Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Kis lakásból ''nagy'' lakásba...... (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Bagoly


Bagoly
senior tag

Úgy néz ki, hogy a barátnőmmel nagyobb lakásba költözünk. Az új lakást
a régi eladásából és államilag támogatott lakáshitelből szeretném finanszírozni.
Mivel az akció már alapjáraton izgalmas
(eladom a lakást >> gyorsan hitelt igényelni >> kinézni az újat >> nem vár az eladó >> kinézni a másikat stb..)
szívesen venném azok tanácsait, akik már végigjátszották ezt, vagy valami hasonlót.

Ami kifejezetten érdekelne:
Mitől fogja megvárni a megvásárolandó lakás tulajdonosa, hogy én kifizessem? (értsd: lazán eladja a kéglit, míg én a hitellel szórakozom.)
Hogyan lehet viszonylagosan biztonságossá tenni az ügyletet? (Banki jutalékokat bukom egy-egy meghiúsult vásárlás nyomán.)
Hogyan lehet elkerülni a ki_kell_már_költöznöm_de_még_nincs_hova_mennem szituációt?


Természetesen a hitelekkel kapcsolatos (hol éri meg, stb..) és bármilyen egyéb hasznos információt szívesen veszek.


A helyzet komolysága miatt (nem két forintot tudok bukni, ha nem figyelek :( ) kéretik a vicces hozzászólások mellőzése!

''A nagy nyíl útján, meg nem állva, hitesen és szerelmesen, förtelmeit egy rövid mának nézze túl szemem.''

(#2) PeliScan válasza Bagoly (#1) üzenetére


PeliScan
addikt

Nem tudom, egyik osztálytársam most kaott hitelre egy új lakást, és ők pl megyeztek egy 105osa foglóban, úgyhogy már 2 hónapja tudja, h melyik lesz az ő lakása, de csak aug. végén veszik meg. Tehát ha az eladó is benne van, akkor ez egy jó megoldás, nem? (jah meg ha megvan némi induló pénzmag:()

(#3) Som@ válasza Bagoly (#1) üzenetére


Som@
őstag

''Mitől fogja megvárni a megvásárolandó lakás tulajdonosa, hogy én kifizessem? (értsd: lazán eladja a kéglit, míg én a hitellel szórakozom.)''

Szerintem erre megoldás a foglaló. Leteszed mondjuk a megvásárolandó lakás vételárának 15-20%át foglalónak. Ez ugye - legjobb tudomásom szerint - annyit tesz, hogyha ennek ellenére elaldja a lakást, akkor Te a duplájád kapod vissza (köteles visszafizetni), ha azonban Te állsz el a dololgtól, akkor buktatd azt a pénzösszeget.
Mindebbe természetesen be kell vonni egy ügyvédet is. Mondjuk köttök egy olyan szerződést, hogy most kifizeted a foglalót és mondjuk 5 hét múlva a fentmaradó vételárat...

Mozgásba hozzuk az energiát! elemes.hu

(#4) PeliScan válasza PeliScan (#2) üzenetére


PeliScan
addikt

eh, nem müxik a shift. tehát > 10%os foglalóba

(#5) renegade válasza PeliScan (#2) üzenetére


renegade
aktív tag

OFF
jézusom, mi történt az arcoddal?!?!

Aki angyalt keres, de csak a szárnyakra figyel, könnyen lehet, hogy libát visz haza

(#6) Bagoly válasza PeliScan (#2) üzenetére


Bagoly
senior tag

Persze, ez jó lenne, csak nem tudom mennyire megszokott dolog ez a hónapokra előre foglalózás. Vajon mennyire működik ez máshol is, ráadásul úgy, hogy minderről papír is legyen. (Mert a komolyan_meglesz_tisztelturam nem nyugtat meg túlságosan...).
Az egészben az a gáz, hogy amikor hitelt igényelsz már ki kellett nézned egy lakást, mert arra kapod a hitelt. Tehát szerintem kb egy hónapig rád vár (ill. a Bankra) az eladó, hogy eladhassa a kégleszt. Mi van, ha addig más is lecsap rá?

