Hirdetés

2024. szeptember 1., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Kinder


Kinder
senior tag

Szerintem mindkettő nagyon jó képeket készít.

(#2) Neurotoxin válasza Kinder (#1) üzenetére


Neurotoxin
őstag

Elfogadhatónak mondanám. 14 Pro-m van, de egyáltalán nem vagyok elájulva a készített képei minőségétől. Akkor tűnt fel a legjobban, amikor az előző telefonom (XS) képeit mellé tettem. Persze előbbi sokkal jobban ‘mossa’ a hátteret és jobb portréfotókat készít, de ezen kívül nem érződik kétszer jobbnak, mert az ára bizony közben pont a kétszerese lett…

[ Szerkesztve ]

18 éve a PH! lapcsaláddal!

(#3) Pug


Pug
veterán

S24U esetén az ultrawide kaphatott volna egy frissített szenzort.

(#4) Gábor-KJ válasza Pug (#3) üzenetére


Gábor-KJ
őstag

Majd legközelebb S25-nél és kb 700 ezer forint magasságában... Vicc, hogy elsütik az S23-t pepitába csak most éppen AI jeligére...

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S23, Galaxy Watch 6 44mm, iPhone 12 Pro Max, Apple Watch 7, Garmin Fenix 7X Sapphire Solar, iPad 9. 2021, MacBook Pro 16'

(#5) -FreaK-


-FreaK-
veterán

Hamarosan jön az első update, ami szinte kizárólag a kamerára fókuszál, lehet azt meg kellett volna várni előbb :)

(#6) Pug válasza Gábor-KJ (#4) üzenetére


Pug
veterán

Azert van par szerint kifejezett jo ujitas, reszemrol semmi gond nincs az okos reszelgetessel (az arazas az szerintem is kriminalis :DDD ). Egy dolgot nagyon remelek, hogy az ivelt kijelzot soha tobbet nem hozzak vissza,

(#7) drzsoo1


drzsoo1
aktív tag

Átlagos körülmények között mindkét telefon a csúcsot képviseli de érdekes módon makró ban egyik sem remekel. Sok makro fotót készítek ráadásul fontos hogy ha kell akkor azonnal, nulla mp alatt fotót kapjak. Thinkphone rotate-to-start után azonnal marco módban indít ledes téma megvilágítás mellett és pazar képeket készít. Kollégám i15 promax akármilyen beállítást is próbáltunk, meg se közelítette, a ledes téma megvilágítás hiányát sehogy sem tudta kompenzálni. A kettős videó vagy fotó mód pedig érthetetlen hiányosság az ipone esetén, én személy szerint imádom ezt a funkciót.

[ Szerkesztve ]

Csak Motorola, 29 éve: Int. 2000(1995)-MicroTac 7200-Flare-d460-cd930-Timeport T250-T720i-MPX200-Q9h-Milestone-Milestone2-Atrix-Moto G 4G-MotoZ Play-MotoZ2Force&Motorola Thinkphone

(#8) doooo válasza -FreaK- (#5) üzenetére


doooo
veterán

Számból vetted ki a szót.

(#9) K0vasz válasza Pug (#6) üzenetére


K0vasz
aktív tag

nem tudom, miért nem csinálnak "edge" meg "lapos" változatot is, mint ahogy volt az S7-es időkben. a csillió típus között, amit egy évben kiadnak, csak elférne

(#10) Ba cy lus


Ba cy lus
őstag

Érdekes lett volna egy-két nyers kép Lightroomban feldolgozva, sok mindenre választ adna. :)

(#11) Pug válasza K0vasz (#9) üzenetére


Pug
veterán

Mert a csucsbol nem eri meg 2 verziot gyartani...

(#12) hapakj


hapakj
aktív tag

Nyiiiiilván az iPhone, a másik csak egy fostos droid

(#13) csubííí válasza hapakj (#12) üzenetére


csubííí
senior tag

Nyilván a Droid, a másik csak egy fostos iPhone.

