Hirdetés

2024. június 25., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:02:15

LOGOUT.hu

Külső merevlemezek - USB, eSATA, FireWire HDD
Kérdezés előtt kérjük olvasd el az összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#14674) Vikus válasza King Unique (#14664) üzenetére


Vikus
tag

Szia!

Megpróbáltam az általad leírt módszerrel, hátha valami nem stimmel és ez "helyrehozza".. Igazából azt vettem észre, hogy nem vettem észre semmit .. :D vagyis nem változott semmi.. most vagy valamit rosszul csináltam, vagy ami volt eddig is jó volt. Most már én is belezavarodok.

gyorsba leírom mi is volt, amit csináltam. :)
(xp esetén)

- start menü--futtatás--regedit--enter. (belépve)
- megkeresem a HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\usbhub
- csinálok egy "HubG"-t.
- itt kéne egy egy "DWORD (32-bit) Value" csinálnom, de magyar a rendszer és baromira nem ezt adja, vagy én vagyok lüke. De magyarán csináltam egy "szerkesztés--új--duplaszó" valamit.
Ekkor megadtam a nevet: "DisableOnSoftRemove" típusnak ez lett: "REG_DWORD", értéknek pedig (jobb gomb, módosítással) megadtam "1"-et. "Hexadecimális" alappal. vagy mi. :D
Most értéknek ezt mutatja: "0x00000001 (1)". és kész. csináltam egy restartot.
Amúgy két dolgot mutat ebben a "mappában" - mármint a "HubG"-ben.
amit csináltam, és egy "(Alapméretezett)" -- REG_SZ -- "nem beállított" értéket.

Szóval restart és vinyó rádug. majd "biztonságos eltávolítás".. de ahogy megemelem picit - (mert olyan halk, hogy nem hallom) érzem, hogy még "pörög" vagyis remeg, gondolom megy... szóval vagy valamit nem csináltam jól, vagy ez a normális... :U :U :U

Jah.. Global settings-et használtam.. ;)

[ Szerkesztve ]

(#14705) King Unique válasza bendeguy (#14700) üzenetére


King Unique
titán

Alapjában véve jó mind a 2 WD, különbség nyilván főleg méretből adódik, My Book 3,5", My Passport 2,5", tehát utóbbi kisebb, halkabb, vmivel lassabb. [link] , [link]
Illetve jó a fentebb mások és általam is sokx ajánlott Rapidcase + RED megoldás 3,5"-osban.

Más dolog, h Mac Minin van USB3 mellett Thunderbolt csati is, ill vannak olyan külsők, amik direkt Mac-re vannak tervezve, csatik, fájlrendszer és dizájn terén is jobban passzolnának hozzá - Lacie, G-Technology, WD Mac szériák 2,5", 3,5" stb.- Apple Store-ban is javarészt ezeket ajánlják, csak ugye kiegészítőkre a többség már nem szeret sokat költeni, elég volt maga a gép, ami persze érthető. Csak mégis, azért... :)

(#14703) Ablakos: aktív USB-hub [link].

[ Szerkesztve ]

(#14752) Carline


Carline
őstag

Üdv Nektek!

Van egy problémám amihez szeretném a segítségeteket kérni.
Adott egy androidos tv okosító ami egy usb bemenetet tartalmaz és szeretnék rá vezetéknélküli egeret és mobilvinyót kötni.
Vettem egy powered usb hubot, amihez már tudom csatolni az egér stick-jét és a vinyót is.
A gondom az, hogy a hubról a +5V is átmegy az androidos stick-re és pár nap alatt kinyírta a tvokosító töltőjét (az csak egy sima 1A-es miniusb töltő volt)
A hub adaptere meg kevés a vinyó, egér és az android meghajtására, ergo kell abba is a külön áram.
Hogy lehet megoldani, hogy ne üsse ki egyik töltő sem egymást?

˙ɐʌloɹoslǝɟ ʞɐuuɐʌ ʞouoɟǝlǝʇ ɐ ɹɐɯ ɐɯ 'ʞɐʇloʌ ᴉɐʇɐpɐ ƆԀ sǝ doʇdɐl ɐ uǝƃǝɹ ʇʇI

(#14958) King Unique válasza Ati1979 (#14957) üzenetére


King Unique
titán

"asztali gépem usb elosztójába bedugom" - mire is gondolsz pontosan, nem közvetlenül PC elő / hátlapi USB portba, hanem USB hub az, amibe dugod :F
Mert, ha igen, akkor a csak USB portról táplált passzív hub nem elég a 2,5" külső vinyóknak, nem hajtja meg :N , az ilyeneknek direkt aktív USB hub kell [link].
Tehát, ha csak ez a gond, akkor szimpla tápprobléma, gép USB portjaiba (2.0 v már 3.0-ás van?) kéne megpróbálni.
Ha azokon se megy és említett programokban sem tudod megnézni az állapotát, akkor ajánlom figyelmedbe HDD probléma (nem adatmentés) topikot, illetve pár adatmentő szakit [link], [link]. Viszont tákolás, adatmentés nem olcsó mulatság!

[ Szerkesztve ]

(#14959) Ati1979 válasza King Unique (#14958) üzenetére


Ati1979
veterán

Nem ez aktív usb hub, külön táppal. Eddig erről simán ment. A gépről közvetlenül is próbáltam. Laptopról is. Semmi. :( Amúgy két usb csatlakozó van rajta. (Ha egyet dugok be akkor is megy, csak másolásnál meg meg akad. Jobban mondva akadt. Kettővel minden ok.)
Szóval egy csatlakozóval is fel kellene ismernie.

Köszi a topic címet, és a segítséget. :R

Igen sajnos tisztában vagyok ezzel.

(#14968) Ati1979 válasza King Unique (#14967) üzenetére


Ati1979
veterán

Nem, a szüleimé. Csak nem használták és én kölcsönvettem. :B
Én nem férek a 3TB-os hdd-n. :))

Ok köszi. Akkor mindenképpen megnézetem valakivel aki ért hozzá. Amúgy annyira nem kattog durván. Csak nagyon picit. Alig lehet hallani.

Hát most nem az ez elsődleges cél hogy vegyek. Meg ha vennék szerintem nagyobbat vennék. Lehet, hogy valami 3,5"-eset.

Nem én vettem. :) Én talán WD-t vettem volna. Amúgy elképzelhető, hogy leesett vagy ráesett valami vagy nem tudom. Mert ugye a földön volt, az usb hub mellett. (a ház is a földön van) Szóval nem biztos, hogy a gyártó a hibás ebben az esetben.
Kicsit mostohán bántam vele.

