Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Intel e7205? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) sajo


sajo
tag

Valaki hallott már erről a chip-ről valamilyen információkat?:D

MInden perc sebezhet, de az utolsó öl.

(#2) Sefter válasza sajo (#1) üzenetére


Sefter
veterán

???
Ez GraniteBay...

Psn ID: sefter_hun

(#3) Sefter válasza Sefter (#2) üzenetére


Sefter
veterán

Ilyen chipsetes az alaplapom... (Gigabyte GA-8INXP)

Psn ID: sefter_hun

(#4) sajo


sajo
tag

És mi a véleményed róla, engem az nagyon érdekelne.

Előre is kösz.:D

MInden perc sebezhet, de az utolsó öl.

(#5) sajo


sajo
tag

Méd egy másik dolog, melyik boltban vetted ezt a lapot, nagyon kevés cég foglalkozik gigabyte-al.

MInden perc sebezhet, de az utolsó öl.

(#6) Sefter válasza sajo (#5) üzenetére


Sefter
veterán

Nagykerben vettem...
És csak jót tudok róla mondani:
Stabil, tuningbarát, sok extra van rajta.

Psn ID: sefter_hun

(#7) sajo


sajo
tag

Nem tudsz olyan kiskert, ami foglalkozik is vele?:(

MInden perc sebezhet, de az utolsó öl.

(#8) Sefter válasza sajo (#7) üzenetére


Sefter
veterán

Mikland Szalon :)

Psn ID: sefter_hun

(#9) Sefter válasza Sefter (#8) üzenetére


Sefter
veterán

Náluk beszerezhető sokféle Gigabyte lap + rendelésre is hoznak úgy tudom

Psn ID: sefter_hun

(#10) Sefter válasza Sefter (#9) üzenetére


Sefter
veterán

GA-8INXP 55000+áfa

Psn ID: sefter_hun

(#11) sajo


sajo
tag

Kösz.:D

MInden perc sebezhet, de az utolsó öl.

(#12) Versus válasza sajo (#1) üzenetére


Versus
senior tag

Asus P4G8X de luxe.
Bruttó 61 és 65ezer között.
Atomstabil,minden rajta van nem véletlenül ez a chipset futja a rekordokat manapság.Húzva a teljesítmény brutális.Semmi bug nem tűnt fel,meglepően könnyen összedobtam a gépet kezdő fokozatú ismeretekkel.Asus support kényelmes ,ja és van hozzá Agressive Timing Bios az inyencek kedvéért.
Minden feature állítható fsb 100-tól 400 Mhz-ig ! PCI/AGP 0.3 Mhz-enként.Ram időzítés ,ram feszültség,agp feszültség biosból megy.Bios win alól frissíthető.Tunninghoz POST reporter , ha valamit elrontasz elmondja szóban mi a gond akkor is ha nem indult el a vga.Parameter recall, ujrainditáskor az utolsó jó bios adatokkal indul.Serial ATA2X,Raid,8XAGP vészjelző leddel ha rossz vga-t akarsz beleerőltetni. Hyperthreading támogatás ,Q-Fan ''csendesítő'' funkció.Képdigitalizáló chip az alaplapon 2 x 1394 porton vagy DVI-bemenettel(ez mind hozzáadva)Gigabit lan integrálva.Hangkártya AC97 ,4XUSB. Röviden ennyi ha még többet akarsz megtudni : http://www.asus.com/prog/spec.asp?m=P4G8X%20Deluxe . Az AWARD-nál találsz teszteket ,stb .....

Premium Vintage

(#13) Versus válasza Versus (#12) üzenetére


Versus
senior tag

Ja és a 3 év garancia is sokat nyomott nálam a latban ! :)

Premium Vintage

(#14) samson válasza Versus (#12) üzenetére


samson
tag

>>Képdigitalizáló chip az alaplapon 2 x 1394 porton vagy DVI-bemenettel(ez mind hozzáadva)

nekem is ilyen lapom van. szerintem valamit osszekevertel...

(#15) Versus válasza samson (#14) üzenetére


Versus
senior tag


IEEE 1394 interface provides high speed digital interface for audio / video appliances such as digital television, digital video camcorders, storage peripherals & other PC portable devices
Bocs DVI az már a VGA-mon van .... néha magam sem tudom hol végződik az egyik hol kezdődik a másik ! :)

Premium Vintage

(#16) samson válasza Versus (#15) üzenetére


samson
tag

meg mindig osszekeversz valamit.