''A nagy nyíl útján, meg nem állva, hitesen és szerelmesen, förtelmeit egy rövid mának nézze túl szemem.''

(#7) Sipi válasza Bagoly (#1) üzenetére


Sipi
addikt

(Én is lakáshitel előtt állok. :( )

Lehetőleg először nézd ki az újat. Ha úgy látod, hogy kb. összejön, hirdesd meg eladásra a sajátodat. Addig nem tudsz hitelt igényelni, amíg a megveendő ingatlanra nem kötöttétek meg a szerződést. Ebben az ügyvéddel úgy kell fogalmazni, hogy elegendő kiköltözési határidőtök legyen. Ezt előre meg is kell beszélni vele, hogy a hitel kb. 3 hónap, ennyi idő alatt a laksát is kb. el tudjátok adni (de vigyázz, tuti, hogy rendesen le kell menni az árral!).

Azért kell megkötni a megfelelő feltételekkel az adásvételit, hogy ne adhassa el. Ha mégis így tenne, a foglaló kétszerese jár vissza nektek. Bár ezt kb. 2 év alatt tudod perrel kiverni belőle. A banki jutalékot mindenképpen bukod, vigasztalónak: a foglaló kétszereséből futja.

A kikellmennemnincshovamennem ellen csak a jól megfogalmazott adásvételi jelent menedéket.

Ügyvéddel MINDENKÉPPEN konzultálj, mielőtt bármibe belevágsz! Ez ingyenes!
Hitel: jelenleg a legtöbb bank kamatot emelt. Érdemes lehet megnézni az Erste-t (akcióik vannak), illetve az ING-t (ők csökkentenek). Az utóbbihoz van egy hitelügynök-ismerősöm, ha kell, megadom a számát. OTP-t kerülni, abba belerokkansz.

Ha kell még infó, konkrétan írd meg, segítek, ha tudok!

És a lényeg! Ha nem jön létre bizalom az eladóval, akitől vennétek, hagyd a fenébe! Főleg hitellel nagyon kockázatos ez az egész!

Sipi

Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

(#8) Tapsi válasza renegade (#5) üzenetére


Tapsi
addikt

OFF
Követi Panther feltünési viszketegségét:DD

ON

u.i:Bocs Bagoly az offért:O

(#9) Som@ válasza Bagoly (#6) üzenetére


Som@
őstag

Ezzel szerintem semmi gond nincs. Az eladó érdeke is az, hogy eladja. És manapság szvsz nem sokan tehetik meg, hogy mellényzsebből leakasszanak mondjuk 10 milliót.

Mozgásba hozzuk az energiát! elemes.hu

(#10) Bagoly válasza Som@ (#3) üzenetére


Bagoly
senior tag

''és mondjuk 5 hét múlva a fentmaradó vételárat...'' Na itt a gáz, mert a fennmaradó vételárat ugy csak pozitív hitelbírálat esetén lesz módom kifizetni. Ettől függővé tennem mondjuk egy milliót elég izgi.....
Százezres nagyságrendben még csak-csak, de vajon mekkora a foglaló reális összege? Mert a lakás árának 15%-át egy elutasított hiteligénylés miatt r@hadtul nem szeretném elbukni.

''A nagy nyíl útján, meg nem állva, hitesen és szerelmesen, förtelmeit egy rövid mának nézze túl szemem.''

(#11) guess.who válasza Bagoly (#1) üzenetére


guess.who
senior tag

Eladáskor ki lehet kötni minden további nélkül, hogy pl. ''szeptemberi beköltözéssel'' eladó... A hitelt simán megigényelheted előre is, általában meg is adják (érdemes többet igényelni, mint amire szükséged van, mert szinte mindig kevesebbet adnak a kért összegnél. :D
A fentiekből látszik, hogy van pénzed a megvásárláskor -annak ellenére, hogy még nem költöztél ki az előző lakásból... De szerintem meg lehet egyezni az eladóval úgy is, hogy pölö foglalót fizetsz, és ha tisztességes, akkor nem adja el másnak is a lakását. De mindenképpen ügyvéd, földhivatal, polgármesteri hivatal -hogy a megvásárolandó lakás *tényleg* azé-e, aki el akarja adni. Ez nem gyanakvás, inkább értelmes megelőző óvintézkedés...

