Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Bencom


Bencom
senior tag

Nos, ennek a témának a nyitását semmiképpen sem hagyhattam ki, azok után, ami tegnap velem történt:
az egyik lábam, az eredeti vastagságának háromszorosára dagadt fel(:Y), és olyan iszonyatosan fájt, hogy nem hogy rálépni, de még mozdítani sem tudtam:(

sokáig szenvedtem anélkül, hogy meg tudtam volna moccanni, de aztán a tesóm meg a barátja közös erővel kicipeltek a kocsihoz, és bevittek a korházba.
ott, két intravénás injekció, és egy elég durván felrakott dunsztkötés után megállapították, hogy engem valami mérges pók csípett meg.

Hát... elég mérges lehetett, pedig tudtommal magyarországon nincsenek tarantullák!:DDD


A topic lényege az, hogy a különböző csípésekkel szenbeni lehetséges védekezést vagy azok kezelését osszuk meg egymással.

u.i.: már csípett meg engen darázs, lódarázs (!), és természetesen szúnyog, meg kullancs is dögivel.

ütleteket várok.

Üdv: Bencom™!

nincs MSN-em már ez is baj:(((

(#2) anulu válasza Bencom (#1) üzenetére


anulu
félisten

lódarázs? jártál az Arizonai sivatagban vagy Afrikában? lehet, h dögnagy volt, de h nem lódarázs volt az 100, úgyanis akkor nagy valószínűséggel nem lett volna lehetőséged megírni ezt a hsz-t :U. amúgy úúúúútálom a pókokat.

[Szerkesztve]

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#3) Bencom válasza anulu (#2) üzenetére


Bencom
senior tag

most már én is...

a lódarázs tényleg ló volt, mert bicajjal pont sebességrekordot akartam dönteni (azóta sikerült: 46,3 km/h) és egyszer csak nekiütköztem valaminek!:Y
egyenest a nyakamnak repült a dög, és még szerencse, hogy enm voltam rá allergiás, így csak kétszeresére dagadt a nyakam, és nyögve bár, de kaptam levegőt.
gyorsan a nyakamhoz kaptam, és mikor elvettem a kezem, benne volt a döglött lódarázs!!!!!

szétlapult az ütközéstől.

mindenesetre amilyen gyorsan sikrült, hazatekertem, és anyám hagymát meg ecetet tett rá, és már másnapra elmúlt.:C

orvosra hálistennek nem volt szükség:)

nincs MSN-em már ez is baj:(((

(#4) Tomcyboy


Tomcyboy
csendes tag

Tévedés, mert Magyarországon is élnek Lódarazsak (Lódarázs – Vespa crabro). Simán megcsíphette. Nem akarok biológiai előadást tartani, de veszélyesek.
A csípéssel kapcsolatban. Ha egy egyszerű rovar megcsíp és előtte valamilyen rovarirtót használtak ellene, de még nem hatott, akkor az is tud nagyon komoly hólyagosodást okozni. Nem a csípése, hanem hogy azzal együtt rovarirtó is jut a szervezetedbe.

Amikor születtem az orvos kijött a váróterembe, és így szólt apámhoz: ''Amit tudtunk, mindent megtettünk, de mégis kinyomta magát.''

(#5) VladimirR válasza Bencom (#1) üzenetére


VladimirR
nagyúr

nah, en meg mindgya' nyitok egy topicot, hogy pattanas nott a valagamra....

[Szerkesztve]

(#6) L3zl13 válasza Bencom (#3) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Lódarázs neked repült, és szétlapult?
Elég csíra lehetett, mert az átlag darázsnak olyan durva kitinpáncélja van, hogy rá kell taposni, hogy megdögöljön. Egy légycsapótól csak megszédül...


Aki hülye, haljon meg!

(#7) anulu válasza Tomcyboy (#4) üzenetére


anulu
félisten

nem vagyok biológus, nem is értek hozzá, de (National Geographicon látott film alapján) nekem az jött le, h az igazi lódarazsaknak (nem tévesztendő össze a ló méretű darázzsal) a csípésük 10-15percen belül bénulást okoz, 4-5 csípés pedig egy lovat is 0-ra ledönt a lábáról.

