Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Konzisztencia! chkdsk win2000 alatt!! (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) questions


questions
csendes tag


Betöltéskor win 2000 alatt (mindig) konzisztenciavizsgálatot végez a gép, majd második indítás ''sikeres''. Lemeztöredezettség-mentesítéskor azt írja hogy a ''chkdsk a következő köteten való futásra van ütemezve'' és futtassa a chkdsk /f parancsot''

Futtattam...de semmi változás. Létezik megoldás újratelepítés nélkül??? :((
Ha valaki tud segíteni, előre is köszönöm!

[Szerkesztve]

(#2) moonman válasza questions (#1) üzenetére


moonman
titán

először is a kábelezést nézd meg, mert valami nem stimmel a windows-nak azért ellenőrizgeti mindig. hibernálsz vagy bootolsz rendesen?

(#3) moonman


moonman
titán

na megvan. [L]http://support.microsoft.com/default.aspx?scid=kb;en-us;320866[/L]
a win2000-es defrag tökéletlensége okozza a ''hibát'' bár fájlrendszer-sérülés nem történik.

''This problem was first resolved in Microsoft Windows XP and Microsoft Windows Server 2003. To resolve this problem, upgrade to the appropriate operating system:
If you are using Windows 2000 Professional, upgrade to Windows XP Professional.''

sorry

(#4) questions


questions
csendes tag

Nos...tehát váltanom kéne win XP-re?

(#5) moonman válasza questions (#4) üzenetére


moonman
titán

nem feltétlenül. használj O&O Defragot vagy Diskeeper-t.

(#6) questions


questions
csendes tag

Sajnos nem ismerem ezeket a progikat. Javítók? Letölthető és futtatni kell csak win alatt? Funkciójukat tekintve megegyeznek? ( defrag v. diskeeper )

(#7) moonman válasza questions (#6) üzenetére


moonman
titán

mindkettő defrag progi, nagyon megbízhatóak. sajna fizetősek, asszem o&o-nak van free verziója is.

(#8) questions


questions
csendes tag

És mit ''csinálnak'' a gépemmel? A merevlemezt javítják? Köszi a segítséget.

(#9) moonman válasza questions (#8) üzenetére


moonman
titán

hát Te akartál töredezettségmentesíteni. na ezek ugyanezt csinálják.

(#10) questions


questions
csendes tag

lefuttattam. újraindítottam és ismételten végigcsinálta a chkdsk-t! Azt hiszem Xp lesz a vége...Ha most újratelepítem a win2000prof-t akkor szerinted újra csinálni fogja, vagy a format után helyreáll?? Jobb lenne XP-re váltani?

(#11) moonman válasza questions (#10) üzenetére


moonman
titán

hát ha van pénzed rá, mindenképpen :) nem tudom, hogy újra fogja-e csinálni, tartok tőle ez hardver-függő dolog, mert ugye nem mindenkinél jön elő.

(#12) L3zl13


L3zl13
nagyúr

Nekem az a gyanús, hogy leállítás előtt már azt jelzi a rendszer, hogy be van ütemezva a chkdsk!
Hol tárolódik ez a rendszerben hogy ütemezve van? Nem lehet, hogy valami registry sérülés miatt ''úgy maradt'', és nem vált vissza automatikusan a chkdsk után?

Aki hülye, haljon meg!

(#13) questions


questions
csendes tag

Registyben hozzá lehet nyúlni valahogyan? A folyamatot lehet törölni?
Ha viszont hardverprobléma, akkor tudtok ajánlani valami hardvervizsgálót, ami jelzi a winyóm sérülését...?
A maxtortól van egy powermax nevezetű progim ami 1.44-es floppyval fut...ez használható valamire?

(#14) moonman válasza L3zl13 (#12) üzenetére


moonman
titán

olvasd el a cikket.

''After you run Disk Defragmenter on your New Technology File System (NTFS) partition, Chkdsk.exe may be scheduled to run the next time you restart your computer. However, Autochk/Chkdsk may not find a problem with the volume. If you again run Disk Defragmenter on your NTFS partition, Chkdsk.exe may again be scheduled to run the next time you restart your computer.''

azért muris, hogy a cikket író emberke sem tudja, hogy nem new technology-t jelent az nt :)

(#15) moonman válasza questions (#13) üzenetére


moonman
titán

powermax pontosan jó, de itt nem hiszem hogy fizikai sérülésről van szó.

''This problem may be caused by a condition in the Windows 2000 Disk Defragmenter tool that may prevent a particular cluster of data from being optimized. When the Windows 2000 Disk Defragmenter tool cannot move a particular data element, the move is stopped, an error is logged in the system Event log, and Chkdsk.exe is scheduled.''

tehát egy bizonyos szektort nem tud mozgatni a defrag és ezért áll le hibával. ha újrarakod a rendszer (formázással) akkor nagyon kicsi a valószínűsége, hogy megint előáll ez a helyzet.

