Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Gery20


Gery20
tag

Most vettem új tápot (használtan), és azért gondolom hogy ez a baj mert eddig nem volt ilyen probléma! A lényeg, hogy fogja magát, megakad a kép, nem lehet csinálni semmit, majd egyszer csak egy pillanatra elmegy a kép(ez az egész kb 3-4secig tart), aztán megint minden rendben!
Jól gondolom hogy ez télleg a táp hibája, vagy vmi más hülyült meg hirtelen?
thx

''Dehát én a Nyomkereső vagyok, nem a Batman'':DDD

(#2) Gh0sT válasza Gery20 (#1) üzenetére


Gh0sT
addikt

Milyen tápról van szó?

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

(#3) Gery20 válasza Gh0sT (#2) üzenetére


Gery20
tag

Ultra power 400W.

''Dehát én a Nyomkereső vagyok, nem a Batman'':DDD

(#4) Gh0sT válasza Gery20 (#3) üzenetére


Gh0sT
addikt

Feszültségek megfelelőek, nem ingadoznak?

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

(#5) Flashy


Flashy
veterán

topikcímek megfelelőek?

(#6) Gery20 válasza Gh0sT (#4) üzenetére


Gery20
tag

Mi, hogy? Ezt fejtsd ki bővebben! A tápra gondoltál? Nincs olyan progim ami ezt kiírná!

''Dehát én a Nyomkereső vagyok, nem a Batman'':DDD

(#7) Flashy válasza Gery20 (#6) üzenetére


Flashy
veterán

bios szokta írni, vagy Everest, vagy Speedfan

(#8) Gery20


Gery20
tag

Minek a feszültségét nézzem? Leszedtem Everestet, de ugyanazt tudja mint Aida.
Ötlet?

''Dehát én a Nyomkereső vagyok, nem a Batman'':DDD

(#9) Flashy válasza Gery20 (#8) üzenetére


Flashy
veterán

hát nézd mindegyiket, van-e valami ami nagyon kilóg. ilyen -12V meg ilyen extráktól ne ijedj meg, 5V, 12V, 3.3V, DDR, cpu core, ezek legyenek rendben.

(#10) Gery20 válasza Flashy (#9) üzenetére


Gery20
tag

Úgy néz ki hogy itt minden ok, bár nem tom mennyinek kéne lennie a VBAT telepnek( nálam 3.15 ), a többi érték a megadott értékek közelében van. Te már láttál vagy hallottál ilyen problémáról??

''Dehát én a Nyomkereső vagyok, nem a Batman'':DDD

(#11) Flashy válasza Gery20 (#10) üzenetére


Flashy
veterán

rá van dugva az alaplapra a kiegészítő 12V? meg a videokártyára a plusz táp, ha kell neki?

(#12) Gery20 válasza Flashy (#11) üzenetére


Gery20
tag

Videókártyára nem kell plusz táp tudtommal, gyári hűtés van rajta (FX5700), az alaplapra pedig a táp csatlakozó, meg egy kisebbik csatlakozó van dugva. Asszem ennyi. Bos de nem vagyok otthon ennyire a témában, a neveit a csatiknak nem tudom:(

''Dehát én a Nyomkereső vagyok, nem a Batman'':DDD

(#13) CsendPenge válasza Gery20 (#1) üzenetére


CsendPenge
őstag

Azt hiszem, az lenne a legtisztább ha keresnél valakit ismerőseid között, aki:
1. ki tudja mérni a tápodat. Tehát a feszültségeket kellene ellenőrizni. 3.3 V, 5 V 12 V meg ilyenek.
2. a konnektorodat is megméricskélni egy kicsit. Nem tudom pontosan, hogyan lehet megállapítani, hogy állandó-e a delej a falban, de valami módot csak lehet találni.

Effektív segítségnyújtáshoz pedig nem ártana ha legalább annyit leírnál, hogy mi van a tápon túl (vagy innen, ahogy teccik), mind hardver, mind szoftver. Esetleg akadna aki más következtetést vonna le.

Remember the Linux, that's like a wigwam: no Windows, no Gates, just Apache inside. Two minutes of thinking can save hours of unnecessary work.

(#14) Gery20 válasza CsendPenge (#13) üzenetére


Gery20
tag

A tápon túl ezek vannak:

Hardver: KD7-RAID, 2500+ Barton CPU, FX5700, 80Gb Seagate vincsi, Pio DVD-ROM, LG CD-RW, SB Live 5.1, mobil rack (10Gb Seagate)

Szoftver: Windows XP Service Pack 2
Ismerősőm nincs olyan akinek lenne ilyen mérőműszere, úgyhogy ez ugrott. Mióta elindítottam ezt a topicot, nem csinálta, lehet megijedt:)

[Szerkesztve]

''Dehát én a Nyomkereső vagyok, nem a Batman'':DDD

(#15) CsendPenge válasza Gery20 (#14) üzenetére


CsendPenge
őstag

Megijedt! :) Egész biztosan :D
A driverek amiket használsz, bejáratott driverek? Úgy értem, hogy korábban használtad már gond nélkül? Vagy esetleg mostanában cseréltél le valamit?
A problémád mondhatni ismerős, vagy legalábbis annak tűnik, mert nekem is volt/van gondom ilyesmi. Konkrétan: bizonyos programokból történő kilépés után egyszerűen mintha megállna az élet a gépen. Az ikonok nincsenek, kell pár másodperc, mire betöltődik, stb zombi a gép. Ezeknek a problémáknak egyrészét az okozta, hogy ''fagyot'' az ''Explorer'' process. (nem a win explorer) Sikerült rájönnöm, hogy ez azért van, mert a rendszerpartíciónak otthont adó HDD kezd meghalni, és biza számos bad sector van rajta. (az adatveszteségem meg még ennél is számosabb volt gigában :(() Az IBM Drive Fitness Test segített ideiglenesen, de válatozatlanul ez bujkál a háttérben, hasonló problémákat okozva.
Jóval korábban a rack-es vinyó produkált hasonló jelenségeket. Nem tudom miért, nem szerette, ha tartósan vionyó volt benne. (pedig van hűtése)

Mi a konklúzió? Sztem vizslasd meg valami tesztprogival a hdd-ket. Gyári tesztprogival, ne a nortonos/windowsos lükeséggel.

Remember the Linux, that's like a wigwam: no Windows, no Gates, just Apache inside. Two minutes of thinking can save hours of unnecessary work.

(#16) CsendPenge válasza Gery20 (#14) üzenetére


CsendPenge
őstag

El is felejtettem kkérdezni, meg hogy kötözködjek egy kicsit: milyen Win XP? Home? vagy Pro?

Remember the Linux, that's like a wigwam: no Windows, no Gates, just Apache inside. Two minutes of thinking can save hours of unnecessary work.

(#17) Gery20 válasza CsendPenge (#16) üzenetére


Gery20
tag

Na még ilyet:) Pro:D Egyébként mostanában csak a VGA lett lecserélve, úgyhogy lehet az volt a baja, mert mostmár nem csinálja, vagy csak azóta még keveset használtam! A VGA húzva volt, most jelenleg nincs, lehet mondom hogy ez volt a baja, ez azért majd kiderül!

Egy másik kérdés táppal kapcsolatban: a régi tápom egy 300W-os Display nevezetű tápocska volt, aminek az oldalán a neve mellett a PFC felirat olvasható!
Ez most akkor azt jelenti hogy túlfeszvédelemmel van ellátva, vagy csak úgy ráírták, vagy mit jelent?
thx

''Dehát én a Nyomkereső vagyok, nem a Batman'':DDD

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.