Hirdetés

2024. szeptember 15., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) Elit3Zotya válasza Atomgeszi (#100) üzenetére


Elit3Zotya
addikt

Az authentis hasonló textúrákkal dolgozik mint egy gcam, de a színek néha elcsúsznak és sok a kontraszt, na meg vignettál.
Ennek ellenére sem használnám a 13 ultrán a gcamot(tuti nem megy rajta tökéletesen), mert nekem bejön az authentic képvilága. :)

X7 ultra Master módban kb azt adja mint amire gondolsz, egy köztes állapot.
Nincs túlélesítés, természetesek a színek és nem is vignettál. [link]
De persze ez sem tökéletes.

The King Of Innovation - Vivo X Fold3 Pro

(#102) mindhunter


mindhunter
csendes tag

Meg kell venni mindkét telót, aztán nincs gond a csatával.

[ Szerkesztve ]

(#103) Snoop27 válasza vlesi69 (#47) üzenetére


Snoop27
őstag

Most ezzel beültetted a gondolatot a fejembe, hogy jó lenne egy kis kompakt gép családi fotózásra, ebben a kategoriában az RX100 VII lenne a legjobb ár-értékű?

LG Optimus G Black --> LG G2 32 GB Black --> LG G4 Brown Leather --> Note 5 Black Sapphire --> Samsung S8 Orchid Grey + Moto 360 --> Huawei P40 Pro --> iPhone 11 Pro Max

(#104) zazenke válasza nozs23 (#97) üzenetére


zazenke
őstag

egyazon személynél is visszatudom nézni és nem csak az utolsó hívásidejét látom ?

(#105) Atomgeszi válasza Elit3Zotya (#101) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Tökéletesen megy rajta a gcam. Hiba nélkül. Mióta neked volt a 13U, azóta sok idő eltelt. Ráadásul lmc 8.4 tol egészen agc 9.2 ig minden crash nélkül megy az összes, dedikált profillal az összes verzió. Mindet kipróbáltam már, hibátlan az összes.
A selfie is kétszer olyan jó mindegyikben.
Ulteaszeles, 2,6x, 5x lencse is tökéletesen megy.
Iszonyat fejlesztő bázis van a 13U Telegram csoportban.
Beszéljük is sokszor, hogy ezek az átlag mezei felhasználók jobb képalkotású gcamot szerkesztenek, mint a gyártó.. :U

X7 Ultra nagyon jó lett. Kb itt kéne tartani mindegyik gyártó gyári kamerájának.

(#106) Elit3Zotya válasza Atomgeszi (#105) üzenetére


Elit3Zotya
addikt

Ha tényleg megy minden tökéletesen, akkor úgy okés, de nagyon ritka az a telefon, amin ténylegesen tökéletesen megy a gcam, pixel 6 pro volt az egyetlen ilyen amivel találkoztam.

X7 Ultra nagyon jó lett. Kb itt kéne tartani mindegyik gyártó gyári kamerájának.

Hardver már adott kb minden gyártónál és szerintem nem sokáig tartana több profilt összeállítania a gyártóknak, és mindenki megtalálná a neki megfelelőt köztük.
Pont mint a xiaomi(authentic,vibrant), csak ott pont a normál mód hiányzik. :(((

The King Of Innovation - Vivo X Fold3 Pro

(#107) Bathorypeter


Bathorypeter
tag

Iphone 15 pro-m van,de hogy őszinte legyek,nem vagyok elájulva a fotós képességeitől.Elötte 13-as volt,az után nem nagy az előrelépés.Én mondjuk csak hobby fotós vagyok.A tesztet elnézve,valamelyikbe a samsung jobb,videókba nekem egyértelműen apple.

(#108) bigmasterg válasza Bathorypeter (#107) üzenetére


bigmasterg
addikt

Nekem egy S22 Ultrám van lassan 2 éve.
Most céges telefonnak kaptam egy sima Iphone 12-t és meglepődve tapasztalom, hogy ultraszélesben és fő lencsében igazából nem rosszabb az iphone. De legalábbis nem teljesen ég és föld.
Sőt sokszor jobban eltalálja a színeket az i12.

