Hirdetés

2024. május 25., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) erdoke válasza OddMan (#50) üzenetére


erdoke
titán

Itt nem is a keret lesz a szűk keresztmetszet, hanem az USB. Az a kérdés, hogy hány csatornás a laptop vezérlője, mert ha egyen lóg 3 vinyó, akkor azok között megoszlik a 30 MB/s sávszélesség, és akkor az tetű lassú. Minimum egy firewire és egy USB keretet vegyél, hogy biztosan menjen 2*30 MB/s sebességgel a másolás. Az is lehet, hogy a laptopon nem lesz gyárilag firewire, akkor egy PCMCIA vagy Cardbus vezérlő is kell majd.

A legjobb aláírás a héten

(#52) OddMan válasza erdoke (#51) üzenetére


OddMan
őstag

FUJITSU SIEMENS AMILO A1667G notit akarok majd venni valamilyen komolyabb Turion procival. Ezen van 1x IEEE1394, 3x USB 2.0 ports.
De lehet, hogy a 3 vinyo helyett 2db is elég lesz, de kettő mindenképpen kellene.
Szóval a kérdés továbbra is az, hogy létezik-e legalább duplás külső mobilrack? :U


[Szerkesztve]

''A szíved szabad! Légy bátor és kövesd!''

(#53) Dr. Akula válasza OddMan (#52) üzenetére


Dr. Akula
félisten

Inkább usb hub kell neked. :)

(#54) tts válasza OddMan (#52) üzenetére


tts
addikt

[link] - ilyesmire gondolsz?

(#55) erdoke válasza tts (#54) üzenetére


erdoke
titán

Ez is egyetlen USB porton csatlakozik a gépre? Mert a 30/3 MB/s sebesség elég csiga, ha másolsz a vinyók között.
BTW körülbelül mennyi egy ilyen?

[Szerkesztve]

A legjobb aláírás a héten

(#56) tts válasza erdoke (#55) üzenetére


tts
addikt

nem tudom annak utána kell néznem - csak emlékeztem, hogy láttam ilyesmit

[Szerkesztve]

(#57) gjunior


gjunior
csendes tag

Sziasztok!

http://www.alphasonic.hu/desc.php?Id=516

Ennek megvéterére gondoltam, Powerbookhoz használnám egy HDD-vel...

Kérdésem, hogy ebbe a külső rack-be beletehető-e egy SATA150-es vinyó?
Általában az E-IDE rendszerű vinyókhoz kitalált házakba beletehető SATA-s merevlemez?
Vagy ez a kettő nem függ össze egyáltalán?

Üdv:

gjunior

(#58) alien8 válasza gjunior (#57) üzenetére


alien8
csendes tag

Nem tehető bele, ahhoz SATA-s rack kell.

(#59) gjunior válasza alien8 (#58) üzenetére


gjunior
csendes tag

Szia!

Igen, sejtettem, de amit SATA-s rackként találok, az mind SATA-val kapcsolódik... mármint a rack maga... azok nem usb-sek, vagy mittudomén...
Hm?

Tudtok akkor egy linket, javasolni, ahol ilyet kapni lehet?

Üdv:

gjunior

(#60) gjunior válasza gjunior (#59) üzenetére


gjunior
csendes tag

Na sikerült... :)

http://www.ebolt.hu/product100300.html#9cl35satid

:)

(#61) icon válasza virtual (#23) üzenetére


icon
senior tag

szia, no nekem ugyanaz a hibajelenség van, amelyet eredetileg leírtál. Vinyót elsőre felismeri, de a NEC-3540A-mat nem igazán, pedig neki vettem :(

Valami tipp?


http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=icon

(#62) icon


icon
senior tag

up mára is...

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=icon

(#63) icon


icon
senior tag

UP!!!!!

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=icon

(#64) icon


icon
senior tag

UP!!!