''kepdigitalizalas'' NEM EGYENLO ''provides high speed digital interface for audio / video''

(#17) Versus válasza samson (#16) üzenetére


Versus
senior tag

Akkor tegyél képbe ,én meg azt hittem ha bedugom a digitális videokamerát és a gép real-time csinál a kapott jelből mpeg2-t akkor az digitalizálás.
Azért múlnak a fehér foltok .... :)

Premium Vintage

(#18) samson válasza Versus (#17) üzenetére


samson
tag

a fireware csak egy interface. az nem digitalizal, mivel eleve digitalis jelet kap.

(#19) Versus válasza samson (#18) üzenetére


Versus
senior tag

Oké igazad van ,tényleg sokat tanulok itt fórumozva. Egy hülye kérdés : Tehát ha digitális videokamera jelet teszek a firewire-re akkor így simán rögzít speciel mpeg2-be ? Ja és van megoldás arra hogy analóg kamerám van vagy csak annyi hogy vegyek egy digitálisat? Bocs hogy elmentem offtopicba ! :)

Premium Vintage

(#20) samson válasza Versus (#19) üzenetére


samson
tag

en meg nem hasznalom a firewaret, mert nincs ilyen eszkozom, szoval tapasztalatom semmi a fireware-rel.

>>Tehát ha digitális videokamera jelet teszek a firewire-re akkor így simán rögzít speciel mpeg2-be ?

nem tudom, milyen formatumban van a video a kameran, de abba konvertalod at(real-time), amibe jol esik, s amit a gep bir:)

------

analog kamera: digitalizalo kartya kell hozza

(#21) Versus válasza samson (#20) üzenetére


Versus
senior tag

Oké köszönöm! Azt hiszem akkor a legegyszerűbb a digitális kamera beszerzése!
Mondjuk előbb kérek kölcsön egyet megnézem milyen minőség!

Premium Vintage

(#22) access_denied


access_denied
senior tag

Valóban tuningbarát az ASUS P4G8X. Nagykerben 38+fa. Legjobb. A 266-os DDR-t felhúzva 400-ra kb. 40%-al gyorsabb lesz a memória adatátviteli sebessége, mint egy 1066-os Rambus. Ez azért elég jó, nem? :DD

(#23) access_denied


access_denied
senior tag

A Deluxe ( SATA, GigaLan, Firewire, Audio ) 38+fa. Ez lemaradt.

(#24) n@p@lm


n@p@lm
őstag

access_denied:

és hol lehet ennyiért hozzájutni? (melyik üzletben, nagykerben?)

köszi

napalm

(#25) sajo


sajo
tag

MIt szóltok a gigabyte-os változatához?:D

MInden perc sebezhet, de az utolsó öl.

(#26) Versus válasza sajo (#25) üzenetére


Versus
senior tag

Nekem meg csak jó emlékeim vannak az Asus-ról. :)
VGA-ból is csak azt veszek ,nem véletlenül.
Amúgy DDR400-ak mennek benne 2X256-os winbond,agresszív időzítésekkel használom éjjel-nappal DDR312-n de 334-en is lepróbáltam de nem szeretek feszt emelni és ennyi bőven elég.

Premium Vintage

(#27) access_denied válasza n@p@lm (#24) üzenetére


access_denied
senior tag

Mycom (nagyker) www.mycom.hu

(#28) access_denied válasza sajo (#25) üzenetére


access_denied
senior tag

266-ost támogat, de ez a jó a tuninghoz. Már ha találsz megfelelő procit :)
Most nekem is van egy kis problémám a lappal. Ti4200-vel Win98-at sehogy sem tudok feltenni rá. Minden mást igen. Ha egyszer már jól beállitottad a cuccot, akkor nincs baj vele. Kiskerben elég érdekes áron adják, 47+fa körül. Demo Studio, asszem 13.ker.-ben pl. ott lehet kapni.

(#29) Versus válasza access_denied (#28) üzenetére


Versus
senior tag

Neked DDR266 megy közel DDR400-on ? Hmm ...hmmm
Én inkább nem vetetném meg vele,vegyen legalább DDR333-at az árkülönbség nem veszélyes és nem fog ráfázni fsb emelésnél. :)

Premium Vintage

(#30) Sefter válasza sajo (#25) üzenetére


Sefter
veterán

Ugyan azt tudja mint az Asus + ATA133 Raid van rajta ;]

Psn ID: sefter_hun

(#31) Versus válasza Sefter (#30) üzenetére


Versus
senior tag

Ja mert az Asuson meg SATA Raid van ,akkor most plusz vagy minusz ? :)
RAID 0 or RAID 1 support by two Serial ATA connectors

Nem mintha használnám ...... :)

Premium Vintage

(#32) Sefter válasza Versus (#31) üzenetére


Sefter
veterán

SATA Raid van a Gigabyte-on is :)

