Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-04-21 15:52:51

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8601) Ubi82 válasza zebra_hun (#8595) üzenetére


Ubi82
őstag

EK Monarch X2 Nickel lehet [link] + [link] , ritka mint a fehér holló, valamelyik már end of life :DDD

(#8602) kicsipapucs válasza kiszpista900 (#8600) üzenetére


kicsipapucs
őstag

Vannak/voltak is ilyen hűtőim, nem szorul a hátlap és a 4 standoff a laphoz, van lötyögése, normális. A hűtő megszorításával tapad az alaplaphoz a hűtő hátlapja. De akkor azért jó erővel. A ventis alátétet nem kell felhasználni ide.

[ Szerkesztve ]

Nyugodj békében, drága Maffia cicám. :(

(#8603) kiszpista900 válasza kicsipapucs (#8602) üzenetére


kiszpista900
aktív tag

Köszönöm! Ezt nem tudtam és nem is találkoztam ilyennel :)) :R

(#8604) kicsipapucs válasza kiszpista900 (#8603) üzenetére


kicsipapucs
őstag

Nekem is fura volt elsőre, hogy egy csöves puha műanyag gyűrűt nem raktak rá, de evvan.

Nyugodj békében, drága Maffia cicám. :(

(#8605) zebra_hun


zebra_hun
Topikgazda

Első HWBOT-os beküldésem. :))
Egy 6700-as és egy 5500-as előz meg ha a 10900k kategóriát nézem. 10850-ben top1.

[link]

Nem nagyon ismerem az ottani szabályokat, ha valamit vétettem szóljatok.
Arra van esély, hogy ne kelljen újramérnem, hanem egyszerűen a mentett fotót beküldöm?
3DMark-okra gondolok, sok idő lenne mindet újramérni.

[ Szerkesztve ]

(#8606) kiszpista900 válasza kicsipapucs (#8604) üzenetére


kiszpista900
aktív tag

hát igen ,nagyon az volt de már tudom :Djó pár év kimaradt ebből a pc-s témabol
egyébként ennyire szamit a venti? véletlenül egy ment csak 80-ra is felment
és akkor nem is gyári van hozzá (no name),asszem nézek valami jobbat :))

(#8607) Találtgyerek válasza kiszpista900 (#8606) üzenetére


Találtgyerek
addikt

Arra a ventire gondolsz, ami a radiátorra megy?
Ha igen, akkor az is sokat számít, főleg ha “gagyi” van rajt.
Amennyiben olcsó és jó teljesítményűt akarsz, akkor Arctic P14 ha mehet egy kicsit drágább, akkor Noiseblocker eLoop B14-PS, Be Quiet Silent Wings 3 140 Pwm. Van még több is, de nekem ezzel a 3-al van több tapasztalatom. Nekem nagyon beváltak.

06-3o/9759I39

(#8608) arabus válasza zebra_hun (#8605) üzenetére


arabus
addikt

Ha minden rajta van a képen bármikor küldheted.

Jaj de megtetszett nekem ez a fekete dobozos.

Xeon Platinum 8490H,8468H,Ryzen 7500F,Gigabyte B650M K,Xeon Phi,i9 7960X,i9 7920X,Xeon w2135,Gskill royal 4400,Gskill Trident Z,Pico 4,Red Devil 7900XTX,Asrock W790 WS,Fury Pro RDIMM 6000,Z590,Intel Cryo,Intel 11900F,Ryzen 5600,Radeon 7600,Radeon 6800...

(#8609) kicsipapucs


kicsipapucs
őstag

Jelenleg (bár nem ezt a gépet használom, de) ez a daily stabil beállításom a cometes géppel:

Nyugodj békében, drága Maffia cicám. :(

(#8610) kiszpista900 válasza Találtgyerek (#8607) üzenetére


kiszpista900
aktív tag

köszönöm :R
igen,gagyi :D

(#8611) kicsipapucs válasza kiszpista900 (#8606) üzenetére


kicsipapucs
őstag

A pumpa sebessége szabályozható (high/low), illetve a pumpából kijövő venticsatik dinamikusan, a vízhőfok alapján is szabályozhatók. Van az oldalán egy usb csati, azzal rá kell dugni a gépre, meg van neki egy szoftvere is.