(#109) Neurotoxin válasza zazenke (#104) üzenetére


Neurotoxin
őstag

Megnyitod a zöld telefon ikon alatt a hívás "előzményeket" és a hívott/fogadott számok/kontaktok sorainak végén az "i" betűre böksz. Ha aznap volt arról a számról kimenő és bejövő hívás is, azoknak a hívásidejét is látni fogod ebben a listában.

Ahogy fent írtam, kinek mi jön be, nekem sokkal egyszerűbb és fluidabb az élmény az iOS-el a munkám során is.

#107 @Bathorypeter: +1.Nekem is ez a véleményem úgy összességében, nekem az XS képei jöttek be eddig a legjobban. Videó készítésekor már más a helyzet!

[ Szerkesztve ]

18 éve a PH! lapcsaláddal!

(#110) joey04 válasza Bathorypeter (#107) üzenetére


joey04
titán

Hasonlóan vélekedek, ezért próbálok ki én is több készüléket. De igazi előrelépés úgy látom csak az egzotikus kínai készülékekkel lenne. Azokkal meg ugye baj a kínai szoftver, meg hol van b20, hol nincs, minőségi kiegészítőket is nehezebb találni, és voltak mostanában kellemetlen hírek, az oppo meg vivo lehet szakítanak a hasselblad, zeiss párossal, a Xiaomi meg eltolja a fókuszt a telefonról, persze nyugtat, hogy az továbbra is fontos nekik de na...

Szóval ha fontos a normális szerviz, minőségi kiegészítők és emészthető szoftver, akkor vagy Apple vagy Samsung.

(#111) Atomgeszi válasza Elit3Zotya (#106) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Tökéletesen megy.
És szerencsére a modderek sem gondolják úgy, hogy 14Ultrára fognak váltani, így jó ideig biztosított a gcam profil csiszolás. :D De, ha nem lenne csiszolva mostantól, akkor is tökéletesen meg vagyok elégedve a képminőséggel.
Bővítettem is újabb fotókkal a 13Ultra (mindenféle szerkesztés nélküli) képtáramat fototrenden. [link]

[ Szerkesztve ]

(#112) etohun válasza norti (#36) üzenetére


etohun
aktív tag

Ezt én sem értettem, sokkal profibb teszteket szoktunk kapni. M1, számtalan helyen korrekt módon összehasonlították már a két telót.

(#113) 7Heads Drago


7Heads Drago
veterán

Nekem valahogy a Samsung képei jönnek be jobban. 1-2 kivételtől eltekintve. 24 Mp-en azért nagyon ott van az iPhone.

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#114) hegedus001 válasza ZS3NI (#42) üzenetére


hegedus001
aktív tag

Pontosan. Én tavaly ruházták be egy alap a6000 re meg egy Tamron 17-70 re. Hát, nyilván nem egy point and shoot de nem is olyan a végeredmény. Teljesen más dimenzió és sokkal minőségibbek a képek pedig én aztán tényleg csak alap szinten nyomom. (Szerkeszteni is az iPaden szerkesztek… :U )
Ha az ember fia ad a minőségre akkor nem telefonnal bohóckodik szerintem (tudom vannak nagyon profi képek/videok is telefonnal)

(#115) 7Heads Drago válasza hegedus001 (#114) üzenetére


7Heads Drago
veterán

És ugyanabban a zsebben el is fér, mint a telod? Pl amikor a gyereked az első lépéseit megteszi, csak kikapod a zsebből és már nyomod is neki, vagy el kell rohanni az egyik szoba szekrényének a felső polcáról levenni a táskát, kiguberálni, bekapcsolni és visszaérni. Habár superman-nek ez fél mp alatt biztos megvan. Én is szeretem a minőséget, de nem akarok fali posztert nyomtatni a képekből. Bőven elég ha van egy jó telo ami megbízhatóan jó minőségben menti a képeket. Nekem fontosabb megélni a pillanatot, mint a gép mögé bújva elveszni abban. De persze ez én vagyok. Ha fontos a jó minőség fizetek egy fotósnak inkább.

[ Szerkesztve ]

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#116) Aryon87 válasza 7Heads Drago (#115) üzenetére


Aryon87
félisten

Ha kell a pillanat, még a budira is géppel mész az obiarzenállal, amit két pottyantás közben a megfelelőre cserész ki 1mp alatt :C sose értem meg ezt a "ha minőség kell akkor vegyél gépet" dolgot. Teljesen más műfaj az.

