Hirdetés

2024. szeptember 12., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) <Adamsky>


<Adamsky>
nagyúr

" ... a Fenix E a képek alapján az Elevate 5-ös érzékelő helyett a régebbi, 4-es változatot kínálja majd ... "
Gratulálok a Garmin marketingeseinek, vagy azoknak akik ezt a "bölcs" döntést meghozták. :W
Ami eddig csak sejtettem, most már bizonyosságot nyer: a MIP kijelző, ami miatt – legalábbis az elején – sokan (köztük én is) választották a márkát, lassan, de biztosan ki akarják nyírni. 🤬

(#2) HKorn válasza <Adamsky> (#1) üzenetére


HKorn
addikt

Igen, ez lesz, MiP lassan kikopik. Mondjuk engem az is bosszant, hogy miért nem lehet a Fenix E-be is Elevate 5-öt tenni?

Jelenleg egy MiP-es Garmint használok, de ha most váltanék, akkor FR 965-re váltanék. Korábban használtam már AMOLED kijelzős órát, azzal se volt gond.

[ Szerkesztve ]

Run&Ride

(#3) <Adamsky> válasza HKorn (#2) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

Engem az dühít, hogy nem akarják / merik versenyeztetni a két kijelzőtípust. Ugyanúgy, ahogy a telefonoknál, most a Garmin az óráinál is meglépi azt, hogy egyéb szolgáltatások / fícsörök kihagyásával, ill. megváltoztatásával próbál kedvezni az általa favorizált megoldásnak. Azt a marketingest verném legelőször pofán, aki ki meri jelenteni, hogy azért kell Elevate 4 az E-be, mert kell egy "olcsó" Fenix. Ja, olcsó ...
... aki ezen a szinten nézelődik, annál már nem lenne tétel ha 4-es helyett 5-ös kerülne bele.

" ... akkor FR 965-re váltanék." – én viszont kb. semmi pénzért. De, nincs is ezzel gond! Ahogy azt már milliószor kitárgyaltuk az okosórás topic-ban, senki sem (én legalábbis biztosan) akarja meggyőzni a másik oldalt, hogy az bizony az egyetlen jó megoldás. Mert perpillanat ilyen tényleg nincs. Felhasználási profilok vannak, és preferenciák. Utóbbiaktól függően pedig elég erős különbség van – és lesz is jó eséllyel mindig is – a két technológia között. Ezért kellene – azonos "körítés" mellett (!) – megtartani mindkettőt. Szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#4) HThomas válasza <Adamsky> (#1) üzenetére


HThomas
senior tag

Ez nagyon sajnálatos, ha valóban így lesz...

Egyébként kíváncsi lennék, hogy a Fenix 7 vs Epix 2 eladások hogyan alakultak.

[ Szerkesztve ]

(#5) _csocso_


_csocso_
senior tag

Miben fog különbözni akkor a Fenix 8 a 7 pro tól? Ugyanaz az érzékelő lesz benne, kap esetleg új processzort, ill. a kijelzőt? ( Nyilván megjelenéskor kiderül. )

https://www.youtube.com/watch?v=teRMe7DA1Lk -ha vki még nem látta volna

(#6) HKorn válasza _csocso_ (#5) üzenetére


HKorn
addikt

Főleg a kijelzőben, most a Fenix 8 lesz az Epix utódja. De amúgy biztos, hogy megjelenéskor lesznek új feature-ök benne, amit a 7 Pro nem fog tudni, majd csak később esetleg egy frissítéssel.

[ Szerkesztve ]

Run&Ride

(#7) prolad


prolad
addikt

Ha nincs új szenzor és a kijelző OLED lesz, akkor el is intézte a Garmin, hogy egy kicsit se izgasson a 8-as széria a 7X pro mellett. Azért remélem ez nem azt jelenti, hogy a MIP kijelzőt dobják vagy xsak az olcsóbb cuccokban lesz (esetleg a lényegesen dragabb Enduroban ami többet nem igazán ad).