Nyugodj békében, drága Maffia cicám. :(

(#8612) palfitom válasza Elcan (#8596) üzenetére


palfitom
félisten

Igen, megéri a felárat, egyértelműen az az ajánlottabb, ilyen árkülönbség mellett.
"annak ellenére, hogy alacsonyabb frekvencián megy" - Jajj, az alap-órajellel nem kell foglalkozni, nem azon dolgozik a proci. All-core turbo a lényeg, ez pedig a 11400 esetén magasabb.

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#8613) kiszpista900 válasza kicsipapucs (#8611) üzenetére


kiszpista900
aktív tag

tudom,rajta van ! pumpat csak 2féle modon engedi!
2000kb és 3000fordulat ,meg a ventiket azt sok féle képpen engedi :)

(#8614) kicsipapucs válasza zebra_hun (#8605) üzenetére


kicsipapucs
őstag

Ha megfelel az adott benchmark szabályainak, akkor bármikor felrakhatod, hetekkel később is.
Nem szabad vágni a screenshotot, teljes mentést kell felrakni, látszania kell legtöbb benchmarknál a teljes ablaknak, mindnek, ha több van, célszerű 3 CPU-Z ablakot nyitni, cpu, ram, alaplap fülekkel. Kb ennyi.
Amelyik benchmark benchmate-es, azt közvetlenül a programból, 3 kattintással is fel tudod tölteni, behúzza a hardver speckót is, tök könnyű és jópofa használni.
Annyi mondjuk van, hogy pl egy Cine R20-ból a nem benchmate verzió kap hw és global pontot a listában, a benchmate-es nem pontozott és a program sajnos a BM verzióba tölti fel, a simába kézzel kell, az oldalról feltölteni.

Gratula az első subhoz! És VÉGRE, hogy elkezded használni, kéretted magad.

[ Szerkesztve ]

Nyugodj békében, drága Maffia cicám. :(

(#8615) zebra_hun válasza kicsipapucs (#8614) üzenetére


zebra_hun
Topikgazda

Köszi a bíztatást ;)
Sajnos a rekordom pl. Cbr23 pont vágott kép, így csinálhatom újra.
Igen, Benchmate tetszik, azzal küldtem be, webes felületet még meg sem néztem.
Jelenleg nem tudom hozni a saját rekordomat sem, a kinyitom a pinceajtót trükköm 10C kinti hőmérséklettel nem jön be. Most 12C a víz, volt már 6C is, csak folyamatosan törölgetnem kell a csövezést a pára miatt. Kicsapódik....
Folytatom majd, kössz mégegyszer. :R

(#8616) vtommy


vtommy
aktív tag

Készítettem 2 Cinebench tesztet a 10600k-val
1.310V, LLC2, 5.0
1.320V, LLC3, 5.0
A kettő közül melyik beállítást hagynátok meg? (Tudom, hogy kicsit sok a 88C)
Az elsőt 2 hétig napi használatban teszteltem, hiába az agresszív LLC, én nem tapasztaltam spikeokat amellett sem. Viszont itt olvastam, hogy MSI-nél a 3-4 (lenne) a sweet spot.

[ Szerkesztve ]

(#8617) NoNick


NoNick
tag

Sziasztok!
i5-11400 mellé mi az ajánlott alaplap, ha mondjuk max. 35E-40E a keret?
Most ASRock B560M-HDV van, és úgy tűnik, hogy nem bírja a tempót, igen gyorsan 3,3 GHz környékére korlátozza a tempót.
Gyári hűtő sem igazi, van helyette javasolt megoldás?
Egyszerű alsótápos Bitfenix ház, egy db 12-es házventivel.

(#8618) arabus válasza NoNick (#8617) üzenetére


arabus
addikt

Először tegyél rá mondjuk ezt a hűtést [link] ha esetleg egy combosabb belefér akkor ezt [link] .
Szerintem a lappal várj addig amig a hűtőt kipróbálod.

