Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) H1LTI


H1LTI
csendes tag

Üdv!
az lenne a problémám hogy kb fél éve vásárolt gépem egyszer csak fogja magát és kikapcsol.Vagyis beakad a hang a kép elmegy monitor kikapcsol de a ledek és ventik működnek.Ha csak böngészöben vagyok játszok stb.Konkrétabb eset is van pár napja élményindexet szerettem volna frissíteni végig megy minden direct 3d stb. ,de mikor a windows média dekódolás beállításához vagy mihez ér ugyanúgy kikapcsol vagyis jelentkezik a probléma. Ezt egymás után 4 szer kipróbáltam és hasonlóan azt csinálta.

Gigabyte 880GM-D2H
AMD Phenom II 560
2GB Kingmax Hercules 1600
AMD RadeonHD6850 1GB
500w Chieftec táp

[ Szerkesztve ]

(#2) chey válasza H1LTI (#1) üzenetére


chey
csendes tag

Szia!

Sajnos ilyen processzorok terén nincs tapasztalatom (régebbi gépeim és munkaállomásaim vannak). Azonban ilyen hibát akkor adtak, amikor valami túlmelegedett. Ha a videokártya forrósodik túlságosan, akkor le is kapcsolhatja a monitort a saját védelme érdekében. A hang folytonos ismétlődése ilyenkor természetes. A processzor vagy az északi híd (bár neked olyanod nincs...) túlmelegedése is eredményezett már hasonló jelenséget. Érdemes lenne elindítani egy Memtest86+ -t, ti. ha az kifagy, biztos, hogy a proci vagy a memória a ludas.

Bekapcsolás után 10-15 perccel, terhelés nélkül a processzor hőmérséklete legfeljebb 50 fok lehet. Ha ennél magasabb, akkor szintén baj van. Érdemes ugyanekkor megérinteni a memóriamodulokat illetve a videokártya hűtőbordáját (ha hozzáférhető) SZIGORÚAN AZUTÁN, hogy földelted magad (pl. megfogod mindkét kezeddel a radiátorcsövet ott, ahol nincs rajta festék). Ha bármelyik forró, akkor szintén baj van. Az Everest nem szabadon hozzáférhető, azonban a CPUID termékei (pl. PC Wizard) ugyanazzal a fukcionalitással rendelkeznek, és ingyenesek. Töltsd le és ellenőrizd a hőmérsékleteket.

Üdvözlettel: Dani

(#3) Ndruu


Ndruu
MODERÁTOR

Ha további segítséget szeretnél kapni, akkor keress fel egy gyűjtőtopikot. Topiknyitás előtt használd a keresőt!

Például:
Azonnali kérdések órája
Gép újraindul. Miért?
Mi a baja a gépemnek, ha...

Ezt zárom.

Harrrr!!!!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.