Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) e-biza


e-biza
őstag

Éppen ma került bele egy msi kt4v alaplap hütöt visszaraktam, amd palomino 1600+ + wbk68 amirol lekapargattam a rágót, s helyére raktam inkább szépen böségesen ezüstöt, most 63 fok sima elindult állapotban. elötte 53 körül mozgott. Megoldás vélemény valami? :) túl sok az ezüst?

Liƒє is too short. - http://www.lowcostdomain.eu

(#2) Sefter válasza e-biza (#1) üzenetére


Sefter
veterán

az biza sok..
de ha nem nagyon értesz hozzá akkor nem kéne ezüsttel pasztáznod meert szétégeted a procit...

Psn ID: sefter_hun

(#3) e-biza válasza Sefter (#2) üzenetére


e-biza
őstag

vegyek le ezüstböl? töröljem fényesre a procit meg a hütöt? pontosan mi lehet szted a megoldás?

Liƒє is too short. - http://www.lowcostdomain.eu

(#4) FaBatka


FaBatka
aktív tag

Az szerintem is nagyon sok. Nekem a 2000xp fűt ennyire egy glacialtech iglo 2410 alatt. Szerintem varázsolj rá egy másik kúlert.

Mindegy mit csinálsz a Windowsban, a Nagy Kék Halál úgyis ítélkezik feletted...

(#5) Sefter válasza e-biza (#3) üzenetére


Sefter
veterán

lehet, hogy olyan helyre is ment az ezüstből ahova nem kellett volna... a procimag közepére tegyél egy gyufafejnyit és figyelj oda hogy nehogy fordítva tedd rá a hűtőt ! (már ilyennel is találkoztam...)

Psn ID: sefter_hun

(#6) Sefter válasza Sefter (#5) üzenetére


Sefter
veterán

jaaaaaaa wbk68 lehet hogy kéne valami bicósabb hűtő...

Psn ID: sefter_hun

(#7) e-biza válasza Sefter (#6) üzenetére


e-biza
őstag

kéne nem mondom :) de akkor majd új procit is veszek

amúgy a hiba úgy néz ki megvan, bios-ban lehet mert ha biosban vagyok pc healtban felmegy megint 63ig simán, de amint elindul windóz és berakom a hömérsékletfigyelöt, ott már csak 49-50 fok környékén van, s ha restartolok beisoba belépek az elején még 47 fo körül irja, s utána mintha számolna elindul felfelé 63ig. jelenleg 46 fokos a procim.

ps: nem várom a nyarat :)

Liƒє is too short. - http://www.lowcostdomain.eu

(#8) e-biza válasza e-biza (#7) üzenetére


e-biza
őstag

azt mondjk nem értem miért csak akkor megy fel ha bios-ban nézem a pc health-et, amúgy a pcalert 4ben figyelem, s elméletileg ez is biosbol olvassa ki az infot, nem valahonnan máshonnan. nemde?

Liƒє is too short. - http://www.lowcostdomain.eu

(#9) Sefter válasza e-biza (#8) üzenetére


Sefter
veterán

dede :)
a pcalert is a Bios-ból veszi az infot.

Psn ID: sefter_hun

(#10) Bass


Bass
addikt

Nekem Abit Kr7A-ban 1800+XP (palomino) Titan D5TB-vel amit 3300 helyett 2440ford/percel járatok és alapon 41-43 fokos a proci,teljesen terhelve meg 49 fok de ha a hüttő 3300-on megy akko max 45 fok,szerintem vegyél egy ilyen hüttőt jobb helyeken 2300ft,3-3 kapcsos és van rajta csipogó is.

