Hirdetés

2024. június 24., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:02:15

LOGOUT.hu

Külső merevlemezek - USB, eSATA, FireWire HDD
Kérdezés előtt kérjük olvasd el az összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7960) King Unique válasza Landon (#7959) üzenetére


King Unique
titán

Ha 1,5TB akkor inkább 3,5",bár ahogy mondtam van 2,5"-be is,de az kb.45-50k körül van,míg asztaliba olcsóbban veszel és gyorsabb is. Döntsd el,otthonra kell csak (gép mellé az asztalra),ott használod,v hordoznád,ill nem akarsz külön tápot dugdosni stb.és ez alapján válassz.
Találsz ajánlásokat mind2-be,olvass vissza...ma is 3,5"-be volt pár.
(pl.3,5"-be WD MyBook,Samsung S3-M3,Seagate Goflex Desktop,Iomega Ego Desktop,Buffalo Drivestation,ADATA NH03,Hitachi Touro Pro...
2,5"-be WD My Passport,Samsung S2-M2,Transcend 25H3-A3,Silicon Power A80-D10-D05,ADATA SH-NH usb3 széria,Buffalo Minstation - 1 TB-ig,1,5 TB : Seagate Goflex Portable,Iomega Ego Portable,Lacie 2,5"-esek,de azok drágák nagyon...)

[ Szerkesztve ]

(#7968) King Unique válasza atesss (#7962) üzenetére


King Unique
titán

Másikba válaszoltak,konkrétan ajánlottak is egyet,így meg pláne OFF... :D
Amúgy jobb 3,5" rackek mind leállítják (illik) a hdd-t üresjáratban,de mért nem ott folytatod,ha úgysem gyári külsőt veszel (amiknél szintén alap ez). :F
(ennyi az ára,de azon esata is volt,meg márkásabb,azért van 8k-tól,vmi gagyi sima usb2-es rack biztos olcsóbb,de azt mondják nem érdemes sprórolni nagyon rajta,mert esetleg meghibásodáshoz vezethet.)

(#7971) King Unique válasza ---Lasali--- (#7969) üzenetére


King Unique
titán

Ez azért van,mert usb3 portba gyorsabb az "adatkommunikáció" (v vmi ilyesmi),több a nafta a rákötött eszköznek és ,ha sima usb2-est rádugsz,akkor kb.10-15% (v akár több,főleg olvasásnál) gyorsulás mutatkozik meg,ami cool. :K
De,ha van gépeden usb3,akkor mért nem usb3-as My Passportot vettél,v mikor vetted :F ,mert igaz usb3 széria kb.tavaly október környékén jelent meg idehaza.(én is tavaly vettem)
A hozzá adott/hdd-n rajta lévő Smartware progiban,a Settings fülnél tudod beállítani/módosítani (v,ha a legfrisebbet rakod fel az már tud magyarul is) az üresjárat kikapcsolási időt,10-90 perc közt. Amúgy pont azért áll le üresjáratban,h kímélje a hdd-t,feleslegesen ne pörögjön,fogyasszon,azt,ha hozzányúlsz szinte azonnal (max pár sec) újra fölprörög ,nekem nem gond különösebben.

[ Szerkesztve ]

(#7973) King Unique válasza kovsol (#7972) üzenetére


King Unique
titán

Így is meg lehet fogalmazni,de a lényeg uaz...ehhez olyan port is kell,mint usb3 és gyorsabb kommunikáció+több nafta miatt lehet javítani a "hatásfokon" (60/40 (+...) MB, max kb.66% hatásfok),v akár hasonló javulást hoz az usb2 Turbo Driver,ami többi,használaton kívüli portot letiltja.
Amúgy jobb,mint usb3-é,ami az elméleti 5 Gb/s= 625 MB/s-nek felét is alig tudja,de ez nyilván hdd-hez,meg ssd-k egy részéhez elég.Kis módosítással,a mostani 3.0 akár 25 Gb/s,v nagyobb tempót fog tudni,3.1 v 4.0 néven,na annak is vajon majd ilyen "feles" lesz a hatásfoka :F

[ Szerkesztve ]

(#7975) King Unique válasza tome.jr (#7974) üzenetére


King Unique
titán

Samsung,pontosan a tárhely és 32 MB cache alapján vsz F4 Ecogreen.
De inkább,ha lehet usb3-as S3,v M3-at vegyél,azok jobbak és nem sokkal drágábbak. :K

(#7980) King Unique válasza kovsol (#7977) üzenetére


King Unique
titán

Olyasmi,MAC-nél alapban rendelkezésre áll usb2-nél,egyéb esetekben akár az alaplap gyártó,v külső hdd gyártó (pl.Pqi,de még mások is stb.) mellékeli a eszközhöz,de fizetős progi,sorozatszámhoz kötött és csak az adott gyártó cuccával müxik (külső hdd esetén). :K

[ Szerkesztve ]

(#7982) King Unique válasza tome.jr (#7976) üzenetére


King Unique
titán

Az új usb3-as S3-ban is F4 van,a régi usb2-esekben volt F2,de szerintem M3 is F4 lehet. :K De minek akarod szétbontani,akkor mért nem 3,5" mobilrack+hdd megoldáson gondolkodsz,v "betenném őket belső hdd" - csak maga a hdd kell és a mostani árak miatt inkább külső veszel abból kioperálod és csak belső használatra kell,hát ez elég kesze-kusza :F Amúgy S3-at talán a csavarokat kivéve,alu tetőt leszedve a legkönyebb szétszedni,de,ha alapból nem külső használatra kell,vegyél natúrba sima hdd-t.

