Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Könyvtárból file lett?!?! (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) -=V3rthil=-


-=V3rthil=-
őstag

Hi!
Az lenne a gondom, hogy újratelepítettem a WinXP-t, és az egyik partíción néhány könyvtárból 32Kb-os file lett:F Nincs 5letem, hogy mitől, és arra sincs, hogy hogyan lehetne visszacsinálni... Tudna valaki segíteni nekem?? Fontos lenne:( Előre is thnx!

hey-ho-let's-go

(#2) VladimirR válasza -=V3rthil=- (#1) üzenetére


VladimirR
nagyúr

fat/ntfs?
scandisk nem futott?

(#3) -=V3rthil=-


-=V3rthil=-
őstag

Scandisk asszem futott telepítésnél, de filerendszert nem konvertáltam, maradt a FAT32...

hey-ho-let's-go

(#4) VladimirR válasza -=V3rthil=- (#3) üzenetére


VladimirR
nagyúr

asszem a norton diskdoctoraval (bar nem biztos hogy ezzel, csak a norton resz biztos, meg hogy dos-os volt), vissza lehetett hozni az ilyeneket, csak mer van vagy 3-4 eve, hogy ezzel szorakoztam
valoszinuleg a fat tabla serult meg, es a scandisk mar nem tudta megmenteni

szerk.: disk edit

[Szerkesztve]

(#5) -=V3rthil=-


-=V3rthil=-
őstag

Ok, thnx, majd körülnézek, hogy mivel lehetne. Norton Utilityes-ben nem lehet hozzá valami cucc? Amúgy nincs 5leted, hogy mitől történhet ilyen?

hey-ho-let's-go

(#6) VladimirR válasza -=V3rthil=- (#5) üzenetére


VladimirR
nagyúr

norton utilities dos reszeben van (regen volt) disk edit (bar ez a nev sem 100%), talan azzal, de nem tul biztonsagos az adatokra nezve (en is vegso lekeseredesemben hasznaltam, de igy particionalatlan!!! teruletrol vissza tudtam nyerni file-okat)

hogy mitol? a fat hasznalatakor barmitol: aramszunet, rezet, fagyas...
az ntfs ezen a teren (biztonsag) tobbet nyujt, viszont en most azzal szivok, hogy nem fogom latni a hdd-met w98 alol, pedig nagyon kene, de hat ez van: vagy kompatibilis, vagy biztonsagos(abb)

(#7) -=V3rthil=-


-=V3rthil=-
őstag

Értem. Köszi a segítséget, remélem, sikerül visszahozni...

hey-ho-let's-go

(#8) VladimirR


VladimirR
nagyúr

el is felejtettem, de egy probat elengedhetsz a norton dosos undelete progijaval is

(#9) P34k


P34k
tag

FAT32 -> felejtsd el az adataid!

2004 van! XP! Alapból lámaság NEM NTFSt használni!

Abit IP35-E/E6550@3430MHz/4x1GbDDR-II@980MHz/Inno3D GeForce 8800GT 512Mb

(#10) -=V3rthil=-


-=V3rthil=-
őstag

Bocs, akkor én iyen láma vagyok. Azért szeretném visszakapni az adataimat, ha nem haragszol. Akkor erre semmi esélyem??

hey-ho-let's-go

(#11) P34k válasza -=V3rthil=- (#10) üzenetére


P34k
tag

nézd düd...ha az OS bejegyezte a könyvtárakat sima filenak, akkor már nem sok esélyt látok rá...
de!...
R-Studio Network Edition
Keress rá erre a stuffra neten...
Ez egy állati jó program!
Eltűnt particiókat képes visszaállitani!

Sok sikert!

Abit IP35-E/E6550@3430MHz/4x1GbDDR-II@980MHz/Inno3D GeForce 8800GT 512Mb

(#12) -=V3rthil=-


-=V3rthil=-
őstag

Thnx, megpróbálom!

hey-ho-let's-go

(#13) Male válasza VladimirR (#6) üzenetére


Male
nagyúr

OFF
Win98 alá Winternals NTFS for Win98, és máris tudod használni az NTFS-es partíciót.

(#14) szama


szama
csendes tag

Az, hogy valami könyvtár vagy fájl, egy 1 bites attribútum az adott valami könyvtárbejegyzésében. Próbálhatod visszaállítani valami disk editorral. Aztán próbálkozhatsz a könyvtárban lévő fájlok visszaállításával. Ezek a könyvtár fájlosítása után elveszett szektorok lettek, amiket vagy kimentett (gyökérbe *.chk), vagy letörölt a scandisk.

Szerintem keress valakit aki nagyon ért a fat fájlrendszerhez és van nagyon jó disk editora.

Nincs lehetetlen, csak tehetetlen.

(#15) VladimirR válasza Male (#13) üzenetére


VladimirR
nagyúr

aha, a 72GB-os particion lat 1 - azaz egy - darab ''D'' nevu ures konyvtarat
ennyi

(#16) VladimirR válasza szama (#14) üzenetére


VladimirR
nagyúr

a norton disk edit nevu progija ilzen amit te is mondasz, viszont ollyan mar nem nagyon van aki ert a fat-hoz ilyen szinten, viszont ezt a progit, nemi logikaval eleg konnyu hasznali (mar ahhoz kepest, hogy filbol konyvtarat meg ilyenek)

(#17) pardoc válasza -=V3rthil=- (#1) üzenetére


pardoc
tag

Valami haloványan nekem is rémlik, hogy NU-val lehetett jól babrálni a FATot. Ha jól emléxem a 20-as a könyvtár bytekódja. Ha van ilyen progid, és műxik keress rá a könyvtár nevére, és nézd meg hol van 20as. Aztán keress meg egy fájlt és elvileg pozícióilag ugyanott lesz a fájl bytekódja. A 20ast írd át erre a számra. Jobb ha több fájlon is leellenőrzöd. Szerintem nagy gáz nem történhet.
Jah, kicsit OFF, de arra még emléxem, hogy ha a könyvtár helyére FF-et írt az ember, akkor a könyvtár onnan kezdev nem látszódott, viszont a bejegyzés megmaradt, és nem is törölte a rendszer, meg enm írt rá. (persze a format betett neki) Ha később kellett a könyvtár, fogta az ember a NUt, aztán visszaírta 20-ra és láss csodát, minden ott volt sértetlenül a könyvtárban. --> Nem hiszem, hogy a file-od elveszett, ott van az még, csak ügyeskedni kell.
Ja, mindez kb 10 éve volt, a régi szép DOSos időkben :)

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Könyvtárból file lett?!?! (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.