Xiaomi 14 Ultra / Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#117) Ba cy lus válasza 7Heads Drago (#115) üzenetére


Ba cy lus
őstag

Sokféle szituáció lehetséges, az említettben az például nem éppen evidencia, hogy otthon mobillal a zsebemben létezem, nem pedig leraktam valahova, amiért épp úgy el kell szaladni.
Az utcán sétálva más a helyzet, ha nem direkt fotómasinával a nyakamban indultam útnak, akkor előnyben van a mobil, ha egy pillanatot el kell kapni. :R

A komolyabb masinák nagy felbontása, szép rajzolata (megfelelő objektívvel) meg nem feltétlenül poszter miatt jó, hanem mert ha kivágok belőle egy kisebb részt külön képként, élvezhető minőségű marad. Pl. madárfotózáshoz még jó nagy gyújtótávolságú (min. 300) teleobjektív mellett is igen hasznos ez. Oda még a digitális középformátum sem túlzás.

[ Szerkesztve ]

(#118) bigmasterg válasza Aryon87 (#116) üzenetére


bigmasterg
addikt

Van két fullframe gépem, 1.4es obikkal, de basszus, síelni nem viszek magammal egyet sem. :)
De még kirándulásokon sem kényelmes plusz pár kg-ot állandóan magammal hordani.
Ezeket inkább melóra használom / használtam.
Nyilván nem lehet a rendes fényképezőgépet minőségben telefonnal hasonlítani. Főleg ha nagy monitoron nézi az ember. Egyik telefon képe sem alkalmas arra, hogy bármennyire belenagyíts.

De a fényképezőgép kényelmetlen, hurcolni kell, utána utómunkázni kell stb.
Emléket menteni, plusz social media-ra / story-ba pedig igazából elég amit egy jobb telefon tud.

Elgondolkoztam már egy kisebb méretű apsc fujin, kirándulni pont jó lenne, de azon kívül úgyis csak a szekrényben pihenne.
Megértem aki egy csúcstelefont vesz helyette. Képben ugyan közel nem tudja azt, de átlag usernek bőven elég, illetve fotózáson kívül minden másra lehet használni.

(#119) Zaji


Zaji
őstag

Az iPhone 15 Pro Max 1/1,28 inches érzékelője elhanyagolható mértékben nagyobb, mint a Samsung 1/1,3 inches szenzora
Szerintem kisebb. 1/1.28 < 1/1.3.

(#120) nozs23 válasza Zaji (#119) üzenetére


nozs23
addikt

Nem.

(#121) Ba cy lus válasza Zaji (#119) üzenetére


Ba cy lus
őstag

Ezt gondold meg: tört számlájójában azonos, nevezőjében kisebb szám. ;)

[ Szerkesztve ]

(#122) Zaji válasza Ba cy lus (#121) üzenetére


Zaji
őstag

Jogos, elb.sztam.

[ Szerkesztve ]

(#123) hegedus001 válasza Ba cy lus (#117) üzenetére


hegedus001
aktív tag

Végre valaki más is érti amit írtam.

(#124) Ricardo válasza Ba cy lus (#117) üzenetére


Ricardo
titán

Lerágott csont. Egy céleszköz mindig alkalmasabb lesz arra ami a célja. Ez igaz játékra, fotózásra, zenehallgatásra....... és a sort lehetne folytatni.
Egy normálisabb fenyképezőgép jobb képet fog csinálni, mint a legjobb mobil. Ez alap. Cserében ( ha nem direkt fotózni indulsz) szinte biztos nincs ott amikor kell.
Ahogy mondják, mindig az a legjobb eszköz ami nálad van.
Pont ezért jó, hogy a mobil kamerák ilyen szintre fejlődtek.

(#125) Ba cy lus válasza Ricardo (#124) üzenetére


Ba cy lus
őstag

Azért amikor ott van az a gép, fotózni való akkor is akad általában. Csak jó szem kell hozzá. :))

(#126) bigmasterg válasza Ba cy lus (#125) üzenetére


bigmasterg
addikt

Azon van a lényeg, amikor nincs nálad, mert nem fotózni indulsz, csak éled a hétköznapokat.
Tudod "Az a legjobb fényképezőgép, amelyik éppen nálad van"

szerk.:
De már mindenki ugyanazokat írja körbe-körbe.
Senkinek nem volt kérdés, hogy egy fényképezőgép jobb képeket készít.