Psn ID: sefter_hun

(#33) Sefter válasza Versus (#31) üzenetére


Sefter
veterán

De nem veszekedni akarok csak leírtam :)
Miután csak ebben különböznek, döncse el mindenki van-e rá szüksége, mert egyébként mindkét lap atomszupernagyonkirály

Psn ID: sefter_hun

(#34) Versus válasza Sefter (#33) üzenetére


Versus
senior tag

Nem kötözködésképpen mert tudom hogy jó lap mind a kettő de fsb mekkora határok között állítható ? :)

Premium Vintage

(#35) Sefter válasza Versus (#34) üzenetére


Sefter
veterán

100-400

Psn ID: sefter_hun

(#36) hobizoli


hobizoli
nagyúr

Abs nem kotozkodes keppen, de mi ertelme enek a 100-400-g allithato FSB orajelnek, ha egyszer a legnagyobb -a JEDEC altal is csak nagy nehezen szabvanyossa vett- memoria is csak 200MHz (DDR400)-t hasznal? Ez felett meg mar DDR-II lesz ami ezzel nem kompatibilis? Tudom, van nem hivataloan 466-s DDR modul is, de az is meg csak 233MHz-t hasznalna, jo tudom, ezt meg lehet huzni meg, na de 100MHz-t??? Ez kb olyan mint BE6-n a 200MHz-g allithato FSB SDRAM-l, a legnagyobb hivatalosan is csak 150MHz-s volt, az is csak extra kis szeriaban jott ki...


hobizoli

több drón kell ;P

(#37) Versus válasza hobizoli (#36) üzenetére


Versus
senior tag

Egyszerű : Springdale: 800Mhz Fsb. Ez az értelme.
Ide kell majd a DDR400 ,ha meg húzni akarod (mert ha lehet miért ne?) akkor jöhet majd a DDR466 pl.
Szóval nem is igazán a ramokról szól a dolog. :)
Amúgy : http://prohardver.index.hu/rios2_hir.php?id=2879
Olvasd a PH-t érdemes ! :)

Premium Vintage

(#38) hobizoli válasza Versus (#37) üzenetére


hobizoli
nagyúr

Aha, de ez Quad Pumped 400MHz, nemde? Akkor meg a ugy 1600MHz-nek szamitana...szoval meg mindig nem latom igazan ertelmet... hiszen Spingdale is majdan 2db DDR400 (200MHz)-s modullal eri csak el a 800-s Quad Pumped FSB-t.

Szoval...?


hobizoli

több drón kell ;P

(#39) Versus válasza hobizoli (#38) üzenetére


Versus
senior tag

Szóval nem értem miért zavar téged az az elméleti 1600Mhz ? :)
Tudja és ? :)
Esetleg miért baj ha meghúzva simán visz majdan az 1066-os fsb-t?
Ha úgy lesz húzogatható majd a Springdale mint a Northwood akkor ugye ez nem lesz egy nagy kaland ...... van benne tartalék ennyi.
Elsősorban nem ''csak'' ezért nagyon erős a Granite Bay.
Majdnem 2V-ot is tud adni a procinak én mégsem emelek feszt ,de tudja ugyanúgy ahogy egy csomó mindent amit az ember fia az életben nem használ ki.
Még mindig nem értem miért okoz ez gondot ? :)

Premium Vintage

(#40) sajo


sajo
tag

En annyit szeretnék még kérdezni, hogy akinek van gigabyte-os alaplapja, annak mik a tapasztalatai vele.:D

MInden perc sebezhet, de az utolsó öl.

(#41) access_denied válasza Versus (#29) üzenetére


access_denied
senior tag

333-as megy 390-en. De ott már kőkemény hűtés kell. _Hivatalosan_ a 266-ot támogatja, ezt irtam.

(#42) Fr4G


Fr4G
aktív tag

Hi, mi a vélemenyetek a Gigabyte GA-8SQ800 Ultra alaplapjáról ? Érdemes olyat venni (és hogy a SiS 655 chipset, jó-e...)?

(#43) hobizoli válasza Versus (#39) üzenetére


hobizoli
nagyúr

Az a ''Springdale'' az egy chipset kodneve, az a ''Northwood'' meg egy CPU-e.
Aztan itt is mar a meg_legujabb_labkiosztas, ami asszem ''csak ''775db patabol all majd

Hiaba tud 1066-t is -meg majd 1600-s FSB-t is-, ha egyszer nem kapsz bele sosem normalisan 533MHz-n futo DDR-SDRAM modult...hova tartalek ez igy? SZVSZ csak egy vakitas...mas nem
Adjal csak 2V-t kozelito Vcore-t egy NW-nek, azt le is terdel tole (SNDS)...Te ne emeljel vele feszt (se), de biztos csak jo(bb) lehet, mert tudja...