Xeon Platinum 8490H,8468H,Ryzen 7500F,Gigabyte B650M K,Xeon Phi,i9 7960X,i9 7920X,Xeon w2135,Gskill royal 4400,Gskill Trident Z,Pico 4,Red Devil 7900XTX,Asrock W790 WS,Fury Pro RDIMM 6000,Z590,Intel Cryo,Intel 11900F,Ryzen 5600,Radeon 7600,Radeon 6800...

(#8619) zebra_hun válasza vtommy (#8616) üzenetére


zebra_hun
Topikgazda

A képeket lehetetlen elolvasni, de lehet a mobilommal van baj.
A tüskéket szkóppal tudod mérni, hwinfo nem méri. Kivétel z590 Asus VLatch.
A 10600k-t Qtya Úr itt szépen összefoglalta.
[link]
Ne érdekeljen a fesz esés, tedd stabillá a rendszered, és használd. Terhelés alatt nézd a vcore értéket, az egyenes nem túl jó. Visszaolvasva találsz bőven infót e kérdésben.

(#8620) kicsipapucs válasza vtommy (#8616) üzenetére


kicsipapucs
őstag

Tüskéket nem fogsz látni, ezek nem ilyen 2 másodperces frissítési rátájú hwinfo által detektált tüskék, hanem jelciklusonként 1x mérhetők, jobb szkóppal. Tehát mondjuk ilyen 300kHz, vagy nagyobb frekivel. Legalább 300.000x ismétlődik másodpercenként. :D Az elég gyors.
Te a hatását tudod vizsgálni, teszteld ki, hogy melyik LLC-vel mi a legkisebb beállított fesz, amivel még lefut a teszt és nézd meg utána a hwinfoval esetleg lelogolva, hogy mi volt az átlag közép feszed amin stabil a gép.
Ajánlom egyébként 500ms-re átrakni a hwinfo frissítését a menüben, akkor 2Hz-re növeled a rátát a félről.

Nyugodj békében, drága Maffia cicám. :(

(#8621) vtommy válasza kicsipapucs (#8620) üzenetére


vtommy
aktív tag

VCCIO 1.150 és VCCSA 1.200 (túl) alacsonynak számít? (Ezekkel is próbáltam néhány fokot javítani)
Warzone közben kaptam egy MEMORY_MANAGEMENT BSOD-t és nem tartom valószínűnek, hogy a Vcore miatt volt.
A memóriához egyelőre még nem nyúltam, 3600/C16-ban futnak XMP-vel.

(Elnézést kérek, ha ezek nagyon amatőr kérdések) :R

[ Szerkesztve ]

(#8622) palfitom válasza NoNick (#8617) üzenetére


palfitom
félisten

Alapvetés, hogy 12 szálon dolgozó proci alá nem teszünk fapados, hűtetlen VRM-ű lapot... :U Gondolom elmelegszik a VRM, azért droppol a proci.
Az arabus kolléga által javasolt hűtők jók, de én inkább egy top-flow hűtőt vennék, ha valóban a melegedő VRM a probléma.

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#8623) Alf25 válasza NoNick (#8617) üzenetére


Alf25
tag

(#8624) NoNick válasza palfitom (#8622) üzenetére


NoNick
tag

Nem volt ez túlságosan átgondolt beszerzés részemről :) , i3-al még tök jól ment.
Kicsit guglizgattam a témában, találtam egy informatíva tesztet az 560-as lapok melegedéséről. [link]
Nem az igazi a lap erre, de azért elég sunyiság ez szerintem. Támogatja még az i9-et is, aha, csak alapsebesség felett megsül.

[ Szerkesztve ]

(#8625) palfitom válasza NoNick (#8624) üzenetére


palfitom
félisten

Értem. Igen, ez i3-ig egy tökéletesen használható deszka.
Monitorozd (pl. HWinfo) a lap hőmérsékleteit, hogy kiderüljön, valóban elmelegedésről van-e szó!