(#7983) King Unique válasza ---Lasali--- (#7978) üzenetére


King Unique
titán

De mikor vetted,bár itt hw aprón,új volt.v használt? Azért nyilván ilyen gyári kompakt külsőknél,nem árt picit előre gondolkodni 2010/11 tájékán,amikor usb3-at tolják mhol,utólag nem igazán szétszerelhető, cserélhető benne ez-az és inkább időtállóbb usb3-asat venni! (nekem se volt vételkor usb3,de gondoltam bővítésre és most minden frankó :) ) :K Valóban a túls ok le-újraindulás se tesz jót lehet,de az az ált. napi pár esetleg néhány alkalom,annyitól csak nem tönkre,meg hdd feleslegesen nem pörögjön az se mindegy élettartam szempentból.(meg gyárilag úgy van összerakva,h ebből ne legyen gond)
Ha meg annyira zavar,mondtam Smartware-ben "Drive Settings" (v magyarba magától értetődő) tudsz hosszabb,akár 90 perces kikapcsolást beállítani. :K

[ Szerkesztve ]

(#7984) King Unique válasza babazs (#7979) üzenetére


King Unique
titán

# 7928

(#7980) King Unique: alaplapnál pl.Asrockra gondoltam (csak rossz linket tettem be)

[ Szerkesztve ]

(#7986) King Unique válasza tome.jr (#7985) üzenetére


King Unique
titán

Csak akkor is fura :F ,h ilyen célra veszed és mért nem sima hdd veszel (ára ugye,de...),így oldod,meg azért mobilrackből ki-be tenni egyszerűbb.
Amúgy igen F3 szokott benne lenni (régebbi tesztek szerint,v F2),az újabbakban néhol F4,csak gyártó oldalán rosszul vannak feltüntetve a kapacitások F3-ra...
Amúgy,ha hinni lehet árgépnek F3 magába se olyan nagyon drága,nem tudom G3-at mennyiért nézted :F

[ Szerkesztve ]

(#7992) King Unique válasza politomi (#7988) üzenetére


King Unique
titán

Akkor ezekbe is mikor-mi kerül... :F ,én régebbi S3-omba is F2 van,újakba F3-F4,biztos mikor-melyik van nekik... :D

(#7991) -=Libria=-: nevetséges tényleg a helyzet,mikor 2009 végén első usb3 külső hdd-k megjelentek azok voltak ilyen árakon,v még lehet azok se... :DDD Tolja fel mki az árakat,nem szedték meg még magukat eléggé,mint pl. WD,ill. azt hiszik majd felhasználók megveszik 2x annyiért is :F ,persze akinek sürgős az lehet,de sokan inkább kivárnak. Én is most akartam +1 2,5" 1 TB külsőt venni,30k-t még hajlandó lennék úgy-ahogy kiadni érte,de 40-50-et már nem :N ,azért 1-2 hónapja még 1,5 TB-osat adtak...Itthon is ilyen árak mellett,ünnepekre lehet nem sokan vesznek hdd-t/külső hdd-t. :D
Bár A80-at pár helyen még 30k körül dobálják,de lehet ezek is régi "beragadt" árak,v hol nézted :F

[ Szerkesztve ]

(#7993) King Unique válasza Nashville (#7987) üzenetére


King Unique
titán

Akkor neked minden verry hapy olyan téren,h NEC chipes a bőv.kártya,mert az Etron chipes alaplapokat nem szereti az A80-ban lévő JMicron :N ,panaszkodtak rá már néhányan.(nálad akkor ezeket a tüneteket nem produkálja)
Gigabyte Biosban ezt még én se kerestem próbáltam evvel kapcsolatban,talán ebben a topicban tudnak segíteni (igaz írtál már oda korábban látom),v vmi Bios-osban,v az első linkben a német gigabyte topicban lehetnek hasznos infók.
Amúgy A80 jó gyors gondolom,szekvenciális írás-olvasása 100 MB-ot is megközelíti,nálad melegszik,ill.milyen van pontosan,mert néhányan itt 1 TB-osra kíváncsiak :F Amúgy hsz-od hasznos kérdést,infókat vetett fel :R

[ Szerkesztve ]