[ Szerkesztve ]

(#14) janeszgol válasza hapakj (#12) üzenetére


janeszgol
félisten

A sok i betubol kovetkeztetek az ironiara. :)
Viszont amit irok az nem ironikus, nem vicces. Android 10 utan akkora lett a droid es iOS kozotti szakades az alapveto mukodesben, a touch minosegeben, a gesztusok kezeleseben, mukodesi elvben stb, tehat nem a teljesitmenyrol meg a kamerarol van szo. Tehat akkora a difi, hogy android utan iOS-t hasznalni olyan, mintha egy Lumia (win phone) lenne a kezemben.

(#15) samu74


samu74
addikt

A főkamera meg az ultraszéles képeinél iphone-on a HDR be volt kapcsolva? Mert azoknál a telefonomon(S23+) a samsung képek kiégetik a szemem. :)

-----------

(#16) tybsen válasza janeszgol (#14) üzenetére


tybsen
addikt

Hogyan érted ezt a szakadást a kettő között felhasználói élményben, melyik javára, erzesed szerint? :)

(#17) Plazmacucci


Plazmacucci
félisten

Kár, hogy nincs esti portré vagy forgalom.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#18) Hallosz


Hallosz
senior tag

Önmagában nézve, mindkét készülék remek képeket készít, egymáshoz viszonyítva itt-ott van némi eltérés. Úgy vélem, fej-fej mellett vannak.

(#19) Zsolt,72


Zsolt,72
aktív tag

„Kocafotósként” jó volt olvasni ezt a cikket, köszönet érte.

(#20) Jeanne d'Arc

Engem 2 éve idegesít ,hogy az iPhone Zoom kamerája eldobja a fókuszt, ezért váltottam most Samsungra ott nincs ilyen gond.
Viszont sötétben véleményem szerint az iPhone erősebb, nappali fényben meg minimális különbségek vannak.

iPhone felvásárlás előfizetéses is!

(#21) Neurotoxin válasza janeszgol (#14) üzenetére


Neurotoxin
őstag

Nem egészen értelek. Megszokás kérdése, nekem az iOS sokkal felhasználóbarátabbnak hat. Volt Lumiám, nem is egy, 830-ast használtam mindaddig, amíg végérvényesen ki nem húzták a Windows Phone alól a talajt, imádtam. Viszont ha manapság a kollégák valamelyik androidja kerül a kezembe, vagy 2 percig próbálom megtalálni a kezelésben a fonalat. Nem érzem azt a minőségibb dolgot, amit írsz.

[ Szerkesztve ]

18 éve a PH! lapcsaláddal!

(#22) Pug válasza Neurotoxin (#21) üzenetére


Pug
veterán

O sem azt mondta, hogy jobb-rosszabb. Hanem, hogy olyan szinten mas, mint anno pl droid vs lumia...

Az altalad leirt "2 percig keresem a fonalat" is pont ezt tamasztja ala (btw az en sajat tapasztalatom is ez)

Szoval nem igazan ertem, hogy mit nem ertesz :DDD

[ Szerkesztve ]

(#23) Neurotoxin válasza Pug (#22) üzenetére


Neurotoxin
őstag

“Tehat akkora a difi, hogy android utan iOS-t hasznalni olyan, mintha egy Lumia (win phone) lenne a kezemben.”

Nekem úgy tűnik ez alapján, hogy nem volt a szívecsücske a WP :DDD De lehet, hogy igazad van és csak én nem értem. Szándékosan írtam, hogy minden megszokás kérdése, van akinek ez, van akinek az jön be. Csak nem szükséges hitvallást csinálni belőle.

18 éve a PH! lapcsaláddal!

