Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) PeliScan


PeliScan
addikt

Nu, a konfig: MSI, 1.7es Celeron, Titan W4TB.

Eddig nagy problémám volt, hogy állati magas volt még terhelés nélkül is a proci hőmérséklete (20 fokos szobában, zárt házzal) 50-52 fok. 90%os terhelés mellett felment akár 67 fokig is. :)

Már csak egy kérdésem maradt: Még így is meleg azért, nem? Ilde: 46 fok. Max. terh 60. Ha kiveszek még egyet, az a 2 megmaradt még elég vajon? Szal azért nem szeretném, ha az „atomhideg” :( prockómról lerepülne a hűtő…

(#2) biker válasza PeliScan (#1) üzenetére


biker
nagyúr

berakom a pöcköm, plussz 50fok, de nekem az jóóó... :DD

bocsi az off-ért...

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#3) PeliScan válasza biker (#2) üzenetére


PeliScan
addikt

Igen, sejtettem, hogy ez a magaslabdát nem lehet kihagyni. :))

De tényleg! 2 pöcök még biztonságos??

(#4) biker válasza PeliScan (#3) üzenetére


biker
nagyúr

a pöcök azért kell, hogy a kettévágott tartopöcök szétnyomva maradjon.

én kivenném a fehér pöcköt, levágnám a b...i talpát, és visszínyomnám fej nélkül szintig, így megmarad a funkciója.

erre gondoltál? szerintem okés... (én ezt tettem anno...)

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#5) PeliScan válasza biker (#4) üzenetére


PeliScan
addikt

Igen? Ha levágom a fejét, akkor kóser?

Mert az a baj, hogy nem látom át pontosan a funkcióját, hogy mit szilárdít az és hogyan...

(#6) biker válasza PeliScan (#5) üzenetére


biker
nagyúr

na, szóval...
maga a keret megáll pöcök nélkül is. a keret lábai 4db kettévágott körmös bak, amik összenyomódnak, mikor berakod, majd szétugrik, és megáll.
a fehér tüske azért kell, hogy miután benyomtad, megakadályozza a bak összenyomódását ujból, mert ha elég nagy erővel húzod, azért ki tudna ugrani.
a fej azért van rajta, hogy be tudd dugni szerszám nélkül, és ki is tudd húzni.
ha levágod a fejét, és visszanyomod, akkor a fej nem zavar a felfekvésben, de a biztosító pöcök megmarad.

érted?

kicsit durván így néz ki a dolog:

--]I[--

ahol -- a panel, alaplap
] [ a bak, ez bepattan, de ha az I tartótüske nincs benn, akkor elég nagy erővel ki lehet tépni a bakot a panelból...

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#7) twollah válasza biker (#6) üzenetére


twollah
nagyúr

Hehehehe.

ASCII art :DDD.

(#8) biker válasza twollah (#7) üzenetére


biker
nagyúr

szerinted C=64-en mivel designoltunk régen? :)

egy kis nosztalgia artwork

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#9) localhost válasza twollah (#7) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Igen és Teljesen célravezető! Gratula Biker! :)
ASCII RULEZ!!!!
--'---(@

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#10) PeliScan


PeliScan
addikt

Kösze, +világosodtam, thx to you and ASCII! :DD

Majd ki is próbálom, csak lusta vagyok most szétkapni...

(#11) PeliScan


PeliScan
addikt

Ja, meg ha ASCII... http://www.extra.hu/PeliScan/

Tudom, vannak jobbak, de nekem elég... :)
(már 2 éve nem frissítettem! :DDD)

(#12) biker


biker
nagyúr

azért mi mindent rajzoltunk karakterekkel abban az idöben......
az volt a kreativitás, nem a corel draw...

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#13) biker válasza PeliScan (#11) üzenetére


biker
nagyúr

laza... :))

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#14) andorpapa válasza PeliScan (#1) üzenetére


andorpapa
őstag

Igen, tőlem olvastad, és örülök neki, hogy nálad is hatásos volt, ez újabb bizonyítéka elméletünk helyességének.