(#8009) King Unique válasza ubid (#7996) üzenetére


King Unique
titán

A nagyobb adatsűrűség miatt asszociálnak egyesek a nagyobb fokú meghibásodás esélyére,de új hdd-khez jobb-nagyobb EEC hibajavító kód van,ezáltal kiküszöbilve ezt.
Amúgy is ilyen külső adattár hdd-nél,ha jó tíőust választ az ember és normálisan használja,nem szoktak csak úgy tönkremenni. :K
Látom már javasoltak ezt,több helyen kell tárolni az a tuti :K ,LG mostani cuccait nem ismerem milyenek,inkább desingn terén tűnnek ki,mintsem kiemelkedő technológia,a régiekben Hitachi hdd van,ebben :N tudom,de műanyag ház+7200 rpm miatt lehet kicsit melegedne. Eléggé szegényes itt a kínálat ,de máshol megnézed,lehet jobban járnál egy 5400 rpm-es Samsung (usb3) S3,M3 v WD Elements szériával,v,ha jársz Aldiba,1.5-2 hete a 2 TB -os 3,5" Tevion külső hdd,WD Green belsővel+usb3-al+3 év garival volt 24-25k,ami mostani árakhoz képest jó,most nem tudom mennyi.

[ Szerkesztve ]

(#8011) King Unique válasza atesss (#8008) üzenetére


King Unique
titán

A WD My...cuccaihoz adott Smartware backup része jónak mondható (kiterjesztés szerint ment,de megadható neki akár külön mely mappákat) ,bár nem 10/10 az se,+ tud még hw-es titkosítást,a Samsung külsőkhöz járó Auto backup is egész jó,nekem bejön. Verbatim külsőkhöz A Nero9 (lehet már 10) backup részét+alap író funkciókat adnak,az se rossz,sok minden állítható abban is.A Seagate-ekhez adott Memeo bachup is nagyon jól használható,de csak egy része ingyen,a többi fizetős,ebből is látszik...
A Silicon Power Widget progija se rossz,a Transcendek mellé adott Elite se,bár nekem mind2 kicsit fapados jellegő,szerintem a fentiek jobbak. A többi vmirevaló márkánál ált. még a PCClone EX progit adják (pl.Pqi,Apacer,LG),még nem próbáltam,de állítólag az is jó,csak fizetős,de az adott külső hdd-vel pesze ingyenes.

Árban talán elsőre a Samsungok+Auto backup tűnik jónak,de nézz utána a többinél mi a helyzet,a WD ára ugye eléggé felment.
Meg persze akad számtalan ingyenes backup progi,azokban is akadnak elég jók.(majd ajánl vki)

[ Szerkesztve ]

(#8012) King Unique válasza vlevi (#8010) üzenetére


King Unique
titán

Nem olyan rég megírt DVD-ket,h hogy alig bírod visszaolvasni,mit használsz,milyen íróval írsz :F Csak mert minőségi lemezt veszel,v fontos adatokhoz Archivalt,v DVD RAM-ot (v szlovák webshopokba Philips DVD-R is nagyon jó,+os is) ,azokkal nincs gond. :N Meg az is lehet író a sz@r,olvasó feje ment gallyra.

[ Szerkesztve ]

(#8014) King Unique válasza atesss (#8013) üzenetére


King Unique
titán

Kipróbáltam egyik-másikat,de annyira nem haszálom túl gyakran backup részt,megjelenésre talán a WD-é a legkomolyabb,de samué is egész kellemes,a WD-é,Verbatimé tud magyarul is,abból a szempontból jó,aszem a Samsungé is (a frissebb verziók),ill. mindegyihez van letölthető felhasználói útmutató (WD,samu,talán még verba is magyar nyelven),ott minden jól le van írva,nem egy nagy etwas megtanulni,használni. :N
Csak főleg inkább gondolom külső hdd ára a kérdés,WD-k most dágák,Samsung viszonylah jó áron van,Verbatimnál is alapmodelleké nem annyira,de az újabbaknal szintén felment az ára,bár rá kell keresni meg kell nézni,mi mennyi...

(#8015) King Unique válasza cintula187 (#7997) üzenetére


King Unique
titán

Milyen Passport,a régi usb2-es,v az újabb fajta? Nekem van min2 fajta,de szerencsére nincs velük gond,win7 alatt se. :N
3,5"-be,2,5"-be ezek pl.,de akad még néhány,olvass vissza.
HDD probléma, segítsetek! (nem adatmentés) topicba meg talán tudnak megoldást wd-rde.

(#8019) King Unique válasza cintula187 (#8018) üzenetére


King Unique
titán

Ledobálja mindig,talán usb vezérlője szállhatott el,v HDSEntinel mit mutat rá,minden rendben :F ,de majd másikba megmondják...

