Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) fasyrt


fasyrt
őstag

Sziasztok!

Adott ez a gép:
Microsoft Windows XP Professional
Szervizcsomag 1
Intel Pentium 4E, 3000 MHz (15 x 200) Prescott
ECS 661FX-M (Deluxe) (3 PCI, 1 AGP, 1 CNR, 2 DDR DIMM, Audio, Video, LAN)
SiS 661FX
448 MB (PC3200 DDR SDRAM 1db, 2.5-4-4-5)
SiS 661FX_760_741_M661FX_M760_M741 (64 MB)
SiS 7012 Audio Device
SAMSUNG SP1614C SCSI Disk Device (160 GB, 7200 RPM, Serial-ATA/150)
SAMSUNG DVD-ROM SD-616E (16x/48x DVD-ROM)
Intel(R) PRO/1000 MT Desktop Adapter
CoolerMaster 430w

Ami igen érdekes dolgokat művel. Lefagyott, és kikapcsolt, csak úgy. 2 hete került rá friss win, azóta ''csak'' kikapcsol. Rendesen feltelepült minden, memóriát cseréltünk másik gépből (az továbbra is vígan megy), de kikapcsol. Win install előtt a fagyások és kikapcsolások Coreldraw 12- ben, mentésnél és nyomtatásnál kerültek elő, most win install után 1x kikapcsolt: mentésél. :((( Nagyon tudunk örüni mikor a jó kis munka elvész az örök bitek mezején. :O

Mi lehet a probléma forrása? :F

(#2) Motion_Blur válasza fasyrt (#1) üzenetére


Motion_Blur
félisten

chipset-driver, meg a szükséges szarok fent vannak?

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#3) fasyrt válasza Motion_Blur (#2) üzenetére


fasyrt
őstag

fent.

(#4) Csaba_20_


Csaba_20_
őstag

Tessék elkezdeni hibát keresni. Minimális konfigurációval futtatni a gépet, USB-s eszközöket lehúzni. Eseménynaplóban bejegyzéseket átnézni. Esetlegesen más táppal kipróbálni.

(#5) Egon válasza fasyrt (#1) üzenetére


Egon
nagyúr

Mennyi idős a gép?
Amit megnéznék:
1. Melegedés. Baromi forróság van, a Prescott fűt mint állat. Be van állítva a hőfigyelés a bios-ban? Hány foknál riaszt?
2. Tápegység gond: nem valószínű, mert márkás, tuti tápod van, de láttam már Enermaxot is elromlani. Ki kellene próbálni másik táppal is.
3. Egyéb hardver hiba: proci, ram, alaplap. Memtest86 és Prime95 futtat órákig.
4. Gyanús, hogy nyomtatásnál és mentésnél száll el (ha hardver hiba, akkor valszeg alaplap vagy ram).
5. Vírus: hogy történt az újratelepítés? Volt formázás?
+1: Ha fizetnének érte, se vennék ECS lapot, pláne Intel proci+Sis chipset felállással...

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#6) mikado


mikado
tag

Nem melegszik túl a proci?

A politikusok a javadat akarják. Ne add oda nekik!

(#7) mikado válasza mikado (#6) üzenetére


mikado
tag

Ja, már látom volt ez az ötlet, bocsi

A politikusok a javadat akarják. Ne add oda nekik!

(#8) Parsifal2


Parsifal2
tag

Nalam egyszer volt hasonlo problema.
Bar szemmel lathatolag nem erte el a biosban alapbna beallitott erteket (75C),megis kikapcsolt. Nem gyanakodtam procira, mert a progik szerint 65 fok volt a max. Feljebb vittem 85 fokra, es megszunt a problema.:C
Nem biztos hogy ez a problemad, de probald meg. nekem is prescott csinalta.;)

Masik lehetseges hiba: ki kellene merni tapodat, mert ha csak egy szalon is ingadozik, prescott szeret kikapcsolni:))

[Szerkesztve]

Minden annyit ér amennyit adnak érte......

