Hirdetés

2024. június 25., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:02:15

LOGOUT.hu

Külső merevlemezek - USB, eSATA, FireWire HDD
Kérdezés előtt kérjük olvasd el az összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10712) King Unique válasza cantus (#10711) üzenetére


King Unique
titán

Jó régi hsz-ra reagáltál... :) Nekem is van 2,eddig nincs velük gond,napi pár-néha néhány órat hajtom én is.
Harmadik generációs Passport,a mostani elsőgen.usb3-as usb2-es elődje,mekkora méret :F ,azon volt a sokat szidott microB csati,ami mostani okostelókon is van... a régieken miniB volt,ami strapabíróbb talán,de microB is beszerezhető simán.
Nyilván,ha folyamatosan torrenttel nyúzod,akkor átlagnál nagyobb igénybevételnek van kitéve,jobban is melegedik (amúgy is műanyag burkolata miatt),ami hosszútávon bizonyos szint,fok felett élettartamán rövidíthet stb.,ezek is közrejátszanak,de 3 évet kibírt így,az se rossz,állapota Sentinelben pontosan milyen (SMART stb.),mert 94%-al még elmegy,bár,ha folyamatosan romlik,akkor...mentés ajánlott,ameddig lehet róla. :K
Leválasztás is vsz torrent miatt nehézkes,de erre Unlocker progi jó,kilőni az eszközt fogó folyamatokat,ill ehhez már adnak Smartware progit,abban is le lehet tálcán.
Ilyen intenzívebb használatra inkább vmi fémházas (jó hővezető) mobilrack ajánlott+bele egy 2,5"/3,5" vinyó,esetleg a stapabíróbb fajtából (vinyó topic),ill alternatívának én is összeszedtem ezt-azt.[link]

(#10717) King Unique válasza nagypasztor (#10714) üzenetére


King Unique
titán

Talán...visszatöltések stb. nyekeregtethetik,ki-be kapcsolják,de ettől még nem feltétlen kéne tönkremennie,főleg nem fél év után :N Intenzívebb 24/7-es használat,erős melegedés mellett csökkenhet élettartama. Milyen passport pontosan,elképzelhető az a széria volt gyengébb többinél,v vmi selejtet fogtál ki,mert a nagy többségnél ált. bevált,stabil cucc szokott lenni?
(#10713) aceeq: jók,oda is :K Melyik kéne pontosan,mert a 2. generációs usb3-as csinibb (régi t lehet nem is kapni már),v némi feárét az Egde modellek? + ha csak 500 GB-os kell,érdemes nemrég megjelent ADATA, v Toshiba új pengéit is szemügyre venni (TV-s kompatibilitásukat nem tudom,de vsz jó) Napi pár-néhány órás TV nézésre jók ezek,intenzívebb használatra is bizonyos szintig,1 tányéros vinyó-kisebb meghibásodási lehetőség,fémház előnyös több órás használatból adódó melegedés miatt,v mobilrackes megoldás is nyerő lehet.
(#10715) pinnacle: na az komoly,akkor te nem halott Red-et fogtál ki szerencsére,azt milyen,halk,mennyire melegszik :F Naturba mind formázatlan sajna,de m+csinálni utólag se nagy meló.

(#10719) King Unique válasza pinnacle (#10718) üzenetére


King Unique
titán

Nincs :N ,csak amit nemrég linkelt vki (hsz),h külföldön van aki döglödten kapta,ennyi...de biztos vmi selejtet fogtak ki,nálad ilyenről szó sincs vsz,amúgy is strapabíró típus. :K Ezek jobban bírják hőm. viszonyokat,melegedést,mint a többi,azért a széles hőm. tartomány,a másiknak gondolom inkább a negatív tartománya érdekes. Bár 41C° elsőre ilyen időben kicsit soknak tűnik,de lehet szenzor-Sentinel mér pár fokkal többet - előfordul - ,Sharkoon-ban megfőni nem fog,ill bírja a szaunát.

(#10721) King Unique válasza pinnacle (#10720) üzenetére


King Unique
titán

Fizikailag tudná,beletehető :K , gondolommással se lenne gond, az h Sharkoon kariba milyen usb3 vezérlő van,nemtom,de ha rack is az,vsz ok lesz.

(#10723) King Unique válasza #96630784 (#10722) üzenetére


King Unique
titán

MyBook Live,az LAN-os, topicja is van,ott ez ügyben is több infót kaphatsz,mert itt többnyire nem hálózatos,hanem sima usb-s vinyók vannak terítéken. :K
Legjobb lenne egy komplett NAS,de egy jobb drága,wifis külső adattár cuccoknak is megkérik árát rendesen,2,5" hordozhatókét is (SP, árgép, egy ilyen 3,5" változata is jó lehet.

(#10727) King Unique válasza #96630784 (#10725) üzenetére


King Unique
titán

Alapvetően igen :K ,de léteznek wifis változatok is (pl ilyen,v újabbak), de azok ára húzósabb...
Ha nem kell feltétlen wifi,megteszi MyBook live,v egy egyszerű LAN csatis mobilrack+hdd,v olcsóbb NAS ház is.

