Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Tothgera30


Tothgera30
Ármester

A Kárpátia Magyarország legnépszerűbb nemzeti rock együttese. A csapat 2003-ban alakult, s néhány hónapon belül kirobbanó sikert értek el.

Tagok:
Petrás János: basszusgitáros, énekes.
Bankó Attila: dobos.
Bíró Tamás: vokál, gitáros.
Csiszér Levente: vokál, gitáros.
Galántai Gábor: billentyűs hangszerek.

A zenekar tagjai korábban ismert és ugyancsak népszerű együttesekben zenéltek, így nem a teljes ismeretlenségből indultak el.

Bemutatkozó albumuk a "Hol vagytok, székelyek?" címet viselte. Az első album kiadását követte még egy pár album. Mindegyik nagy sikert aratott: Hol vagytok, székelyek? (2003), Így volt, így lesz! (2003), Tűzzel, vassal (2004), Hősi énekek (2005), Piros, fehér, zöld (2006), Istenért, hazáért (2007), Idők szava (2008), és a Regnum Marianum (2009), ami szímfonikus feldolgozásokat tartalmaz.

A csapat sikerének titka talán a jó értelemben véve egyszerű, dallamos, pontos muzsika és a közérthető mondanivaló, melynek középpontjában a magyarság és a haza iránti elkötelezettség áll. A Kárpátia ügyesen elkerülte, hogy egy szubkultúra zenekara legyen, ehelyett mindenkihez szól a zenéjük, így hódították meg több nemzedék szívét. Koncertjeiken megtalálhatóak, rokkerek, skinheadek, öregek és fiatalok,...
Az együttes gyakran játszik a trianoni határokon túl, s rendszeres fellépője olyan jeles nemzeti rendezvényeknek, mint a gyergyói EMI-tábor vagy a Magyar Sziget. A Kárpátia a megcsonkított és szétszabdalt nemzet üzenetét a bűntett színhelyére, Trianonba is elvitte. Koncertjeiken rendszeresen telt ház van, olyannyira, hogy egy tűt sem lehetne leejteni. Az együttes bebizonyította, hogy a rockzene nem csak szórakoztat, hanem tanít, és nevel is. A nemzeti nevelés egyik eszköze ma minden kétséget kizáróan a Kárpátia.
Akiben sikerült a kíváncsiságot felébreszteni, az bővebbi információkat szerezhet a hivatalos honlapjukon: www.karpatiazenekar.hu.

[ Módosította: philoxenia ]

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#2) fekeandras válasza Tothgera30 (#1) üzenetére


fekeandras
őstag

Ezután használd inkább a prohardver képfeltöltőjét.Az szépen átméretezi a képet amekkorára kell így nem lóg ki az 1/3-a. ;)

Egyébként szeretem a zenéjüket mind a hét albumuk megvan.

[ Szerkesztve ]

(#3) Tothgera30 válasza fekeandras (#2) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Oh, köszi, és nekem is megvan mind a 7, de most megjelent egy új lemez, a Regnum Marianum. Én is szeretem a zenéjüket, és azért hoztam létre a topicot. Szóval aki akar, az írhat nyugodtan, akár pozitív, netán negatív véleményt a zenekarral kapcsolatban.

[ Szerkesztve ]

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#4) zsolt1129 válasza Tothgera30 (#1) üzenetére


zsolt1129
addikt

Sok sikert a topikhoz :R Reméljük pörögni fog,mert nagyon nagy a zene,amit játszanak. :K

(#5) Tothgera30 válasza zsolt1129 (#4) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Eddig lankad a topic (nem férre érteni), de remélem fel fog pörögni. Csak elkurtam az elejét, nem kicsit, nagyon. Azért jobban is meg lehetett volna csinállni. Ugye? Szóval ha valakinek van valami ötlete, (hogy kinek írjak) a változtatás reményében, az szóljon vagy hallgasson örökre.
(helyesírási hibá'ké fejlelősséget akko' sem vállalunk, má' csak a tiszteccség miatt se' )

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#6) philoxenia válasza Tothgera30 (#5) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Csinálj legalább egy komoly első hsz.-t, ez így nagyon halott, akkor pörögne a topik, ha máshonnan nehezen megszerezhető információkat lehetne a segítségével megosztani, az nem alternatíva, hogy tízen beírják, hogy szeretik, tízen meg azt, hogy nem....
Még a hivatalos oldalukat sem linkelted, az a fotó az édeskevés...