Gondolom magától azért nem megy tönkre ennyire. Tönkremehet éppen, csak kicsi a valószínűsége. Lehet, hogy valami ütésállót veszek legközelebb.

Nem tudom igazából. Én is google-be kerestem rá. Nem nagyon foglalkoztam vele. Szerintem valami normális hd van benne. Nem hiszem, hogy noname.

(#14996) coco2


coco2
őstag

Sziasztok!

Vásárlási tanácsra lenne szükségem.

Külső usb-s floppy drive-ot keresek (3.5"), de saját tápegységes kellene, ami nem az usb-től veszi az áramot, hanem saját tápegységtől. Aktív usb hubbal nem tudok operálni, ami környezethez kellene, nem lát hubon keresztül semmit, és a saját usb-je nem terhelhető árammal (lehal az egész hóbelebanc, ha azt megpróbálom árammal megterhelni).

Minden cucc amit ipon.hu és hasonló helyeken eddig felleltem, az sima usb kábeles, egyiknek sincsen saját tápegység opciója.

Ha valaki tud olyan usb floppy drive típust is, ami tápegységes, és akár heteken keresztül de berendelhető valahonnét (akár a világ túlsó feléről, bánom is én), dobjon róla egy típus-t / egy webstore url-t, bármit. Köszönöm.

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

(#14997) King Unique válasza Kezdő vagyok (#14995) üzenetére


King Unique
titán

Amik jóformán eddig is, pl. My Passportok + egyéb [link].
látom szaporítod te is a "gép, illetve külső vinyó parkodat", de nem baj az :N

(#14996) coco2: azt eleve nem értem, egy ilyet mért itt kell megkérdezni :F , de még Külső 3,5'' mobil rack-ek topikja-ban se ez a fő téma, inkább Külső 5,25'' mobil rack-ek topikja-ban esetleg...

Másrészt nem értem, h külső Floppy drive-nál mért nem jó az USB tápos, bőven megfelelne a célnak, könnyű hordozni, használni stb, v csak kizárólag hubra csatlakoztatva tudod használni. :F
De, ha annyira ragaszkodsz a külső táposhoz, akkor veszel külön belső Floppy meghajtót [link] + hozzá egy 5,25" külső IDE házat [link].

[ Szerkesztve ]

(#14998) coco2 válasza King Unique (#14997) üzenetére


coco2
őstag

Az árgépről nekem most nem jön be a világon semmi, le van halva, vagy nem tudom, viszont a neve alapján az nem olyasmi lesz, amit keresek. Azok a külső házak jellemzően winchesterhez vannak, floppy-t nem tudnak csatolni. Egyik sem.

Az USB tápos azért nem jó, mert egy olyan munkagép vezérlőhöz (nem pc alapú) használnám, ami simán csak lefagy, ha megterhelem akár csak azzal az árammal az usb portját, amit szabvány szerint alapvető kötelessége lenne szolgáltatni. Sőt hub-ot sem használhatok, mert az a szutyok nem "lát keresztül" rajta. Csak nem, és kész. Így jártam.

Kotorásztam olyan kábelek után is, amik lecserélik az 5 volt meghajtást egy usb összekötő kábel kliens oldalán, és egy tápegység jelére cserélik, de még olyat se találtam. Ha más nincs, barkácsolok egyet magam, bár az nagyon gányul fog kinézni.

Tiszta jó napom van :(

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

(#15001) King Unique válasza coco2 (#15000) üzenetére


King Unique
titán

Jobban belegondolva valóban, először csak 40 vs. 80 pines IDE volt eszemben, de csak FDD 34 pines, illetve egy HDD / ODD-ben van vezérlő, viszont a primitív Floppyban nincs...még, ha egy hozzá való kábelt szerválna is hozzá az ember, akkor is kérdéses, h maga a rack, illetve oprendszer így kezelné-e... :F

Ebay-en is nézegetve, többnyire csak ezek a sima USB-s külső Floppy meghajtók vannak, ennek alapján, tényleg macerás lehet összehozni...bár az a gép, amire USB-s eszközt dugva behal, v még aktív hubon át sem látja, az is elég gáz...

ott a pont. :R

[ Szerkesztve ]

(#15051) King Unique válasza Eduardo89 (#15048) üzenetére


King Unique
titán

Igen, mert ugye XP alapból elveszi leválasztás után az áramot (ahogy kell), de újabb Windowsok már nem :N , illetve tapasztaltam azt a furcsaságot, h korábban nálam W7 Ultimate nem vette el, de a Professional meg aszem registry módosítás nélkül is... :F Tehát a HubG értéket hozzáadod, gép restart és működnie kéne.

Látom mi a probléma, h a ház felső szélének oldalsó peremébe lehet beleérne a mini USB csatlakozó dugó műanyag része...meg kell próbálni, de lehet gondot okozhat. Tehettél volna be a gyári csatlakozó végről is egy képet, h lássuk mennyiben tér el, mert vsz olyan spec fajtát boltban kevésbé árulnak.

(#15047) Rx: van annak saját topikja is (Külső 3,5'' mobil rack-ek topikja), de lényegében Rapid-Case szinte a legajánlottabb, vedd azt, de inkább az USB 3.0-ás változatot [link].

(#15046) Kékes525: akkor OK. :K Hozzá rack, az mi volna, ha nem titok?

(#15050) Kezdő vagyok: félreértetted...új Passortok is uolyanok titkosítás terén, mint az előző generációs USB3-as változatok, adatokat titkosítottan teszi chip segítségével a vinyóra, a programjában meg élesítve azt, lehet szabályozni hozzáférést az oprendszerben. A Samsungoknál van még hasonló funkció, illetve Buffalo is gyárt ilyeneket.
A többi gyártónál, ahogy a Transcendnél is, ez nincs :N , max alap szoftver szintű titkosítás van.

(#15056) Eduardo89 válasza King Unique (#15051) üzenetére


Eduardo89
aktív tag

Gondom akadt !

Lekövettem az utasításokat:
Global Setting
To apply the workaround globally for all enumerated USB devices, add a REG_DWORD value named DisableOnSoftRemove that has a value of 1 to the following registry subkey:
HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\usbhub\HubG
Click Start, click Run, type regedit in the Open box, and then click OK .
Locate and then click the following subkey in the registry:
HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\usbhub
On the Edit menu, point to New, and then click Key.
Type HubG for the name of the new key, and then press ENTER.
On the Edit menu, point to New, and then click DWORD (32-bit) Value.
Type DisableOnSoftRemove for the name of the DWORD Value, and then press ENTER.
Right-click DisableOnSoftRemove, and then click Modify.
In the Value data box, type 1 , and then click OK.
Exit Registry Editor.