(#9) giba válasza fasyrt (#1) üzenetére


giba
tag

Szerintem tuti hogy a proci melegszik túl mert a napokban pont ilyenért cseréltem le és is a prescottomat egy amd konfigra és bejött minden álmom... megbízhatóan tudok dolgozni :)

A progikat amik mérik a melegedést akkor figyeld meg ha mondjuk másolsz kódolsz vagy amikor a cpu használatban van hosszabb ideig szerintem a nyomtatás is ilyen de nem biztos mert nincs nyomtatóm... akkor szép lassan 65 fokról fel fog ugrani 76 ra akár még tovább is és behal.

Nekem volt az alaplaphoz valami ami ilyenkor visszavett a proci teljesítményéből és nem makkant meg olyan sűrűn de beízzítottam mellé a szobaventit is a levett házhoz... igy ment de nem az igazi megoldás ...

szerintem a prescott nem valami jó ötlet volt. Meg is bántam meg a pénztárcám is :(


MSI k8 neo4-F, amd x2 4400+ 2200 MHz, 4x 512 MB dual channel, e-VGA 7950 512Mb, Chieftek 450W táp, Casetek 1020 5A ház

(#10) fasyrt válasza Csaba_20_ (#4) üzenetére


fasyrt
őstag

No ez problémás. Abszolút random időközönként kapcsol ki.
Táppróba volt már, de ua.

(#11) fasyrt válasza Egon (#5) üzenetére


fasyrt
őstag

1. Hőfigyelést lelőttem, 1 (vagy 2?) ventit betettem, de ua.
2. Előző hsz.
3. Ram csere volt már, de ua. Alaplaphibára csak úgy jövök rá, hogy már semmi más nem lehet?
4. Ram próba volt már. Itt is alaplap fele kandikálunk.
5. No ezt látod nem tudom. :B
+1: nem én állítottam össze, ne nekem mond, én is félek tőle, ennél már csak az Asrock rosszabb, de abból is van... :(

No látod az életkorát sem tudom. :B

[Szerkesztve]

(#12) Korcsii


Korcsii
őstag

Win reinstall?

Új táp?

(#13) fasyrt válasza Parsifal2 (#8) üzenetére


fasyrt
őstag

Masik lehetseges hiba: ki kellene merni tapodat, mert ha csak egy szalon is ingadozik, prescott szeret kikapcsolni

No az a sok kodegányos gééép, jééézus :DDD

Nem, rendesen tartja a feszeket.

(#14) fasyrt válasza giba (#9) üzenetére


fasyrt
őstag

Légkondis szobában van, mostmár relatíve elfogadható hűtéssel, és a nyomtatás meg a mentés nem olyan megterhelő a procinak :)
Akkor Corel alatt munka közbe fagyna mindig.

(#15) fasyrt válasza Korcsii (#12) üzenetére


fasyrt
őstag

volt

volt

;)

:D

(#16) Parsifal2


Parsifal2
tag

a biztonsagi naplo mit ir i?

Minden annyit ér amennyit adnak érte......

(#17) fasyrt válasza Parsifal2 (#16) üzenetére


fasyrt
őstag

Őt hol tudom megnézni? :B

(#18) Parsifal2 válasza fasyrt (#17) üzenetére


Parsifal2
tag

vezerlopult/felugyeleti eszkozok/esemenynaplo/rendszer
:C

Minden annyit ér amennyit adnak érte......

(#19) shiver


shiver
csendes tag

Sziasztok!

Nem biztos, hogy jo topicba irok, de nem tudom meghatározni a hiba okát.
A Windowsom mostanában furcsaságokat csinál, szükségem lenne egy kis szakértelemre.

24 órája telepitettem fel egy XP SP1-est, aztán gyorsan leszedtem hozzá mindenféle update-et, és felfrissitettem SP2-re. Az első hibaüzenetek tök spontán jöttek, igazából nem is értettem őket, s mivel nem volt látszólag hatásuk nem izgattam magam.Megszoktam hogy a windows egy tökéletlen program.
Telepitgettem a progikat sorban aztán egyszer csak többet nem indult el az IE ( IE has encountered a problem and needs to close.) Azután ezt több progival is eljátszotta, pl outlook, total commander.

