 3 tányéros (3x334) van, igaz az is jó, nincs vele gond, csak újabbal kicsit gyorsabbak, vékonyabbak.
Más elternatívák korábbi hsz-okban: #11332, # 11348

A célnak végülis Elements is megfelel természetesen :K ,de fentebb említett okok miatt, ill 2 közül a Passport a prémium kategóriás, ami vsz minőség, megbízhatóság terén is jelent vmit., legalábbis 3,5"-nél igen.

(#11869) King Unique válasza bb0t (#11868) üzenetére


King Unique
titán

"belső 2,5'-os megoldást", nem mobilrackel kevered az külső :F
Azért annyira nem fog az túlmelegedni, Sentinelben figyeled, azért 50 fokra ne melegedjen, akkor szünetelteted addig.
M3-ra egyeseknek samsung ugrik be, ez 25M3 :)

(#11871) King Unique válasza bb0t (#11870) üzenetére


King Unique
titán

ja, az úgy más :D

(#11873) King Unique válasza bigdady (#11872) üzenetére


King Unique
titán

Ebben katt a 2 linkre :K
usb2-eset nem érdemes venni, usb3 meg nem drágább...+ 1 TB-osok vannak jó árban 25-26k körül.

[ Szerkesztve ]

(#11877) King Unique válasza Sztu (#11874) üzenetére


King Unique
titán

Jók ezek kis Hiták :K , új gyors 2 tányéros vinyó (csak sokat parkolja a fejet,de nem annyira vészes), slim ügyes design és ára is kedvező. My Passport bejáratott széria, már bizonyított, de főként szoftveres körítése, titkosítási lehetőség+ sokféle gyári kiegészítő tok miatt érdemes megvenni, ha ezekre nincs szükséget bőven jól jársz Touro Mobile-lal is :K .

(#11876) bb0t : HD710 is jó (abban 2 tányéros Toshiba van), csak egyesek laza usb aljzatára panaszkodtak, vízállóság már extrém igénybevétel, úsztatni csak nem akarod, egy kis esőt, fröccsenést meg többi is kibír, de ha ez követelmény nálad, akkor vedd. Ütés-vízállóba alternatíva lehet még setleg Adata SH14, Silicon Power A80 is

[ Szerkesztve ]

(#11880) King Unique válasza vlevi (#11878) üzenetére


King Unique
titán

Úgy emlékszem, régi MyBook-nál tudott az illető benne vinyót cserélni (bizonyos wd hdd-ket fogadott el), de ez is lutri, mert olyan is volt akinél eredetit kivéve-visszatéve "letiltott" vezérlése és nem ment utána, azzal se.
Régi MyBookban akarsz cserélni, ha jól emlékszem, neked van egy új usb3-as 2 TB-os is, abban csak nem :F

+ amit liksoft mond, h ezeknél (újaknál) hw-es titkosítás van, usb chip révén a jelszó élesítése nélkül is titkosítja adatokat, tehát vinyót kivéve, máshova áttéve, ilyen téren problémás lehet adatokhoz a hozzáférés. A régieknél nem tudom volt-e hw-es titkosítás...? Sima csere meg vsz újaknál is működik.

(#11884) King Unique válasza TeeJay (#11883) üzenetére


King Unique
titán

ADATA-nál is a régebbi usb2-es, v korai usb3-asoknál picit magasabb volt a meghibásodási arány, gariztatás, mint többinél, pl. WD-nél, de újak tényleg jól meg vannak csinálva, egyre inkább minsőségi db-ok.
De Transcendek is (hdd abba is toshiba, vezérlője,burkolata annak is minőségi) :K , szerintem hajszálnyival jobbak is az amcsik felszereltség, talán megbízhatóság (külföldi site-ok, vélemények alapján) terén, igaz idehaza sok helyütt csak 1-2 év garit adnak rá, míg előbbire 3-at, vmint taiwani gyártó (ahogy ázsiaiak zöme) sokx eléggé ötletes megoldásokkal, külsővel rukkolnak (v sokkolnak :D ) elő, ami mképp előremutató.
Bármelyiket is veszi, mind2 gyártóval jól jár szerintem. :K

