Hirdetés

2024. június 25., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:02:15

LOGOUT.hu

Külső merevlemezek - USB, eSATA, FireWire HDD
Kérdezés előtt kérjük olvasd el az összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10035) King Unique válasza rayoliviero (#10031) üzenetére


King Unique
titán

Igen az :K ,azt ki tudja mi van benne... :F ,pl.az új 1 TB-os is 18mm vastag,mint az első generációs (régi) my passport,akkor vsz régi kék skorpió...Amit linkeltem,az natúr 500-as új WD egy mobilrackben,nem új Passport,azért más a kódja,de a vinyó a lényeg benne most.

(#10029) Kezdő vagyok: hol írták,h max 3 eszközt kezel,nem is tudtam :F ,amúgy Smartware természetesen újakat is kezeli,azokhoz is járm,de adnak külön progit,ami végülis a egy "szétdarabolt Smartware" ,külön drive utility,secure stb.
#9957 - (+ADATA HD710 )TV-s dolgok,ajánlások. + 2,5" kiegészítve: 1 TB-osnál nagyobb gyári kompaktba van jelenleg, 2 TB-osba WD gyárt (LG XD7 is talán,de hitvány cucc...), 1,5 TB:Seagate Goflex portable,Buffalo Ministation,Iomega Prestige (fém), Freecom MG, Lacie Rugged Mini
,legolcsóbb ebbe a méretve a WD,de érdemes még várni vele...jobb lett volna aluházzal....(Iponban megtalálsz párat,nem mindet,azért nem onnan...)
Másikra: lehet hozzá egy 3,5" alu mobilrack (pl.)+hdd megoldás,3D-hez jól jöhet esata,felvevős dolgot nem próbáltam :N ,meg kell nézni mit tud,kezel (filerendszer stb.), vsz rá lehet dugni usb2-n és felismeri,rögzít rá,ha tudja NTFS-t,de dvd felvevőnél korábban másnál egész külső vinyót vmi védett,kódolt partícióvá alakította és PC-n nem lehetett látni tartalmát,oda kell erre is figyelni,tiednél máshogy van lehet...

[ Szerkesztve ]

(#10038) King Unique válasza Kezdő vagyok (#10036) üzenetére


King Unique
titán

Igen rémlik nekem is régebbről a 3,de a legújabban (10.old alja): A WD SmartWare szoftver telepítése után a szoftver annyi külső eszközt támogat, amennyit a rendszer képes kezelni - (az "elvileg" 127 usb eszköz). - vsz ebben az újabb szoftverben (1.6.0) nincs ez a limit,de annyira nem érdekel,mert nincs 3 WD-m,amit egyszerre dugnék rá :D

(#10037) v!ct0y: :)

[ Szerkesztve ]

(#10040) King Unique válasza Kezdő vagyok (#10039) üzenetére


King Unique
titán

A linkben lévő új manualban nézted :F ,pedig ott van alján a 2 meghajtó ikon képnél.
Azért nem korlátlan,mert os elvileg,ha jól tudom 127-et tudna kezelni,de vsz új Smartware,ha leírásnak hinni lehet,nem csak 3-at :N ,többet. Vegyél még1-et-néhányat (ha keret van rá,bár én változatosság végett mást vennék,v mobilracket wd vinyóval) azt próbáld ki :) Melyik verzió van fent nálad?

[ Szerkesztve ]

(#10041) King Unique válasza King Unique (#10040) üzenetére


King Unique
titán

(10 of 59) úgy a 10.,amúgy a 6 - Képenyrő tartalma-eszköz megjelenítő,görgető mutatók.,bocsesz.

(#10045) King Unique válasza Sándor -P20- (#10044) üzenetére


King Unique
titán

Előzőre is kaptál választ,ha figyelmesebben olvastál volna: #10012...
Pl. Ghost,v ebben a cikkben,igaz ez klónozás,de akad néhány hasznos progi tipp,vmint LG XD7-en is volt gyárilag vmi backup progi,v nem? Ha bootolni,futtatni akaros win7-et külső vinyóról,az macerás lesz (melegedés,usb3 driver),korábban már ki lett tárgyalva,sima telepítés talán menne.

(#10043) Kezdő vagyok: ha 2,5" kell,1 TB-ig tudsz,érdemes újabb 2 tányéros vinyóval,pl WD10JPVT, esetleg samu M8 , +hozzá egy minőségi aluházas mobilrack (Raidsonic (IB-231StU3-G,IB-230StU3-G,IB-250StU3-BH) ,Revoltec.Thermalteke (sajna csak usb2-es, 3,5"-ben ventis nagyon jó, Chieftec (ez v ez )

[ Szerkesztve ]

(#10049) King Unique válasza Sándor -P20- (#10047) üzenetére


King Unique
titán

Ne is kell, számtalan verzió,akár régebbi ingyenes Ghost van neten,hadd ne warezoljak itt...,vmint a linkben (win7 clone,pl. paragon drive backup) is van sok program tipp stb.

(#10048) Kezdő vagyok: hát igen,hasznos dolog egy külső vinyó :K lehet kontakthiba,én azt halottam kompreszorral,porszívóval nem szabad gépet portalanítani,a nagynyomású levegő mittomén milyen töltéseket tartalmaz,ami bezavarhat,ha pl.alaplapon ezt-azt szétgányol,rövidrezár,erre valo a spec "porpisztoj",spec összetételű számtech sűrített levegő spray.