(#8020) King Unique válasza ancika-- (#8017) üzenetére


King Unique
titán

Szia,
ha jól nézem ez nem egy szimpla külső hdd (aminél ahogy fogalmaztál,csak tényleg simán rádugod,azt helló),hanem egy NAS (ez az? :F ),amúgy működnie kéne simán "usb PC módba",h rádugod azt kész,gondolom már gyárilag előformázott,de gép felismeri,műxik is nem? Egy ilyen használata picit bonyolultabb,LAN csati is van rajta hálózatos eléréshez,ha jól láttam,na ott már kell állítgatni ezt-azt...Használati útmutatójában,igaz angol,de képekkel illusztrálva minden világosan ott van,v vmi NAS topicban,pl. esetleg ebben is érdeklődj.(nagy NAS szaki nem vagyok én se :N )

[ Szerkesztve ]

(#8021) King Unique válasza King Unique (#8020) üzenetére


King Unique
titán

Rosszul linkeltem be előbb,bocs :B ,itt a helyes [link] ,v ebben is jól benne van,bár más modellé [link]
Vagy akár suppportjuk a feltüntetett elérhetőségek vmelyikén is adna választ a támogatott nyelveken,néhányan,én is próbáltam már más gyártóknál és egész korrekt volt,bár azért volt,amikor diplomatikusan sumákoltak erről-arról...

[ Szerkesztve ]

(#8024) King Unique válasza Teaway (#8023) üzenetére


King Unique
titán

Azt csak bedugta,adták is hozzá gyárilag,magától érdedődő,v lehet nem és ez a bibi :F ,hát az akkor tényleg "bibi".... :U

(#8029) King Unique válasza Mauzes (#8028) üzenetére


King Unique
titán

Külső 3,5'' mobil rack-ek topikja, v Külső 2,5'' mobil rack-ek topikja - ban :K
Azt nem írtad,h milyen - usb fel,nem pörög 2,5",v van rajt külön kikapcs gomb,3,5" lehet (3,5" gondolom) :F Ha usb-n előtte leválasztod úgy se megy,meg win7 usb eltávkor nem veszi el az áramot portról,mint XP, ezt kell megbuherálni,v itt a patch - bár ez 2,5" esetén jöhet jól,3,5" ugye külön táppal van.Energiagazdálkodásnál,v vmi progival,pl. esata-nál hotswap-al szokták leállítani,de jobb rackek is alapból kikapcsolnak,alvóba mennek üresjáratban...majd fenti,vmelyik topicban kiokosítanak. :K
(gyári külsők is alapból leállnak,némelyikhez adnak hozzájuk progot is e célra,amivel szabályozható)

[ Szerkesztve ]

(#8031) King Unique válasza ubid (#8030) üzenetére


King Unique
titán

Az Iomega belseje Seagate hdd,a külső fém burkulat melegedés szempontból előnyös :K ,nem rossz a Prestige széria,mostani árakhoz képest persze,h megéri,viszont Pixmániát sokan fikázzák,h inkorrekt,átb@szós társaság...,azt lehet neked szerencséd lesz velük :F

(#8033) King Unique válasza SaitoX (#8032) üzenetére


King Unique
titán

Hát igen sok,az a qurva,ígérgető webshop... :U :W
Aldiban ,én kb. 2 hete néztem Tevion 3,5" külső hdd-t - 2 TB (aszem),usb3,WD Green hdd,3év gari - 24-25k-ért,nem rossz ez,progik+egyéb extrák nincsnek hozzá,max tartótalp,de nem rossz azért,egynek jó ez is. :K Most nem tudom mennyi :N ,de érdemes bemenni,megnézni (mostani árak mellett) :K ,lehet drágult azóta,de lehet nem,ha meg igen csak nem 40-50k-ra,mint a többi.
Korábban ugye nem nagyon ajánlgattam,kicsit fapados volta lévén,de akik vettek,nem számoltak be meghibásodásról,szerintem vehető cucc.

[ Szerkesztve ]

(#8035) King Unique válasza benvolio (#8034) üzenetére


King Unique
titán

3,5" sima usb2,2 év gari gondolom,bár Maxell ilyenekbe megint nem nagy cucc,hdd típusát se tudom,milyen lehet benne...de vkinek hátha kell.

(#8037) King Unique válasza SaitoX (#8036) üzenetére


King Unique
titán

Na ezt hamar megoldottad,akkor jól emlékeztem,h van Aldiba ennyiért,amit nyilván meg is ért! :K
5400 rpm,.akkor még kevésbé melegszik majd,burkolata gondolom műanyag,v fém :F ,csak mert 2,5"-é fém? Kábelt meg persze tudsz venni hozzá,igaz a filléres usb2-nél drágább,de nem olyan sokkal azért.pl. ez, (v persze olcsóbban is akad máshol akár MM,de ott drágább,) , amúgy ilyen A-B csatis,v Micro B-s,ill a gyári mennyi, 1 m-es?
Mondtam nem a leg-leg cucc,de nem rossz szerintem,többi külső ára webshopos rendeléseknél nevetséges,mondom 2009-ben voltak ilyen áron... :U :W
Örölök,h segíthettem,majd várjuk a beszámolót (remélem jó és nem szidsz majd utána :D ),én azt mondom mostani árak mellett,ennyiért megérte,meg legalább nem kell heteket várogatni. :))

[ Szerkesztve ]