[ Szerkesztve ]

(#127) Ba cy lus válasza bigmasterg (#126) üzenetére


Ba cy lus
őstag

Szerintem épp nem ezen van a hangsúly. Egy jó fotós olyat és úgy lát(tat), ahogy mások - pláne az átlag - nem. Szinte ő teremti meg a képet, nem csak dokumentál. Azért, mert egy ideje van mobil is, még nem fogyott el a dedikált gépek elől a fény, a DSLR-ek, milc-ek, objektívek súlya, térfogata sem lett több, csak annyi történt, hogy vannak, akiket elkényelmesített a mobil. ;) De nem mindenkit, mert azért lőnek még zseniális fotókat relatíve nagy és nehéz dedikált masinákkal is. :P

[ Szerkesztve ]

(#128) joey04 válasza Ba cy lus (#127) üzenetére


joey04
titán

így van aki művészkedni akar és van hozzá tehetsége, csinálja. mindenki másnak meg sokkal jobb választás egy mobil. egy nyaraláson nem fogok egy komplett gépet cipelni, és nincs is idő művészkedni, és nem is akarok ezzel időt tölteni. még a telefonon sem akarok semmit nagyon állítgatni.

(#129) bigmasterg válasza Ba cy lus (#127) üzenetére


bigmasterg
addikt

" Szinte ő teremti meg a képet,"
Igen, a profi valóban ő teremti meg a képet.
Úgy indul fotózni, hogy előre készül, projektekben gondolkozik, terepet bejár stb (nap járását figyelembe veszi, világítást tervez ha az kell, stb stb) projekttől függően.

A hobbi fotós pedig elindul és kattintgat a világba. Virágokat fotóz és azt hiszi, hogy mekkorát alkotott :)

A teszt szempontjából ez nagyjából mind irreleváns.
Átlag embernek, átlag felhasználásra bőven elegendő, amit ma egy jó telefon tud.
Elmegy kirándulni és nem kell, hogy kompakt gépet hordjon magával, mivel a telefont előveszi, kattint és "jó" a kép.

[ Szerkesztve ]

(#130) joey04 válasza bigmasterg (#129) üzenetére


joey04
titán

az átlagnak nem csak elég a telefon, hanem egyenesen jobb is. Ha pénzes, megveszi a fasza milcet aztán csodálkozik, hogy mi esik ki belőle a telefonhoz képest, ha csak kattint. :)

(#131) Ba cy lus válasza bigmasterg (#129) üzenetére


Ba cy lus
őstag

Azért látok olyan képeket hobbi fotósoktól, amiket a profik is megirigyelnének, szóval nem skatulyáznám be őket. :N

[ Szerkesztve ]

(#132) Ba cy lus válasza joey04 (#130) üzenetére


Ba cy lus
őstag

Azért ebben nem lennék biztos, hogy egy milc automata üzemmódja rosszabb képeket eredményez, mint a telefon.

Inkább az igaz általában szerintem, hogy ha már van külön drága masina, érdemes megtanulni tudatosan használni, kiismerni, akkor (technikailag) biztosan még jobb képeket lehet csinálni.

(#133) Ricardo válasza Ba cy lus (#131) üzenetére


Ricardo
titán

Az elkészült fotó csak részben múlik a technikán. Másik részben azon, kinek a kezében van az adott technika.
Persze adott ember jobb technikával jobb fotót lő.
Ettől függetlenül egy olyan ember akinek van szeme hozzá, és tudja is mit csinál, egy jobb telefonnal szebb, értékelhetőbb képet lő, mint egy random kattintgató jobb technikával.
Azt meg már csak halkan teszem hozzá, hogy egy adott kép "értékét" nem csak a nyers minőség határoz meg.

A VILÁG TÍZ LEGDRÁGÁBB FOTÓJA

Szerintem ennek egy részét egy átlag mobilfotós csoportba darabokra szednék. :U

(#134) joey04 válasza Ba cy lus (#132) üzenetére


joey04
titán

vannak olyan helyzetek, amikor igen. mármint utómunkával ezerszer jobbat ki lehet hozni még a szarabb milc képből is persze, de ahogy kiköpi a gép, az nem pozitív meglepi lesz. :)

(#135) zoli8814


zoli8814
aktív tag

Nekem a Samsung képei sokkal szebbek, színesebbek. Pedig volt nálam 11PM 13PM 14PM is, de valahogy fotóban számomra jobb a Samsung.