[ Szerkesztve ]

(#11886) King Unique válasza rappit4 (#11885) üzenetére


King Unique
titán

Itt össze van gyűjtve sok alternatíva, a hsz-ban 2 link a mobilrackes megoldás.
usb3.0 márpedig kell, alap '13 -ban, nem drágább, hülyeség lenne csak usb2-eset venni, 40 GB-os fileok mozgatásánál is jól jöhet... :)

(#11889) King Unique válasza dhcodoki (#11888) üzenetére


King Unique
titán

Hol :F , pedig az aztán pont NAS-ba való 24/7-es használatra és legtöbb helyen dícsérik (itt PH-n is), én magam is azt ajánlanám elsősorban. :K

(#11893) King Unique válasza bb0t (#11892) üzenetére


King Unique
titán

jó lesz az a 25M3 :K

(#11896) King Unique


King Unique
titán

Ebben a hsz mások. én összegyűjtögettünk ezt-azt, de pontosítsd a paramétereket, mire van szükséged, 2,5" (csak usb-s, kis méret) v 3,5" (asztali+külső táp adapter) mérető, hány GB v TB tárhellyel :F
ennyiből kijön egy 1 TB-os 2,5", v 2 TB 3,5".

[ Szerkesztve ]

(#11900) King Unique válasza Mr Officer (#11897) üzenetére


King Unique
titán

Amit lentebb vlevi kifejtett, kompaktban a MyBook jó cucc :K , mobilrack+ hdd megoldáshoz itt a link (ajánlott hdd típusok, rack topic stb.)

(#11899) vlevi : "MyBook Elements"... :F , olyan nincs :N , MyBook v Elements Desktop utóbbi is megfelel TV-s célokra, de összeségében több panasz, meghibásodás érkezik rá, csatija is csak usb2, vmint már annyival nem olcsóbb,m int korábban, tehát MyBook-ot érdemesebb inkább venni.

[ Szerkesztve ]

(#11904) King Unique válasza vlevi (#11903) üzenetére


King Unique
titán

az meg azok hozzá nem értését minősíti.... :DDD

(#11907) King Unique válasza janezs (#11905) üzenetére


King Unique
titán

Ha TV-n megy gyári kábelével, akkor gépen is kellene, milyen egyáltalán az állapota, kondíció, smart (HD Sentinel), lemezkezelő látja :F
640-es S2-be volt 7200-as is, ez ugye 5400 rpm-es?

(#11906) Petyás: látom beírtad vinyó topicba is (ahova való)... ajánlott hdd listából szemezgess :K

[ Szerkesztve ]

(#11910) King Unique válasza janezs (#11908) üzenetére


King Unique
titán

Ezért kérdeztem lemezkezelő, Sentinel látja-e, állapota milyen stb.? Ha rossz a file, mert adott szektor olvashatalan, az nem jó, de Sentinel SMART (ha látja) sokminden kiderülne. Samsung Drive Manager-t ha felteszed az látja?
hdd probléma topicban is érdeklődj szerintem.

(#11909) Moonwolf: elsőre úgy hangzik, mintha vírusírtó nyafogna, mi van fent?
Másodikra Unlocker progi megoldás lehet, a beragadt, v eszközt fogó folyamatok kilövésére :K
+ 1 tipp win7 külső hdd normális leállításra, de nem kötelező :N
ninck neved ismerős, milyen külső vinyóról van is szó?

