Hirdetés

2024. május 25., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) danzi


danzi
tag

Sziasztok,

Van nekem egy ASUS A7N8X Deluxe alaplapom, ami tud Dolby dekodolást, viszont az alaplapon van difitális kimenet is, ami egy RCA csatlakozó. és van 5 db jack, amiből 3 hajtja meg a hangfalaimat, 2xElső 2xHátsó illetve a center/LFE.
Az a baj, hogy az Nforce2 SoundStorm control panelen, ha csak az analók kimenetek (gondolom, hogy akkor nem az RCA-ról van szó) vannak bekapcsolva, akkor a Dolby Digital dekódolás engedélyezése jelölőnégyzet elszürkül, és nem lehet bekapcsolni. Akkor nem értem, micsinál az 5.1-es hanggal, de lehet, hogy csak fogalomzavarban vagyok. Viszont a hangfalam már tényleg csak hangfal, nincs rajta egyetlen RCA bemenet, tehát csak a 3 db jack kábelen keresztül tudom meghajtani.

Kérdésem az, hogy ne törődjek ezzel, állítgassak valamit, vagy vegyek egy Audigyt vagy Audigy2-t, amin szintén megvannak a hangfalhoz a megfelelő kimenetek, és mégis jobb lesz... :F

Kicsit zavaros lett, remélem értitek, és tudtok segíteni, előre is köszi...

''A meggyőződés a tudás legnagyobb ellensége, erről szentül meg vagyok győződve'' - Vonnegut

(#2) Sirinor


Sirinor
csendes tag

Nekem valami hasonló problémám lehet, de még nem jutottam el erre a szintre.
Van egy Abit NV7-133R-es alaplapom.
Nforce1-es, 5.1-es digitális hangimenetes(alaplapi).
Rádugom a jazz 5.1 9902-es hangfalszettet és csak az első 2 szól. A mély a hátsó kettő és center nem!!!(jól van bedugva kipróbáltam)
A biosban van valami AC7 APU vagy mi, ha ez bekapcsolom egyáltalán nem szól.....

Mit lehetne tenni???

HA kell valami, írj!

(#3) dzsoni


dzsoni
senior tag

A Dolby Digital kimenet csak optikánál müx hiszen az digitális. Analóg módban is megy az 5.1 és az is nagyon jó. Audigy/Audigy2 nem fog változást hozni, amúgy én is SoundStormot használok és nagyon meg vagyok vele elégedve. Sztem felesleges az SS helyett bármilyen más hanglártyát használni, hacsak nem profi hangfeldolgozással foglalkozik az ember. Láttam néhány tesztet már ami a prociterhelést és a db zaj viszonyokat elemezte, és néha-néha az SS utolérte az Audigy-ket.

(#4) danzi


danzi
tag

DVD-t mneztel mar? az szolt?

Nekem a winamp telepites utan csak akkor dobaj szet a hatsokra is a stereo jelet, ha legalabb 1x berakok egy DVD-t es atkapcsolom a DVD menujeben a hangot 5.1-re... utana a Winamp is jo

''A meggyőződés a tudás legnagyobb ellensége, erről szentül meg vagyok győződve'' - Vonnegut

(#5) drpele válasza danzi (#1) üzenetére


drpele
senior tag

te véletlenül nem a dd 5.1 encodingra gondolsz?

"Mily különös a mi helyzetünk, a Föld gyermekeié. Csak rövid látogatásra van itt mindenki. Nem tudja miért, de néha azt hiszi, hogy sejti." - Albert Einstein

(#6) dzsoni válasza Sirinor (#2) üzenetére


dzsoni
senior tag

Passz. Nforce1-el nem találkoztam még...

(#7) danzi válasza dzsoni (#3) üzenetére


danzi
tag

de optikai nincs, viszont RCA van...

[L]http://preco.hu/~danzi/SoundStorm.JPG[/L]

nem értem akkor mi a fene itt ez...

Lehet, hogy van optikai kimenet is, ami egy kulon panelen lenne, amit lehet venni... mintha lenne ilyen az ASUS nal...

''A meggyőződés a tudás legnagyobb ellensége, erről szentül meg vagyok győződve'' - Vonnegut

(#8) dzsoni válasza danzi (#4) üzenetére


dzsoni
senior tag

Simán megy minden 6 csatornán, bár már vagy 2 hónapja nem használom az analog kimeneteket, de amikor használtam őket akkor szólt mindegyik.