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#8) TéKrys


TéKrys
senior tag

Én is úgy tom h vannak Mo-n lódarazsak. Az lehet (sőt biztos) h ''gyengébb'' verziójúak mint a Afrikai, Dél-Amerikai társaik.

http://www.hackthat.net/df/ddos/13300/index.html - egy jó kis oldal, nem kell félni tőle :D

(#9) steve@prhw válasza VladimirR (#5) üzenetére


steve@prhw
őstag

bővebben: link :DD bocs...

''Egy bármilyen Annál jobb hogy új és Fényképezős!'' by Rolabola

(#10) L3zl13 válasza anulu (#7) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Nem tudok olyan darázs vagy hasolnó fajról, amelynek egyetlen csípése emberre veszélyes lenne. (Kivéve alergiát illetve ha olyan helyen csíp meg.)

Aki hülye, haljon meg!

(#11) Flameus


Flameus
aktív tag

Érdekes, nekem meg pont ma reggel nem csípett a pisim :DDD
IQ Blaster at all...

None of Ain't - Ni Lovagjai CS-S FUN Clan - www.nilovagjai.hu

(#12) Zeck


Zeck
aktív tag

Szerintem ami a lábadat megcsipte, nem tarantula volt. Azok vagy idegrángást okoznak, vagy egyéb melléktünetet, de nem úszod meg annyival, hogy csak feldagad.

"két lábon járó növényevő szarkészaurusz"

(#13) L3zl13 válasza Flameus (#11) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Azt szerintem nevezhetjük embercsípésnek. :DDD

Aki hülye, haljon meg!

(#14) L3zl13 válasza Zeck (#12) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Én meg úgy hallottam, hogy a tarantula csípés kb egy komolyabb darázscsípésnek felel meg.

Aki hülye, haljon meg!

(#15) Zeck válasza L3zl13 (#14) üzenetére


Zeck
aktív tag

Én egy embert ismerek akit megcsipett, de az 2 hétig sikitott a fájdalomtól, és felsebesedett neki a csipés helye, amiből később folyt a genny. Nem lehetett kellemes... De aztán lehet, hogy belőlük is több fajta van.

"két lábon járó növényevő szarkészaurusz"

(#16) Bencom


Bencom
senior tag

a tarantulla csak poén volt, mert a csípése halált okoz...:U

de ha az ember 36-körül száguld egy bicajjal, és találkozik egy lódarázzsal, akkor az szétlapul!:DDD

nincs MSN-em már ez is baj:(((

(#17) Bencom válasza L3zl13 (#10) üzenetére


Bencom
senior tag

hálistennek nem vagyok rá allergiás...:)

de ha legyírtó a szervezetbe kerül, elméletileg nem kéne az emberre semmilyen hatással lennie, legalábbis ezzel hitegetik a vásárlókat:(

nincs MSN-em már ez is baj:(((

(#18) Rez_Grof válasza Bencom (#17) üzenetére


Rez_Grof
őstag

Hát azért ne szipákolj belőle túlsokat! Megárthat.:)

A bus station is where a bus stops. A train station where a train stops. On my desk, I have a work station....

(#19) L3zl13 válasza Bencom (#16) üzenetére


L3zl13
nagyúr

A tarantula csípése NEM okoz halált!

Sőt! Pókok között nincs is olyan, amelyiknek a csípése olyan halálos lenne, mint arról a pletykák szólnak.

Pl a rettegett fekete özvegy is ''csak'' gyerekekre és idősekre veszélyes elsősorban. Egy egészséges felnőtt jó eséllyel túléli minden beavatkozás nélkül.

A lódarázs szétlapulása még mindeg elég érdekes számomra. 200-al a szélvédőn persze, de a testeden 36km-nél...

Aki hülye, haljon meg!

(#20) L3zl13 válasza Zeck (#15) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Vannak olyan pókok amelyeknek a csípése ilyesmi reakciót válthat ki. Szövet elhalás meg hasonlók. Nagyon durva tud lenni. :(((

De nem halálos. És még a megcsípetteknek is viszonylag kis százalékánál fordul elő tudtommal.

Aki hülye, haljon meg!

