Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Kinek milyen a desktopja? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-05-02 10:59:34

LOGOUT.hu

Kérek mindenkit, olvassa el figyelmesen ezt a hozzászólást!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18601) 00Bandi00


00Bandi00
csendes tag

Sziasztok!
Nagyon megfogott ez a desktop modding.Még csak ismerkedem a Rainmeterrel és még csak egy desket csináltam,viszont azt szeretném ha valaki segitene abban h h lehet kikapcsoló és ujraindiró gombot késziteni rainmeterrel?

(#18602) IBasterd válasza 00Bandi00 (#18601) üzenetére


IBasterd
tag

Beírod oda, amire kattintva indítanád, hogy:

- kikapcsoláshoz:
LeftMouseUpAction=shutdown.exe -s -t 0

- újraindításhoz:
LeftMouseUpAction=shutdown.exe -r -t 0

(#18603) pocokxx válasza atesz117 (#18600) üzenetére


pocokxx
Közösségépítő

Szerintem így szebb ... De te többet látod, mint én....:D :R
( a névnap is beleférhet, de csak az adott nap; a MA szöveg nélkül , meg esetleg kisebb betűvel.)

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#18604) t0m_ válasza Recon666 (#18503) üzenetére


t0m_
tag

szia,

az email skin és a taskbaron a costum ikonok linkjét elkérhetem?

köszi
t0m

(#18605) 00Bandi00 válasza IBasterd (#18602) üzenetére


00Bandi00
csendes tag

Köszönöm a segitséget, működik

(#18606) Recon666 válasza t0m_ (#18604) üzenetére


Recon666
Közösségépítő

Szia, ebben a skinben lesz benne: [link]

(#18607) bAtt001


bAtt001
addikt

(#18608) 00Bandi00


00Bandi00
csendes tag

Lenne egy olyan kérdésem h rainmeterrel kivitelezhető-e az h az uTorrentet figyelje és kiirja a fel ill. letöltési sebességet?ha igen akkor egy kis utmutató jol jönne

(#18609) vans? válasza 00Bandi00 (#18608) üzenetére


vans?
őstag

[link]

hábm bábm

(#18610) pocokxx


pocokxx
Közösségépítő

Nem kis meló volt....:)) Vélemény..? A mappákra rákattintottam, hogy látszon, hogy néz ki használatban.

[ Szerkesztve ]

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#18611) IBasterd válasza pocokxx (#18610) üzenetére


IBasterd
tag

Amikor megláttam a "Nem kis meló volt" alatt a gyerkőcöt, röhögőgörcsöt kaptam... :D

Tetszik, mondjuk picit finomítanék rajta (mintha a szövegek nem lennének középen).

[ Szerkesztve ]

(#18612) 00Bandi00 válasza vans? (#18609) üzenetére


00Bandi00
csendes tag

sikerült megcsináljam a sajátomat az egyik alapján.kösz a segitséget.

(#18613) Axel pRo válasza Recon666 (#18503) üzenetére


Axel pRo
aktív tag

Szabad a tálcán levő ikonpack nevét?

"Cogito ergo Sum."

(#18614) pocokxx válasza IBasterd (#18611) üzenetére


pocokxx
Közösségépítő

Hát mondom, hogy nagy meló volt...:D
A szöveg valóban nem voltak középen. Javítva....:))

SZERK.:
Azért egy-két kérdés felmerült a készítésnél:
1) Olyat lehet csinálni, hogy ne csak képet, hanem egy komplett metert vagy meterGroup ot jelenítsen meg mondjuk új levél érkezésekor?
2) Ha van egy szöveg (nálam a napi evangélium), ami mindig különböző hosszúságú, akkor meg lehet csinálni, hogy a háttér mindig csak pont akkora legyen, mint a szöveg?