(#11912) King Unique válasza Moonwolf (#11911) üzenetére


King Unique
titán

értem, ha már írtal pü-t,akkora többit ott. :K

(#11914) King Unique válasza janezs (#11913) üzenetére


King Unique
titán

Nem vmi progi akaszt be neki, fagyasztja be, vírusírtó :F Másik usb kábellel próbáltad (pár 100 egy usb2 A-miniB, asztali hátlapi usb portba kell dugni)) , esetleg Y kábellel a stabilabb tápellátásért.
Ha megint felsimeri kéne csinálni egy "pillanatképet" vinyó SMART-járól Sentinel-lel, abból is kiderülni pár dolog.

(#11916) King Unique válasza CarrGomm (#11915) üzenetére


King Unique
titán

Igen működik, usb3 vezérlő visszafelé kompatibilis, vmint kábel másik vége "A" típusú, ami kompatibilis usb2 porttal, de ez is alap. :K

(#11925) King Unique válasza kolosszus87 (#11920) üzenetére


King Unique
titán

Erről szinte semmi infó, tapasztalat nincs (noname), h mennyire jó, megbízható, milyen vinyó van benne stb. :N , szerintem utóbbi Sharkoon (v más topic) mobilrackes megoldás jobb :K , WD Greenből is újabbakat térdemes venni, de akad más is.
ha meg annyira jó áron van, akár vehető Bestmedia is, de pár ezren nem érdemes spórolni, egy minőségi ház, aluminiumból, ami hőelvezetés terén is előnyösebb, célszerűbb megoldás. :K

(#11922) Olyasmi: nem írtad el, 20MB/s ?, mert az usb2-n normális :K , ha meg csak 20Mb/s=2,5 MB/s az tényleg lassú, foghatja program, vírusírtó is, akár hdd is döglődhet, ha ennyire belassul.

[ Szerkesztve ]

(#11932) King Unique válasza Tomcsi33 (#11930) üzenetére


King Unique
titán

Alaplap UEFI-s ? + vinyó lehet gyárilag nem "GPT-re van állítva", tehát azt is módosítani, ill volt akinél Intel chipset update oldotta meg a problémát, de ebben jól le van írva.

(#11931) *Curtis*: ezek a progik csak külső kompakt wd vinyókhoz jók (MyBook, My Passport stb...), natur mezei wd vinyót formázni, particionálni jó win7 beépítettje, lemezkezelő is, de ilyen célokra Paragon, Minitool Partition Wizard jó progik.
Több partícióra osztani főleg rendszervinyókat szokás inkább, de külső adattárnál is praktikus lehet, pl. olyan esetben, ha több oprendszeren is használni akarod, v olyan lejátszóra kötni (dvd), amik csak régebbi (FAT32) filerendszert ismerik , tehát pl. több különböző filerendszerűre.

[ Szerkesztve ]

(#11935) King Unique válasza *Curtis* (#11933) üzenetére


King Unique
titán

Új partíciót hozd létre, formázd, ha így könnyebb itt részletesen le van írva.
WD-k gyárilag AF-esek (4 KB), XP 512 byte-os szektorokat kezel, mostani külsők is 4 KB-osra vannak tolva, de h megfelelően menjen régi rendszerrel is , a logikai egységek 512 byte.osak, ezeket os emulálja. Ha 4k-ra formázod elvileg XP is emulálja aszem. (így + info)
Mképp elég gyorsformázás :K , új vinyónál felesleges teljes :N , usb-n órákig eltartana, főleg 2 TB...

[ Szerkesztve ]

(#11938) King Unique válasza Rico45 (#11937) üzenetére


King Unique
titán

A másiknál 1 TB-ra gondoltál, nem?
Ha csak + adattárnak lesz a másik, akkor elvileg érdemes :K (de érdemes vinyók állapotát figyelni progival, pl. HD Sentinel , abban is indulások-leállások számát, ill fejparkolást, mert ha túl sok az sem jó :N
látom be is írtál topicjába, amúgy elég lett volna 1 helyre is... :D

[ Szerkesztve ]