(#10730) King Unique válasza dorka16 (#10729) üzenetére


King Unique
titán

Alpvetően megfelel ez is,de volt akinél melegedett,másiknál nem állt le stb.,3,5" WD-be inkább MyBook ajánlott :K ,edigitálnál 1,5 TB se sokkal drágább,sőt akadnak jobb árak más üzletekben,ahol a 2 TB egész jó áron van,ha bp-i vagy szállítást se kell fizetned,vmint szóba jöhet a másik megoldás,külön mobilrack+hdd,erre s előbbire is további alternatívák [link]

[ Szerkesztve ]

(#10735) King Unique válasza dorka16 (#10733) üzenetére


King Unique
titán

Igen,uaz :K ,Seagate vinyó jó,ráadásul ez az új 1 TB/tányéros=elég gyors (info),adattárnak viszont ált.5400 rpm-eset szoktak,ez meg 7200-as,bár egy jó alurackben nem fő meg talán. Rack márkát nem ismerem,ha alu az jó pont, 3,5" mobilrack topicban érdeklődj,ott Sharkoon RC-t ajánlják nagyba,ami ráadásul usb3-as és árban is kb uannyi (vétek ilyen teljesítményű vinyót usb2-vel korlátozni). Jók Thermatake rackek is,SR és aktív,venti hűtéses is,de abból is usb3-as inkább. Mképp Edigitalnál vennéd meg :F
(#10731) szabi__memo: NTFS-re :K ,főleg,ha később belsőnek is használnád,ha Linux alá is tennéd,NTFS olvasás aszem azokba is van,de akár létrehozhatsz mellé másik Linuxos partíciót (adatnak ext2,3, XFS rendszer,jól tudom?). FAT32 elvileg minddel komapatibilis,de ma már nem érdemes vele szórakozni,+ 4 GB fileméret korlát is stb... :N

(#10734) Ca3sar: kaptál rá már választ, külső megfelelője=gyári kompakt (nem tudni melyikben van pontosan ez,ill Goflex-ek szellézőse elég sz@r...),v inkább megveszed vinyót + 3,5" alu mobilrack, uolyan jó,v még jobb megoldás is. :K

[ Szerkesztve ]

(#10737) King Unique válasza Pazolini (#10736) üzenetére


King Unique
titán

Hát ez itt lehet kicsitt off... :U Esata elvileg külső rackes cuccokhoz való,lehet h driver update kéne neki,v magához eszközhöz. Ha már direktbe rákötöd BD-t,SSD-t,akkor mért nem sima SATA+táp kivezetéssel (de ugye mind foglalt...) ? Tápot hogyan kap usb-n,v rackbe vannak esetleg téve és annak adapteréről?
Itt majd vki,aki csinált ilyet,v más topicba hátha tudnak segíteni :F V veszel egy esata mobilracket...

[ Szerkesztve ]

(#10742) King Unique válasza dorka16 (#10739) üzenetére


King Unique
titán

Jó,te tudod,ha nem akarsz pár mnapot várni,ved meg ott. Ez a Seagate elég jó,baromi gyors,rendszervinyónak dícsérik :K ,adattárnak is jó,de 7200-as lévén picit jobban fog melegedni,erre az 5400-as megfelelőjét ST2000DL004 szokták ajánlani,ami átcímkézett Samu F4 aszem (az is jó). Rackbe én inkább Sharkoont venném,raktáron van az is,full fém (jó hőelvezetés),usb3 stb. ;)
HD filmekhez,BD-hez is elég ált. usb2,de előfordult már,h combosabb,durvább bitrátájú,ill 3D BD-k már kicsit akadtak,de ripet=mkv-t viszi jól 2.0 is. Tehát akár elsőnek nézett rack is jó (ha tényleg 5 év gari,turbo usb progi is jól jön néha) ,de későbbre,ha többet másolsz,esetleg esata,v usb3 csatis médialejátszót veszel,jól jöhet 3.0,de igaz új rackbe is majd áttehető vinyó... :))

[ Szerkesztve ]

(#10743) King Unique válasza #72172032 (#10741) üzenetére


King Unique
titán

Akkor azt írd, 2,5" kell,mert az 3,5"...seagate notivinyóknál akadnak jtalán obbak is.Lacie Rikiki és más 2,5"-ekben,ill gyári Seagate Goflex portable modellekben van,azt nem írtad mekkora kéne,pl. 1 TB.osban kapható még samsung M8,az jó,gyári külsőbe aszem új Silicon Power (A80,aminek Jmicron vezérlője cinkes,D05, +D03,bár az lehet toshi ),Transcend 25A3. Új 1 TB 2 tényéros WD Scorpio Blue-k is (WD10JPVT) frankók,gyári külsőbe nemtom melyikekbe van,mert Passportokba még a régi 3 tányéros WD10TPVT...,de az se rossz . Új 2 tányéros Toshibák (MQ01ABD) is ott vannak,ilyen ADATA, pl.HD710,SH14,HV610 ,+természetesen Toshiba új külső vinyóiba,vsz StorE Steele,Partner,esetleg Alu2S lehetnek. - + akad még néhány külső gyártó,aki ilyensamu-toshi hdd-ket pakol termékeibe. Új Hitachi Travelstar is jól hangzik,gyári külsőbe saját szériájában lehet vsz,Touro Mobile.
Másik út,h megveszed natúrba vinyókat+hozzá 2,5" alu mobilrack (főleg új WD esetén célszerű),azokról is akad visszább infó,uolyan jó megoldás az is. :K

[ Szerkesztve ]

(#10750) King Unique válasza aceeq (#10746) üzenetére


King Unique
titán

Jók,megbízhatóak,kompatibilitása is az egyik legjobb (de ez se 10/10,ahogy a többi se,mert műanyag ház,régebbi WD hdd van benne stb) :K
(#10748) fesii: végülis meg,de akadna jobb is,ami pl. fémházas,az Alu2S, aqua-ban csak sima usb2-es alu2 van,v az Edition , v más alternatívák összegyűjtve (link),ezek közül néhány akad ott is. Nagyobb adatsűrűség nem gáz ,nem tapasztalni emiatt több meghibásodást :N ,+ hatékonyabb hibajavítás tartozik hozzá,ezzel is kompenzálják.
ha 2,5" kell és 500 GB, a fenti 2 toshiba mellett kapásból ez a hita, v transcend, sőt ebből 750-es se sokkal több , v adata, v wd my passport, SPD05 stb...

