Hirdetés

2024. június 2., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) Szeleya válasza nubreed (#16) üzenetére


Szeleya
tag

Nem leszel népszerűtlen. Teljesen egyetértek veled. Olyan emberek vesznek fel a mai napig hitelt műszaki dolgokra, akiknek a napi megélhetés sem mindig adott....
Az a baj, hogy sokan azt gondolják, hogy az nekik ,,jár".... Hát nem, nem jár. Èn elhiszem hogy rohadtul szeretnének egy iPhone 14et, de ha nem tudod a számlák kifizetèse után, miután mindent kifizettèl, ami a kènyelmes megèlhetèshez kell megvenni egy összegben az adott műszaki cikket, akkor ne vedd meg. A ,,nekem az jár" ès a szeretnèm között óriási a különbség. (Itt persze nem rád gondoltam, csak így könnyebben átmegy a vèlemènyem)

(#52) Trailblazer válasza zetor2000 (#50) üzenetére


Trailblazer
addikt

Az utálkozás itt a FHD 27" ellen ment, én megvédtem, mert az én curved Dell-em jól fest ebben a felbontásban és méretben. Ez volt 80k körül, ha jól rémlik.

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#53) pusszycat válasza Szeleya (#51) üzenetére


pusszycat
nagyúr

Ha vesz egy iPhone 14-et részletre és igy nem jut cigire akkor tiszta haszon. :) (nem jár kurv. nem iszik, gyalog jár, stb.)

[ Szerkesztve ]

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat [175cm/104kg.]

(#54) GoodSpeed válasza Szeleya (#51) üzenetére


GoodSpeed
addikt
LOGOUT blog (1)

Ismertem a 90'-es években olyan jól menő könyvelőt, aki meg tudta volna venni a Suzukit egy összegben is, mégis hitelre vette.

Aztán van másik dolog. Amit mondasz az egyébként igaz, de fogyasztói társadalomban élünk. Sok ISP így láncolja magához az ügyfeleit 2 évre. Jól jár az ISP 2 évig fixyen van egy ügyfele, jól jár a gyártó, mert eladott egy iPhone-t, jól jár az ügyfél (abban a pillanatban, mikor még nincs kint az újabb modell), mert kapott egy iPhone-t, amit nem tudott volna megvenni egy összegben, így meg kinyögi. Igen, nyilván az utóbbi járt legkevésbé jól, mert két év múlva még mindig ezt nyögi és kint lesz az iPhone 16 -is, az övé meg már a 15-nél elavult.

De ha úgy járnának el ezek az emberek ahogyan írod akkor: rosszul járna az ISP, mert emberünk bármikor dobbanthatna (feltéve, hogy nincs hűsége ugye :D, meg mondjuk van alternatív, előnyösebb szolgáltató), rosszul járna a gyártó is, mert elég érezhető veszteség lenne százalékokban mérve... emberünknek meg sosem lenne iPhone-ja, hogy jó lenne e ez neki, vagy sem az tőle is függ. Nekem pl iPad-em volt, iPhone-om meg sosem, iPad is azért mert 2018-ban azt tartottam a legjobb ár/érték arányúnak, tekintve, hogy a 120K-s Huawei Medipad M3 8.4 (Premium kiadás), megjelent az Android 6.0-val, kapott egy Android 7.0-t és azzal le is zárta a gyártó a támogatását. Soha többet Huaweit felkiáltás mellett váltottam Apple-re.

be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

(#55) antikomcsi válasza Szeleya (#51) üzenetére


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog

Na ez az, és hány olyan embert láttam, aki a törlesztő mellé a telefonnál, még egy jó kis csomagot is kap, mert ugye azzal volt akciós(abb). És büszkén mondják, hogy ez nagyon fasza, mert ingyen beszélnek bárkivel.
Ilyenkor kérdezni szoktam, hogy mennyiért beszélsz ingyen?
Törlesztő és előfizetés 25-30 ezer.
Aztán mondom, hogy jó neki, mert én nem tudok ingyen beszélni, nekem minden hónapban fizetnem kell érte 6-7 ezer forintot.
Aztán nem tudnak felhívni, mert kimenő hívás tiltásuk van, meg basztatja őket a szolgáltató, meg fizessenek, mert kikapcsolják a számot, meg hasonlók. Amúgy mindenki hibája, csak az övék nem.

(#56) GoodSpeed válasza antikomcsi (#55) üzenetére


GoodSpeed
addikt
LOGOUT blog (1)

"Törlesztő és előfizetés 25-30 ezer."