Előzmények: SATA-s Maxtor winyom megsült, total KO. Ezutan masik winyomat leformaztam, ra egy uj windows, am ez sokadszorra sem volt működö képes. 1-2 nap alatt eljutott olyan szintre hogy semmilyen progi nem indult, végül már be sem engedett. A mostani jónak tünt am mint feljebb irtam ez is halálán van.
A probléma kapcsán eszembe jutott 2 dolog korábbról, az egyik hogy a DVD irommal nem lehet irni. Olvasni tud, csak irni nem. Mas gepben tökéletesen működik az irás. Másik érdekesség, hogy egyszer elkezdett füstölni egy ellenállás (?) a power, reset, hdd led stb csatlakozok közelében. Gyorsan kikapcsoltam, majd mikor elmult a füst tettem egy próbát, és lám működött. Ez fél éve volt azóta semmi probláma nem volt a lappal, annak ellenére, hogy láthatóan fekete és olvadt az az ellenállás.

Most viszont halmozodnak a problámák, eleinte virusra gyanakodtam, mert kiirt az avast olyanokat, hogy worm: Tenga... de lehet hogy hardware hiba (is) állt elő. Vajon mi okozhatja, hogy a windowsom par nam után teljesen meghal? Memória, alaplap? vagy szoftveres hiba csak?

A gép: Epox 8RDA3+, Barton 2500+, 2x512MB Kingston +256MB Geil DDR RAM, Maxtor 160GB SATA ( ez sült meg), Seagate 120GB IDE. A gép nincs húzva, 1-2 plussz ventivel el van látva, és nyitva van a ház,igy melegedés kizárva szerintem.

Pliiz segitsetek!

(#20) Parsifal2 válasza shiver (#19) üzenetére


Parsifal2
tag

nezz bele a tapba.....
Szerintem kapott az alaplapod tulfeszt..

Minden annyit ér amennyit adnak érte......

(#21) fasyrt


fasyrt
őstag

No köszönöm a segítséget, most elmegyek nyaralni. Még ma, de 10 napig vissza sem jövök. :) Utána ígérem, hogy megosztom veletek a probléma forrását, okulásul.

(#22) fasyrt


fasyrt
őstag

Köszönöm a segítséget, 1 alaplapcserével megoldódott a probléma! :R

(#23) ati103


ati103
csendes tag

Üdv mindenkinek!

Nekem hasonló problémám van csak ugy kikapcsol a gép újra se tudom rakni mert kikapcsol kivettem mindent 1 rammal próbáltam most a vid karira gyanakszom mert fut rendesen venni akarok egy újat de nem tudom hogy tényleg ez a baja.Valaki tud segiteni? Ja amugy 2 napja fujtam ki az egészet.[

(#24) ati103


ati103
csendes tag

Mármint integrált karin fut rendesen a gép nem kapcsol ki.

(#25) zoo8800 válasza ati103 (#24) üzenetére


zoo8800
veterán

Konfigodat beírhatnád. ;)

rip and tear, until it is done

(#26) FireFlyy


FireFlyy
csendes tag

Hello, hasonlo problemaval kuszkodunk haverommal.

A config a kovetkezo : Asus p5b alaplap ( sima p5b )
Asus GF8600gt
Regi Intel 3.00 GHZ ( nem dual core )
2x Crucial Ballistix 1gb ram ( kit )
Coolink 520 W-s tap ( mas geppel is teszteltuk )
Maxtor 250gb sata2 es vinyo

Amiket probaltunk : Leszigetelni az alaplapot a csavarlukaknal mert sokszor elofordult mar velunk hogy valamiert zarlatot csinalt az alaplap a hazzal ( hiaba markas a haz meg mittomen ) probaltuk mas tapegyseggel , mas videokartyaval ( bar biztos nem az a gond ) 1 memoriaval 1 vinyoval ( mert hogy eredetileg ketto van ) mas billentyuvel mas egerrel ( pedig vadiuj mindketto ) teljesen az alaplapra gyankodok mert ha kikapcsolod a tapot elvesziti minden beallitasat a bios ( az elem nem merult le szinte biztos es jol van benne )
minden jol van radugva, a processzor biztos hogy jo es jo a hutes nincs baj vele ellenoriztuk.