[ Szerkesztve ]

(#10752) King Unique válasza Misi1980 (#10749) üzenetére


King Unique
titán

Pl. amik nemrég a fentiekben,ill a link említve vannak. :K

(#10751) fesii: ED-nél szűkösebb a kínálat (bár raktáron van sok minden),inkább Aqua,v Szombathelyen vmi számtechboltból megrendeled,ami kell,max pár napig várni kell míg megjön...v ott az MM is,bár ott se bő a kínálat,ill nem olyan tartósan alacsonyak az árak... :D

[ Szerkesztve ]

(#10754) King Unique válasza fesii (#10753) üzenetére


King Unique
titán

Elhiszem én,nem az,de ilyen kis egyszerű külső vinyóknál,árban max néhány 100,1-2 ezer eltérés lehet,v annyi se.
Rendelj aquaból,árak jók :K ,láttam webshopban 1 TB-osat 30k alatt is.

[ Szerkesztve ]

(#10763) King Unique válasza pinnacle (#10761) üzenetére


King Unique
titán

Na,akkor jó kis vinyó a Red :C ,nem is melegszik (41 még bőven elmegy),Sharkkon is jól elvezeti a hőt, 21 MB,az meg tipikus...főleg ha 1x-re 2 van dugva gépbe,amúgy is karcsú sávszél ilyenkor megoszlik és azért lassabb,ha csak egyik van bent,akkor 3X MB/s-et hozza gondolom.
(#10757) szabi__memo: 3,5" mobilrack adaptere,gari nincs rajt,h úgy cseréljék ki :F ,mert nyilván akármilyen nem jó hozzá. Gyártói oldalon újakra spec-ben egyik-másikra 1,10 - 1,47 - 1,75-78 A-t írnak,tehát egy 2A-es nem ártana neki.

(#10768) King Unique válasza abcukistván (#10764) üzenetére


King Unique
titán

A80 se rossz,de lehet Jmicron vezérlő van benne,ami kicsit necces [link] ,adata jó,az még vízálló is,max usv aljazata lotyog kicsit egyeseknél, transcend is ok. Viszont ezek ált, köszönhetően műanyag,gumi burkolatnak intenzívebb használatkor vmivel jobban melegednek (elmegy még) stb., egy aluházas mobilrack jobb ilyen téren,külön hord.tokba téve is jó utaztatni,de nyilván stapabíróbb egy gyárilag felvértezett. Összegyújtött ütésálló 2,5" cuccok: #10123 , #10126.
(#10765) AndrewTdi: másik totyikba nem mobilracket akáatál inkább venni :F Találsz topicban ajánlásokat bőven (+összegyűjtve)
Ha nem hordozod,akkor TV mellé jó egy 3,5" is,annál 1 TB-osat kapsz,2,5" 500 GB áráért.

(#10766) droti25: akkor az 30 MB teljesen jó :K ,elméleti 60 MB/s-et nem tudta soha usb2 (tervezési hiba miatt),erősebb gépeken,turbo usb driverekkel is kb max 40 körül sajtolható ki,de ált. max 30-35 körül tud, usb3 se tudja ez elméleti 600/625-öt,annak kb.felét csak.

(#10767) pinnacle: nemtom,RED-hez adták :F Vsz rezgéscsillapítás lesz az,tán beépítőkeretbe

[ Szerkesztve ]

(#10774) King Unique válasza pinnacle (#10770) üzenetére


King Unique
titán

Akkor passz....vsz vmi rezgéscsillapító,v akár szállítás közbeni csillapítás,nemtom.
Hdd-k jól bírják írás-olvasást,h egyszerre párhuzamosan hány szálon mehet rá letöltés,az inkább attól függ net sávszél mennyire oszlik meg,meddig tudsz ésszserű sebességen tölteni - én 2x letöltést is nyomattam már egyszerre (de hosszútávon lehet jobb a kevesebb), vmint ha közben használod másra,feltöltsz rá (+ráírsz),akkor emiatt kicsit belassulhat,tehát annyit le...,h még emiatt fel...is "kényelmes legyen".Szabály nincs rá,kitapasztalható.
Élettartama,meg "üzemórától", meg vanna adva egyes jellemzőkhöz elhasználódási küszöb értékek (MBT v vmi),de erről vinyó élettartam topicban bővebb infót találsz.
(#10773) szabi__memo: igen :K , win7,fejletebb os-eken az zsír,nagyobb szektorméret,nagyobb fileokhoz is előnyösebb állítólag, max XP alatt lehet némi gebasz,lassulás,ha nem tudja normálisan eltolni szektorokat,mert az 512-est kezeli.(auto jól csinálja-e,azt nemtom)