Egy iPhone-nál csak a törlesztő több mint 25 rugó:

Igaz nagyjából annál az összeállításnál a törlesztő megugrik a tarifa meg lecsökken :D

be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

(#57) nubreed válasza antikomcsi (#55) üzenetére


nubreed
veterán

Ezt én is ismerem. :D Tényleg így van ahogy mondod. Arról meg már ne is beszéljünk, hogy a netes üzenetküldő alkalmazások legtöbbje nem fogyasztja az adat keretedet az ott indított hívásokkal sem egy csomó, akár az olcsóbb díjcsomagoknál is, tehát az "ingyen" telefonálás havi pár ezer ft-ból kihozható és még se kell érte leszurkolni mondjuk havi 20-at. Ha meg wifi-s helyen vagy, nincs is miről beszélni. Dehát ugye a pénzügyi tudatosság még mindig nem opció nagyon sok embernél.

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#58) GoodSpeed


GoodSpeed
addikt
LOGOUT blog (1)

Régen Telekomnál volt egy érdekes konstrukció. Olyan 10 éve... szóval fizettél havonta 22K körüli összeget... ezért a pénzért megkaptad a legújabb iPhone-t, de az iPhone nem lett a tiéd, amint kijött az újabb iPhone széria, és nem mondtad le ezt az előfizetést, akkor automatikusan frissíthettél a legújabbra. Így mindig megvolt a legújabb iPhone-od, és a garanciád is folyamatos volt... cserébe nem lett sosem tied a készülék :D

Szerk: 5 éve : https://szifon.com/2017/10/01/telekom-legyen-evente-uj-iphone-od/

[ Szerkesztve ]

be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

(#59) simonzé válasza Márton (#35) üzenetére


simonzé
addikt

Most vettem 30-ért egy 1 éves, 27 collos FHD-s HP monitort a 24 collos 4k-s mellé. Most vadaszom még egy ugyanilyen 27-es Hp-ra, mert nagyon bejön a képe. A 24-es 4k-sat 2 nap alatt adtam el 80-ert...
Ha nem vagy sznob, akkor a minőségi 27-es fhd-set ajanlom. Szerencsere romlik a látásom, a 4k-t megtartom az 50 collos tv-nél.

Kozben a 6,7 collos mobilom 4k-t tud... Nem volt belőle fhd-s :P

[ Szerkesztve ]

I don't fit in. I fit out.

(#60) pengwin válasza Márton (#35) üzenetére


pengwin
addikt

Ha egy 1440p monitort 1080p-ben hajtasz, akkor a képminőség tipikusan sokkal rosszabb lesz, mint egy azonos méretű natívan 1080p-s kijelzőé. Nem skálázódik jól. Sokkal jobban jársz alacsonyabbra vett grafikai beállításokkal.

Én egy 31.5"-es 1440p monitort használok (gyakorlatilag egy 24"-es 1080p képminősége, csak nagyobb), 27"-en már sok alkalmazásnál nekem probléma lenne a skálázással, mert van, amelyik még mindig szétesik tőle.

Üdv, pengwin

(#61) simonzé válasza antikomcsi (#55) üzenetére


simonzé
addikt

Anno amikor még volt olyan, hogy analóg fotózás, a Sootersnel volt film elohivas akció. 24 kockas film elohivasa 999 ft, ajándék filmmel 1299 ft.

AJÁNDÉK filmmel...

I don't fit in. I fit out.

(#62) talmam


talmam
tag

borzasztóak ezek az árak :Y engem a szék érdekelt de 5 perc googlizás után már spóroltam rajta 10K-t az oázisban :D [link] és ott nem akciós úgylátom

(#63) Márton válasza pengwin (#60) üzenetére


Márton
nagyúr

köszi, itt van előttem egy éve :))

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#64) Szeleya válasza GoodSpeed (#54) üzenetére