De nekem valami már belenyúlt a registrybe mert volt már HubG mappa amiben van egy olyan, hogy enable diagnostic. Emellé hozzáadtam a 32bites duplaszót 1-es értékkel. Viszont ugyan úgy nem veszi el az áramot leválasztáskor. A kérdés mit lehet tenni ?
Töröljem onnan a HubG-t és csináljak újat vagy Win újrarak és szüzen nyúljak bele ? :F

http://logout.hu/cikk/wd_red_3_tb_nem_csak_nas-ba/parkolas_nas_tapasztalat_eduardo89.html

(#15194) King Unique válasza TSanya (#15191) üzenetére


King Unique
titán

Attól is függ milyet vesz (milyet?), iiletve milyen gépe van, oprendszer stb.... :F
Ha gyári külsőt, amik előparticionáltak és formázottak, azoknál maga a SATA-USB vezérlő is "fel van készítve" a +2,2 TB-ra, nem árt hozzá 64 bites OS, de elvileg látni fogja egyben probléma nélkül.
Ha külön veszi HDD-t a rackhez, akkor OS-ben MBR helyett GPT-re kell inicializálni, particionálni, de ez se bonyolult egyáltalán.

Tehát lényeg, h gép BIOS ne legyen túl régi, előny az UEFI-s, elvileg 32 bites rendszer is kezel 2,2 TB feletti adatpartíciót, de 64 bites a biztos és OS is Vista+ legyen, de utóbbi vsz nem gond.

(#15192) Eduardo89: jaja, de igazából a másik 2 is tudja uazt, tökéletesen megfelelnek a célra, Aomei meg ráadásul tud még magyarul is, ami + előny. ;)

(#15193) PumpkinSeed: eleve kicsit fura a kérdés, mert többség pont a külső tápadapter nélküli használhatóság miatt keresi 2,5"-ost, pont ez a lényege, mért akarod túlbonyolítani... :F
Ha tápos kell, vegyél 3,5"-ost.
Vagy netán, ha adott eszközön USB áramellátás bizonytalan, arra való az Y-kábel, v aktív USB hub közbeiktatása plusz külső áramforrásként.

[ Szerkesztve ]

(#15196) King Unique válasza PumpkinSeed (#15195) üzenetére


King Unique
titán

Gondoltam, h vmi ilyesmihez lesz, a 142 mA tényleg egy vicc...

Tehát vehetsz:

- 3,5" külső táposat (legbiztosabb, de kényelmetlen a kis kütyühöz)
- 2,5" egy Y-kábellel, aminek a +táp végét bedugod egy aktív USB hubba
- 2.5" racket, amin van DC Power csatlakozó, ami sok esetben +1 kábelen USB tápot jelent, de akár lehet rá DC 3,5 - 5,5 mm-es hálózati 5 V-os külső tápot is csatlakoztatni [link], bár 2 A lehet sok lesz és rizikósabb ez a fajta tápolás...
- 2,5" Wi-Fi külső vinyót [link], v 2,5" rack [link] beépített akkumulátorral, viszont azok elég drágák...

[ Szerkesztve ]

(#15621) Hunork


Hunork
veterán

Elnézést, ezt találtam.

The USB 1.x and 2.0 specifications provide a 5 V supply on a single wire to power connected USB devices. The specification provides for no more than 5.25 V and no less than 4.75 V (5 V ± 5%) between the positive and negative bus power lines (VBUS voltage). For USB 3.0, the voltage supplied by low-powered hub ports is 4.45–5.25 V.

A unit load is defined as 100 mA in USB 2.0, and 150 mA in USB 3.0. A device may draw a maximum of five unit loads (500 mA) from a port in USB 2.0, or six unit loads (900 mA) in USB 3.0. There are two types of device: low-power and high-power. A low-power device (such as a USB HID) draws at most one-unit load, with minimum operating voltage of 4.4 V in USB 2.0, and 4 V in USB 3.0. A high-power device draws, at most, the maximum number of unit loads the standard permits.

(I)Some devices, such as high-speed external disk drives, require more than 500 mA of current and therefore may have power issues if powered from just one USB 2.0 port: erratic function, failure to function, or overloading/damaging the port.(/I) Such devices may come with an external power source or a Y-shaped cable that has two USB connectors (one for power and data, the other for power only) to plug into a computer.

Eggyel fentebb említett lemezekkel konkrét tapasztalatok TV USB portján keresztül, van valakinek?

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#15732) steewcv65


steewcv65
őstag

Sziasztok!

Következő kérdésm lenne!Adott egy tv ami mellett van egy külső merevlemez.Szeretnék venni egy usb hubot amire rákötöm a vinyót és a tv-t plusz a számítógépet.Ezt azért szeretném,mert 5méter távolságra van a külsö merevlemez,és nem szeretném ide oda vinni.Ezzel a módszerrel látja majd a tv és a számítógép is a merevlemezt?Vagy valami mással kell probálkoznom?

Üdv

#MSI B550 Gaming Plus# Amd Ryzen 5800x3D# Kingston Renegade 3733mhz cl15 #Fractal Lumen S28#Nitro+ 7900 XT #Seasonic Focus Gold 850W# HYTE Y60#Epomaker Th80Pro#Razer Pro Click#Rog Cetra#34" Odyssey OLED G8 G85SB #Google Pixel7

(#15733) King Unique válasza steewcv65 (#15732) üzenetére


King Unique
titán

Elvileg működhet, természetesen aktív hubot vegyél, de egy időben csak egyik eszközre legyen csatlakoztatva, elvileg csak egy tudja kábelen kezelni.
USB3 javasolt max kábelhossza 3 méter, USB 2.0-é 4,5 - 5 méter, mivel TV is rendszerint csak 2.0-ás USB port van, egy ilyen kábellel működhet a dolog.
A legideálisabb vmi NAS lett volna, v egyéb hálózati megosztás, h TV is hozzáférjen a tartalmához.

(#15734) steewcv65 válasza King Unique (#15733) üzenetére


steewcv65
őstag

Milyen usb hubot vegyek?És a hubot a tv-re vagy a gépre kössem?