[ Szerkesztve ]

(#10052) King Unique válasza Kezdő vagyok (#10051) üzenetére


King Unique
titán

Szerintem felesleges,mivel gép szoftveres beállítasait nem érintette,nem vágta haza a hiba :N ,ha nagyon ráérsz,akkor meg... :D

[ Szerkesztve ]

(#10054) King Unique válasza Kezdő vagyok (#10053) üzenetére


King Unique
titán

Jó,világos,azért akkora szaki :N vagyok.
2 db WD mellé kell még1,melyik megoldás felé hajlasz,v még ráér :F

[ Szerkesztve ]

(#10056) King Unique válasza Kezdő vagyok (#10055) üzenetére


King Unique
titán

Ki tudja meddig húzzák-halasszák...érdemes-e nagyon kivárni?
Amúgy nálad ilyenkor "nyári szaunában" meddig melegednek :F ,nálam hosszabb használat után 40-45 fok összejön (most mondjuk hűvösebb idő miatt 3x fok),az új a Nomad tokban,igaz kb.egy órás intenzív másolás után 50 fölé ment,gyorsan be is fejeztem,ill rendelek egy olcsó noti hűtőpadot,azt arra rátéve vsz hűsebb lesz.
Azért a passzív hűtés,műanyag burkolat nem igazán ideális ilyen szempontból... :N ,WD-nél fém ház sajna csak MAC szériáknál van... :((

[ Szerkesztve ]

(#10058) King Unique válasza Kezdő vagyok (#10057) üzenetére


King Unique
titán

Ja,az más,annyi meg se kottyan neki :N ,attól nem melegszik,de egyszer majd csak nézd meg,azért melegszik nagy melegben...
Ha WD-t,akkor újat vedd,az már csak simán "WD Passport",szerintem fekete,v fehér,v ezüstben elég jól néznek ki. :K
Láttam pendrive topicban hsz-aidat,vmi oprendszer beállítás hiba lesz,nem pendriveok sz@rok,más gépen is fagynak :F Sokan külső hdd-vel tapasztaltak fagyást (pendrivenál nem volt) - én is - kezdeti 5-ös ESET alatt,de újjal nincs gond,kijavították. Milyen víruskergetőt használsz,nem az akaszt be,v más progi,esetleg rendszer visszaálítással próbálkoztál,v inkább eszközkezelőben ilyenkor pendrivenál nincs sárga felkiáltójel - akkor eltávolítotd,azt újra felpakolod?

[ Szerkesztve ]

(#10064) King Unique válasza animatrix11 (#10061) üzenetére


King Unique
titán

2,5"-esek volt már róla szó, nem mindig mennek előlapi usb2-n (néhány,pl. WD nálam azon is megy),az a fix,ha hátlapiba van dugva,ami macerásabb...hosszabító kábellel lehet használni,csak vigyázni kell,mert ha vmi silány,v túl hosszú,nem fog elég áramot kapni :N ,esetleg végére odabiggyesztesz egy Y elágazást,azt 2 db usb porton már kapni fog.
Milyen 2,5" külső vinyóról van szó :F ,gépen gondolom sima esata csati van (nem tápolt esatap) ,mert ilyenkor adat esata-n,táp külön usb-n megy/kell neki.
3,5"-nél nem kell,mivel annak van saját tápja,csak simán esata-ba kell dugni.

[ Szerkesztve ]

(#10067) King Unique válasza animatrix11 (#10065) üzenetére


King Unique
titán

Én is 1,8m-essel,nálam jó.
Az más...3,5" esatanál,lehet kevés neki táp.

(#10066) _Roy_: #9759 + új ADATAHD710 (pár link lehet már nem jók,keress rá)
Ha nem kell semmi extra - üté-vízsállóság,titkosítás,spec progik stb. - akkor mobilrackes megoldás a jobb :K

[ Szerkesztve ]

(#10070) King Unique válasza CoolBoy323 (#10068) üzenetére


King Unique
titán

# 9957 - TV-s infók,3,5"+2,5" tippek, ha már 2,5" ADATA,az SH93-ra több panasz érkezett korábban,sokat kelett gariztatni stb.,inkább az újabb usb3-as HD710 tesóját.(esetleg NH13) ,de TV-s kompatibilitás terén lehet jobb egy WD.
Mekkora kéne,az nem írtad :F

(#10069) animatrix11 : pontosan milyen 2,5" külső ez,h nem megy,jól dugtostad össze,pedig mennie kéne? Akkor más lesz...3,5"-nél gondolom natúr hdd-t kötsz össze direktbe géppel,lehet máshova kéne dugni,v Biosban állítani ezt.azt ( külső megoldásokhoz jár saját táp és nem szokott gond lenni)
HDD probléma, segítsetek! (nem adatmentés) is próbálkozz,hátha.

[ Szerkesztve ]

(#10072) King Unique válasza Csabi8507 (#10071) üzenetére


King Unique
titán

Pont előtted (#10070) esett róla szó,ill egy másik topicba egy toltam egyet ,hadd ne írjam le még1x...
gondolom hordozható 2,5" kéne,azokba 1 TB kb.25k körül,3,5" asztali,külön táposba olcsóbb.de azokba inkább már 1,5-2 TB-osat érdemes venni,ill már 2,5"-be is van akkora...

(#10074) King Unique válasza animatrix11 (#10073) üzenetére


King Unique
titán

Mobilrackeken szokott lenni +DC usb táp bemenet,kábel hozzá,azzal együtt se? Lehet hosszabító kábel sz@r,v rack ilyen téren,h hosszabb kábelt nem szereti,ill benne lévő vinyónak magasabb az indítóárama. Mivel egyedi konfigurációs eset,annyit mondhatok esetleg más kábellel,v vinyót más rackbe áttéve kéne megpróbálni,könnyen lehet,főleg,ha vmi olcsó silány cucc,h rack a ludas.