(#9) danzi


danzi
tag

Az a helyzet, hogy baromira nem értek hozzá <-

''A meggyőződés a tudás legnagyobb ellensége, erről szentül meg vagyok győződve'' - Vonnegut

(#10) Sirinor


Sirinor
csendes tag

Elvileg ugyan olyan mint a 2, nemigen van változás benne.
Sound stormot vagy valami hangtesztelelő progit lehetne valahonnan letölteni esetleg???
(vogafonos vagyok, túl nagy nem jó)

HA kell valami, írj!

(#11) danzi


danzi
tag

bocs a #4 az a #2-re a valaszom :)

''A meggyőződés a tudás legnagyobb ellensége, erről szentül meg vagyok győződve'' - Vonnegut

(#12) danzi


danzi
tag

a SoundStorm az NForce2-es csipkeszletben levo alaplapi hangkartya neve... ez nem 1 szoftver... hangtesztelo progi nem igen van... max a fuled...

Van egy erdekes topik valahol arrol, hogy ha pl megforditod a 230-as kabeledet a konektorban, akkor jobban fog szolni a hangfal, en most azt akarom kiprobalni... erdekes az a topik is

''A meggyőződés a tudás legnagyobb ellensége, erről szentül meg vagyok győződve'' - Vonnegut

(#13) Sirinor


Sirinor
csendes tag

Hm... megnézem.
Van it egy 5.1-es dvd.
De nem baj ha elindul a media player?
Ott is át lehet állítani?

HA kell valami, írj!

(#14) faster válasza danzi (#12) üzenetére


faster
nagyúr

A Dolby Digital Encoding a digitális kimenetre van. A lényege, hogy ezt akkor kell használni, ha a digitális kimenetre kötsz egy külső dolby dekódert és az hajtja meg a többcsatornás hangrendszeredet. Nemcsak optikai digitális kimenet létezik, hanem koax is, ez van az a7n8x Deluxon is.

(#15) Sirinor


Sirinor
csendes tag

NA betettem, elvileg szól. Tehát látom hogy ugrál az a szar is, és semmi hang nem jön vlmért!

HA kell valami, írj!

(#16) dzsoni válasza Sirinor (#15) üzenetére


dzsoni
senior tag

Ott vmi hardver hiba van akkor... szvsz

(#17) danzi


danzi
tag

Ez a koaxos digitalis kimenet ez nem az SP/DIF ? vagy hogy irjak ezt???

''A meggyőződés a tudás legnagyobb ellensége, erről szentül meg vagyok győződve'' - Vonnegut

(#18) danzi


danzi
tag

Nem ertem kulonben... 1x szol a hatso, egyszer nem... nem tudom, hogy hogy kene hogy szoljon, meg mik a szabvanyok, aaaaaaaaaaaa :( :( :(

''A meggyőződés a tudás legnagyobb ellensége, erről szentül meg vagyok győződve'' - Vonnegut

(#19) tomcica


tomcica
addikt

Haho!

A mult heten vettem egy Abit Nf7-es alaplapot amin ugyanez a chip van 5.1 SoundStorm,nekem egy SB Live-om van es igy ossze tudom hasonlitani (marmint fulre),picit gyengebb a jel az alaplapin es az is gaz,hogy amikor 5.1 analogon hasznalom (mert olyan a hangszoroszett) akkor a Line-Int lefogja,marpedig az kell a TV kartyahoz,hogy ott is legyen hang,szoval nekem most csak a Live vagy Audigy a megoldas!
Mondjuk a jatekokat nem is neztem szoval,hogy az alaplapi tud-e EAX-t,de nem az a lenyeg.Szerintem akinek van penze Audigy1 v 2-re az vegye meg piszkosul jo az a kartya,akinek nincs az meg elvezze az alaplait,mert azt is becsuletesen megcsinaltak,ahhoz kepest hogy integralt (es igy milyen olcso!)

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#20) danzi


danzi
tag

mi az h lefogja a Line in-t ???? :F :F

''A meggyőződés a tudás legnagyobb ellensége, erről szentül meg vagyok győződve'' - Vonnegut

(#21) tomcica válasza danzi (#20) üzenetére


tomcica
addikt

Line In re kell kotni a hatso kettot! a Microphone ra meg a Center+Sub (legalabbis nalam)

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#22) tomcica


tomcica
addikt

probaltam mas knbinaciot is,mert van ott azert meg 2 kimenet,de ugy nem akart 5.1 szolni :( otlet?

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#23) danzi


danzi
tag

Ehhez mar van egy jo utility aminek NSWAP a neve... meg tudod cserelni a dolgokat, hogy normalisan szoljon... Nem ez a problema.

''A meggyőződés a tudás legnagyobb ellensége, erről szentül meg vagyok győződve'' - Vonnegut

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.