Na most a problemai a gepnek: ha belepsz a biosba gyorsan betudod allitani de lehet hogy mar ott kikapcsol , ha exit & save elsz nem mindig kapcsol ki a gep magatol illetve indul ujra hanem befagy a bios kepe manualisan ujrainditod a gepet ( tudom hogy veszelyes de muszaj volt ) es elmenti a bios beallitasokat , uj oprendszer van rajta de ez mellekes mert biosban is kikapcsolt mar ... DE AMIG telepitettem az oprendszert az alatt a fel ora alatt tokeletesen mukodott , elindult a windows felraktuk az osszes fontos drivert ugyebar ASUS instALL opcioval ( hangkartya , chipset, Lan, jmicron ) addig tokeletesen ment es meg ujra is indult bar nem mindig volt kedve ujraindulni ha restartot nyomtunk windows bol hanem neha ujraindult neha befagyott a kep feketen es manualisan kellett neki adni egy loketet , na most miutan feltelepultek a driverek ( 3 sikeres ujrainditas utan ) bejon a windows es 2 perc alatt kikapcsol a gep ( semmilyen hibauzenetet nem ir az esemenynaplo )

Ha ezt megoldja valaki megtapsolom bar ugy erzem az alaplapnak lottek :F

(#27) TheLion001


TheLion001
tag

Sziasztok!

Kikapcsolási problémával küzdök, úgy 4 napja!
Segítsetek légyszi.

AMD 6000+ proci
3G RAM
Alaplapi GeForce 6150 VGA (Legutóbbi Driverrel)
HD3870 volt, de mivel a játékok beálltak, és az everest szerint a GPU dióda alap hőfoka 106 fok volt, így szervízben van. Először erre gyanakodtam.
Asus 650W táp.
Abit NF-M2 nView alaplap
Win XP Pro.
1 cooler az oldallapról fúj be szobalevegőt, 1 a tetején fújja ki, 1 meg hátra.

Hol és mivel kezdjem a hibakeresést?
Win eseménynaplóban semmi.
A PWM hőfok viszont alapon 74 fok.

Kikapcsolás után rögtön visszanyomtam.
A BIOS szerint proci 68 fok
PWM 83 fok
Alaplap 53 fok

Érdekes jelenségek:
A HD3870-hez az új catalyst feltételekor félúton kékhalál.
Mióta kivettem (Délután 3 óra) nem volt a géppel gond.
Most játszottam letöltés közben kb. 20 percet, egy vacak kis Robokill nevű játékkal.
(összesen 9 mega, és csak ablakban tud futni) erre a gép megint kikapcsolt.

Tehetetlennek érzem magam.
Állítólag a PWM hőmérséklete magas. Mindenhol mást írnak róla.
Az egyik PC boltban pl. közölték, hogy elnéztem, mert olyan, hogy PWM nincs. Biztosan RPM akart lenni. :W
Na ennyire azért mégsem vagyok kezdő.

Légyszi, segítsetek. Hogyan kezdjek neki.
(Nincs másik gép, amibe cserélhetném az eszközöket.)

Hálás köszönetem, előre is!!!

[ Szerkesztve ]

(#28) TheLion001


TheLion001
tag

Bocsi, most jut eszembe:

Tegnap több kikapcsolás előtt halk "nínó" szerű hang jött a házból.
Csökkentett módban is lekapcsol, pl. ha telepíteni akartam a VGA drivert, vagy neteztem.

Mégegyszer előre is köszönöm a segítségeket.

(#29) TheLion001


TheLion001
tag

Senki?! :O

(#30) tomcsi23 válasza TheLion001 (#27) üzenetére


tomcsi23
veterán

Szia!