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#7) Tothgera30 válasza philoxenia (#6) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Ott van a főoldal. De hogy szerkesszem az első h.sz.-t? Amúgy vannak itt ruhák.

[ Szerkesztve ]

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#8) Lenry válasza philoxenia (#6) üzenetére


Lenry
félisten

meg az se, hogy Wikipédiáról idemásolja első hsz-nek az ottani cikket ;)

a témához: én nagyon szeretem a zenéjüket, mert amellett, hogy tényleg színvonalas, nagyon nagy szerepük van a nemzeti érzés terjesztésében és népszerűsítésében :K

#7: Tothgera: te sehogy... a Próba topikban szépen összeszerkeszted a hozzászólást, majd a modkerbe belinkeled, és megkérsz egy moderátort, hogy tegye be az első hsz-be

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#9) Tothgera30 válasza Lenry (#8) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Hát,... ja ;] .

[ Szerkesztve ]

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#10) Tothgera30


Tothgera30
Ármester

Tiszteletem philoxenia úrnak :K , aki módosította az 1.h.sz.-em :U . Köszönöm szépen :DD , ********** , és a többi fórumozó nevében is :C .
Tehát a 10.h.sz.-től kezdődik a topic...

[ Módosította: Racecam ]

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#11) fekeandras


fekeandras
őstag

Na így már mindjárt más ...

(#12) Tothgera30 válasza fekeandras (#11) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Még nincs kész ;] ... Addig is, ha van valakinek a zenekar tagjairól képe, nyugodtan az küldheti nekem privátba :K !

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#13) Borify Péter


Borify Péter
aktív tag

még csak mostanában ismerkedem a zenéjükkel,de nagyon tetszik :C

(#14) Ice!?


Ice!?
őstag

(#15) Vangelis


Vangelis
nagyúr

Aggteleken király volt a koncert.

Ilyenkor imádom, hogy Aggtelekinek születtem :)

Éljen éljen!

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#16) Tothgera30 válasza Ice!? (#14) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Így van :DD .

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#17) Tothgera30 válasza Borify Péter (#13) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Gratulálok hozzá, sok sikert! Az én kedvenc számaim közzé tartozik az Abból a fából, és a Barátom mondd merre vagy?, de nem hagyom ki a Toborzót se...

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#19) Egorov


Egorov
aktív tag

Szeretem a zenéjüket, sajnos koncerten még csak egyszer volt lehetőségem részt venni de nagyon tetszett.
CSak így tovább.

Ihn nikho! Mahna nikho mha nahna e rei!__....Ͼʘ.ʘϿ....__Mha nahno mha nah rikho! Ihni Kohei!

(#20) Tothgera30 válasza Egorov (#19) üzenetére


Tothgera30
Ármester

...elmész te még a többi koncertükre is... :))

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#21) Borify Péter válasza Tothgera30 (#18) üzenetére


Borify Péter
aktív tag

na ezeket most végig hallgatom takarítás közben:)) :R

(#22) Tothgera30 válasza Borify Péter (#21) üzenetére


Tothgera30
Ármester

A kellemeset a hasznossal... ;] Jó munkát kívánok, és jó szórakozást... ;)

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#23) Tothgera30


Tothgera30
Ármester

Kihaltunk :O ? Remélem azért még van pár Kárpátia fan, itt a ph-n... :U

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#24) fekeandras válasza Tothgera30 (#23) üzenetére


fekeandras
őstag

Rétegzene.Aki nem ismeri hajlamos összemosni szélsőséges nézeteket valló punk rock műfajjal.Pedig ez nem az.Csupán MAGYAR.

