Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Kis kódolás (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) colex


colex
tag

c++ ban hogy a rakba lehet megoldani hogy egy koordinatarendszerben van egy derekszogu 3szo es metszuk (vagy nem) egy gorbevel(pontsereg) es a belul levo pontokat valasztja ki. ha van matematikai 5letetek akkor csak nyugodtan.. ha esetleg valaki nagyon profi c++ programozo ne habozzon a kod is johet :))

Intel D 805 ASUS P5WD2 Premium, 2 GB Samsung DDR2, Saphire X800GTO2 ,360 Sata2 samsung.

(#2) colex


colex
tag

senki sehol? :(

Intel D 805 ASUS P5WD2 Premium, 2 GB Samsung DDR2, Saphire X800GTO2 ,360 Sata2 samsung.

(#3) Pizzafutar válasza colex (#2) üzenetére


Pizzafutar
aktív tag

Namost aránylag friss vagyok ma még, de akkor sem értem mi a feladat! Ha precizebben megfogalmaznád...

(#4) colex


colex
tag

van 1 haromszog termeszetesen ismerjuk a koordinatajukat (pl 0,0, 0,2 4,2)

nos keresztezzuk egy gorbevel (ami igazabol pontsor(mind kordinataval ellatva persze)) es meg szeretnem tudni hogy melyik pont van belul es melyik kivul, esetleg meg azt is hogy melyik aza pont ami a legkozelebb van a 3szog oldalahoz.

Intel D 805 ASUS P5WD2 Premium, 2 GB Samsung DDR2, Saphire X800GTO2 ,360 Sata2 samsung.

(#5) tildy válasza colex (#1) üzenetére


tildy
nagyúr

Párom elég profi c-ben, c++ban. Ő már csinált ilyen metszi nem metszi dolgot, átküldöm neki a dolgot, de max éjfél után tud csak válaszolni:-/

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#6) colex válasza tildy (#5) üzenetére


colex
tag

danke :DD

Intel D 805 ASUS P5WD2 Premium, 2 GB Samsung DDR2, Saphire X800GTO2 ,360 Sata2 samsung.

(#7) tildy válasza colex (#6) üzenetére


tildy
nagyúr

Anno csinált vektorgrafikás morphprogramot, amiben lehetett változtatni , hogyan milyen pontoknál morfolodjon at másba.
Ilyenekkel is foglalkozott, hogy 2D vektorrajz 3D-snak tűnő ábrázolása.
Szal remélem segíteni fog.Különben nyaktekerés lesz neki:DD

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#8) PeliScan válasza colex (#1) üzenetére


PeliScan
addikt

Hűű, régen én pont ugyanezzel a problémával vesződtem, de rájöttem!

Kódot már nem tudok adni, de én így csináltam;

-a háromszög ugye 3 egyenes
-ezeknek van is egyenletük
-behelyettesíted az egyenletbe a pontot:
--- ha az egyenlet 0 akkor pont rajta van a pont az egyenesen
--- ha >0 akkor tőle jobbra(?) van, ha 0< akkor meg a másik oldalon
-ezt megcsinálod mind3 egyenessel, és voilá! :)

Nekem működött, remélem neked is fog! :)

(#9) rog válasza colex (#4) üzenetére


rog
addikt

szerintem a haromszog oldalvonalait soronkent parba rendezed. akkor a gorbe egyes koordinatairol el tudod donteni, hogy a ket adott ertek kozott vannak-e vagy sem. es kesz.

(#10) Datti válasza colex (#4) üzenetére


Datti
csendes tag

Hali!
Kösd a pontot a 3szög csúcsaival, határozd meg, hogy az egyenesek mekkora szöget zárnak be egymással (1-2,2-3,3-1). Ha van köztük 180 foknál nagyobb, a pont kívül van a 3szögön, ha nincs akkor belül. :DD

.

(#11) tildy válasza colex (#1) üzenetére


tildy
nagyúr

Na felhvtam.A kérdése az volt, hogy milyen görbével metszed?Nagyon nem mindegy...

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#12) Panther válasza PeliScan (#8) üzenetére


Panther
HÁZIGAZDA

Na igen, azt hiszem ha adott körüljárási irány szerint végignézve a 3 egyenest, mind3nak ugyanazon az oldalán van a pont, akkor benne van a 3szogben.

[ RIOS Release 5 – multiportal engine by Panther ]

(#13) Panther válasza Datti (#10) üzenetére


Panther
HÁZIGAZDA

Jó, de ott két szög fog megjelenni a két szögszár közt, amik épp 360 fokra egészítik ki egymást...

[ RIOS Release 5 – multiportal engine by Panther ]

(#14) colex válasza Datti (#10) üzenetére


colex
tag

nos nekem ez nem igazan ertheto. siman lathatsz egy haromszoget 1 pontbol ugy hogy mindegyik szog hegyes, es ugye az kisseb mint 180

Intel D 805 ASUS P5WD2 Premium, 2 GB Samsung DDR2, Saphire X800GTO2 ,360 Sata2 samsung.