Van olyan, hogy pwm, ez az alaplap feszültség-stabilizátor, ill. környéke. :U
A helyzet az, hogy túlmelegszik ez vagy valami más, és a bios lelövi a powert. Be lehet állítani amúgy, hogy milyen hőmérsékleteknél nínózzon, ill kapcsoljon le.
A fő kérdés, hogy a hőmérséklet valós-e vagy sem. Ezt kézrátéttel lehet leginkább megnézni (óvatosan!), hogy mennyire valós a hő. Ha nem valós, tehát csak épp melegnek érzed a kezeddel, közben meg 80-90 fokot mutat, akkor valami bios/érzékelő dolog lesz. Előfordulhat, hogy egy frissebb bios orvosolja ezt a problémát.
A másik, hogy valós. Hát akkor a hűtéssel kell variálni. Vagy visszavinni az egészet.
Alapon megy amúgy a gép?

[ Szerkesztve ]

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#31) TheLion001 válasza tomcsi23 (#30) üzenetére


TheLion001
tag

Köszönöm, bár még előrébb nem vagyok :(
Kézzel fogva az északi hídon tojást lehet sütni.
Sokan írják, hogy az everest nem mutat megbízható hőfokot.
Hát sajna nálam igen.
Az alaplapi Abit EQ is hajszálra ugyanezen hőfokokat mutatja.
Bios-ból a legfrissebb van fent.
Tisztítás után, alapon 64 fok a PWM.

Hogyan hűtsem? Konkrétan mivel, miként?
Ennyire nem vagyok profi. A neten meg nem találtam az alaplapomra valót, csak tunning vízhűtést, mait én nem tudok házilag megbarkácsolni :(

(#32) tomcsi23 válasza TheLion001 (#31) üzenetére


tomcsi23
veterán

Na várj, mikori a gép? A tisztítás után is csinálja?
Az északi híd azért nem a PWM.
Esetleg hűtő le, megtisztít, majd újrapasztázva vissza.

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#33) Tüzi válasza TheLion001 (#27) üzenetére

Bios szerint a proci 63 fok, akkor előtte simán 80 körül lehetett... Érdemes lenne kiporolni, pasztázni, stb. PWM-nek a 83 meg k.va sok...
Takarítsd ki, abból baj nem lehet (tápból is fújd ki a port)

[ Szerkesztve ]

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#34) TheLion001 válasza Tüzi (#33) üzenetére


TheLion001
tag

Takarítás után:

CPU: 54 fok
SYS: 43 fok
PWM: 63 fok

Szerintem a PWM-nek még ez is magas.
Mivel vagy hogyan hűtsem a hidat?

(#35) TheLion001


TheLion001
tag

...vagy ha a PWM nem a híd, akkor hogyan hűtsem a PWM-et?!
Megvoltam győződve, hogy az északi híd a PWM áramkör hűtője. :B

[ Szerkesztve ]

(#36) Tüzi válasza TheLion001 (#35) üzenetére

A híd a proci alatt helyezkedik (helyezkedett) el, a felső az északi, ami meg a buszok mellett van (PCI, stb) az meg a déli híd (volt).
No. A PWM a tekercselt cucc a proci-foglalat környékén. Tuningos alaplapon mint pl az IC7-max3 külön légcsatornában helyezték el az alaplap tetején, ami a FET-eket (kis fekete lapos tranzisztorok) is hűtötte. Teccikérteni?

60 fok az már tűrhető ha a system 40 körüli.
Még mindig lekapcsol?

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#37) TheLion001 válasza Tüzi (#36) üzenetére


TheLion001
tag

Nem kapcsol le, mert nem terhelet.
Everest stabilitástesztnél 80 fok PWM-nél leállítottam a tesztet. Nem mertem tovább nyomni.
Ez az IC7-max3 tök jó, csak nekem ez nem segít!
Ami forró kézzel az az Abit feliratú csipp bordával, és a belőle kijövő cső ami a mégnagyobb bordába torkollik.