(#8) Kronk


Kronk
őstag

amennyire tudom, megkapja a venu3-bol mar ismert bt kihangositot, tehat az oran is lehet telefonalni

http://totesz.myminicity.com/

(#9) PirosHello válasza Kronk (#8) üzenetére


PirosHello
senior tag

BT telefonálásra már a Venu 2 plus is képes volt. :R

"Soha ne mondd, hogy tudsz ultizni, maximum ismered a játék szabályait..."

(#10) <Adamsky> válasza HKorn (#6) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

" ... a Fenix 8 lesz az Epix utódja ... " – ez már eleve egy marhaság. Mármint ha ők ezt így gondolták. És, igen, ahogy itt többen is írták, – némi képzavarral élve – egymásra, és "keresztbe csúsznak" a modellek. Az egyetlen esélyük a szoftveres butítás. "Szép, új jövő".

#7 prolad
Egyes – eddig valósnak tűnő – infók alapján még az Instinct-be is AMOLED-et akar tenni a Garmin. OK, a link-en azt írják, hogy lesz "E / EL", de ki tudja milyen szívatást talál majd ki a Garmin, hogy elvegye a kedved a MIP-től. Ezek után te még reménykedsz bármiben?

(#11) HKorn válasza <Adamsky> (#10) üzenetére


HKorn
addikt

Nyilván terelgetik az embert az AMOLED felé. Hirtelen nem akarják elvágni a MiP-et félve a vásárlóvesztéstől.

Sajnos ez megy már régóta, szoftveres butítás, patikamérlegen kiszámolt funkciók még több extra pénzért. Ott van a FR 255 FR 265 esete. FR265 sokkal drágább, legalább 30%-kal és ugyanaz, csak AMOLED kijelzős. Oké, beletették az edzésre való felkészültséget, mint extra funkciót, de akkor ezek szerint azért +40 ezret kell fizetni.

Ha azt mondoid nekem elég egy alap óra, ami egyébként tényleg tökéletesen elég, akkor meg azzal szívatnak, hogy csak egy méretben van, jellemzően kicsi méretben. Lásd FR 165.

[ Szerkesztve ]

Run&Ride

(#12) <Adamsky> válasza HKorn (#11) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

" ... legalább 30%-kal és ugyanaz, csak AMOLED kijelzős ... "
Ez ennyire nem egyszerű. A 255-ből van nem Music változat is, míg a 265-ből csak Music van. Vagyis mínusz 4 Gbyte tárhely, wifi, zenelejátszás, meg pár szoftveres fícsör.
Ma már egyébként én is "sima" 255-öt vennék, mert a Music – a zenelejátszás minősége okán – nekem csalódás.
... és, igen, ha innen nézzük, akkor a +30% már rohadt sok, pláne, ha az én szempontomból még visszalépés is (nekem az AMOLED az).

(#13) HKorn válasza <Adamsky> (#12) üzenetére


HKorn
addikt

Ok, igaz. Akkor így már csak 15% a felár kb. Tehát ennyibe kerül a plusz feature kimérve, vagy az AMOLED újdonsága. Mindegy is, a lényeg, hogy mindig van ok a több pénz elkérésére.

Run&Ride

(#14) MMiklos86 válasza HKorn (#6) üzenetére


MMiklos86
csendes tag

Én is ezt olvastam a különböző spekulációkban. Ugyanakkor nem világos a képek és eddig szivárgások alapján, hogy miben tud ez többet, mint az Epix 2 Pro. Esetleg a mikrofon/hangszóró miatt? Nem hiszem... mint ahogy azt sem, hogy bárki is Michael Knight-ot megszégyítően akarna telefonálni egy sportórán keresztül, melynek saját sim kártyája sincs...

Napelemes töltés Amoled kijelző mellett újdonság lenne, de nem látok solar panelt a képeken.

(#15) prolad válasza <Adamsky> (#10) üzenetére


prolad
addikt

Nagy ötlet lenne az Instinctbe is azt tenni, amikor az eddigiek fő featureje a kvázi végtelen üzemidő voltam a MIP kijelző miatt. De amennyire tolja most a Garmin az OLEDet, el tudom képzelni.
Csak ha már ott az Epix és Fenix vonal parhuzamosan, ahol tényleg csak a kijelzőtípus az eltérés, akkor minek változtatni. Ha a Fenix/Epix/Enduro sok együtt, akkor nagyobb akksi+solar a Fenixbe, az Endurot meg beszántani.

