Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) EG0


EG0
aktív tag

Sziasztok,

egyik ismerősem vett egy ilyet:
Bővebben: link

Az usb porton (v2.0) kommunikál, belül van egy kis elektronika, arra kell kötni rendes hdd-t. HDD-vel teljesen jó, de vajon dvd-író is működne vele? Attól eltekintve, hogy a külső háza nyilván nem menne rá 3,5''-ös mivolta miatt.
Az 5.25-ös fiókokhoz párhoz odaírják, hogy tud ilyet, de vajon konkrétan ez a 3,5''-es is?
Köszi és üdv,
EG0

(#2) EG0


EG0
aktív tag

?

(#3) Flashy válasza EG0 (#2) üzenetére


Flashy
veterán

próbáljátok ki. szerintem amúgy nem, max cd/dvd olvasóként látja. de ez csak megérzés.

(#4) Trak válasza EG0 (#1) üzenetére


Trak
addikt

Megkérdezhetem hol vette, és mennyiért?

''Mielőtt megszólalsz, gondold végig, szebb-e, mint a csend, amit megtörsz vele...''

(#5) Waterman


Waterman
aktív tag

A kérdéses dolog ''ungarischemagyar'' változatban Bővebben: link
De a M***ral-nál is van többféle ilyen külső egység.A kábelek,kellékeknél,lemezmeghajtó,külső körül keresd.
Keresőbe beírva a den 525-öt,ezt vágta hozzám Bővebben: link

(#6) EG0


EG0
aktív tag

Azt hiszem, SOWAH-ban vette, és nemtom mennyiért, de 10e alatt. Driver nem volt hozzá. Tehát szerintetek csak olvasóként fog működni, íróként nem? Valaki tudja ezt biztosan?
Nem hiszem, hogy kül. gyártók között akkora különbség lenne, hogy egyikével írni is lehet, másikkal csak olvasni.

(#7) Waterman válasza EG0 (#6) üzenetére


Waterman
aktív tag

Valahol a neten olvastam,hogy DVD írót tettek bele és ecsetelték a mobilitás előnyeit,de sajnos most nem találom ezt a cikket.Nekem 3,5 külső vinyóm van ilyenben és minden frankón fölismeri,kezeli.A SMART adatok nem olvashatók ki így,ennyi különbséget tapasztaltam.(név és pontos tipus szerint látszik bárhol nézem)Szerintem íróként is működik ha írót teszel bele.

(#8) Spiderman


Spiderman
csendes tag

Hi!

Az átalakító tuti, hogy viszi a DVD-írót, és írni is tudsz majd vele. No para. :)))
Csak arra vigyázz, hogy a nyáknak kell külön feszültséget is adnod. Általában 5Volt kell!
Ha hot-swapet akarsz, akkor pedig azt is meg kell csinálnod, hogy az USB-IDE konverter is csak akkor kapjon áramot, amikor a belehelyezett cucc. Egyéb esetben csak a kábel kihúzásával majd újbóli bedugásával tudsz hot-swapelni.

Spider

OOO (The One, The Only, The Original)

(#9) EG0


EG0
aktív tag

Thx!

(#10) encoder


encoder
tag

Laptopról egy Welland ME-340-es (firewire/USB2) külső házból négyszeresen simán írom a DVD-ket. Szerintem a nyolcszoros íráshoz egy hajszálnyival alacsonyabb a firewire sávszélessége, de gyanítom hogy USB2-n még az is menne (sajna csak USB1-es portom van)...
A laptopban egy combo meghajtó van, így a külső íróra röptében másolás is kitűnően működik. :C

(#11) biga válasza encoder (#10) üzenetére


biga
senior tag

Durva lenne, ha ehhez kevés lenne a FireWire által nyújtott max 400Mb! Nem az a keskeny sávszél sztem :)

''Fiatalok! Tiétek a jövő! Régebben úgy volt, hogy a miénk lesz. (Sándor György)'

(#12) encoder válasza biga (#11) üzenetére


encoder
tag

Lehet benne valami. Az az 50 MB/s tényleg sok mindenre elég lenne... :))

(#13) erdoke


erdoke
titán

Vigyázzatok az ilyen külső keretekkel, mert az IDE=>USB átalakítók többsége nem kezeli rendesen az optikai meghajtókat. Szerencsés esetben a 6-8X írás megy, nagyon szerencsés esetben a 12X is. Szerencsétlen esetben fel se ismeri a gép a rádugott írót.
Firewire porton keresztül általában jobban szuperálnak.

A legjobb aláírás a héten

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.