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#8626) BigBlackDog


BigBlackDog
veterán

Sziasztok!

Egy 11700k-val kapcsolatban érdeklődnék. Jelenleg egy Gigabyte Aorus Gigabyte Z590 Aorus Ultra lapban van és egy NH-D15 hűti. Ezzel a felállással, alapértelmezett beállításokkal a következő állapotot tudja.

Szerintetek van értelme húzni? Pár száz MHz-nél több gondolom úgysem jönne ki, viszont hőmérsékletek terén azért így is már a 75 °C-t nyaldossa a legmelegebb mag. Alulfeszelés mennyire esélyes 11700k esetén?

(#8627) zebra_hun válasza BigBlackDog (#8626) üzenetére


zebra_hun
Topikgazda

Nem néz ki rossznak, bár a képről nem lehet igazán megállapítani sokat.
180W-os fogyasztáshoz a hőmérséklet egész jó. Ilyen képet úgy készíts, hogy elindítod a CbR23 10 perces tesztet, és fotózol egyet az utolsó másodpercekben futás közben.
Akkor lesz látható normálisan minden. Látszódjanak a magok effektív órajelei is, kihasználtság, utolsó sorban a WHEA hibamező, stb. Először természetesen a HWINFO, majd pár másodpercre rá a Cb. 10 perc alatt szépen beáll minden. Azért tudd, hogy ez nem egy igazi stabilitásteszt, nagyvonalakban jó.
Lejjebb találsz képeket, jó hsz-eket, érdemes olvasgatni mások eredményeit.

(#8628) kurta9999


kurta9999
tag

Sziasztok.

Mekkora gond lehet abból, hogy véletlenük fél napig 1.47V-on engedtem a 10700K-t? Be voltam borozva és véletlen a ramok helyett a CPU-nak állítottam át a feszültségét :DD :C

Turbo offset +2 van téve a magokra, allcore 4,9-en megy. Akkor vettem észre a furcsaságot, amikor bevágott 203w-ot gcc buildelés alatt és 99 fok, hwinfo-ban a voltok mentek egész 1.55-ig. Ez kb 2 hete történt, remélem nem fog pár hónapon belül elfüstölni a procim ettől a húzástól. Amúgy 1.35v-on használom és ezfelé még soha nem mertem állítani.

[ Szerkesztve ]

(#8629) Laraxior válasza kurta9999 (#8628) üzenetére


Laraxior
titán

A feszültség önmagában nem gond, lényegében a hőmérséklet sem, mert ha túl sok úgyis lekapcsol.. csak egyik se legyen túl magas hosszútávon.

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#8630) zebra_hun válasza kurta9999 (#8628) üzenetére


zebra_hun
Topikgazda

Nincs is jobb, mint beborozva nekiállni ramfeszt állítani. ;)
Ha még nem jött ki a működtetőfüst, akkor semmi gond.

[ Szerkesztve ]

(#8631) BigBlackDog válasza zebra_hun (#8627) üzenetére


BigBlackDog
veterán

:R Megtörtént, futás közbeni eredmények;


Mit lenne érdemes állítani, ha húzni szeretném? 3570k esetén már nagyjából képbe kerültem, hogy mi mire jó, de ennek a Giga lapnak a BIOSában vannak még ismeretlen dolgok. :B

Stabilitástesztre Prime95-öt szoktam használni. A tapasztalatok alapján, ha azzal jó 1 órán keresztül, akkor jó lesz használat közben is.