[ Szerkesztve ]

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#18615) 00Bandi00


00Bandi00
csendes tag

valaki véleményezze az első munkámat(még elég kezdetleges)


szerintetek meik a jobb?
tanácsokat kérnék h min változtassak?
még eléggé tudatlan vagyok ebben a témában és jelenleg csak XP-m van és ezt tudtam kihozni belőle

[ Szerkesztve ]

(#18616) Recon666 válasza Axel pRo (#18613) üzenetére


Recon666
Közösségépítő

Parancsolj.

00Bandi00: A változtatást kezd a háttérrel, majd az ikonokkal, és a többi (Start gomb, win7 theme), rainmeter, szerintem a 2-ik asztal jobb.

[ Szerkesztve ]

(#18617) pocokxx válasza 00Bandi00 (#18615) üzenetére


pocokxx
Közösségépítő

Nem lesz ez rossz....:)
Csak egy-két kérdés...Miért ilyen kicsi a felbontás? Miért ilyen nagyok a betűk? Miért kell két dock?

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#18618) 00Bandi00 válasza Recon666 (#18616) üzenetére


00Bandi00
csendes tag

köszönöm a tanácsot de xp alatt h lehet lecserélni a start gombot?

(#18619) 00Bandi00 válasza pocokxx (#18617) üzenetére


00Bandi00
csendes tag

csak 1 dockom van a többi rainmeter

a felbontás pedik azért ilyen kicsi mert 2 monitort használok az egyik elbirna 1600x1200 ast is de a játékok már akadoznak és igyis ha játszom a másik monitoron csúnyán mutat h a háttékép köröl van egy vastag szürke csik.a betűk meg...most ez tetszett de lehet h kicserélem

[ Szerkesztve ]

(#18620) IBasterd válasza 00Bandi00 (#18615) üzenetére


IBasterd
tag

Először is, nem szeretném, ha az jönne le, hogy mindenbe belekötök amit csináltál, nem erről van szó. :) Fogd fel tanácsként.

Az, hogy magadtól írod Rainmeterre a configot számomra dícséretes.

De egyelőre a látványvilág nem túl kifinomult. Elég alacsony felbontáson használsz túl nagy karaktereket. Az elgondolás nem rossz, ami a második desktopot illeti.
Nem azt mondom, hogy minimalizáld, nem kötelező mindenkinek minimáldizájnos desktopokat csinálnia (lásd atesz -> ezúton jelezném felé, hogy ez nekem nagyon tetszik...). Picit az arányosságon mindenképp javíts.

Ha jól látom, középre helyezted a dolgokat a tálcán. Ha nincs ikon kint, feleslegesnek tartom, hogy a futó programok sávjai középen helyezkedjenek el.

Tényleg jó, hogy magadnak csinálod a dolgot, elsőre mindenképpen elfogadható :) (remélem tényleg mint értékelés fogod fel...)

@pocokxx: ha mondjuk azt akarod, hogy kattintásra egy Group-ot jelenítsen meg a Rainmeter, a megjelenítendő Meter-ek mögé biggyessz egy Group=VALAMI paramétert. A lényeg, hogy az összes megjelenítendő Meter mögött ugyanaz legyen. A Show parancs pedig így nézzen ki:

LeftMouseUpAction=!RainmeterShowMeterGroup VALAMI

[ Szerkesztve ]

(#18621) 00Bandi00 válasza IBasterd (#18620) üzenetére


00Bandi00
csendes tag

köszönöm a tanácsokat. nem haragszom meg ha mindenbe beleköttök mivel egy külső szemlélő jobban lát bizonyos dolgokat és ti klasszisokkal jobbak vagytok :R a rainmetert a te irásaid alapján használtam és használom onnan irtam mindent :P ezuton is megköszönném h a tudtod nálkül is segitettél.megpróbálom megfogadni a tanácsaitokat és még finomitok rajta mikor az időm engedi és a kedvem

jah és a többiek desktopja előtt :R nagyon király mindegyik és remélem h én is eljutok erre a szintre 1x

(#18622) atesz117 válasza IBasterd (#18620) üzenetére


atesz117
aktív tag

:R

Samsung Galaxy A34 5G

(#18623) pocokxx válasza IBasterd (#18620) üzenetére


pocokxx
Közösségépítő

Köszi, de nem ezt kérdeztem... :R
IfAboveAction=!Execute [!RainmeterSetVariable Subtitle "."][!RainmeterSetVariable MailState "E-Mail_new"]
IfEqualValue=1

Ezt valahogy át lehet írni úgy, hogy metert jelenítsen meg ne egyetlen képet?