(#10078) King Unique válasza kezdő (#10076) üzenetére


King Unique
titán

Vannak,legtöbbnél már 3 TB-os kapható,natúr vinyóba,kompakt külsőbe is,sőt Seagate és Hitachi gyárt 4 TB-osat is (külsőbe is),de áruk is ehhez igazodik. :K
Ha újak,akkor jó,számlát,v vmi papírt adnak :F ,mert anélkül koskázatos,mi van,ha tönkremegy,akkor,h ha gariztatni kell (eladó nyilván nem vállal 2-3 évet rá)macerás,főleg külföldi cégnél...
Használtan venni megint necces (előbbi ok,+vsz gari már nincs rá),ilyenkor ált. szokás kérni állapotáról egy friss 100/100-as Sentinel képet,de azt is volt már aki hamisította...

(#10077) IkszIpszilon: link nem jó,de azért látszik,h WD MB,az meg jó :K Persze akad más alternatíva is: #9923 , #9934

[ Szerkesztve ]

(#10087) King Unique válasza kw3v865 (#10082) üzenetére


King Unique
titán

#10078...
Látom már kitárgyaltátok... :) ,tényleg vmi átbasz*s lehetett,mert első képen 2,5" Toshiba Store Art2 v 3 van,amibe nincs 2 TB-os,a 3,5" meg másképp néz ki,másodikon Seagate Expansion amúgy se jó széria,abban is csak 3,5"-ben van 2 TB (bár az is ugyanígy néz ki) ,harmadikon WD első generációs My Passport van,abba 1 TB a max,az új 2 TB-os meg jóval drágább,még használtan is...+ gari vsz nem nagyon van rájuk,ki tudja tényleg újak-e,v használtak (vmi leselejtezett áruk,leesett a kamionról...),szal kifejezetten jól járt vele,aki megvette :D

[ Szerkesztve ]

(#10088) King Unique válasza kw3v865 (#10084) üzenetére


King Unique
titán

Nem biztos,h hamis,sokmindent nem lehet rajta hamisítani :N ,v az a cucc,v nem...v netán vmi külső vinyó burkolatból,+vmi vinyó azt összeszkabálják,beletéve egy hasonlónak a dobozába...körülményes. De aki képben van ilyen téren,gyári dobozát,tartalmát kézbe véve látja,h az-e. Kínai gyártmány meg lehet,többen költséghatékonysági okokból gyártatnak velük,bár pl. WD gyára Thaiföldön van,de Malaysiában is gyártanak My Passportot,azt nem írta ottani gyártmány,v csak ott forgalomba lévőt szereznek be olcsón.
"Nagyobbnak hazudják" - itt is egy bizonyos szintig látatlanba,( gyakorlatba meg látod,rá van írva) de amikor tudja az ember,h egy adott típusba x TB a max,pl. 1,ez meg 2 TB-osnak írja...egy 750 GB-ost 1 TB-osnak lódít még elmegy,de ez.. :W .,lehet 3,5"-ekről van szó,de akkor annak a képét tegye oda.
Meg ez a pp-s,2 hetes-1 hónapos szállítási idő,ennyit lehet nem várnék,gari is necces,igaz van 1 év (a gyári 2-3 év helyett), "Garancia 1 év mely a származási országban érvényesíthető, ennek költségei a vevőt terhelik" - mehetsz ki Kínába... :DD ,csak ezért kösz inkább nem,akkor már jobbak járok itthon veszem meg...

[ Szerkesztve ]

(#10090) King Unique válasza kw3v865 (#10089) üzenetére


King Unique
titán

Ja,h te vetted meg....ujj. :Y hát előtte érdeklödni kellett volna itt-ott (itt),mert az ilyen vételek mindig kicsit kockázatosak...
PÜ ment!

(#10092) King Unique válasza szabonagyur (#10091) üzenetére


King Unique
titán

Másikba már dobtam linket, # 10070 ( ill.azon belül # 9759 )
Általánosságban nem rosszak,aszem taiwani gyártó,vannak jó megoldásaik,de külső vinyóba azért nem olyan kiforott,mint pl. egy WD. :N A kínálatból usb3-as aluházas NH13,at,v ha az kell,ütés-vízálló új HD710-et érdemes venni.(SH14 nagyon koszolódik)+ egyéb linkekben ajánlott típusok.
HD710 teszt (bár 750-es) + többire is találsz,ebben barátod a google... :)
Vagy,ha nem semmi extra, jobb a külön alu mobilrack+veszel bele notivinyót,tippek benne linkelt korábbi hsz.okban. ;)

[ Szerkesztve ]

(#10094) King Unique válasza CoolBoy323 (#10093) üzenetére


King Unique
titán

Hát ja,az se mindegy,ebből a szempontból jó,várogatni se érdemes szerintem :N ,milyen Adatát :F
Amúgy,ha mobilrackes megoldást választod,abba is vinyókra egyik-másikra adnak 3 évet.

[ Szerkesztve ]

(#10096) King Unique válasza Rodrighez (#10095) üzenetére


King Unique
titán

Ajajj...hát esés vsz nem tett jót neki :N ,mechanikai sérülés keletkezett vinyóba (pl.olvasófej,ha inog lehet tányér is sérült) , HDSentinelt rakd fel és nézd meg mit ír állapotára, lehet bad sectorok is keletkeztek rajta,döglődik...Ha igen (bár hangja is árulkodó),akkor fontos adatokat mentsd le róla (ha van hova),mert előbb utóbb tönkremegy és utólagos adatmentés baromi drága, ha nincs,akkor feleslegesen meg ne nyúzd :N .Ha még csak ház sérült volna,akkor nyilván másik rackbe áttéve megoldható,de így,h vsz vinyó is kapott,már problémásabb.
Ajánlom figyelmedbe HDD probléma, segítsetek! (nem adatmentés) , ill. Adatmentés - liksoft - HDD kereső mentéshez topicokat.
Amúgy konkrétan milyen rack,milyen vinyó :F Gondolom 2,5" lehet,azokban is vannak már ütésálló modellek,"ilyen esetekre" ,v vmi tokot venni hozzá és abban hordozni se utolsó dolog.