(#24) ROBOTER


ROBOTER
addikt

Valaki árulja már el, mit akar jelképezni az első lapon a 200 / 50 / 12 MODE ábra, mert a Quad-Bayer nem ilyen, a 200 megapixeles, már elkészült kép pedig nem Bayer hanem RGB. Egyáltalán nem létezik 200 megapixelen normál Bayer, sem fizikiailag, sem a feldolgozás valamelyik fázisában. Lehet így szokták elmagyarázni, de ez hülyeség.

(#25) janeszgol válasza Neurotoxin (#23) üzenetére


janeszgol
félisten

Én voltam az egyik legnagyobb WP rajongó. Itt a fórumon biztosan, de amúgy is.
De ma ha a kezembe veszem, már nem hozza azt az érzést.

[ Szerkesztve ]

(#26) nozs23 válasza Neurotoxin (#2) üzenetére


nozs23
addikt

mert az ára bizony közben pont a kétszerese lett

Hogyan? Dollárban ugyanannyi 2017-2023 óta. Itthon drágult, de XS idején 270 volt a dollár közepe, 14P idején meg 375? :)

(#27) hegedus001 válasza Neurotoxin (#2) üzenetére


hegedus001
aktív tag

Miről beszélsz? Semmit sem változott az ára. Tökéletes ugyan annyiba kerül a 2 telefon.

(#28) nozs23 válasza hegedus001 (#27) üzenetére


nozs23
addikt

Most visszanéztem XS 400-on nyitott 64GB-al, míg a 14P 570-en 128GB-al. Tehát még ha kizárólag az itthoni piacot nézzük is barokkos túlzás ez a 2x szorzó. Mellesleg árfolyam szempontjából pont 14-es széria volt a legszarabb, a 15-ösre már valamelyest mérséklődtek az árak.

(#29) Braddock


Braddock
őstag

Én úgy látom fotóban a Samsung erősebb, videóban meg az iPhone.

(#30) Hobbbyt válasza Pug (#6) üzenetére


Hobbbyt
őstag

Én meg nagyon remélem, hogy visszajön az ívelt kijelző, mert sokkal szebb és ergonómikusabb tőle egy telefon. Az S6 edge óta csak ívelt kijelzős telefonjaim voltak, és most is olyat keresek. :U

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem.

(#31) Elit3Zotya


Elit3Zotya
addikt

Meglepő, de a samsungot jobbnak érzem fotók szempontjából, bár ha 24mp vs 12mp-es alapértelmezett képek lennének összehasonlítva, akkor az i15 lehet jobb lenne.

[ Szerkesztve ]

The King Of Innovation - Vivo X Fold3 Pro

(#32) ROBOTER válasza Elit3Zotya (#31) üzenetére


ROBOTER
addikt

Egyértelműen lényegesen több a részlet 12mp-en az S24 fotóin. De én már láttam az S24 zoomok között olyan fotót, ami egyértelműen valamilyen "AI" algoritmus által volt részletessé téve.

(#33) Ba cy lus válasza Elit3Zotya (#31) üzenetére


Ba cy lus
őstag

Ez nem valószínű szerintem. Valójában, ha valami hátrányban van, és már azonos felbontáson is ez látszik, nagyobb felbontáson még jobban kiütköznek a hibák (életlenség, zaj, kromatikus aberráció stb.). Pl. ha nekem a 24 megapixeles gépemhez vacak objektívem van, 10 megapixelre lekicsinyítve mutathat teljesen jól (illetve a régebbi, 10 mpx-es felbontású géppel).

[ Szerkesztve ]

(#34) nozs23 válasza Ba cy lus (#33) üzenetére


nozs23
addikt

iPhone (es amugy a telefonos) kepalkotasban nem pont ugy mukodik, hogy elkeszul a nagy felbontasu foto, amit egyszeruen lemereteznek kisebb felbontasu opcio eseten.
Amugy en gyakorlatilag minden tesztben reszeletesebbnek latom a 24mp-es iPhone fotokat, mint a Galaxy (vagy barmely mas telefon) 12mp-es fotoit.

