Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Picimaci


Picimaci
tag

Következő a gond. Windows alatt simán megy a gép 10-ből egyszer hal meg. Ha nekiállok játszani bizonyos idő után újraindul és a következőt írja ki: BIOS ROM ERROR, meg, hogy lemez van a meghajtóban és tegyek be rendszerlemezt. Hiába reset, ugyanaz, várni kell vagy 10 percet mire el lehet indítani.
Videókártyát cseréltem, memóriát leteszteltem (memtest86), meg windowsos testel is és semmi hiba. Akkor most proci vagy alaplap vagy mi???
Kérlek segítsetek mert nagyon kell a gép.
Előre is köszi.

(#2) Gorneck válasza Picimaci (#1) üzenetére


Gorneck
titán

Ic7 bios flash totyikot ajánlom figyelmedbe! Olvasd át!

Gorneck#1239

(#3) Gorneck válasza Picimaci (#1) üzenetére


Gorneck
titán

Amúgy lehet egy bios friss segítene! Ha azután sincs változás akkor, ha van rág a vissza kell vinni az alaplapot!

Gorneck#1239

(#4) Gorneck válasza Gorneck (#3) üzenetére


Gorneck
titán

...ha van rá gari...

Gorneck#1239

(#5) Robi_73 válasza Picimaci (#1) üzenetére


Robi_73
őstag

Szerintem próbáld meg egy kölcsön táppal is,és ellenőrizd a procid,és az alaplapi chipset hőmérsékeltét,nem-e túlmelegszik valamelyik.Pluszz alkalmazd a #3-as hozzászólást is.Persze csak akkor,ha előtte hoszabb ideig stabil volt a géped, és nem bővittetél rajta semmit.

[Szerkesztve]

Robi73

(#6) Gorneck válasza Robi_73 (#5) üzenetére


Gorneck
titán

Te figyu!
CMOS checksum error / BIOS ROM checksum error - System halted
CMOS ellenõrzõösszeg-hiba
A BIOS adatait újból be kell adni. A BIOS-t tartalmazó memória IC is meghibásodhatott, ilyenkor ki kell cserélni.
Ha tévednék ill rossz dolgot szúrtam volna be javíts ki!
Ha túlmelegszik vmi főleg a proci akkor és nem is indul újra vagy tévedek...:F

Gorneck#1239

(#7) Robi_73 válasza Gorneck (#6) üzenetére


Robi_73
őstag

Igazad van de, mivel várni kell neki egy kicsit hogy újra induljon a gépe, ezért gondolok melegedésre.(chipset) De mivel nem tudjuk,hogy egy új konfigról beszél-e,vagy már használja egy jó ideje,ezért nem biztos hogy a bios frissítés megoldja a problémát.

Robi73

(#8) Picimaci


Picimaci
tag

Nos a konfig kb. 2 hónapos és eddig semmi gond nem volt vele, mindaddig még bele nem raktam egy ati 8500 LE videókarit, akkor kezdte el ezt csinálni, most egy 9200-es van benne, ezzel egy darabig nem csinálta, de már ezzel is. Nem hiszem, hogy túlmelegedne, mert nézem a hőmérsékletet. Proci 46-48 fok, alaplap 46 körül. Bár egy ideje, gépbekapcsoláskor, az alaplapi hűtőventi kegyetleneül kerreg, de mire feláll a windows, elhallgat és megy rendesen.

(#9) Robi_73 válasza Picimaci (#8) üzenetére


Robi_73
őstag

Milyen és mekkora tápod van?

Robi73

(#10) Gorneck válasza Robi_73 (#7) üzenetére


Gorneck
titán

Igaz... akkor talán a motherboard monitor felrakása jó lenne vagy csak simán biosból nézni hogy mi a rák melegszik!

Gorneck#1239

(#11) Gorneck válasza Gorneck (#10) üzenetére


Gorneck
titán

Upps...ezt már megkaptuk válaszban!

Gorneck#1239

(#12) Robi_73 válasza Picimaci (#8) üzenetére


Robi_73
őstag

''alaplapi hűtőventi kegyetleneül kerreg, de mire feláll a windows, elhallgat és megy rendesen''

És láttad is működni? #9?

Robi73

(#13) Gorneck válasza Robi_73 (#12) üzenetére


Gorneck
titán

JaHH lehet leáll!

Gorneck#1239

(#14) hcol7


hcol7
senior tag

en pl olyat is lattam mar hogy a memoriak (tudasukhoz kepest) tul voltak hajtva, es ezert elkurta a biost es ujra kellett flesselni. azert egy memtest nem lenne tul korulmenyes megoldas, de annal hasznosabb.. szal sztem azzal erdemes kezdeni, hiaba is furcsa tanacs ez egy bios hibanal

es a memoria is melegedhet, szal ottis bejohet a ''várni kellés'' (vendégségben szarni kellés (c)ÁSÉS.. remélem ismeritek eheh)

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

(#15) Picimaci


Picimaci
tag

Nos a táp nemtom milyen, de 300W-os. Memtestet próbáltam, nem jelzett hibát.
Igen néztem az alaplapi coolert és megy.

(#16) Robi_73 válasza Picimaci (#15) üzenetére


Robi_73
őstag

#5!
Akkor próbáld ki egy másik táppal is, és lehetőleg minimum 350w-os legyen.

Robi73

(#17) Picimaci


Picimaci
tag

De a tápnak mi köze lehet ehhez? Nagyobb terhelésnél több áramot vehet fel és azért áll le???

(#18) Robi_73 válasza Picimaci (#17) üzenetére


Robi_73
őstag

Igen.A 8500 előtt milyen vga kártyád volt?

Robi73

(#19) Picimaci


Picimaci
tag

8500 előtt egy 9200 SE. Lehet, hogy a 8500 megszaggatta a tápot?

(#20) Robi_73 válasza Picimaci (#19) üzenetére


Robi_73
őstag

Próbálj meg szerezni egy kölcsön tápot (min350w),és próbáld meg azzal.Ha nem változik a helyzet,akkor szerintem az alaplap halt meg.De mielőtt bármit is csinálsz frissíts biost,ha a legfrissebb bioszod van,akkor mégegyszer ismételd meg a frissítést.Szerintem a táppal lesz a gond.

Robi73

(#21) Picimaci


Picimaci
tag

Nos hossza tesztelgetés után kiderült, hogy ha az alaplapi chipset eléri a 47 fokot, akkor hal meg a gép? Ez normális??? Tegyek bele még ventit, vagy vigyem vissza a lapot(garis)?

(#22) L3zl13 válasza Picimaci (#1) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Ugyanezt tapasztaltam, mikor szar memóriát tettem a gépbe. :))

Aki hülye, haljon meg!

(#23) ollie válasza Picimaci (#21) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

forog az alaplapi chipset hűtőventi? mert ha nem akkor azt kell kicserélni (gariban meg kell tenniük szerintem)

***

(#24) Picimaci


Picimaci
tag

Igen forog a venti. Most tettem bele egy plusz ventit a házba így azért lejjebb ment a hőfok, remélem így is marad.!?!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.