[ Szerkesztve ]

(#10098) King Unique válasza Rodrighez (#10097) üzenetére


King Unique
titán

Ráadásul 3,5",az még nagyobbat koppan... (most nem azért,de hová volt téve,v átpakolás közben kezedből leesett?)
Ha már fel sem ismeri,az nem jó jel :N ,így Sentinel képét sem tudod megmutani,esetleg van másik rack,abban se műxik? Biztonsági másolat nem volt :F
Bevizsgálás szervízben jobb helyeken még ingyenes,v max pár-néhány ezer,de adatmentés,a lementendő mennyiségtől,munkaórától függően elég drága (ráadásul ha nincs ismerős az adott helyen,akkor jó sokat rá is tesznek még), több 100 GB cuccnál,akár több 100k ár lehet,amennyiért már pl. notit veszel + még,ha vmi alkatrész ki kell cserélni rajta átépíteni,az megint pluszköltdég...
A korábban linkelt 2 topic szakijának cége,pl ilyen árakon dolgozik,de máshol is hasonló,szerintem vele vedd fel a kontaktot. :K

[ Szerkesztve ]

(#10102) King Unique válasza CoolBoy323 (#10099) üzenetére


King Unique
titán

Annyival nem,viszont ha gyáriak szoftverei,egyéb kütyüi nem kellenek,akkor jobb megoldás,magad választhatod ki a benne lévő vinyót,vmint egy jó aluház hőelvezetés terén is jobb,mint a műanyag. :K
A CH11 nem rossz,akár meg is veheted,mert ára az tényleg jó,usb3-as stb.,viszont aluház miatt szerintem NH13 jobb választás lenne,v ha már SH93-at emlegettél,mondtam korábban egyesek megszívták vele,sokat kelett gariztatni (benne lévő vinyó típusa volt szar),de ugyanez a HD710,immár usb3 csatival és vsz jobb belsővel,ráadásul nem is drágább annyival...

(#10100) szabonagyur: neked is Adata-ra vonatkozóan uez :K ,CH93 nem a legjobb,melegszik,házba szerelt usb kábele van,ami nem túl hosszú,jobb egyértelműen a CH11,NH13,HD710 .
WD-ből Elements portable elmegy,de abban is usb3 (WDBPCK5000ABK)-asat érdemes venni,arra figyelj,árban alig van különbség a 2.0-áshoz képest,sőt az már kifutó széria...viszont 2,5" WD-be egyértelműen a MyPassport a jobb (v inkább új Passportok tetszetősebbek) ,szoftveres cuccok,fw frissítési lehetőség stb.,ára se sokkal több és többfajta szín közül választhatsz,vmint a WD gyári tokokat gyárt hozzá,amik itthon is elérhetőek olcsón,míg Elementsnek ilyen téren a támogatottsága zéró..

Apropó gari,az SP külső vinyóira is 3 év jár.(alu Diamond D05,Stream S10,v ütés-vízálló Armor A80 is jók)

Szal nyilván csábító a jó ár általatak említetteknél,de szerintem pár ezret megér egy jobb cucc.

[ Szerkesztve ]

(#10106) King Unique válasza szabonagyur (#10103) üzenetére


King Unique
titán

Előző hsz-omban az árgépes linkeknél ott volt pl. a My Passpsort,de amiket ajánlottam ADATA-ba,v 3 év garival ott az SP is,Árgépen keress rájuk, miskolci üzleteket meg hadd ne álljak neki keresgetni neked...amúgy biztos jársz,ismersz ottani számtechboltokat,azoknál is van külső vinyó,v tudnak rendelni,ott érdeklődj,ill MM-be is van,de nem olyan "tartósan alacsony áron" :D ,ill kínálat is gyér.
Keveritek néhányan külső vinyóknál ezt a mobilrack dolgot,nem az a régi húzogatós,nem gépbe kell beépíteni,v nemtom mire gondoltatok :N ,amit mondok az 2,5" külső usb-s vinyó ház+veszel bele vinyót=szinte mint a gyári kompakt külső,csak így szétszedhető,variálható stb.

(#10104) Kezdő vagyok: enyémen most hirtelen nem látok ilyet :N ,mire gondolsz konkréten,kép esetleg :F De,ha nincs vele gond más téren,műxik rendesen a MP,akkor nem kell vele foglalkozni :N

(#10105) Sándor -P20-: nem kapott elég áramot TV-n,usb hub saját táppal már elegendő volt neki.
Amúgy XD7 mire van formázva FAT32,v NTFS, Technika TV kezeli NTFS-t is,csak úgy kíváncsiságból :F

[ Szerkesztve ]

(#10108) King Unique válasza Kezdő vagyok (#10107) üzenetére


King Unique
titán

Tehát a kábelen (először azt hittem magáról csatlakozófejrészről beszélsz),de enyémen nem látok,tapogatok ki dudort :N ,lehet vmi anyaghiba,h belső szigetelés sérült és kábel kitüremkedik... :F ,de jobb mintha meg lenne törve és nem működne rendesen külső vinyód,nem? :) Nem érdemes vele foglalkozni,javítani nekiállni,max,ha zavar másik kábellel használod
Amúgy az 500-as kábele,mert azon pl.van gyárilag védőfólia,míg az 1 TB-oson nincs,lehet kábel is "picit más"... :F