(#16) Janaboy válasza Kronk (#8) üzenetére


Janaboy
veterán

Ezt miből gondolod?
Olvastam pár oldalt, de nem említenek ilyet.
Max kívánság szintjén.

Janaboy

(#17) HKorn válasza prolad (#15) üzenetére


HKorn
addikt

Enduro-ban is pont az az ülzet, hogy gyakorlatilag kapsz egy Fenixet üzemidőre kihegyezve másik modell néven természetesen felárért

Run&Ride

(#18) Kronk válasza Janaboy (#16) üzenetére


Kronk
őstag

[link]

http://totesz.myminicity.com/

(#19) <Adamsky> válasza prolad (#15) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

"Nagy ötlet lenne az Instinctbe is azt tenni, amikor az eddigiek fő featureje a kvázi végtelen üzemidő voltam a MIP kijelző miatt."
Erre fogja a Garmin azt mondani, hogy: "Fogd meg a söröm"

" ... ott az Epix és Fenix vonal parhuzamosan ... "
Az egész AMLOED-es fétis akkor nyerne némi értelmet, ha azt mondanák, hogy akkor mostantól "csak egy maradhat" (kicsit karcsúsítják a termékpalettát) és nem lesz pl. több Epix, viszont lesz a "sima" Fenix AMOLED-el az "E"-es altípus pedig MIP-el.

(#20) <Adamsky>


<Adamsky>
nagyúr

Érdemes az app, ill. óraszámlap fejlesztők számára készített útmutatást is elolvasni. Az a fránya AMOLED ugyanis – minden híreszteléssel szemben – csak képes beégni, ha az ember nem tesz meg mindent annak elkerülése érdekébe. Persze így is komolyabb összegbe mernék fogadni, hogy egy míg egy MIP "örök élet +1 nap", addig az AMOLED-es órák esetén lehet a kijelző lesz a szűk keresztmetszet, és nem az akkumulátor.

(#21) Janaboy válasza Kronk (#18) üzenetére


Janaboy
veterán

Hmm köszi, ez örvendetes.
Még lenne egy kis LTE és tudna üzeneteket fogadni telotól messze, azt tudnám élni :D

Janaboy

(#22) Kronk válasza Janaboy (#21) üzenetére


Kronk
őstag

az tenyleg remek lenne, de sajnos azzal drasztikusan visszaesne az uzemido, szoval most solar sem lesz, csak amoled es kihangositas, ez ami biztos, a tobbi par napon belul kiderul, illetve lehet vele buvarkodni is ha jol olvastam...

http://totesz.myminicity.com/

(#23) laci1892 válasza HKorn (#2) üzenetére


laci1892
senior tag

Az a baj az amoleddel hogy marhára csillivili.... De hegymászásaim alkalmával - legalábbis Nekem ! - vagy viaferratan a MIP egy sokkal könnyebben ezáltal gyorsabban képes visszajelzést adó megjelenítő. Az amoled nem. Pont

(#24) Kronk


Kronk
őstag

varhato megjelenes, jovo het kedd, 08.27

http://totesz.myminicity.com/

(#25) Janaboy válasza Kronk (#24) üzenetére


Janaboy
veterán

Várjuk :D

Janaboy

(#26) Kronk válasza Janaboy (#25) üzenetére


Kronk
őstag

en tenyleg varom, es cserelek is :P

http://totesz.myminicity.com/

(#27) HKorn válasza laci1892 (#23) üzenetére


HKorn
addikt

Tudom, nekem sincs szükségem AMOLED-re, mert pl én az órán nem nézegetek semmit, mindent ami érdekel a Connect appban nézem. Órán csak az edzésképernyőt szoktam nézni, arra meg teljesen jó a MiP is. Csak azt akarom mondani ezzel, hogy nekem teljesen megfel mindkettő, a kijelző tipusa miatt nem zárok ki egyetlen modellt sem.

