Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Kingmax pc4000 (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) droid.04


droid.04
tag

Tehát keveslem az írás-olvasás értéket.olv.4770,ír:1690.

[Szerkesztve]

(#2) L_ajos válasza droid.04 (#1) üzenetére


L_ajos
őstag

:D

PSN felhasználó: Foxxika | Samsung S23 Ultra | Canon EOS 1300D Kit

(#3) droid.04


droid.04
tag

Mód légyszi töröld e topicremeket:)Köszi.

(#4) sz.j


sz.j
nagyúr

Hát nem is tudom?!?! :F
Érdekes, hogy pl. nálam közel 5800/1800-at pródukál, a hwsw-n a srácok nagyobb mint kb. 6000-6300/2000-2200-ról írnak !
Arról már nem is szólva, hogy nem tudom hogy hol van a memó vége mert a procim már nem bírja tovább az emelést.
És a másik lényeges dolog, a memók eredetileg 3-4-4-8-at tudnak, de például símán és jól müködnek 2,5-3-3-6-al, a GA Sr-je alatt meg 2-3-3-6 !!! :C
De érdemes a hwsw-n a Kingmax topikot átolvasni!

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#5) sz.j


sz.j
nagyúr

Hát én nem is értem! Ilyen szuper memó senkit sem érdekel? :F

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#6) Szabtom


Szabtom
senior tag

Engem érdekel, kellene is 1 giga!! Csak nem kisker bruttó áron... Azt kicsit sokallom érte. Én egyébként jókat olvastam eddig erről a memóról.

(#7) sz.j


sz.j
nagyúr

Még igy is sokkal olcsóbb mint a hasonló minőségű vagy gyengébb jónevű memók.
Pl. Corsair, Geil UP, stb

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#8) gege71.hu


gege71.hu
addikt

Emberek EZT A RAMOT

péntekig legkésőbb hol tudnám a legolcsóbban beszerezni?? böngésztem már mindenhol , de aqua-ban csak Tiny BGA-s borda nélküli szutty van nem pedig ami a képen..HELP vki!!!
Bp. előny!!
Ja és a nettó 22,4/db+fa aqua-s árnál ne legyen lényegesen drágább!! :D
Aki esőnek segít az kap egy virtuális hátbaveregetést :)

(#9) Gorneck válasza droid.04 (#1) üzenetére


Gorneck
titán

Ez a geil-hez képest nagyon kevés:( Milyen lapod van?!

Gorneck#1239

(#10) droid.04 válasza Gorneck (#9) üzenetére


droid.04
tag

Asus p4c800 deluxe alaplapom van,de nincs húzva semmi.A ram tehát 400 mhz-en megy.Ennek tulajdonítom a kevés aida eredményt.Egyszer siksrült a procit 235-ös fsb-n járatni,akkor 5300/1900 eredményt adott.Úgy gondolom,ha ki tudnám hajtani a ramokat,jobb eredményeket érhetnék el,ahhoz viszont egy jó proci kellene.Nem tud valaki véletlenül egy 250-260 fsb-n stabilan működő procit?:)

(#11) Gorneck válasza droid.04 (#10) üzenetére


Gorneck
titán

Érdeklődj a piacon gianni-nál!

Gorneck#1239

(#12) sz.j válasza droid.04 (#10) üzenetére


sz.j
nagyúr

Várható volt, hogy nem a memókkal van a gond hanem a procival. A 235 FSB -s emelés hatására már szépen alakul az írás/olv.sebesség.

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#13) droid.04 válasza sz.j (#12) üzenetére


droid.04
tag

A proci ekkor már nagyon határon volt,párszor be sem bootolt ilyen fsb-n,tehát stabilitásról nem beszélhetünk ezt 1-szer sikerült így sebességet mérni.Tényleg kíváncsi lennék mit bír ez a ram,úgyhogy most valahonnan kerítek egy jól tuningolható procit.:)De Gianni mintha szabin lenne:(

[Szerkesztve]

(#14) sz.j válasza droid.04 (#13) üzenetére


sz.j
nagyúr

Valóban egy jobb proci kellene, érdemes keresni és türelmesen várni pl. egy ''EE-re''.

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#15) Gorneck válasza droid.04 (#13) üzenetére


Gorneck
titán

Azon is van aszhem!:)

Gorneck#1239

(#16) sz.j


sz.j
nagyúr

Egy érdekes összehasonlító tesztet találtam, érdemes megnézni!