(#8040) King Unique válasza SaitoX (#8038) üzenetére


King Unique
titán

Az a lényeg,akkor müxik rendesen és melegedéssel sincs gond! :K
Én is író/számítógép asztalon tartom őket,lehet picit "átjön" vmi apró rezgés,de azért nem akkora mértékű ez szerintem,h tönkrevágja,v nálad annyira rezeg,v mi?
WD Mybook-ban is Green hdd van (v mérettől függően van amikor Black (az 7200-as)) ,az 5400-7200 közt,de hol 5400-at,hol 7200-at írnak rá... :F ,progi pl. Sentinel,v ChrystalDiskinfo mit ír rá :F Illetve,ha majd ráérsz egy irás-olvasás tesztet (Atto Disc Benchmark,v HD Tune)
Amúgy dobozában mi volt,gondolom tartótalp,1 db adapter,1 db usb3 kábel járt hozzá,de vmi papír,amin online support,v vmi Tevion weboldalra utaló izé,garijegy volt?
25k-ért megérte a Tevion,WD MB volt kb.1,5 hónapja ennyi,de most dublája...

(#8041) King Unique válasza engine88 (#8039) üzenetére


King Unique
titán

Azt nem tudom,akkor ne formázd :N ,meg amúgy is gyárilag előformázott FAT32-re,nem,v már NTFS? Bár pendriveoknál nem gyakori,de pl.sok ismerősöm nagyobb pendrive-ját áttolta NTFS-re win7 alatt,mert DVD iso file nem fért rá,FAT32 miatt,de mondtam inkább külső hdd-t vegyen,meg,ha neked nincs ilyen igényed,akkor hagyd,ahogy van.
Amúgy van egy csomó gyakran látogatott pendrive topic, mért nem ott érdeklődsz :F

Üdv.

(#8044) King Unique válasza jimmy74 (#8042) üzenetére


King Unique
titán

Én már rendeltem 2x,eddig nem volt gond :N ,csak marha lassú,5 mnap+kiszáll...bár más webshop se sokkkal gyorsabb.
Ja kiszállítás Pick-pack ponton olcsó,20k felett meg ingyenes,Pixmánia sokat szidott átb@szós hely,inkább kerüld.
Prestige nem rossz,belseje Seagate,burkolata fém,ami melegedésnél előnyös,progik jók hozzá,nem rossz cucc,de konkrét tapasztalatom nincs vele.

(#8047) King Unique válasza SaitoX (#8045) üzenetére


King Unique
titán

Kösz a tesztet,képet ! (usb3-ra lettem volna kíváncsi,de ezek szerint gépeden nincs,usb2-n meg a "tipikus" értékeket hozza) :R

(#8046) nrob46: Milyen kéne pontosan,olcsóbb windows-hoz való - átformázod HSF+ ra,más színű,usb2(usb3) csatis - ,v kifejezetten MAC-hez való,de azok alapból drágábbak... :F
WD MyBook-ba is van külön MAC széria,pl. MB Studio , v Iomega kínalátában a MAC Companion 1-2 hónapja 30-35k volt,de most irreálisan felment az ára (máshol),ahogy a többinek is a qurva árvíz miatt... :U (WD MB Studio olcsóbb vmivel,ha hinni lehet árgépnek)
MAC-hez való kiegészítők ilyenbe amúgy is 1,5-2x áron vannak,mint ahogy MAC gépek is :D ,olcsóbb win-es cuccokon meg nincs FW800,esetleg ilyen árakon is ok :F

[ Szerkesztve ]

(#8048) King Unique válasza nrob46 (#8046) üzenetére


King Unique
titán

+ ennyiért már majdnem Time Capsule (v itt) is kijön,az lenne a tuti,mind design,mind extrák pl. hálózatos elérés tekintetében,csak hát ára... :U ,de Apple+kiegészítői mindig is drágábbak voltak. ;] ( a Thunderboltos Little Big Disk-et jobb,ha nem is említem...)

[ Szerkesztve ]

(#8050) King Unique válasza rajzol01 (#8049) üzenetére


King Unique
titán

Az adatok eltűntek róla,de maga a külső hdd működik,megjelenik az ikonja stb.,HDSentinel mit mutata rá,SMART (gyenge-hibás szektor,v egyéb hiba) :F
Lehet tönkrement,ha "csak" adatok tűntek el,talán esetleg vmi vírus,Sentinel alapján jó lenne tudni hdd hibás-e,esetleg usb vezérlőchip szállt el,de,h csipog sűrűn az tényleg fura,aggasztó... :F
HDD probléma, segítsetek! (nem adatmentés) topic ilyen ügyekben, talán bővebb infókat,megoldást kínál.
Amúgy G szériára,3,5"-ben már érkezett pár apró panasz,most 2,5"-re is...S-M-el hasonlót még nem írtak,eddig szerencsére,na akkor ilyet se veszek :N Olcsó a G,de lehet nem a legjobban sikerült külső hdd széria a Samsungnál,talán WD-vwl jobban jártál volna.