#MSI B550 Gaming Plus# Amd Ryzen 5800x3D# Kingston Renegade 3733mhz cl15 #Fractal Lumen S28#Nitro+ 7900 XT #Seasonic Focus Gold 850W# HYTE Y60#Epomaker Th80Pro#Razer Pro Click#Rog Cetra#34" Odyssey OLED G8 G85SB #Google Pixel7

(#15736) King Unique válasza steewcv65 (#15734) üzenetére


King Unique
titán

Sokféle van, pontos típust ajánlani hirtelen nem tudok...esetleg vmi elektronikai topokban, de a lényeg, h aktív, külső tápos hub legyen. Illetve USB 2.0, v USB 3.0, mert van mind2 féle?? Ha fontos adatsebesség is, akkor 3.0, azoknak tápja is erősebb szokott lenni (2-3 A). Itt az a lényeg, h a hubnak meglegyen a kapcsolata a gazdaeszközzel is (PC/ TV). Ha nincs rákötve az adott eszközre, akkor max kiegészítő tápolásra használható, pl. 2,5"-os külső vinyóknál. —►vsz nem elég csak PC-re rákötni, mert akkor TV nem látja a hubra kötött eszközt, csak ha + 1 kábellel hozzákötöd a hubot TV-hez is. De ilyenkor szerintem egyszerre csak egyik eszköz lehet bekapcsolva, szal kicsit macerás mindenképpen....eleve vmi hálózati adatátvitel, NAS lenne az igazi.

(#15735) ZTE_luky: szerintem itteni topikban és privátba is kaptál már sok választ, ha jól emlékszem.
Mind2 méretkategória lehet jó és tartós, csak minőségi cuccot kell venni. Jó lehet, az a 3,5" Samsung HDD is, de kérdés, mennyi ment, milyen az állapota (HD Sentinel, SMART tábla) :F
Nyilván megbízhatóbb megoldás egy vadi új winchester (pl.WD Red/ Purple), de a legbiztonságosabb a többszintű, redundáns adattárolás —► több külső HDD/ RAID tömb/ -"- + online tárhely/ DVD/ Blu-ray stb.

(#15763) King Unique válasza tpeter77 (#15761) üzenetére


King Unique
titán

Először is gratula, mert általánosan elég jó ez a rack. :K
Gyakorlatilag akármilyen 2,5" 9,5 mm-es 5400 RPM-es HDD megteszi bele, wincheter topikban újabban a 2,5" Red-et (WD10JFCX) favorizálják, de akár az olcsóbb WD10JPVX is megteszi. Toshiba MQ01ABD100 se rossz, de elég intenzíven parkolja az olvasófejet, ahogy a Hitachi is.

OPlay-en szerintem sima USB 2.0-ra épülő eSATAp/ Hibrid eSATA port van —►általában elég a fenti paraméteres notivinyóknak, de kicsit vagy/vagy kategória... Ha 3.0-ra épülő multiport lenne, az biztos, h elég, v ha TV HDD IN 1A USB-portja.
A külön a.) USB DC kábel hasznos lehet, elégtelen táp esetén, de akkor, ha van rajta + 1 USB-port, ezen meg pont van is, ha jól nézem. Ha külső tápot akarsz venni hozzá, akkor b.) aktív USB hub ajánlott, amit bedugsz a másik portba, h meg legyen eszközzel a kapcsolatban és hubra lehet kötni a Delockot. Az olyan megoldásokat, amikor különálló "töltő szerű" megoldásokat kószán rádug az ember DC-re, v Y kábel másik végére, kerülni kell, mert "feszültségkavarodás" léphet fel. Illetve, mivel nincs meg a gazdaeszközzel az adatkapcsolat, lehet, h lekorlátozza a vezérlő a kiegészítő port áramerősséget 100 mA-re...és ezeknél feszültség mellett pont az áramerősség is fontos, 500-1000 mA közötti az optimális.
Tehát, a + 1 USB miatt pont szerencsés a helyzet, ha nem indulna el 1 db aljzat áramától, akkor ott az a/b lehetőségek valamelyike. :K

(#15762) Garsza : örülök, h összejött, erre tippeltem elsőre én is.

[ Szerkesztve ]

(#15766) tpeter77 válasza King Unique (#15763) üzenetére


tpeter77
addikt

szia

és ha tudnád, hogy már a gyerek megszületése előtt megvettem :D csak most tartunk ott, hogy lehet már végre vele mesét nézni.

Szóval visszatérve az eredeti kérdésre, parkolásmentes vinyó kéne :)
Mellettünk alszik kiságyban a gyerek. A zakatolást nem, ellenben a gyerek szuszogását annál inkább kell hallanom.
(Ha lázas a gyerek, hangosabban és szaporábban vesz levegőt)

Szóval parkolásmentes vinyó a cél, és éjjel amikor végre elaludt a gyerek lehet csendben F1-et, meg filmeket nézni :D

kösz a tippeket.

Ha nem indulna el a vinyó simán ebből a Multiportból, milyen Aktív USB hubot ajánlanál?
A meglévő USB 2.0 portot megtartanám, mert jó jön egy-egy hirtelen pendrivera felmásolt cucc.

üdv, Péter

(#15767) King Unique válasza bok92 (#15765) üzenetére


King Unique
titán

A WD az valóban drága drága, de SP H10 is kapható [link], illetve pl. Pqi Air Bank egész olcsó [link]. iOS támogatása szinte mindegyiknek van gyártói adatok alapján.

(#15766) rokafiu77: értem... :) Azért ezeknek a 2,5"-oknak akkora hangja nem szokott lenni, h bárkit is felébresszen. Parkolni, szinte az összes notivinyó parkol. Egyedül WD-knél állítható a wdidle3 programal, illetve a 2,5" Red már kevésbé, volt aki olyat fogott ki, ami abszolút nem, de volt akinél még igen. Ilyen téren Toshiba és Hitachi kilőve, mert azok elég intenzíven, a Seagate-Samsung ST1000LM024 jöhetnek még szóba, mert azok talán a legkevésbé.
Aktív USb hub is rengeted féle van...illetve kérdés 2.0/ 3.0 kéne-e?? 2.0-ba pl. ez a típus nem rossz [link], 3.0 hubok drágábbak [link], de akár eBay-ről is vehető, pl. ez [link], v más hasonló.

(#15783) King Unique válasza Kezdő vagyok (#15782) üzenetére


King Unique
titán

Így van, tárhelyből sosem elég... :)
Természetesen általánosan kezeli a régebbi Passportokat is, de minden egyes funkcióját nem nyomkodtam végig.

Pont most nézegettem ezt a regisztrys dolgot, mert korábban a manuális txt fájlból való létrehozásnál kifelejtettem egy sort... :B Így a helyes berni —►majd elmenteni .reg kiterjesztéssel és lefuttani:

Windows Registry Editor Version 5.00

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\services\usbhub\HubG]
"EnableDiagnosticMode"=dword:00000000
"DisableOnSoftRemove"=dword:00000001

Win7 Professionalban nálam van egy sima hubg, de nem olyan, mint ami a leírásban van, viszont nálam megfelelően leállítja —►nem módosítottam. Van akinél nincs hubg érték az usbhub-on belül, az hozzáadja a fenti módszerrel, v, ha olyan neki, mint nálam, de nem áll le, akkor csak a meglévőhöz ad hozzá egy új kulcsot (DisableOnSoftRemove).
Win7 Ultimate-nél aszem alapból nálam megint nem volt és nem is vette el az áramot —►kellett a fenti módszer.
Win8-nál nem volt külön hubg, viszont nem is állt le mindegyik, annál létrehoztam, 8.1-nél sincs, de ott nem kellett, mert nálam leáll mind megfelelően. Win10 TP 9860-as buildban sincs, ott is leáll —►annál se piszkáltam.