Szeleya
tag

Èrtem amit mondasz. Pl tökre megèrtem azt, aki lízingel autót (vagy rèszletre veszi). Nem egy ilyennel találkoztam èn is. Euróban kapták a fizut. Úgy voltak vele, hogy hülye lesz most kifizetni 20000 eurót (330as árfolyamon) amikor 200 euró a törlesztő. Az infláció ès az árfolyam romlás miatt, ha most beváltja az eurót, az 6,6m. A teljes futamidő végén meg kifizet 8millát összesen. Ha meg kèsöbb váltja be, akkor kap 8,6ot az euróèrt. Ez tök èrthető. (Èn is így vennèk autót, hiába tudnám kifizetni egyben) Egy NPV/IRR számítás jó kiindulási pont.
Az előfizetèseket is megèrtem (bár èn nem vagyok a híve). Èn azokról az emberekről beszèlek, akik 3an-4en laknak egy szobában (2 felnőtt, 2gyerek). A gyerekek lábáról leszakad a cipő. Szar fizetèst kapnak (sajnos láttam nem egy bankszámla kivonatot), de kell az iPhone. Nem azokról beszélek akik rèszletre veszik, hanem azokról akik a rèszleteket se tudják hónap elejèn kinyögni. (Ha kerestek ketten 300.000ft-t, el kell tartanod 2gyereket, akkor sajnálom, de ne az 500.000fts telefonokat nèzegesd.)
Hasonló a helyzet az autók esetében. Elhiszem, hogy nagyon jó a Csillag,4karika,vese. De ha nem tudod feltartani, akkor nem való neked.

(#65) antikomcsi válasza Szeleya (#64) üzenetére


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog

Pontosan.

És az autónál az is baj, hogy fel sem fogja, hogy az még a legkönnyebb, hogy megvegye az autót. Aztán mikor negyedik, ötödik tulajként el kell vinni azt a 15-20 éves bömbit a szervizbe, és ki kéne perkálni az autó értékét, vagy többet, akkor néz mint Rozi a moziban. Az autó meg használathatatlanul rohad majd az udvarban, menni nem lehet vele sehova, de legalább a törlesztőt fizetni kell továbbra is.

(#66) pusszycat válasza antikomcsi (#65) üzenetére


pusszycat
nagyúr

A húgom vett egy használt vw, kigyúlt a motor égő rá egy évre, elvitte szervizbe, hát szét kell szedni a motort plusz a javítás, alkatrész lesz vagy 400 e ft. jó hát elhozta és eladta egy autó villamoság szerelőnek aki egy 10e ft. tekercset kicserélt benne és ennyi baja volt. Szóval nem mindegy hova viszed szereltetni főleg ha nő vagy mert úgy átb@nak hogy a fal adja a másikat. :(

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat [175cm/104kg.]

(#67) koby11h válasza antikomcsi (#65) üzenetére


koby11h
aktív tag

Pontosan! Egyik volt tanárom mondta régen, hogy mindenből olyat vegyünk, hogy ha másnap tönkremegy, akkor tudjuk pótolni. A takaró meg a nyújtózkodás...

"C3PO egyetlen igazi hibája, hogy választékosan fejezte ki magát a sok bugris között..."

(#68) Szeleya válasza antikomcsi (#65) üzenetére


Szeleya
tag

Az a baj, hogy sokan nem ismerik fel a saját igènyeiket.
Pl mostanában lesz esedèkes nálam egy második autó beszerzèse. (Egy városi futkosó már van, az páromhoz kerül anyataxinak. Èn meg veszek 40.000km re valami pályázósat)
Vehetnèk 9millióèrt is, de tisztában vagyok vele, hogy számomra mi a fontos, mire van szükségem, így szerintem a harmada lesz elköltve. Megint mások meg megveszik a sokèves prèmiumot hitelre úgy ,hogy még az átírás költségeit is a hitel fedezi. Induló szervíz természetesen sosem lesz elvégezve. Aztán késnek, hogy mennyibe kerül fenntartani. (Csináltam személyi kölcsönöket, ahol váltó felújítás, vagy motorcsere volt a cél) láttam olyan A6ot, ahol 148.000km-el lett megvève, 227.000eladva (nem tudta fenntartani), de olajcsere sosem volt... (Néha rátöltött) Emberünknek ott lett elege, amikor gumit kellet volna venni.

(#69) GoodSpeed válasza koby11h (#67) üzenetére


GoodSpeed
addikt
LOGOUT blog (1)

Bölcs tanács, én azt szoktam csinálni, hogy általában márkás dolgokat vásárolok, hosszú garanciális idővel, ha beválik, garanciát is hosszabbítok rá. Mondjuk utóbbi egy mosógépnél, szárítógépnél jól jön. Egy routernél már nem lenne igazán bölcs, hiszen a 60K-s routerem is már gyönyörűen avul el. Már nemcsak WiFi 6 AX van, hanem Wifi 6E és jön a WiFi 7 is...Tavaly váltottam PC-ről laptopra, és az 5 éves VGA-m drágábban ment el mint amennyiért vásároltam 2016-ban... a CPU meg 15K-t vesztett az értékéből ... de ehhez kellett a globális chiphiány, és a bányászláz.

be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

(#70) Márton válasza GoodSpeed (#69) üzenetére


Márton
nagyúr

most járjuk a köröket, sok mosógépnél a vásárláskor kell eldönteni a plust garit..