A 2 pöcök szerintem már lehet necces is, érdemesebb inkább azt az eljárást választani, amit valaki írt is itt: levágni a fejét a pöcöknek, majd így visszadugni. A 60 fok max. terhelés alatt pedig nem sok a W4TB-hez, mivel nem Northwood hanem Will. magos prociról van szó, ami azért jobban fűt. Mi 1.6-os Norbival kaptunk 53 fokot, így ha hozzáadod a 100 MHz-et és azt, hogy nem 0.13 mikronos, akkor a 60 elfogadható érték.

COOLNESS! - somebody ssssstop me!

(#15) biker válasza andorpapa (#14) üzenetére


biker
nagyúr

nálam az 1.5-ös willamette, akkor kapható egyetlenféle coolerrel 60-61fokos volt divx kódolásnál, alapon meg 39/44 (tél/nyár)

tehát okés...

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#16) PeliScan


PeliScan
addikt

biker, andorpapa egyre jobban örülön nekektek!! :))

Aszittem dögmeleg a prockóm, és kiderül, hogy nem. :)

Aszittem, hogy csak a pöckök kivételével lehet operálni, mit az atomerőműben, erre kiderül, hogy nem. :)

Már csak a geforcnak kéne kissé suttognia (nem úgy, mint egy körfűrész... :DDD

(#17) Bogyó bá'


Bogyó bá'
nagyúr

Hájj!
Gyerekek, egészen rám ijesztettetek!
Nekem egy agyontuningolt cerkám van 800@1066, és mostanában szeretnék upgradelni, pénzügyileg valszeg AMD lenne a megfelelő, csak hát a fórumon olvasható procihőmérsékletektől egész megrettentem: nálam egy Titan D5TB van a kis cerkán, de még 40 fokosnál melegebb sohase volt, az AMD-k pedig 50-65 fokon járnak...
Erre közlitek, hogy egy nem valami erős PIV Cerka is ilyen hőmérsékletű alapban, tuning nélkül....szóval elgondolkodtató....:(((

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#18) localhost


localhost
Közösségépítő

Jaj ne ijedezzetek már!
Bátortalanul alánlom figyelmetekbe egy általam indított topic:

[L]http://prohardver.hu/rios2_uzenetek.php?from=4275[/L]

#1-es hozzászólását.
Amig nincs baj, kit érdekel, hogy hány fokot mutat a hőmérő!

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#19) [amne] válasza Bogyó bá' (#17) üzenetére


[amne]
senior tag

50-65 fokon járnak? érdekes, akkor nekem valszeg nem AMD-m van hanem átvertek ugyanis most pl. 37 fokos.

(#20) Pici


Pici
tag

Én kis AMD1800+-om 1900+-on futkározik mióta megvettem. CPUIdle használatával üresjáratban 33-35°C között mozog.
4-5 órás NOLF2 vagy SOF2 játék után is csak 49°C-ig sikerült feltornázni.
Spire 5T060B1H3R BigRock a hűtőm és a ház mind 2 oldalán van elhajtható rács és hátul szivatom a levegőt.
Problémám még nem volt vele....

Xiaomi 12T Pro 5G [8/256] / Amazfit T-Rex 2 / H96 Max X4 [4/32] (CoreELEC)

(#21) PeliScan válasza Bogyó bá' (#17) üzenetére


PeliScan
addikt

Igen, eddig én is arra számítottam, hogy ez nagyon sok. Pláne, hogy néhány AMD konfigos leírzt ilyesmit, hogy 29C ilde... :) Mondjuk az én hűtőm nem nagyon zúg, és csak 3500 RPM max.

De ha okés az 50 fok, akkor okés. Meg nekem egy házventi sincs benne, szal a rendszerhőm is 40 fok körül van... :)

(#22) PeliScan


PeliScan
addikt

Képzeljétek, én pedig 37 fokos vagyok!!! :DD

(#23) [amne] válasza PeliScan (#21) üzenetére


[amne]
senior tag

nekem volt már alacsonyabb is, ablakot nyitottam gép mellett egyik este és proci 28 mobo 19 fokos volt, én meg csak reszkettem.