[ Szerkesztve ]

(#15804) King Unique válasza Laci4 (#15801) üzenetére


King Unique
titán

Szia!

Először is ezen szempontok mérlegelését ajánlanám [link]

>1. Canvio Basics-et én nem ajánlanám, ezeknél a fapados, alsó kategóriás sorozatoknál eleve nagyobb a selejt ráta, ha visszaolvasol, láthatod, h volt aki megszívta vele...ha már Toshiba inkább egy Slim, v Alu lenne jobb választás [link], igaz azok drágábbak. Vagy az általad is említett WD-k.

>2. Felépítés és stoftveres extrák terén elég hasonló a kettő, de WD talán bejáratottabb, megbízhatóbb gyártó egy fokkal, esetleg jobb hőelvezetés miatt a fémházas Metal Edtion is megfontolandó, ha keretbe belefér. De Samsung M3 is mehet akár. + egy kis adalék: [link], [link]
Esetleg külön is meg lehet venni a külső 2,5" házat + hozzá a merevlemezt: topik, tesztek: [link], [link], [link]

>3. Mint mondtam, elég hasonló a kettő, de talán WD egy fokkal jobb. Amúgy, fizikális adattároló lévén, egyik se 100 %-osan biztos megoldás, mert ha vki igazán biztonságban akarja tudni az adatait, az eleve több helyre archivál, (idővel) több külső vinyót vesz, többre ment.

>4. A kettő méretet ilyesformán nem érdemes összehasonlítani, mert mobilitás miatt 3,5" eleve kilőve, v mégsem?? Illetve, mint fentebb írtam, annál meg a rackes megoldás jobb egy fokkal.

>5. Általában igen. :K Fontos, h PC-n hátlapi 2.0 portba legyen dugva, akár még hosszabbítóval is elmegy így, mert előlapi portokon nem mindig, de ez gépház függő is. Jobb notikon szintén nem gond a 2.0 port, bár van ahol Y kábeles megoldásra lehet szükség. USB 3.0 portban meg abszolút stabilan mennek.
Egy 2 TB-os notivinyó eleve vastagabb, több adattányér (3-4 db) vs. (1 TB-os 2 db)
—►nagyobb terhelés a motornak, kicsit nagyobb áramfelvétel. De általában azoknak is elég szokott lenni, a fentebb említett módokon a kraft.
TV-nél jól jöhet az 1 A-es USB-port, ami "HDD..." jelölésű szokott lenni, abban fix elmennek, sima 0,5 A vagy/vagy kategória... Lejátszó szintén bizonytalan, de általában elvisznek egy 2,5" 5400 RPM-es notivinyót. Ha esetleg mégsem, akkor több USB-port esetén Y kábel, v egy aktív USB hub közbeiktatása is megoldás lehet.

>6. Voltak páran, akik emag-tól rendeltek külső vinyót, de már nem emlékszem kik pontosan...
Szerintem odaírták azt is...pl. WD MP van raktáron [link], kiszállítás kb. 1-2 munkanap lehet. Nyomon lehet követni a folyamatot [link] és említik is, h 10:00 és 18:00 között van viszik házhoz [link]
Altalában a futárcég/futár szokott előtte telefonálni, egyeztetni a vevővel, legalábbis jobb helyeken. De célszerű a pontos átvételt előre egyeztetni velük, mert utólag nem fognak, a kényed-kedved szerint rohangálni, órákat várogatni. Aszem, ha elsőre sikertelen a kézbesítés, akkor van ahol másodjára is kiviszik ingyen, de van, ahol második/ harmadik alkalom már dupla díjas...
Ha bizonytalan, h otthon tudsz-e lenni, akkor melóhely címére kérd a kiszállítást, ennyi. :)

tera, nem terra...

[ Szerkesztve ]

(#15814) King Unique válasza q13579 (#15812) üzenetére


King Unique
titán

Esetleg bekavarhat elégtelen tápellátás is, de ha már felpörgött rendesen és TV is felismerte, akkor más lehet a gond. Milyen fájlrendszerű, ha NTFS, a TV kezeli? Illetve PC/notebookon megvan minden adat rajta, egy HD Sentinel mit mond az állapotáról??
Kiegészítő tápellátáshoz lehet USB Y kábelt használni, ha több port van a TV-n, v veszel egy aktív USB hubot.

(#15813) Räzul: neked is azt tudom félig-meddig javasolni, amit fentebb másnak egy hasonló kérdésre [link]. De vsz egy 2,5" 1 TB megoldás lenne a legpraktikusabb. Pl. WD My Passport Ultra, v egy Samsung M3 Portable a sok alternatíva közül.

(#15831) King Unique válasza kissdani (#15830) üzenetére


King Unique
titán

Hát ez már csak technikai kivitelezés probléma, de ennyi erővel lehetne venni 3.0-ás aktív USB hubot is, ha notin van 3.0. De ezt már mki maga dönti el.
RAID házak, főleg, ha 2-nél több fikókos, akkor eleve drágák szoktak lenni.

(#16394) King Unique válasza Pirostank (#16392) üzenetére


King Unique
titán

Laptop az ok, de xy Smart TV mit kezel, milyen USB vezérlőset támogat, az passz...amúgy meg azokat tudom ajánlani, amit fentebb is [link].
Tehát nem rossz az M3 Portable, csak a TV a kérdéses, esetleg annak topikjába (ha van) is érdeklődhetsz, mik a bevált darabok.

(#16393) erikke17: itt is, mint desktop OS-eken, legfontosabb, h megfelelően legyen a rendszerből leválasztva, h partíció, fájlrendszer se sérüljön. Utána, h leállítja-e a HDD-t, v sem, az már másodlagos. Persze előnyös, ha igen, de ez csak PC, notebook használat esetén igazán működőképes, külső multimédia eszközökön változó.
Ha választani kell, akkor a biztonságos leválasztás, majd x percre rá történő leállás utáni áramtalanítás. Akkor célszerű így, ha sima leválasztás után, pörgő motorral kihúzva mindig "nyekken", kattan egyet, mert az hosszútávon nem a legjobb neki.
Amúgy milyen külső tápolásról van szó (aktív USB hub), Raspberry USB-je nem hajtja meg?