(#10778) King Unique válasza fesii (#10775) üzenetére


King Unique
titán

Aszem még én ajánlottam,jók ezek a kis Touro-k,design is pofás, teljesen jó értékek ezek,többi gyártóé is hasonlót produkál. :K Ennél gyorsabb csak a 7200 rpm-es Pro verzió (annak képe van betéve),v az új 500 GB/tányérosak,pl WD
Progikat mit adtak hozzá,vmi backup,online tárhely stb.aszem jár hozzájuk, titkosítás stb (v az lehet csak Pro verzió) :F Sentinel nemtom jól írta e ki modellszámát,mert adatbázisban nem találom, Lemez infó-nál fej-lemezszám,felpörgési árama mennyi?
Jó a bejegyzés,legalább látni mit tud,ennyi marketing bőven belefér :)
(#10776) AndrewTdi: Jó a szoftveres körítése,hw-es tikosítást is tud,megbízhatóak,elvileg még belefér a Nomad ütésálló tokba (árgép), 1 mm-el vastagabb enyémnél,az még jó lehet e téren.
Ha szoftveres csomag nem kell,akad más is,pl a fentebbi hsz-okban linkeltek is szóba jöhetnek,v mobilrackes megoldás (másik topic) , mert kapható az új 2 tányéros WD10JPVT vinyó is (Passportokban a régebbi 3 tányéros WD10TPVT van) ,ami vékonabb,gyorsabb,tán kevésbé melegszik stb.,egy jó alurackben az is jó megoldás,+ ha jól nézem komplatten egy átlagos 3.0 rackel árban is kedvezőbb lehet,ha ezt veszem alapul,de persze Passportok is jók :K
(#10777) kukulec: teljen reális,usb sebessége függ géptől,procitól is,vírusírtó is lassíthatja másolást,vmint ha más usb-s eszköz is van csatlakoztatva megoszlik a sávszél és máris nem tudja azt a max 30-35 MB/s-t :N

[ Szerkesztve ]

(#10781) King Unique válasza pinnacle (#10779) üzenetére


King Unique
titán

Még annyit,h feltöltést "félreértettem",másolásnak írtam,de szerintem ha usb2-n tolod,egy átlagos max pár 10 Mb/s-es nettel,ami max pár-néhány MB/s húz/tol még bőven belefér 2.0 sávszéljébe és vinyó is tudja,az h ebből pontosan hány szálat visz el,azt meg ki kell próbálni,tapasztalni. Nálam sokszálás letöltés ment simán,egyszerre még nem próbáltam,mert ritkábban torrentezek,direktlinkkel tolom sokx.
(#10780) AndrewTdi : ja,jók azok :K ,bár kapni még elvileg M8-at,de talán WD jobb. Én pont szoftveres körítése,titkosítás stb. miatt vettem anno Passportot,jó meg minden,de ha erre nincs célirányosan szükséget,szerintem jobb a mobilrackes megoldás - alurackben kevésbé melegszik - +főleg,ha újabb kék scorpiót tudod beletenni,azt vmi hordtokot kapni occsón,ha cipelnéd,de ált. rack-ekhez adnak is vmi kis alapot.

[ Szerkesztve ]

(#10783) King Unique válasza CoolBoy323 (#10782) üzenetére


King Unique
titán

az a black,de melegedésben + 4-5 fok,v több...,új kékek meg lassan sebességben is utolérik.

(#10785) King Unique válasza CoolBoy323 (#10784) üzenetére


King Unique
titán

3,5" Blue az az :K ,de tényleg össze-vissza játszadoznak vele, Intellipower meg csak marketingmaszlag... :DD
A nemrég említett 3 tányéros 1 TB-os az valóban 5200-as,nálam is annyit ír rá Sentinel,de mért... :F (ez is hasonló mint a Seagate-nél az 5900 rpm) ,lehet vmi nem stimmelt,az kellett egy kis finomhangolás neki... :D ,de amúgy jók,nincs velük gond,max műanyag házban melegszik picit.

(#10798) King Unique válasza fesii (#10788) üzenetére


King Unique
titán

Nem éppen :N ,amit írtam korábban, HD Sentinel---Információk fül---Lemez tulajdonságok/Infók.
(#10789) AndrewTdi : igen azt :K ,másikban azt már szerintem kitárgyaltuk.

(#10803) King Unique válasza bb.bocs (#10800) üzenetére


King Unique
titán

Nem :N (tudtommal,de olyat már láttam,h xy filerendszerre formázva eltért méret,de minimálisan csak), ugye 1000-el számolnak hdd gyártók,oprendszer meg 1024-es alapon (helyesen),azért kevesebb,ill a "maradék" terület hibajavító kódoknak stb. van fenntartva,v ha pl. gyenge,hibás szektor keletkezik a lemezen,progik által erre a részre helyeződik át.
Ha szűkösen vagy,vegyél +1 nagyobbat,legalább lesz 1 vinyód bizt.másolatnak is. :)

[ Szerkesztve ]