Xiaomi 14 Ultra

(#136) 7Heads Drago válasza Ba cy lus (#132) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Aham mert ugye a legtöbb embernek van ideje beíratkozni egy fotós tanfolyamra. :N :N :N (a fényképezés tőlem messze áll, és nincs hozzá elég jó szemem se, inkább azt csinálom amihez értek)
Se időm, se pénzem nincs erre, és akkor még mindig ott van mi van ha nincs is nálam... Számomra tök értelmetlen lenne egy gép.

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#137) contaxg válasza Ricardo (#133) üzenetére


contaxg
veterán

Ezek a képek képzőművészeti alkotások. A többség jó esetben egy számítógép, de inkább egy mobil kijelzőjén nézi ezeket meg, ami nagyon lerontja a vizuális és/vagy emocionális élményt. Ezért van "hát ilyet én is tudok" érzése sok mobillal kattogtató embernek.
Egy németalföldi portré is pl egy Vermeer vagy Rembrandt kép élőben sokkolóan más mint egy 6,7 collos OLED kijelzőn.

Egyébként hogy ON is legyek az én szememnek az iPhone képek neutrálisabbak. A Samu képek melegebbek és ezért szerintem tonálisan csalnak. Az iPhone algoritmusa szerintem nehezen léphető meg vagy egyáltalán nem. Mondom, ezt úgy hogy szerintem mint telefon egy darab kaki (12-öm van)

[ Szerkesztve ]

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#138) cyanID


cyanID
tag

Arra van megoldás Samsungon szerintetek, hogy videoban, ha végigmegyek minden zoomtartományon egy témára, akkor folyamatos és szép legyen a video?

Jelen esetben az s24 ultránál ugrál a kamera képe, gondolom amikor optikát vált.

Nem tudom, lehet hogy ez az iphonnál hogy megy, de régi emlékeim szerint az simább...

(#139) Pug válasza cyanID (#138) üzenetére


Pug
veterán

Amennyi ugras van most, annyi biza lesz is, mivel nem helyen van fizikalisan az osszes szenzor, igy ezzel nagyon sok mindent nem lehet kezdenin.

(#140) cyanID


cyanID
tag

Még egy kérdés:

Sok helyen írták, de tudja-e valaki, mi lett a végső konklúzió:

Minden közeli Hold fotó teljesen AI generált? ... vagy van valami köze a per pillanthoz?

(#141) Pug válasza cyanID (#140) üzenetére


Pug
veterán

AI

(#142) stevve


stevve
nagyúr

Unortodox, off-ba is teszem gyorsan, de vajon ez a kamerafón szemlélet elmúlik valaha? Sokkal jobban örülnék egy olyan telefonnak, ami nem billeg az asztalon, nem 220+gram és nem kell tok rá és tovább bírja az akksija, mint annak, hogy most 5x-ben mennyire zoomol.

Már évek óta szinte minden konklúzió az, hogy de átleg felhasználásra teljesen jó. Akkor meg minek?

Páran itt is veséztétek, hogy aki fotós, annak cucca is van, a macskáról, gyerekről meg évek óta tökéletes fotókat lehet telefonnal lőni. (a Holdat fotózni meg hányszor fogja valaki életében összesen? :DDD )

(#143) joey04 válasza stevve (#142) üzenetére


joey04
titán

vajon ez a kamerafón szemlélet elmúlik valaha?

Remélem nem. :)

(#144) Ricardo válasza stevve (#142) üzenetére


Ricardo
titán

Egymással ellentételes elvárásaid vannak.
Vegyük ki a kamerát az egyenletből. Így a billegés megoldva.
Nézzük a többi vastagon szedettet.
Nem 220+gtamm, de legyen strapás és nagy akkus.

Nem kell rá tok.
Ennek jellemzően a strapa telefonok felelnek meg, azok meg általában (pont a strapa telefon mivoltuk miatt) nem éppen légies darabok.

Tovább bírja az akksija.
Jó üzemidő kicsi akkuval felejthető. A nagy akku, mondjuk 6000mAh+ (az 5000 már az átlag) az nem könnyű.