[ Szerkesztve ]

(#16399) erikke17 válasza King Unique (#16394) üzenetére


erikke17
őstag

NTFS-re van formázva ott is nagyon fontos?
Értem, akkor kipróbálom, hogy leválasztom megvárom míg alvóba megy majd áramtalanítom.

Ez egy házilag fabrikált aktív HUB :D Gyári Y USB kábellel. Y egyik vége 1.5A-es telefontöltőre másik vége meg Raspberrybe. De raspberry és Y kábel közé tettem egy darab USB hosszabbítót amiből kiheréltem a +5V vezetéket így nem kap két különböző helyről naftát HDD.

Egyébként nincs kattanás se nyekkenés, olyan hangja van mint ha rendesen leállítanám.

Alapból 600mA ad le raspberry fel tudom tornázni 1.2A-re, hogy annyit adjon ley csak feleslegesen ezzel is terhelni Táp bírná mert az 2A-es van raspberryn.

Nem tudom el e indulna 600mA-al mert 900mA írt toshiba oldalán felpörgéshez maximum.

||Wot / WarThunder - Erixx93|| Steam - erixx18 ||Xbox Series X - Erikk24 || BMW R1200GS || Opel Astra F X16XEL|| BMW E39 530d 142kW||DJI Mavic Pro||

(#16401) King Unique válasza erikke17 (#16399) üzenetére


King Unique
titán

Nem fontos NTFS annyira, csak Windowson célszerű azt használni, Linuxok is tudják írni/olvasni.
Azért az ilyen házilag kreált megoldásokkal csak óvatosan...ha nem megfelelőek az áramértékek, nem jól van beállítva, akkor több kárt okozhat, mit hasznot! Ezért is célszerű, gyárilag hitelesített, aktív USB-hubot használni.
Az, h mi van rácímkézve, HDS, v gyártói oldal mit ír, nem mindig fedi a valóságot tényleges áramfelvétel terén.
Találtam két német oldalt [link], ahol 5400-as külső vinyók áramfelvételt mérték műszerekkel és 450-700 mA között volt. Tehát a 600 mA, akár még elég is lehetne, de kicentizni valóban nem érdemes és inkább feltolni a port áramát, v megfelelő külső tápot adni célszerű.

(#16403) erikke17 válasza King Unique (#16401) üzenetére


erikke17
őstag

Némileg konyítok elektronikához azért :D Neten is utána néztem csináltak Pi-hez ilyen "HDDtápot", meg hobbyelektronikán is utána kérdeztem, hogy ez így tökéletes.

Azért belenéznék egy aktív usb hub-ba mi lehet benne, egy dióda jóesetben, hogy ne legyen visszatáplálás meg ne engedjen át +5V-ot a feszültség különbség miatt, vagy szimplán ott is csak ki van herélve a +5V

Akkor lehet eldöcögne 600mA-al is... Majd teszek egy próbát, bár nem kínoznám nagyon.

Egyébként az mennyire normális, hogy másolok rá egy filmet elindul 100mb/s sebességgel majd lassan lecsökkent 10mb/s sebességre néha felugrik a sebessége majd megint vissza. Majd 99%-nál totalcmd és windowsos intéző is áll HDD meg dolgozik aztán egyszer csak kész...

Olyan érthetetlen.. Vagy csak rakodna utána még HDD? USB2.0 a kapcsolat...

||Wot / WarThunder - Erixx93|| Steam - erixx18 ||Xbox Series X - Erikk24 || BMW R1200GS || Opel Astra F X16XEL|| BMW E39 530d 142kW||DJI Mavic Pro||

(#16404) Moonwolf válasza King Unique (#16401) üzenetére


Moonwolf
senior tag

Hogy érted hogy "gyárilag hitelesített, aktív USB-hub", mitől számít hitelesítettnek?

Van egy olyan külső tápos hub hogyha nincs rá dugva semmi akkor nem ad áramot, a led sem jelzi, tehát akkor csak az alap árammennyiséget kapja amit magából a gép usb csatlakozójából vesz fel. Amikor rádugom a külső winyót akkor először kattan egyet és majd csak utána villan a led a hubon és a külső winyón is, ugye érzékeli hogy rá van dugva valami ezért felveszi a plusz áramot a külső tápból.

Mennyire lehet káros a winyóra nézve hogy nem egyből kapja az áramot hanem csak azután hogy rá van dugva a külső tápos hubra és kattan egyet? Azután jön csak rá a plusz kakaó miután érzékeli hogy van rajta valami?

Egy kevés idő eltelik a két folyamat között. Ha az alaplapira dugja rá az ember akkor ugye egyből kapja az áramot.

[ Szerkesztve ]

=Privát üzenetre illik válaszolni!= \...Az élet értelme nem a létezés, hanem a létezés által megtett út...\

(#16407) King Unique válasza erikke17 (#16403) üzenetére


King Unique
titán

Nem szedtem szét én se, de eleve óvatosan kell használni az ilyen házi tákolásúakat. Na persze, ha utánajártál és meg van oldva, h ne legyen visszatáplálás, akkor az úgy működhet.
Abból is szokott gond lenni, mikor vki Y kábelt használ, aminek a + táp vonalát, vmilyen telefontöltővel támogatja meg...olyankor szokott lenni feszültségek térén kavarodás, illetve hiába a külső tápolás, ha nincs meg gazdarendszerrel az adatkapcsolata, akkor letiltja 100-150 mA-re az áramerősségét. Ezért jobb egy gyári aktív hub ilyen célra, v esetleg, amit te is fabrikáltál.

Gyakori jelenség 2.0/3.0 kapcsolatnál is, hogy az elején kicsit megdobja a másolást (pl. cache), majd fokozatosan csökken. De ezt függ a fájlmérettől, adattárak sebességétől, gazdaeszköz teljesítményétől is. USB 2.0-án meg eleve csak max 30-40 MB/s a stabilan elérhető sebesség.

(#16404) Moonwolf: láttam olyan USB-s kütyüket, amiket pl. USB-IF hitelesített, v huboknál hitelesített tápegység (bár vsz minden USB-hez való az). De inkább arra értettem, h gyárilag, megfelelően összerakott, beállított.
Én ilyen "fáziskésést" nem tapasztaltam, de előfordulhat, hub függő is.
Kattanás az sohase jó, hosszútávon élettartamra nézve biztos nem. Másik hub próba esetleg?

(#16408) Moonwolf válasza King Unique (#16407) üzenetére


Moonwolf
senior tag

Ezt rajztáblához vettem, másikat nem akarnék venni. Lehetséges hogy hub típus függő is. Te milyen fajta hub ot használsz?

Viszont azt is tapasztaltam, ha bent van egy másik eszköz, mondjuk egy pendrive akkor ugye folyamatosan a külső tápról adja az áramot így nincs kattanás ha aközben dugom rá a külső winyót.