(#8632) zebra_hun válasza BigBlackDog (#8631) üzenetére


zebra_hun
Topikgazda

Várd meg a többiek véleményét, nekem tetszik az 1.20V-os terheléses VCore érték. Ha az átlagot nézed a 10 perc alatt, az is 1.21V, bár hozzáteszem, sztem tudnál lejjebb menni, mivel csak 4600MHz-en vagy. Hőmérsékleted jó, én mennék inkább allcore 4800-4900MHz-re.
Ha ismered a P95-öt, akkor inkább azzal csinálj stabilitás tesztet. Ne főzd meg, arra ügyelj.
Hagyd a small fft-t, elvileg a "custom" "Run FFTs in-place" és "disable avx" -en nyomass legalább fél órát, de inkább többet.
Én is most készülök valahova benevezni, ott ez a szabályos. (Bár lehet belekötnek a régi verzióba)

Itt kitököltem, hogy az allcore 5100/4700@4133MHz-hez nekem elég az 1.16V VCore. Szerintem reszelgesd még, ismerd ki a masinád ;)

(#8633) Immy


Immy
őstag

Sziasztok,

A segítségeteket szeretném kérni downclock/underclock témában.
Intel Core i3-10105 (65W TDP)procimat szeretném ha kevesebbet fogyasztana, mert csak egy olyan gépben van, ahol konzolos alkalmazás fut és csak SSH-n keresztül érem el.
Kikapcsoltam a HT-t és csak 1 core van engedélyezve. Mit javasoltok mit tudok még tenni?

Apró: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/immy/index.html

(#8634) arabus válasza Immy (#8633) üzenetére


arabus
addikt

Nem tudom milyen lapban van ha a szorzónak van állitási lehetőség akkor jobban jársz ha a 4 mag van bekapcsolva és 30x állitasz be 3000mhz körül.
Ezután manuál fesszel mégy lefelé amig még stabil.

Xeon Platinum 8490H,8468H,Ryzen 7500F,Gigabyte B650M K,Xeon Phi,i9 7960X,i9 7920X,Xeon w2135,Gskill royal 4400,Gskill Trident Z,Pico 4,Red Devil 7900XTX,Asrock W790 WS,Fury Pro RDIMM 6000,Z590,Intel Cryo,Intel 11900F,Ryzen 5600,Radeon 7600,Radeon 6800...

(#8635) Immy válasza arabus (#8634) üzenetére


Immy
őstag

https://www.gigabyte.com/Motherboard/B560-HD3-rev-10/sp#sp
Jobban járnék, ha alapból "T" jellegű proci lett volna?

Apró: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/immy/index.html

(#8636) arabus válasza Immy (#8635) üzenetére


arabus
addikt

Tudod állitani a szorzót is és ha az advanced cpu menübe belépsz ott tudod állitani a power limit tdp-t is 35-re beállitod és kész.

Xeon Platinum 8490H,8468H,Ryzen 7500F,Gigabyte B650M K,Xeon Phi,i9 7960X,i9 7920X,Xeon w2135,Gskill royal 4400,Gskill Trident Z,Pico 4,Red Devil 7900XTX,Asrock W790 WS,Fury Pro RDIMM 6000,Z590,Intel Cryo,Intel 11900F,Ryzen 5600,Radeon 7600,Radeon 6800...

(#8637) BigBlackDog válasza zebra_hun (#8632) üzenetére


BigBlackDog
veterán

:R Első körben akkor megpróbálom az allcore 4.8 GHz-et. Amit nem értek; BIOSban beállítottam, hogy 1-2 aktív mag esetén 51, 4-8 aktív mag esetén 48 legyen a turbó szorzója. Alapjáraton, ha valami minimális terhelést kap a gép, akkor szépen 48-51-es szorzó között tartja. Viszont, ahogy elindítok pl. egy Cinebenchet, rögtön 46 és 48 között kezd ugrálni, majd inkább a 46-os szorzót tartja (miközben terhelés alatt van a gép). Valamit még kéne állítanom? Elképzelhető, hogy power limitbe ütköztem?

[ Szerkesztve ]

(#8638) zebra_hun válasza BigBlackDog (#8637) üzenetére


zebra_hun
Topikgazda

Sztem az avx offset vesz vissza. Írd át 0-ra mindegyiket. Nagyobb is lesz a terhelés így.