(#25) Tothgera30 válasza fekeandras (#24) üzenetére


Tothgera30
Ármester

"hajlamos összemosni szélsőséges nézeteket valló punk rock műfajjal" - szerintem a punk-rock nem szélsőséges. De szerintem a Charpatian-nasl keverik, ami tényleg punk-rock. Bár ez a stílusom, itt értem a NOFX-et, Escape the Fate-et, még Green Day-t is, de a nemzeti rock az nagyon régóta a szívembe zártam. Így akik a (pl.:) Death metált kedvelik, még azok is hallagatnak nemzeti érzelmű zenéket. Így aki igaz magyarnak érzi magát, az hallgat rock zenét.
"Amíg a föld kerek, mindig lesznek rokkerek."

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#26) ^Clown


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Ó, Kárpátia topik :) Hogyhogy nem zárták még? :C
Személy szerint szeretem a zenéjüket, legalábbis az első néhány albumukat. Utána már nem tudtak megújulni, önismétlés lett a vége sajnos. De mint előttem írták, elévülhetetlen érdemei vannak a zenekarnak a nemzeti érzés, a "merjünk magyarnak lenni" felfogás terjesztésében. Nagyon sok szemet nyitottak fel.

Ha már nemzeti rock, akkor inkább Ismerős Arcok.

#24 fekeandras: a punk rock inkább baloldali, ha jól vagyok informálva. A magyar punkrock bandák is baloldaliak, akad kommunista is közöttük (pl. Hétköznapi Csalódások). Punk jobboldali zenekarról nem tudok (a kettő ütné is egymást ideológiailag). Most lehet, hogy nagy zagyvaságot írtam, én így tudom :)

[ Szerkesztve ]

(#27) Tothgera30 válasza ^Clown (#26) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Sajnos tényleg hanyatlik :U , vagy már bukott is a topic :O ! Szóval ezt nem kellett volna megnyitni :N , mert nincs rá igény :( !

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#28) bagyulajuve


bagyulajuve
addikt

Nem is tudtam, hogy van ilyen topik. Nagyon szeretem, mostanában kevesebbet hallgatom, mert inkább Ismerős arcokat és Szkítiát hallgatok. Voltam pár koncerten is itt Debrecenben.

Resistencia eterna

(#29) Psychonaut válasza ^Clown (#26) üzenetére


Psychonaut
addikt

Így van, a punkok baloldaliak, ezt én is így tudom.

(#30) Tothgera30 válasza bagyulajuve (#28) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Van ilyen topic! Én megjelneésük óta hallgatom őket, és eddig sohase okozott csalódást eggyik lemezük se!

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#31) Tothgera30 válasza Psychonaut (#29) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Egyértelmű! "Anarchiát akarunk"!!! - sok punk ismerősöm van, de még több a "kopasz"... :DD

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#32) zsolt1129


zsolt1129
addikt

Elég sűrű lesz a programjuk. Remélem valamelyikre majd el tudok menni.

(#33) dudika10


dudika10
veterán

Én is leírom a véleményem, ha már van ilyen topik. :B

Én nagyon szeretem őket, az első pár albumot sokat hallgattam, de utána már minden számuk ugyan olyan volt. A szövegek nagyon jók, a dallamok egy idő után unalmassá válnak. Viszont amikor egy kisebb társaság összegyűlik nagyon jól lehet énekelgetni a számaikat gitárral kísérve, mivel elég egyszerűek a dallamaik. Én főleg ezért szeretem őket, na meg persze a szöveg... :)

Jah és a koncertek nagyon jók. :K

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#34) szatocs válasza dudika10 (#33) üzenetére


szatocs
őstag

Jaja, ha egyet hallottál, mindet hallottad, de nagyon bírom őket. :R

=== Szatocs ===

(#35) Thulcandra


Thulcandra
senior tag

Jó zenét tol a Kárpátia, csak a kedves rajongók sikeresen meggyűlöltették már velem és még nagyon sok emberrel :/

Errefelé minden hétvégén az ment, hogy megjelent a szokásos csoport, akik belenyomtak egy halom pénzt a zenegépbe, és 2-3 órán át Kárpátia szólt megállás nélkül, ugyan azok a nóták egy este 5-6x :/

Sajnos emiatt volt pár kisebb verekedés is, mikor egy - egy részegebb arc 1 óra után már megunta és lazán kihúzta a zenegépet.