(#24) Bogyó bá'


Bogyó bá'
nagyúr

Hájj!
Igazatok lehet, hogy feleslegesen ijedezem, csak nekem szokatlan az, hogy a kicsi gépemben viszonylag alacsonyak a hőmérsékletek.....a D5TB-n a feszültség is le van csökkentve 8V-ra, fordulat 2200 körül, házventi nincs, MB chipset 30 fok körül, proci 32-38 között általában...
Meg kell szoknom, hogy a mai erős procik melegszenek is rendesen, nem véletlenül kellenek a réz-hütők, stb...
Engem az ijesztett meg, hogy egy 1.7-es cerka, a gyári 80mm-es ventivel is ilyen meleg, és hogy ez ráadásul természetes is nála....

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#25) PeliScan válasza [amne] (#23) üzenetére


PeliScan
addikt

Akkor nekem tényleg a termoszenzorokkal van a gáz! :)

Baze, _TELJESEN_ nyitott gép (ház nélkül, csak úgy az asztalon) tegnap este, jó hideg volt rányitottam az ablakot, sőt egy kicsit még legyezgettem is a billentyűzetvédővel, éééééés ---> proc 44 fok terhelés nélkül, mobo 28 fok.

Akkor most ez mért..?

(#26) Bogyó bá' válasza localhost (#18) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Most olvastam a válaszodat, tényleg igazad van....amig müködik , addig minek vele foglalkozni....:)

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#27) localhost válasza Bogyó bá' (#26) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Pláne, ha hozzásadod a subjektívumokat is, teljesen nyitott ablaknál izétömörítés közben mittudomén! Hát PERSZE, hogy igazam van!

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#28) andorpapa válasza PeliScan (#25) üzenetére


andorpapa
őstag

Például azért lehet 44 fok, mert mégis terheli valami. Oké, nem fut semmi a CTRL+ALT+DEL szerint (Win98). De ha WinXP-d van, akkor csekkold le, hogy mik futnak a háttérben, és hány százalékos a CPU terheltés. Könnyen előfordulhat, hogy valami aranyos Windows komponens, vagy elfelejtett szoftver okozza a melegedést. Ja, és 44 fok idle állapotban nem is annyira vészes.

COOLNESS! - somebody ssssstop me!

(#29) PeliScan válasza andorpapa (#28) üzenetére


PeliScan
addikt

Lecsekkoltam, az ''Ürsejárat'' 97% os processzoridőt használ fel, magyarul 3%on pörög a proci, nem?

(#30) [amne] válasza PeliScan (#29) üzenetére


[amne]
senior tag

Ja. De ott télleg van vmi gebasz, lehet hogy hűtő rosszul illeszkedik? Kevés paszta? Vagy túl sok? Nekem zárt házzal sikerült elérnem azt az eredményt.

(#31) PeliScan válasza [amne] (#30) üzenetére


PeliScan
addikt

Túl sok?? Ezüstoxidos cucc, de nem hiszem, hogy túl sok. Egy kicsit kinyomja a hűtő, de nem vészesen. De miért melegítene, ha sok is lenne???

(#32) [amne] válasza PeliScan (#31) üzenetére


[amne]
senior tag

Kinyomja a hűtő?!? Hová nyomja ki? Nem tudom miért de azt hallottam hogy ez is eredményezhet melegedést, ezt talán andor tudná megmondani.

(#33) PeliScan válasza [amne] (#32) üzenetére


PeliScan
addikt

Tudod, egy kissé a prociról lelóg, meg ha leveszem, a bordán is láccik egy ilyen izé, mintha egy legót belenyomnál a vajba... (érted már?!? :))

(#34) PeliScan válasza PeliScan (#33) üzenetére


PeliScan
addikt

''De szerintem nem hiszem'' mintha egyik vezető politikusunkat hallanám... ;]

(#35) [amne] válasza PeliScan (#33) üzenetére


[amne]
senior tag

De ugye csak a proc. magról folyt le egy kicsi? :))

(#36) PeliScan válasza [amne] (#35) üzenetére


PeliScan
addikt

Nem, a közelebbi kondenzátorok szinte nem is látszanak, és a tápventi gyakran összefröcsköli a falat szilikonnal... :D

Persze, csak a magról. 5let..?