(#10810) King Unique válasza Spd89 (#10806) üzenetére


King Unique
titán

Modellszám alapján nem mai db... :) ,3,5"-esnek néz ki, másik gépen is kéne próbálni. Ha ott se,lehet döglődik (rack elektronika)...tápegysége jó? Gondolom gari már nincs rá, esetleg ha roncsolás nélkül szétszedhető, vinyót átteszed másik rackbe,ha az tényleg jó,h kiderüljön Seagate rack rossz-e.
(#10807) aceeq: az újabb fajtát? De nem is ez a lényeg, Passportod jó, az h filmnek nincs hangja az meg TV baja,nem adattár hdd-é (amúgy gépen szól gondolom) Lehet fw update jó lehet,de szerintem vmi multimédiás (pl.) v inkább TV-s topicba érdeklődj ez ügyben,lehet TV-dnek is van saját topicja.
(#10809) szabi__memo: manapság már akár manuálisan is arra érdemes,nem keverendő az AF formátummal, 4k-s XP alatt is elmegy egy kis "csúszással",de bővebb infók ( ez hasznos a vinyó topic fő szakijától)

(#10812) King Unique válasza Spd89 (#10811) üzenetére


King Unique
titán

Ok ,akkor nézz hozzá tápot,jó esetben csak azt kell cserélni, ha nem találsz hozzá,tedd át egy 3,5" mobilrackbe. :K

(#10817) King Unique válasza Zirowe (#10815) üzenetére


King Unique
titán

Ahogy mondják,mintha sata2-re lenne kötve :K (minimális,elhanyagolható sata-usb átalakítási veszteséggel) , de attól függ,milyen vinyó,mert átlag 60-9x MB/s közt, de újabb nagyobb adatsűrűségű/tányérosak 100 MB/s felett,pl.új WD (link, rackből ezt vette)
Szal pontosan milyen 2,5", te vettél korábban itteni ajánlgatás után végülis vmi kompakt usb2-es cuccot,csaknem abból transzplantálnád át a vinyót :F

[ Szerkesztve ]

(#10819) King Unique válasza Zirowe (#10818) üzenetére


King Unique
titán

Értem, ez alapján Seagate van benne (ha 320-as),de rpm, tányér adatsűrűség alapján többféle lehet abból is...5400 rpm-es az jó :K ,mert 7200-asokkal vigyázni kell (link), külső rackbe nemrég vki ezért szívott,wd black 1150 mA-t zabált,mikor még usb3 is csak 900-at tud.
Szal sebessége tányértól függ,kb. fentebb említette közt fogja vinni 3.0-án, rack ajánlásokat,akár itt,de 2,5" mobilrack topicba is találsz.

[ Szerkesztve ]

(#10824) King Unique válasza Spd89 (#10821) üzenetére


King Unique
titán

Ha ment,akkor vsz van hozzá driver,keresni kéne,azt felrakni (ha van),v vinyót átteni egy új 3,5" rackbe,amik már kompatibilisek win7-el.
(#10822) helltp: elmegy ez is,ára is jó tényleg :K ,ez a legújabb 3.0-ás Expansion modell,ahogy látom,de szerintem akadna jobb is. Burkolata műanyag lehet,de az új Goflex Desk-ek is nagyon melegedtek (akár 50-70 fok),ez is vsz,főleg,ha 7200 rpm,bár az talán csak elírás lehet reméljük. Lehet jobban jársz,ha veszel alu mobilracket (kevésbé melegszik)+hozzá vinyót,akár Seagate is lehet (ST2000DM001,v inkább 5400-as ST2000DL004),v WD,Hitachi vinyók is jók,de erről vinyó topicban.
Továbbá akad más 3,5 " alternatíva is.
neked régi Passportod van,azok jók voltak (180 GB-ás az melyik :F ,160 GB méret a szabványos, 1., v 2. generációsod van?),új 3.0-ások is,de volt pár köztes széria,aminél előfordultak hibák,ill van aki selejtet fogott ki,azért szidták. Jó extrémen nyúztad,csoda,h túlélte :Y ,bár régit én is ejtettem már le és nem lett semmi baja,de kemény padlóra ejtést ált. nem bírja sokáig egyik se,hibás szektorok, belső mechanikai sérülések stb.

[ Szerkesztve ]

(#10830) King Unique válasza Nauda (#10827) üzenetére


King Unique
titán

Egyesek panaszkodtak usb aljzatára,h kábelt csatlakoztatva lötyög,emiatt lehet nem tökéletes az érintkezés,ha kábel minimálisan is mozdul. Usb-ről gondolom kap elég tápot,bár 2.0-nál Y kábel javasolt,de erre nem panaszkodtak ennél,ill nekem is van Iomega Ego külsőm,amiben még régi 3 tányéros Toshiba vinyó van,az is elmegy simán 1 db 2.0-ás portról is.(bár ha arra dugom másik gépen,Y-al használom,gyárilag is azt adtak hozzá)
Régebben JMicron usb3 vezérlős külsőknél fordult elő,h eldobta a kapcsolatot,mert nem egészen volt kompatibilis más alaplapi,v bővítőkaris vezérlőkkel,de HD710-ben nem ilyen van.

(#10834) King Unique válasza Nauda (#10832) üzenetére


King Unique
titán

Lehet mozgatásra érintkezik jól,v ki tudja...ha gépen usb3 port van,annak elégnek kell lennie. :K Ha eldobja kapcsolatot lehet usb3 drivereket érdemes frissíteni,hátha javít a dolgon,ill amit fentebb is említett kollega.

[ Szerkesztve ]

(#10837) King Unique válasza biga (#10835) üzenetére


King Unique
titán

Burkolata műanyag,v alu ? Az mit jelent,h hűvös (most télen persze),nyáron,v hosszabb másolás után is,hány fokos Sentinelben? Csak,mert a Goflex-ek melegednek,ez ha jobb,az ok,bár 2 közül elvileg az Expansion a fapadosabb.