[ Szerkesztve ]

(#8053) King Unique válasza rajzol01 (#8051) üzenetére


King Unique
titán

Hát,ha maga a hdd jó,akkor lehet vírus rakoncárlankodik (milyen vírusírtót használsz,mert korábban vkinél,nem pont ilyen,de hasonló dolog történt és ő nem használt) ,v nem formázódott automatikusan :F
Sentinelt nézd meg,fentebb javasolt topicba is érdeklődj,ilyen ügyekben az az ajánlott. :K

(#8052) ovecs: ja nem rossz ez a Iomega Prestige, bár itt is árulják újan olcsóbban (ha hinni lehet árnak és csak "ottragadt")
Nem tudom mennyire megbízható ilyen Vatera,meg hasonló helyekről venni ilyeneket,újnak írja,de gondolom használt lehet,meg mér adják el,csak a mostani magas hdd árak miatti üzlet reményéban,v vmi nem ok-s vele... :F

[ Szerkesztve ]

(#8056) King Unique válasza cvn69 (#8054) üzenetére


King Unique
titán

Igen normális,ha csak annyit ír ki,Sentinel talán bővebben kiírja hdd típusát is. :K
Korábban már volt terítéken (visszaolvashattál volna) , h win7 leválasztásnál usb portokról nem veszi el az áramot,mint XP és külső hdd pörörg tovább,nem kifejezetten ajánlott így lehúzni gépről :N ,de megoldás van rá: pl.itt + itt az auto patch :K
Amúgy Maxell 2,5"-be akad ennél jobb fémházas esata-s tank h,v usb3-as cucc is,v akár más gyártóktól is,hol vetted ezt és mennyiért? Én pl. Intersparban láttam ilyeneket...

(#8060) King Unique válasza intricate (#8058) üzenetére


King Unique
titán

Neked is kb. ezt (#8050) tudom mondani,ill a hsz-ban szereplő topicot ajánlani.
Amúgy milyen Toshiba pontosan (Store Artxx,Store Steel),régi usb2-es,v új 3-as,gyárilag mire volt formázva,nem állítottál el vmit rajta,mert azokhoz külön driver (max usb3-nál talán) nem nagyon kell,csak rádugod,felismeri,azt kész,fura ez a telepítés dolog... :F
Azért ált.2-3 év gari ilyenekre van,ha nem volt rajta nagyon értékes,magán jellegű file,akkor max visszaviszed,azt cserélik (régi meg ilyenkor az övék lesz) . :K

[ Szerkesztve ]

(#8065) King Unique válasza SaitoX (#8063) üzenetére


King Unique
titán

Igen ez valóban inkább 2,5"-ekhez fontos win7 alatt,mert azok "usb portból pörögnek",3,5"-nek saját tápja van,de,h nem veszi el a delejt róla,ott is bizonyos esetekben bezavarhat akát kicsit,v fene tudja (másik topic # 1367-1368)
Amúgy a Tevionod üresjáratban leáll,v ha bizt leválasztos,akkor is nem win7 alatt,nálam S3 le,meg persze tekerőjévél full áramtalanítani is tudom.

(#8068) King Unique válasza cvn69 (#8064) üzenetére


King Unique
titán

A nagy hdd gyártók,mint WD,Seagate,Samsung,Toshiba,Hitachi a külső 2,5" hdd-iknél általában (de nem mindnél) a panelre teszik ré az usb csatit,ami jó,mert kisebbre tudják szabni rá a burkolatot,viszont sz@r,mert,ha vmi tönkremegy nem lehet csak úgy kivenni és betteni egy laptopba a hdd-t,v rákötni simán SATA II-re. :N Viszont nyilván a jobbak,nem mennek csak úgy tönkre,de néhányan pont emiatt inkább a mobilrack+hdd megoldás hívei,ahol "ez külön van" , mint a "csomagolóknál", mint pl. a Maxell,aki megveszi a hdd-t,pl.Hita-tól, azt ráépíti a maga kis dobozát. (legalábbis esata-s " h" szériánál,de gondolom ennél is).

[ Szerkesztve ]

(#8070) King Unique válasza benvolio (#8069) üzenetére


King Unique
titán

Aki az ISparban vette az "p",gondolom az is olyan,de,h mennyire szétszedhető azt nem tudom,nem láttam,fogtam még olyant :N ,tank (h)-t viszont igen,az elég jól szédhedhető ,hdd is kivehető belőle (ha jól néztem),ha másikat raksz bele,úgy megy-e :F (lehet elektronika letiltja,bár ilyen kis egyszerű modellnél talán nem),de ilyen célra,akkor mért nem mobilracket veszel+hdd-t (mert drága a vinyó gondolom...)