A PWM hőfokot továbbra sem tudom lenyomni.
nekem meg ez az alaplapom.
Itt hol a PWM hűthető lehetőség?

http://www.lejabeach.com/pics2/nf-m2.jpg

[ Szerkesztve ]

(#38) tomcsi23 válasza TheLion001 (#37) üzenetére


tomcsi23
veterán

No, ha jól sejtem, akkor ez a nagyobb borda, ill környéke a veszélyes. Erre van ez a PWM rész is, ahol azt a sok kis tornyot (kondid) látod. Ide kellene ráeszkábálni egy nagy ventit szerintem.

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#39) TheLion001 válasza tomcsi23 (#38) üzenetére


TheLion001
tag

Köszönöm!
Ez már segítség :C
Most szereztem be egy 40*40-es kisventit.
Nemsokára fel lesz rakva a bordára utána írok, ám most kapcsolt ki megint, és nem futott seemi, csak egy fényképet nyitottam meg(!!!)
Indulásnál egyből Bios.
Hőfokok

53
39
56

Akkor most miért indult újra?!
(Egy pici tompa kopp hallattszott a házból)

Ha esetleg az segít neked a hibakeresésben, átküldeném az eseménynapló azon részét. :F

[ Szerkesztve ]

(#40) tomcsi23 válasza TheLion001 (#39) üzenetére


tomcsi23
veterán

(Egy pici tompa kopp hallattszott a házból) hábazz remélem, nem a működő venti esett le. ;]
Amúgy a biosba belépve hogy alakulnak a hőmérsékletek? Mármint, ha ott baszkurálsz.
Megtaláltad ezt a hő-figyelős részt a biosban? Hova vannak állítva? Shutdown temperature vagy mit keress.

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#41) TheLion001 válasza tomcsi23 (#40) üzenetére


TheLion001
tag

A kopp-ra nem lett megoldás.
Tisztítva, átnézve.
A ram rosszul volt bent.
Single chanel 64-bit-et írt.
Meg lett cserélve, és már Dual chanel 128-bit.
Így takarítás, és az általad ajánlott kis venti felszerelése után a hőfokok:

Bios: Win: 100-os terhelés, 10 perc után:

CPU: 39 39 55
SYS: 28 31 32
PWM: 41 49 66

A PWM még lassan, de emelkedett volna, sztem. csak 10 perc után leállítottam.
Kikapcsolást, ez alatt a pár óra alatt még nem tapasztaltam.
Innentől kezdve, ha megint kikapcsol, mit tegyek?

[ Szerkesztve ]

(#42) TheLion001


TheLion001
tag

Ja és a leállási hőfok 90.
(Shutdown temperature a BIOS-ban.)

(#43) tomcsi23 válasza TheLion001 (#41) üzenetére


tomcsi23
veterán

Mondjuk nem kis, hanem nagy ventit ajánlottam, ami kicsit levegőzteti a kondik környékét is, de sebaj. :B
Eddig a 90 fokos lekapcsolási hőt simán elérhette. Tehát ez lehet egy válasz a "random" kikapcsolásokra. Ha ez a 66 fok terhelve ennyi, akkor az már mindenképp barátibb. :B
Igazából úgy kéne, hogy megy a teszt, s figyeled a hőt, meddig megy fel. De ne 10 percre, nyugodtan hagyjad dolgozni 1-2 órát is.

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#44) TheLion001 válasza tomcsi23 (#43) üzenetére


TheLion001
tag

Akkor ezt az 1 órás tesztet megnézem, bár tegnap elővettem a Doom 3-at ,kicsit vacakolni. Az alaplapi VGA miatt levettem gyenge minnőségre. Kb. fél órát játszottam, de a PWM nem ment 54 fölé.