[ Szerkesztve ]

(#10839) King Unique válasza biga (#10838) üzenetére


King Unique
titán

Kösz a részletes beszámolót :R ,akkor ezen legalább van szellőző,mert Goflex burkolata aszem zárt...
Végülis előtted érdeklődőnek is "csak" filmtárolásra,nézésre kéne,arra meg jó. Fontos adatokat én lehet nem bíznék rá,inkább mást vennék. Sentinel szerint milyen vinyó van benne,még a régi 667-es 7200-asok,v az újabb 1 TB/tányéros (info) :F

(#10822) helltp: akkor akár jó ez is :K ,de combosabb játékok futtatásra talán vmi jobb alu,v aktív hűtéses mobilrack megoldás lenne jobb.

(#10853) King Unique válasza biga (#10841) üzenetére


King Unique
titán

Ha megnéznéd jó lenne,csak érdekel,ennyi :)
Nem mondtam,h rossz ez,csak Seagate vinyók egy része kevésbé megbízható,de ha kevésbé nyúzos,ez is bírja nyilván,Sentinelben még 100/100-as gondolom.

(#10845) biga válasza Csokiii (#10844): vsz ez a gond :K ,h akarja 2-ből összekukázni... :F

(#10856) King Unique válasza Travelmaster (#10855) üzenetére


King Unique
titán

Az se mai db...még topic eléjén is be van linkelve,régiek,benne lévő vinyók talán megbízhatóbbak voltak,újak se rosszak,csak hallani,tapasztalni ezt-azt Seagate-ek terén,de uuúgy többi gyártónál is előfordulnak gyengébb szériák.

(#10865) King Unique válasza Travelmaster (#10857) üzenetére


King Unique
titán

Persze, FW400 van rajt,még az is gyorsabb usb2-nél,hiába névlegesen csak 400 Mb/s,ha gépeden van ilyen csati,érdemes kihasználni. :K

(#10860) biga: előfordulnak ilyenek,én is láttam másnál,olvastam többi topicba hasonlót,ill nálam is volt olyan,h asztaliba tápcsere előtt vinyó 91%-on volt,utána erősebb táppal felment újra 100-ra, de mégis Sentinel az egyik legmegbízhatóbb progi ilyen célra. Lehet néha elsiklik még ez is pár hibán,de ha komolyabb baj van,azért ált. jelzi,ill én is havonta lefuttatok vinyókon egy részletesebb ellenőrzést ,eddig szerencsére nemigen volt eltérés.

(#10861) bikau: hát pedig elsőre pont DM-ert akartam én is ajánlani,nálam Story Station-on simán állítható vele időköz (hasonlóan,mint WD- külsőknél a Smartware-ben,v már Drive Utilities) ,de ezek szerint G3 ennnyire fapodos,h nem támogatja... :U ,pedig progik - Auto Backup,Secret Zone - mennek vele is,v azok se? Így nem tudsze vele mit kezdeni :N ,max ha szétszeded,kiveszed belőle vinyót és átteszed egy 3,5" mobilrackbe,azokkon ált.10 percre van állítva,de tovább álítani azokon se lehet.
Bár...elvileg Sentinelben,APM-et G3-nak is támogatnia kell, max-ra húzod, fejparkolást,üresjárati forgás leálítását is tiltja elvileg.

[ Szerkesztve ]

(#10867) King Unique válasza biga (#10866) üzenetére


King Unique
titán

Azt én is tudom,h feature,mind ilyen,gyári kompakt,mobilrackes megoldások is.
De APM-et állítgatva (progi topicjában még esetleg ezt) nálam külső vinyóknál (WD,Iomega,Samung) fejparkolás nem szaporodik annyira,h leáll-e azt nem mindig figyelem igaz,mert míg felpörög alvóból az is hamar megvan,szinte észre se venni,de mostanában 2,5" Iomegán ráhúzva folyamatosan ment,ahogy tapogattam,nem állt le a gyárilag belőtt 10 min után. :N Többin meg állítható gyári progijával (müxik is),azokon nem próbáltam.
Kérdés G3-nál mi a helyzet :F

[ Szerkesztve ]

(#10875) King Unique válasza Pocee (#10868) üzenetére


King Unique
titán

Ha bevált,akkor akár következő is lehet olyan,mert jó széria a MB :K,de én változatosság kedvéért lehet más,pl. alu mobilrack+hdd megoldás háza táján is szétnéznék. Gyári kompakt kínálatból mképp MyBook még továbbra is az egyik legjobb,árban is kedvező. Kis negatívumként max annyi felróható,h volt akinél műanyag burkolata miatt hosszab hajtás után kelleténél jobban melegedett (ezért jobb egy alu),volt aki a microB csatiját szidta,h kilazult sokxori csatlakoztatásra stb.,többi 3,5"-esen ált normál B van,ami talán kevésbé kényes ilyenre.
Ha visszaolvasol,találsz infót,alternatívákat ez ügyben,pl. #10824
(#10869) ocsi19: látom már válaszoltak,max annyi még,h nem muszáj ki-be huzigálásnál újraindítani, hotswap progival menet közben is megoldható. Azt nem írtad milyen külső vinyó,3,5" (esetleg netán 2,5",mert ahhoz sima esataesetén+usb táp is kell,csak a tápolt esatap megy 1 csatiról 2,5"-nél) :F
(#10872) yxcv: meg,jók az új My Passportok :K ,ezek felülete már nem olyan kényes,mint az 1. usb3-as generációjé. Legtöbbször ált boltban veszem ezeket,de némrég netről rendeltem 2,5" Iomegát,az is csomagban "ki volt párnázva" kis légtasakokkal (ilyesmi),h esetleges apró ütődéséket csillapítsa. Ipont dicsérik sokan,másikat nem ismerem.
vagy neked is esetleg mobilrackes megoldás,v más 2,5" kompakt,máshol is kapni Transcendet,ha ütésálló kell (3,5" válaszban link), mert ezekben még régi 3 tányéros WD vinyó van (kb.max 80-9x MB/s) ,az új 2 tányéros vékonyabb,gyorsabb,kevésbé melegszik stb. Vkinek nemrég segítettem ez ügyben,mert végülés inkább rackes megoldás felé hajlott.