(#11940) King Unique válasza Rico45 (#11939) üzenetére


King Unique
titán

4 Start-Stop Count , 193 Load-Unload Cycle..., utóbbinak itt a topicja.
Pontosan milyen vinyók amúgy :F

(#11942) King Unique válasza Rico45 (#11941) üzenetére


King Unique
titán

Aha, 3,5" WD-knél is inkább Green széria parkol, Blue-t nem tudom, eddig mennyi a fent említett 2 érték benne ? (SMART screenshot is jó)

[ Szerkesztve ]

(#11945) King Unique válasza Rico45 (#11943) üzenetére


King Unique
titán

Átállíthattad volna decimálisra, de így is jó :R
Azonban 2 értéknél vmi bibi van (sárga felkiáltójel) , ezek ráadásul kritikusak is, gyenge és javíthatatlan szektorokra utalnak, kondíció nem romlott ezen, ennek ellenére 100%-on van... :F szerintem ha tovább romlok - sanszos - fontos adatokat mképp mentsd le róla, v át a Samsungra, ha az jó. :K Az is fura, h 46 fokos, ez ált. nyáron jellemző, ilyenkor télen 3x ált., vagy géped hűtésével nem ok.s vmi?

(#11944) Dozbik: pedig abba kell elvileg (másikakba is próbáld), + usb3 drivereket frissítsd, mert max tempóhoz ajánlott legfrissebb :K Vmint mivel próbáltad ki, milyen usb3-as eszközzel és mennyi volt a sebességjavulás?

(#11949) King Unique válasza Dozbik (#11947) üzenetére


King Unique
titán

Így van, hogy kollege is kifejtette :K , nem usb3 a szűk keresztmetszet (nem te rontottál el vmit) :N , hanem usb-s külső vinyó teljesítményétől függ.
Milyen pontosan, mert arra még nem válaszoltál?

(#11953) King Unique válasza DjKoxi (#11952) üzenetére


King Unique
titán

Előforduló hiba usb mini/microB és usb3 microB-nél, h az usb aljzat kilazul és ahogy kábelt mozgatod érntkezési hibák miatt adatátvitel szakadozik, ráadásul 2,5" külső Samsungoknál (és WD is) usb csati közvetlenül NYÁK-ra van integrálva.
Sokmindent nem lehet vele csinálni szerintem :N ,max másik kábellel próbálni, hátha annak csatija jobban illeszkedik bele, kábel nincs megtörve?

(#11951) Newyorker: azért ennél kicsit pontosabban kéne behatárolni, de addig is itt egy pakk...

(#11964) King Unique válasza WeeFeeri (#11959) üzenetére


King Unique
titán

Hát alapvetően belső hdd-re célszerűbb, az kap legalább vmi hűtést is, játékok mehetnek arra, mert SSD-n pl. pályabetöltés gyorsabb vmelyest, de gondolom az szűkös mérete miatt akarod másra pakolni.
Sebesség, ha hdd-re teszed függ annak sebességétől (adatsűrűség, rpm-7200-as jobb progiknak) és csatlakozótól, usb3-on is szinte uazt tudja, mint Sata-n, de ha sokat , közel 24/7-ben nyomatnád, túlterhelés, túlzott melegedés elkerülése végett inkább belsőre pakold.(főleg ha vmi combos CAD,FEM tervező , Photoshop stb. progikat is használnál)
Mekkora az az SSD, mert progok, ha ráférnek célszerű odapakolni, játékok mehetnek vinyóra ?

(#11960) s3toraph: ej,ha jó kis kompakt követelményeket támasztottál, de akad pár ellentmondás:
- vagy usb-ről kapja (2,5"), v külső 230 V-os táp adapteres (3,5"), kettőt mixelve még nem láttam :N
- ha utóbbi nagyobb 3,5"-mél döntesz, inkább ár-érték arányt nézve 1,5-2 TB éri meg jobban
- 2,5"-nél Y kábel nem baj, pont azért jó, ha usb2-be használod (pl. TV, v régebbi noti), akkor is stabilan menjen, mert néha előfordulnak fekpörgési gondok
- ütésálló (+ akár vízálló) csak 2,5"-be van, 3,5"-est úgy kell elhelyezni asztalon fixen, ne történhessen vele gond, mert ha az leesik, az cumi, ill IoSafe gyárt abba is "csak" tűz-víz stb. állót is,de azok drágák (link)