[ Szerkesztve ]

(#10110) King Unique válasza Kezdő vagyok (#10109) üzenetére


King Unique
titán

Ugyanaz a 2 nem,szal igen :K

(#10112) King Unique válasza Sándor -P20- (#10111) üzenetére


King Unique
titán

Hát ja,kakaó az kell nekik...neked még a régi usb2-es XD7 van,v már a 3.0-ás :F
Látom igen-igen jó áron van ez a Technika,de tudod olcsó húsnak...bár célnak gondolom tökéletesen megfelel Szerintem általános LCD topicban , v LCD, plazma és projektoros Tv hiba topic-ban tudnak segíteni. :K

[ Szerkesztve ]

(#10116) King Unique válasza Kezdő vagyok (#10114) üzenetére


King Unique
titán

Látom,enyémen nincs,de nem akkora gond ez,elhanyagolható :N Biztos vmi anyaghiba,pár képnél úgy tűnik,mintha vmi meglapította volna és azért dudorodott ki,de nem érdemes vele foglalkozni...

(#10115) szabonagyur: :K jó,v más színben,esetleg az új széria WDBKXH5000ABK (v más szín),ha már sorozatszámok alapján kérded.

(#10123) King Unique válasza phaseOne (#10120) üzenetére


King Unique
titán

ADATA 710 nem azért lehet olyan rossz,netes kommenteknél is írnak ezt-azt...bár tény nem olyan kiforrott gyártó,mint a WD
Ha már mképp starpabíró kell ajánlom figyelmedbe Transcend külső vinyókat (25A3,25M3 esetleg H3P) ,ezek mind ütésállóak,ill. jó cuccok. :K
Nekem van egy 2,5" 1 TB-os új Iomega Egom,nálam müxik nincs vele semmi gondom :N ,max annyi,h régi 3 tányéros (3x334 GB) Toshiba vinyó van benne (ami elég jó),de lasabb vmelyest,mint az új 2 tányérosak (2x500 GB).Titkosítás van hozzá+bőséges szoftveres csomag,adnak hozzá spec gumiborítást,amivel ütésálló,"elvileg" 2 m-ig,de alapból is van benne vmi rázkódás elleni védelem. Jobb az aluházas Prestige,az is ütésálló,én a 1,5 TB-osnra halottam sok panaszt,vsz belseje miatt (Seagate).
WD My Passportok nem ütésállóak :N - viszont elég megbízhatóak - ,max ha veszel hozzá Nomad tokot (nem drága),azzal tehetők azzá. Én is így használom,a tok belülről elég jól biztosított,vsz kibírja a 2,1 m-es esést,annyi pici gond van csak vele,h nyáron,v intenzív hosszabb másolás után melegszik benne a passport,ami ráadásul műanyagházas (jobbaz alu ilyen téren),vsz átlag használatnál,utazáshoz ideális. :K
Armor A80 se rossz,de arra is volt bőven panasz,benne lévő JMIcron vezérlő nem az igazi... :N ,de bizonyos alaplapokkal egész jól ment.
2,5" mobilrackbe full ütésálló nem nagyon van,max gumírozott szélű esetleg,de azokat hivatatalos katonai ejtésztesztnek nem vetették alá vsz. :N

(#10124) King Unique válasza vati182 (#10119) üzenetére


King Unique
titán

Alapból minden 2,5" esata mobilracken van usb2 csati is :K ,már csak azért is,mert áramot usb-n keresztül kapja,adat esatán,tehát 2 kábelen,de persze használható sima usb2 porton is 1-el,szal nem lesz gond csajod gépén se. :) Érdemes lenne megnézni laposodba milyen esata csati van,mert van az előbb említett hagyományos esata,meg az újabb "tápolt" esatap,aminél egybe megoldva 1 kábelen megy a cucc,mind2 féle rack is van,usb2 is van rajtuk,max esatap drágább kicsit.

(#10121) 5000watt: HD Sentinel nem minden rackben lévő vezérlőt támogat,kezel, ezért előfordul,h egyeseknél SMART stb. értékeket se jelenít meg :N (támogatási lista) Milyen mobilrack,esetleg mással kéne próbálni,v vmi más progival (pl.CrystalDiskInfo) :F

[ Szerkesztve ]

(#10126) King Unique válasza 5000watt (#10125) üzenetére


King Unique
titán

Akkor nincs ötletem... :N ,vsz benne lévő noname vezérlő az oka,támogatási listában sincs benne,sokat nem lehet vele kezdeni,max Merevlemez felügyelet SMART (S.M.A.R.T.) segítségével - www.hdsentinel.com topicjában is érdeklődj,hátha a fejlesztő tud vmit,v más progit javasolni...