(#35) Ba cy lus válasza nozs23 (#34) üzenetére


Ba cy lus
őstag

Ha az életlenség "hardveres" eredetű, vagyis a lencséből fakad, akkor márpedig de, 24 megapixelen még rosszabb lesz, ha már 12-n is látni. Ezért lett volna jó felrakni dng-ből készült fotókat.

(#36) norti


norti
addikt

Egy kis kritika: a képek készülhettek volna ugyanazzal a szint-/pozícióbeállítással (van ahol kb. fél-egy méterre feljebb van pozicionálva - még ha ez az eltrérő zoom/optika miatt is van, esetleg külön vágott képpel azonosat is ki lehet rakni) illetve lehetne egy slideres összehasonlítás, ahol egyszerre meg lehet nézni a két képet.

(#37) nozs23 válasza Ba cy lus (#35) üzenetére


nozs23
addikt

Szerintem nem volt szo eletlensegrol. Az optikai szorasbol eredo minosegbeli kulonbsegekbe pedig jobb nem belemenni egy teszt alapjan. Ezt gyakorlatilag telefonrol telefonra kell megvizsgalni azoknak, akik szeretnek ezzel pepecselni. Meg a notoriousan tesztelt profi objektivekbol sincs ket ugyanolyan, nemhogy a gyartosoron omlesztett muanyag telefonoptikakbol.

(#38) ROBOTER válasza nozs23 (#37) üzenetére


ROBOTER
addikt

Teljesen egyetértek veled a minőségi szórással kapcsolatban, de őszintén nem hiszek abban, hogy ezekben a kameramodulokban használt lencsék gyártása egyszerűbb lenne és kisebb minőségi tűréssel történne. Szerintem ez már megfordult. Az összetettség nyilván más kategória, itt nincs 20..25 lencse csak 4..5, de ehhez a képminőséghez brutális precízitás kell.

(#39) Ba cy lus válasza nozs23 (#37) üzenetére


Ba cy lus
őstag

Szerintem nem volt szo eletlensegrol.

És? Ezt látni.

Egyébként ennyi erővel az egész cikknek nincs sok értelme.

[ Szerkesztve ]

(#40) nozs23 válasza ROBOTER (#38) üzenetére


nozs23
addikt

de őszintén nem hiszek abban, hogy ezekben a kameramodulokban használt lencsék gyártása egyszerűbb lenne és kisebb minőségi tűréssel történne

Pedig de.

Ugye a nagy/draga optikaknak nem csak a gyartasa, hanem a tesztelese is koltseges. A mobil optikaknak egy elegge eltérő, nagyon automatizált gyártási folyamata van. Egy roppant olcso alkatresze a telefonnak. Senki nem szerel össze telefonlencsét/kamerát, azok a futószalagról jönnek le, és automata berendezéseken tesztelik. Azt olvastam, hogy 40%-uk kukazva a folyamat soran. Nyilvan ez a szam mara mar jobb lehet, vagy adott gyartonal jobb lehet.

(#41) ROBOTER válasza nozs23 (#40) üzenetére


ROBOTER
addikt

Az emberi összeszerelésben igazad lehet, viszont pl. fényképezőgépek objektívjeinél is használnak öntéses technikát az aszférikus lencséknél. Ami ott 1 um tűrés, az itt 100 nm. Csak gondoljunk bele, az alapanyag tisztaságára, a zárványmentességre milyen hatással van ez.

[ Szerkesztve ]

(#42) ZS3NI


ZS3NI
őstag

iPhone videó nagyon jó. A fotók pedig, háááát.. Szerintem még egy régebbi ~2014-es APSC/m43 milc (e.g. Sony A6000, Lumix G80) is rommá veri őket. Ha hirtelen valami kell akkor jó, de nem ezzel örökíteném meg a fontosabb családi pillanatokat. :F

IDDQD ( ͡° ͜ʖ ͡°)

(#43) ROBOTER válasza ZS3NI (#42) üzenetére


ROBOTER
addikt

Egy APS-C érzékelő felülete 8-szoros még a felsőkategóriás telefonok érzékelőihez képest is, a segédkamerákhoz, középkategóriához képest inkább 10..15-szörös. A fizikával való erőszakos nemi közösülés lenne ezt leküzdeni akárhány év alatt is.

