Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Ismét matrox parhelia (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) klepto


klepto
addikt

Ismét egy régi téma, de új kérdések! Ne kövezzetek meg! :( Most, hogy kijöttek az új Nvidia és Radeon kártyák, a napkutya ára esett-e, és ha igen most milyen szegmensben tartózkodik? Ha a legújabb és legütősebb csipszetet az Nvídia adta ki, akkor az, hogy fog együttműködni a konkurensekkel? Mi lesz a Matroxal? Voodoo sorsára jut? És mi a hejzet a többi kártya szárnypróbálgatásával? Kyro II, Sis Xa. 600, stb. ? Ha az Nforce II csipszet lesz a legjobb AMD alá, akkor az a Nvidiával fog a legjobban komunikálni, hiszen ők fejlesztették ki. Ha valki ilyen deszkát akar, akkor annak logikusan gondolkozva egyértelműen Gf kártyát ildomos választani, hiszen ez passzol legjobban az alaplaphoz. Ezt ti, hogy látjátok?

Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

(#2) emvy válasza klepto (#1) üzenetére


emvy
nagyúr

Remélem az alaplaphoz passzolás sem most, sem a jövőben nem lesz jellemző, hiszen itt csak a specifikációktól való eltérésről lehet szó.

while (!sleep) sheep++;

(#3) klepto válasza emvy (#2) üzenetére


klepto
addikt

Köszike a választ :DD Akkor ha jól értem azt mondod, hogy attól mert az Nvidia fejlesztette ki a csipszetet, attól még a többi VGA-val is éppúgy kell működnie mint a Gf kártyákkal? A többi kérdésemre esetleg nem tudsz válaszolni? Hogy konkrétabb legyek, szerinted mikorra várható a napkutya olyan színtű árcsökkenése, hogy elérje a 30000 Ft-os álomhatárt, ill. alámenjen?

Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

(#4) MaUser válasza klepto (#3) üzenetére


MaUser
addikt

Soha! Sajnos:)
A matrox még most is embertelenül magasan tartja árait. Ez van. A minőséget meg kell fizetni. Ha dolgozni akarsz rajta vegyél G400-at v. Mill II-őt. (Pesze nem 3dsmax-en.)

''A file-cserélés öli meg a filmipart? Inkább a filmipar öli meg a file-cserélést. 2 hónapja nincsen semmi értelmes film, amit érdemes lenne letölteni...''

(#5) klepto válasza MaUser (#4) üzenetére


klepto
addikt

Nem munkára kell, hanem általános felhasználásra, és játékra. Egyszer úgy kipróbálnám mitől nagy szó a Matrox, de nem akarok régi kártyát, engem a Parhelia érdekelne, de nem bármiáron! Ha látnék egy zaciban Parheliát 15-20 ezerért, azt megvenném ;]

Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

(#6) Szőrös  válasza klepto (#5) üzenetére


Szőrös 
veterán

Lehet eggyáltalán kapni vhol itten nálunk Mo.-n ???

https://starcitizen.hu ha tudni akarod mi újság az univerzumban

(#7) emvy válasza klepto (#5) üzenetére


emvy
nagyúr

Ja, ha hibátlan 24'' TFT-t látnék ötezerért, azt én is megvenném.

while (!sleep) sheep++;

(#8) Szőrös  válasza klepto (#5) üzenetére


Szőrös 
veterán

Aham én is vennék occsóér Sun + egyéb jó kis servereket oszt aladnám jó pénzé ! :DDD

https://starcitizen.hu ha tudni akarod mi újság az univerzumban

(#9) Szőrös  válasza klepto (#5) üzenetére


Szőrös 
veterán

Egyébként Matrox a képminőség miatt nagy szó ! Nekem vót Mistyk , G200 s mindegyiknek bazi jó a képminősége. ''Csak''ennyi . Parhelia képét nem láttam még de az is lazán verheti a piacon lévő kártyák képét .

https://starcitizen.hu ha tudni akarod mi újság az univerzumban

(#10) MaUser válasza klepto (#5) üzenetére


MaUser
addikt

Matrox-nak inkább ma már csak a neve nagy.
(Na jó egy kicsit erős volt.)
Ha nem is beérték a többiek a képminőségét, de megközelítették.
A Matrox nem egy kifejezett játék kártya, de akár arra is használható.
Azért nagy szó, mert most vettem zsborbas-tól (mégegyszer köszönet neki) egy ősöreg Matrox Mystique 220 kártyát s képminőségben alig marad el a gef 2 ti-m től.
Amikor kijöttek pedig egyszerűen nem volt hozzájuk hasonló képminőségű szolgáltatású kártya. (Pl:minden színben, felbontásben egyénileg, 1Mhz-enként hanogolható képfrissítés.)
Vagy a tnt-g200 tnt2-g400 párosok.
A tnt-k gyorsabbak (na jó d3d alatt g400 odacsapott) voltak s mégis a tesztekben a Matrox-ok kapták az ajánlást a jóval szebb, pontosabb kép miatt.

''A file-cserélés öli meg a filmipart? Inkább a filmipar öli meg a file-cserélést. 2 hónapja nincsen semmi értelmes film, amit érdemes lenne letölteni...''

(#11) klepto válasza Szőrös  (#6) üzenetére


klepto
addikt

Megjelenésekor lehetett :DD Az utolsó ár, amiről tudok, az kb.: 100-110e+ÁFA :O

Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

(#12) Szőrös  válasza klepto (#11) üzenetére


Szőrös 
veterán

Huhhhh egy kicsit húúúúzóóós . Ilyet sem veszek a közeljövőben.

https://starcitizen.hu ha tudni akarod mi újság az univerzumban

(#13) rog


rog
addikt

csak ugy erdekessegnek,vagymi:
a nyugati es az oktogon kozott feluton, van egy sztech bolt. a nevet nem jegyeztem meg.
ott a kirakatban, van harom 15-os tft (szepen egymasra tolva, hogy minel kozelebb legyenek a kepeik. es a parhelia demo fut rajtuk!
elkepeszto. tenyleg sejtenek valamit a matroxnal..

(#14) Alan válasza MaUser (#4) üzenetére


Alan
aktív tag

A Matrox minőségét időközben minden szempontból utolérték. Egyetlen előnye ma már a Parhelia 3 monitor támogatása (bár ez erősen korlátozott) - a csúcs 2D képminőség, a kétmonitoros üzemmódok minőségi támogatása, a színhűség stb. mind-mind elérhető már más kártyákon is, feleannyi pénzért.

Mielőtt bárki kövezne, egy (több) Matrox G450 és G550 kártyából leszűrt tapasztalatok alapján mondom ezt. A Parhelia-t még nem próbáltam (bár sok színvonalas anyagot olvastam róla), de sajnos ilyen árszint mellett nem is fogom.

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Ismét matrox parhelia (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.