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#18624) IBasterd válasza pocokxx (#18623) üzenetére


IBasterd
tag

Pontosan ezt kérdezted ezek szerint, ezt is írtam le :) Ezt kell kicserélni arra a Group-osra. Csak te nem egér-eseményre akarod aktiváltatni, hanem IfAbove-ra.

IfAboveAction=!Execute [!RainmeterShowMeterGroup "..."][!amit még akarsz.....]

De ha gondolod küldd el a kütyüt, írd le mit szeretnél pontosan, és megcsinálom szívesen. :)

[ Szerkesztve ]

(#18625) pocokxx válasza IBasterd (#18624) üzenetére


pocokxx
Közösségépítő

Köszi, sikerült....:)) /Azt hittem bonyolultabb/
Az asztalomon csináltam meg úgy a gmail-t, hogy ha új levelet kapok lejön a boríték, ahova pl. a mappák ikonja.
Most már csak a változó háttér a kérdés. Olyat lehet csinálni, hgy mindig akkora legyen amekkora a szöveg?

[ Szerkesztve ]

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#18626) pocokxx


pocokxx
Közösségépítő

Egy kicsit átrendeztem... Ezen a képen látszik a gmail is működés közben; meg rákattintottam az előző képen rejtett időjárásra is.

[ Szerkesztve ]

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#18627) IBasterd válasza pocokxx (#18625) üzenetére


IBasterd
tag

Már elkezdtem rajta filózni az első felvetésed után.

Az a baj ezzel szerintem, hogy a Rainmeter a szöveget nem mint objektum kezel. Mármint nyilván objektum, csak nem olyan, mint mondjuk egy alakzat. Szóval nem társít hozzá H, és W értéket.
Ha ez meglenne (vagy megoldható lenne, hogy így vizsgálja), akkor a háttér méretezése már pofonegyszerű matematika. Ugyanis képesek vagyunk a szélesség (W) és magasság (H) értékeket változóként folyamatosan igazíttatni.

Nálam Rainmeterben okosabb emberek hozzászólását várom...

(#18628) Recon666


Recon666
Közösségépítő

Desk:

(#18629) IBasterd válasza Recon666 (#18628) üzenetére


IBasterd
tag

Minyimálová. Lájkovi. :D

(#18630) Recon666 válasza IBasterd (#18629) üzenetére


Recon666
Közösségépítő

Kösz bro' :R

(#18631) Boxi88 válasza pocokxx (#18509) üzenetére


Boxi88
őstag

Nekem ez a két munkád nagyon tetszik, gratulálok hozzájuk! :C

(#18632) pocokxx válasza Boxi88 (#18631) üzenetére


pocokxx
Közösségépítő

Köszönöm az elismerő szavakat... :R :R

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#18633) pocokxx válasza IBasterd (#18627) üzenetére


pocokxx
Közösségépítő

Ha a ClipString be van kapcsolva akkor társít h és w értéket nem? Mármint ott töri meg a sort.

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#18634) IBasterd válasza pocokxx (#18633) üzenetére


IBasterd
tag

Ez így igaz, de azt neked állandóra be kell állítani, mint egy Background metert, hogy lásd végig a szöveget. Szóval nem a szöveg végét figyeli, hanem azt a területet mutatja, amit beállítottál neki.

