Hirdetés

2024. május 26., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Pypec


Pypec
tag

HI!

A kérdés:
Mit használjak a leszedett avik tömörítésére,hogy CD-re ki tudjam írni?
Azt láttam már valahol,hogy a capture progikkal le tudom szedni(Win Movie Maker,Adobe Premiere Pro,meg hasonlók) de ezekkel tudok tömni is?

Mondjatok légyszíves valami frankón használhatót,mert kezd fogyni a helyem 2min=450 MB!!!

Kösz Kösz!

...NO! ITt talán okos is leszek egyszer...!!!

(#2) engusz válasza Pypec (#1) üzenetére


engusz
veterán

Én erre a célra a Windows Movie Maker-t használnám vagy a Dr.DivX-et. Ha jobban belemélyülsz, akkor talán a VirtualDUB.

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#3) raven10011


raven10011
senior tag

Én a virtual dubot használom, ha pl tunerkártyáról akarok felvenni (kamera rádugva), mert sajnos ez még nem digit kamera, de ha pl digitkameráról már előre felmásolt tömörítetlen anyagot akarok kódolni arra én pl Arcsoft VideImpression-t használok.

financenewbie.com

(#4) I_Am válasza Pypec (#1) üzenetére


I_Am
veterán

Ha nem 720x540-be szeded és nem nyers aviba, akkor sokkal kevesebb hely is elég lesz. IntervideoWinDV-R tud egyből tömöríteni is csak vas kell alá, :)

Ha teszed ami a célod, akkor arra vagy hivatott az életben.

(#5) Pypec


Pypec
tag

Hali!

Nos én úgy igyekeznék archiválgatni a videjóimat,hogy azok felbontása a TV-ét a lehető legjobban megközelítse és a minősége se legyen gagyi. Ezért választottam a lehető legjobb minőséget,amit a MovieMaker fel tuott ajánlani a MiniDV renszerű kamerához. (ha jól emlékszem,akkor valami DV... akármi volt - a lista legalján volt 720/576/1024 Kbps-)
Jól gondolkodom,hogy azért ezt is lehet valamivel tömni? És az jó lesz?


Kösz Kösz

...NO! ITt talán okos is leszek egyszer...!!!

(#6) I_Am válasza Pypec (#5) üzenetére


I_Am
veterán

Mondtam windvr-el lehet és egyből kódol is, persze felbontás marad 720x576 csak a helyigény csökken jelentősen, mert már a kódolt anyag kerül a vincsire. :)

Ha teszed ami a célod, akkor arra vagy hivatott az életben.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.