(#16) L3zl13 válasza moonman (#14) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Ahogy én értelmezem a beidézett részt, ez csak annyit ír, hogy minden defrag UTÁN checkdiskkel indít a win, de azt nem látom benne, hogy defrag nélkül is checkdiskelne, azt meg főleg nem, hogy le sem futna a defrag mert már előre beütemezné a chkdsk-t.

Aki hülye, haljon meg!

(#17) moonman


moonman
titán

hát most, hogy végigolvastam mégegyszer a topicindítót itt összetett problémáról van szó, de akkor sem hiszem, hogy fizikai sérülés lenne. újra kéne rakni idővel a rendszert.

(#18) L3zl13 válasza questions (#1) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Egyátalán mi az, hogy ''második indítás sikeres'' ?

Aki hülye, haljon meg!

(#19) questions


questions
csendes tag

Defragálás előtt is beadta a chkdsk-t...Format lesz a vége..Remélem nem lesz fizikai sérülés , mert nem szeretnék venni még egy winyót...

( Tényleg gyengék a MAXTOROK ? Esetleg Toshiba? )

Köszi a segítséget

Második indítás sikeres: :)) Nem volt chkdsk

[Szerkesztve]

(#20) L3zl13 válasza questions (#19) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Tehát, lépéről lépésre:

Elindítod a gépet. Elkezd töltődni a windows, és bejön a chkdsk.Miután hagyod végigmenni bejön a windows. Utánna újraindítod és nincs chkdsk?
Vagy használod rendesen a windowst, és valamikor később újraindítod valamiért, és akkor sincs chkdsk?

Ha utóbbi, akkor próbáld ki, hogy újraindítás helyett leállítást nyomsz, majd rögtön bekapcsolod a gépet.
Ha viszont késsőbbi újraindítás után (defarg nélkül) újra checkdiskel, akkor az arra utal, hogy valami összezavarja fájlrendszert, vagy legalábbis elhiteti a windowssal, hogy összezavarodott a fájlrendszer. Ez lehet akár szoftver hiba, vagy hardver hiba is.

Aki hülye, haljon meg!

(#21) moonman válasza L3zl13 (#20) üzenetére


moonman
titán

szerintem úgy érti a második indítást, hogy ugye defrag után (ha system particiót ellenőrzött) úrjabootol.

(#22) Zedisdead


Zedisdead
csendes tag

Sztem ugyanez probléma, amúgy nekem is csinálja [L]http://www.prohardver.hu/rios3_forum.php?mod=40&id=81632&arc=f[/L]
#7 vagy #8 post elfelejtettem.

Zed<-_->

(#23) L3zl13 válasza moonman (#21) üzenetére


L3zl13
nagyúr

defrag után?
Azt mondja defrag nélkül is csinálja, szerintem a defragot csak mellékesen említette.

Aki hülye, haljon meg!

(#24) moonman válasza L3zl13 (#23) üzenetére


moonman
titán

NEM na :) chkdsk után. szal lefut és újrabootol, nem jön be egyből a gui. (korán van még)

(#25) questions


questions
csendes tag

IGEN. Második indítás=chkdsk után újrabootol..Egyébként amikor nem volt Defragom akkor is csinálta.

(#26) questions


questions
csendes tag

IGEN. Második indítás=chkdsk után újrabootol..Egyébként amikor nem volt Defragom akkor is csinálta.

(#27) moonman válasza questions (#25) üzenetére


moonman
titán

ja, akkor valóban vagy kábelezés vagy ide-driver vagy vinyó hiba. ha újratelepítés után is csinálja akkor marad a vinyó.

(#28) L3zl13 válasza moonman (#24) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Érdekes, ez még sosam tünt fel. Talán mert ritkán találkozom chkdsk-val szerencsére. :DDD

Aki hülye, haljon meg!

(#29) questions


questions
csendes tag

Huu most hogy mondod..IDE-hiba lehet..annak a telepítése nem volt tiszta, mármint a driver ha nem megfelelő akkor lehetséges a hiba??
IDE-driverek csak alaplap cd-n ( ami nincs nekem!!! ), vagy a már említett gyártó honlapjáról lehet letölteni az alaplap típusa szerint

Megelőzté :)))

[Szerkesztve]

(#30) moonman válasza questions (#29) üzenetére


moonman
titán

háát :U menj fel gyártó honlapjára és alaplaphoz keresd meg a legfrissebbet, majd szedd le a jelenlegit és telepítsd fel. talán megoldja.

(#31) questions


questions
csendes tag

http://www.asus.com.tw/support/download/item.aspx?ModelName=P4S8X-X&Type=Latest

Szerinted..? Hogy kell linket kirakni?
És hogy kell linklet kiszúrni a topicba??

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

(#32) moonman válasza questions (#31) üzenetére


moonman
titán

jé, pont tegnap volt egy másik kollégának hasonló problémája p4s8x-x-el :)

SiS Mini IDE Driver 2.04a for WIN98SE/ME/2K/XP jó lesz.

(#33) L3zl13 válasza questions (#31) üzenetére


L3zl13
nagyúr

[L] és [/L] közé kell tenni.

Aki hülye, haljon meg!

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Konzisztencia! chkdsk win2000 alatt!! (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.