Azért vettem a kisventit, mert chip-hűtőnek írták, és a borda is 40*40-es. Nagyobb be sem férne, meg rögzíteni sem tudnám.
Ajánlottak egy Zalman bordát, de nem igazán venném le a gyári bordákat.
Attól azért már f*sok :B

(Az számíthat, hogy 3 év alatt nem volt kikapcsolva, csak párszor újraindítva?
Jah, meg a takarításnál)

[ Szerkesztve ]

(#45) tomcsi23 válasza TheLion001 (#44) üzenetére


tomcsi23
veterán

Akkor maradjon így. Van esetleg változás?

A 3 év egyhuzamban - hát mondhatnám, hogy nem számít, de az alkatrészek használva jobban öregszenek. Kondik, miegymásra fokozottan igaz. Ettől még sokáig jó lehet. Ám ez a melegedésre nem igazán van hatással szvsz. Viszont a gyári bordákat leszedhetnéd, meg újrapasztázhatnád, 3 év menet annak már sok. Ha parázol tőle (s a ventivel nem problémázik), akkor hagyd így.

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#46) TheLion001 válasza tomcsi23 (#45) üzenetére


TheLion001
tag

A tesztre még nem volt időm.
Rád hallgatok, és nem bántom a gyári bordát, csak ha netán kritikussá kezdene válni a hőfok.
Egyenlőre nem tapasztalok semmit.
Hétfőn megyek a VGA-ért a szervízbe, és ha beraktam tesztelek.

Köszönök minden segítséget.
Ne úgy legyen de írok, ha van valami.

Kellemes ünnepeket neked Tomcsi23, és az egész családodnak, haveri körödnek!!!

(#47) TheLion001 válasza tomcsi23 (#45) üzenetére


TheLion001
tag

A tesztre még nem volt időm.
Rád hallgatok, és nem bántom a gyári bordát, csak ha netán kritikussá kezdene válni a hőfok.
Egyenlőre nem tapasztalok semmit.
Hétfőn megyek a VGA-ért a szervízbe, és ha beraktam tesztelek.

Köszönök minden segítséget.
Ne úgy legyen de írok, ha van valami.

Kellemes ünnepeket neked Tomcsi23, és az egész családodnak, haveri körödnek!!!

(#48) tomcsi23 válasza TheLion001 (#47) üzenetére


tomcsi23
veterán

Hali!

Nyugodtan írd csak be azt is, ha rendben lesz a teszt. :K
Amúgy szívesen segítünk, ha tudunk.

Neked is kellemes ünnepeket! ;)

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#49) Tüzi válasza Tüzi (#36) üzenetére

nem tudom miért kevertem össze a kettőt, utólag is elnézést.

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#50) TheLion001 válasza Tüzi (#49) üzenetére


TheLion001
tag

Semmi gond, én még ennyire sem értek hozzá, ám valami gond még mindíg van.
Tegnap, nem hirtelen hangos leállás volt, hanem szép csendben újraindult a gép.
A Word volt nyitva, az internet (Firefox), meg a paint-el szerkesztettem.
Rögtön néztem Bios hőfokot, de a legmagasabb, most is a PWM volt 63 fok, ami talán nem túl magas. Mit tegyek?
A VGA kártya nem lehet a hibás, mert még vissza se tettem.
Az is érdekes, hogyha pa firefoxban (3.5.6) az sg.hu-n nyitok meg több fület, és baromira le is lassítja a gépet. 30-40%-on megy a procihasználat.
Most csak írok magamnak fotókat lemezre. A Proci 6-8%-on mozog, mégis a gépházon lévő munka led, folyamatosan világít, mitha agyon lenne terhelve.
Mi a fészkes fr*ncot tegyek?!
Lefuttatam féregre, vírusra:
Counterspy, Powersuit, malware bytes, Avast.
Semmi.
Nyomtam egy security Task Managert, hogy átnézze a futó folyamatokat, és eszméletlen milyen hülyeségeket dobott ki! A Legveszélyesebbnek ítélt folyamat, a billentyűzet gyári drivere! Második helyen a firefox Flashgot-ja áll! (Mozilla oldaláról)!!!
Valami tippetek van még? Ram lehet? Proci? Szoftver?!

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.