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=icon

(#65) atlagenber


atlagenber
csendes tag

Loha üzenetét olvastam el egy már megszűnt fórumban. Ezer köszönet neki! :R Nem akarta felismerni a külső rack-et semilyen winchesterrel a zsír új notebookom. Már kezdtem elkámpicsorodni, mikor beleolvasgattam a korábbi fórumokba. Ő ajánlotta, hogy ''egy árnyékolt kábellel (van rajt 1 vagy 2 nagy durung ) már nem fog jelentkezni valószínüleg...''. Előtte egy a kábelmodem USB kábelével próbáltam. Az érdekes az hogy másik két gépnek nem volt azzal sem problémája!!! Kicseréltem a kábelt és minden franya!!! :C Mégegyszer Kösz Loha!!! :R :R :R

(#66) icon


icon
senior tag

UP akkor...

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=icon

(#67) rdi


rdi
veterán

Erdőke, kicsit régi a topic, de az elmegy, hogyha az egyik külső ház usb-én a másik Fw-én megy?
Laptophoz kéne

Fej! Tor! Potroh!

(#68) rdi válasza rdi (#67) üzenetére


rdi
veterán

Na kipróbáltam a dolgot, a conyon 3,5 ''-os külső házban bekötöttem az asus dvd írót és tökéletesen megy....
csak nekem olyan kéne, amibe több dolog is belemegy...

Fej! Tor! Potroh!

(#69) Pacák


Pacák
senior tag

Mióta nem jártam erre, vettünk - az időközben, 7 évesen elhalálozott - Philips CD író helyett egy dobozos, Asus DRW-1608P2S dvd írót. Az új író beugrott a meglévő keretünkbe: [link] Win XP Home SP2 alatt szó nélkül ír az íróhoz mellékelt Nero -val CD -ket 8-16x -osan, régi 4x -es CDRW -ket szintén gond nélkül.

Írható DVD lemezt még nem is látott a készülék, de látatlanban sem hiszem, hogy gond lenne velük, csak nincs rá igény. :)

[Szerkesztve]

Nuclear launch detected

(#70) ovecs


ovecs
senior tag

Eladó 5,25 Vipover usb-s külső rack![link]

Aquincumi Football Kedvelők - FC Panelprolik

(#71) ddanger


ddanger
aktív tag

Manapság milyen usb-s rack-et érdemes venni?
Az érdekelne elsősorban, hogy mindent, tehát dvd-rw-t, winyót jól felismerjen és ne is legyen drága.

Ki milyet használ?

(#72) gg72 válasza ddanger (#71) üzenetére


gg72
veterán

Ez a kérdés engem is érdekelne. Korábbi hozzászólásokban azt olvasom, hogy a jobb chipset miatt érdemes USB+Firewire porttal rendelkező házat venni, én most egy Coolink házat találtam kedvező áron (kb. 10-11ezer Ft), csak semmi véleményt róla:
[link]
A másik jelölt egy USB 2.0 DTK külső ház lenne, ez NEC chip-es, ami állítólag nagyon jó, az ára 8-9ezer Ft:
[link]
[link]

Örülnék egy hozzáértő tanácsának! ;)

(#73) gg72 válasza gg72 (#72) üzenetére


gg72
veterán

Sehol senki? erdoke, még te sem...? ;)
Akkor kérdezek egy másikat is: azt olvastam valahol, hogy a firewire port alkalmasabb külső ház esetén a dvd-írásra, és mi van akkor, ha a laptopomnak nincs ilyen kiemenete, használhatok pcmcia-s firewire kártyát is, vagy az már túl sok a jóból? :F

(#74) ovecs válasza gg72 (#73) üzenetére


ovecs
senior tag

Nekem van 1 coolink 3,5'' és elég gyengus a szerkezet... szal nekem a coolink nem nagyon jött be....
Igazából usb-n keresztül is tudsz írni, csak valószínű, hogy normálisan csak olyan 4*sebességgel.. A firewire kicsit gyorsabb....

[Szerkesztve]

Aquincumi Football Kedvelők - FC Panelprolik

(#75) ddanger válasza ovecs (#74) üzenetére


ddanger
aktív tag

Mi a gond vele?
Miért ''gyengus szerkezet''?

(#76) gg72 válasza ovecs (#74) üzenetére


gg72
veterán

Igen, azt én is olvastam, a kérdés csak az, hogy a pcmcia-s firewire kártya mennyire hasznos vagy káros ilyenkor.