(#10874) bikau: ja progi "ránézne",a fentebb említett 2 Sentineles megoldás se használ :F

[ Szerkesztve ]

(#10877) King Unique válasza bikau (#10876) üzenetére


King Unique
titán

APM, *-os,semmi...hát az gáz.Pedig nálam gyári kompakton műxik,mobilrack-el is láttam,h működött APM. Amúgy kiválasztani se engedi,inaktív?
Hát akkor nem tudok mást javasolni :N ,azért ez nem akkora hiba egyáltalán,nálamis egyik,másik,ha leáll,mire felpörög,észre se veszem :) .Ha meg zavar,pakold át belőle vinyót másik rackbe,mert úgy látszik G3-é elég gagyi...

(#10882) King Unique válasza SentryGun (#10878) üzenetére


King Unique
titán

Ki tudja... :F ,lehet nem is lesz... :N , 2,5"-re is csak gondolom azért tették rá,mert manapság azok kelendőbbek külsőbe. Mért nem veszel usb3-as MyBook-ot (nem is drágább sokkal,sőt...MB, E)? Amúgy is ajánlottabb,mint Elements,ami nem éppen a legjobb,v esetleg ,hasonlóan fapados (árban is) az új Seagate Expansion (tégla) (ő elégedett vele),v szerintem akad más,jobb is,jó kis alu mobilrackes megoldás is szóba jöhet (#10875)

(#10879) Teaway: az jó :) ,milyen külső vinyónál próbáltad?

(#10880) KaakukK16: hdd probléma, v inkább adatmentés topic. látom már megvolt.

[ Szerkesztve ]

(#10885) King Unique válasza cocus007 (#10884) üzenetére


King Unique
titán

Ezt nem igazán ismerem (nyilván ilyen célra ez is elmegy),de a puritánabb,fapadosabb változat,semmi extra...Általában a StorE Edition, Partner modellek kelendőbbek,esztétikusabbak,v az Alu2S is jó (v Steele),fém burkolata miatt is,s ahogy látod nagyobbak ár-érték arány jobb,pl.1 TB 26k - ha már Toshiba :) De,ha max 500 GB kell, érdemes egy pillantást vetni új slim modellekre (hsz),lehet pár ezerrel drágább,de igazán mutatósak,fémház azoknál is előny hőelvezetés tekintetében.
Illetve a fentebbi linkeket,hsz-okat nézd át,azokba is akad bőven alternatíva (hadd ne linkeljem még1x...). ;)

[ Szerkesztve ]

(#10886) King Unique válasza King Unique (#10885) üzenetére


King Unique
titán

utolsó linket elcsesztem...ezt akartam. Toshiba oldalán is nézz körül,szerintem egyik-másik típus magáért beszel. :K

(#10891) King Unique válasza cocus007 (#10888) üzenetére


King Unique
titán

Fémház hőelvezetés miatt előnyösebb,mert ezek a gumírozott,műanyag cuccok hosszabb hajtás,nyári hőségben azért melegszenek,ami hosszútávon nem a legjobb. +fémház elegánsabb,tapintása is kellemesebb stb.,de nézz körbe,választék az van bőven 2,5"-be (link, 2,5")
V a lentebb ajánlott Hitachik is jók :K . Csomó pofás,jól felszerelt cucc van placcon,szerintem vétek egy ilyen semmilyen,fapados bizbaszra elcseszni a zsetont,bár elvileg adattárnak jó ez is,de akadna jobb...

(#10887) SentryGun : akkor vedd azt,jók a MB-ok :K ,v a korábbi hsz-omban neked említett,linkelt cuccok vmelyikét,nem érdemes várogatni Elemenstre :N

[ Szerkesztve ]

(#10895) King Unique válasza cocus007 (#10893) üzenetére


King Unique
titán

Ja,vsz jobb :K ,Intenso külsőit nem ismerem (nem is hallottam róla különösebben), Memory Space nem tűnik rossznak,elég olcsó is volt.
Mi itt ált. azokat ajánlgatjuk,amiket sokan vesznek,beváltak már stb.,de mivel 2,5" külső hatalmas divat lett,túltelített a placc... :D ,gyárt akár a Sony,sőt alaplapgyártó Gigabyte,Asus stb. - de ezekről sok infó,személyes tapasztalat nincs :N Korábbi hsz-ok linkjeit kiegészítve jók új Verbák is (Executive,ütésálló Traveler),de ha vmi "divatdesign" kéne, PQI gyárt "IPhone hasonmásokat" is, ár
Érdemes olyat venni,amin van 2-3 év gari (mert mi van,ha tönkremegy),ha Ebay-ről rendelsz stb.,nemtom ez h oldható meg, kínából hozott cuccokkal meg vigyázni kell,mert nemrég vki hamisított WD My Passportot kapott,sima flash belsővel,usb3 helyett usb2-vel ( link1 link2 link3 link4 )... :U