Szerintem a lakáshitellel kapcsolatban nézz végig minél több elérhető bankot, egyebet, olvasd el aprólékosan a feltételeiket (kamat, törlesztőrészletek, szükséges papírok, havi fizetés igazolása, stb.), és ezek alapján döntsetek. Elvégre mindenkinek más a jó...

Sok sikert!

(#12) Egon válasza Bagoly (#1) üzenetére


Egon
nagyúr

Hát igen két éve voltunk mi is így...:D), de majdnem ráfaragtunk: bennvolt 700K foglalónk az újba, de nem vitték a régit...:D).
Elég nehéz ügy, emiatt én legközelebb csak családi házba költözöm (értsd: _véglegesbe_...).

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#13) Sipi válasza Bagoly (#6) üzenetére


Sipi
addikt

A foglalózás teljesen normális dolog. A szerződésben rögzítitek, mennyi idő múlva kell a teljes vételárat visszafizetni. Ettől egyikőtök sem térhet el, különben 1) életbe lépnek a szerződés záradékai (pl. kötbér), 2) semmis a szerződés. A foglaló elvileg téged, mint vevőt (is) véd, itt az a gáz, hogy ha nem vagytok szimpatikusak egymásnak, összevesztek, csak per útján kapod vissza a foglaló kétszeresét, ami, mint írtam, 2 év is lehet.

Sipi

Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

(#14) PeliScan válasza Bagoly (#6) üzenetére


PeliScan
addikt

Hát, az bizos, hogy kicsit bonyolítja az egészet, de neki pl bejött. neki asszem összesen három hónap a ''bufferméret'' szóval annyi idő telt/telik el a kinézés+megyegyezés és a fizetés+költözés között!

meg kell kérdezni, és tényleg kell ügyvéd, bár ez is megdobja a költségeket. :(



(renegade: http://prohardver.hu/rios2_uzenetek.php?from=7470)

(#15) Som@ válasza Sipi (#7) üzenetére


Som@
őstag

''Ügyvéddel MINDENKÉPPEN konzultálj, mielőtt bármibe belevágsz! Ez ingyenes!''

Nem kukacoskodni szeretnék, de ez csak akkor igaz, ha ismerősöddel konzultálsz. Egy hete voltam én is ügyvédnél (szintén ingatlan ügyben) 10 percig voltam bent, elkért érte 2000 Ft-t. Nem vágott földhöz, de azért ez nem ingyen van...

Mozgásba hozzuk az energiát! elemes.hu

(#16) Sipi válasza Bagoly (#10) üzenetére


Sipi
addikt

Jogilag a foglaló max. értéke 10 százalék, ettől nagyobbat bármelyik fél perelheti, és a bíróság igazat ad neki.

Sajnos, a mai hülye világban (az ügynökök miatt) a 10 a minimum. Nagyobbat semmiképpen sem, mert támadható! Inkább, ha többet akarsz adni, legyen a fennmaradó rész előleg, az visszajár automatikusan.

Izgi... Igen, pont ez a rizikó benne. Ez ellen semmi sem véd. Ha nem kapod meg a hitelt, az a te hibád, ugrik a foglaló. Ezért kell olyan eladó, aki nem kér el a 10 milliós ingatlanra 5 millió foglalót.

Sipi

Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

(#17) Sipi válasza Som@ (#15) üzenetére


Sipi
addikt

Uff, akkor ügyvédje válogatja. Az enyém nem kért semmit, de vagy másfél órát beszélgettünk.

Sipi

Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

(#18) guess.who válasza Sipi (#7) üzenetére


guess.who
senior tag

''Addig nem tudsz hitelt igényelni, amíg a megveendő ingatlanra nem kötöttétek meg a szerződést''
Ez furcsa, én úgy tudtam, hogy simán lehet igényelni, és meg is adják... Majd még utánakérdezek. (Bár lehet, hogy a mostani változtatásnál csinálták ezt így, én korábbiról tudok.)