Ez igy olyan kb, mint egyszeru ADSL megosztasra szaloptikas, Gbps-s, Switch-s halot kiepiteni otthon 3 gep kozott, es ebbol az egyik az a megosztast vegzo dual Xeon szerver...
De biztos jo az is, mert tudja a gigabit LAN-t is, pedig az emberfia az eletben nem hasznalja ki...

Olyan egy hujesegekkel erveltek vmi ellen-mellett, mitol jobb az a masiknal, hogy az vmi hihetetelen... 355 vs 400MHz-s FSBmax (*4)...tyuha...azt mivel, meg mihez?

:DD


hobizoli

több drón kell ;P

(#44) sajo


sajo
tag

HA mar elkanyarodtunk a témától, akkor már csak egy kérdésem lenne még, hogy mikor fog nagyobb memóriát támogtni, a 266-os on kívűl.:D

MInden perc sebezhet, de az utolsó öl.

(#45) access_denied válasza sajo (#44) üzenetére


access_denied
senior tag

Fölösleges :). Csak egy jó procit kell találnod. 50%-os tuningnál máris ott vagy a 400 Mhz-nél. Ami sebességben annyit jelent, hogy kb 40%-al gyorsabb a memóriád egy 1066-os rambusznál. Ez már csak elég gyors, nem?

(#46) sajo


sajo
tag

1. talán elfelejtettem mondíni nem akarok semmit sem tuningolni, mert teljesen fölösleges

2. amugy is azt a teljesitmenyt nagyon kevesen hasznaljak ki, amit az tud.

3. akinek van gigabyte-os lapja, az irjon mar a tapasztalapairol:D

MInden perc sebezhet, de az utolsó öl.

(#47) Versus válasza hobizoli (#43) üzenetére


Versus
senior tag

Bocsánat a D0-ás mag neve Prescott lesz socket 478-al,vagyis az új lábkiosztás majd csak a Tejas-magos év végén bemutatásra kerülő prociknál jelenik meg.
A matekodat nem értem de szerintem te sem nagyon ...minek DDR533 ? Ki írt ilyet? DDR466 meg már szerepel magyar árlistákon is bármilyen meglepő.
Nem azt írtam hogy mert tud 2V vcoret akkor annyit is adok neki ,kérlek próbálj meg lassan olvasni hogy a szöveg értelme teljes egészében behatoljon.Ha nem tetszik van rá topic ahol kiélheted ''Az Intel Szar'' jellegű megjegyzéseket ,mi nem bántottunk hanem próbáltunk normális hangnemben kitárgyalni egy témát de bejössz és izomból beszólsz csak nem egészen értem hogy minek. Kb. olyan ez hogy valaki megkérdezi milyen is a Granite Bay te meg beszólsz hogy szar mert az Intel is szar.Én az ilyen topicokat (AMDv.Intel,Radeonv.Nvidia) nagy ívben kerülöm mert tanulni nem sokat lehet belőle ,viszont a fikázástól a belem kifordul.
Én sem szólok be pl. nforce2 tulajoknak mert sosem volt nforce2-m ,nem vagyok képben max. kérdezhetek tőlük dolgokat ha érdekel.Remélem érthető voltam ,kérlek ne offold szét a topicot.

Premium Vintage

(#48) sajo


sajo
tag

Ebben teljesen eggyet értek, az irjon ide, aki ehez a temahoz szeretne hozzaszolni.
Nem szeretnem azt, hogy ''intel v. amd''-s forum lenne, mert az egy masik hely.

Azért tettem fel ezt a kerdest, mert engem az intel, es az intel chip-ek erdekelnek.
Ezzel szeretnem a vitat is lezerni.:D

MInden perc sebezhet, de az utolsó öl.

(#49) hobizoli válasza Versus (#47) üzenetére


hobizoli
nagyúr

Nincs ertelme ennek a beallithato 355<>400MHz-s QP FSB-nek, mert egyszeruen nincs mivel azt kihasznalni.
Ahhoz, hogy erdemben profitaljon 400MHz-n vagy kozeleben jaro (effektiv ~800MHz) DDR modul kellene, holott meg 233MHz-s (466) is ''csak'' a sci-fi-tortenetekben fordul elo itthon :)
Erre irtam hasonlatkent azt az optikai halos ADSL megosztast.

En nem mondtam, hogy sz@r...csak ez igy egyszeruen tok ertelmetlen.


hobizoli

több drón kell ;P

(#50) hobizoli


hobizoli
nagyúr

Olyan, mint egy Coppermine Celeron ala DDR400-s alrendszert rakni.


hobizoli

több drón kell ;P

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Intel e7205? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.