(#21) WillChi


WillChi
senior tag

- Erről a csípés témáról jut eszembe egy gyerekkori történetem. Voltam vagy 6-7-8 (már nem emléxem pontosan). A faluban található egy nagyobb méretű löszfal. Abban volt a darazsak fészke. Egy kicsiny lyukon jártak ki-be. Milyen a gyerek, én elkezdtem egy fűszállal piszkálni befelé. Hát lehet gondolni, jöttek is kifelé a darazsak, mint az állat... Én jól megijedtem, irány a kukoricás. Szerencsére csak 3-4 darab tudott megcsípni, de az a búrámat. Jól be is dagadt a fejem, mint az állat. Szerencsére amúgy nagyobb baj nem lett belőle. A lényeg az, hogy azóta ha megcsíp egy darázs vagy méh különösebben be sem pirosodik a környéke. Talán egy kisebb immunitás jött létre vele szemben?
- Lódarazsak egyébként tényleg vannak Mo.-on. Itt falun elég sokszor össze lehet velük futni. Különösen gyümölcsérés idején (levesebb gyümölcsök környékén pl.: körte). Jó két, két és félszer akkora lehet, mint egy sima francia v. német darázs.

Keresek C64-hez Action Replay MK6 vagy MK7 kártyát. Esetleg Final III-at tudok cserébe adni.

(#22) Bencom válasza L3zl13 (#19) üzenetére


Bencom
senior tag

nna, mostmár ezt is tudom...:U
a lódarázs meg télleg szétlapult, bár lehet, hogy az is közrejátszott, hogy rácsaptam, abban a pillanatban, ahogy nekem jött...:U
de lehet, hogy ez egy lájtos lódarázs volt...:U
mindenesetre így történt, és nem szívesen gondolok bele, milett volna, ha allergiás lennék!!!:Y

nos, nem a légyírtóval szoktam narkózni, sőt, nem is nagyon használjuk, legfeljebb lángszóróként, ugyani igen gyúlékogy, és látványosan ég egy öngyújtó közelében:):DDD

nincs MSN-em már ez is baj:(((

(#23) Bencom válasza WillChi (#21) üzenetére


Bencom
senior tag

nekünk volt egy működésképtelen ladánk, amiben ''autóversenyest'' játszottunk...
na abban is voltak bőven...:(

nálunk is mindig lejártak a lódarazsak, ugyanis falun, kertes házban lakom, és ott sokan előfordultak...:U

nincs MSN-em már ez is baj:(((

(#24) süti5


süti5
őstag

Ezzel kapcsolatban nekem is van történetem. A telkünkön fent a szomszéd faháza elhagyatott, évek óta nem jár ki. Megtelepedett a házikón belül, mint kiderült, az ajtón belül egy lódarázs család vagy mi, kas volt ott. Úgy vettük észre, hogy mikor lent voltunk a telken, bazira nagy - értsd 4-5 centis dögök mentek jobbra balra és oda szálltak be mindig. Elég vadak voltak, nemtom mitől. Néha rájuk jött, és ezt saját szememmel láttam - a másik szomszéd frissen ültetett kis almafájának lerágták a kérgét, valami nedü cseppent ki először, aztán úgy rárajzottak, hogy kipusztult utána a fa.
Mondom, anyátok, kiirtalak titeket, vendégeket sem hívhattam, annyi ilyen szar volt már. Ősz éjjelén beöltöztem, frankó sisak, bnőm röhög ezerrel, mint egy katasztrófavédelmis néztem ki:) Átmegyek, hozzáérek ajtóhoz, és vazze felbolydult a kas!!! Sosem felejtem el azt a hangot.... Tűnés innen, vissza, de bent maradtak a házban...
Aztán télen lementem, akkorra elhulanak, és csak a pete vagy mi marad a kasban, kihoztam és elégettem, azóta szerencsére nem jöttek vissza.
Nem csípéssel volt kapcsolatos, bár egyszer a nyakamat megcsípte egyik, de bnőm egyből kiszívta a mérget, így fel sem dagadt:)

(#25) L3zl13


L3zl13
nagyúr

Lódarázs tényleg él európában is. Nem tudom más alfaj-e, mint amerikában vagy afrikában.
Az biztos, hogy a darázshoz hasonló kinézetű, de nagyobb. Hasznos állat, és kevésbé agresszív, mint a darázs. Kivéve, ha a fészkét piszkálják.
A csípése valamivel erősebb. Rovarokkal táplálkozik. (Legyek, darazsak...)

Nem tom Magyarországon mi a helyzet, de Német országban a darázsal ellentétben a lódarázs védett faj! A fészkek elpusztítása büntetendő. Ha valakit zavar egy ilyen fészek, akkor azt áttelepítik valami nyugodtabb környékre, de nem pusztítják el.

[Szerkesztve]

Aki hülye, haljon meg!