(#10120) phaseOne: előzőhöz annyi kiegészítés,h pl. WD-re is telepítve van előre progi,de ezek,ill. hardweres titkosítás használata is csak opcionális,külön el kell indítani,nem auto kezd el telepítgetni :N ,amúgy meg ugyanúgy csak rádugod-használod,mint egy pendrive-ot. Automatikusan max egy drivert (SES) rak fel,de azt észre se venni. Korábban volt a Virtual CD partíció,de az is eltávolítható volt,vmint újakon (enyémen) nem volt,csak akkor,ha titkosítást aktiváltam.
Iomegából,amit linkeltél,az az 1. generációs usb3-as,nekem - illetve a boltokban - az újabb van,előbbi Seagate (vsz azért krepálhattak be), utóbbiak Toshiba belsősek,ami nálam tökéletesen megy. :K Ezekre is van előre egy vitual CD partíció telepítve,de csatlakozáskor,azon kívül,h megjelenik és felkínálja a titkosító progi telepítését,mást nem csinál,utólag eltávolítható,ha zavarna.
Adata-ban ütés-vízálló még az SH14 is,de eléggé koszolódik.rajta lévő burkolat is fura...
Jók,tetszetősek nagyon a LACIE külső vinyói is, a Rugged Mini jó választás lehet,részben fém,ami előnyösebb hőelvezetés miatt,mint a műanyag-gumi,ami a többi ütésállónál van,csak drágább is vmivel...( a 3 interface-es Triple meg jóval)
Buffalo Ministation Plus, Extreme is ütésálló,minőségi japán cuccok,extra progival,pl. usb turbo driver,ára se rossz többihez képest.bár műanyag burkolat nem a legelőnyösebb itt se ,feketébe kényes is
Precíz német minőség a Freecom , talán ők (v SP) gyártottak először 2,5" ütésálló cuccokat.a Tough Drive 3.0 jó választás,csak ez is drágább az átlagnál...de most pont lejjebb ment ára :)
Kb. ez a kínálat stapabíró modellekből,ha van rá keret,akár utóbbi cuccokból is érdemes választani,ill. talán amcsi,német, ázsiaiból japán gyártókat előnyben részesíteni.

[ Szerkesztve ]

(#10130) King Unique válasza vati182 (#10127) üzenetére


King Unique
titán

Ha figyelmesen végigolvastad-nézted volna a linket korábbi válaszban,akkor látnád...,h mind2-nél kölön van usb2 MiniB csati is,azért megy 2 kábelről,van olyan is,ahol 1 csatlakozóba megy minden (usb2/3-esata+esatap),pl. Delock Multiport,de az drágább , ahogy Delock esatap+usb2 mobilrack is,de ez sima esatahoz nem jó,vmint sima esata-ba is van pl. Delock ,v olcsóbb Raidsonic is jó stb. keresgélj akad egy-néhány,pl. Sharkon...
De először nézd meg gépeden milyen van,azt aszerint vegyél,v ha mind2+usb3 is kell,akkor multiport jól jöhet,de az meg drága.

(#10128) janos666: usb3 900 mA-t tud leadni,aminek elégnek kell lennie :K ,külön tápon pontosan mit értesz :F ,mert 2,5"-nél max + usb (DC) tápkábel,v Y usb kábel kellhet,de az is max 2.0-ba,külön hálózati tápadapter meg 3,5"-eknél van.
Némely vinyó indítóárama kisebb,pl. 500 mA WD Scprpio Bluenál,ami igy 1 kábelen megy usb2-n is,de te Hitachidnál is lehet az vmilyen névleges érték és kevesebbel is beéri.

(#10129) CoolBoy323: TV usb2 portja 1A--t tud :F milyen masina az,megnövelt áramerősségű porttal?

[ Szerkesztve ]

(#10132) King Unique válasza CoolBoy323 (#10131) üzenetére


King Unique
titán

Jók a SMART TV-k,az is,h erre külön odafigyeltek :K ,mert pont kis áramerősség, v csökkéne - pl. túl hosszű kábel esetén - vezet oda,h nem indul a 2,5" külső vinyó...

(#10134) King Unique válasza Turbo B. (#10133) üzenetére


King Unique
titán

Első linkben az újabb 2. generációs usb3-as My Passport van,új design,kicsit összetetebb progik,de lényegében uaz,mint a "réginél" - ennyi a különbség,h új szériás 2 tányéros WD vinyók kerültek-e bele,azt nem tudni,az 1 TB-os 19mm-es vastagsága nem ezt támasztja alá - ,a második linkben az első generációs usb3-as My Pappsort van (nekem is ilyen van :) ) ,de fényes feketébe eléggé koszolódik,karcolódik,szal inkább új Passport a jobb ilyen téren. :K ( wdbrand)
Igen, TC-ben mint egy pendrve-ot tudod használni,tologatni cuccaidat,progik csak opcionálisak,azok nélkül is megy. :K
Nomad tokot vettem hozzá abban tartom ( bár régi SE 18 mm vastag,éppen belefér tokba,vsz új 1 TB-os 19 mm-es is,de 2 TB-os 21mm-es már nem nagyon :N ) ,de pár fokot rárak melegedésbe,ill maga a passport amúgy is műanyag házas,tehát nem a legideálisabb hőelvezetés tekintetében :N ,4x fokra felmegy,tokban előfordult 50 is,de ez is nyáron,intenzív használat közben,amúgy máskor nem gond. Akad más ütésálló is: #10123 , #10126 (+ ütésálló Verbatim Traveler se rossz), ill TV-s infók: #9957 - ,de tény kiforottság,support,szoftveres körítés,kompatibilitás (pl. TV) terén WD az egyik legjobb.
Amúgy ha melegedne külső usb-s hűtőventit alá-elétéve kompenzálható,de tény fémburkolat előnyösebb hőelvezetés téren, aluházas 2,5" mobilrack megoldás: # 10045 ,de azokhoz nincs annyi extra (progik,ütésálló stb.) :N

[ Szerkesztve ]

(#10136) King Unique válasza Turbo B. (#10135) üzenetére


King Unique
titán

Ha sikerül választani,majd írd meg melyiket,esetleg tapasztalataidat vele (ha nem WD-t) .