[ Szerkesztve ]

" Ride away from falling ground, ride away from the big black cloud, ride away until the day come that we all live in a 2 wheel nation "

(#36) zsolt1129 válasza Thulcandra (#35) üzenetére


zsolt1129
addikt

Ennyire radikális eszközhöz azért nem kellett volna folyamodni :DDD

(#37) dunc


dunc
nagyúr

(#38) Tothgera30 válasza dunc (#37) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Köszönöm minden igaz Magyar nevében is :R .

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#39) picur220 válasza dunc (#37) üzenetére


picur220
veterán

Sziasztok!
Remélem tudod, hogy a kedvenc számomat linkelted be! Jelenleg sztem ez a legjobb, tükröz pár dolgot, csak tudni kell értelmezni. Már egy ideje (kb. 2 hete) az aláírásom is ezt tükrözi, mármint a Kárpátia fanságomat:D
#26: Miért zárták volna? Sztem semmi sincs benne, csak igazat mondanak, és nem mondom még melyik zenekarral vagyok így, mert alapelvekbe ütközik.

[ Szerkesztve ]

(#40) qdak válasza picur220 (#39) üzenetére


qdak
addikt

ezt a számukat nem is ismertem, de asszem nem hiába a kedveced :R

(Don Hedo) ஃ°˙*˙°ஃ доступ запрещен ஃ°˙*˙°ஃ; Eladó HP ML350 G6: https://hardverapro.hu/apro/hp_ml350_g6/friss.html

(#41) picur220 válasza qdak (#40) üzenetére


picur220
veterán

Nekem már rég megvan a 2009-es album, sokat hallgattam, vannak jó számok, de a régieket is szeretem:K

(#42) picur220


picur220
veterán

Na mivan itt emberek, nem pörög a topik!!!:D :N

(#43) Tothgera30 válasza picur220 (#42) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Már arra kértem kedves moderátorunkat ("e heti megfejtés, hogy ki az?") hogy zárja be a topicot, mert nagyon nem pörög. Nekem is megvan a 2009-es album, és Tavasszal koncert is lessz, itt a közelben. "A hellyesírjási hibájkér fejlelőccséget neeem vájlalok"

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#44) ABnormal válasza Tothgera30 (#43) üzenetére


ABnormal
őstag

én pl még csak most láttam meg,hogy van ilyen topik... kár lenne bezárni...

külön öröm számomra,hogy az egyik gitáros kisvárosomból származik... :R

(#45) Tothgera30 válasza ABnormal (#44) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Örömmel hallom. Nállam a Republicnál van így, mert ott az énekes Kisvárdából szárnazik, és az tőllem/ünk 10km-re van!

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#46) ABnormal


ABnormal
őstag

2010. 01. 16. Kárpátia - Mezőkövesd


KÁRPÁTIA KONCERT

IDŐPONT:
2010. január 16. (szombat) Kapunyitás: 19.00 óra

HELYSZÍN:
MEZŐKÖVESD - Városi Sportcsarnok
TÉRKÉP: -

FELLÉPŐK:
KÁRPÁTIA, Waszlavik Gazember László

BELÉPŐ:
elővételben 2000 Ft, aznap 2300 Ft

plakát

[ Szerkesztve ]

(#47) Tothgera30 válasza ABnormal (#46) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Nállunk is lesz, igaz hogy majd Februárban, de lesz! :R

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#48) ABnormal


ABnormal
őstag

Ez a szám melyik lemezen jelent meg?

(#49) ricsiv92


ricsiv92
tag

Üdvözletem! Jó látni, hogy van ilyen topik is! Csak nem akar pörögni... Nállunk ma lesz a koncer Bcsabán, esetleg van olyan aki idevalósi?
Üdv. Szebb jövőt!

Xbox Series S - Thrustmaster TX

(#50) ABnormal


ABnormal
őstag

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.