(#26) Sarp válasza L3zl13 (#25) üzenetére


Sarp
csendes tag

Épp írni akartam, ha valakit közvetlenül nem veszélyeztet, nem kell bántani öket, mivel írtják a darazsakat (hasznosak).

http://www.smoothjazz.com

(#27) TéKrys válasza Sarp (#26) üzenetére


TéKrys
senior tag

Miét mi baj van a darázzsal? Kártékony?

http://www.hackthat.net/df/ddos/13300/index.html - egy jó kis oldal, nem kell félni tőle :D

(#28) Sarp válasza TéKrys (#27) üzenetére


Sarp
csendes tag

Persze hogy az. Láttad már mit müvel a szölövel, gyümölcsökkel?

http://www.smoothjazz.com

(#29) L3zl13 válasza TéKrys (#27) üzenetére


L3zl13
nagyúr

A darázs tudtommal változatosabban táplálkozik. Gyümölcsök stb. Ezért ólálkodnak az ember körül gyakran. Agresszívebbek is, szóval több gondot okoznak az embereknek.

Ellenben egyátalán nem ritkák. Nem veszélyeztetett faj, szóval ha van egy fészek a közelben, nyugodtan ki lehet őket irtani.

Aki hülye, haljon meg!

(#30) anulu


anulu
félisten

lódarázs lenni ő:
http://www.mozaik.info.hu/MozaWEB/Feny/Kep/p62_19.jpg

ha ez megcsíp, akkor pisloghatsz, mert másra nem nagyon marad erőd. pls ha jár erre egy biológus tegyen rendet, mert én csak azt tudom, ami abban a filmben volt, amit az arizónai lódarázsról láttam, az pedig elég rendesen halálos. elég gyakori hiba a lódarazsat a ló méretű darázzsal keverni. kb annyi közük van egymáshoz, mint Gizikének a gőzekéhez...

lehet, h élnek magyarországon lódarazsak, de max csak nevükben hasonlítanak az arizónaihoz.

[Szerkesztve]

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#31) TéKrys


TéKrys
senior tag

Amerikai lódarázs:

ha ez megcsíp...b@szhatod
[kép]

Bővebben: link

http://www.hackthat.net/df/ddos/13300/index.html - egy jó kis oldal, nem kell félni tőle :D

(#32) TéKrys


TéKrys
senior tag

Na jó a viccet félretéve:

[kép]

http://www.hackthat.net/df/ddos/13300/index.html - egy jó kis oldal, nem kell félni tőle :D

(#33) L3zl13 válasza anulu (#30) üzenetére


L3zl13
nagyúr

NINCS HALÁLOS CSÍPÉSŰ DARÁZSFAJ!!!!


Értelmes magyar oldalt nem találtam de tessék:

Németül:
Bővebben: link

Guglival fordítva angolra:
Bővebben: link

Lényges pontok:
''Spreading:
Central Europe, the USA, Canada''

Azaz előfordulás közép európa és USA/Canada -> Egy és ugyanazon faj.

''A hornet pass is not more dangerous than a bee or a wasp pass. Hornets are however far less aggressive than wasps.''

Egy lódarázscsípés nem veszélyesebb, mint egy méh, vagy darázscsípés. A lódarazsak azonban jóval kevésbé agrasszívek, mint a darazsak.

itt egy másik guglival fordított német oldal:
Bővebben: link

Azért német oldalak, mert a ''hornet'' szóra keresve vadászrepülők, meg hasonlók jönnak nagyrészt, a német ''hornisse''-re viszont tényleg azt hozza amit keresek.

[Szerkesztve]

Aki hülye, haljon meg!

(#34) TéKrys


TéKrys
senior tag

Azért veszélyesebb a darázs (lódarázs) mint a rendes méh, mert a méh csak 1x tud szúrni (a fullánkja beleszakad a bőrbe, és elpusztul a méh). A darázs pedig akár többször is szúrhat. Vagyis több mérget jutathat a szervezetbe.

http://www.hackthat.net/df/ddos/13300/index.html - egy jó kis oldal, nem kell félni tőle :D

(#35) agrarfiatal


agrarfiatal
senior tag

itt sem mindegy hogy hány darázs és hol csíp meg. ha meg allergiás vagy akkor meg is lehet halni

tévedni emberi dolog, na de ennnyit......

