Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Robaj


Robaj
addikt

Van egy ACORP típusú tápom és az lenne a kérdésem, hogy milyen??? 300W-OS
Szar, átlagos, vagy esetleg jó? Valami ismeret róla? Nincs kedvem neten keresni (nincs rá időm), szal jó lenne, ha segítenétek! THX!

(#2) faster válasza Robaj (#1) üzenetére


faster
nagyúr

Nekem is van egy ilyenem. Acorp sem gyárt tápot, megveszi a legolcsóbbat és felcímkézi. Az enyém 3 éves, eddig nem volt baj vele, bár sosem járattam határterhelésen.

(#3) bitmad válasza Robaj (#1) üzenetére


bitmad
aktív tag

Az enyém 2 éves, és a konfigomat elhajtja (proci és vga húzva van). Eddig még baj nem volt vele. Viszont, majd a későbbi gépembe Enermaxot veszek.:D
De majd jönnek olyanok is, akiknek elvitte egy-két dolgát a táp.:(

(#4) Robaj


Robaj
addikt

Nekem csak 1 éve van és arra lennék kíváncsi, hogy meddig fogja bírni, mennyi a teljesítménye, fogyasztása, mennyire bírja az áramingadozásokat???

(#5) Alvin_ti4200 válasza Robaj (#1) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Nekem is volt 300-as Acorp tápom, elvitt egy komolyabb AthlonXP-s gépet, de annál többre nem nagyon ajánlott.

(#6) Robaj válasza Alvin_ti4200 (#5) üzenetére


Robaj
addikt

Belemegy egy radeon 9800pro? Csak me lehet később azt veszek...

(#7) Balinov


Balinov
félisten

Üdv Robaj,

Acorp tápokról elég sok pro-és-kontra hangozott (hangzik) el itt a PH!. Nekem volt szerencsém egy 300W-os tápegységgel. 2001-be a durcis konfigomhoz ezt adták.
Akkor a következőket hajtotta meg. duron750@850,1db 256-os SD,1cd-rw,1dvd-rom,1 majd fél év mulva még 1 hdd,házhűtő, aktív hűtésű Abit gf2,majd GF4mx440se, 15'' highscreen digitális monitor (tápról kapta a szuflát),usb-s modem,printer,gémpad, AWE64Gold, onboard erősítővel. Mindezt a legnagyobb rendben. Címke tanulsága szerint 2001.júniusi gyártásu volt. Mostani konfigomat is ez hajtotta, (lásd aláírásom),a váltás oka annyi volt,hogy jó árom el tudtam adni és mégjobb áron tudtam venni egy pfc-s codegent...

Balinov

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#8) faster válasza Robaj (#6) üzenetére


faster
nagyúr

Nekem is 9800Pro-t hajt.

(#9) neduddki


neduddki
nagyúr

HI!

A 200/23x-esek azok tobbnyire varganekent remlenek... szepmagr martrica es felirat vot rajtuk...

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#10) Chyga válasza Robaj (#1) üzenetére


Chyga
csendes tag

Hi! Az Acorp és a Vargánés tápok közül elég sok ''megszaladt'' ez azt jelenti, hogy bekapcsoláskor nem áll meg +5 és a többi feszen, hanem sokkal nagyobb fesz jön ki belölle. Általában ilyenkor az egész gépet hazavágja.:F Megoldás a MAXX Számítógépvédő áramkör. :))

"Amég nem áll lángokban, csak software hiba lehet!"

(#11) mr_ricsi válasza Robaj (#1) üzenetére


mr_ricsi
veterán

Az átlagos Acorp egy picit rosszabb, mint egy átlag Codegen.

Maxx tápvédő nélkül használni tisztára ''orosz rulett''.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#12) Amigo78 válasza Robaj (#1) üzenetére


Amigo78
senior tag

lol

(#13) faster válasza mr_ricsi (#11) üzenetére


faster
nagyúr

Te ismered ezt a Maxx-ot? Ez valami bonyolult áramkör, vagy valami Zener diódás megoldás?

(#14) umiki válasza Robaj (#1) üzenetére


umiki
tag

Nekem is ilyesmi volt (még az is lehet, hogy 2XXW-os volt). Lecseréltem egy Chieftect-re, mert azt mondták, hogy hazavághatja a gépem. Mindenesetre két-három év alatt nem volt vele semmi gond. (egyébként nem volt hangosabb, mint a Chieftec, és érdekes módon kevésbé melegedett - na senki ne értse félre, azért a Chieftec-cel nyugodtabb vagyok :) )

(#15) marcee


marcee
addikt

Mostanában akartam összerakni egy olcsó gépet használt alaktrészekből. Volt elfekvőben egy Acorp 250W-os tápom, gondoltam kipróbálom. Azzal próbáltam csökkenteni a veszélyte, hogy elsőre csak a legszükségesebb dolgokat kötöttem rá. Asus A7V266-E, 1800+, 256MB, TNT1. Nem indult el, meg sem mukkant a rendszer. Mint utóbb kiderült a lap belehalt a próbába. :((

\m/

(#16) mr_ricsi válasza faster (#13) üzenetére


mr_ricsi
veterán

''Ez valami bonyolult áramkör, vagy valami Zener diódás megoldás?''
2 db tirisztor van benne, és néhány passzív alkatrész.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.