Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#7) Horgász60 válasza sz.j (#6) üzenetére


Horgász60
csendes tag

Hali!
Egyszer mindenkinek el kell valahogyan kezdeni. Az ilyen jellegű programok (szerintem) jó segítséget adnak abban, hogy pl. a html nyelvet, de legalábbis az alapjait jobban, könnyebben meg lehessen érteni. Persze csak akkor, ha nem csak a "csicsás" szerkesztőoldalt, hanem a kód oldalt is nézegetjük.
Én nem tanultam ezt a dolgot sehol, hanem évekkel ezelőtt az NVU-val elkezdtem kísérletezgetni. Persze az is érdekelt, hogyan működik a dolog, és (sok gyakorlás után) egyre jobban kezdtem ráérezni, aztán már mind kevésbé volt "héberül" a kód. Az NVU után jött a HTMLPad, de az csak az Iexplorer 7-ig volt jó, utána "megkergült. Aztán jött az itt tárgyalt KompoZer. Szerintem egész jó, bár néha egy kicsit makacskodik, hiába nem akarom, bizony bele nyúl a kódokba. Ilyenkor aztán jön a Jegyzettömb, Wordpad és hasonlók.
A KompoZernek köszönhető, hogy megértettem a CSS működését, és elkezdtem használni. Szerintem a CSS szerkesztő része egészen jól használható, áttekinthető és könnyű vele dolgozni. Itt említeném meg, hogy az újabb (0.8b...) verzió a CSS-ben nem éppen erős, többször kitolt velem. Ráadásul a kód-oldal kifejezetten pocsék lett, azt nagyon eltolták. De a korábbi verzió jól használható.
Ha esetleg keveredik még ide olyan, aki hozzám hasonló "műkedvelő", de fejlődni szeretne, szívesen elbeszélgetnék vele apróságokról, amikkel ennek a programnak a hiányosságait ki lehet küszöbölni, illetve apró trükkökről, amelyek segítségével ezzel is sok mindent meg lehet csinálni.
Várom, hogy lesz-e valaki... Ilyen fórumot, ahol ez a téma (kimondottan ez a program) sehol sem találtam, vagy ha igen, az évekkel ezelőtt "behalt".

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.