(#36) VladimirR válasza TéKrys (#31) üzenetére


VladimirR
nagyúr

es ez valoban elofordulhat az arizonai sivatagban ;]

szerk.: viszont miutan a meh beleddoglott, a meregzsakja (mivel az esetek tobbsegeben nem csak a fullank maga szakad beled) meg tovabb luktet, s pumpalja beled a merget - ezenkivul mehcsipesre ugy tudom tobben allergiasak --- semmivel nem jobb, csak jobbak a PR-osaik ;]

[Szerkesztve]

(#37) QuarK válasza VladimirR (#36) üzenetére


QuarK
senior tag

Ha jól tudom erre lehet valamit kapni a patikában...

Bővebben: link ;]

(#38) TéKrys válasza QuarK (#37) üzenetére


TéKrys
senior tag

csak vigyázni kell vele, h szembe ne kerüljön...;]

http://www.hackthat.net/df/ddos/13300/index.html - egy jó kis oldal, nem kell félni tőle :D

(#39) TéKrys válasza VladimirR (#36) üzenetére


TéKrys
senior tag

De azt ki tudod venni egyből, és akkor már nem megy beléd több. A darázs újratámad6.

http://www.hackthat.net/df/ddos/13300/index.html - egy jó kis oldal, nem kell félni tőle :D

(#40) anulu válasza L3zl13 (#33) üzenetére


anulu
félisten

ok, nyertél, elfogadom :)

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#41) Bencom


Bencom
senior tag

hát... nem tétlenkedtetek, mert mire végigolvastam:U

nos, a helyzet a következő: a lódarázs alapesetben nem a ló méretű darazsat jelenti, hanem a magyarországon élő, legfeljebb öt centis rovarokat.

ha a méreg szembe kerül,m nem kérdéses a vakság, mert a fullánk eleve kiszúrja a szemet.

a Hornet F16-A1 tényleg fály, ha a szemedbe megy:DDD;]

nincs MSN-em már ez is baj:(((

(#42) _Volkovy_ válasza Bencom (#41) üzenetére


_Volkovy_
nagyúr

F/A-18 Hornet II.

;)

(#43) Tomcyboy


Tomcyboy
csendes tag

Én nem nevezném magam biológusnak, de valamicske közöm azért van hozzá. Biológia tanár vagyok.
Tények:
Magyarországon élnek lódarazsak.
Nem védett, írtható.
Nyaló - szívó szájszervük van.
A potroh végén lévő fullánkot csak veszély esetén használja. Amikor azt az ''áldozátába döfi beleszakadhat, így a csípést követően az állat elpusztul.
Csípés után kalcium injekciót adnak aki alergiás a csípésre.

Amikor születtem az orvos kijött a váróterembe, és így szólt apámhoz: ''Amit tudtunk, mindent megtettünk, de mégis kinyomta magát.''

(#44) Bencom válasza _Volkovy_ (#42) üzenetére


Bencom
senior tag

:B
nem vagyok repülőszakértő, mert a második vh.s gépeknél leragadtam.

azok közül viszont ismerem mindet:)

én kálcium pezsgőtablettát kaptam anyámtól a csípés után, most az orvostól a pókcsípésre két kálciuminjekciót.

nincs MSN-em már ez is baj:(((

(#45) Bencom válasza _Volkovy_ (#42) üzenetére


Bencom
senior tag

_Volkovy_!
ugye te nem csípsz meg???!:DDD

nincs MSN-em már ez is baj:(((

(#46) QuarK válasza Bencom (#41) üzenetére


QuarK
senior tag

Jah, és szvsz szerintem az ''ellenszerre'' értette, hogy nem áldásos, ha szembe kerül. :DD // fixme

(#47) Bencom válasza QuarK (#46) üzenetére


Bencom
senior tag

jah:U...:B

az már más...:DDD

nincs MSN-em már ez is baj:(((

(#48) _Volkovy_ válasza Bencom (#44) üzenetére


_Volkovy_
nagyúr

Na akkor mi is a Betty?

(#49) Bencom válasza _Volkovy_ (#48) üzenetére


Bencom
senior tag

Betty???:F
miaz?

MOD: ja repcsi?
az amcsiknak voltak ilyen bombázóik.
hirosimánál pedig Viktoria járt:DDD

[Szerkesztve]

nincs MSN-em már ez is baj:(((

(#50) Suliro


Suliro
senior tag

Azért mert ,,nő a hajam'' nem akarsz új topicot? Vagy azért, hogy ,, tudok új topicot nyitni'' nem kérsz egyet???

I believe in Dodge power!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.