(#8639) kiszpista900


kiszpista900
aktív tag

[kép] 5ghz ilyen lett ,nem birtam ki :Dszerintem magas kicsit ,de nem olyan rossz :)

(#8640) BigBlackDog válasza zebra_hun (#8638) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Nem segített. :( Ilyen beállításokkal próbáltam;


(#8641) kiszpista900 válasza BigBlackDog (#8640) üzenetére


kiszpista900
aktív tag

probald meg csak a cpu clock ratiot átirni hogy igy is be esik e

(#8642) zebra_hun válasza BigBlackDog (#8640) üzenetére


zebra_hun
Topikgazda

Majd jön vki, aki érti ezt a sok energiatakarékos módot. Nálam minden speedshift, c state, tvb, egyszóval minden ki van kapcsolva, és fix frekin megy. Majd egyszer rászánom magam erre is, de sok értelme nálam nincs, mivel sosem üzemel. Ha használom, akkor fix 5.0 vagy 5.1GHz-en.
Addig kísérletezd ki ezt a 4600-as profilt, hogy meddig tudsz lemenni vcore-al, amíg stabil is. Nekem is van jó pár profil bios-ba elmentve.
Szóval ez passz, bocs.

Kiszpista:

Jó lett ;)

[ Szerkesztve ]

(#8643) BigBlackDog válasza kiszpista900 (#8641) üzenetére


BigBlackDog
veterán

CPU clock ratiot 46-ra téve nem indul el a gép sem. :F Egyelőre nincs több ötletem...

Egyszer már sikerült véletlen összelőni hetekkel ezelőtt úgy, hogy alapból alacsony órajelen rohangált és terhelés hatására all core 5.1 GHz-ig felment. De a hőfokok elég gyorsan 90 fok fölé mentek, szóval visszatettem defaultra mindent.

(#8644) kiszpista900 válasza BigBlackDog (#8643) üzenetére


kiszpista900
aktív tag

nekem ratio van bántva 47xre fesz 1.16v meg high asszem a llc és ennyi
probáld meg
nekem igy mindig vissza veszi kis mhz-re aztan ha terhelem akkor 4.7ghz nalam igy van

[ Szerkesztve ]

(#8645) zebra_hun


zebra_hun
Topikgazda

Próbáljátok ki ezt. Hivatalos Gigabyte ajánlás. A z490/590-en ugyanez van. Ez a fixált, egy profilt megér. Játékok alatt ajánlott így használni, nem ugrál.
[link]
Ha nem bejövős, akkor vissza a már mentett meglévő profilt.
Én így használtam, jobb mint az energiatakarékos mód.

(#8646) BigBlackDog válasza BigBlackDog (#8643) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Közben meglett a megoldás, a "Frequency Clipping TVB"-t kellett offra rakni. :B

(#8647) zebra_hun


zebra_hun
Topikgazda

Én meg időközbe új rekordot döntöttem.
Allcore 5100MHz, ez a 24/7, 1.146V VCore feszen 0 hiba.
Jelenleg amit jegyeznek, az 1.119V, azt nem fogom überelni, de ez is nagyon jónak számít.
[Kép]

(#8648) kiszpista900 válasza zebra_hun (#8647) üzenetére


kiszpista900
aktív tag

Ez szep, gratulálok ! Eladó a proci ? :DDD

(#8649) BigBlackDog válasza zebra_hun (#8647) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Szép, grat! Ahogy látom, eléggé jól sikerült proci példányt fogtál ki. :K

Nálam mára ez lett a vége. Ennél lejjebb nem nagyon tudom tenni a VCore offsetet, ott már fagy. Ezt is kéne még Prime95-el tesztelnem.

[ Szerkesztve ]

(#8650) s.bala31


s.bala31
őstag

Az elmúlt pár hét szívása után jelenleg ezt sikerült kihozni az új lapból és a ramokból 1.4v-n. Végre cb23 1.295vcore-al nem dob hibát stress test alatt LLC3-al. Sajnos a korábbi Giga Gaming X lap elhalálozott karácsony előtt a 280-as Arctic liquid freezer pedig még mindig szervizben most a 240-es kistestvére van a procin (amellyel jobb hőfokokat kapok :F ) Ez az MSI lap azért lényegesen komolyabbnak tűnik bár a biosát még szoknom kell.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.