"The gods who light up the sky at the gate of sethu"

(#11) Hercooles


Hercooles
aktív tag

Nékem egy 2000+-om van 1-2hete. Amita összeraktam mindig reszedett oldallal
hagytam , me bevoltam szarva hogy vmi baja lesz az első héten. Aztán fogtam
magam ráaktam az oldalt s meghalt a gép! Lehet hogy véletlen, de szerintem
azé ilyen proci má nyomja a meleget kifele s ha bennreked a házban az halál!
SpireFalconRock II-m van 2500 körüli fordulatall mén, aa ház oldalra raktam
egy ventit ami kiviszi a meleget, igy legnagyobb terhelés mellett 49,5 fok volt!
Szerintem sok a 66!!! Hátventi mindenféleképp kell az AMDnek, főleg ha nem
nyitott házad van! Mi lesz itt nyáron??
Vagy lehet hogy a kemence mellett van a géped??? :)

(#12) Bass


Bass
addikt

Nem csak az AMD-nek kell(enek) a plusz házveni(K) .Amikor Intel Celeron 333A-m volt fagyott a gép zárt háznál pedig volt azon is akkora borda(Slot1)mint a mostani titan D5TB-n(igaz a venti nem volt akkora)de nem volt benne házhüttő de raktam bele de a borda még így is tűzforró(viszont nem fagyott még zárt háznál sem) volt a celeronon.Nekem most is van bent 4 darab (8X8-as)amit kapcsolókkal tudok szabájozni hogy 8 vagy 12-volton menjenek.És ha az összes megy egszerre 8 volton még akkor sincs akkora hangjuk mintha 1 menne 12 volton,de most csak 2 darab megy mindig(gondolom nyáron kell majd az XP-nek mind.(1200-as Duronomnak elég volt 1 házventi)

"The gods who light up the sky at the gate of sethu"

(#13) Attyo


Attyo
tag

Sziasztok!

A 63 fok tenyleg eleg sok. Nekem 1400-as Thunderbird procim van, ami 50 fokon megy Titan hutovel. Elotte egy Globalwin CAK38-as hutom volt, de meguntam a hangjat. Pedig azzal zart haznal csak 41 fokon ment, persze terheles nelkul.
Nem tudom, hogy milyen elrendezesu a hazad (a tap vizszintes, vagy nem...), ugyhogy en egy un. hutokartyat vennek, az csak egy PCI helyet foglal, es szinte minden hazba belemegy, meg eleg jol nyomja ki a levegot. Meg a proci kornyekere tegyel egy ventit, ami a hutobordarol szarmazo meleget viszi ki a hazbol. Csak ennyi.

Ui.: Meg uj vagyok, de mar regota olvasom az oldalt. Szerintem marha jo :DD.
Sok hasznos infot talatam.

(#14) WaterLo válasza Attyo (#13) üzenetére


WaterLo
aktív tag

Az érdekelne, hogy ilyen PCI-os hűtőkártyát hol lehet kapni.

....What's up!....

(#15) WaterLo válasza e-biza (#1) üzenetére


WaterLo
aktív tag

Lehet, hogy az új lap teljesen mást mér. Egyébként akkor sok egy pricihőmérséklet, ha instabillá teszi a rendszert.

....What's up!....

(#16) WaterLo válasza WaterLo (#15) üzenetére


WaterLo
aktív tag

prici-proci

....What's up!....

(#17) twollah válasza WaterLo (#14) üzenetére


twollah
nagyúr

HERTAban láttam még a nyáron.

(#18) WaterLo válasza twollah (#17) üzenetére


WaterLo
aktív tag

Megvan, köszi. Akit érdekel : Titan TTC jelzéssel találja meg az árlistában.

....What's up!....

(#19) zsborbas válasza e-biza (#1) üzenetére


zsborbas
aktív tag

Igaz hogy nyitott házzal megy a gépem, de nálam max 51 fok csúcson járatva. A procim 2400+-ként üzemel. WBK68-nak bőven elégnek kellene lenni. Kábeleken igazíts még a házadban, talán úgy egy kicsit kevesebb lesz. Jól van rajta amúgy a hűtőborda? Nem fordítva raktad vissza? Nálam még csak nem is ezüstpaszta van alatta.