(#10140) King Unique válasza szaszlaci (#10138) üzenetére


King Unique
titán

1 TB-ot biztos tudja,ha 1,5 a plafon leírás szerint,akkor annyi,v több,benne lévő vezérlőtől függ...arra figyelj oda,h milyen vastag hdd-t tud fogani,mert 2,5" 1 TB-ba régi vinyók 3x334 GB tányérral 12,5 mm,újak 2x500 pedig 9,5 mm,ill gyorsabbak is emiatt,olyan racket válassz,amibe majd belefér a kiszemelt vinyó.
Burkolata alu :F (annak tűnik) ,mert hőelveztés szempontból jobb lenne,mint műanyag,ára jó,bár kicsit noname.nek tűnik,akadnak nevesebb cuccok ( #10045 ) is,de ez is nyilván megteszi.

[ Szerkesztve ]

(#10142) King Unique válasza szaszlaci (#10141) üzenetére


King Unique
titán

Van 1 TB-osba is 9,5 mm-es vinyó (linkeltem),v már előre megvan és az 3 tányéros ?
Igen van 7mm-es is,de az 1 tányéros és aszem 500 GB a max :K
Mi az,h 300 GB-t kezel csak... :F ,még vmi IDE-snél,de SATA-snál...mostani usb2-es rackek is kezelnek 1 TB-ot,nem tudom ezek mifélék,de ha tényleg csak ennyit,akkor jó gagyik :D
FW-ert frissíteni,magán vinyón nyilván lehet,külső 2,5" rackben még nem próbáltam (lehet jobbaknál csak) ,gyári kompakt külsőknél WD My Passportokon lehet,azt csináltam,de többinél ált. nem.

[ Szerkesztve ]

(#10146) King Unique válasza CoolBoy323 (#10144) üzenetére


King Unique
titán

A WD-k azok szinte biztos,firmware-t is lehet rajtuk frissíteni :K ,ált a többi nevesebb gyári külső,ill mobilrackek is,de nincs rá100% garancia,h minden típusú TV-vel :N (mert nem is erre vannak kitalálva,hanem adathordozásra-tárolásra),viszont Samsung TV-k ált. jók kompatibilitás téren,több gond ált. LG,Sony cuccokkal szokott lenni. Ill újabb TV-knél újabb fw,amiben vsz kompatibilitás terén is befoltoztak ezt-azt.
ADATA se rossz,bár új HD710 borítását nemrég hsz-ban írta vki,h ebay-en fikázták gagyi...,+ nyilván nem olyan kiforott,mint WD,amire bár 2 év a gari,de egyik legmegbízhatóbb.V nemrég elhintett alternatívák között (#10123,#10126,#10134) is akad,bőven jó cucc.

(#10145) Fauno: majd megkeresen,felrakom újra,mert vsz korábbi már nem él,v írj TeeJay-nek.

[ Szerkesztve ]

(#10147) King Unique válasza Fauno (#10145) üzenetére


King Unique
titán

Ment privát,ill ha másnak is kell külső hdd bizt. eltávolítás registry módosítás win7-hez,feltettem több helyre: link1 , link2 , link3

[ Szerkesztve ]

(#10152) King Unique válasza CoolBoy323 (#10149) üzenetére


King Unique
titán

CH94-et semiképp se :N ,az xar...,akkor inkább már CH11,v esetleg fémházas NH13 előnyösebb lenne,de drágább is igaz picivel,ill 3 év garisok az SP cuccai (pl.D05,S10,A80), (A80-ban firmware-t is lehetett frissíteni,újakban nem tudom),vmint elvileg Transcend is 3 év garit ad rá,más kérdés itt nálunk megadják-e...
Usb3 elől elzárkózni manapság kicsit badarság,de végülis...lehet,később majd veszel olyat pl.,ha kell,de egyébként,ha alaplapodon van PCI-E,akkor nem olyan drága bele egy bővítőkártya ,de még mobilracknél jobb a dolog,mert csak kiveszed,átteszed usb3 rackbe,de gyári kompaktokat macerásabb,ill.nem is ajánlott szétszedni,mert gari ugrik,de ha elég 2.0,akkor elég,te döntésed. :)

(#10151) phaseOne: na az jó kis cucc,ütésálló (egyik legstrapabíróbb) ,2 tányéros Toshiba vinyó lehet benne,ami megbízható,gyors is. A3-at nem látom árgépen,pedig az újabb,1 TB-os egész jó áron volt belőle...
Te hány év garival vetted,mert elvileg 3 év jár rá :F

[ Szerkesztve ]

(#10154) King Unique válasza CoolBoy323 (#10153) üzenetére


King Unique
titán

Hát beszerzés,az már egyéni probléma,de kaphatóak,csak xy webshopban... :) NH13 lehet,kicsit kifutó cucc már...amúgy Iponban is van Trancend,igaz 2 év garival, ezekről a helyekről már rendeltem külső vinyót,itt vannak SP-k 3 év garival , itt elég bő kínálat van,csak kicsit lassú a beszerzés - ,de egyik helyen se volt gond :N
Amúgy,ha nem akarod túlbonyolítani,nincs extra igény,akkor CH11 is megteszi és legalább usb3-as,ára is jó,3 év gari... :K
Kábel persze,h jó,egyrészt vezérlő visszafelé kompatibilis,másrészt csak egyik spec usb3 microB ,a másik fele szabványos A típusú ,mint a 2.0-ánál,tehát tudod csatlakoztatni régebbi usb-re épülő eszközökhöz is. :K Viszont 2,5"-ekhez nem adnak tól hosszú kábeleket, 20-60 cm körül,bár pl. SP A80-hoz kb. 80cm,de legtöbbhöz 30-40 cm kábel jár, vsz CH11-hez is, 3,5"-hez adnak m-est. Hosszabat lehet használni ( A-MicroB se drága különösebben) ,csak ügyelni kell ne legyen túl hosszú,mert akkor áramerősség csökken és nem fog felpörögni,de neked van spec usb-s TV-d,annál vsz nem lehet gond.