(#8071) King Unique válasza vlaho (#8067) üzenetére


King Unique
titán

Ilyen akkor is szokott lenni,ha pl. nem kap elég áramot usb-n (2.0),ilyenkor v 2 végű "Y" usb kábellel kell próbálni,amúgy PC-n előlapi usb2 csatikon se nagyon megy,csak hátlapin,usb3-ba meg nyilván elég neki,hiszem dupla annyi delejt ad le. :K
V még én pl.okosteló usb2 csatiját géphez dugva tapasztaltam ilyet,vmi driver gond lehetett,v oprendszer sz@rakodott,de egy restart után működött rendesen.
Esetleg más gépen usb2-n is ki kéne próbálni (akár TV,lejátszó usb2-jébe is),h meg lehessen állapítani melyik hibás,samu,v fogadó eszközöknél nem ok-s vmi.
(ha gépeden usb3-on meg megy simán,akkor használd azon,jobb mint 2.0,minden téren,de ez persze,akkor is bosszantó,más M2-nél nem panaszkodott ilyenre)

(#8073) King Unique válasza benvolio (#8072) üzenetére


King Unique
titán

Igen a mobilrack is elég hasonló,neked akkor van is egy külső maxell-ed,de akkor mért akarod szétszedni,kicsrélni bent a hdd-t,a gyári nem jó,v mi :F
Próbálkozni lehet,de némelyik külsőnél,az elektronika letilja a gyáritól más fajta hdd-et egy esetleges cserénél (pl. WD),ennél nem tudom,h van,mivel egyszerű kis cucc,vsz másik is jó bele,v ha nem max gyárit visszateszed. Van érintkező Hita-n is,v pontosan hogy értetted?

[ Szerkesztve ]

(#8075) King Unique válasza vlaho (#8074) üzenetére


King Unique
titán

Mert elvileg mennie kéne,pont az a jó benne,h visszafelé is kompatibilis :K ,meg ezekhez az új usb3-asokhoz 1 db A-MicroB usb3 kábelt adnak,de mennek ezek 2.0-ba simán,én 1 TB 3 tányéros WD-m,de többi is,ill.M2-nél mások nem panaszkodtak ilyesmire,azért is fura,h nem megy... :F
De,ha nemrég vetted és még nem másoltad tele,akkor vidd vissza gariba cserére,3 év van rá,mondd csak usb2 van gépeden és nem tudod így használni,azt kész,ilyen olcsóbb szériáknál előfordul néha ilyesmi. (másik pc/notin is kipróbáltad,ott se?)

(#8078) King Unique válasza benvolio (#8076) üzenetére


King Unique
titán

Akkor anno,ilyen célokra,mért nem mobilracket vettél,egyébként + egy rack nem olyan drága egyáltalán. A szűkebb érintkező rész mi,az a tápnak van nem,v Hita-n egybe van,v mi?

(#8080) King Unique válasza vlaho (#8077) üzenetére


King Unique
titán

Ki is próbáltad (ja még nem) és másnál ott megy,nálad meg nem,mid van pc,/noti,mert pc,csak hátlapi usb2-vel megy :F Igen most hirtelen nem vágom,h 0.68A a max érték,v az indításhoz kellő mennyiség,de én amit láttam mondom usb2 és usb3-as S2 az ment 2.0-ba (még a 7200 rpm-es is),az usb2 M2 is,usb3-asnál se panaszoltak ilyet,de egyes pc/notik usb2 portja "eltőrő" lehet picit áramleadás téren,lehet az a min,plusz nincs meg,veszik el vhol,ezért is sz@r usb2,mert az 450-500 mA amúgy is éppen hogy elég kategória.
Régi WD Passportom is nálam ment pc-n hátlapi usb2-be,havernál már notin nem,ott is Y kábel kellett... :F
Ilyenkor Y kábel,v ha gépeden van usb3,használd abba,minek szenvednél lassabb tempó miatt amúgy is 2.0-án (máshol nyilván usb2-be meg gond) de lehet hibás és garit meg kéne próbálni.

(#8083) King Unique válasza vlaho (#8081) üzenetére


King Unique
titán

Ja igen ő,(pedig neki sima usb2-es van), S szériánál nem volt ilyen gond,meg másnak M-el se,ezért is gép usb port függő is vmennyire,de akkor se ok így teljesen... :N Akkor veszel hozzá Y kábelt,bár abból is usb3 MicroB csati miatt az a fajta kell Y-ba is,ami picit drágább,mint a filéres usb2-es

(#8085) King Unique válasza nrob46 (#8084) üzenetére


King Unique
titán

Hát ja... :( ,korábban 3,5"-ben picit olcsóbban kijött a mobilrack+hdd megoldás,de most irreálisan felmentek az árak,mint kb 2 éve amennyi volt,+ a MAC-hez való meg még drágább...
FW (a 800-as kb.85 MB/s a gyakorlatban) sebesség terén tud többet usb2-nél (max 30-35 MB/s).
Mást nagyon most se tudok mondani,ajánlani,mint akkor , max olcsóbb helyeken - áruházak,Aldi,Cora,MM - veszel külső hdd-t,amik ált. winre valók,de átformázod HSF+-ra azt kész,ha van rá olyan kis utilyty,biztos,v van ami gyárilag FAT32,azt meg OSX is ismeri,ill. NTFS 3G driver van MAC alá is.