(#77) ovecs válasza ddanger (#75) üzenetére


ovecs
senior tag

nos az én 3,5'' coolinkem áll 1 belül üres aluminium téglatestből, amibe kell csúsztatni a vinyót. A két végén pedig műanyaggal van lezárva, és az ezt a téglatesthez rögzítő lábak közül az egyik már letört, és a többi sem fog szerintem sokáig tartani(na remélem ez így érthető)... szal a lényeg, hogy a cucc tiszta cellux, ezért nem tetszik annyira-ámert szerintem csinálhatták volna vmi masszívabb műanyagból vagy vhogy jobban a rögzítést... Nem tom 5,25nél ez hogy van megoldva -álehet, hogy masszívabb a szerkezet....... Ami a firewire kártyát illeti, ha az neked megér x ezer forintot, hogy mondjuk 4* helyett 8* írsz dvd-t akkor hajrá :)

Aquincumi Football Kedvelők - FC Panelprolik

(#78) ddanger válasza ovecs (#77) üzenetére


ddanger
aktív tag

Értem
Thx

(#79) kiss73 válasza gg72 (#76) üzenetére


kiss73
csendes tag

USB
-előny: olcsó perifériák (külső ház 3,5eFt-tól), mindenkinek van mostmár bőven usb portja;
-hátrány: ingadozó adatátvitel (olvasás: 20...30Mbps, írás: 10...20Mbps); 2 csatlakoztatott nagyseb. eszköz esetén a 3. csatlakoztatásánál előfordul, hogy nem reagál az új eszközre vagy kékhalál; írás közbeni csatlakoztatás vagy eltávolítás (pld. pendrive) az írás leállásához vezethet; ha a házon belül szalagkábel vezet az előlapi csatihoz meglepetések érhetnek (0 zavarvédelem).

1394
-előny: stabil adatátvitel (~40Mbps), kiváló zavarvédelem, tápellátás (+5&+12) biztosítása a 6pin-es csatin;
-hátrány: nincs mindenkinek; drágább perifériák (6eFt-tól), nehezen megy be a köztudatba (mint pld. a SCSI hdd).


Akárhogyislegyen a NEC-chip mindig is etalon ezeken a területeken (jó még a TI és az Agere).

(#80) gg72 válasza kiss73 (#79) üzenetére


gg72
veterán

Kösz, sokat segítettél! ;) Esetleg tundál nekem mondani olyan pcmcia-s firewire kárytát, amely NEC chip-es? Az STLab ilyen?

(#81) ovecs válasza gg72 (#80) üzenetére


ovecs
senior tag

Hát az STLAB nem biztos, mert ők általában elég olcsó alkatrészekből csinálnak olcsó cuccokat..

Aquincumi Football Kedvelők - FC Panelprolik

(#82) gg72 válasza ovecs (#81) üzenetére


gg72
veterán

Pedig uPD72873 chipszetes, ami NEC. Más gyártót nem is igen találtam eddig...

(#83) kiss73 válasza gg72 (#82) üzenetére


kiss73
csendes tag

PCMCIA FW: http://www.chipland.hu/chipland.php?f=9&termek=001670&rend=2&kat=43&tnev=&alp=&alkat=&lap=0

info: www.allion.com/equipment/HCI%20Card.pdf

(#84) gg72 válasza kiss73 (#83) üzenetére


gg72
veterán

Ok, kösz! ;)

(#85) Szanya


Szanya
tag

Legelőször, mikor külső írót szerettem volna párosítani a Mac minivel valami ilyesmire gondoltam. Aztán mondták sokan, hogy külső házra van szükségem. És most mit találtam? Na, mit? :)

http://www.hardwareoc.hu/index.php?p=articles&cid=5&y=230

''Szanya csak egy van.''

(#86) erdoke válasza Szanya (#85) üzenetére


erdoke
titán

Na mit? Mert én egyetlen megírt optikai lemezt sem.