(#15) rog


rog
addikt

ki is kell rajzolni?

(#16) PeliScan válasza Panther (#12) üzenetére


PeliScan
addikt

Ühüm. :) Szeritnem ez a legegyszerűbb. Három egyenlet eredményét kell összehasonlítani... nem vmi bonyolúlt. :) Meg a legjobb is, hisz én írtam..! :DDD

(#17) colex


colex
tag

nos igazabol arrol van szo hogy van a holegballon rajta egy GPS ami 5sec enkent elmenti a koordinatakat (1 repules alatt kb 7000 pont koordinatai). na most 1 versenyen van 1 olyan feladat hogy kijelolnek 2 3szoget a terkep koordinatai alapjan es belejuk kell repulni. es a ket haromszogben levok kozul kell megkeresni a 2 legkissebb tavolsagu koordinatapart.

Intel D 805 ASUS P5WD2 Premium, 2 GB Samsung DDR2, Saphire X800GTO2 ,360 Sata2 samsung.

(#18) .:ADAM:. válasza Datti (#10) üzenetére


.:ADAM:.
aktív tag

Sztem ez így korrekt.

.:tweaKntuniNg.tk:.

(#19) colex válasza colex (#17) üzenetére


colex
tag

termeszetesen kulonbozo haromszogekben levo pontokrol van szo.

Intel D 805 ASUS P5WD2 Premium, 2 GB Samsung DDR2, Saphire X800GTO2 ,360 Sata2 samsung.

(#20) sirály12


sirály12
őstag

Szerintem metszi... :DDD


Sorry

Én szárnyalnék, de nem hagyják.

(#21) Datti válasza colex (#14) üzenetére


Datti
csendes tag

Rajzold le magadnak és meg fogod érteni.
A 3szögnek csak a 3 csúcspontját és a kérdéses pontot, majd ezt kösd össze a 3 csúcsponttal.

.

(#22) rog válasza PeliScan (#16) üzenetére


rog
addikt

nem nem! a ket tomb osszehasonlitasa sokkal sokkal jobb!! :)
azt meg en!! :DD

(#23) tildy


tildy
nagyúr

Van egy öteletem, de lehet hogy hülyeség nem tom.Valaki írta ezt a 3 egyenletes dolgot.
Tehát van egy pontod egyik háromszögön belül.Ha megvan az a függvény, ami alapján eldöntöd , hogy ez a pont a háromszögön belül van-e (pl. ez a 3 egyeneses egyenletrendszer) , akkor ha ugyanazt felírod a másik háromszög adataival, és azt is kielégíti, akkor ok a dolog.
Pontosabb megoldáson még dolgozom.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#24) colex


colex
tag

az tiszta sor hogy a 2 tomb elemeit hogy hasonlitsuk ossze csak az a kerdeses hogy 7000 pontbol valaszod le a 2 tombot.(ugye 2 terulet)

Intel D 805 ASUS P5WD2 Premium, 2 GB Samsung DDR2, Saphire X800GTO2 ,360 Sata2 samsung.

(#25) PeliScan válasza rog (#22) üzenetére


PeliScan
addikt

Tudom, hogy a C++ alapja a tömbökkel való dolgozás, de én nem jutottem el olyan szintre, hogy biztosan tudjam őket használni. Utálom őket, még a Qbasic-os időkből... ne mis lesz belőlem programozó mondjuk! :)

(#26) rog válasza colex (#24) üzenetére


rog
addikt

ha kepernyon kene, es a x es y koordinatak diszkret ertekek lennenek akkor egyszeru.
amikor a haromszoget rajzolod, akkor az oldalegyenesek pontjainak x koordinatait eltarolod egy 2dim tombbe. annyi sora van a tombnek amekkora a kepernyo y kiterjedese.
egy eleme a tombnek: [hx1,hx2]
aztan a gorbe pontjai is egy ketdim tombben vannak.
fogod az elso elemet a gorbe tombjenek.
[gx1,gy1] megnezed a haromszogtomb gy1-edik elemet. ha hx1<gx1<hx2 akkor a gorbe adott pontja a haromszogon belul van.


(#27) colex


colex
tag

kösz szépen minden helpet.

Intel D 805 ASUS P5WD2 Premium, 2 GB Samsung DDR2, Saphire X800GTO2 ,360 Sata2 samsung.

(#28) Panther válasza PeliScan (#16) üzenetére


Panther
HÁZIGAZDA

''Három egyenlet eredményét kell összehasonlítani... nem vmi bonyolúlt'' -- Jó. És hogyan is hasonlítod össze? Mit csinálsz azzal hogy 0-nál kisebb nagyobb vagy egyenlő?

[ RIOS Release 5 – multiportal engine by Panther ]

(#29) Panther válasza Panther (#28) üzenetére


Panther
HÁZIGAZDA

Naaa, PeliS!

[ RIOS Release 5 – multiportal engine by Panther ]

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Kis kódolás (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.