(#18635) mahatma válasza Boxi88 (#18631) üzenetére


mahatma
aktív tag

Gratulálok! Ezt az írógépest hogy csináltad? Az irodai gépen nagyon jól nézne ki :)

Két hirdetésre jelentkeztem, és mindkét helyen felvettek. Az elsőnek nagyon munkaszaga volt, így a második mellett döntöttem.

(#18636) IBasterd válasza mahatma (#18635) üzenetére


IBasterd
tag

Csak megnézném jobban azt a postot...

(#18631) Boxi88 válasza pocokxx (#18509) üzenetére:

"Nekem ez a két munkád nagyon tetszik, gratulálok hozzájuk!"

[ Szerkesztve ]

(#18637) pocokxx válasza mahatma (#18635) üzenetére


pocokxx
Közösségépítő

Konkrétan mire vagy kíváncsi? Küldjem el a hátteret?

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#18638) 00Bandi00


00Bandi00
csendes tag

Üdv!Lenne egy olyan kérdésem h hogyan lehet kicserélni a start gombot XP alatt vagy eltüntetni a tálcát XP alatt?és rainmeterrel meglehet csinálni azt h készitek egy olyan gombot ami a start gomb feladatát átveheti?

(#18639) mahatma válasza pocokxx (#18637) üzenetére


mahatma
aktív tag

Szia,
azt hittem hogy ez valami letölthető skin, de ha te csináltad, és megosztanád velem, akkor nagyon megköszönném :R

Két hirdetésre jelentkeztem, és mindkét helyen felvettek. Az elsőnek nagyon munkaszaga volt, így a második mellett döntöttem.

(#18640) vans? válasza 00Bandi00 (#18638) üzenetére


vans?
őstag

Objectdockkal lehet eltuntetni a talcat.

hábm bábm

(#18641) 00Bandi00 válasza vans? (#18640) üzenetére


00Bandi00
csendes tag

aham és máshogy nem?nem igazán vagyok oda az objectdockért

[ Szerkesztve ]

(#18642) vans? válasza 00Bandi00 (#18641) üzenetére


vans?
őstag

En sem a spenotert, megis eszem, mert k( )rva eros leszek tole. :D

hábm bábm

(#18643) IBasterd válasza vans? (#18642) üzenetére


IBasterd
tag

Ejjjj ez odasuhintott... :D

(#18644) Boxi88 válasza mahatma (#18635) üzenetére


Boxi88
őstag

Ahogy már írták helyettem, nem én csináltam sajnos, pocokxx kollégát keresd fel, ő az alkotó! ;)

(#18645) t0m_ válasza Recon666 (#18628) üzenetére


t0m_
tag

szia,

a tálca jobb oldalát hogy lehet ilyen szépen kipucolni (dátum, nyelvi eszköztár, ikonok)?
és ha jól látom oda került a lomtárad?

köszi,
t0m

(#18646) atesz117


atesz117
aktív tag

Samsung Galaxy A34 5G

(#18647) t0m_


t0m_
tag

sziasztok,

ha a win7 tálca show desktop gomjára kattintok, akkor a rainmeter skinek közül van ami eltűnik, de van ami ott marad. milyen beállítással lehet ezt befolyásolni?

köszi,
t0m

(#18648) IBasterd válasza t0m_ (#18647) üzenetére


IBasterd
tag

RainBrowser -> Skin Settings -> Front / Back Position: állítsd On Desktop-ra.

Előző kérdésedre: jobbklikk az órára -> Értesítési ikonok testreszabása -> Rendszerikonok engedélyezése és letiltása.

Lomtár a tálcán: [link]

Szerk: a link már nem működik... Tegye közzé az, akinek megvan ^^

[ Szerkesztve ]

(#18649) 00Bandi00 válasza atesz117 (#18646) üzenetére


00Bandi00
csendes tag

szép munka :R

tetszik,főleg a háttérkép :C

[ Szerkesztve ]

(#18650) TotO' válasza IBasterd (#18648) üzenetére


TotO'
aktív tag

lomtár 404es

4a || Neuzer Courier DT

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Kinek milyen a desktopja? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.