(#8087) King Unique válasza Mittu88 (#8086) üzenetére


King Unique
titán

Lehet van,de ha többi szabad usb2 portot telerakod más usb-s cuccokkal,vírusírtót ráengeded,az is belassítja a sebességét,de értelme van-e,ettől kevésbé fog melegedni :F ,mert melegedés tekintetében inkább hdd tányérszám,körny.hőm.,forg. sebesség meghatározóbbak,ill. meddig van aktív terhelés alatt,pl.mennyi ideig másolja a cuccot, ált.minél hosszabb ideig annal inkább melegszik. Egy MyBook csak mert usb3-on 90-1xx MB/s -el másol még nem melegszik túl emiatt,hamarabb végez vele,mint uannyi adatot usb2-n hosszabban másolva,tovább melegedik.
Amúgy 45° még belefér (azt mondják 42-43° fok felett tartósan níúzva nem jó...fél órától meg nyilván nem megy tönkre) ,ha fenti okok miatt fel is megy 4x° -ra,nem láttam még olyan külsőt,ami emiatt tönkrement,behalt volna idő előtt,persze hosszú távon nem jó neki...de passzív hűtésnél ez van sajna :( ,ha fémházas,szellőzőnyílásos,kevesebb tányérból álló cuccot veszel,azok kevésbé melegednek,de Elements nem a legideálísabb e téren,de azért nem fog megfőni.
5x° -ra ne menjen azért,de tudsz trükközni,pl. hűvesebb helyiségben használod,v max akár vmi kis szobaventit teszel elé,ha nagyon melegedne.

[ Szerkesztve ]

(#8090) King Unique válasza Mittu88 (#8088) üzenetére


King Unique
titán

Ilyen logikával talán lehet benne vmi (pl.sima letöltésnél néhány100 KB/s,v pár mega/s-el ír rá,amitől nem különösebben melegszik,mint intenzív adatmozgatás-másolásnál) ,bár én úgy vettem észre,ha lassabban is másol egyik-másik xy okból kifolyólag,attól még x idő elteltével uúgy melegszik,pláne,ha emiatt tovább tart neki. De ilyen 40 pár fokoknál még nem tapasztaltam én se adatvesztést,meghibásodást,pedig nálam is volt sokszor hosszú másolások után :N
Sebességét pl. amit mondtam úgy tudod kicsit lassítani,próbáld,azt hátha,v nem... :F

(#8091) King Unique válasza rajzol01 (#8089) üzenetére


King Unique
titán

Akkor továbbra is fura,aztr mondtad Sentinel szerint hdd meg ok,100%-os... :F ,pendrive-nál láttam ilyet (vki külső hdd-nél is),h könyvtárak egy része eltűnt,v fura kiterjesztést kapott,nem lehetett semmihez se hozzáférni,vírus okozta ezt. Adathelyreállító progit,pl. Recuva (free),GDB (fizetős,de van hozzá crack :D ) ráengedted,lehet megérne egy próbát? Avast, vírusteszteket elnézve nem a legjobb (lehet nem ismert fel,átengedett vmit),inkább AVG,v ESET (ami havi kódokkal full ingyenes),bár az 5-ösben sok a "bug", amúgy védelmet tekintve legjobb a Kaspersky,Norton,Bitdefender,v akad néhány free is.

[ Szerkesztve ]

(#8093) King Unique válasza Landon (#8092) üzenetére


King Unique
titán

Ami rajta van gyárilag progi,az nem hajlandó FAT32-re formázni,fura,meg rádugod PC-re és jobb klikk formázásnál a legördülő résznél nincs FAT32,pedig ezekkel simán mennie kéne,biztos jól csináltad... :F Esetleg telepítsd fel progiját pc-re a Smartware és ott töröld le - Drive Erease - majd utána próbáld Formatter-el (előtte persze mentsd le róla a cuccokat)
Ha így annyira nem akar menni,akkor vmi más progival próbálkozz,google .
MSDOS FAT, FAT16, FAT32 (kettőzött FAT16)...csupa elavult sz@r,32 GB feletti köteteket elvileg nem is szabadna (de lehet oda-vissza) FAT32-re formázni,csak gyártók más OS-ekkel való kompatibilitás miatt tolják arra. A sima FAT az más,de próbáld ki,dugd rá XBox-ra,mert akkoe alsóbb rendűt is kezelnie kell.
Amúgy 360-ba mért nem lemezeket pakolsz,v előtte néztél volna utána kezeli-e NTFS-t,v csak ahhoz használodjétákra,adattárként nem is,akkor mért nem ahhoz való FAT32-re formázott vmit vettél?

[ Szerkesztve ]

(#8095) King Unique válasza Landon (#8094) üzenetére


King Unique
titán

Amúgy közbe utána néztem,a Quick Formatter nem biztos,h FAT32-re tolja,de a két másik WD progi WD FAT32 Formatter , v a Data Lifeguard Tools az biztos jó lesz. :K Gyaluld le ezek vmelyikével,mert sima FAT,bár lehet az is jó 360-ra,de elavult sz@r eléggé,meg szem 2 GB a fileméret korlátja,v az a max kötet méret,v mittomén,FAT32-é 4 GB...

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.