Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  IPS vagy VA? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Jani954


Jani954
újonc

Sziasztok!
A mai napon vettem egy AOC VA paneles monitort de nem vagyok vele teljesen megelégedve ezért gondolkodom a visszaküldésen és egy IPS monitorra történő cserére. Na most a kérdés ami engem nagyon érdekel az lenne,hogy az IPS kijelzőknél mennyire gyakoriak a beégések? Mindenképp megtörténik előbb utóbb vagy mire érdemes figyelni? Nekem nincs kedvem havonta visszaküldögetni a monitort szellemkép miatt. Valaki aki esetleg jártam ebben az kérem írjon valamit,mennyire biztos és gyakori jelenség ez az IPS-nél?

(#2) totron válasza Jani954 (#1) üzenetére


totron
addikt

Nem gyakori. Miért nem vagy vele megelégedve?

(#3) Moonwalk válasza Jani954 (#1) üzenetére


Moonwalk
újonc

Szerintem nem gyakori. Én a TN panelről váltottam IPS-re mert nekem a VA kényelmetlen volt gamingnél, mikor volt szerencsém kipróbálni. Szellemképet én nem tapasztaltam, lehet csak azért, mert egyszerűen nem figyeltem. Márkásabb, garis monitort, ha tudsz venni, nem kell félned az előjövő problémáktól. ([ Már ha lesz, legyünk optimisták, nem lesz ilyen. ], nekem egy ASUS VG279Q1A Monitorom van és teljesen megvagyok elégedve vele és semmi problémája nem volt idáig. :) )

[ Szerkesztve ]

Üdv Máté.

(#4) sum-blink


sum-blink
aktív tag

Én is most váltottam IPS-re pár napja és kezdek elégedetlen lenni. Kicsit fakó a kép, minden fekete sötétszürkének hat. Esetleg találkozott más is ilyen jelenséggel? Erről a monitorról van szó:

[link]

(#5) Moonwalk válasza sum-blink (#4) üzenetére


Moonwalk
újonc

Nálam olyan volt, hogy TN váltása után IPS-re a narancssárgás hardverapró oldal ilyen fakult sárga lett, de szerintem ez szokás kérdése (saját véleményem)

monitorom: [link]

[ Szerkesztve ]

Üdv Máté.

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  IPS vagy VA? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.