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#71) GoodSpeed válasza Márton (#70) üzenetére


GoodSpeed
addikt
LOGOUT blog (1)

eMAG-ról szoktam vásárolni, és ott a garancia letelte előtt is van mód a hosszabbításra :K

be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

(#72) Márton válasza GoodSpeed (#71) üzenetére


Márton
nagyúr

igen, mindenhol másképp van, mert általában ezt már nem a gyár adja, hanem külön biztosítóval szerződsz.

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#73) Sirus86 válasza Márton (#72) üzenetére


Sirus86
tag
LOGOUT blog

A gyári garancián kívüli általában mindig nyögenyelős lesz. Magyarországon és másutt is hasonlóak a tapasztalataim. Olyan gépet érdemes venni, amihez van alaktrész is. (nálam pl. Aeg/Electrolux széria pont ezért jött szóba.) Illetve hülyeségnek tűnhet, de pl. egy Bauknecht/Whirpool gagyi műanyag rezgéscsillapítót gyárt vas csapágyakkal, amit te nem fogsz javítani, más márka meg nem. Nameg a gép súlya! Viccnek tűnhet, de nem az. Abban tényleg van "anyag". Eddigi Bauknecht gépeim mind 2 év után szétrázták magukat, az AEG szériák meg már régebben mennek. Az egyik 50kg volt, a másik 70kg. Nameg az ajtó zsanérja: Műanyag v fém. A műanyag ugye elöregszik... És még sorolhatnám.

És mondá az Úr: És legyen immáron a kocka, tetraéder!

(#74) Márton válasza Sirus86 (#73) üzenetére


Márton
nagyúr

Gorenje-ről mi a véleményed?

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#75) GoodSpeed válasza Márton (#72) üzenetére


GoodSpeed
addikt
LOGOUT blog (1)

Amúgy még márkán belül sem lehet garanciát hosszabbítani minden esetben. Monitorra minden további nélkül, de routerre :D

be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

(#76) Sirus86 válasza Márton (#74) üzenetére


Sirus86
tag
LOGOUT blog

Nem ismerem, de első blikkre a német oldalakon van alkatrészellátás, ami jó! Amúgy meg kínai lett.(wiki) Franc se tudja, nem vagyok mosógépszaki, csak 10kg-os mosógép felhasználó expat :D Én nem venném. Maradnék az AEG, LG, Electrolux, Bosch környékén. A családunkban van több naggyerekes család, ott mindenkinek AEG csoport van, és ott kevesebb a szívás. Más, másra szavaz. De a zsanértokat nézd meg az ajtóknál a legtöbb Gorenjénél.. Műanyag...

És mondá az Úr: És legyen immáron a kocka, tetraéder!

(#77) Phülöp válasza pusszycat (#6) üzenetére


Phülöp
addikt

Mikor volt egy könyv 1000 Ft?

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#78) pusszycat válasza Phülöp (#77) üzenetére


pusszycat
nagyúr

Miért mennyi? Meg persze könyve válogatja.

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat [175cm/104kg.]

(#79) Astroboy válasza Phülöp (#77) üzenetére


Astroboy
őstag

'90 években. :DDD

(#80) patrik9911 válasza Phülöp (#77) üzenetére


patrik9911
újonc

Az antikvár vicc könyvek most is annyiba kerülnek :DDD

(#81) ceia


ceia
őstag

+1 Egy nagyobb, de csak fhd felbontású monitor jó jön a rosszabbul látóknak, mi éppen hogy akarjuk látni a pixeleket :K
De nekem a grafikában is tetszik, hogy pixeles, vagyis "számítógépes".

        it's more fun to compute

(#82) M@cika válasza Pikari (#25) üzenetére


M@cika
őstag

Én is általában március körül veszem a "diszkontban" 2000 Ft/kg áron a most 10000/kg-ért árult szaloncukrokat (szamos, stolwerk, és egyéb kézművesek)

Nasit a kis fehér medvének!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.