[L]http://www.hardwareoc.hu/index.php/p/articles/cid/1/y/79.html[/L]

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#17) Gorneck válasza sz.j (#16) üzenetére


Gorneck
titán

:D

Gorneck#1239

(#18) sz.j válasza Gorneck (#17) üzenetére


sz.j
nagyúr

Király kis memó az A-DATA Vitesta is, de még királyabb a Kingmax Hardcore PC4000 !!! :C

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#19) sz.j válasza Gorneck (#17) üzenetére


sz.j
nagyúr

Tényleg! Arra azért kiváncsi lennék, hogy mit tudna egy Max3-ban??? :F

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#20) gege71.hu válasza sz.j (#19) üzenetére


gege71.hu
addikt

na majd ha sikerál lecserélem egy max3-asra a lapot..azt is tesztelem majd

(#21) Scream007


Scream007
őstag

sziasztok!
a kigmax hardcore ramon van gyárilag hütőborda???
meg én ugy láttam gyári kigmax chippes igaz ez???

ja és:
twnmos twister pc4000 VS kigmax hardcore pc4000??
melyik a jobb?

BMW Über Alles!!..NSL rulzzz

(#22) Vagany válasza Scream007 (#21) üzenetére


Vagany
őstag

Scream007: twnmos twister pc4000 VS kigmax hardcore pc4000??
melyik a jobb?

Ugyanaz a Hynix D5 -ös chip van mindkettőn és mindkettőn van hűtőborda (amire te gondolsz valszeg a Tyni BGA -s lehet, a T-SOP -ost keresd az bordás), a Kingmax a gyári élettartam gar. miatt jobb választás lehet, főleg ha még olcsóbb is.

[Szerkesztve]

-<[]>- https://mowned.com/vagany

(#23) Alvin_ti4200


Alvin_ti4200
félisten

Van valakinek tapasztalata a 466-os Hardcore modulokkal (512 MB)? 500 Mhz-et viszik feszemeléssel?

(#24) Domy válasza Alvin_ti4200 (#23) üzenetére


Domy
aktív tag

Valszeg viszik, kérdés, hogy milyen beállításokkal, mekkora feszen.... az én 256/500-asaim 500-on kiválóan mennek a 3-4-4-8 helyett 2,5-4-3-6-on, és 520 felett lehet a vége mert alap 2,6V-on is tudja az 500-at... Az a Kingmax Superram ami nálam van 256/433 Ga/Sr-el 2,8V-on megy 466-ot Turbo-n 2,5-3-3-6-al 480-at....

(#25) Domy válasza Domy (#24) üzenetére


Domy
aktív tag

Bár ez a topic már rég elsüllyedt de azért ide is beírom, hogy visszakértem kipróbára a 256-os Kingmax ramjaimat, Hynix D5 van rajtuk, és 590-en 3-4-4-8-al 2,8V-on simán megy!!!

(#26) Alvin_ti4200 válasza Domy (#25) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

:Y

(#27) droid.04 válasza Domy (#25) üzenetére


droid.04
tag

Szép eredmény:)Nem tudod véletlenül,hogy BT vagy CT jelű chipek vannak rajta?

(#28) Domy válasza droid.04 (#27) üzenetére


Domy
aktív tag

Fogalmam sincs, csak annyit néztem hogy D5 a vége... de talán még meg tudom nézni, ha talizok a sráccal...

(#29) Overlocker válasza droid.04 (#27) üzenetére


Overlocker
veterán

Lehet hogy DT-D5:)

(#30) coolrob válasza droid.04 (#27) üzenetére


coolrob
aktív tag

hello droid ment neked mail érdekelhet a x800-ad.:)
küldj lécci telszámot..üdv:coolrob

A legátlátszóbb bolhás szövegek: 1. Mennyit engedsz a feléből? 2. Ez boltban is olcsóbb de azért elviszem ha engedsz belőle kicsit.

(#31) coolrob


coolrob
aktív tag

na droid?:)
nézd már meg a videokari topicod.:B

A legátlátszóbb bolhás szövegek: 1. Mennyit engedsz a feléből? 2. Ez boltban is olcsóbb de azért elviszem ha engedsz belőle kicsit.

(#32) droid.04 válasza Overlocker (#29) üzenetére


droid.04
tag

:)

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Kingmax pc4000 (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.