Ebben a hsz-ban össze lett szedegetve ez az, nézegesd át, találsz mind2 méretkategóriában, ill mobilrack, 2,5" ütésálló stb.-ben is altternatívákat. :K

(#11961) flash- ezen nincs, burkolata műanyag, a a másik WD, a MyBook legalább szellőzőnyílásos, de ha fontos hűtés vegyél alu mobilrack+bele vinyót, v annál akad aktív - ventis hűtés - is, 3,5" rack topicba olvasgass bele.

[ Szerkesztve ]

(#11967) King Unique válasza oszkarfincs (#11966) üzenetére


King Unique
titán

Árakat nemtom, vsz mivel jönnek a nagyobb tárhelyt kínálók, várható majd esés, de h mikor... :F , azért árvíz előttihez képest mostani se túl sokkal több (pl. 1 TB 2.5" akkor akár 20k, most 25 körül)
Újabb MyPassport/Book mostanában nem valószínű h kijön :N , vinyó is azért régebbi van benne, mert korábban legyártott készlet még nem fogyott el vsz, de jók azok is :K , MyBook microB csatija 3,5"-nél lehet kicsit fura, de h beletörje vki, az kicsit túlzás, ahhoz jól meg kell ízélni... :D Hw-es titkosítás meg evidens, h nem lehet csak úgy átpakolni, ha nem kell, ill előbbi csati mizéria van, akkor vegyél mobilracket ;), azt max hozz létre titkosított partíciót win Bitlocker-el, v még jobb a TrueCrypt progi, azt még FBI sem tudta feltörni link... :D

(#11965) WeeFeeri : formázva, particionálva van, lemezkezelő látja :F

[ Szerkesztve ]

(#11969) King Unique válasza oszkarfincs (#11968) üzenetére


King Unique
titán

Hát lehet stabilabb rögzítésű 3,5" a normál usb3 B csati , a legtöbb mobilracken, v más gyári kompakton van, de h kiszakodjon stb., ahhoz meg kell..., mint mondtam, de túl gyakori ki-be dugdosás hatására lehet benn némi igazság, tehát hosszútávon max rajtahagyod, v ha aggaszt vegyél mobilracket, már csak alauház miatt is. :K
Azt mondtam én is, h fentebb említett ok miatt Passportokban 3 tányéros WD10TPVT van, új WD10JPVT abban jobb, h vékonyabb, szekvenciális írás-olvasásban gyorsabb, de előbbi is megbízható, bevált db, nekem is Passportomban az van, több mint 2 éve nyúzom, eddig minden ok. :)
Amit lentebb belinkeltél, az uaz a 2. generációs usb3 Passport (nekem 1 .generációs van micoB csatival, ami ráadásul NYÁK-ra integrált, de azzal sincs semmi gond, ) csak színben eltérő - fekete, ezüst - utóbbi talán jobban néz ki, divatosabb.( itt talász fotókat róluk), max csak ezen okból drágább egyes helyeken, de nem mindenhol :N

Ha meg frissebb db kell és nincs szükséged progikra, titkosításra stb., vedd meg az új 2 tányáros WD10JPVT-t és hozzá egy 2,5" alu usb3-as mobilracket (topicja)

[ Szerkesztve ]