(#37) localhost válasza PeliScan (#36) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Ne !!!! PeliScan!!! Majd fél percbe tellett, mire rájöttem, högy ez a FRÖCSKÖLÉS ez tréfa! Már fogalmaztam a választ magamban! :)
De kibuktam! :D

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#38) PeliScan válasza localhost (#37) üzenetére


PeliScan
addikt

:)) pont most lettem taggá, hát kell így égetni..?

Azért az már _ELÉG_ súlyos volna, ha falat a tápventi szilikonnal... :)

(#39) [amne] válasza PeliScan (#36) üzenetére


[amne]
senior tag

Hú bazz :))

Amúgy nincs 5letem :)

(#40) PeliScan válasza localhost (#37) üzenetére


PeliScan
addikt

OFF
Bocs, eléggé lefáradtam a mai nap, úgyhogy tegyük fel, hogy TÉNYLEG fröcskölne, és tele lenne az alaplap szilikonnal... :) Elméletileg nem lenne végzetes, nem? Az oxidos nem vezeti az áramot, jó, a venti ragacsos->hangos lenne, ja meg a fal szilikonos :)
ON

(#41) Den válasza PeliScan (#40) üzenetére


Den
veterán

csakhogy az nem oxidos, és vezeti az áramot.

www.simson4t.hu

(#42) PeliScan válasza Den (#41) üzenetére


PeliScan
addikt

De az enyém az, exüst oxidos! :))

(#43) szutsg


szutsg
csendes tag

Athlon XP 1800+, Titan D5TB
idle: 42 fok
terhelve: 52 fok

''Jogom van szándékomba állni akárminek.''

(#44) vally válasza szutsg (#43) üzenetére


vally
tag

P4, 1,6A@2133 alapon: 32 :) Terherve:44.

Regisztráció dátuma: 2002-08-07 22:00

(#45) Troll


Troll
tag

Nekem egy 933-as PIII van, de sajnos 21 fok alá nem bírtam tornászni, pedig egész éjjel kikapcsolva hagytam a gépet... :P

(#46) PeliScan


PeliScan
addikt

Hmm...

Kivettem az _ÖSSZES_ pöcköt, és hát szomorkás az eredmély. Nem változott sokat, talán ha -1 fokot. :( (jó, nem kivettem, hanem lenyestem a tetejét, de az eredmény ua)

Szal most 52 fokos kb 10% os trhelés mellett... Ilde kb 49 fokos, max terhelve meg 65. Az durván sok, nem?

És mielőtt vki megjegyezné, hohgy minek törödöm vele, ha megy a gép: tudom, engem is azért izgat ez, mert szivesen csökkenteném a venti fordulatszámát, de így ez esélytelen. :(

5let? Lehet, hogy ennyire szar a termoszenzor?

(#47) marcee válasza PeliScan (#16) üzenetére


marcee
addikt

Aszittem dögmeleg a prockóm, és kiderül, hogy nem.
Már csak a geforcnak kéne kissé suttognia


Ez is marha eccerű: assziszed a geforce hangos, pedig nem! :DD

Na, bejött?

\m/

(#48) PeliScan válasza marcee (#47) üzenetére


PeliScan
addikt

Nem müxik az aszittézés. :))

(#49) konti2


konti2
csendes tag

Nekem is hasonló problémám van. MSI alaplap, P4 2GHz Northwood proci. idle 47, terhelve 61. Megpróbáltam levenni, és újrapasztázni a coolert, de nem tudtam levenni. A csattokat kioldtam, de nme jött le, csak csúszkált a proci tetején. MIÉRT?

hemegmondtamhogynegyerebemegnegyereerrehe

(#50) konti2


konti2
csendes tag

ja, és Titan W4TB hűtő (ennek nem 4500-on kellene pörögnie?)

hemegmondtamhogynegyerebemegnegyereerrehe

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.