Eddig a gépházon lévő usb kimenetre dugtam rá, de azzal az a baj hogy ki kell csavarni a kábelt, mert olyan rövid, mondjuk nincs sokszor használva, de gondoltam kipróbálom úgyis.

=Privát üzenetre illik válaszolni!= \...Az élet értelme nem a létezés, hanem a létezés által megtett út...\

(#16415) oncsi


oncsi
őstag

Sziasztok

Segítség kellene.
Adott egy Dell E6420-as noti, ami mellé kapott egy 1TB-os WD elements wincsit. Hiába dugom rá, nem látja a gép. Minden más gépen, notin megy rendesen.
Ha közéjük teszek egy régi USB2-es hub-ot akkor ezen is megy rendesen.
Miért lehet ez?

Kinek csak kalapácsa van, mindent szögnek vél

(#16417) oncsi válasza King Unique (#16416) üzenetére


oncsi
őstag

Wincsi forog, világit.eszközkezelőben nem látszik, pontosabban megjelenik egy Unknown Device.
Másik gépben tökéletes. Ha egy passzív USB2-es öreg hub-on keresztül csatlakoztatom, akkor megy tökéletesen.
Ez a noti csak USB2-t tud. De az elődje is ami itt van mellette. Egy Dell D630. Azon tökéletesen megy.
Mit csinálhat a hub, hogy azon keresztül működik?

Kinek csak kalapácsa van, mindent szögnek vél

(#16418) King Unique válasza oncsi (#16417) üzenetére


King Unique
titán

Azt így elsőre nem tudom mit csinál a hub, de leírás alapján azon a bizonyos USB porton nem ismeri fel az OS rendesen. Másik portban, v ha eszközkezelőből manuálisan eltávolítod, restart, majd újra rádugod, akkor sem?

(#16421) oncsi válasza King Unique (#16418) üzenetére


oncsi
őstag

Valami más lesz a gond. Linux sem ismeri fel. Több disztrót kipróbáltam.
Tehát WD Elements és a Dell E6420 létezhet, hogy nem Kompatibilisek egymással?
Ha HUB-on keresztül kapcsolom rá, akkor USB 1.1 sebességgel megy. Pedig direkt vettem USB2 és USB3 hubot is ma.
Bármi ötlet?

Kinek csak kalapácsa van, mindent szögnek vél

(#16503) King Unique válasza Hegyirabló (#16502) üzenetére


King Unique
titán

Az, hogy USB-port áram alatt marad-e (aktív állapot), az egyrészt OS-től is függ [link], de hardver függő is nyilván. Ha utóbbi áram alatt tartja, akkor sok mindent nem lehet csinálni, esetleg BIOS-ban turkálni, hátha.

Vagy akár lehet venni neki egy aktív tápos 2.0/ 3.0 USB hubot, amin van kikapcsoló gomb, illetve olyan is akad, amin a portokat külön lehet ki-be kapcsolgatni.

(#16694) King Unique válasza chros (#16690) üzenetére


King Unique
titán

A gyártó oldalak infói se mindig pontosak, v épp feltétlen naprakészek, mert volt hogy 2 TB mximális HDD méret volt feltüntetve az USB 3.0 racknél is és simán kezelte a 3 TB-os merevlemezt. Valamint egy racket szerelhetnek, kiadhatnak 2-3 féle különböző vezérelővel is. Pl. a Sharkoon RC-nél is régebben 4 TB volt megemlítve maximális méretnél, az újabb chipekkel szerelt verzióknál már 6 TB.
A Fantec háznál nem volt lassú az eSATA, kb, ugyanazt tudta azonos HDD-nél, mint az USB 3.0.
Nem lehet rossz ez a Raidon, kompatibilitási táblázat is hasznos. :K Bár itt nem is a gyártó, hanem a tárhely mérete a fő kérdés kezelés szempontjából.

(#16692) Kezdő vagyok: ilyen piszlicsáré dolgokkal nem foglalkoztam, már bocs. Meg szoktam néha én is, de amiatt még nem tapasztaltam hibát. :D Azért nem autó halogén reflektor izzó ez, h ne lehetne megfogni.
Inkább egy komolyabb kosz, v felületi lerakódás talán, de az is inkább belül, mert ott vannak a fő érintkezők. Itt inkább a csatlakozó és aljzat illeszkedése az, ami még azonos szabványú elemek esetén se teljesen egyformán passzos, ez ami pl. okozhat kis kontakthibát. Vagy a sok csatlakoztatás miatt, kicsit megkophatnak az érintkezők, Type -A esetében is látszani szoktak a "csíkok" a fém felületen.

Na meg lehet kábel és kábel között is kis különbség (árnyékolás, ellenállás). Pl. most vettem egy régi Hama passzív 2.0 USB hubhoz egy Mini-B típusú Y kábel, mert a régi 2.0-ás Passport a saját kábelével + a hub kb. 60 cm-es kábelével még USB 3.0 portban sem volt nyekkent meg. Persze külső vinyókhoz aktív hub való, csak kipróbáltam így is. Az Y kábel is 60 cm és azzal természetesen meghajtja 2 ágon, de 1 portból is, amin kicsit meglepődtem... :F

[ Szerkesztve ]

(#16831) brickm válasza Tigryss76 (#16830) üzenetére


brickm
őstag

Szia!
Egy 2.0 4portos usb hubot veszel 900-1500ft között.

Szoftveres megoldásom hirtelen nincs rá.

(#16834) tomp


tomp
félisten

Ezek a külső merevlemezek mennyire szeretik a hosszú üzemidőt? Vagy teljesen mindegy?
Múlt hónapban vettem egy WD Elements 1,5TB-os modellet. Mivel laptopnál van üzemeltetve amin az 1db usb 3.0-s portról egy külső rack megy így ez usb 2.0-ról megy. Nem okozott még gondot. Vagy vegyek egy usb 3.0-s hub-ot? Általában a legrövidebb üzemidő 1nap szokott lenni. Jelenleg 1,5napja megy. Ezen felül tv-hez használom.
HDSentinel folyamatosan fut. Rövid és szállítási önteszt is volt futtatva. Hurcolászni nem lesz soha max a gép és a tv között ami kb 2méter. Remélem nem lesz vele gond. :)

(#16835) King Unique válasza tomp (#16834) üzenetére


King Unique
titán

Portable, v desktop Elements? Ha USB2 portban megy stabilan, akkor csak tápellátás miatt nem muszáj 3.0 hubot venni. Persze megvan annak is a maga előnye, praktikussága.
HDD-k (belső és külső is) azért bírják a folyamatos üzemet is, a sok leállítás-felpörgetés inkább károsabb hosszútávon az élettartamra. Az, hogy mennyire bírja, az merevlemez függő is. A desktopban lévő Caviar Green nyilván nem bír annyit, mint egy Red, a 2,5"-osban lévő Scorpio Blue kissé strapabíróbb, notebook merevlemez mivolta miatt is.
Aztán ott van a fejparkolás kérdése is, ami WD-knél aktuális, az se mindegy mennyire intenzíven növekszik, hol tart éppen, + TV-s használat sok esetben megdobja a parkolások számát.
Amire még érdemes figyelni, az a hőmérséklet. Ha a folyamatos üzem alatt aktív írás/ olvasás van, ami miatt (nagyon) felmelegszik, az is élettartam-rövidítő tényező lehet.