(#11972) King Unique válasza s3toraph (#11970) üzenetére


King Unique
titán

Usb Y kábel szükségessége függ vinyó indítása áramfelvét igényétől, ezért noti, akár TV-nél előfordult, h kellett a +kraft, de ált.esetek többségében felpörgéshez elég 1 db usb2 port is, főleg 2,5" WD-nél, mert azok áramfelvétele alacsony :K Jobb TV-ken ezért már un. 1A-es "külső vinyós portok" vannak, h biztos elég legyen, de nem szokott gond lenni, arra figyelni kell, h hosszabító usb kábelt használsz 2,5"-hez, ne legyen túl hosszú, mert akkor nem pörög fel (áramerősség csökken).
3,5" vinyónak azért kell külön táp, mert erősebb áramot igényel (1-5-2A), amit usb2 port (450-500mA) nemtud biztosítani, még usb3 (900mA) sem, tehát azok így nem mennek :K , csak külön 230V-os---12V hálózati táppal. Max vmi univerzális racket, több hdd-s tornyot tudok elképzelni, több méretű vinyóval, ami "2,5" módban" megy usb-ről is, de kínálatban nem nagyon láttam ilyeneket, több vinyóhoz ott is kellene a kraft, nem igazán életszerű, de ettől akár még lehet...
Gyári kompaktoknál vinyót cserélni macerás..., bizonyos típusoknál némi roncsolással lehet csak, v amelyiknél garivesztéssel, másiknál nem is lehet NYÁK-ra integrált usb portja miatt (Passport, de minek is,nem arra való), 3,5"-nél előfordul, h letilt elektronika, v csak azonos típusú hdd-t fogad el (pl.korábbi MYBook, de új is hasonló)
Tehát, ha cserélgetni akarod mobilrackes megoldás a nyerő :K , ill "szabadon cserélhető nagyobbra a vinyó" felvetésedre, akkor már veszel kompletten úgyis egy újat és használható lesz a régi is, mert maga a vinyó a fő költség-érték, ahol értékesebb maga a ház, pl. NAS, főleg ott célszerű előbbi.
Ha kell szoftveres körtés, titkosítás=MyBook, ha nem=mobilrack+hdd.

(#11971) Pepepapa92: az normális, h üresjáratban lekapcsolva, forgás leáll stb., de menet közben, olvasás-írás közben az nem ok-s :N , vinyó jó benne, az nem kapott egyet korábbi gépben ? Előfordult ilyen másoknál is, alaplapra panaszkodtak, volt aki lapot cserélt, v vett bele olcsóbban egy pci-e usb kártyát és az megoldotta, de lehet Revoltec rack xar, nincs hozzá fw update, driver, másik gépen is ezt csinálja, csak h lehessen látni, hol a hiba :F
Ha engedik, akkor meg cseréltesd ki másra - Sharkoon, Thermáltake - ,de előtte bizonyosodj meg, h nem oprendszer, alaplap e a ludas.

[ Szerkesztve ]

(#11978) King Unique válasza M1k133 (#11974) üzenetére


King Unique
titán

3,5"-hez kell neki + tápegység is, mert sima esata kábel csak adatot továbbít, 2,5"-hez is kell + usp táp neki, de ott létezik usb-vel tápolt esatap csati is, de akkor gépen, lapodon is olyannak kéne lennie (jobb notikon szokott).link
Tehát általad linkelthez kelleni fog + táp kábel, de ha külső vinyóként akarod használni, legjobb ha veszel egy easata-s 3,5" mobilracket (topicja), v akár usb3-asat, lapodon az is van, manapság azt célszerűbb, azon is uolyan gyors lesz. :K

(#11977) Watto1991 az :K jó vétel ez, ha kellenek progijai, titkosítása, ha nem akkor előnyösebb alu mobilrack (jobb hőelvezetés miatt, topic)+ bele vinyó, akár az újabb 2 tányéros, gyorsabb WD10JPVT, mert ezekben még a régi 3 tányéros van, de az is jó, megbízható eléggé, nekem is az van :K

(#11975) Xitro és állapota milyen ,kondíció stb. hány %, SMART ok-s :F
Ha rossz széria és írták , h megoldás lehet rá, érdemes próbálkozni, de előtte vinyó topicban kérj megerősítést, fw update szerintem csak vinyót naturba sata-ra dugva fog menni.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.