Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) mocsa


mocsa
csendes tag

Sziasztok!
Már most elnézést kérem a novice problémám miatt.
A helyzet: Laptopomon működött rendesen a - modemes - Internet kapcsolat+Freemail-es levelek leszedése. Aztán hálózatba akartam kötni a gépet egy másik géppel (egyszerű fájlmegosztásra, crossX UTP kábellel). Ez persze nem működött elsőre, így elkezdtem állítgatni a laptop ''kapcsolat'' beállításait (is). Végeredmény: az összekötés nem sikerült, viszont a működő Internet kapcsolatom is elállítódott, nem megy. A modem behív, aztán leáll, nem működik semmi, a kért oldal nem jön be, egyből ''done'' üzenetet ad.
Ha valakinek van valami ötlete, hát rajta, segítsetek. (Nyílván egyszerű a megoldás, csak én nem tudom.)
Kösz!:

(#2) steve@prhw válasza mocsa (#1) üzenetére


steve@prhw
őstag

A modem rendesen kapcsolódik, és nem jön be semmi? Nincs hibaüzenet, csak done? És ez 100%, hogy az állítgatások hatására következett be? Mert akár spyware is művelheti...

Op. rendszer? Service packek? Tűzfal, spyirtó, vírusirtó van?

''Egy bármilyen Annál jobb hogy új és Fényképezős!'' by Rolabola

(#3) mocsa válasza steve@prhw (#2) üzenetére


mocsa
csendes tag

WinXP, AdAware rendszeresen frissítve, futtatva, Norton stb.
A modem tárcsáz, ellenőrzi a szerver a urername-et és a jelszót, egy pillanatra bevillan, hogy connected de közben már jön a hibaüzenet és Done.
Ez történik.

(#4) steve@prhw válasza mocsa (#3) üzenetére


steve@prhw
őstag

Lehetne játszani a kapcsolat eltávolításával, új kapcsolat létrehozásával, talán segítene is. Tudom, sokan nem értenek egyet velem, de ilyen esetben (pláne ha nem friss a rendszer) legjobb újrahúzni az egészet.

Még1: a rendszervisszaállítás engedélyezve van? Esetleg az megér egy próbát...

''Egy bármilyen Annál jobb hogy új és Fényképezős!'' by Rolabola

(#5) mocsa válasza steve@prhw (#4) üzenetére


mocsa
csendes tag

Szóval a kapcsolat eltávolítása/újrarakása megtörtént, utána semmi, ugyanúgy.
Most megint megvizsgáltam, mi is történik:
Szóval a kapcsolat felépül - a modemes Freemail-levél leszedésnél is - , él is, de nem képes tartalommal megtölteni. Azaz:
1., Internetnél nem töltődik le oldal (azonnal kiírja, hogy Done, meg hogy az oldal szerverhiba vagy valami beállításhiba miatt nem töltődik le.).
2., A Freemail-es balhénál szintén van kapcsolat, de nem töltődik le levél. (Hasonlatos szindróma az 1-hez).
Mi lehet? Az összes általam ismert beállítást végigzongoráztam, összehasonlítottam egy másik gépével, amin működik mindez.
mocsa
:(

(#6) mocsa válasza mocsa (#5) üzenetére


mocsa
csendes tag

Help! Elmerül a témám!:O

(#7) mocsa válasza mocsa (#6) üzenetére


mocsa
csendes tag

Sikerült megoldanom az (1). problémafelvetésben leírt gondot (gondomat). Leírom a megoldást - az archívum számára leginkább:
Szóval, valahogy átállítódtak a TCP/IP beállítások. (Még az is lehet, hogy én voltam a bűnös.) A Tulajdonságok-nál az utolsó elötti fülnél vissza kellett állítani automatikus IP cím és DNS megadásra a beállítást + a Norton tűzfal is bezavart egy kicsit. Ennyi!
Most leírva ez ilyen egyszerű, de én jó néhány órát elvacakolgattam vele.
Tanuljatok az esetből!:DD

(#8) parandroid


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Örülök, hogy megoldódott, ezzel együtt legközelebb légy szíves, használd a keresőt. Ajánlott topik: Bővebben: link.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.