[ Szerkesztve ]

(#10156) King Unique válasza CoolBoy323 (#10155) üzenetére


King Unique
titán

Ok :)
bár műanyagházas,ill TV komaptibilitás terén jobb a WD,de vsz nem lesz gond ezzel se.

[ Szerkesztve ]

(#10158) King Unique válasza CoolBoy323 (#10157) üzenetére


King Unique
titán

Adatát nem próbáltam még TV-n :N ,ez picit régebbi is,de vezérlője vsz nem noname,h ne ismerné fel TV, ill legtöbb gyári kompaktnál nem szokott ezzel gond lenni, ált. noname mobilrackekkel,v korábbi Aldis 500-640 GB-os Tevionokkal,ill nemrég 3,5" Toshiba Sore Art-al volt probléma ilyen téren. Ha meg esetleg mégse,akkor kicserélik, + ott van a 3 napos,netes rendelésnél 8 napos elállás joga is...de reméljük nem kerül rá sor.
XY...pl. ami 2-t linkeltem,v amiket árgép kidob.

[ Szerkesztve ]

(#10168) King Unique válasza Alex91 (#10162) üzenetére


King Unique
titán

Nagyon jó,több csatis,igényes rack,csak ára sok egy kicsit...,de nagyon tetszetős. :K

(#10167) rii : ez dokkoló,de legalább 2 hdd fér bele,abból is szempontból jó :K ,mobilrackbe meg 2 db kellett volna...v vannak aszem több hdd-s rackek is,de azok drágábbak.

(#10170) King Unique válasza Alex91 (#10169) üzenetére


King Unique
titán

ez minőségi ja,de azért,ha nem is ilyen,de akad még pár jó cucc,v mire gondoltál?

(#10172) King Unique válasza Alex91 (#10171) üzenetére


King Unique
titán

design,ja az lehet,igaz...jó Sharkoon,Thermaltahe,Chieftec mobilrack-ek,dokkolók,de küllem nem mindig a leigényesebb .Lacie kompakt külsői nagyon igényesek,nekem d2 egyik favorit,csak ára... :D

[ Szerkesztve ]

(#10176) King Unique válasza thomas86x (#10173) üzenetére


King Unique
titán

Lehet 3 TB miatt,TV nem tud ekkora partíciót kezelni,ha felosztod lehet megoldódik.WK-kel TV kompatibilitás terén nem szokott gond lenni,úgyhogy vsz méretttel lesz probléma...,ha médiaboxra kötöd,előtte utána kéne nézni,az tud-e ekkorát kezelni.

(#10174) trialboj: amit ajánlottak,az is jó,de vannak más külső 2,5" v 3,5" IDE mobilrackek,abba neleteszed,azt ált. usb2-n tudod adatokat tolni.

(#10182) King Unique válasza VGYke (#10180) üzenetére


King Unique
titán

1.) 2,5" vinyók,azért nem fogyasztanak olyan sokat,h drasztikusan megdobja vill.számlát :N ,usb kábelről elmennek, de tiedben régi 500-as WD500BPVT vinyó lehet,aminek adatlapját nézve max 2,5 W,energiatak módban 0,85,leállva 0.25 stb...
2.) Pc-n használva üresjáratban leáll x perc után leáll (gyári beállítás),ami kedvez élettartamnak,ha folyamatosan pörög,az sem jó, hálózatos cuccok ezt megkeverhetik és non-stop pörgethetik,ami vsz rövídíti vmelyest élettartamot,de pontos éeteket,h mennyivel... :F ,ezért ilyen célra jobb lett volna egy kikapcs gombos 3,5"
3.) milyen 500-as, 2,5"-es,mert az nyilván kevesebbet,mint egy külön 230V-os hálózati adaptert igénylő 3,5" 2 TB (ill.fordszám is számít, pl.WD-nél 5400-as green hdd 12V 3-5W, míg egy 7200-as akár 8-10W aktív terhelésnél,alvóba 1,3 W, + adapter fogyasztása...)
4.) #9957 ,v mobilrack (pl.Sharkoon Rapid Case)+hdd megoldás,ill te célodra helyből hálózati csatis külső vinyó,amit ajánlottak,MB Live,v vmi más NAS..simába meg usb3-asat érdemes manapság,mégha csak 2.0-ás routerre dugod is.

(#10179) jozsi252: régi MyBook Qaud interface lehet esata-val, hotswap progival lehet menet közben fel-le csatolgatni,de,h ennél normálisan müxik-e,azt nem tudom,próbáld ki.

[ Szerkesztve ]

(#10185) King Unique válasza SaitoX (#10184) üzenetére


King Unique
titán

Hát igen,ha nem muszáj,feleslegesen ne járasd :N ,egy bizonyos mennyiségű "üzemóra" után,itt is elhasználódnak egyes mozgó alkatrészek,de az néhány év szokott lenni azért... de a legtöbbje úgyis úgy van beállítva,h inaktív állapotban (nincs olvasás-írás) automatikusan részlegesen kikapcsol (forgás leáll),v "alvó módba" megy át,minimális fogyasztással,jobb mobilrackek is tudják ezt,tehát egyfajta "kíméló módban" megy.. (PC-n,notin,de,ha vmi NAS-ra,lejátszóra van dugva,akkor az megkavarhatja ezt...) 3,5"-eken (előfordul pár 2,5"-nél is) szokott lenni ki-bekapcs gomb,ilyenkor nyugodtan kilökheted,már csak áramfogysztás miatt is. :K
Milyen külső hdd pontosan :F
Winchesterek megbízhatósága / élettartama topicban is találsz infókat.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.