(#145) stevve válasza Ricardo (#144) üzenetére


stevve
nagyúr

Nem ellentmondás egyáltalán.

Ha nem arra koncentrálnának, hogy 6 inches játéktelefon vagy kamera legyen, akkor lehetne akár egy telefon is, aminek nem szükséges nehéznek és billegősnek lennie - és ha nem akar a CPU fűteni a játékok és 8K videózás alatt, máris jobban bírja az akksi is. :D De amúgy tudom, hogy hülye elvárásaim vannak - vagy vegyek alsó kategóriásat.

Anyaghasználatban pedig simán lehetne olyan, amire nem kell tok és nem egy tank. Nem érdekes, hogy tok nélkül már csak a marketing képeken látjuk a telefonjainkat? :DDD Hiába a titán keret, megy rá a tok úgyis.

[ Szerkesztve ]

(#146) Aryon87 válasza stevve (#145) üzenetére


Aryon87
félisten

Játékra PC, videóra kamera, fényképre gép, akkuhoz powerbank és veszel egy 10 éves lapos valamit. ;]

Trollt félretéve ilyen nem lesz már. Ez az igény, és én is csak remélem hogy a fotós képességük a jövőben mégjobban erősödni fog a telefonoknál. Van gépem is, de telefont többet használom. Zsebben van, minden helyzetben ott van, és könnyű is és mindent tud.

Xiaomi 14 Ultra / Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#147) joey04 válasza joey04 (#81) üzenetére


joey04
titán

Hát, nem jött össze. valamennyit javult, de ez még nagyon harmatos...

(#148) stevve válasza Aryon87 (#146) üzenetére


stevve
nagyúr

Mondtam, hogy hülye elvárásaim vannak egy telefontól - legyen telefon első sorban (mondjuk, még Exynos-szal is lehessen 4-5G-n használni), ami bírja tovább, mint 1 nap és ne kelljen tok rá. :D

Az, hogy 8K 120fps és visszalassítom, kétszer jó eljátszani, de amúgy több éve teljesen jó fotókat lőnek vele az átlagfelhasználók (kivéve, ha 1-1 sorozatot elbaltáz a gyártó, mert hozzányúlnak). Ne érts félre, az innováció jó dolog és csak 5-6 évet visszanézve is óriási a fejlődés, de már annyi midnent akar tudni egy telefon, hogy csak az alap dolgokra nem jó lassan. Az AI egyes területei például jó fejelsztési irányn.

[ Szerkesztve ]

(#149) nozs23 válasza stevve (#148) üzenetére


nozs23
addikt

Lehet kapni szar kameras nagy akksis muanyag telefonokat olcson. Miert lenne ez a standard a felsokategoriaban?

(#150) stevve válasza nozs23 (#149) üzenetére


stevve
nagyúr

Nem kell szar kamera vagy műanyag - bár ez utóbbi strapabíróbb az üvegnél. Pont ez lenne a lényeg abban, amit szeretnék, hogy oké, van már jó kameránk, másfelé innováljanak a felső szegmensben kicsit.

(#151) nozs23 válasza stevve (#150) üzenetére


nozs23
addikt

A jo kamera velejaroja a nagyobb szenzor/optika - ez mindenkepp ki fog allni a hazbol, ha csak ugyanilyen vastagra nem csinalnak a hazat, de az mar rohadt kenyelmetlen lenne. Meg tokkal sem esik egy sikba a kamerakkal. Ez csak ugy megoldhato ha kisebb szenzort/optikakat hasznalnak = szar kamera.

(#152) 7Heads Drago válasza contaxg (#137) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Én Pc-n néztem meg, de egyik képtől se estem hanyatt. Vannak ettől sokkal jobb képek.