A legjobb aláírás a héten

(#87) Szanya válasza erdoke (#86) üzenetére


Szanya
tag

Az részletkérdés. Biztos nem értenek hozzá. :)
Minden esetre más cégek is gyártanak ilyeneket. Azok talán ergonomikusabbak.
Maga az ötlet az, ami nekem bejön, és az, hogy meg is valósult.

''Szanya csak egy van.''

(#88) jodován


jodován
tag

Üdv!

Ilyenből is mindenképpen olyan kellene, aminek nem kell 220-as konektor, útközben is szeretném használni leptoppal. Nincs vmi más a 2 usb-n kívül notiról való táplálásra, esetleg e-sata-s kivitelben v. vmilyen akksis megoldás? Ami mondjuk szivargyújtóról is tölthető?

Köszi!

sanszos -> van rá esély, hogy ez a szó ne használódjon többé?

(#89) lazydog válasza jodován (#88) üzenetére


lazydog
addikt

Még kevésbé működhet, mint ez!

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#90) Mr-Pamacs


Mr-Pamacs
senior tag

Hi

Létezik olyan rack h IDE-t és SATA-t is be tud fogadni egyszerre?

(#91) lazydog válasza Mr-Pamacs (#90) üzenetére


lazydog
addikt

Létezik, már láttam ilyet valahol, de most nem tudok konkrét típust mondani..

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#92) Mr-Pamacs válasza lazydog (#91) üzenetére


Mr-Pamacs
senior tag

Nekem vagy olyan kéne h az elejéből jöjjön ki legalább egy dugó ahova lehet dugni a Sata kábelt+tápot vagy legyen 2 rack doboz a rackhez, az egyik IDE-s a másik meg SATA-s.

[ Szerkesztve ]

(#93) shuttle


shuttle
tag

hi!

Olyan problémám lenne , hogy van egy Coolink mobile disk-em , nem láttja a seagate vinyómat akárhogy jumperolom . A gépben tökéletes a seagate vinyó.
Kipróbáltam más vinyókkal is(ibm és hp) azokkal megy .

:W

– A temetőre az van kiírva: FELTÁMADUNK! – Akkó má' jobb a kocsma, me' oda meg az, hogy SOSE HALUNK MEG. Hofi

(#94) kutga


kutga
nagyúr

Sziasztok!

DVD íróhoz keresek lehetőleg minél olcsóbban külső 5,25"-os racket (USB csatolófelület), lehetőleg SATA, mert az előnyösebb. :R

Let the Zone take me if I am.

(#95) Alex91 válasza kutga (#94) üzenetére


Alex91
félisten

SATA-sat IMHO remenytelen... (Bar USB-re kotve mi elony szarmazik belole? IMHO semmi...)

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#96) r_carlos


r_carlos
csendes tag

[link]Erről mi a véleményetek? Csak 3468 Ft áfával

(#97) kutga


kutga
nagyúr

Sziasztok!

HP laptopból kiszerelném az optikai meghajtót, annak keresek 5,25-ös lehetőleg slim USB-s racket.

Tudnátok ajánlani valami jófélét? Én ezt néztem:

[link]

Let the Zone take me if I am.

(#98) Paulo81


Paulo81
aktív tag

Sziasztok!

A blu-ray írómnak kinéztem "A" delock usb3-as 5,25-ös külső házat, (http://mobilcomp.hu/spd/42484/Delock-USB-3-0-as-5-25-os-kulso-haz-SATA-meghajtok) mivel a piacon nem is találtam más terméket, csak ezt, megvettem a mobilcomp-tól.
Mikor beszereltem az írót jött a döbbenet, hogy sz@r, nem kapcsol be és a tápegység villog, még kattogó hangot is ad. Ma vittem vissza és hoztam el a másik újat, ami UGYANAZT csinálja, mindjárt megőrülök! :W
Ilyenkor mi van? Tudok valami szériahibáról ezzel a termékkel kapcsolatban?
Szerintem visszakérem a pénzt, milyen más alternatívát tudtok javasolni?
:R

(#99) Dr. Akula


Dr. Akula
félisten

Lehet ma még kapni 5.25" külső házat? Magyarországon nem dobott ki semmit a Google, az egyedüli ahol még nem írták oda hogy elfogyott, nem rendelhető, az ez.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.