ASUS M4A785D-M PRO, x3 435@x4 B35 @3.2GHz, 2x2GB Kingmax DDR2-1066, Sapphire HD4670

(#20) madpayne válasza e-biza (#1) üzenetére


madpayne
csendes tag

Nem lehet hogy egy kicsit letörted a proci sarkát mármint a szélét!?
Nekem volt 1600+ om 1.9v-al 1900+ on ment sima alu hütővel akkor volt 47-54C de egy fokkal sem több!
:)):)

A tudás bűn, de én ártatlan vagyok!

(#21) bazs válasza e-biza (#7) üzenetére


bazs
aktív tag

Ha biosban vagy a proci nem kapcsol le, legalábbis így tudom, magyarul csúcson jár!
Ehhez kb meg is felel az 50 fok körüli normál járat

Pont most fogyott el...

(#22) rog válasza e-biza (#1) üzenetére


rog
addikt

1.nem olyan sok az.
2.semmi baja nem lesz.
3. a homerseklet egy csomo dologtol fugg:
homero dioda, proci, proci-huto, haz(ventillatorok, legaramlas).

nekem a 900-as tb 68-77 kozott tancol..

(#23) konti2


konti2
csendes tag

Szerintem a 68-77 az sok. Nekem egy P4 2GHz Northwood van. 50-60 fok között mozog. Persze ez is sok, éppen ezért megpróbáltam levenni a hűtőbordát, hogy jól van e bepasztázva. A csattokat lecsatoltam, de a borda mégsem jött le. Csak csúszkált jobbra-balra a proci tetején(gondolom akkor volt alatta paszta), de le nem akart jönni róla. MIÉRT? Jobban kellett volna erőltetnem? Gányolni meg nem akartam...

hemegmondtamhogynegyerebemegnegyereerrehe

(#24) ManOwaR válasza e-biza (#1) üzenetére


ManOwaR
tag

msi lapok túlzott hőmérsékleteket mutatnak, hulladékok. meg kell fogni kézzel a bordát és meglátod, ha tényleg hatvan fokos akkor éget a borda

(#25) Als2


Als2
csendes tag

Nekem a P4 2000 celeronom van, ha jobban lepusztítom, akkor 60 kor fölé is megy COOLINK TANK Breeze hűtővel. Pedig ez a hűtő 3GHz-ig jó, ha minden igaz.

ALS

(#26) Kiss67


Kiss67
senior tag

Nekem xp 2000 palo. 140 fsb 45 fok zárt házban thermaltake volcano 9 hűtővel. 100 % hajtva 49 fok max.
MSI KT3U2R

Ha valaki kérésre sem ad meg mobilszámot, nem lehet később komoly üzleti kapcsolat ! * Ézs. 43:10 -- 70/3389484

(#27) hobizoli válasza zsborbas (#19) üzenetére


hobizoli
nagyúr

Hat, nem tom, de a WBK68 AMD approved up to 1333MHz (Tbird, szoval ez ugy 70W-t jelent), azaz eleg jol szellohet az a szoba :))...
Nekem egy nem jol szellozo helyen egy 1GHz-s Morgan Duron-t @1.700V Vcore alig-alig tudott 53 fok-n megallitani egy ilyen WBK68...pedig volt meg kucko-szelloztetom is elol-hatul. Szoval felso hangon jo lehet egy Palomino XP-re is megfelelo szellozesnel, de SZVSZ max csak az XP1700-g.

Jo huto a Spire FalconRock II. Rez magos, 8x8cm, 2800rpm, Tbred-re is ez ajanlott, vmi 3kHUF.

hobizoli

több drón kell ;P

(#28) cucu válasza konti2 (#23) üzenetére


cucu
tag

a jelenséget azt hiszem úgy hívják felületi feszültség. szerkeszd le a hütöröl a keretet, azután csusztasd le a hütöt. Egyebkent le is tépheted, nagy cuppanással lejön, nem lesz baja.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.