(#19) Som@ válasza Bagoly (#10) üzenetére


Som@
őstag

Teljesen igazad van, az az 5 hét nem túl reális. Mondjuk akkor legyen 2-3 hónap. Szvsz a foglaló mértéke 10-15%. Pénztárcától, eladótól, vevőtől függ. Ezek már emberi dolgok.
És igen, a bizalom nagyon fontos. Ha nem szimpi az eladó, akkor inkább álj odébb, mert megszivathat!

Mozgásba hozzuk az energiát! elemes.hu

(#20) Sipi válasza guess.who (#18) üzenetére


Sipi
addikt

Lakáshitelt csak érvényes adásvételi szerződéssel tudsz igényelni. Mivel jelzálogjogot kell a banknak rávezetnie, nem tehet rá ilyet egy idegen ingatlanjára.

Ilyenkor éltalában még csak a foglaló plusz az esetleges előleg került kifizetésre. A szerződés taglalja, meddig és miből kell a fennmaradó részt kifizetni.

Sipi

Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

(#21) rog válasza Sipi (#20) üzenetére


rog
addikt

ja es kell egy nyilatkozat a banknak az eladotol, hogy lemond a tulajdonjogarol.

(#22) Sipi


Sipi
addikt

Hitel esetén 2-3 hónapot szoktak kikötni, mint max. fizetési határidőt. Ha az eladó nem akarja, valószínűleg készpénzes vevőre vár, mert hitelt ennél hamarabb nem tudsz fizetni! (Akkor sem, ha a hitelügynök ígéri, hogy 3 hét alatt megvan! Ez nem valószínű, és ha nem jön be, ciki...)
Ebbe vesznek bele még. pl. 15 nap lejárati időt, amíg kötbért kell fizetni. Ez mindkét oldalra igaz, tehát ha az eladó nem tud kiköltözni addig, ő fizeti a kötbért.

Sipi

Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

(#23) Sefter válasza Bagoly (#1) üzenetére


Sefter
veterán

Ez így szép is lenn DE:
előbb kell kinézni az újat utánna lehet csak hitelt felvenni, aminek az ügyintézése 2hónap...
Most próbálkozok hasonlóval Én is de a bank csak úgy ad hitelt, ha előbb leadok nekik egy lakáscímet (amit meg szeretnék venni...)
Kérdem Én ki az a hülye eladó aki várni fog rám 2-3 hónapot ? ? ?

Psn ID: sefter_hun

(#24) Som@ válasza Sipi (#17) üzenetére


Som@
őstag

OFF

Esetleg privátban megtudod adni a nevét és telefonszámát. Mármint csak akkor ha budapesti.
Előre is köszi!

ON

Mozgásba hozzuk az energiát! elemes.hu

(#25) Sipi válasza rog (#21) üzenetére


Sipi
addikt

Ezt nem tudom, de ha érvényes az adásvételi, azzal egyben le is mond róla...:)

Sipi

Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

(#26) rog válasza Sefter (#23) üzenetére


rog
addikt

azer akadnak olyanok is.

(#27) Sipi válasza Som@ (#24) üzenetére


Sipi
addikt

Mail ment.

Sipi

Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

(#28) Som@ válasza rog (#21) üzenetére


Som@
őstag

''ja es kell egy nyilatkozat a banknak az eladotol, hogy lemond a tulajdonjogarol.''

Miért kellene lemondania? Elvileg egy érvényes adás-vételi szerződéssel ez automatikusan megtörténik. :F

Mozgásba hozzuk az energiát! elemes.hu

(#29) Som@ válasza Sipi (#27) üzenetére


Som@
őstag

KÖSZI! :P

Mozgásba hozzuk az energiát! elemes.hu

(#30) Szeni


Szeni
aktív tag

Szerencsére - mivel az árak már most is elég magasak - már vannak olyan eladók, akik hajlandók kivárni a banki átfutást. A bank egyébként mindent kiköt konkrétan, hogy mi kell neki. Még azt is megmondja, minek kell benne lennie a szerződésben. Tehát csak érvényes adásvételi szerződéssel mehetsz igényelni. A pénzt meg a bank közvetlenül az eladónak fogja utalni, te egy vasat sem fogsz látni belőle! De mielőtt utalna, felértékel(tet)i a kérót ő is.