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#153) 7Heads Drago válasza stevve (#145) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Én ott leragadtam hogy billeg a telo az asztalon....
Miért is baj ez? Én 99%-ban nem az asztalon nyomkodom, hanem kézben van. Akkor mit számít hogy billeg? Ha stapa bíró pofára is fordíthatod és nem billeg.
Fűtés 8k, játék:
Én is játszottam telon, de kinőtem belőle. Olyan felesleges időtöltés ami családomtól von el időt ahelyett hogy velük lennék. A 8K videót meg feleslegesnek tartom mivel nincs hol visszanézni.
Tok:
Van akinek fontos az anyaghasználat milyensége. Szerintem kapható ilyen is - meg olyan is. Ha nem szereted a tokot nem használod.
Nekem kell rá, mert nem öltönyben dolgozok egy irodában. Nekem fontos az ára, és hogy egy eséstől ne szenvedjen kárt, a jó sot, és a jó kamera.
De például te is írod az 5G-t amit meg én tartok feleslegesnek. Évek óta fújják, de mégis csak kevesen használják és még kevesebben látják az előnyét. A szolgáltatóknál elég komoly a felára neki és az akkut is jobban zabálja.

[ Szerkesztve ]

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#154) stevve válasza 7Heads Drago (#153) üzenetére


stevve
nagyúr

Nagyjából egyetértek. Játszani nem játszom telefonon, de nyilván elfogadom, csupán azt nem értem, miért kell 6 inchre ray tracing, meg miegyebek, amikhez meg erőmű kell. A billegés kevésbé zavar, de már annyira nagy szigeteket tesznek néha a telefonokra...

A tok csak annyiban zavar, hogy tök szép telefonokat gyártanak, de kb. addig látja az ember, amíg ráteszi a tokot, mert elengedhetetlen kb. Arról már nem is beszléve, amikor a már sárguló szilikontokban ott figyel egy 600K+ telefon. Ha itt tudnának villantani a következő években vagy akksiban, az nagy fejlődés lenne.

Az 5G csak példa volt és pont arra, hogy az valóban eszi az akksit és melegít, pedig ha már telefon, ez amolyan alap lenne, hogy mobil hálón a telefon működik, nem csak wifin. Persze értem a miérteket, de pont elvárnám én is, hogy ezen a téren is javuljanak a viszonyok.

[ Szerkesztve ]

(#155) joey04 válasza stevve (#150) üzenetére


joey04
titán

Azért bőven lehet még fejleszteni a kamerát...

(#156) 7Heads Drago válasza stevve (#154) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Én már a 117k-s telora se sárga vagy sárguló szilikon tokot veszek. Spigen, Nilkin vagy valami normális más minőség. Tudom hogy szépek a mai teló festések viszont én általában nem a hátlapot nézegetem, hanem a kijelzőt. Szóval nekem megfelel a tok is rajta és sokkal jobb a fogás a tokon, mint egy csúszós telon.

[ Szerkesztve ]

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#157) Atomgeszi válasza 7Heads Drago (#156) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Gyárilag (mű?)bőrből készül a 13Ultra hátlapja, nagyon jó fogást biztosít a telefonnak.
Gyárilag adtak hozzá egy fekete(lévén fekete a telefon is) műanyag tokot is, ami szintén nagyon minőségi.
Nem is értem, ezt a szilikon tok dolgot, ki tenne manapság olyat rá? :DDD

(#158) 7Heads Drago válasza Atomgeszi (#157) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Hát nekem a Poco F5-re elég gagyi tokot adott ugyanaz a gyártó.
Kínából rendelve akciósan 3200 ft volt a Nilkin tok rá.
A gyári hátlapot gondolom macerás cserélni, én mindenképp csak tokban használnám.

[ Szerkesztve ]

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#159) Atomgeszi válasza 7Heads Drago (#158) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Poco, Redmi és a Xiaomi teljesen külön márkaként viselkedik, hiába készülnek látszólag egy gyárban. Ahogy a Honor és a Huawei sem ugyanaz.

Teljesen másnak is felelnek meg a minőségi követelmények.
Plusz a 13Ultra a márka flagshipje.

De így van, manapság semmiből nem tart pár ezer Ft-ért venni egy minőségi tokot, szemben a szilikontokkal. :DDD

(#160) stevve válasza Atomgeszi (#157) üzenetére


stevve
nagyúr

Remélem, senki, csak egy példa volt :)

Filozófiai kérdés: ha úgyis dizájnos tokban van, miért kell, hogy a hátlap sérülékeny üveg legyen és szép?

[ Szerkesztve ]

(#161) Ricardo válasza stevve (#160) üzenetére


Ricardo
titán

Mert nem mindenki rakja tokba.

(#162) hcs57


hcs57
őstag

Ezek mennyi vállalható tokok?

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

Hirdetés

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.