Run&Ride

(#28) Janaboy válasza Kronk (#26) üzenetére


Janaboy
veterán

Én még látni akarok pár élő képet is.
Meg jó lenne látni hogy Venu 3 hoz képest milyen szoftveres fejlődés van, ha van egyáltalán :)
Mondjuk az ára azért elég húzós.

Janaboy

(#29) Kronk válasza Janaboy (#28) üzenetére


Kronk
őstag

a regit jo aron el tudom adni (epix 2 pro 47mm), az ujbol kapok kedvezmenyt, a hulyenek is megeri :))

http://totesz.myminicity.com/

(#30) Janaboy válasza Kronk (#29) üzenetére


Janaboy
veterán

Miért kapsz az újból kedvezményt? :D
Vagy inkább úgy kérdezem, hogy? :D

[ Szerkesztve ]

Janaboy

(#31) Kronk válasza Janaboy (#30) üzenetére


Kronk
őstag

ismerek valakit, aki ismer valakit, aki... ;]

http://totesz.myminicity.com/

(#32) Janaboy


Janaboy
veterán

[link]

OLED display as expected, the Garmin Fenix ​​series will now have an OLED screen, while the Enduro will remain with a MIP display. At the same time, the battery life will be much better than that of smart watches. As per source at 65% charge, the Fenix ​​8 showed another 2 weeks of battery life.

New modes Garmin Fenix ​​8 will get new modes: diving and diving with a mask.

Microphone and speaker Also, the novelty received a microphone and a speaker on board. They will be used to call various functions directly on the watch using voice, for example - a timer. And paired with a smartphone, you will be able to answer calls and even send messages.

The new Elevate Gen 5 heart rate sensor As expected, the new generation will receive a new Heart rate sensor – Elevate Gen 5.

Prices European prices for all new products that will be presented are also already known Garmin Fenix 8 (43 mm): 999 Euro Garmin Fenix 8 (47 mm): 1.099 Euro Garmin Fenix 8 (51 mm): 1.199 Euro Garmin Fenix E (47 mm): 799 Euro Garmin Enduro 3 (51mm): 1.199 Euro

Azért 400eFt durva...

[ Szerkesztve ]

Janaboy

(#33) Kronk válasza Janaboy (#32) üzenetére


Kronk
őstag

450 lesz a 47mm-es méret, a többire nem emlékszem

http://totesz.myminicity.com/

(#34) Janaboy válasza Kronk (#33) üzenetére


Janaboy
veterán

Te jó ég, annyit nem adok egy óráért.

Janaboy

(#35) HThomas válasza Janaboy (#32) üzenetére


HThomas
senior tag

Aktív GPS trackeléssel mennyit bír? F6 papíron azt hiszem 36 óra, ami arra jó, hogy este feltöltöm, másnap reggel elindulok valami ultra távra, nagyrészt végig az órán navigálok, aztán este nyugodtan megyek haza úgy, hogy nem kell aggódnom, hogy lemerül az óra.
Ha ezt tudja majd az OLED kijelzővel, akkor tőlem végül is jöhet...

(#36) Kronk


Kronk
őstag

Megjelent

http://totesz.myminicity.com/

(#37) _csocso_


_csocso_
senior tag

Valóban megjelent, CET 13-h volt egy előadás/ bemutató. DCRainmaker tesztje [link] is fenn van már. Végül maradt a MIP kijelzős is, igaz a legkisebb méret hiányzik.

https://www.youtube.com/watch?v=teRMe7DA1Lk -ha vki még nem látta volna

(#38) Janaboy


Janaboy
veterán

Zergen már ott vannak készleten is :)
Zafír üveges 47 mmes amoled 440e

Janaboy

(#39) HThomas válasza _csocso_ (#37) üzenetére


HThomas
senior tag

Csak felületesen átpörgettem a tesztjét, de mintha az összes képen az AMOLED-es változat lenne... a MIP-es is megkapta ezt az új UI-t?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.