[ Szerkesztve ]

(#17340) SunMount3r válasza King Unique (#17339) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Ok, köszi. Ezek közül a LCPOWER LC-35U3-Becrux (ez kicsit drága), meg főleg az ára miatt a Captiva tetszik. De az a Sharkoon kinézetre nem kelt valami túl csábító benyomást... (Attól még lehet jó, csak szerintem nem kimondottan szép, ha már itt fog figyelni az asztalomon... :U )

Amúgy a 2.0 elég a laptopom limitációja miatt, sajna nincs rajta 3.0-ás csati... :(

Azt kérdezném még, hogy ezek a külső USB-s winyó házak mennyire jól/megbízhatóan működnek powered (tehát tápos) USB hub-ról? Sajnos csak 3 USB port van a notimon, így mindenképp egy ilyenre lenne kötve, egy notebook hűtővel együtt és a hubon keresztül csatlakoznának a notim szabad USB portjához... Ajánlott így működtetni őket, lehet valami hátránya? :F

(#17341) King Unique válasza SunMount3r (#17340) üzenetére


King Unique
titán

Jó, te döntöd el, hogy melyiket veszed és 2.0/3.0 típust választasz-e.
USB hubra kötve természetesen használható, nincs vele semmi gond. 3,5" lévén van saját külső tápja, amit bedugsz a hálózati aljzatba, USB kábele meg mehet a hubon lévő aljzatba, ok így. :K

(#17584) King Unique válasza egykori (#17583) üzenetére


King Unique
titán

Szia!

Hát ilyen célra igazából egy NAS lenne a legalkalmasabb, csak ugye az drágábban jönne ki, de érdemes megfontolni.
Külső merevlemezek PC-n, notebookon való használatra valók elsődlegesen, bár lehet TV-n, routeren és egyéb külső multimédia eszközön is, de előbbiekkel biztosítható jobban a megfelelő működés.
ASUS RT-N15U router gyengéje, hogy csak 1 db USB 2.0 port van rajta, így Y kábel kilőve és egy 2,5" külső vinyót vagy meghajt rendesen, vagy nem... egy aktív USB hubbal kiegészített használat, vagy eleve egy 3,5" külső merevlemez lehet ilyen téren a stabilabb. De a topikjában kéne megkérdeni, hogy a többieknél ok-e a dolog 1 db porttal?
Alternatívák terén azt tudom magam részéről ajánlani, amiket fentebb is: #17519.

[ Szerkesztve ]

(#17758) SAMG3 válasza King Unique (#17754) üzenetére


SAMG3
tag

Köszönöm a kimerítő választ!
Eddig akkor arra sikerült jutni, hogy egy 3.0ás külső adathordozó kell és egy 3.0-ás USB HUB ez az ami biztos, már csak az a kérdés, hogy a 3.0-ás tokba elég nekem egy HDD ami 1 tb-os vagy inább egy kisebb SSD ami jóval drágább. Őszintén szólva a külső meghajtóról windowst szeretnék futtatni a macen (elvileg lehetséges már olvastam több helyen is) ezért lenne fontos h gyors legyen, de nem ártana ha lenne elegendő tárhelyem is.
A kérdés csak az, hogy egy HDD nyújtotta sebesség mennyire fogja a rendszert belassítani. Mi a véleményed erről?

(#17761) King Unique válasza SAMG3 (#17758) üzenetére


King Unique
titán

Ja tényleg, jóval olcsóbb egy USB 3.0 hub, akkor ez lesz a megoldás a kevés port miatt. Abból meg aktívat érdemes venni, amihez adnak külső tápot is. A Thunderboltot ilyen árak mellett, meg egyelőre hanyagolni kell, ha csak nem akarsz elszórni egy kis zsét. ;]

SSD-ről nyilván repül a rendszer, a Windows is jóval gyorsabb, csak ott a gond, hogy USB 3.0-án nem megy a TRIM...legalábbis sok jel és pár infó erre utal. Elvileg eSATA esetén működhet. De ezeket majd én is le akarom valamikor tesztelni.
Én futtattam 2,5" USB 3.0 külső 5400/ 7200 RPM HDD-ről Windows 7/ 8.1/ 10 rendszereket és a sebesség nagyjából elfogadható volt. Egy általános notebookkal összevetve, amiben csak 5400-as HDD van, nem volt lassabb 3.0-án se. És, ha előbbi megfelel még egyeseknek, akkor utóbbi is elmegy.

(#17799) King Unique válasza bringasisti (#17797) üzenetére


King Unique
titán

Üdv!

USB Y kábel arra való, hogy a gazdaeszköz 2 db USB-portját ki tudd használni, ha nem elég 1 db az áramfelvételhez. Ráadásul a főágon adat+ táp megy, a kiegészítő csatlakozón meg csak táp. Így a két csatit 2 külön készülékbe dugni, szerintem nem éppen célravezető. :N
TV-n csak 1 db port van? Ki kell próbálni, lehet azzal is elmegy. Ha nem, akkor esetleg lehet venni egy aktív USB hubot, abba dugni a külső vinyót, majd a hubot a TV-hez kötni. Feltéve, ha a TV tudja kezelni az USB hubot, mert az megint egy külön történet...

Ezért is mondtam már a legelején, hogy ezeken az "egyéb eszközökön" macerás lehet a használat.

(#17913) tomp


tomp
félisten

Mivel a márciusban vásárolt 1,5TB-os WD Elements Portable kezd megtelni így jövőhónapban vennék mellé egy új vinyót. Elég jól bevált nekem az Elements. Szépen elmuzsikál usb 2.0-n is habár ma kapott egy külső tápos 3.0-s hub-ot. 1,5-2napot megy március óta 2napos szünetekkel. 944parkolással büszkélkedik.
Milyen vinyót ajánlotok? 1,5-2TB lenne a mérete. A 2TB-os Elements jó? A másik is ugyan ilyen üzemidővel menne.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.