(#44) bajnokpityu válasza Braddock (#29) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Én is. 24u tulajkent.
Egyébként érdekes, de ugyanazokat fotózva nekem pont az alma lett tultolva és a Samu lágyabb.

eladó topping dac

(#45) hapakj válasza janeszgol (#14) üzenetére


hapakj
aktív tag

Áhhh, nem írónia. részeg voltam :D

(#46) Neurotoxin válasza janeszgol (#25) üzenetére


Neurotoxin
őstag

;) Ne haragudj, félreértettem, mea culpa.

@nozs23: Igen, dollárban lényegében ugyanannyi maradt, de forintban 1,5x-e lett, ha nem is 2…Ez van, ennyit romlott a pénzünk.2020 januárjában a KV-nál 218e volt az XS, tavaly októberben pedig 420e a 14 Pro. Most mondhatnád, hogy egyiket sem közvetlenül megjelenéskor vásároltam, de ettől még nem kell leharapni a fejemet.

[ Szerkesztve ]

18 éve a PH! lapcsaláddal!

(#47) vlesi69


vlesi69
őstag

Mindkettő elég jó de maradok a H M 5 Pronál. Meg még csak annyi, fényképezőgép, Fz2000, RX10 M3, vagy a A7 M4. Most úgy is azt fogjátok mondani, nagy és nehéz, tudom de ha megyünk bár hová is visszük magunkkal, ha kissebb túrákra megyünk akkor Rx100 M7, de a mindennapokra ha le kell kapni valamit H M 5 Pro.

(#48) Aryon87


Aryon87
félisten

Pár képet néztem meg és a Samsung képei jobban tetszenek. Almánál valahogy nem természetesek a képek, és darabos a "részletesség"

Xiaomi 14 Ultra / Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#49) vlesi69 válasza Aryon87 (#48) üzenetére


vlesi69
őstag

Fényképezőgépeknél is az a trend inteligens automatán vagy automatán nem annyira természetesek a képek túlélesíthet, a Fuji gépei S100, XS1 sokkal jobbak voltak természetesek voltak a képek, vagy ha ráérünk állítgatni akkor lehet sokat babrálni a beállításokkal. Telefonnál is az emberek 90 százaléka csak előveszi és fényképez, nem állítgatnak semmit és még az optikát sem törlik meg.

(#50) janeszgol válasza Neurotoxin (#46) üzenetére


janeszgol
félisten

Valamennyit drágultak a telefonok, illetve a kategória is elcsúszott. A Xs párja inkább a 14/15 lenne, a Pro vonal meg a Xs Maxé. A PM meg ezek fölé húzott sáv.
Szerintem olyan drágulás lehetett, mint pl a Samsungnál.
2017-ben az S8 275k, az S8+ 300k volt.
2018: Az S9 280k, S9+ pedig 310k volt.
2019: S10 310k, S10+ 345k.
2020: S20 325k, S20+ 360k.

Én egyik évre sem emlékszem, hogy az hangzott volna el, hogy "fú de drága az ájfón, vegyen mindenki Samsungot, mert olcsóbb." Tehát az iPhone árak is kb e körül alakultak. Nem keresném vissza, majd egy iPhone fan megteszi, ha akarja. Annyit viszont még írok, hogy az iPhone ugye négyfelé bomlott a 12-esnél (előtte három tagú volt), sőt előbb minik voltak, amik olcsóbbak voltak a simánál, most meg Plus van, ami meg drágább. Nehéz az összevetés.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.