[ Szerkesztve ]

(#10898) King Unique válasza Teaway (#10896) üzenetére


King Unique
titán

Semmi... :D ,vsz nagyobb iránt magasabb a kereslet és ezért tolták le árát,ill nagyobbak, 3-4 TB is eladhatóbb legyen,ahogy 2,5"-nél is 500 GB-os 20-21k,az 1 TB meg csak 27-28... :Y

(#10905) King Unique válasza azka79 (#10902) üzenetére


King Unique
titán

Ha nincs áram alatt (adapter kihúzva) nem lesz baja vsz,de értem mért aggódsz...restartnál azért indítja újra auto,h ismét használatra kész legyen,mint pl.TV-re dugva Azért usb csatit kihúzni se nagy kín,ha tartósan nem használod (gépbe menő részét).Használtam én is így,mint te pl. Story Stationt,bár annak van full kikapcs gombja ,de a lényeg még ép. :) Megerősítéshez lentebb linkelt topicba érdeklődhesz,v itt vki.

(#10903) Ferlito: én ejtettem le már gyári Passportot 1 m-ről gumirozott padlóra,lapjára esett és túlélte, nálad lehet olyan szögben csapódott be,h pont megnyekkent vmi mechanika benne,olvasófej kapott egyet,mert 20 cm azért nem olyan vészes...vinyó kattanás,nyekergés nem jó :N
Hdd probléma topicba érdeklődj,de elsőre sanszosz,h kuka...v jó pénzért adatmentés (liksoft ezzel foglalkozik,ill itt PH-n hoember 2-nél érdeklődj.) :K

(#10908) King Unique válasza andrás47 (#10907) üzenetére


King Unique
titán

Pontosíts,h mekkora kéne stb. :F ,ha otthoni használatra lesz,nem hordozod,akkor 3,5" is jó,ha esata csati is kéne rá,akkor mobilrack+hdd megoldás közül válasz inkább,bár akad gyári kompaktba is,de azoknál inkább usb3 a sláger.
Ha visszaolvasol pár oldalt,találsz rengeteg linket,alternatívát :K

(#10911) King Unique válasza Melorin (#10909) üzenetére


King Unique
titán

Akkor 3,5" és min 1 TB,v nagyobb: #10875, #10882 - ezekből kihámozhatsz csomó infót :K

(#10913) King Unique válasza Misi1980 (#10910) üzenetére


King Unique
titán

(#10910) Misi1980: HD710 gyorsabb,mert belsejében új 2 tényáros Toshiba vinyó van (MQ01ABD100), ütés-vízálló,strapabíró cucc, bár egyesek panaszkodtak lötyögő usb aljzatára,ill kapcsolat szakadozására..
My Passportok bejáratottabbak,maga márka kiforrottabb,komolyabb szoftveres csomag,hw-es titkosítás stb. jár hozzá,de nem olyan masszív - nem ütésálló - ,mint ADATA,max,ha veszel hozzá külön Nomad tokot. Sebességre (szekvenciális érték) picivel lassabb,mert a régi 3 tányéros wd vinyó van benne (WD10TPVT) - ami jók,megbízhatóak végülis - ,de az új 2 tányéros gyorsabb (WD10JPVT).
Sima filmnézésre mind2 jó,hosszabban nyúzva belsőt tekintve ADATA kevésbé melegedhet vékony 2 tányéros vinyó miatt,de burkolatuk műanyag,ill gumi révén egyiké se jó hőelvezető,de ilyen jellegű használattól vsz nem lesz gond vele (max nyáron intenzívebb melegedés). Illetve WD vinyói,de másoké is parkolják fejet,ami ha túlságosan megszaporodik,hosszútávon nem jó,ilyen szempontból nyilván Toshiba belsős előnyösebb.(topic)
Fenti funkciók alapján (mi kell,me fontos) válassz,ill ha visszaolvasol,látod páran vettek ilyeneket pl. ő HD710-et, ő aszem új WD,náluk is érdeklődj. Nekem 1. generációs usb3-as Passportom (ami kb uaz,mint új)+Nomad tok,meg egy régebbi van ,elégedett vagyok vele,jó min2. :K
meg egy Iomega Ego portable,levehető védő gumiburkolattal (elvileg ütésálló),Y kábellel,jó szoftverekkel,amiben nem új,hanem régi 3 tányéros Toshiba vinyó van (MK1059GSM) ,de jó az is,bár drágább,mint adata.

(#10912) Melorin : épp előbb válaszoltam ez ügyben,tehát Elements kilőve...másik 2 meg különböző méret,el kéne dönteni fizikálisan mekkora kell,amúgy kategóriájában egyformán jó mind2,v fenti linkekben lévő alternatívák. Amúgy 2 TB MB se sokkal drágább.

[ Szerkesztve ]

(#10915) King Unique válasza Misi1980 (#10914) üzenetére


King Unique
titán

örömmel :) ,akkor melyik?

(#10917) King Unique válasza Kasya (#10916) üzenetére


King Unique
titán

Ma kérdeztek pont hasonlót,amire #10908 és 11 választ ad - szal vsz 2,5"/v 3,5" mobilrack+hdd megoldás célszerű.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.