(#31) rog válasza Sipi (#25) üzenetére


rog
addikt

bizony, es megis kell.
kicsit bonyolult a helyzet, mert a lakas csak akkor lesz a tied, ha kifizeted. csak akkor tudod kifizetni, ha fizet a bank. a bank meg csak akkor fizet, ha a lakas a tied.
:)

(#32) Sipi válasza Sefter (#23) üzenetére


Sipi
addikt

EZT a hülye eladót kell kifogni. Egyébként pl. az, aki maga is el akarja adni, hogy továbbköltözzön, vagy családi okok miatt csak később tud kiköltözni. Ne aggódj, vannak ilyenek is! (Az előzőek nálunk mind ilyenek voltak.)
Ha tetszik, szimpi az eladó, okésnak néz ki, kb. felméred, mennyit ér (hogy tudd, mennyit kaphatsz rá hitelt - emiatt érdemes hitelügynökhoz menni, aki ért kicsit az ingatlanbecsléshez is), akkor megállapodtok, foglaló, szerződés, és mehet a hitel. Aztán vagy megkapod (hurrá, happy), vagy nem...:(

Sipi

Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

(#33) Som@ válasza Sefter (#23) üzenetére


Som@
őstag

Azért szerintem a mai világba (legyen akármennyire felgyorsulva) nem gáz 2 hónapot várni egy vevőre. Főleg úgy, hogy azért az utóbbi időben igen csak stagnál az ingatlanpiac.

Mozgásba hozzuk az energiát! elemes.hu

(#34) Sipi válasza rog (#31) üzenetére


Sipi
addikt

Igen, annak tűnik, de az adásvételi megkötésével, függetlenül attól, hogy teljesen kifizetted-e vagy sem, már mehet a hiteligénylés. Ebben ugyanis érvényes eladási/vételi szándék van, határidőre kikötve, mikor mennyit kell fizetni.

Sipi

Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

(#35) rog válasza Sipi (#34) üzenetére


rog
addikt

tudom hogy zajlik. pont 1 eve vettem lakast. :)

(#36) Bagoly


Bagoly
senior tag

Én eddig csak a Raiffeisennél kérdeztem utána, de ott azt mondták, hogy az adásvételt (tulajdonjog átruházása, arról lemondás stb) csak a pozitív hitelbírálat esetén, az utalás előtt közvetlenül kell megtenni. A mostani koncepció valahogy így fest:
-jelenlegi lakás picit kipofozás (új lakás keresése, hitelekkel ismerkedés ''hobbi'' szinten)
-eladás (inkább költözöm addig vissza a szülőkhöz, de nem akarom a piaci ár alatt eladni)
- Új lakás keresése.
......A továbbiakat még nincs erőm felfogni....

Az ingyenesen konzultáló :DDD ügyvéd elérhetőségét én is megköszönném (mail)!

''A nagy nyíl útján, meg nem állva, hitesen és szerelmesen, förtelmeit egy rövid mának nézze túl szemem.''

(#37) Bagoly


Bagoly
senior tag

A másik kérdés az ingatlanbecslő kérdése. A Raiffeisen csak a saját becslőjétől leadott becslést fogadja el (gondolom ez más bankoknál is így van). Vajon ezek a cégek milyen mértékben becsülik alá az ingatlan értékét? (Mert abban nem kételkedem, hogy alábecsülik...)

''A nagy nyíl útján, meg nem állva, hitesen és szerelmesen, förtelmeit egy rövid mának nézze túl szemem.''

(#38) Bagoly


Bagoly
senior tag

Aki már vett fel, melyik banknál tette? Esetleg leírhatnák a hitelük felvételének lépéseit tömören...(ez és ez kell. bemész>>ezt kitöltöd>>stb)

''A nagy nyíl útján, meg nem állva, hitesen és szerelmesen, förtelmeit egy rövid mának nézze túl szemem.''

(#39) Sipi válasza Bagoly (#36) üzenetére


Sipi
addikt

Mail ment. Remélem, nem csak nekünk volt free, különben nagyon beégek! :D :D

Sipi

Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

(#40) Bagoly válasza Sipi (#39) üzenetére


Bagoly
senior tag

Majd kérdezi: ''Ki is mondta, hogy ez ingyenes? És hol lakik?'' :DDD

''A nagy nyíl útján, meg nem állva, hitesen és szerelmesen, förtelmeit egy rövid mának nézze túl szemem.''

(#41) Sipi válasza Bagoly (#37) üzenetére


Sipi
addikt

Magát az értéket jól becslik meg, illetve reálisan. De ez valahogy úgy megy, hogy a normál ér kb. 80%-át írja be a becsüs.

És ennek kb. 70%-át kapod meg. Vagyis kb. úgy számolhatsz, hogy az ingatlanod rendes értékének a felét kaphatod meg. Kiegészítő ingatlannal ezt 70-80%-ra (banktól függ) fel lehet tornászni, a többit mindenképpen önrészből, neked kell fedezni.

Sipi

Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

(#42) Sipi válasza Bagoly (#40) üzenetére


Sipi
addikt

Látod, pont ettől félek én is...:D :D

Sipi

Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

(#43) Bagoly válasza Sipi (#41) üzenetére


Bagoly
senior tag

Tehát nem az általuk becsült érték 50%-át kapod meg?
(Te melyik bank alapján írod ezt a 70°-ot? Vagy ez az általános?)

''A nagy nyíl útján, meg nem állva, hitesen és szerelmesen, förtelmeit egy rövid mának nézze túl szemem.''

(#44) Som@ válasza Sipi (#39) üzenetére


Som@
őstag

Én is kicsit szkeptikus vagyok etekintetben. De majd felkeressük.
Rád lehet hivatkozni? :D

Mozgásba hozzuk az energiát! elemes.hu

(#45) Sipi válasza rog (#35) üzenetére


Sipi
addikt

Mi meg most akarunk. :(( De lassan inkább az albérlet is jobb lesz. :(

Sipi

Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

(#46) Sipi válasza Bagoly (#43) üzenetére


Sipi
addikt

Ez általános, szinte mindenütt kb. így megy. Az a baj viszont, hogy különféle százalékokkal, számítási módszerekkel bűvészkednek, amiből viszont a végén úgyis az jön ki, hogy a használt lakásod értékének (nem becsült!, reális!) a felét kapod meg.

Sipi

Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

(#47) Bagoly


Bagoly
senior tag

Rog, mutass példát! ;]
Írd le légyszi a te hiteled tömör történetét!

''A nagy nyíl útján, meg nem állva, hitesen és szerelmesen, förtelmeit egy rövid mának nézze túl szemem.''

(#48) Sipi válasza Som@ (#44) üzenetére


Sipi
addikt

Először telefonálj, mondd el, mit szeretnél, mik a körülmények. Utána úgyis eldől, hogy mi merre. Legalábbis javaslatot tesz.
(Rám meg fölösleges hivatkoznod, mert sokra megy az emilcímemmel vagy nickemmel...:) )

Sipi

Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

(#49) Bagoly válasza Sipi (#46) üzenetére


Bagoly
senior tag

Na, ha a felét megadnák, akkor már boldog lennék.:))
A vicc, hogy a bank agyonbiztosítja magát, te meg a legnagyobb konkázat élén egyensúlyozgatsz. :(((

''A nagy nyíl útján, meg nem állva, hitesen és szerelmesen, förtelmeit egy rövid mának nézze túl szemem.''

(#50) rog válasza Bagoly (#47) üzenetére


rog
addikt

hat tomoren?
ismeros->megneztuk->teteszik->eloleg->ugyved->varakozas->rendorseg->hitel->bekoltozes->foldhivatal(vesztegetes)->uj ugyved->ujsagcikk(lakasmaffia)->hitlfolyositas->orom+kezfogas->elfelejtes+gyogyszerszedes abbahagyas..
:)
igy utolag mar vicces, majd egyszer elmeselem reszletesen is. es ha erdekel odaadhatom a mi adasvetelunk papirjait, hogy lass ilyet mielott belevagsz.ja es fhb.

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Kis lakásból ''nagy'' lakásba...... (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.